Wedstrijd gaf in eerste helft groot Nederl. overwicht te zien Rotterdam won van Anvers De jubileumwedstrijd van de L.V.B. MAANDAG 26 OCTOBER 1953 Ut LtlUöt CullKAN'1 TWEEDE BLAD PAGINA 2 Van Beurden zorgde voor de zege, maar keeper Steiger voorkwam Belgische doelpunten In een zonovergoten stadion, dat als altijd volgepropt was met toe schouwers, die met spanning de Hol landBelgiëstrijd verbeidden, ter wijl het muziekkorps van de Ned. Spoorwegen lustige marsen uit de kuip omhoog deed klinken, stelden de ploegen zich onder leiding van scheidsrechter Ling in de aangekon digde opstelling op.. Biesbrouck had goed geraden en koos daarbij de zon mede, al was er niet bepaald veel voordeel daar van te onderkennen, omdat zij dwars over ho^ veld stond. Coppens bracht de bal aan het rol len, maar reeds dadelijk strandde de aanval bij linksbuiten Thijs, die uit gleed, waarop Klaassens zijn voor hoede dadelijk aan het werk zette. Reeds in de eerste twee minuten al ügen zowel Diricx als Van Brandt zich genoodzaakt op hun keeper te rug te spelen en weer kwam de Oranje-voorhoede terug met pittig aanvalsspel. Van Melis kreeg een kansje doch zijn schot ging naast. In de Belgische voorhoede gaf Coppens aanvankelijk de toon aan. Herhaaldelijk zwenkte hij af naar de rechtervleugel en liet dan onze ver dediging in het onzekere of hij zou voorzetten of eensklaps naar binnen komen. Binnen een minuut moest het spel tweemaal onderbroken wor den wegens fouten waarbij hij be trokken was. De eerste keer was het omdat hij in de rug werd geduwd, de tweede keer beging hij vlak bij de goalpaal een overtreding tegen Terlouw. Nederlands overwicht met doelpunt. Intussen kon, tegen de verwachtin gen in, van een Nederlands over wicht gesproken worden. Onze rech tervleugel schiep onaangename situa ties voor het Belgische doel, en al was de afwerking van de aanvallen verre van onberispelijk, er schuilde toch gevaar in, ook al omdat onze jongens opereerden met een vinnig heid en een geestdrift, welke men juist van de Rode Duivels had ver wacht. Miaar die deden het kalm aan. Al heel gauw bleek ook, dat de debutant in de Belgische ploeg, de linksbinnen Piedfort, als verbin dingsspeler volkomen faalde. Hij speelde uitsluitend op aanval, maar daardoor ontstond er een gat in de Belgische ploeg en kwamen Maertens van Van Brandt telkens in moeilijk heden. Maertens sloeg er zich door heen, maar Van Brandt werd. uit zijn spel gebracht en had tal van lelijke missers. Nadat twee corners op het Belgische doel niets hadden opgele verd, Claassens en Bennaars achter eenvolgens naast geschoten hadden en een Belgische tegenstoot mislukte was omdat Steiger gemakkelijk de ver naar voren gespeelde bal kon oppikken, nam Nederland in de 8e minuut plotseling de leiding, zonder dat men er op bedacht was, maar zeker niet tegen het spelverloop is. Steiger trapte ver uit, de bal kwam bij van Beurden, die ineens door kon lopen omdat Van Brandt grandioos miste, en met een scherp schot van vlakbij gaf de BVV-er doelman Ger- naye geen schijn van kans. Tot grote vreugde van het eerst verraste en daarna opgetogen publiek had Ne derland de leiding genomen (10). De druk hield aan. Het beeld van de strijd veranderde niet. De druk van de Oranjeploeg hield aan en bij een aanval over de rechtervleugel kon Overbeeke, nadat Van Brandt weer eens gemist had, een als voorzet bedoeld schot inzen den. De bal vloog langs het doel. Een nieuwe aanval over rechts volgde, maar nu was de voorzet van onze rechtsbuiten slecht geplaatst en Car ré, die tactisch enaccuraat speelde, kon wegwerken. Een derde aanval, steeds over de rechtervleugel onze ploeg had het