U.V.S.-QUICK RECHTZAKEN Leiders in de eerste klasse komen voor hete vuren £ied aan de ze tijd Zondag 2.30 uur LEIDSE VOETBALBOND Docos gaat morgen wederom een zware gang tegemoet ZATERDAG 17 OCTOBER 1953 OE LEIUbE COURANT i WEEDE BLAD PAGINA 3 19 OCTOBER WORDEN VALLENDE STERREN VERWACHT Maandag a.s. kunnen wij weer Val lende sterren verwachten. Na de te leurstellende sterrenregen van 9 Oc tober j.l. kunnen wij nu op Maandag a.s. vallende sterren waarnemen in en nabij het sterrenbeeld Orion Voor hen die interesse hebben in de won deren van het heelal geven wij bij gaand een schets van het hemelruim. Op deze tekening is aangegeven waar men de vallende sterren kan zien ver schijnen. Men moet echter geen com plete „sterrenregen" verwachten, want dan zou men bedrogen uitko men. Het zal een „sterrenregen" zijn van een bescheiden omvang. De groep meteorieten van Maandag as. heten de Orioniden, omdat zij verschijnen in en nabij het sterrenbeeld van Orion (zie tekening). De vallende sterren van de 9e October waren de Drasóniden omdat deze in de kop van het sterrenbeeld de Draak ver schenen. De groep Orioniden volgt een be paalde baan, maar hoe laat men het verschijnsel van de vallende sterren kan verwachten is niet precies be kend. In ieder geval moet net na 22 uur zijn, eer ze zichtbaar worden. KEURINGEN VAN MOTOR RIJTUIGEN. De nieuwe inkwartieringswet (1953) biedt de mogelijkheid reeds in tijd van vrede motorrijtuigen, welke in aanmerking komen om bij mobilisa tie door het ministerie van oorlog in eigendom te worden gevorderd, aan een keuring te onderwerpen. Binnen kort zal met de keuring worden be gonnen. De houders van auto's, welke moe ten worden gekeurd (en daarbij te vens worden getaxeerd), ontvangen van de burgemeester een oproeping het motorrijtuig op eei bepaald tijd stip en een bepaalde plaats ter keu ring aan te bieder». Deze oproeping wordt tenminste zeven dagen vóór de keuring toegezonden. De keu ring geschiedt door mobiele keurings- ploegen. Het ter keuring aanbieden van mo torrijtuigen is wettelijk verplicht. Het niet voldoen aan deze verplich ting wordt beschouwd als misdrijf; strafbepalingen zijn opgenomen in de artikelen 53 en 54 van de inkwartie ringswet. Voor de keuring van een motorrij tuig kan de houder recht doen gelden op een schadeloosstelling volgens een tarief, dat door de minister van oor log is vastgesteld. In dit tarief is eventuele bedrijf schade inbegrepen. Binnen veertien dagen, nadat de keu ring is geschied, kan de houder een declaratie indienen bij de burgemees ter, die de oproeping deed. De ge meente zorgt voor uitbetaling van dé schadeloosstelling. NACHTELIJK „WILD WEST" IN DEN HAAG In de afgelopen nacht begaf zich de 38-jarige metselaar T. H. A. M. R. in gezelschap van. een vriend, de 36- jarige kelner J. J. H. H. en van nog enige kameraden, naar de woning van een zekere A. H., oud 26 jaar en diens 23-jarige echtgenote J. G. van D. en gedomicilieerd in de Merwede- straat. Het gezelschap was flink aangeschoten. R. wilde n.l. de bewo ner van de Merwedestraat ter ver antwoording roepen, omdat deze laatste R's vrouw wat al te vriende-' lijk zou hebben aangekeken. Hun komst werd aangekondigd door luid keels gelal. H., die begreep dat er wel iets zou kunnen gebeuren, zette uit voorzorg een aantal bloempotten gereed en toen het gezelschap had aangebeld, hield hij zijn deur stevig gesloten. R. was echter voor geen klein geruchtje vervaard