MONTEURS De heren gaan het anders doen Gasfabrieken onder de aarde DANSLES 115.00 In de Foyer van de Stadsgehoorzaal Leiden UW gezondheid is No 1 VAN DER HEEM N.V. ZATERDAG 24 OCTOBER 1953 iJh EElOüb COURANT fWEEUE BLAD PAGINA 4 ITALIë, dat de laatste jaren zulke voortreffelijke resultaten boekt in zijn streven naar een eerste plaats in het domein van de haute couture, blijkt ook op het gebied van heren kleding een woordje te willen mee spreken. Heeft het dus eerst al Frankrijk tot verbeten tegenstander gemaakt, nu is hel de beurt aan het goede, oude. min of meer versleten Albion, om zich boos te maken, want, nietwaar, herenkleding was tot nu toe Engels terrein. De Zuidelijke laars wenst zich daar echter geen snars van aan te trek ken en dicteert zijn modebevelen op zulk een hoge toon, dat Engeland niet anders overblijft dan haastiglijk in zijn keurigstijve modellen ook^wat fleur te gaan brengen. Nummer éér van de nieuwigheden is de tweede zak, die aan de rechter zijde van het colbertjasje wordt ge plaatst, schuin boven de zak, die daar al iaren .heeft gezeten. Een pracht van een bergplaats voor los geld, tramkaarten en treinabonne menten. Een ander grapje is de heupzak- ken van de colbertjasjes zo schuin en naar achteren te platasen, dat ze bijna de zijnaad raken. Deze soort zakken krijgen een klep, evenals de borstzakken. Sommige jasjes hebben shawlkra gen en bijna allemaal hebben ze brede schouders en zogenaamde ge- makkelij kheidsplooien achter de mouw, waardoor het bewegen geheel vrij is. Streng getailleerd is vrijwel geen eikel model, hetgeen de spor tieve indruk, welke deze mode toch al maakt, zeer versterkt. Behalve de gewone drieknoops- sluiting ziet men éénknoops-, twee- knoops- en vierknoopssluiting, de laatste uiteraard alleen voor heel lange filmhelden, want die vier knopen maken het figuur wel erg kort. Everglaze, nijlon en orlon gaan nu ook tot de materialen behoren, waar van de overhemden worden vervaar digd. Van het everglaze moet gezegd worden, dat het zeker niet zo'n goedkope indruk maakt, als bij de zomerjurken van de dames. Een nieuw model sporthemd heeft een sluiting onder de kraag opzij en wordt over het hoofd aangetrokken. Een gekleed overhemd heeft nu een ingeweven ruitje met een zijden stip. De jassen zijn aan de korte kant, wat wel kwiek staat, maar uiterst onpractisch is voor regenkleding. De Italiaanse regenjas heeft grote zak- kenden heel laag ingezette mouwen, waairvan de ronde lijn over de borst en de rug loopt. Zq breed als de schouders zijn, zo nauw zijn de pijpen: 46 cm. breed is de uiterste maat en er wordt ook stof bespaard óp de lengte, want de pijpen komen niet verder dan tot de bovenrand van de schoen. MARIANNE KRISTIE. Worden mijnwerkers overbodig Er zijn de laatste tijd experimen ten gaande, die van veel belang kun nen worden. Het betreft hier kolen- lagen onderaards te vergassen, zon der dat er één mijnwerker aan te pas komi. In België experimenteert de maatschappij „Socogaz" met de on deraardse vergassing van een kolen mijn in de omgeving van Luik. Aan de regering is een subsidie gevraagd van ca. 60 millioen francs. Doordat in België juist veel mijngebieden uit geput raken, hoopt men met deze manier te kunnen voorkomen, dat industrieën hun fabrieken zullen op heffen. Meent U echter niet dat deze expe rimenten alleen in België belangstel ling hebben. Ook de