zwakke punt in de Belgische defensie gauw ontdekt mislukte doordat Overbeeke hard over schoot. En steeds kwamen de Nederlan ders terug. Handige maar te kort ge houden combinaties van het midden trio strandden op Carré en Diricx, waarna Klaassens het met een schot van 25 meter afstand probeerde. De bal ging ver naast, evenals een ko gel van Overbeeke kort daarna. Het spel was ongeveer een kwar tier oud toen Lemberechts zich in de Belgische aanval begon te roeren. Een vlijmscherpe pass van hem naar Coppens werd weggewerkt en een even zuivere center naar Anoul werd te zacht door de Belgische aanvoer der ingeschoten om Steiger te kunnen verrassen. Toen brak Coppens door, maar hij strandde in laatste aanleg op Terlouw, die het leer kalm over de outlijn plaatste, het beste wat hij doen kon. Torke nam de corner uitstekend, hoog voor ons doel, maar Steiger sprong boven alle spelers uit en greep het leer klemvast. De Belgen kwamen nu wat meer in de aanval, alhoewel het echte strijdvuur nog in hun ploeg ontbrak. Uit een vrije schop plaatste Van Brandt de bal ver en hoog naar vo ren waardoor Coppens een uiterst lastige kans kreeg. Hij sprong en '.ond een kopbal in, een fraai staal tje van baltechniek, maar de bal zeilde over de lat. Aanvallen en tegenaanvallen volg den elkaar daarna op zonder onder breking. Bij een door Thys prachtig genomen corner kreeg Steiger ander maal gelegenheid zich te onderschei den, ene ven later imiteerde'Bernaeye hem aan de andere kant op 'n voor zet van Gruyzen. Het spel was aan trekkelijk, soms zelfs opwindend, technisch niet zeer bewonderens- waard, want het plaatsen was vaak slecht, maar geen ogenblik vervelend, omdat de Oranjeploeg vocht met inzet van alle krachten en daardoor de technische meerderheid van de Bel gen volkomen neutraliseerde. Pied fort, die de bal van Lemberechts kreeg toegespeeld, schoot uit een moeilijke positie naast en Anoul, die voortdurend switchte en nu rechts dan links opdook, kon de goede rich ting evenmin vinden. Een prachtige Nederlandse aanval, waaraan Over beeke, Van Beurden en Gruyzen deel hadden, werd op het critieke moment door Diricx onderbroken. Kans van de dag voor rechtsbuiten Thys. Volgde een periode waarin Cop- gens, telkens naar rechts afdwalend om Terlouw te ontwijken, bergen werk verzette. Bij een van zijn door braken gaf hij Thys een opgelegde kans, waarbij Terlouw niet vrij uit ging, want hij aarzelde met ingrij pen omdat hij aan buitenspel dacht. Maar Thys mikte niet zuiver in zijn haast en trapte het leer tegen Stei ger aan. Daarna liep Nederland weer storm, met het gevolg dat de Belgen enkele corners moesten afstaan. Een over treding tegen Coppens even buiten het strafschopgebied werd prpmpt door Ling bestraft. Anoul trapte de bal over het muurtje van Oranje hemden heen maar Steiger, zeer ze ker van zichzelf, redde gemakke lijk. Iets later brak Lemberechts door, hij gaf op het juiste moment door naar Coppens, die echter on middellijk op zijn huid gezeten werd door Tebak en de bal kwijt raakte. Kort voor de rust stelde Overbee ke de talenten van' Bernaeye op de proef met een scherp schot, nadat hij bij een Nederlandse aanval eens klaps verrassend naar het midden was afgebogen. De bai was prachtig gemikt in de linkerhoek, doch werd door de Belgische keeper met be hulp van de paal corner gewerkt. Het spel golfde van doei tot doel, en om beurten moesten beide verdedigin gen alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Terlouw, Odenthal en Steiger sloegen samen een Belgi sche aanval af, waarna Carré een Ne derlands offensief deed mislukken. Maar de finishing touch ontbrak aan beide zijden en nadat