en .trapte de voordeur in. Terwijl hij hier mee bezig was, wierp de bewoner de.ge reedgezette bloempotten op de hoof den van R. en zijn vrienden. Zodra de deur bezweken wasi drong het ge zelschap naar binnen en wist tot bo ven aan de trap te komen. Tijdens het intrappen van de deur klonken er schoten uit een vuurwapen. Bo venaan de trap kreeg R. een mes steek in de arm. De inmiddels ge waarschuwde politie kwam in snelle vaart met een paar jeeps aanrijden en rekende de club in, dat wil zeg gen, zowel belegeraars als beleger den. Op het bureau kregen R. en zijn gezelschap een proces-verbaal, we gen openlijk geweld met vereende krachten, tegen personen en goede ren, en de belegerden werden op de bon gezet voor het toebrengen van een steek en het gebruik van een onderzoek ingesteld naar het vuur wapen. Zij heeft zelfs van een ladder van de brandweer gebruik gemaakt om het dak te onderzoeken. Het vuurwapen is echter tot op heden niet teruggevonden. Even voordat gistermorgen de trein uit Den Bosch het station van Nijmegen binnenreed, is een 11-ja- rige scholier uit Wijchen uit een wagon gevallen. De jongen, die er wonden boven wonder goed af kwam, had met een deurknop zitten spelen, waardoor plotseling de coupé-deur openging en de jongen naar buiten tuimelde. Het sanatorium Dekkerswald te Groesbeek bestaat veertig jaar. Dit achtste lustrum werd gisteren op eenvoudige wijze herdacht. Bij het oversteken is gisteren de 74-jarige C. J. J. S. te Den Haag door een linksrijden de personenauto aangereden en gedood. Huisvrouwenleed De huisvrouwen in Enschede gaan een barre tijd tegemoet, trottoirs schrobben en ramen lappen zijn plots taboe gewor den. Wat is het geval? De di recteur van het waterleidingbe drijf heeft de noodklok geluid en verklaard, dat hij het hoofd nauwelijks onder water kan houden Kort en goed het drink water raakt op Hij zou een be perking van het verbruik voor willen stellen of een instelling van waterloze uren. Enfin hij heeft gewaarschuwd. Dus nu kan men spijke.ds op dit lage water gaan zoeken. Inderdaad blijkt dit probleem reeds vele jaren Enschede te bedreigen, maar steeds dacht men „het is zover nog niet" of „er komt nog wel een regenbuitje". Nu heeft men echter hals. over kop geld uitgetrokken voor een pijpleiding om het vocht aan te voeren. Tot die gereed is zitten de huis vrouwen in het Haagje van het Oosten op een droogje. En de mannen? Ach, die redden zich wel HYPOTHEKEN en Yoor alle audere zaken op het gebied ran on roerende goederen Bouw- on Makelaarsbodrijf v.d. Drift Oudo Vast 29 Leldan Telt!. 20513 (Advertentie.) DIAMANTENSMOKKEL De economische kamer van de rechtbank te Amsterdam heeft Don derdag een zaak behandeld van on wettige handelstransacties met in dustrie-diamant en diamantgereed schappen naar landen achter het ijzeren gordijn. De verdachte, de 64- jarige groothandelaar in diamant en diamantgereedschappen uit Amster dam J. B., was wegens ziekte niet ter zitting aanwezig. De officier van Justitie, mr. W. J. Kolkert, wees er op, dat B. het tij dens de oorlog zwaar heeft gehad. „Na de oorlog heeft hij zich bege ven op merkwaardige paden om zijn geschokt vermogen te herstellen. Diamant wordt zeer begeerd door de landen achter het ijzeren gordijn, v/aar het o.a. gebruikt wordt bij de fabricage van geweerlopen en preci- sie-instrumenten. De diamanthande laren hadden dit spoedig ontdekt." De offieier zeide, dat Z, zijn zaken had laten lopen