Lsós€^hutspot Zoon van burgemeester van Leiden trad hedenmorgen in het huwelijk Veel belangstelling bij het stadhuis N.Z.H.V.M. huldigde twintig jubilarissen (40 en 25 jaar) BIOSCOPEN Vier bioscopen prolongeerden hun programma ZATERDAG 24 OCTOBER 1953 DE LE1USE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Hedenmorgen is jhr. A. R. P. van Kinschot, zoon van de burgemeester vaq Leiden, in het huwelijk getreden met mej. J. M. Termijtelen uit Wasse naar. Het burgerlijk huwelijk werd om elf uur in de raadzaal van het Leidse stadhuis gesloten. Hoewel er weinig ruchtbaarheid aan dit huwelijk gegeven was, be stond er zeer veel belangstelling voor. Reeds om half elf moest de politie de iBreestraat in de omgeving van 't stadhuis afzetten. Om elf uur arri veerde het bruidspaar, dat door het publiek hartelijk werd toegejuicht toen het de trappen van het stadhuis besteeg. Zij werden gevolgd door twee bruidsmeisjes in oud-rose, de ouders en de getuigen. Inmiddels hadden zich in de raad zaal talrijke gasten en andere be langstellenden verzameld. Voorafge gaan door een bruidsmeisje in oud- rose en een bruidsjonker in jacquet schreed het bruidspaar over de rode lopers door de wijdse marmeren hal naar de raadzaal. De bruid was ge kleed in een japon met sleep van witte zijde met een tulen bovenstuk. Zij droeg een lange tulen sluier en had een bruidsbouquet van witte orchideeën in haar hand. Burgerlijke Stand Geboren: Jan Hulbertus, z. v. J. H. Huigen en G. Haverkamp; Euphemia Maria Aleida, d. v. J. H. Middendorp en M. M. Voppen; Maria Francina Alida, d. v. G. J. Schijf en G. Siecker; Johannes Jacobus, z. v. J. J. Boots en J. Derogee; Simone, d. v. S. Hiem- stra en K. Hoogenhout. Overleden: M. Joon, wednr., 80 j.; C. Sierag, wed. van Muhlmeier, 60 j.; A. Luibbers, man, 55 j.; M. Bout, huisvr. van De Jonge, 55 j. GEVEELDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris B. H. Stumpel te Leiden. Huis Langestr. 39 in bod: f 1900, koper M. Verhoeff q.q. te Leiden voor: .f 1.950.—. Huizen Zijlsingel 30 in bod: 4.900,en Bloemistenlaan 4 in bod: 5.600,zijn niet verkodht. Ten overstaan van Notaris J. C. van Eok te Leiden. Huis met schuur en tuin Johan de Wittstraat 23 in bod: 8.400,koper J. C. van der Steen q.q. te Leiden voor: 8.700, Ten overstaan van Notaris C. J. F. Dolk te Leiden. Huis met tuin Hoge Morsweg 44 in bod: 7.400,koper J. A. Vreeburg q.q. te Leiden voor: 7.401, Huis met afz. bovenwoning Lange- brug 47/47a in bod: 3.750, koper E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor: 3.900, De huizen met afz. bovenwoningen Prinsenstraat 61/61a, 59/59a en 57/ 57a resp. in bod: f 4.600,4.600, en /4.050,en het huis Haarlem merweg 20 in bod: ƒ3.350,zijn uit de hand verkocht. Huis Waardgracht 32, in bod, 1.340,koper J. A. Vreeburg q.q. te Leiden voor: f 1.340, Huis met afz. bovenwoning Oude Rijn 158/158a in bod f 3.550,ge mijnd op 750,is niet gegund. Ten overstaan van Notaris J. A. Dil te Zoeterwoude. Winkelhuis met afz. bovenwoning Haarlemmerstraat 186/186a in bod: 10.000,koper Ph .van der Drift j q.q. te Leiden voor: 10.800, I Huis Groenesteeg 76 in bod 1 ƒ5.900,koper Fr. Brands te Lei- den voor f 5.900, j Huis met afz. bovenwoning Groene- steeg 86/86a