Overbeeke van grote afstand had geschoten floot Ling voor de thee, bij ongewijzigde stand: 10 voor Nederland. DE TWEEDE HELFT. De eerste aanvallen na de rust kwamen weer voor Nederlandse re kening en het spel was nog geen twee minuten oud toen Gernaeye de bal alleen maar kon wegstompen na een door Overbeeke geforceerde cor ner. Maar de Belgen tapten nu toch eindelijk uit een ander vaatje. De wellicht uit meerderheidsbesef gebo. ren nonchalance van de eerste helft maakte plaats voor een vinnigheid en een snelheid welke, omdat de Ne derlanders deze zelfde wapens ble ven hanteren, tot een uiterst verwoe de strijd voerden. Scheidsrechter Ling leidde op de Engelse manier, dat wil zeggen, dat hij heel wat door de vingers zag wat een Nederlandse referee wellicht niet zou hebben ge tolereerd, zonder echter te overdrij ven. Bij al te fors spel en bij onre glementair aanvallen bleef de Brit niet in gebreke, en *.ijn fluitje heeft in deze tweede helft zeer vaak ge klonken. Coppens vocht van stonde af aan verbeten voor de gelijkmaker. Maar er werd danig op hem gelet, en toen hij kort na de hervatting alleen op ons doel af stoof, met alleen Ter louw en Steiger nog voor zich; schoot plotseling Biesbrouck toe en ontfut selde hem de bal. Onmiddellijk bouwde onze voorhoede een tegen aanval op, de bal ging van Van Beur den naar Klaassens, toen naar Van Melis, die hard genoeg liep, maar toch nog iets te laat was zodat Ger naeye kon wegwerken. Een combi natie CoppensLemberechtsAnoul werd door laatstgenc rmde besloten met een zacht doch scherp schot, dat Steiger al vallend keerde. Een uit de achterhoede opgezette aanval van de Belgen, waarbij de bal wiskundig van man tot man ging over het hele veld zonder dat er een Nederlands been aan te pas icwan liep ten slotte dood op Terlouw, die met Steiger en Biesbrouck het trio uitblinkers van onze ploeg vormde. Een knalhard schot van Biesbrouck van zeker 30 meter afstand gelost, werd door Ger naeye gehouden. Anoul kwam zijn defensie te hulp toen de nood daar hoog steeg bij een serie Nederlandse offensieven, en Van Melis miste een vrij lastige kans door het over te koppen. Belgen worden sterker. De roodbaadjes reageerden en hiel den het spel enige tijd op de Neder landse helft. Coppens, potentieel toch nog altijd de gevaarlijkste man bij de Belgen, dirigeerde hun aanvals- combinaties waarbij Terlouw hem naar vermogen de voet dwars zette. Een al te harde tackle van onze spil tegen de Belgische midvoor liet Ling niet ongestraft. Coppens nam zelf de Freecick, maar hij schoot slecht. Nog geen minuut later drong hij alweer ver door, hij centerde naar Lembe rechts wien echter geen moment vrij spel gelaten werd door Tebak, Bies brouck en toen dat nodig bleek ook door Terlouw. Het gevtaair slechts tijdelijk bezworen, want de Belgen kwamen terug. Een door Lemberechts onberispelijk genomen corner werd door Steiger even on berispelijk onschadelijk gemaakt en toen Lemberechts net even later met een direct schot op ons doel probeer de vond hij Steiger wederom op zijn weg. Torke gaf hét niet op maar zijn volgende poging werd door mid del van een sliding door Biesbrouck verijdeld. De Belgische kolonie riep om een vrije schop doch Ling hield zich doof, terecht, want geen enkele regel was geschonden. Dan: gelijk opgaande strijd. Na een kwartier verdween het Bel gische overwicht en ging de strijd gelijk op. Om beurten kwamen beide doelen in gevaar, en nauwelijks had Anoul de bal buiten bereik van Stei ger tegen onze goalpaal geklopt, waarna onze keeper het onmiddel lijk volgende schot van Thys prachtig keerde, of Van Beurden kreeg, een kleine twintig minuten na