over zijn Belgische compagnon P. van H. te Antwerpen. Deze had connecties met een handels bureau in Oost-Berlijn en contact punten in Praag en Warschau. Buiten medeweten van de Neder- landsche Bank had B. stortingen ge daan in België van één millioen en 920.000 francs voor de z.g. aan Ne derland geleverde diamanten. Milde straf. Rekening houdende met het feit, dat de verdachte niet zo jong meer is en geen goede gezondheid bezit, eiste mr. Kolkert drie maanden voor waardij ke gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis met een proeftijd van drie jaar, evn boete van 50 000 gulden, subsidiair vijf maanden hechtenis, ontzegging om het beroep van diamantair uit te oefenen voor de tijd van vijf jaar en tenslotte publicatie van het vonnis in vijf Nederlandse dagbladen. De verdachte die drie maanden in voorarrest heeft gezeten, heeft bij zijn vrijlating een zekerheidstelling moeten storten van 100.000 gulden, die deels door zijn familie bijeen was gebracht. De officier vorderde geen verbeurdverklaring van het ir beslaggenomene. Op 29 October zal de rechtbank uit. spraak doen. Twee jaar gevangenisstraf met af trek heeft de Haagse rechtbank gis termorgen opgelegd aan de 53-jari- ge J. M., procuratiehouder van het in liquidatie zijnde Haagse bankiefs- kantoor K. en S. De 80-jarige firmant J. S. werd veroordeeld tot zeven maanden met aftrek. Een van de vele punten uit de ten lastelegging was, dat de beide ver oordeelden door valsheid in geschrif te geknoei met balansen en re keningen een bedrag van ongeveer ƒ100.000 hadden willen onttrekken aan de erfgenamen van de in 1951 overleden medefirmant K. De subst.-officier van Justitie, mr. dr. J. C. Maris, eiste twee weken geleden: vier jaar met aftrek tegen M. en acht maanden met aftrek te gen S. INBREKERS STAAN TERECHT. Een jaar gevangenisstraf met af trek eiste de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank tegen de 27-ja- rige groentebewerker van der K. uit Leiden. Deze had op 22 Augustus j.l., in samenwerking met de 26-jarige lasser C. A. uit Leiden, ingebroken in een perceel aan de Zoeterwoudse- singel. Met behulp van een schroe vendraaier had hij de achterdeur opengekregen en terwijl A. in de na bijheid van het huis bleef, stal hij een geldkistje. De inhoud bleek later te bestaan uit een aantal gouden tientjes, een paar gouden vijfjes en enige gouden siervoorwerpen. De groentebewerker was reeds zes maal yeroordeeld. „Ja, nu zit U weer in zak en as voor vrouw en kinde ren, maar nu is het te laat", zei de president. „Het wordt langzamerhand een hopeloze toestand". De rechtbank besloot de zaak te rug te wijzen naar de rechter-com- missaris voor het inwinnen van een psychiatrisch rapport over v. d. K. Tegen de lasserA. zei de president: „U hebt nog niet zo lang geleden hier terecht gestaan. Toen hebt U geluk gehad en bent vrijgesproken". Verd. bekende nu. Hij had de vorige verd. geholpen over een muur te klimmen en met zijn schroevendraaier was de deur geforceerd. Hij ontkende zich stiekum meer van de buit te hebben toegeëigend dan v. d. K. Ook deze verd. was reeds vaak veroordeeld. „Dat zal wel op beroepsinbreken uit draaien", meende de president. Verd. gaf op details niet alles toe, maar in hoofdzaken wel. De officier van Ju stitie eiste tegen hem een jaar en drie maanden gevangenisstraf met af trek. Uitspraak 29 October. De Zutphense rechtbank heeft twee dames, die met ha^r bromfiets verkeersongelukken