in bod: ƒ4.000,koper I W. van der Werf q.q. te Leiden voor: ƒ4.000,—. I Huizen Langestraat 16, 18, 18a, Groenesteeg 65 en Groenesteeg 61, resp. in bod: f 1.400,1.400, 2.900,en f 2.900,zijn uit de hand verkocht. Het burgerlijke huwelijk werd ge sloten door mevr. P. PrinsClarion, buitengewoon ambtenaar van de bur gerlijke stand. Als getuigen fungeer den jhr. G. H. A. van Kinschot, oom van de bruidegom, mej. D. Dorhout Mees, tante van de bruidegom, de heer W. G. Wieringa, echtgenoot van de moeder van de bruid, en de heer R. J. H. Key, oom van de bruid. Hedenmiddag om kwart over twaalf werd het huwelijk kerkelijk geslo ten in de Ned. Herv. Kerk te Wasse- Op bovenstaande foto ziet men het bruidspaar met twee bruidsmeisjes bij het verlaten van de woning van de bruid, Prinses Marielaan 17 B, Wassenaar. (Foto: Fotobureau Meyer, Den Haag) naar door ds. J. H. Klein Wassink uit Alkmaar, in welke plaats de va der van de bruidegom tot vóór 1946 burgemeester is geweest. Het toekomstig adres van het jonge paar luidt: Rijksstraatweg 247, Was senaar. Feest in de Stadsgehoorzaal Twintig jubilarissen der NZHVM, die in het afgelopen jaar 40 of 25 jaar bij dit vervoersbedrijf in dienst waren en daarvoor reeds op hun ju bileumdag in intieme kring zijn ge huldigd, is gisteravond in de geheel bezette Stadsgehoorzaal een grootse huldiging bereid. Het begon al met de feestelijke in tocht, waarbij de N.Z.H. Harmonie kapel, o.l.v. de P. Baart de jubi leummars „Hollands Glorie" ten ge hore bracht. Later op de avond wer den zij nog eens in het zonnetje ge zet door de voorzitter van de feest commissie, de heer A. Hollinga, die hen hulde bracht voor zoveel plichts betrachting en toewijding, zovele ja ren aan het bedrijf geschonken. Het feit, dat deze avond ook het zilveren jubileum 'van het Jubileumfonds werd gevierd, gaf aan deze feeste lijke bijeenkomst nog ee> bijzonder cachet. De voorzitter van dit fonds, de heer Ockeloen, deed een greep Kleine stijging in de Leidse werkloosheid Op 17 October 1953 stonden bij'het Arbeidsbureau Leiden 944 geheel werklozen ingeschreven, terwijl daar enboven 86 personen tewerkgesteld waren op D.U.W. objecten. De stij ging t.w. 42, is hoofdzakelijk het gevolg van het inschrijven van grondwerkers die, nu enkele grote objecten gereed zijn gekomen, af vloeien. Voorts is het voortschrijden van het seizoen mede van invloed op j de geleidelijke stijging van het aan- bod. Hiertegenover staat, dat de werk gelegenheid in de nijverheid zich nog steeds in opwaartse richting voort beweegt. Voor goede krachten is rui me plaatsingsmogelijkheid in de me taalnijverheid en de textielindustrie aanwezig. Vooral aan jeugdige krach ten bestaat nog altijd een tekort. Zo kunnen b.v. jongelieden, die ambitie hebben om een vak te leren, verze kerd zyn van vlotte plaatsing, o.a. in de aardewerkindustrie, de chemi sche nijverheid, de houtbewerkings- bedrijven, de metaalnijverheid en de textielindustrie, terwijl ook voor leerling-bakkers en slagersbedien den goede plaatsingsmogelijkheden bestaan. Een vergelijking met hét overeen komstige tijdstip in 1952 leert, dat de werkgelegenheid ir beduidende ma te is toegenomen. Op genoemd tijd stip stonden nl. 1576 geheel werk lozen ingeschreven, terwijl 231 per sonen op D.U.W.