twee grootmach ten van deze tijd Amerika en Rus land zijn mei de mogelijkheden be kend. In Amerika is bij Gorgas een installatie gebouwd voor de experi menten met de vergassing onder de grond. Ook van Rusland is het bekend dat de methode .van vergassing daar toegepast wordt. Speciaal voor deze manier van vergassing' is een staats- trust opgericht, de „Podzemgas". Waar komi deze nieuwe mogelijk heid nu op neer? In bijgaande schets geven wij U een beeld van de methode, bekend als de Stroommethode. In de steile hellin gen van de kolenlagen boort men 2 schachten. Op de juiste diepte wor den deze 2 schachten met elkaar ver bonden. In de verbinding ontsteekt men een vuur door middel van elec- triciteit of teer De kolenlaag gaat dan aan het branden en dit vuur wordt dan onderhouden door in de eerste schacht lucht in te persen en in de tweede schacht het gas af te zuigen. Dit gas komt via een lucht- koeler in de fabriek voor derdere be werking. De helling van de kolen- laag is de oorzaak dat de as etc, naar beneden valt, zodat het vuur onbe lemmerd naar boven, op kan bran den. Iedere afval blijft dus onder de grond. ONDERAARDSE VERGASSING VAN KOLENM'JNEN Waar de kolenlaag niet helt, heeft men andere methoden uitgedacht, maar het principe blijft gelijk Het rendement van ondergrondse ver gassing moet veel hoger liggen dan bij de mijnbouw. Er zijn geleerden die beweren dat door het vergassen van kolenmijnen de mijnarbeid geheel kan worden vervangen! Voorlopig zal dit wel een droombeeld blijven. Momenteel kunnen alleen de niet meer rendabele mijnen een toepas sing van de vergassing verkrijgen. Ook de technische moeilijkheden zijn vooreerst nog lang niet opgelost om tot een doelmatige exploitatie te ge raken. Ook zal er toch altijd wel een hoe veelheid kolen gedolven moeten wor den voor tal van doeleinden. Een al gehele ondergrondse vergassing van kolenmijnen is dus voorlopig toe komstmuziek. De onderaardse ver gassing is de eerste jaren dus zeker geen vervangingsmiddel van de mijn- arbeid. Daardoor zijn de moeilijkhe den veel te groot. Het is echter een feit, dat een juiste toepassing en ont wikkeling van de onderaardse ver gassing van kolen, tal van mogelijk heden opent. In de toekomst zal men over deze experimenten dus zeker nog wel het een en ander vernemen. Ons land bezit practisch geen moge lijkheden voor deze methode. Wij hebben haast geen steile hellende ko lenlagen in Limburg. Ook andere ge bieden in ons land zijn niet geschikt, zodat wij in Nederland wel geen ex perimenten zullen krijgeu Misschien bezitten wij wel een mogelijkheid voor onderaardse vergassing in onze bruinkoolvelden. Voor België liggen de zaken an ders. Sinds 1946 bezit men daar reeds de mogelijkheden en na de oprichting van een onderzoekings-instituut door het syndicaat „Syndigaz", hebben wij thans de experimenten van „Soco gaz" Over een paar jaar hoopt men zo ver te zijn dat men bepaalde mij nen kan gaan vergassen en in exploi tatie brengen, zonder dat er één mijnwerker aan te pas komt. Volledige Cursus Tango inbegrepen. Geselecteerd in alle leef tijden. 1841 Voor R.K. Clubs of Privé, Wii stellen U tevreê. DANSSCHOOL H. J. VISSER Gevraagd Bankwerker- of Bankwerker monteur Niet voor massa-fabrica- ge. Machinefabriek P. van de Rotte, Herengracht 27, Leiden. 