de her vatting, een dot van een kans toen de bal hem in vrije positie werd toe gespeeld. Tot diepe teleurstelling van zestigduizend Nederlanders trapte hij de bal tegen de voeten van Ger- naye aan. Nieuwe Nederlandse aan vallen, met grote felheid doorge voerd en even vastberaden afgesla gen, werden gevolgd door venijnige Belgische tegenstoten Steiger, in schitterende vorm, stopte een kogel van Lemberechts na een door Tebak veroorzaakte vrije schop, en kreeg nogmaals een welverdiend applaus toen hij een kopbal ving van Trys, die op de juiste plaats stond toen Lemberechts, na twee Nederlanders voorbij gedreven te zijn, zijn rush met een schitterende voorzet besloot. Een lange pass uit onze verdediging naar Gruyzen verplaatste het spel, stormde op ons doel af. Maar drie Nederlanders versperden hem de weg, en een nieuwe Belgische aan val, opgezet door Coppens en door Lemberechts met een kogel besloten, werd eveneens afgeslagen. Enkele se conden later zat Oranje voor het Belgische doel en moest Gernaye in terveniëren op een kopbal van Van Melis. Al te fors spel van een Belgi sche verdediger gaf Klaassens gele genheid om van 25 meter afstand een kogel af te vuren, zo hard en zo goed geplaatst, dat de Belgen zich gelukkig konden prijzen er met een corner af te komen, dank zij een snelle reactie van Gernaye. Van over wicht van een der ploegen was geen sprake meer. Om beurten kwamen zij in de aanval. De Nederlanders wilden hun voorsprong behuuden, de Belgen wilden niet vejrliezeri, en de verwoed heid van de strijd, speciaal bij de duels van Coppens met onze achter hoede, - leidde tot overtredingen aan weerszijden, welke Ling niet onbe straft niet. Anoul, die op zijn eentje de rol van verbindingsspeler waar nam, daar Piedfort dit deel van zijn taak geheel bleef verwaarlozen, en die over het hele veld zwierf bouw de menige fraaie Belgische aanval op. Maar de afwerking, die dit voor bereidend werk moest bekronen, was bij de Belgen al even onvoldoende als bij de onzen. Een schot van Anoul ving Steiger in zijn zekere handen, evenals een kogel van Mees, en zijn collega Gernaeye stopte een harde bal, van ver ingezonden door Odenthal die zi^n geluk wilde proberen en toen weer als een haas terug liep naar ons doel omdat de Belgen gevaarlijk vverden. De vermoeidheid deed zich nu in beide ploegen gelden, en verschillen de spelers ondervonden het effect van de geleverde inspanningen en van de botsingen met hun directe tegenstan ders. Van Melis kreeg last van kuit kramp, waardoor het spel even on derbroken moes't worden, en Over beeke en Klaassens liepen de laatste minuten beide te hinken. Maar onze ploeg gaf geen krimp en verdedigde af en toe met zeven man als de situa tie dit vereiste. Dank zij deze tactiek, die nooit louter defensief bleef, want van elke gelegenheid tot tegenaanval len werd prompt gebruik gemaakt, bleef de score ongewijzigd en kon den de verheugde toeschouwers onze ploeg een ovatie brengen toen Ling voor de laatste maal floot. De Neder landse Leeuw h^d gebruld, voor het eerst na 2]/2 jaar. En dat de zege in overeenstemming met het spelbeeld en verdiend mocht worden genoemd, maar diens voorzet wa;- onzuiver, en was een reden te meer voor tevreden- Coppens in het bezit van de bal, heid. Een wedstrijd met slechte verdediging aan beide zijden De 49ste ontmoeting tussen de voetbalploegen van Rotterdam en Antwerpen, welke voor 20.000 toe schouwers in het Spartastadion plaats vond, is na een attractieve strijd in een 65 overwinning voor de gast heren geëindigd nadat de rust met een 3—2 voorsprong voor de Rotter dammers was ingegaan. Het doelpuntrijke verloop van de ze wedstrijd