-objecten geplaatst waren. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen bleef vrijwel gelijk, nl. 172 tegen 180 op 10 October 1953. De vraag onderging eveneens weinig verandering en blijft gericht op on geschoolde krachten en huishoude lijk personeel. Ook in de textielin dustrie blijft behoefte bestaan aan vrouwelijk personeel. uit de historie van dit fonds, waar van momenteel ruim 80 pet. van het personeel lid is. Uiteraard verscheen deze avond ook de directeur van de NZHVM, ir. J. J. Jurrissen, op het podium, om niet alleen de jubilaris sen, doch ook het bestuur van het jubilerende fonds te huldigen. Spr. liet het niet alleen bij woorden en bood het bestuur van het fonds een enveloppe met inhoud aan. Het eerste gedeelte van dit feeste lijk samenzijn, dat mede werd bij gewoond door de oud-directeur, ir. W. J. Burgersdijk en vele chefs, werd opgeluisterd door de N.Z.H.- kapel. Met een wals interompu van L. Montagne en een werkje van Frans von Suppé, gevolgd door een mars, gaf deze kapel wederom blijk van haar uitstekende discipline en geschooldheid, waarvoor een woord van lof aan de kapelmeester, Baart, niet mag worden onthouden. Een vlot en vrolijk programma bracht hierna het gezelschap van Berry Kievits en Gerard Walden. In deze mengeling van schetsjes, zang, dans en muziek, werden zij geassi steerd door het show-orkest van An- dré Wattingen, dat zeer groot suc ces oogstte, Harry Boda, Frances Capy en de 5 Ragsons. Gezamenlijk brachten zij een programma op de planken, dat er zijn mocht en waar om hartelijk is gelachen. Een bal, onder leiding van de heer J. Alphenaar en met medewerking van „The Traveling Brothers" bracht een geanimeerd slot aan deze vro lijke en enthousiaste N.Z.H.-avond. ROME-REIS Op de inhoud van dit artikeltje, waaraan we ons nu te buiten gaan, hebben verschillenden al lang zitten wachten. Er is daar zo iets in Amsterdam, de Elisabeth-Procuur genaamd, die tegen lage prijzen goed verzorgde trips organiseert Ze doet dat al enkele jaren en met uitnemend suc ces. Ze organiseert ook o.a. zeer aan lokkelijke reizen naar Italië voor kleine gezelschappen, ongeveer een vijftig deelnemers, onder leiding van deskundigen medebroeders van on dergetekende. De goede faam van deze tochten heeft zó prikkelend en aanstekelijk gewerkt, dat na hier en daar er eens over gesproken te heb- ben het plan werd gebakken om van- I Uit de Hartebrug zo'n Italië-reis eens i op stapel te zetten. Ik zal u de ijs- koude feiten glashard voor ogen stellen, en een en ander met meer opsieren dan de wezenlijke werke lijkheid gedoogt. Daar gaat ie dan en we hopen, dat er niet alleen uit de Hartebrug, maar ook uit de omlig - liggende parochies een vijftig deel nemers meegaan. We hadden gedacht de tocht te ma ken in September 1954. U kunt dan fijn gaan sparen, zodat de klap niet zo hard aankomt. We kozen de maand September, omdat de temperatuur dan aan de andere kant van de Alpen zo aangenaam is. Als het enigszins kan, zouden we graag in de tweede helft van September gaan om met het feest van Vader. Franciscus in Assisië te kunnen zijn. Dat is zo i°ts grandioos, dat ik u van harte gun dat ook eens mee te