Huisvuil kan het best begraven worden Haagse stadhuis officieel geopend Veldwachter Van een Sjah met verschillende snorren en nog veel meer! Leidse R K» melkhandelaren vierden genoegelijk jubileum OPOE DE DOLLE MUSKETIERS" <17> MAANDAG 19 OCTOBER 1953 Ut LEIDSE CUUKAN7 eURSTE BLAD PAGINA 2 Laat het aan de schimmels over en nieuwe vruchtbaarheid ontstaat De Nederlandse Vereniging tegen Water-, Bodem- en Luchtverontrei niging heeft in Utrecht haar algeme ne vergadering gehouden. De directeur van de Vuilafvoer Mij. „VAM" te Amsterdam, ir. W. A. G. Weststrate, die sprak over de hygiënische en economische beteke nis van de stadsvuilverwerking in ons land in verband met de land bouw, zeide, dat uit de kringen der reinigingsdirecteuren steeds meer aandrang komt, het storten van stadsvuil als ontoelaatbaar te ver bieden. Ons land wordt ontsierd door meer dan duizend kleinere en gro tere belten. Meer dan de helft van het Nederlandse gemeente-stadsvuil wordt maar ergens neergelegd tot hinder van de omgeving en als bron van voedsel voor ongedierte. Als men nagaat, wat er uitgegeven wordt voor gezondheidszog en voor het aestetisch uiterlijk van stad en land en men ziet, wat buiten de be bouwde kom op het gebied van vuil nis storten door diezelfde gemeenten wcrdt toegelaten, dan krijgt men wel sterk de indruk dat hier geen evenwicht in de voorschriften be staat, aldus ir. Weststrate. Dit is z.i. te meer verwonderlijk, daar er geen grote bedragen mee gemoeid zijn, want met een paar dubbeltjes per inwoner per jaar kan men de stort plaatsen onschadelijk maken of heel vermijden. Ir. Engeland en Amerika gebruikt men de goedkope en afdoende me thode van het begraven van het vuil. In Engeland wordt met geringe kosten per jaar meer dan vijf mil- lioen ton vuil begraven. Nog geen vijf procent wordt er zonder meer gestort. Het is verwonderlijk, aldus do heer Weststrate, dat de begraaf- methode in ons land zo goed als geen ingang heeft gevonden. In Nederland wcrdt aan vuilVerzameling veel zorg besteed. Het goed gesloten vuilnis vat met zijn stofvrije lediging, is al gemeen in gebruik genomen. Maar op het gebied van vuilverwijdering zijn wij heel wat minder gevorderd. De vuilverbranding is volgens spre ker eigenlijk de enige goede metho de van vuilverwerking. Het geeft een. technisch en hygiënisch goede oplossing voor vuilvernietiging of vuilverwerking, mits de inrichting met de goede zorg gebouwd is f niet in een woonwijk is neergezet. In ons land trekt de laatste tijd het meest de aandacht, de methode van bereiding tot meststof, tot com post. Behalve de noodzakelijke hu mus bevat stadsvuilcompost ook sporen elementen, als koper, borium, cobalt, mangaan, molybdeen en fluor, die uiterst kleine hoeveelhe den van stoffen, die onmisbaar zijn voor de gezondheid van mens, dier en plant. Meststof heeft'dus niet al tijd iets met faecaliën te maken. Or ganische stof, waar het ook vandaan komt, heeft zijn waarde. Wat de mens niet kan, uit afval iets goed maken, dat doen dagelijks de schim mels en bacteriën. Alle afval is dienstbaar aan het opbloeien van nieuw leven. Er is in ons land een intensiteit van de landbouw bereikt, als bijna nergens elders. Het kunstmestge- bruik is in Nederland per ha. het hoogst in de gehele wereld. Bijna de helft van onze bodem bestaat uit zandgrond. Deze zandgronden zijn thans bijna geheel in cultuur ge bracht en kunnen, dank zij de zware bemesting, zeer goede oogsten ople veren. Deze ontwikkeling bracht ook de situatie voort, waarin behoefte ge voeld werd aan meer organische meststoffen. Het is dus geen won der, dat ons land ook in het gebruik van stadcompost voorop gaat. Er is geen Westers land, waar een zo gioot deel van het stadsvuil aan de bodem ten goede komt, al is het op het ogenblik niets meer dan 20%. Er zijn slechts twee grote centra van compostgebruik in Europa. Het ene is het kleine dorpje Wyster in Drenthe, waar het vuil van Den Haag, Groningen, enz. verwerkt wordt. Het