RIJNSTREEK DUINSTREEK Slapeloos De vijf afgetreden K*V*P.~ers komen weer in de raad terug ZATERDAG 24 OCTOBER 1953 L>b LfclLOb CUUKAN l EERSTE- BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN L.T.B. VERGADERDE. In hotel „Toor" vergaderde Vrij dagavond de pi. aid. van de L.T.B. De wrn. voorzitter, de heer P. van Vliet, releveerde het plotseling over lijden van de voorz., de heer J. van Niekerk te Zwammerdam, die enkele weken geleden te Bodegraven met „LTB-eer" werd begraven. Zeven ja ren was de heer Van Niekerk voorz. van deze afd. Daarnaast vervulde hij tal van functies 'in het belang van de agrarische bevolking. Zo was hij een ware voorvechter voor het land bouwonderwijs en verrichtte veel werk voor de C.M.C. Voor de ziele- rust van de ontslapene werd gebeden. Vervolgens behandelde de wrn. voorz. de beschrijvingsbrief voor de Zaterdag 24 Oct. in Haarlem te hou den bondsraadsvergadering van de vakgroep veehouders. Een oproep voor een door de heer Van Schaik te Bodegraven te leiden emigrantencursus vond weinig weerklank. De collectieve arbeids overeenkomst werd in drukvorm verkrijgbaar gesteld. Op Oogstdank- dag (18 Nov.) zal voor de zielrust van de oud-voorz. een H. Mis worden opgedragen aan het zij-altaar. De heer H. S. Kroft werd achter eenvolgens tot bestuurslid en voor zitter van de afd. gekozen. Zowel de deken als het bestuur feliciteerde hem, waarop de heer Kroft woorden van dank sprak. De deken wees op de noodzaak van de zorg voor de materiele belangen, Daarnaast moet er ook voldoende tijd en plaats zijn voor de verzor ging van de geestelijke levenswaar den. Daartoe dient o.a. ook de Oogst- dankdag,- welke op 18 Nov. a.s wordt gehouden. Om 9 uur wordt een gezongen H. Mis opgedragen, tot bij wonen waarvan iedereen werd aan gespoord. Daarna volgt in de St. Jo- sephzaal een gezamenlijk ontbijt, terwijl voor de avonduren een feest avond in voorbereiding is. De voorbereidingen voor de twee jarige kadercursus bevinden zich in vergevorderd stadium. Deelname hiertoe is opengesteld voor de gehe le Rijnstreek. De docenten heeft men reeds kunnen doen interesseren. Er zullen 15 lessen van 2 uur worden gegeven per jaar. Nog enkele leer lingen kunnen worden geplaatst. Men kan zich spoedig opgeven bij de heer Th. W. J. Verhoef, yondelstr. 30, tel. 2996 en bij de secr., de heer Joh. C. Vink, Pr. Hendrikstr. 76a, tel. 2208. Atelier wordt gesloten. De Am sterdamse N.V. Verenigde Confectie en Tricotagefabrieken „Contrico" die enkele jaren geleden in de Juliana- straat te Alphen a. d. Rijn een atelier als filiaal had geopend, ziet zich thans, op grond van financiële moei lijkheden genoodzaakt dit atelier op kortst mogelijke termijn te sluiten. Aan het voltallig personeel, dat on geveer 70 personen omvat overwe gend jonge meisjes, is inmiddels ont slag aangezegd. De aangelegenheid is bij het Gewestelijk Arbeidsbureau, kantoor Alphen a. d. Rijn in behan deling en er wordt een desbetreffend onderzoek naar de gronden van dit besluit ingesteld. Als wij goed zijn ingelicht betref fen de financiële moeilijkheden uit sluitend de exploitatie van genoemd filiaal en zij treffen dus niet het hele Amsterdamse bedrijf. Gemeenteraad. De e.v. verga dering van de gemeenteraad vindt Vrijdag 30 October om 7.30 uur plaats. Dan zal de raad vér-strek kende besluiten te nemen krijgen met betrekking tot de beheersvorm en de financiële regelingen van het vogelpark „Avifauna". ALKEMADE De doktersdienst voor de ge meente Alkemade en Leimuiden wordt Zondag 25 October waarge nomen door de artsen Brinkhout Musk-ens. BODEGRAVEN Raadsvergadering. Voor tweede maal in het tijdsbestek van een week zal de raad bijeenkomen en wel Maandag a.s. om 6.45 uur, ter behandeling van de volgende agenda punten: aanstelling in vaste dienst van het personeel van het gasbedrijf; een aanvrage via art. 72 der L.O.