was zowel het gevolg van meermalen zwak en onbetrouw baar spel der beide verdedigingen (met de keepers Geerst van Beer schot en Mühring van Xerxes als de allerminsten) als van vlot en goed spel der voorhoeden. Terwijl echter de Antwerpse aanval het meer zocht in samenspel over de breedte, waar bij de Antwerp-vleugel L. Wouters en E. Wauters nog het meest de schietkansen trachtte te benutten, opereerde het Rotterdamse aanvals- quintet meer opportunistisch- Tactisch verdiende dit deei der Maasstedelin gen, met Benninghof (Sparta) als motor, stellig de voorkeur. De half- linie der gasten was onbetwistbaar veel beter dan die van Rotterdam. Zo niet de beste, dan dooi zijn be drijvigheid en terrier-eigenschappen toch de meest opvallende figuur was hier de kleine Huysmans (Beerschot). Hiertegenover vielen van Schijndel (SVV) en Dörr (Excelsior) wel zeer uit de toon. Antwerpen begon al direct met een serie aanvallen, waarbij in de Rot terdamse achterhoede duchtig werd geknoeid. Toen dit bange begin evenwel zonder kleerscheuren werd doorstaan, werd met vrij veel suc ces de buitenspelval opengezet. In middels had ook de Antwerpse ver dediging bij een vrije trap door Ver meer (Exelsior) goed genomen, ge toond niet „safe" te zijn. Bennings- hofs schot werd echter min of meer gelukkig door keeper Geerts gekeerd. Mühring moest vallende een hard schot van de schietlustigste Belg Wauters (ook al na een fout) keren. Na 16 min. kwam het eerste van de lange reeks doelpunten. Van Pelt (S W) oesloot een goede aanval met een laag hard schot, de bal vloog on der de vallende Geerts tegen de paal, doch van de verwarring bij de gas ten profiteerden de Rotterdammers door een nieuwe aanval op te zetten en thans schoot Heyster (HDVS) in. Na 24 minuten werd het 11. Gee- raerts (Beerschot) besloot op fraaie wijze een combinatie met Mersie (Berchem) met een doelpunt. Ant werpen nam 10 min. later de leiding door Loos (Berchem). Lagerwaard (Excelsior) had een hoge pass ver keerd getimed en de midvoor had de bal opgepikt en keurig over de toe snellende Mühring gelepeld (12). Nadien vielen de doelpunten met de regelmaat van een klok. Een vrije trap plaatste van Ede (Sparta) in de 37ste minuut precies op het hoofd van van Pelt, die met een harde kop stoot de stand eerst op 22 bracht en na 42 min. kreeg dezelfde speler een pass van Vermeer, waaruit hij met een prachtig schot van 20 m. afstand de bal in de uiterste bovenhoek deed belanden (32). Na de hervatting werd na enkele minuten weer een begin gemaakt met de doelpunten. Wouters trof de dek- lat en Wauters kopte vervolgens mooi in (33). Tacticus Bennings- hof vond een mooi gat recht voor doel en kopte uit een pass van Ver meer hard en hoog in. Geerts plukte de bal nog wel, maar liet hem ver volgens achter zich in het doel val len. Dat was 43 na 12 min. Goed doorzetten van van Noten (Berchem) werd na 18 min. beloond met een la ge treffer van Wouters (44), maar na 26 min. werd Geerts van dichtbij door Konemann (SW) kansloos ge slagen na een voorzet van Heyster (54). Tot de 42ste min. werd er niet meer gescoord, mede omdat Mühring al uitlopende een schot van Wauters die men een vrij veld had gelaten, had gestopt: Iiets te ver uit zijn doel zijnde ving hij ook ditmaal de hoge bal van Wouters nog, doch hij liet hem weei vallen en het was 55. Van Ede zag op zeker 30 m. van doel nog een gaatje tussen de spe lers, loste een hard, zuiver schot en bezorgde Rotterdam met 65 de overwinning. Haarlem de van krijgt zege op Leiden scheidsrechter cadeau De jubileumwedstrijd, welke Zaterdagmiddag op het UVS-terrein ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Leidse