heeft een productie van ruim 100.000 ton per jaar. Het an dere centrum is Parijs, waar per jaar 240.000 ton vuil en compost naar de landbouw gaat. In ons land bestaat de grootste be hoefte aan organische mest op de lichte gronden, de zandgronden en de afgegraven hoogveengronden. De productie van het bedrijf te Wyster gaat voor de helft naar de zandgron den en voor de andere helft naar de afgegraven hoogveengrondeii. Ook bestaat er een duidelijke behoefte in de intensieve tuinbouw, zoals het Westland met omgeving en ook de tuinbouw rond Venlo en bij Bergen op Zoom. De economische betekenis van de stadsvuilcompost noemde spreker 4- ledig: a. Het direct commercieel voor deel voor de boer. Dit is met veld proeven te bepalen. b. Het voordeel voor de boer op langere termijn. Wanneer de grond jarenlang voldoende organische mest ontvangt, krijgt deze een be tere structuur. c. Het voordeel voor de gemeen schap: wordt de opbrengst in een gebied 20% hoger. Men kan dit ver gelijken met ruilverkaveling of met inpoldering van nieuw land. Dit is van algemeen economisch en natio naal belang. d. Het algemeen belang van de be vordering der volksgezondheid door betere voeding. Ir. Weststrate raadde de gemeen ten aan tot compostbereiding over te gaan, echter met de waarschuwing, da+ er in ons land streken zijn waar bij de huidige bedrijfsvoering maar een kleine markt voor compost be staat. Het nieuwe stadhuis van 's-Gra- ven'hage, het grootste van Nederland, is Zaterdagmiddag officieel in ge bruik genomen. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. F. M. A. Schok king, hield een toespraak tot de on geveer 650 genodigden, die de grote hal van de afdeling bevolking, ver kiezingen en burgerlijke stand vul den. De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Den Haag, de heer J. van der Heem, bracht in een rede de gelukwensen van het bedrijfsleven over en bood de geschenken aan van een aantal bedrijfstakken en van de Haagse Kamer van Koophandel, die reeds 'n plaats in het stadhuis hebben ge vonden. De burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, wenste Den Haag, tevens als voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, geluk, zij het ook, zoals hij opmerkte, met enige jalouzie. Een naamloze" burgeres van de hofstad hield tenslotte een toespraak-' je, waarin zij zeide, geweldig blij te zijn met het nieuwe stadhuis, dat niet alleen voor de officiële, maar toch ook zeer zeker voor de gewone mensen is. Bij de ingebruikneming van het nieuwe stadhuis waren onder meer aanwezig: de commissaris der ko ningin, mr. L. A. Kesper; de gouve- neur der residentie, luit.-generaal D. C. Buurman van Vreeden. Namens de burgemeester van Rotterdam, de wethouder van Financiën, de heer Van Tilburg; de procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, fungerend directeur van politie, mr. D. J. van Gilse; de Gedeputeerde Staten van Zuid Holland, mr. J. J. Schmal, J. A. J. Jansen Manenschijn, mr. G. J. C. Schilthuis, ir. C. H. Wittenberg, met de griffier der Staten, mr. dr. F. A. Helmstrijd; de secretaris-generaal van Binnenlandse Zaken, dr. M. J. Prinsen; de direc teur-generaal van de Rijksgebou wendienst, ir. J. J. M. Aangenendt; mr. J. M. Kan, raad-adviseur bij het departement van Binnenlandse Za ken; de garnizoenscommandant van 's-Gravenhage, kolonel G. J. van Buuren. vloog er eens uit De veldwachter van Nieuwmoer, een klein plaatsje bij Roosendaal, precies over de Belgische grens, liep Zaterdag als een trouw ordebewaker te speuren naar mogelijke ongerech tigheden in Nieuwmoer, toen plotse ling iets uit de lucht kwam en op een veldje vlak bij hem neerstreek. De veldwachter er op af en hij vond een verdwaalde helicoptère, waarvan de piloot hem vertelde, dat hij reeds tweemaal op zijn route Rot-/ terdamBrussel door de zware mist de koers bijster was geraakt Hij zat ruu finaal in de knoop en wist niet meer of hij voor of achter uit moest vliegen. Nu, de veldwachter wist het