-wet door de R.K. school in de Meije; aan koop van het pand Kerkstraat 2 (dit in verband met de brugplannen van de gemeente); deelneming in de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse ge meenten. HAZERSWOUDE PLOTSELING GESTORVEN Toen mevrouw, van 't R een be zoek had gebracht bij haar man, die voor een oogoperatie in het Diaco- nessenhuis te Leiden is, en met de bus weer huiswaarts wilde keren, bleef zij op straat plotseling dood. Het stof felijk overschot werd overgebracht naar een der Ziekenhuizen te Lei den. Aan de St. Michaëlschool slaag den voor het lingerie-diploma van St. Annaver. Corry Loomans, Willy Luiten, Leny Straathof, Ali Verde- gaal en Bep Zwetsloot. Afgewezen geen. LEIMUIDEN KOMT ER EEN DORPSHUIS? In het Hervormde Verenigingsge bouw waren afgevaardigden van alle sultatiebureau, waarin een flink aan tal boxen zijn aangebracht, benevens een aantal kasten voor het opbergen van klein materiaal. Geheel aan de achterzijde is een flinke ruimte in gericht als magazijn-ruimte voor het onderbrengen van het grotere mate riaal. Naar wij vernemen zal het gebouw ongeveer 14 dagen officieel geopend worden. Aan de gevel aan de straat zijde prijkt het jaartal 1866 en het embleem van het Groene Kruis. Het bedrag dat hiermede gemoeid is, bedraagt ongeveer 20.000. Een ge deelte hiervan is gedekt door obliga ties uitgegeven onder de leden. Filmavond over China. Gister avond hield pater Wommes uit Vught een filmavond en causerie over z'n werkzaamheden in 't verre China tijdens de laatste wereldoorlog. Uit voerig vertelde hij over z'n werk zaamheden en belevenissen voor, tij dens en na de Japanse bezetting. Uit voerig wijdde hij uit over z'n vlucht en ontsnapping uit de greep van het communisme. Een groot aantal mis sionarissen en zendelingen waren verenigingen door de burgemeester voI8ens spreker niet zo gelukkig. Zij SnS om de plannef T be-1 werde» d°°r de communisten geven, spreken voor de oprichting van een „Dorpshuis" De bedoeling is het schoolgebouw I Biljarten. Gisteravond werden van de Ver. Chr. School met de Bij- j de wedstrijden om het persoonlijk bel, dat door de gemeente is aan- kampioenschap der biljartvereniging gen genomen en velen van hen stier- ven na de gruwelijkste folteringen. gekocht, hiervoor geschikt te ma ken. De burgemeester sprak over een Stichting, die moet bestaan uit leden van verenigir onder toezicht van gemeei stuur. In verband „Dito" voortgezet. De uitslagen wa ren als volgt: A. v. Eijk wint van J. Bader. L. Resting wint van J. van Eijk. A. Straathof wint van G. v. d. Berg. A. v. Eijk wint van J. Gieling. De stand na de negende ronde is hiermede sprak mr. Tukkink, direc- nu als volgt: 1. A. J. v. Trigt 9 teurvan Maatschappelijk werk te Den i speeld, 14 pnt.; 2. A. Straathof 9, 12; Haag, over het nut van een dergelijk I 3. H. Leliveld 9, 10; 4. J. v. Eijk 9, huis, waaraan de laatste 25 jaren be-1 10; 5. A. v. Eijk 9, 10; 6. J. Pietersen hoef te is ontstaan, tengevolge van de j 7, 8; 7. G. Keijzer 8, 8; 8. L. Resting verkorte arbeidstijd. En ook de jeugd 9, 8; 9. J. Bader 9, 6; 10. G. J. v. d. In Canada is de beer los. De herfst is er namelijk zo zacht, dat deze dieren de winterslaap maar niet kuno.en vatten. Dui zenden van deze slapelozen, zijn nu door het land gaan ijsberen. Hongerig