hadden veroor zaakt de bijzondere bepaling opge legd, dat zij drie jaar lang geen bromfiets zullen mogen berijden. Een der dames werd bovendien veroordeeld tot een maand gevange nisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en honderd gulden boete, de andere dame kreeg twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en 150 gulden boete. HAAGSE POLITIERECHTER Geknoei met kratten. LEEFWIJZE Op een handige zij het onge paste wijze heeft een Haagse fa milie het probleem van de daar zo bekende doch weinig voed zame Houten Hammen-leefwijze opgelost. Een 21-jarige dochter wij kennen haar niet was daartoe verkoopster geworden in een groentenzaak en wist op deze legale manier een 15-jarig zusje iedere dag een volle tas groente en fruit mee te geven. Nu kun je zonder ruzie van je familieleden geen geld vragen en dus ging zus met de gratis versnaperingen naar moeder de vrouw, die soms bij Zon- en feestdagen nog een tweede tas gereed hield Een buurvrouw viel tenslotte op dat haar „vriendin" van fruit elke dag opnieuw zo'n prettig stilleven kon moduleren. Toen zij zelfs een peer gepresen teerd kreeg en deze niet van hout bleek ging zij naar de po litie. Deze stootte de familie al gauw het ooft uit de mond. De moeder moet brommen. verduistering in dienstbetrekking gedurende vijf jaar was de 52-jarige chauffeur J. v. D. uit Rijnsburg ver oordeeld tot een maand gevangenis straf. In hoger beroep voor het Haags Gerechtshof legde verd. een bekente nis af. Hij had door middel van een melk slijter, die melk betrok van de fa briek waar verd. werkte maar ook van andere fabrieken, 191 kratten in geleverd bij de ene fabriek die statie geld gaf. De melkslijters gebruikten de krat ten van diverse fabrieken door elkaar en verdachte pikte die kratten er uit die hij kon inleveren bij die ene fabriek. Andere fabrieken gaven geen statiegeld. De procureur-generaal nam wel aan dat de melkslijter de hoofdschuldige was, maar een maand gevangenisstraf achtte hij juist. Direct hierop stond de 37-jarige melkslijter uit Rijnsburg terecht, die voor heling tot drie maanden was veroordeeld. Verdachte gaf toe dat hij de kratten had ingeleverd. Per krat kreeg hij 7. Deze opbrengst werd gedeeld met de vorige ver dachte. De procureur-generaal re- quireerde opnieuw drie maanden ge vangenisstraf. Arrest 28 October» Blauw Zwart-L.F.C. en S.J.C.-Roodenburg zijn DE wedstrijden Nog 'n enkele competitie-Zondag vóór de interland tegen België en dan is voor de eerste klassers bijna een vierde ge deelte van het programma afgewerkt. En vanzelfsprekend gaan de gedachten weer voornamelijk uit naar de koplopers in de diverse afdelingen en vraagt ieder zich af, of zij zich zullen handhaven. Haarlem in Afdeling A verloor Zon dag haar eerste punt en krijgt morgen bezoek van haar stadgenote, Neerlands kampioene RCH, dat er tot heden maar bitter weinig van terecht bracht en met Zwolse Boys onderaan de ranglijst staat. Toch mag dit voor de Haarlemse rood- broeken geen reden zijn RCH te laag te taxeren, want van een plaatselijke ont moeting is weinig te voorspellen. Het wordt óf een grote nederlaag van RCH óf een gelijk spel. EDO krijgt een lastige uitwedstrijd tegen DOS, wat de Haarlemmers wel eens punten zou kunnen kosten. Maar VSV, dat de tweede plaats in Afd. B bezet, krijgt het tegen Blauw Wit al evenmin gemakkelijk, zodat er vermoe delijk niet veel verandering aan de kop zal komen. In Afd. C is de positie