Voetbalbond werd gespeeld tussen de vertegenwoordigende elftallen van Leiden en Haarlem, werd tenslotte door de gasten met 32 gewonnen, een resultaat, waarmede zij volop tevreden mogen zijn, want de uitslag werd uiteindelijk verkre gen dank zij de scheidsrechter, die bij het laatste doelpunt der Haarlem mers „geheid" buitenspel over het hoofd zag. De Haarlemmers waren dat teveel alleen hadden willen doen kan onmiddellijk worden toegegeven het grootste gedeelte van de wed strijd in de meerderheid. Het tech nisch betere spel toonde allerduide lijkst aan, dat hier eerste klassers aan het werk waren, maar Nederland en ook Haarlem schijnt nu eenmaal slechte schutters te bezitten, want voor het doel waren de gasten lang geen eerste klassers. Leiden had bij de rust een 10 voorsprong, maar bet had gerust 30 kunnen zijn, wanneer we scoringskansen der Leidse voorhoede in aanmerking nemen. Vooral de Quick Boys-speler v. d. Oever, die trouwens de beide Leidse doelpunten maakte, heeft in de eerste helft enige dotten van kansen gehad, maar zij gingen door slecht richten juist over of naast het doel. Het blijft altijd de vraag, of een vertegenwoordigend elftal wel sterk moge'ijk is samengesteld Over het Haarlems elftal, waarin geen en kele speler van de club Haarlem uitkwam, kunnen we moeilijk oor delen, doch dat de Leidse ploeg op haar sterkst uitkwam, wagen we te betwijfelen. Ir ieder geval hadden we op de vleugelplaatsen gaarne an dere spelers gezien, terwijl ook de spilplaats niet te sterk door Hoek stra werd bezet. Hij is ongetwijfeld een veelbelovend speler, doch mist nog de voor deze belangrijke plaats zo noodzakelijke goede afwerking, terwijl hij ook nogal eens gepas seerd werd. We willen evenwel bij deze jubi- leumwedstrijd geen critiek op de samenstelling .uitoefenen en aan vaarden het elftal, zoals het ons werd voortgezet. En dan moeten we allereerst constateren, dat de Leidse vertegenwoordigers vrouwe For- tuna deze middag zeker niet Op hun hand hadden, maar daarnaast is ook een tikje te veel zelfzuchtigheid van enkele spelers oorzaak geworden, dat de kanseii niet voldoende wer den uitgebuit. Speciaal v. d. Oever en Verhoeven bezondigden zich nogal eens aan teveel individueel spel en we geloven, dat zij zeker meer had den kunnen bereiken, indien zij niet VAN DER KUIL BEDANKTE VOOR NEDERLANDS ELFTALCLUB. Piet van der Kuil van V.S.V., die in Breda zijn militaire dienstplicht vervult, heeft aan de technische commissie van de KNVB medege deeld, dat hij geen deel meer wenst uit te maken van de Nederlandse elf talclub. Van der Kuil is van mening, dat de Technische en Keuze-commis sie hem onheus heeft behandeld toen het Voorlopig Nederlands elftal, dat een oefenwedstrijd tegen Stade Fran- gais heeft gespeeld, moest worden sa mengesteld. Degene, die toentertijd de linksbinnenplaats zou bezetten, werd aangegeven door NN. Pas vlak voor de wedstrijd bleek, dat deze N.N niet Vander Kuil was, maar een andere spelers. Volgens de me ning van Van der Kuil had de VSV'er zeer zeker op deze plaats kunnen wor den opgesteld. Belgische pers: „Volkomen verdiend" Zoals niet anders verwacht werd, komt de Belgische pers unaniem tot de conclusie, dat de Oranje-overwin ning op de Rode Duivels volkomen verdiend is. Reeds in de pauze zei den verschillenden onzer Belgische collega's, dat een 20, misschien zelfs een 30 voorsprong voor de Oranjespelers mogelijk zou geweest zijn. In hun perscommentaren zijn de bladen natuurlijk verre van te spre ken over het lakse spel van eigen spelers. ,,Het Volk" uit Gent roept terug om Mermans en wijst op de vele te kortkomingen van Coppens als aan valsleider. Volgens