als ze zijn, ontzien ze zich niet hier en daar 'een ge veltje in te drukken, om wat consumpties te kunnen bemach tigen. Hier" en daar zijn ze al aar» de rand van grote steden ge signaleerd. De altijd wakkere politie heeft in Ottawa twee beren kunnen aanhouden, die vastbesloten de weg naar het parlement in sloe gen. Canada krijgt zo langzamer hand genoeg van de vraatzuch tige viervoeters. Men kan er wel op schieten en dat doet men dan ook. Boswachters schoten in een natuurreservaat meer dan hon derd dieren, terwijl een boer reeds 37 beren neerlegde. moet vanaf de school opgevangen worden. Hierna werden door verschillende afgevaardigden inlichtingen ge vraagd over de finantiële zijde. De burgemeester antwoordde, dat 'n dorpshuis duizenden guldens zal kosten. De aankoop en verbouwings- kosten zullen door de gemeente ge dragen moeten worden maar de ver enigingen zullen voor meubilering e.d. moeten zorgen. Dat van katho lieke zijde weinig belangstelling zal bestaan, werd begrepen, omdat er sinds kort een parochiehuis is. LANGERAAR Supporters vereniging Voor eni ge tijd vonden informatieve bespre kingen plaats tussen verschillende supporters van Altior en het dag. be stuur dezer sportvereniging. Het voorlopig werkcomité, dat toen werd benoemd om de eerste voorbereiden de werkzaamheden te verrichten, heeft zich met ijver van haar op dracht gekweten. Het is nu zover, dat dit comité in een vergadering in ca fé Bocxe aan de personen, die zij voor de oprichting ener supporters vereniging had weten te interesseren plannen kon voorleggen. Als voorlo pig voorz. sprak de heer Cor Otto een woord ter inleiding deed daarbij verslag van de werkzaamheden van het comité. Verder ontvouwde hij de plannen die gemaakt werden. Kort samenge vat komen deze op het volgende neer. Het doel der vereniging zal zijn om stimulerend te werken op de presta ties van de voetbalver, en op het steunen, niet alleen in morele doch ook in materiële zin. Uit de contro- butie, welke een lid betaalt, zal door het bestuur -*an Altior het donatie- geld worden uitgekeerd en voorts heeft ieder lid recht op een vrij ver - voerbewijs bij de uitwedstrijden, welke Altior te spelen krijgt. De con tributie zal tot 1 Jan. 1954 een dub beltje per week bedragen, na dien datum 35 cent per week Het ont worpen reglement bevat verschillen de bepalingen ter regeling van de huishoudelijke zaken der vereniging Ovei het ontwerp werd breedvoerig docb zeer geanimeerd gediscussieerd. Tenslotte werd het reglement vast gesteld en ging men over tot het kiezen van een bestuur. Dit ziet er als volgt uit C. Otto, voorz.; H. Ba den 2e voor:; C. Uijttedwaal secr.; H. Otto penn. en J. Markwat. comm. Met 34 leden zal deze nieuwe ver eniging haar werk beginnen. Hopen we met succes. NIEUWVEEN WAGEN MET BIETEN TE WATER Vrijdagmorgen reed de landbou wer v. d. W. uit Zevenhoven met zijn landbouwtractor waarachter een aan hangwagen met bieten in de richting van de Kattenbrug, waar de bieten gelost moesten worden. Zo ver kwam hij echter niet. Op een afstand van ongeveer 200 meter vanaf de brug. brak de koppeling tussen de tractor en de aanhanger, met het gevolg dat deze laatste op de sloot aanreed. Te gen een aldaar staand boompje kwam de wagen tot stilstand doch kantel de daarna geheel op een zijde, ten gevolge waarvan de gehele lading bieten in de sloot terecht kwam. De aanhangwagen werd beschadigd en de bieten moesten worden opgevist. Later is de aanhanger weer op de weg gebracht. GROENE KRUISGEBOUW NADERT VOLTOOING Het pand aan de Kerkstraat, date rende van 1866, en