van leider VW heel wankel. De uitwedstrijd tegen PSV kon de Venlonaars wel eens het verlies van de eerste plaats betekenen, waar na Emma weer een kans krijgt, want het lijkt ons vrij zeker, dat Bleijerheide te gen de Dordtenaren geen kans krijgt. Tenslotte zal EBOH alle krachten moeten inspannen tegen NO AD, ondanks de Tilburgse club tot heden nog slechts drie punten uit vijf wedstrijden wist te veroveren. Toch is de leiderspositie der jonge eerste klasser nog niet in direct gevaar, omdat Willem II op bezoek moet bij Excelsior. Winnen de Rotter dammers, dan wisselen ze met de Til- burgenaren van plaats, d^och een gelijk UVS ban van Quick winnen. In de 2e klasse B krijgt UVS bezoek van Quick, in de volgende opstelling: doel: v. Duyl; achter: J. de Wolf en J. J. van Leeuwen: midden: C. Logeman, G. Devilee en F. v. d. Zeeuw; voor: C. Ver hoogt, Kantebeen, C. v. d. Zeeuw, G. Devilee en J. Verkuylen. Deze wedstrijd moet door de Blauwwitten gewonnen worden om de strijd met de leiders VCS en Fluks te kunnen volhouden. Want dat zal niet meevallen, aangezien de beide clubs morgen wel nieuwe winst zullen boeken. VCS gaat nl. op bezoek bij HW, dat tot heden slechts één winst punt boekte, terwijl Fluks het Rotter damse Neptunus op bezoek krijgt, u/aar- in nieuwe winst voor beide leiders ver scholen ligt indien zich geen bijzondere dingen voordoen. Fortuna tenslotte kan waarschijnlijk wel winnen van Gouda. De leiders van de 3e klasse A gaan morgen naar Den Haag, waar VIOS de tegenpartij is, dat zonder enig winst punt met Hillegom onderaan staat. Was senaar kan zich aan de kop handhaven, maar of Lugdunum door een overwin ning op HBC op de tweede plaats blijft,, valt nog niet zo zeker te zegeii HBC valt op eigen terrein niet mee, zodat de Leidse Groenwitten alleen bij stug- vol houden zoals tegen BMT geschiedde de punten kunnen meebrengen. Alphen zal het tegen TYBB zeker niet gemakkelijk hebben, want de Haarlem mers zullen alles.in het werk stellen otn de nederlaag van jl. Zondag weer goéd te maken. RKAW kan morgen van BMT win- De belangrijkste wedstrijd in de 3de klasse B is voor Leiden en omgeving de strijd in Wassenaar tussen Blauw Zwart en LFC. Beide clubs hebben tot heden nog niet veel gepresteerd, maar de LFC- overwinning op BEC zal de Leidenaars nieuwe moed gegeven hebben, zodat Blauw Zwart het vooral tegen de ste vige Leidse defensie niet gemakkelijk zal hebben. Scheveningen zal zich in deze afdeling wel aan de kop handhaven door een overwinning op Laakkwartier. HET VOETBALVELD Sombere gedachten van een koe. Het is weer zo laat, kijk daar trappen ze weer van links en van rechts naar zo'n rond stuklrie leèr; daar rennen ze weer op het groene terrein, dat toch voor tweepoters verboden moest zijn. Het vers-groene gras, waar ik ijv'rig van at, dat trappen ze Zondags in woede weer plat en ook in de week blijf ik daarvan gespeend, drA wordt er dat schijnt heel belangrijk getraind. Ik word weer verdreven van gras en van grond, ik word weer verjaagd als een schurftige hond, 't is niet, omdat ik van de winter zo houd, 'k moet toch naar de stal, want het wordt straks weer koud. Maar toch sta ik hier met een tranenrijk oog, de boer noemt dat, g'loof ik, de koeien staan droog; ik zie hoe mijn land en mijn grond wordt vertrapt door wie van 't belang van de koeien niets snapt. Ik geef hen mijn melk, want daarvoor ben ik goed, ik geef hem mijn vlees en ik geef hen mijn bloed, stom