pre cies en legde hem dat haarfijn uit. De piloot was hier zo dankbaar voor, dat hij even later mét de veldwach ter in de wolken verdween om even later weer te landen en de veldwach ter precies voor de deur van diens woning af te leveren. De veldwach ter was uren daarna nog in de wol ken. „St. Paschalis" werd 40 jaar „Een stad op de berg" Argentinië en Nicaragua doen samen Argentinië en Nicaragua hebben be sloten hun werk op politiek en eco nomisch terrein te combineren. Een verklaring van deze strekking is Zaterdagavond getekend door pre sident Peron van Argentinië en de president v§n Nicaragua, generaal Anastasio Somosa, na een diner in de ambtswoning van eerstgenoemde te Buenos Aires. In de verklaring, die „de verkla ring van Buenos Aires" zal heten, wordt gezegd, dat de gemeenschap pelijke doelen zoals „politieke sou- vereiniteit, sociale rechtvaardigheid en economische onafhankelijkheid ge makkelijker kunnen worden bereikt als de pogingen worden gecombineerd werd geschaakt Het was nu al zo lang herrie ge weest met die erfeniskwestie, dat de vier kinderen uit een Helmonds ge zin Vrijdag besloten om eens kracht- idig in te grijpen. De moeilijkheid was naar hun me ning, dat hun moeder bij het vijfde kind en zijn gezin inwoonde en daar door zo ondei invloed stond, dat zij geen uitspraak in het erfenisgeschil kon of wilde doen. „Als het niet goedschiks kan, dan maar kwaadschiks, maar Ma zal nu toch eindelijk eens moeten zeggen, wat zij over dit "geval denkt", hadden de vier al eens tot elkaar gezegd en Vrijdagavond was de uitgezochte ge legenheid, omdat de bewuste vijfde zcon met zijn vrouw een avondje uit ging. Om 9 uur kwam plotseling een taxi voorrijden en voordat de 32-jarige vrouw goed wist wat er gebeurde, werd zij van haar bed gelicht en naar de woning van een der kinderen in Beek en Donk gebracht, waar zij nu moet blijven, totdat de erfeniskwes tie geregeld istenzij de beroofde zoon zijn geschaakte moeder weer terug gaat roven! NEDERLANDE OPERA De Stichting „De Nederlandse Opera" heeft de Provinciale Staten van Zuid Holland verzocht haar een subsidie van f 40.000 te willen ver lenen. Gedeputeerden dezer provincie hebben Provinciale Staten in over weging gegeven, op dit verzoek af wijzend te beschikken. Aan de toelichting op deze voor dracht van G. S. wordt het volgende ontleend: Hoewel bij ,,De Nederlandse Ope ra" een cultureel belang betrokken is, zien G. S. voor de provincie geen voldoende reden tot subsidiëring. Een bijdrage zou voornamelijk ten goede komen aan de inwoners van 's Gra venhage en Rotterdam en van de randgemeenten dier steden, die, wat betreft de culturele mogelijkheden, toch_ al bevoorrecht zijn boven de overige inwoners van de provincie. Aangezien voorts de beperktheid der provinciale middelen niet toe laat, aan alle subsidie-aanvragen te voldoen, menen G. S. dat bij afwe ging der verzoeken aan andere voor rang moet worden verleend. SPORT BARTALI'S TOESTAND. Maandagmorgen werd gemeld dat Bartali een rustige nacht had gehad en dat in de loop van de dag ander maal röntgenfoto's zouden worden gemaakt. Z.H. de Paus heeft door zijn parti culiere secretaris telefonisch inlich tingen laten inwinnen over de toe stand van de renner. Uit het hele land stromen telegrammen binnen waarin hem een spoedig herstel wordt toegewenst, afkomstig o.m. van leden van de regering en van Fausto Coppi. Vele collega's van Bar tali hebben een bezoek gebracht aan het ziekenhuis, bij wie Fiorenzo Magni, Casola en Corrieri. „Wees een stad op de berg, een licht, dat niet is weggestopt onder de korenmaat, wees het zout der aar de". Dit was de wens, die pater Ver- steegen O.F.M. als g.a. van het R.K. Melkgide, afd. Leiden, gistermor gen in de kapel van het St Lidwi- na-gesticht uitsprak tot de leden van de jublerende afdeling, die met ge sloten gelederen en versterkt met de dames uitgetrokken was. om he^ 40-jarig bestaansfeest te vieren. De afd. Leiden van St. Paschalis is een