tot voor kort be woond door de heer Warrels is zo men weet onlangs aangekocht door het Groene Kruis met de bedoeling daarin het wijkgebouw onder te brengen. Het pand heeft van binnen een algehele verandering ondergaan. Aan de straatzijde is de woning in gericht voor de wijkverpleegster zr. Firet met daarachter een keukentje. Aan het eind van de gang vindt men een W. C. met douchecel. Verder vindt men er een kamer, welke even tueel als spreekkamer voor de con sulterende arts kan worden gebruikt en voor het houden van bestuurs vergaderingen. Daarachter vindt men een flinke ruimte, ingericht voor con- dat gezien Roelofarendsveen een overwegend tuinbouwdorp is, waar door vele leerlingen in het drukke oogstseizoen z.g. tuinbouwverlof ver krijgen, men in het volgend school jaar gemeend heeft dit euvel t.a.z. van andere leerlingen als volgt te kunnen ondervangen. Voor de leer lingen van 6e, 7e en 8ste klas komt de Paasvacantie te vervallen. Hier voor wordt aan de kinderen der tuin ders medio Mei twee weken tuin bouw Verlof verstrekt, waarbij aan de overige leerlingen dan gelijktij dig de week Paasvacantie gegeven wordt. Hierna verkreeg pater Aarnouds S.J. uit Maastricht het woord, die de taak van de ouders in de opvoeding der kinderen besprak. TER AAR „Arti" gaai; concerteren Reeds een paar maanden geleden had „Arti" een concert /oor Papenveer en omge ving op het programma staan. Door verschillende omstandigheden kon aan het plan tot nog toe geen uit voering worden gegeven. Het con cert zal nu doorgaan op a.s. Dinsdag des avonds om 8 uur in de grote vei linghal te Papenveer. Het program ma bevat de concoursnummers ei verder muziek in lichte genre, RIJP WETERING 40 JAAR TROUWE DIENST Dinsdag a.s. is het 40 jaar gele den, dat de heer B. W. Baak in dienst is gekomen bij de fa. G. M. Beelen te Rijpwetering. De jubila ris, die ook in het vereniginsleven een zeer bekende figuur is, zal deze dag zeer zeker veel belangstelling kunnen verwachten. 8, 4; 11. J. Gieling 8, 4. Ondertrouwd: C. Spring in 't veld 34 jr en A. J. Aartman 30 jr. Getrouwd: M. v. d. Snoek en E. Bauwens. Overleden: J. D. v. Berkel 73 jaar echtg. van W. C. Stikkelorum. NOORDEN K.A.B. Donderdagavond werd T in de St. Jozefzaal een vergadering I L,lsse- gehouden van de K.A.B. Daar de dis trictbestuurder nog niet gearriveerd was, werd na voorlezing van de no tulen aan de rondvraag begonnen. Jac. Vork vroeg of er iets aan ge daan kon worden, dat het volgend jaar de vacantiegelden wat vlotter (en zonder blunders) uitbetaald zou den worden. De verwachting werd uitgesproken, dat dergelijke verwik kelingen als in dit jaar wel tot het verleden zullen behoren daar de uit betalingen nu waarschijnlijk in han den van de plaatselijke agenten zal gegeven worden. L. Vermey vroeg, hoe het mogelijk was, dat de patroon je met een op zeggingstermijn van één dag gedaan kon geven en dat de werknemer nog geen gedaan kon nemen met een opzeggingstermijn van één week. De inmiddels gearriveerde districtbe stuurder, de heer v. d. Meer ant woordde hierop, dat de patroon in geval er geen werk meer is de werk nemers inderdaad met één dag op zeggen kan, doch zolang er nog werk is, mag hij dat niet doen. En met de werknemer is het zo, dat als hij van patroon veranderen wil en het werk, waar hij naar toe wil, biedt betere perspectie\ dar kan hij via het Gewestelijk Arbeidsbureau ontslag aanvragen, hetgeen hem dan in de meeste gevalen wel gegeven zal wor den. Het winterprogram zag er dit jaar als volgt uit: in Dec. een kaartavond, in de tweede helft van. Jan. de