1845 COLBERTS COSTUUMS inig^L LEIDEN Kort Rapenburgó Tel. 25471 Jieie^aontjeó TE HUUR Z Te huur voor bruilof ten en partijen onze gezel lige zaal, met gebruik van vrije keuken, servies, enz. Alle consumptie kan wor den mede gebracht. Zeer billijke zaalhuur. A. de Groot, Plantage 2, Telef. 26820. Bespreek vroegtij dig. Notaris A. H. DOIJER te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 30 Oct. en 6 Nov. 1953, 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden, publiek te verko pen onder Leiden: 1. Woonhuis met tuin. Stille Rijn 12, groot 117 c.A. Het benedenh. wordt geheel ontruimd opgele verd, bovenhuis is ver huurd voor 25.15 per maand. 2. Woonhuis met tuin Hoogl. Kerkgracht 30, gr. 142 c.A. verhuurd voor f 8.50 per week. 3. Woonhuis met erf Oude Rijn 52, groot 63 c.A., verhuurd beneden voor f 4.60, boven voor 6.33 per week. 4. Huis met afz. boven woning Legewerfsteeg 1 7a, groot 48 cJL. Verhuurd beneden voor 3.45 per week, boven 12.36 per maand. 5. Winkelhuis met wo ning en erf Janvossen- steeg 9, groot 63 c.A. Ver huurd voor 5.75 d. week. 6. Huis met tuintje Schutterstraat 2, groot 77 c.A. Verhuurd voor 5.15 per week. 7. Huis met afz. boven woning Warmonderstraat 7-Poelgeeststr. la, groot 52 c.A. Verhuurd beneden voor f 3.95, boven 4.50 per week. 8. Huis met erf Minne broersgracht 27, groot 68 c.A. Verhuurd voor f 3.50 per week. 9. Huis met erf Heren- steeg 23, groot 28 c.A. Ver huurd voor f 2.60 p. week (oude huur). 1856 Bezichtiging 27/29 Oct. en 3/5 Nov. 1953 van 24 uur, perc. 9 alleen 27 Oct. en 3 Nov. Betaling 7 Dec. 1953. Inl. verstrekt gen. Nota ris. Lasten per jaar perc. 1 66.17, 2. 78.18, 3. 48.19, 4. ƒ38.52. 5. f 59.93, 6. 24.02, 7. f 54.30, 8. f 33.62, 9. 24.10. Het perceel onder Oegst- geest is uit de hand ver kocht. Notaris W. S. JONGSMA te Leiden is voornemens op Vrijdagen 6 en 13 No vember 1953, telkens 7 uur nam., in het Notarishuis Hogewoerd 144, te Leiden, bjj opbod en afslag te ver kopen de n.v. percelen te Leiden: 1. Oude Vest 51, woonhuis, gr. 68 c.a. Huur 158,12 per kwartaal. Lasten f 84.22. 2. Hansenstraat 44 en 44a, beneden en bovenwoning, gr. 84 c.a. Huur 2 x f 5.18 p. w. Lasten 43.48. 3. Pr. Hendrikstraat 17 en 17a, beneden en bovenwo ning. gr. 75 c.a. Huur 5.15 en 5.20 p. w. Lasten 48,26. 4. Tollensstraat 8, woon huis, gr. 60 c.a. Huur f 4.60 p. w. Lasten 24.05. 5. Waardgracht 113, woon huis, gr. 44 c.a. Huur 4.60 p. w. Lasten f 16.72. Betaling der kooppennin gen 14 December 1953. Bezichtiging als gebruike lijk. Inlichtingen ten kan tore van voorn, notaris, Rapenburg 31, Tel. 25351. Telefoonijesworden dagelijks geplaatst GEVRAAGD fZ Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen Jan.- Dec., ook periodieke. Alle Tuinbouw teeltvergunnin gen. c.v. N. Bakker Hzn., Roelof ar ends veen K 1713 no. 487. Z Woning te huur gevr. Welke huiseigenaar wil klein gezin heioen aan een woning? In 't bezit van Urgentie groep II. Hoge huur geen bezwaar. Brie ven onder no. 282 bureau van dit blad. wordt a.s. Zondag van 811 uur onze wekelijkse Dansavond gehouden. Toe gang onder voorbehoud. Entrée f 1.35. DANSLES nog enkele plaatsen vrij. Aanvang spoedig. Inschrijving dagelijks 11—7 uur Rijnzichtweg No. 44 of Zondag 26 uur in het Clubhuis. 