organisatie, die scherp afsteekt bij haar talloze -.usters in deze „ver- organiseerde" tijd. Veertig jaren ge leden begonnen met 14 leden, heeft zij thans 70 van de 71 R.K. Leidse me'khandelaren onder haar vaandel verenigd en wat meer wil zeggen, alle leden nemen actief deel aan hei verenigingsleven, zullen zelden een vergadering overslaan en maken deze bijeenkomsten productief, het geen telkens weer blijkt uit de be langstelling voor de rondvraag. Pater Booms kwam over. Dit had pater Booms O.F.M., de oud-g.a. van de afdeling, die giste ren speciaal uit Winterswijk naar het feest overgekomen was, bij St Pas cha'.:s altijd zo getroffen Tijdens het ontbijt in de foyer van De Burcht toen patet Booms zijn gees tige gelukwens uitsprak, onder streepte hij tevens de woorden van de huidige g a., die in zijn preek ge zegd had, dat hij bij de melkhande laren de ouderwetse geest yan noes te arbeid en grote eensgezindheid gevonden had, die zo spaarzaam is in deze tijd. Voor de leden bracht dit jubileum dus alleen de aansporing om op de ingeslagen weg voort te gaan, en geen vermaningen, of het moest zijn, dat de heer Lambermont, die met de he ren De Hosson en Lindhoff de N.R. K.M. vertegenwoordigde, zijn ring als zodanig bedoeld heeft, heer Lambermont deed zijn vlotte feestspeech vergezeld gaan van een oproep om naast de vakorganisatie ook de standsotganisatie, de NRKM, een warm hart toe te dragen. ling deze uitnodiging over en drong er tijdens zijn feesttoespraak bij de nog niet aangeslotenen op aan om „en bloc" toe te treden. De heer Goddijn zorgde inmiddels dat de dames niet doorlopend behoef den te babbelen om de gezellige sfeer tijdens het ontbijt te behouden en zond een onafgebroken stroom van klanken door de zaal, zodat de da mes konden eten! Een kleine Hortus. Tussen 3 en 5 uur werd 's middags de Jacoba-zaal van de Burcht omge toverd tot een kleine bloementuin. Van alle zijden toonde men belang stelling voor en hartelijk meeleven met de feestvierende vereniging. In het receptieboek prijkten na afloop o.m. de namen van deken Jansen, rector Vester, pastoor Lohuis O.F.M. en de g.a. van de landelijke bond, pa ter Commandeur O.F.M. De heer S. Menken had zijn hand tekening namens B. en W. van Lei den geplaatst, de heer I. Kramer na mens de V.V.Z.M., de heer J. v. d. Kloot namens het district Leiden, de heer C. Heuft en J. v. Schie na mens de landelijke bond en de he ren Spierings en Ouwerkerk na mens de R.K. Transportarbeidersbond St. Bonifacius, afd. Leiden. Verschil lende gelukwensen gingen vergezeld van bloemstukken en werden in klei ne speeches gegoten, tijdens welke de heeft Heuft speciale hulde bracht aan de drie nog aanwezige oprich ters van de afd. Leiden, de heren J. v. Schie. S. v. d. Poel en A. Verhoe ven, terwijl de huidige voorz. even eens een extra pluim kreeg voor de wijze, waarop hij reeds 24 jaren de voorzittershamer in Leiden han teert. Slotaccoord. Des avonds te 8 uiur was de grote Burohtzaal practisoh tot de laatste plaats bezet en begon het sluitstuk van de feestdag. De voorz. van de feestcommissie, de heer A. M. v. Dijk, die reeds gedurende de gehele dag periodiek zijn leidinggevende stem had laten horen, sprak ook nu het Bonte verzameling van verzamelaars Lange tijd geleden hebben wij eens een man gekend die de bordjes spaarde, zonder welke onze bescha ving zichzelf niet kan zijn! Hij schroefde ze zonder veel omhaal overal vanaf en gaf door deze werk zaamheid zijn enige meer vrij heid aan zijn medemensen. De ka mers echter die hij bewoonde hij was vrijgezel anders kan dat niet waren van onder tot boven met de ze vermaningen behangen. In het begin lijkt zo iets wel aar dig, maar wij kregen er een enigs zins opgejaagd gevoel door. Er wa ren unieke exemplaren bij. Een er: van, door een geestverwant in het buitenland aan hem geschonken, be- helste echter een onvertaalbare be dreiging. Mede daarom had hij hem op de plaats gehangen, waar wij mensen ons gemeenlijk zeer nederig