jaar vergadering en in de eerste helft van Febr. een feestavond. Hierna kreeg de heer Van der Meer het woord. Hij behandelde het vraag stuk: „Waar blijven onze contribu tie-centen." Hij gaf een zeer duide lijke uiteenzetting wat er alzo aan salarissen, gebouwen, propaganda w.o. begrepen het vakblad, Leerling en leiding, Ruimzicht e.d., het weer standsfonds de culturele diensten en soc. fondsen en aan de plaatselijke afdelingen betaald werd. Het hoofd bestuur had dan ook werkelijk alle moeite om de eindjes aan elkaar te knopen. Met een massale ledenwer ving, of wanneer alle leden werke lijk 2% van hun loon zouden beta len, zouden de moeilijkheden vrij wel opgelost zijn. KATWIJK Tentoonstelling „Ko-Plu-Ko". De plannen voor de door „Ko-Plu- Ko" te houden Provinciale tentoon stelling van hoenders, konijnen, sier en postduiven hebben thans een vas te vorm aangenomen. Deze tentoon stelling zal gehouden worden op 25, 26, 27 en 28 November in een der za len van ds Bloemenveiling „Flora" te Rijnsburg. Aan deze tentoonstelling werken ook mee De Leidse Pluimvee en Konijnensportvereniging L. P. K. V., de Konijnenfokkersvereniging ..Noordwijk" te Noordwijkbinnen en de Pluimvee- en Konijnensportver eniging „Lisse en Omstreken" te ROELOFARENDSVEEN Ouderavond in parochie „St. Pe trus Banden. Door het bestuur van de parochiale jongens en meisjes school in de par. „St. Petrus Banden" was op Vrijdagavond een ouderavond belegd, en dat hiervoor plaatselijk wel belangstelling bestaat, bewees 't grote getal ouders, dat naar de Pan- cratiuszaal getogen was. Het hoofd der jongensschool, de heer M. Nieu- wint, sprak een welkomstwoord. Spr. zette het doel der ouderavond uiteen. Hij wilde niet praten over de reeds meerdere malen besproken ont sporingen der jeugd, aangezien dit een verleden tij a is. Maar wel moe ten wij ons beramen op de taak. die ons ouders bij de opvoeding der kin deren gesteld is. Pastoor Schoenmakers, voorz. van het schoolbestuur, zeide hierna dat reeds op vele plaatsen voor de scho len ouder-commissies in het leven waren geroepen en men thans had besloten ook hier dergelijke com missies in het leven te roepen. De be doeling is, dat deze commissie regel matig met het schoolbestuur in ver gadering bijeenkomt en de ouders middels deze commissie e.v. moeilijk heden of zaken de school betreffen de kenbaar kunnen maken. Met in stemming der aanwezigen werden in deze commissies benoemd, voor de jongensschool de heren J. van Rijn, Noord-Einde 175, P. de Koning, Noord-Einde 129 en Andr. Elstgeest Zuid-Einde 89. En voor de Meisjes school mevr. Klein, Zuid-Einde 27, mevr. Zaal, Zuid-Einde 65 en mevr. van Berkel Noord-Einde 27. Vervolgens deelde de heer Nieu- wint, hoofd der jongensschool mede, NOORD WIJK K.V.O.B. Vrijdagavond hield de K.V.O.B. haar eerste vergadering in het winterseizoen. De voorz., de heer A. J. v. d. Meer, opende de bijeen komst met een korte terugblik op het afgelopen seizoen en kon getuigen, dat de gewassen niet waren tegenge vallen, een goede export en bevre digende prijzen voor de bolgewassen. Met genoegen kon spr. mededelen, dat in Februari 1954, de afd. Noord- wijk van L.T.B. 40 jaar zal bestaan, éen feit hetwelk niet zo zonder meer gepasseerd zal worden. Naar aanlei ding van de notulen kwam nogmaals ter sprake een goedkoper stroomleve- ring ten behoeve van de bedrijven, een onderwerp, dat nog maar ge deeltelijk tot oplossing is getracht, uitgaande van de afdeling zal hier voor een schrijven aan B. en W. wor den gericht. Een dankschrijven was ingekomen van het Comité Oost- Priesterhulp tcor de daadwerkelijke steun welke door de leden van K.V-O.B. was verleend. In verband hiermede bracht de voorz. dank aan heren v. Zuijlen en Hoogeveen, voor het genomen initiatief in deze. Van 1922 Januari 1954, zal we derom een L.T.B.