1862 Tel. 25439 I Speciaalschool Rijnzichtweg 44 voor R.K. jongelu. Dansschool Henny Boes - Oagstgeest Ondanks een ogénschijnlijk goede voe ding worden er telkens weer bij velen tekorten vastgesteld aan bepaalde, voor de gezondheid zeer belangrijke stoffen. In melk komen deze stoffen: eiwitten, kalk en vitamines rijkelijk voor. Dit Is dan ook de reden, waarom het Voor lichtingsbureau van de Voedings raad adviseert om bij elke maaltijd melk of een melkproduct te gebruiken. Kies een beker melk bij het ontbijt een glas melk bij het twaalfuurtje een bord pap of vla bij het avondeten e een beker chocolade of warme melk 's avonds •elkweg voor gezonde en voordelige voedingl Neem per man driekwart kan PERSONEEL <2* Mevr. van Holk, Plan tage 26, zoekt met 1 Nov. flink eerlijk dagmeisje, zelfst. k. werken en koken v.g.g.v. Tel. 22062. Spreek uur 78 uur. 278 Z Gevraagd aank. boeren knechtje, goed kunnende melken. Aanmelden bij C. de Groot, Rijndijk I, Ha- zerswoude. 260 Z Gevraagd R. K. Meisje voor dag en nacht, met hui selijk verkeer leeft. pl. m 21 jaar, liefst Buitenmeisje. Mevr. M. H. TetterooDe Graaf, Dameskapsalon, Herenstraat 114, Leiden, Telefoon 23504. 261 Z Gevraagd (omgeving Zoeterwoude) aankomen de Boerenknecht, goed kunnende melken. Voor direct. Br. onder no. 262 bureau van dit blad. Z Ongehuwde Werkster gevraagd voor de Dinsdag en Vrijdagmorgen. Adres: Endegeesterstraatweg 12, Oegstgeest. 263 Z Aangeboden F. N. motor 350 cc., goede banden, accu verlichting, loopt 1 op 30, prijs 150.—. Leliestraat Z Gevraagd met 1 Nov. net meisje, 3 ochtenden in de week. Br. onder no. 270 bureau van dit blad. Z Biedt zich aan een meisje van 19 jaar voor hulp in de huishouding. Te bevragen bij L. v. Haas trecht, Vrouwenweg 30, Zoeterwoude. 265 Z Net R.K. Meisje gevr. voor dag o2 dag en nacht, liefst boven de 20 jaar, klein gezin, gróte was bui tenshuis. Brieven onder no. 281 bureau van dit blad Z Net R.K. Meisje gevr. voor dag of dag en nacht bij C. de Jong, Lange weg 11, Roelofarendsveen. Z Net R.K. Meisje gevr. voor dag of dag en nacht, Zondags vrij. A. B. v. d. Maarel, Westvlietweg 29, Voorburg. 1851 Z Net dagmeisje gevraagd, zelfstandig kunnende wer ken en v.g.g.v., meerdere hulp aanwezig. Zondags vrij. Adres Witte Singel 92, Leiden. 277 Z Flink Dienstmeisje ge vraagd, netjes k. werken, boven 18 jaar, v.g.g.v. van 8 uur tot 12.30 en van 2 u. tot 5.30 uur. Zaterdags tot 2 uur. Goed loon. Witte Singel 96. 273 AANGEBODEN Z Te koop: een partij ge waterde damleggers en Brandhout, zeer billijk Be vragen Oostdorperweg 151, Wassenaar. 1837 2 Muziekschool Zwaag geeft alle instrumenten welke voor de lessen no dig zijn na een aantal maanden lage huur, cadeau Vraagt onze gratis cou rant. Volg onze moderne pianocursus. Korevaar- straat 5, tel. 24358. 1528 Z Naaimachine te koop, in pracht salonkast, uit stekende staat Tevens een handnaaimachine. Te zien: Westkanaalweg 17, Lange- Z Te koop aangeboden eiken balken, binten, bad- dings, kraalhout, planken, latten enz. enz., ramen met en zonder kozijnen, deu ren. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoeterwoude. 1821 Z Bruynzeeldeuren Pracht partij nieuwe buiten-, bin nen- en kastdeuren, pane len enz. voorradig, gr. sorte ring. Aann. en Hand.bedr Nic. v. d. Akker, Rorevaar- straat 31. Leiden. 1821 5? Golfplaten en draadglas Weer voorradig eternit golfplaten en draadglas, patent-glasroeden. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoe terwoude. 1821 Aangeoouen: Groen- tenteeli vergunning per H. A., 2 H. A. - 1 H. A. en Kleinere partijtjes, c.v. N. Bakker Hzn. Roelof - arenasveen, Tel. no. 487 K 1713. 