voelen. Op een goede dag wist iemand het raadsel echter te doorgronden: „Verboden het hoofd buiten het raam te steken" stond er op, wat dus wel iets toepasselijks was. Aan deze zonderlinge figuur moes ten wij denken, toen we gistermid dag de tentoonstelling en ruilbeurs van de Nederlandse Bond van Ver- Kath. werkmeesters vierden jaarfeest De Kring Leiden van de Ned. Kath. Bond van Werkmeesters vierde gis teren zijn 34ste verjaardag met een oijeenkomst, die tevens het winter- piogxamma inluidde. Na een H. Mis met algemene H. Communie in de xxapei van de „Voorzienigueid", net vrij grote gezelschap naar Harmonie", waar het ontbijt reeds klaar stond. Het belangrijkste programmapunt van deze ochtend was de huldiging van zes jubilarissen t.w. de heren J. C. Blom en H Cloot, die hun zilveren jubileum bij de Werkmeestersbond herdachten, P van Niekerk, M. G. Donders en A Steenbergen, veertig jaar lid van de K. A. B. en H. Voge lenzang, die zijn zilveren jubileum als K. A. B.'er vierde. De voorzitter, de heer H. van Schaik, sprak woorden van waarde ring en dank tot de jubilarissen en betreurde het, dat de heer van Nie kerk wegens ziekte niet present kon zijn. De feestelingen ontvingen het ere-insigne, terwijl de heer Vogelen zang ook de oorkonde kreeg, welke de andere heren reeds bezitten. De Kring deed er nog een doosje siga ren bij. Namens de pl. afdeling van de K. A. E. sprak de vice voorzitter, de heer P. B. H Oostdam, die de jubi larissen dankbaar was, omdat zij steeds zijn trouw gebleven aan de be weging en er ook in geloofd hebben. Voorz. van Schaik vroeg tijdens de ze bijeenkomst nog de aandacht voor „Herwonnen Levenskracht" en wees voorts op de mogelijkheid de lessen te volgen aan de Sociaal-Economi sche School. Vijf leden hebben de zware cursus tot een goed einde ge bracht, maar er zijn weer nieuwe cursisten nodig om kennis op te doen, waarmede zij de arbeidersbeweging kunnen dienen. In de loop van de dag heeft het be stuur de heer Van Niekerk thuis het ere-insigne aangeboden. welkomstwoord, maar voordat hierna het scherm opging nam de heer Van der Holst,vlug nog even de gelegen heid waar om alle werkers voor deze dag te bedanken. Hierna volgde een perfect non-stop-programma van het radio-revue-ensemible Rens v. Dorth, die met zijn twee charmante assis tenten Cora Ville en Sylvia Sylvestra en zijn drie medewerkers Dick Bin nendijk, Cas Oosthoek en Juul Kas- nar voor een paar uren cabaret van het betere genre zorgde. Het slot accoord was voor rekening van Evert Castelein, die op de maten van Louw Boellaard en zijn band deze geslaag de feestdag tot een romantisch einde bracht. Uil 0£ koets houdt stil B'j het groepte. Een jong meis je strpt uit en stelt voor de gewonde MUS- ketier mee nrrr prr'js te nemen. ik zie san uw kledinq, dal U vreemde- S- linqen bent... Ik zal de qewonde op f hel paleis afleveren, 0 NZE VRIENDEN R'JDEN MEE EN DE KOETS ZET ZiC H IN BEWEGING Makkermusketier, bek die deqen uit uw borst en hou uw vihqer op hety gaatjeIk sprinq eruit!...') zamelaars in Oud-Hortuszicht betra den. Hier echter geen min of meer verdachte vergaarders van ander mans onroerende goederen; maar slechts goed verzorgde verzamelin gen van mensen, die geen moeite te veel is hun collectie door ruil of vondst uit te breiden. Zo zagen we een schitterende ver zameling lucifersmerken, waaronder een serie waarop een Sjah van Per- zië een tietal verschillende voor- zië een tiental verschillende Snor- drachten demonstreert. Verder ga- drachten demonstreerd. Verder ga ven enige merken uit Denemaren het verzet tegen de Duitsers weer en een andere serie vertelde iets van de haat van de Jappen voor de Ameri kanen. Een echtpaar toonde ons hun verzameling souvenir doeken, die dikwijls op de meest toevallige en fantastische wijze verkregen wa ren. Van doeken uit 1874 gedrukt als herinnering van het 25-jarig rege ringsjubileum van Willem in tot aan exemplaren, die de Engelse kroning weergaven, toe. Bekeringswerk. In