-retraite worden ge houden te Noordwijkerhout waar voor zich reeds enkele leden opga ven, meerdere opgaven kunnen ge schieden bij de heer Th. v. Rijn, Voorstraat. Ook deze winter zal er weer een kadercursus voor de Bollenstreek ge houden worden in Lisse. Opgaven hiervoor worden ingewacht voor 15 Nov. bij de secretaris. De algemene vergadering van de K.V.O.B zal ge houden worden te Haarlem op 28 October a.s. Als candidaten voor het hoofdbe stuur werden door de afd. Noordwijk gesteld de heren Ant. Doeswijk, P. M. Hulsebosch en J. Brech. Tot afgevaardigden werden geko zen de heren P. Steenvoorden en Th. Rhijn. Het winterprogramma werd als volgt samengesteld. Feestavond ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Op de eerstvolgende vergadering zal hiervoor een feestcommissie wd?den •benoemd. Filmavond van de Kali import Mij. Spreekbeurt over Pachtwet. St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden. Ontwikke lingsavond met als spreker Pastoor Roel vink, geestelijk adv. van K.V.O.B. en een z.g. Praatavond, waarvan de nadere details nog zullen worden vastgesteld. Na een zakelijke rondvraag, ves tigde de g.a., kap. Hartog, nog de aandacht op de te houden Kerkbol- lenveiling Donderdag 29 Oct. ir „Flora", waar hij niet allleen de bol- lenkwekers, doch ook de overige parochianen hoopte aan te treffen. Reddingsbrigade. Aan het zwem examen van de K.N.Z.B. namen 32 leden van de N.R.B. deel, waarvan geen enkele werd afgewezen, zodat van een mooi resultaat kan worden gesproken. Geslaagd zijn voor diplo ma A (meisjes) R. v. d. Bent, R Ravensbergen C. Schreuder, W. Wijnberg, V. Heidema en Y. v. Duin; (jongens) H. Koemans, F. v. d. Haak, W. Baal'bergen; (heren) L. Hazenoot. Diploma B: (heren) K. Passchier, J. Passchier, D. J. Varkevisser, dames) I. v. DuinBoot, D. Timan,' (meisjes) L. V. Tilburg, N. Steen voor den. Diploma A en B: (dames) mevr. J. BootKoelewijn, mej. M. Plug, M. Poot, I. Vebhoeven, N. v. d. Poel, A. Kriek, A. Korpershoek, (heren) J. C. Kortekaas, N. Meeuwenoord, H. Peen, J. Bouwmeester, J. Veenstra, A. A-lgra, B. Chatelijn en F. Koele- man, Géb.: Henny, d. van J. Bedijn en G. Sjpit; Paulus C., z. van W. L. v. d. Meer en A. v. Zonneveld; Cornelis A., z. van C. H. v. d. Poel en Th. E. Hoogervorst; Martina J. M., d. van C. Vink en M, A. Schelvis; Hendrika L., d. van C. Passchier en C. Hart; Alida G., d. van L. L. P. Vink en G. P. Snaar. Ondertr.: R. D. Loos, 31 jaar en J. Brouwer, 38 jaar. Getr.: J. G. v. Graas en P. H. J. Westgeest; L. J. ,M. Witsenburg en M. M. H. v. Schie. Overl.: Nicolaas G. de Vente, 41 j OEGSTGEEST Voorlichting ten bate volksgezond heid. De gezamenlijke besturen van Groene èn Wit-Gele Kruis or ganiseerden gisteravond in de con certzaal van Endegeest een propa- ganda-avond, gegeven door Cia van Boort, waarop geestige wijze voor lichting werd gegeven Óver de volks gezondheid, namelijk door spel ei poppenkast. Daar was de wijkzuster, die behulpzaam en geduldig haar werk deed. De kregen een blik op het werk der kinderhygiëne. De wachtkamer van het consultatie-bu reau, het kraamcentrum enz. De avond, die uitstekend was bezocht, werd geopend door de voorzitter van het Gele-Kruis, de heer C. T. J Paardekooper, die na een woord van welkom o.m. mededeelde dat deze voorstelling de eerste was die werd gegeven onder auspiciën