1543 Z Te koop: mooie vos, zo goed als nieuw 45.2 jacquets met vesten per stel 10.—, flinke maat, maatwerk in prima staat. Br. ondèr no. 1817 aan Agent Langelaan te Sas- senheim. Z Orgel, piano, elect, was machine, open mooie Jaars- mahaard voor houtblok ken of kolen, prima gas haard. bad ën geyser, Dick up met versterker in sa lonkast, pendulestel en eiken hangklok, 1 pers. spiralen. In en verkoop. 9 Nieuwe Rijn 9, afloop Visbrug bii de Hoogstraat Tel. 23261. 283 Z Wandelwagen te koop, in goede staat. St. Aagten straat 23. 284 Z Aangeboden: kleine sa lamander kachel m. pijp 7.50, wit emaille kolen- fornuis 15, Vampyr stof zuiger 220 Volt 10. origi nele Auping spiraalmatras 2 persoons 20. Te zien: Haagweg 18 huis. 286 Z Te koop: kinderrijwiel f 25, vloerkleed 15, kook kachel f 9, kinder auto f 11 sten f 5, wringer f 12.50, dressoir f 29, twee arm- fauteuils vier stoelen 27.50, opklaübed f 15, twee pers. bedstel f 35, ledikanten f -7.50, rijwielen 19. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). Z Vloerhout 5/4 dms, ijzeren binten, pijpen, raamgewichten, baddings, 2 X 3, rasters, latten deuren, ramen, lichtkozij- nen, spiegelglas, blauwe kruispannen, holle dak pannen, stophout, keuken kasten, handvormsteen. Fa. H. de Bolster, Overrijn 8, Leiden. Aann. v. sloop werken. 271 Z Pracht kleden, alle ma ten. Kloostertafels, tuimel- bedden, divanbedden, di verse ledikanten, 2-pers. spiralen, lits-jumeaux, ta fels, stoelen, matrassen, dressoirs, wasmachine, ka chels, fornuizen, pijpen, ellebogen, vuurspecie en vuurstenen, mica, roosters. Koopt inboedels. Pluym, Hogewoerd. 1858 Z Biezen Matten. Grote partij aangeboden, zeer bruikbaar materiaal voor afdekken in de tuinderij b.v. Backer en Co. N.Vj Utr. Jaagpad 2. 279 Z Chique Bankstel, apart model, 'bestaande uit: 3- zitsbank, gebogen model en 2 clubfauteuils met los se kussens 450.Smyrna salonkarpet 2.50 bij 3.50 meter 295.Te zien ook Zondag, Nieuwe Parklaan 115, Den Haag, Telefoon 55.16.80. 264 Z Te koop voederbieten en rapen, 400 roe, in de paden, best te veld staande Te bevragen bij L. F. Zon neveld Lzn., Prinsenweg 2, Voorhout. Tel. K 2532— 7307. 252 Z Studiepiano, prima on derhouden, tegen billijke prijs te koop aangeboden. Te bezichtigen 's avonds I enz. Aann. van 7 tot 8 uur, Hugo de Nic. v. d. Akker, Korevaar- Vriesstraat 38. Z Tegels. Te koop aange boden vloer- en wandte- gels, plavuizen, trottoirte- perfora-stenen enz. Hand bedr. 258 «straat 31, Leiden. 1821 DEN HAAG MAANWEG 256 vraagt voor haar montage-afdelingen (Radio, Televisie, enz.) 1847 Leeftijd 2335 jaar. Ook voor ongeschoolde krachten bestaat, na ge bleken- geschiktheid kans op plaatsing. Persoonlijk aanmelden Dinsdag- en Donderdagmid dag van 2 tot 3 uur bij de afdeling Arbeid. Z Wegens plaatsgebrek aangeboden electr. was machine, 125 Volt. Te be zichtigen Burgem. v. Wi- chemlaan 10, Oude-Wete- ring.280 DIVERSEN 2* R.K. Juffrouw, 43 jaar, zoekt kennismaking met heer van dezelfde leef tijd. Brieven met foto op erewoord retour, onder no. 287 bureau van dit blad. Z Flinke Bijverdienste aangeboden. Inlichtingen Postbus 60, Dordrecht. Z Gemakkelijke betalings voorwaarde: Voor solide personen verkrijgbaar op gem. betalingscondities, herencostuums, dames- en herenregenjassen, mantels, dekens, enz. Vraagt inlich tingen. Br. onder no. 246 bureau van dit blad. Z Zwoegen, ploeteren, sloven.... al dat wasdag- gemier wordt wasdagple- zier, door de Leidse Was- mach. Verhuur Modern, Franchimontlaan 64 bij de Sitterlaan en Margriëtstr 7 vanaf t 125 per gehele ochtend, middag of avond. Te;. 