dit blad heeft de overrompelende start van Neder land het verloop bepaald. De Oran jehemden gaven de Belgen geen ge legenheid zich te organiseren TELEVISIEUITZENDING NEDERLAND—BELGIë. Velen in Nederland en België, die zich Zondagmiddag voor het televi siescherm hadden gezet om de voet balwedstrijd Nederland -België te volgen, kregen aanvankelijk een te leurstelling te verwerken Door een technische storing kwam het beeld niet door en zodoende moest men ge noegen nemen met een radioverslag Waarop verslaggever ir A. van Em- menes overging om het uitvallen van het beeld op te vangen Het Neder landse doelpunt viel juist in deze pe riode van sturing, welke tien minuten duurde. Het bleek, dat de ontvanger in Lopik het beeld van de relaiszen- der op het dak van het stadion niet behoorlijk ontving. Bij proefnemin gen was de verbinding pitstekend geweest. In het verdere verloop kwam de reportage zondei storingen door. In de pauze benutte Siebe van der Zee de gelegenheid, om de Belgische radioreporters aan een T. V. inter view te onderwerpen, mede ten ge rieve van de Belgische omroep, die deze uitzending relayeerde. hebben vaii toen af gespeeld met het vuur van een ploeg, die het succes als het ware aanvoelt. Het falen van de vleugel PiedfortThys en het feit, dat evenmin de linkshalf en de linksback in hun gewone doen wa ren, hebben daar zeker toe bijgedra gen. Desniettemin dient toch ook de technische en tactische vorderingen van de gastheren bij een beschou wing betrokken te worden. Een wedstrijd op een zeer matig niveau, noemt de Brusselse „Soir" de partij en geeft hiervan als oor zaak het falen van de Belgische lin kervleugel, waardoor de tegenpartij gelegenheid kreeg haar spel te ont plooien. Aan haar zeer goede mid denlinie heeft Oranje de overwinning te danken. Met een goede schutter zou vol gens de „Gazet van Antwerpen" de juist op die momenten, dat zij an- derer hulp goed hadden kunnen ge bruiken. De grote fout in deze voor hoede zat evenwel bij Verhoogt, die meer halfspeler is dan voorhoede speler. Door zijn achterblijven is de rechtervleugel steeds gedeeltelijk lam gelegd en dat werkt fataal, zo als herhaaldelijk bleek. Van de overige spelers noemen we vooral J. van I-eeuwen en G. De- vilee, die een prima partij hebben gespeeld, terwijl ook F. v. d. Zeeuw op de rechtshalfplaats goed werk verrichtte. Keeper Missaar heeft aan de gemaakte doelpunten geen schuld; hij toonde zich in goede vorm en heeft verschillende lastige schoten uitstekend verwerkt. De wedstrijd. Het eerste kwartier van de wed strijd bepaalde het spel zich voor namelijk tot het middenveld en de aanvallen waren vrij onschuldig, zo dat de keepers het gemakkelijk af konden. Na ruim twintig minuten no teerden we een mooie doorbraak van v. d. Oever en van bezijden het doel met spil Hazeveld naast zich schoot hij in moeilijke positie juist over de deklat Dadelijk daarop redt v. d. Zeeuw bij een Haarlemse-aan- ten koste van een corner en weer in Leidên in de aanval, waarbij Kante been een afgemeten pass geeft aan v. d. Oever, die keihard inkogelt, maar even fraai redt keeper v. d. Lee ten koste van een corner. Even later volgde een ware bekogeling van het doel der gasten, maar de verdediging weet tenslottte het leer weg te werken, maar opnieuw komt de Leidse aanval terug en uit een fraaie combinatie met Verhoeevn weet v. d. Oever zijn elftal dan ver diend de leiding te geven (10). Even later staat v. d. Oever weer al leen voor v. d. Lee, doch deze is hem te vlug af en de kans gaat verloren. De Haarlemse verdediging, die tevo ren reeds veel met de buitenspelval heeft gewerkt, gaat hierop nog meer