van boven genoemde samenwerkende vereni gingen. De voorzitter van het fonds Moeder en Kind, de heer W. F. Droog, achtte dit spel over het kruis werk een volxsvoorlichting als nog nimmer is vertoond en zeide dat al hetgeen in dit poppenspel werd ver toond gebaseerd was op werkelijke gebeurtenissen Na een propagandistisch woord voor het werk van het fonds, was het woord en de daad aan Cia van Boort. In een veertiental taferelen heeft zij een spe) ontworpen dat voorlichting geeft in kunstzinnige vorm. Cia van Boort maakte de veertig voor dit spel benodigde pop pen en verzorgde de tekst, die via de tape-recorder coor het publiek kon worden gehoord. De décors van de hand van Trudy de Ruyter hielpen de sfeer van het spel bepalen en wa ren keurig verzorgd. SASSENHEIM Demonstratie brandweer. Het ligt in de bedoeling om ter gelegen heid van het feit, dat de brandweer 100 jaar bestaat een grote demonstra tie te geven, waaraan verschillende corpsen zullen deelnemen. Voorlopig is dit festijn vastgesteld op Zaterdagmiddag 21 November. Welke corpsen hun medewerking zullen verlenen is nog niet bekend. Ned. Ver. tot Bescherming van Die ren bestaat 25 jaar. De afd. Sas- senheim van de Ned. Ver. tot Be scherming van dieren bestaat 25 jaar. Dit heugelijke feit werd gis teravond gevierd in de zaal van het Bruine Paard. De voorzitster, mevr P. Kaptein heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder de voorzitter van het hoofdbestuur de heer Poelgeest, alsmede adjudant Kronenberg van de politiever. tot bescherming van dieren, De vertegenwoordiger van de poli tiever. wenste de voorzittster van harte geluk met haar 25-jarig jubi leum en hoopte dat het ledental in de toekomst steeds groter zal worden. Namens het hoofdbestuur sprak de heer Poelgeest. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. Vrijdagavond a.s. komt de raad in vergadering bijeen voor het behandelen van de begro tingen voor het dienstjaar 1954. Gedurende dit weekeinde wordt de medische Zondagsdienst der dok toren voor spoedgevallen waargeno men door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, tel. 527. WASSENAAR Voor medische hulp in spoed gevallen wende men zich gedurende het a.s. week-end tot de artsen A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005, en Jac. H. Jaarsma, Wittenburger- weg 106, tel. 9676. Van Zaterdagavond tot de vol- kende week Zaterdag wordt de avond-, nacht- en Zondagsdienst waargenomen door de Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel, 2402. Geb.: Anna Maria Louise d. v. J. C. van Beek en C. C, van Beers; Ma- ianne Jeanette d. v.'-J. Stigter en P. Wingelaar; Cornelia Maria Fran- cisca d. v. C. F. Looijestijin en A. M. van Haarlem; Johanna Clara d. v. B. J. van Horn en C. M. J. Winnubst; Maria Johanna d. v. J. J. Vogels en T. M. Verdam. ZOETERMEER Viering Christus-Koningfeest. Door de gehele parochiële jeugd zal ter voorbereiding van het Chris tus-Koningfeest, Zaterdagavond een avondwake gehouden worden. Zon dag onder de Hoogmis alg. H. Com munie. Des avonds wordt een feest avond gehouden, waar Blanche Holz- haus en Joop Koevoets een speciaal program zullen brengen. Door Gilde en K.A.V. zullen de be kende speldje van Christus-Koning worden verkocht Een groot deel van de opbrengst wordt in Zoetermeer gehouden voor een sociaal doel. De medische dienst wordt Zon dag waargenomen door dokter P. Vegt en door Zr. v. Hooff voor de beide Kruisverenigingen. LEIDSCHENDAM Zoals wij gisteren reeds berichten zijn de data voor de vergaderingen van de gemeenteraad gewijzigd. De reden hiervan