22880. Hieraan zult U wel eens denken, als Uw schrijfma chine hapert of Uw telma chine U in de steek laat. U zult het men ons een zijn dat Uw Kantoormachines een kostbaar bezit vormen. Wanneer U deze regelmatig en GOED laat onderhou den bespaart dit U geld en het voorkomt ergernis en stagnatie in Uw werk. „Kantoormachinehandel" J. L. HEES Jr. Hogewoerd 92, TEL 31983. Z Trix. De bekende mecano voor iedere beurs, verkrijgbaar in op elkaar volgende dozen, per doo: 1.50 en 1.75, losse on derdelen en motors, gratis prijslijst verkrijgbaar bij Het Speelgoedmagazijn G. van Brussel, Haarlemmer- straat 267.243 Z Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden. spuiten, verchro men, regenzeiltjes Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal Stille Rijn 7 Telef 26545 in nieuwe Kindet-wa- gens steeds een geweldige sortering. Z Prijsjassen od Donder dagavond 29 Oct. bij Café A. J. Boers, Rijndijk, Ha- zerswoude. 1855 Z Alt op de Mare heeft 3 versnellingen Royal En- field heren sportriiwiel. laag model, f 85. Geëmail leerde jongensfiets f 85, damesrijwiel f 65. dames- sDort m. trommelremmen f 120. Bromrijwiel V.A.P. motor 125, motorrijwiel I.L.O. moter defect 72.50 Z Af te halen Utr. Jaag pad 17: snoezig wit katje, gewend aan Felix' Katten brood. 1853 Z Een wonder is het on ze electrische wasmachine, die wij leveren voor drie gulden Der week, vooruit betaling niet verplicht, eigen finsne., vrijblijvend inlichtingen. Br. onder no. 267 bur. van dit blad. Z Dames. Permanent com pleet alles inbegrepen 6.75, krulpermanent 5. Kapsalon De Kaag. Me disch gediplomeerd Haar- specialist, Huigsloterdijk 387, tel. K 2534—217. Z Heeft U schakelzegels, deze worden ook door ons aangenomen. Ruime keuze Zwitserse polshorloges, me talen horlogebanden f 2.25, wekkers, jockeleklokjës, pendules, jaarpendules. Koopt bij een betrouwbare contantzaak Uurwerkkli niek, Lage Rijndijk 8. Spe ciaalzaak in uurwerken. Z Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's. 5 per lesuur Gedipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel 26584 Z Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk Van Velsen. hoe- denkliniek, Donkersteeg 3 Z Brillen. J A Verheul, erkend opticien Haarlem merstraat 86 levert U elk gpwenst montuur en gla zen. Gemakkelijke beta lingscondities Ziekenfonds leden krijgen gewone kor ting Z Wasmachine Verhuur- inrichting „Hoovi" Wilt U zeker zijn van een goede machine, bezorging op tijd en service? Dan bii ..Hoo vi" bestellen! Stadhou derslaan 16, Tel 22182 Z Voor Warmond en om streken uw aangewezen adres voor het verrichten van alle soorten schoen- reoaratie, ook crêpeschoe nen. Tevens in voorraad alle maten Rupase laar zen. Sportartikelen en Ro binsons werkschoenen. Bel aanb. G. Snierings en Zn. telf. 234, Warmond. Z Muziekliefhebbers. Vro lijke populaire gram .pla ten, vanaf f 0.50. koffergr. vanaf 20. Philips .radio's vanaf f 25. electr. motoren radio's en onderdelen, luidsprekers en nianokla- vier accordeons. Gevraagd moderne zangplaten. Jan- vossensteeg 41, Leiden. WARMOND ^honnementen en Adver tenties worden aangeno men door: J. SIKKING

Leidse Courant | 1953 | | pagina 10