maken. De reis duurt 13. dagen en kost volledige reis- en verblijfkosten inbegrepen tweehonderdtachtig pietermannen. Is dat goedkoop, ja of nee? Er zul len er zijn, die het tè goedkoop vin den, maar deze beoordelaars weten één ding niet, n.l. da het niet de bedoeling is aan deze tocht te ver dienen, maar de opzet is een select gezelschap van geïnteresseerden om- metelij k veel schoons te laten zien en genieten Laten we een paar voor name dingen even vastleggen en ik hoop, dat u ze zo stevig in u opneemt, dat we daar nu en later niet meer over behoeven te praten. Punt 1: On ze Italiaanse reis is geen bedevaart. Wat het wél is, heb ik hierboven geprobeerd u duidelijk te maken. Natuurlijk is het wel een nette tocht; staat immers onder leiding van een paar paters Franciscanen! Punt 2: onze reis is geen luxe reis. Pension en maaltijden zijn keurig en goed verzorgd; daar behoeft u ab soluut niet bang voor te zijn. Maar lui, die hun koffer pakken met het idee: nu gaan we het er eens fijn en royaal van nemen, die wensen we een prettige reis, maar»ze moeten met ons niet meegaan. Punt 3: de reis wordt geheel per trein gemaakt. De tocht gaat via Zwitserland overnachten in Luzern naar Rome u bent 5 volle dagen in Rome en dan wordt u niet heen en weer gesjord, maar onder uitsteken de leiding wordt u op rustige wijze de meest interessante dingen getoond en uitgelegd. U kunt rekenen op een audiëntie bij Cnze H Vader de Paus. Daarna twee dagen in Assisi, de stad van Franciscus en Clara .Vervolgens een tweedaags verblijf bij St. Anto- nius in Padua het bezoeken van zijn graf is ook alleen al een reis naar Italië waard en vanuit Pa dua kunt u Venetië bezoeken. En tenslotte moeten we weer naar huis. Natuurlijk, degenen, die een rust kuur moeten doen, moeten zich voor deze tocht niet opgeven. We nodigen voor deze Italiaanse reis mensen uit met een blijde, opti mistische geest, met een gezonde, vitale lichaamskracht, die open staan voor de wonderen van natuur en kunst Bij hun terugkomst zullen zij met grote dankbaarheid en heimwee vervuld zyn. Het is van oelang, dat u zich spoe dig opgeeft aan het adres van onder getekende, waar u desgewenst nadere inlichtingen kimt bekomen. PASTOOR LOHUIS O.F.M., HAARLEMMERSTRAAT 106. Mogelijkheid van slipgevaar.. Rijdt niet „met de drank in" IN DE LEIDSE Onze wekelijkse rubriek over de programma's der Leidse bioscopen kan ditmaal kort zijn. Alle bioscopen van Leiden hebben hun hoofdfilm geprologeerd, op Rex na, dat een nieuwe film draait. Zo geeft Casino opnieuw „De zoon van niemand'* een film, welke nu al weken lang yolle zalen trekt. (Bo ven 14 jaar) Lido behoudt ook volgende week de drie-dimensionale film „De man met de wassen beelden", welke toe gankelijk is voor personen boven de 18 jaar. Luxor laat de Nederlandse film „Rechter Thomas" nog een weekje (of langer?) draaien (boven 14 jaar) en Trianon neeft de „Moulin Rouge" geprolongeerd een .film, welke toe gankelijk is voor personen boven 18 jaar. Rex is, zoals gezegd, de enige die een nieuwe film heeft en wel „Het mysterie van de groene handschoen". Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men godgeleerdheid de heer J. Os kamp, Rotterdam en mej. G. A. v. d. Hout, Fijnaart. Voor het candi- daatsexamen Psychologie de heer H. Chr. Neliëzer, Leiden; voor het can- didaatsexamen klassieke letteren mej. H. Brouwers, Bergum; voor het candidaatsexamen Geneeskunde de dames Kan Soei Lian, Leiden, A. F. W. Lankhorst, Den Haag, idem de heren H. A. L. Clasener Leiden, R. W. Cobbs USA, H. van Crevel Den Haag, F. E. van Dam, Heemstede, E. v. d. Does Rotterdam, C. J. van Don gen, Oegstgeest, A. M. J. J. de Groot, Den Haag; S. Guss USA; H. T. E. Hoedt, Leiden; H. M. Hogerzeil, Rot terdam; G. W. Meeuwisse, Schiedam; J. Mokkenstorm, Den Haag; J. J. Neuman, Den Haag; R. J. Olie, Den Haag; H. W. A. van Oordt, Den Haag; B. Polock USA; J. Serlie, Voorburg; L. J. A. Straathof, Leiden; J. Vaan drager, Leiden; H. R. Verwers, Haar lem; G. M. Weitzner USA, en J. S. Wojcik USA; voor het semi arts exa men: mevr. F. E. Zeven-Henny, Den Haaf; idem de heren J. Huisman, Den Haag en R. Spruit, Den Haag; voor het arts-examen de dames M. A. Kemmerh, Den Haag; V. Koens, Leiden; idem de heren A. E. M. H. Bloklander, Den Haag en H. J. Busch Dordrecht. GEEN PROV. SUBSIDIE VOOR TOONKUNST IN 1954 De Muziekschool van de Maat schappij voor Toonkunst te Leiden heeft een verzoek gericht tot de Prov. Staten van Zuid-Holland om in aan merking te mogen komen voor sub sidie, tot een bedrag van 3.100,— per jaar. Wanneer deze subsidie ge geven wordt en de gemeente Leiden 6.200,bijdraagt, is het Rijk be reid een subsidie van 1.800,te verstrekken. Het gehele bedrag zal gebruikt worden om de salarissen van directeur en leraren te verhogen Ged. Staten stellen de Prov, Staten echter voor, gezien de moeilijke fi nanciële toestand van de provincie, deze subsidie-aanvraag pas te behan delen voor de begroting van 1955. KATHOLIEKE Y^eekagenda VOOR LEIDEN Opgaven en inlichtingen bij het KATH. SOCIAAL BUREAU Plantsoen 25, tel. 20503, iedere werk dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bovendien Dinsdag- en Donderdag avonden van 7 tot 8 uur. Zondag 25 Oct.: Mariaochtend K. A.V. H. Mis in de parochiekerk, half 8 en 8 uur. Om 3 uur gezamenlijk ontbijt, St. Ant. Clubhuis. Zondag 25 Oct.: Jaarviering Kath, Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Lei-» den „Peerke Donders". Om 8.45 uur H. Mis in de Voorzienigheid, Hoge- woerd 57, waarna jaarvergadering. Om 8 uur feestavond voor donateurs in de grote zaal van Den Burcht. Op treden van „De Gastspelers". Maandag 26 Oct.: 8 uur vergade ring van de Raad van Maatschappe lijk en Cultureel Overleg, rectoraat Hooigracht 29. Zaterdag 31 Oct. 15.30—18 uur, In den Vergulden Turk, bijeenkomst Jongerenorganisatie K.V.P. Mej.. M. Noordman spreekt over „De charme in de K.V.P." Doktersdienst A.s. Zondag 25 October zal de dienst worden waar genomen dooi dr. Hartman, Jansen, Lahr, Nieuwzwaag, Postel, Apotheken De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden word» van Zaterdag 24 Oct. 13 uur tot Zaterdag 31 October 8 uur, waargenomen door apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060 en apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24307. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8. tel. 26274. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Het verhaal speelt zich af in Zuid- Frankrijk in St. Lazaire voorname lijk, waar het vrome volk een reli- auie vereert uit de 15e eeuw, bestaan de uit een met edelstenen bezette» handschoen. Tijdens de oorlog wordt een Amerikaanse luitenant met een parachute achter de Duitse linies neergelaten, die toen hij zich ver bergen wilde een Duits soldaat aan trof, die de kostbare handschoen uit de kerk geroofd had. De soldaat bleek een bekende antiquiteiten han delaar te zijn. De Amerikaanse luite nant nam hem het kleinood af en liet het achter by de familie waar hij on dergedoken was. Na de oorlog komt de Amerikaan als burger naar Frankrijk terug om ^e kostbaarheid op te sporen, maar de antiquiair laat hem schaduwen en deinst voor geen moord terug om de handschoen weer in zijn bezit te krijgen. Op zeer boeiende en spannende wijze toont de film de strijd om deze mysterieuze schat. Door de K.F.C. is deze film toegelaten voor personen boven 18 jaar. Zaterdag 24 October. Een laatste opwekking voor het Rozenhoedje van hedenavond om half acht op de Burchtheuvel. We mogen aannemen, dat alle katholie ken van Leiden nu wel weten, dat zij hedenavond om half acht op de Burcht verwacht worden om geza menlijk het Rozenhoedje te bidden tot intentie van de kardinaal, bis schoppen en gelovigen van Polen, die om hun geloof vervolgd worden. Deze protest-demonstratie moet door vele duizenden worden bijgewoond. Laat niemand thuis blijven; laat iedereen al het andere opzij zetten en in ieder geval naar de Burcht ko men. Om acht uur zal het afgelopen zijn. We ontvingen nog speciale op roepen voor de leden van de R. K. Athletiekvereniging „De Bataven" en van de R.K. Gym.ver. „Groen Wit". De avondwake in de St. Jozef kerk gaat hedenavond in verband met deze meeting niet door. De R.K. Volksdansgroep „Nieuw Holland" laat de leden weten, dat er hedenavond geen bijeenkomst is om dat de zaal beschikbaar gesteld is voor het bevolkingsonderzoek op tu berculose. Over dit bevolkingsonderzoek ge sproken, elders in dit blad leest u er het een en ander over Ook over de aanmelding van nieuwe huisbe zoekers, die het comité dringend no dig heeft. Behalve aan het genoem de adres, kan men zich ook op het Stadhuis aan de afd. bevolking op geven als huisbezoeker. Liefst reeds a.s. Maandag van 9 tot 5 uur. Laat een groot aantal vrijwilligers zich hiervoor inzetten; het is in 't belang van de volksgezondheid, in het be lang van de hele gemeente! Morgenochtend zal aan alle uit gangen van de kerken het bekende Christus Koning-speldje ten bate van de Kath. Ned. Vrouwenbewe ging worden aangeboden. Is het nog nodig de katholieken aan te sporen zo'n speldje te kopen? Niet alleen M» rktber ichten KATWUK A. D. RIJN, 23 Oct. Groente. Bloemkool I 8.0016. bloemkool II 8.008.20; Bospeen 19.Waspeen I 8.0013. Waspeen II 6.008,Princesse- bonen 50.0088.; Sla 5.505.70; Pronkbonen 24.0039.Rode kool 4.408.90; Kervel 4.30 5.Tomaten 27.0042.Knol- selderie 7.00—11.Groene kool 7.50—8.20; Spruiten 23.00—32.