is, dat de 5 nieuw benoemde raadsleden de heren H. P. Greuter, H. T. F. v. d. Pijk, G. C. J. van Heiningen, F. Verheijen en D. Scholten, van wie de geloofsbrie ven in de laatste raadsvergadering waren goedgekeurd, thans aan de voorzitter van de raad hebben me degedeeld, dat zij reeds voordat zij zitting hebben genomen voor het lid maatschap van de raad hebben be dankt. Zij hebben tot deze heel eigen aardige handelwijze besloten, omdat wethouder P. Groenewegen in de vergadering van 30 Sept. j.l. heeft verklaard, dat zijn benoeming tot wethouder in strijd was met de meer derheid van de K.V.P.-fractie. Daar de heer Groenewegen verder ver klaarde dat de eenheid in de fractie een waardevol goed is en zeer zeker in het belang van de gemeente geacht moet worden, heb ik, aldus de wet houder, onjuist gehandeld door bui ten de K.V.P.-fractie steun te zoe ken voor de verkiezing tot wethou der. Gezien de gevolgen van zijn, en ook door de heren C. J. v. d. Bosch en C. N. Boer (beiden van Stomp- wijk) aangenomen houding heeft de heer Mr. J. P. Dietz toen op deze verklaring geantwoord dat er nu weer eensgezindheid in de K.V.P.- fractie mogelijk is. Inmiddels hadden de 5 raadsleden de heren K. Copray, A. Langeveld, Jac. J. van Veen, mr. J. P. Dietz en Th. Ch. Meester reeds ontslag als raadslid genomen en waren de op volgers reeds door het hoofdstembu reau aangewezen. Na lang wikken en wegen en meerdere geheime ver- Woensdag zullen nu de geloofsbrie ven van de opnieuw aangewezen raadsleden weer onderzocht worden, waarna zij in de op 12 November a.s. vastgestelde raadsvergadering weer op hun oude zetel kunnen plaats ne men en dan dadelijk met de behan deling van de gemeentebegroting een aanvang kunnen maken. Puck Brouwer trad in het huwelijk Puck Brouwer, een van Neerlands snelste vrouwen, heeft van morgen haar spikes aan de wilgen gehangen en haar betrekking van steno-typiste er aan gegeven, om voortaan door het leven te wandelen als mevrouw Van Duyne-Brouwer. Voor het gemeentehuis van Leid- schendam vormdei. de leden van de atletiekvereniging Celebes uit Den Haag, gestoken in sportcostuum en wuivend met vlaggetjes, een erepoort voor de stralende bruid en haar (op dat moment nog toekomstige) man. Bij de huwelijksplechtigheid traden Fanny Blankers-Koen en de 87-jarige grootvader van de bruidegom als ge tuigen op. Burgemeester Banning hield, na dat' het huwelijk was gesloten, een toespraak, waarin hij bruid en brui degom enkele raadgevingen meegaf op het nieuwe pad, dat zij hadden betreden. Sprekei vond het aardig, dat Fanny Blankers-Koen als ge tuige de sport vertegenwoordigde, welke in het leven van de bruid zo'n grote plaats heeft ingenomen, ter wijl hij de aanwezigheid van de oude grootvader beschouwde als een sym- gaderingen van het K.V.P.-bestuurbool van levenswijsheid en bezin- hebben nu de 5 nieuwbenoemden op hun beurt weer ontslag genomen ten behoeve van de 5 heren, welke zij zouden moeten vervangen. Wethouder Groenewegen heeft wel verklaard, dat hij desnoods zijn wethouderszetel ter beschikking zal stellen, maar naar alle waarschijn lijkheid zal de K.V.P.-fractie dit niet verlangen, In de raadsvergadering van a.s. doen." ning, twee belangrijke zaken in het huwelijk. „U bent gestart op een nieuwe baan", zo zeide de burgemeester ,en op deze baan gaat het er niet om, wie het eerste de finish bereikt. In tegendeel. Het is een baan, waarop men juist gezamenlijk optrekt en el kaar tot steun is, wanneer zich on derweg moeilijkheden mochten voor

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2