werken, hetgeen vele Leidse aanval len ontijdig doet stranden. Tegen de rust Ontketend Haarlem nog een fel offensief, maar de aanvallen wor den te slecht afgewerkt om succes te hebben. In de tweede helft startte Haar lem dadelijk weer zeer agressief maar de eerste kans kwam voor Lei den, toen Verhoeven alleen op kee per v. d. Lee afstevende. De Lugdu- nummer wilde om omspelen, doch weei is v. d. Lee handiger, maar hij ^aakt het leer kwijt en dit komt bij v. d. Oever, die opnieuw scoort (20) Dit is de Haarlemmers toch wel wat te erg en aanval na aanval wordt opgezet. De Stormvogelman Lippens komt dan alleen voor Mis saar doch hij schiet voor doel langs. Als de UVS-verdediging na ruim 25 minuten als 't ware met de rug te gen de muur staat, lost linksbinnen Koster een schot door de hele ver dediging heen, waarbij het leer even van richting veranderd wordt, zodat Missaar misgrijpt (21). Het Haarlems overwicht wordt geleide- Ui k sterker, doch weer krijgt Leiden een kans om de voorsprong te ver groten, als Verhoeven de bal van de Leidse spee^eift meeneemt over de geheel verlatén Haarlemse speel- helfl. Keeper v d. Lee liep uit zijn doel en toen Verhoeven trachtte de bal met een boogschot over hem heen in het doel te schieten, kon de Haarlemse keeper de ba) juist boven zijn hóófd grijpen en weg was de kans. Dan komt het keerpunt van de wedstrijd Hoekstra begaat een over treding in het strafschopgebied, een penalty volgt en rechtsbuiten De Wintei maakt gelijk (22). De Haarlemmers z'en hun kans op een overwinning nog niet verkeken en vallen Opnieuw verwoed aan. En de scheidsrecnter. die he* mischien toch ook wel wat sneu vond voor de eerste klassers, dat zij van de lager-geklas- seerden niet konden winnen, hielp hen een bandje door een duidelijk geval v.-n buitenspel van twee spe lers over he'- hoofd te zien waarbij een hunner linksbirnen Koster, het Nederlandse overwinning groter zijn winnende doelpunt scoorde (23), geweest. En dat was dan ook nog volkomen verdiend, want de Belgi sche ploeg viel geheel uit de toon. Het hoge tempo van de Oranjespe lers stelde zeer zware eisen aan de verdediging, die zelfs niet meer durf de tackelen. Behalve de linkervleu gel moet in dit blad ook Anoul het ontgelden, maar de Antwerpenaar Coppens komt er genadig af met de opmerking, dat hij het zeer moeilijk had. ENGELAND—HONGARIJE ONDER NEDERLANDSE LEIDING. Naar het ANP verneemt ligt het in de bedoeling, dat de wedstrijd van het jaar, de ontmoeting tussen En geland en Hongarije, welke op Woensdag 25 November in het Wem- bleystadion te Londen wordt ge speeld, onder Nederlandse leiding staat. De voetbalbonden van beide lan den hebben zich accoord verklaard, dat zowel de scheidsrechter als de beide grensrechters Nederlanders zullen zijn. Wie dit zullen zijn zal pas later worden bekend gemaakt. want even later kwarr het einde. ROEMENIëTS.T.SLOWAKIJE 0—1. De interland voetbalwedstrijd tus sen Roemenië en Tsjechoslowakije, te Boekarest gespeeld, werd met 10 door Tsjechoslowakije gewonnen, nadat bij rust deze stand reeds was bereikt. Door deze uitslag plaatste Tsjecho Slowakije zich voor het eind- tournooi der wereldkampioenschap pen, dat volgend jaar Juni wordt ge houden. ZATERDAGCOMPETITIE K.N.V.B. De uitslagen van de in de Zater dagcompetitie van de KNVB ge speelde wedstrijden luiden: District West II: 3e klasse A: Rijns- burgse BoysMonster 31; Noord- wijkCSVD 28; Excelsior Maas sluisTer Leede 12; 's-Graven- zandse Sportveren.ARC 33. 4e klasse A: VWSSportlust '46 0—1; Lisser Boys—SVOW 2—2; RouwkoopBodegraven 34; Woer denKoudekerk 13; RCLLeiden 3—2.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6