—; Andijvie 8.809.50; Peterselie 3.50 4.20; Breekpeen 4.607.80; Uien 5.40—5.80; Kroten 6.00—7.10; Prei 10.0013.Witte kool 5.00 5.10; Gele kool 10.7012.80. ROELOFARENDSVEEN, 23 Oct. Bloemen. Trosrayonanten 0,21 0,41, Chastity 0,03—0,14, Bright Eye 0,110,21, Chatsworth 0,080,16, Wendy 0,100,24, Gem. 0,120,29, Perfection 0,100,29, Stella 0,14 0,23, Crins Champion 0,200,41, Co rona 0,10—0,27, Churchill 0,18—0,22, Nora 0,130,15, Migoli 0,200,32, Hor wood 0,140,26, Minerca 0,22 0,29, Hurricane 0,140,26, Beryl 0,16 —0,36, Goldfinder 0,10—0,19, Cydonia 0,10—0,16, Glorious 0,18—0,24, Nor- mandie Omil 0.19, Snowfall 0.08 0,16, Harmonious 0,220,28, Marcelli 0,20,0,23, Anemonen 0,20—0,22, Asp. Plumovis 0,210,63, Freesia's 028 om de Vrouwenbeweging de nodige steun te verlenen, maar ook om op het feest van Christus Koning het speldje zichtbaar te kunnen dragen. Tenslotte tooien we ons op Konin ginnedag met een oranjespeldje; waarom dan op Christus Koning niet met een geel-wit kruisje? STADSKOK. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). ONTPLOFTE BOM DOODT DRIE ARBEIDERS. In het Overrijnse deel van Arn hem, Malburgen, heeft zich vanmor gen een zeer tragisch ongeluk voor gedaan. Bij het gemaal aldaar was een aantal arbeiders in werkverrui- mingsverband bezig met het oprui men van puin, dat daar na de oor log was gestort. Plotseling moet daarbij een bom of mijn zijn ont ploft, tengevolge waarvan drie werklieden onmiddellijk werden ge dood. Het waren de circa 50-jargie E van der Vlag en G. C. Cornelis- sen en van Lienden, beiden onge veer 30 jaar oud. Twee der slacht offers waren onherkenbaar ver minkt. Tevens werden bij de ont ploffing die grote consternatie te weeg bracht, drie werklieden min of meer ernstig gewond. De plek des onheils werd direct door de politie afgezet. 0,39 per bos; Rayonanten 0,100,12, Perfection 0,03—0,08, Migoli 0,03— 0,06, Alfretton 0,03—0,05, Chocod 0,04 0,08, Southdown Pink 0,080,14, Millersdale ,030,05, Austin 0,05 0,09, Fred Yule 0,060,10, Corncob 0,04—0,07, Am. Aanwinst 0,050,08, Pulling 0,130,14, Kaufman 0,04 0,07, Anjers 0,060,10 per stuk. Groente Aardbeien 0.510.92, idem afw. 0,240,41, Kropsla 2,50 5,30, Andijvie 6,008,00, Bosselderij 3,00-4,00, Bloemkool 8,0015,00, Peen 8,00, Tomaten A 81,00—122,00, idem B 62,0079,00, idem C 63,00 108,00, idem bonken 33,0054,00, id. afw. 20,0059,00, Kassnijbonen 79,00 —94,00, id. stek 43,00—57,00, Pronk bonen 12,0019,00, Stambonen 47,00 —66,00. TER AAR, 23 Oct. Groente. Kassnijbonen 6.109.00, idem stek 2).90—4.80, stamprinsessenbonen 7 50, idem B 3.704.50, stokprinses- senbonen 7.10, witte prinkers 2.60 4.20, idem B 1.201.90, peulen 3.40 3.70, alles per 10 kg. Tomaten A Export 0 77—1.16, id. B 0.62—0.80, idem C 0.671.01, idem CC 0.46 0.52. Tomaten A. 0.290.68, idem B 0.290.66, idem C 0.290.58, idem CC 0,20—0.2, idem bonken 0.24 0 52, idem afw. 0.200.35, spruiten 0.210.27, spinazie 0.140.32, andij vie 0.06—0.09, waspeen 0.14, idem 2 0.06, rode kool 0.060.08, groene kooi 0.060.09 sav. kool 0.04—0.05 Winterpeen 0.06; uien 0.030.04; wit lof 0.63, alles per kg.. Stoofsla 0.30 per kist; wiUe kool 3.50 per 100 kg. VINKEVEEN. 23 Oct. Groente Kassnijbonen 7391 ct. per kg.; pronkbonen 1942; stambonen 52 56; groene kool 68; spinazie 1221; prei 812; Andijvie 68; tomaten 2462; waspeen 8^-11; witlof I 44 witlof II 25; rode kool 8; postelein 16; peen 814; sla 36; knolselderij 78; bleekselderij 49.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3