een andere stand konden we bierviltjes bewonderen, die stuk voor stuk de bierheffer tot betere gedach ten wilden brengen, en alcoholvrije dranken als melk en appelensap aanprezen. Er was er o.a. een uit 1938, waarop de Amerikanen de Duit sers tot het drinken van Coca Cola voor deze gelegenheid omgeven door hakenkruis en wolfsangel trachten te verleiden. Een andere verzamelaar had zich toegelegd op het opsnorren van hu mor op postzegels. Het was opmer kelijk te zien hoe een stempel of op druk de afbeelding aanzienlijk kan opvrolijken. Bij' een buurman zagen we scapu lier-medailles uit alle landen ter we reld. Verder waren er nog verzame lingen van munten, ansichtkaarten, sinaasappelmerken en legeronder- scheidingstekens. In één hoek van de zaal was het bijzonder druk. Tien tallen kinderen verdronge.n zich rond een klein tafeltje waarop een reusachtige stapel postzegels gron dig doorwroet werd. „Allemaal een cent", zéi een jon getje van een jaar of zeven met een verzaligd gezicht. Hij liet ons enige verworven exem plaren zien. Er naast lag echter nog een uitgezocht stapeltje. We keken er vragend naar. Het knaapje zag ons echter weemoedig aan en zuchtte: „die had ik nu kunnen kopen wan neer ik geen toegang had moeten be talen. Gezinscontactavond van de K.A.B. Gisteravond hield de contact groep van de K.A.B. in de Leonar- dus-parochie een alleszins geslaagde gezinscontactavond, waarin zowel ernst als luim hun beurt kregen. Nadat de voorzitter, de heer R. Gul denberg, de aanwezigen, onder wie zich de voorzitter van de KA.B. te Leiden, de heer D. Haverkorn, be vond, verwelkomd had, werden enige vermakelijke schetsen door 't K.A.B.- cabaret „De Vondelingen" ten tonele gebracht. Vooral met de monoloog „De prof. geeft college", oogstte men een daverend succes. Mej. Jann: Schalkwijk droeg vervolgens enige gedichten voor. Hierna sprak de heer A. Veldhoven over het probleem der beroepskeuze .In een duidelijke uiteenzetting gaf hij zijn toehoorders een beeld van doel en streven van het R.K. Paedagogisch Bureau voor Be roepskeuze, waar de j'ongeren op hun capaciteiten getest worden. Sprekei sprak er zijn voldoening over uit, dat men de waarde van de juiste be roepskeuze als bevordering van dl arbeidsvreugde leert inzien. Nadal de heer Veldhoven enige methoden die bij het psychologisch onderzoek gebruikt worden, uitvoerig had toe gelicht, beslopt hij met aan te tonen dat de financiële kant van de zaal geen beletsel kan en mag vormen. Na de pauze was er nog een voor dracht door mej. Elly Mank en ver der brachten „De Vondelingen" met hun scherts en luim de zaal in d« juiste stemming voor het gezellige samenzijn, waarmede de avond be sloten werd. De K.A.B,-symphonie zorgde op uitstekende wijze voor een passende omlijsting. Bedriifswedstriid van E.H.B.O. Raad Leiden De E.H.B.O.-raad Leiden organi seerde Zaterdagmiddag in het ge bouw Steenschuur 6 voor het eersi een Bedrijfs-E.H.B.O.-wedstrijd, die uitstekend is geslaagd. Nadat voor zitter P. Agema een begroetingswoord gesproken, had tot de commandani van de brandweer, vertegenwoordi gers van de bedrijven, doctoren, be- drijfsploegen en belangstellenden, zette hij het doel van deze wedstrijd uiteen: te komen tot een goede be- drijfs-E.H.B O. Aan de wedstrijd werd deelgeno men door 13 ploegen, 3 senioren- er 10 juniorenploegen Na afloop var de sportieve strijd vertelde dr. J. G Bazuin iets over de opgaven. De uitslagen luiden: senioren: 1 Sikkens Lakfabrieken, 145 punten leider 68 punten, wisselbeker; 2. Touwfabrieken, 114,60 p.; 3. P.T.T., 95.28 p. Junioren, 1. V. en D., 146.68 p., wissel/beker; 2. Touwfabrieken 139.63 p.; 3. Lichtfabrieken, 116.52 p. 4. Lichtfabrieken II, 112.45 p.; 5. Ve rificatie van Rijkszeeinstrumenten, 94.42 p.; 6. P.T.T., 89.44 p.; 7. Clos en Leembruggen, 70.23 p.; 8/ Brandweer, 65.30 p.; 9. Clos en Leembruggen H, 62.33 p.; 10'. Meelfabriek De Sleutels, 48.30 p.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2