blijven ze toch, want dit meen ik oprecht ze slachten de kip, die de eieren legt. Ze drinken mijn melk en ze'eten mijn vlees en maken zich krachtig en flink voor de race, maar 't ergste is dit nog: ze looien mijn huid en maken er schoenen en voetballen uit. TROUBADOUR. O(X*X*»0aMC0000000C50000000O»0000 ^Q^Q^^QTQOOOOOOCOOOOOOCCCCCQCTQSOTflYNVYYyYxvvyvvvvYyvyyiyw) Vuurproef van Roodenburg b(J SJC in NoordwUk. De leiders van de 4e klasse A, Roo- denburg, gaan op bezoek bij SJC in Noordwijk, dat vooral tegen sterkere clubs altijd een lastige tegenstander is. De Leidse blauw-zwarten komen in Noordwijk voor een heet vuurtje te staan en we zijn benieuwd of ze er zon der kleerscheuren afkomen. In Lisse gaat de strijd tussen Lisse en ASC, nummer drie en nummer twee van de ranglijst. Dat zal ASC zeker niet meevallen en het zou ons helemaal niet verwonderen, indien ASC ditmaal aan het kortste eind trok. Of Meerburg het goede pad gevonden zal hebben na de jubileum wedstrijd te gen Concordia? Geheel onmogelijk is dit niet en we geloven, dat WSB dat mor gen zal ondervinden. Warmunda ontvangt DOSR en heeft een kans op beide punten, hetgeen we ook van Teylingen op THB verwachten. In 4 C krijgt Alphia bezoek van Olym- pia, hetgeen nieuwe winst voor de Al- phenaren inhoudt, terwijl DSO thuis wel kan winnen van Unio en VEP van DONK, terwijl Woerden in Moercapelle een lastige tegenstander zal krijgen. lste klasse A. Het ziet er niet zo gunstig uit voor Docos. Na de nederlaag op eigen terrein verleden week tegen de hekkesluiter Stompw. Boys, blijft er voor ons niets over dan zorgelijk voor ons uit te kijken en er, voor de wedstrijd Zondag tegen Alphense Boys, het beste van te hopen. Ook LDWS kunnen we in de wedstrijd tegen Rouwkoop slechts een zeer kleine kans op een overwinning geven. Gezien de rotsvaste eerste plaats van Rouwkoop, lijkt ons een beter resultaat voor onze stadgenoten te voorspellen, slechts ver metel vertrouwen. Maar kom, laten we niet te pessimistisch zijn, één van deze Leidse clübs zal misschien toch nog la ten zien, dat zij enige jaren geleden het hoofd hoger gedragen heeft en voor een verrassende overwinning zorgen. Foreholte gaat op bezoek bij Altior en hoewel ons hart naar Foreholte uitgaat, moeten we Altior de beste kansen geven. Oranje Groen dat verleden week tevergeefs tegen de Rouwkoopse vesting storm heeft gelopen, krijgt het deze week tegen SVLV wat makkelijker. Wij ver wachten een gelijk spel of een kleine overwinning voor Or. Groen. VTL ten slotte, heeft vrijaf en zal dit weekend ruimschoots gelegenheid hebben haar uiterst benarde positie te overdenken. 2de klasse A. Voor het eerst is er in deze afdeling een volledig programma samengesteld. Drie clubs die tot op heden het zekere voor het onzekere namen en rustig thuisbleven, achten Zondag de tijd rijp, met inmiddels ietwat verstramde benen, enige ons inziens wrange vruchten te gaan plukken. ZLC gaat hiervoor naar het Kaagdorp en AZL betreedt voor het eerst het grastapijt bij VNA, terwijl VNL bij KRV op bezoek gaat. In ieder geval onze beste wensen. Rijp wetering lijkt ons in staat ook Weteringse Boys achter haar zegekar te binden en daardoor definitief het heft in handen te nemen. SJZ speelt wel met zeer wisselend succes, verloren met 92 van Rijpwetering en een volle winst (70) tegen KRV. Voor St. Bernardus kunnen we slechts hopen, dat SJZ dit keer met het fortuin weer overhoop ligt, maar anders.... 2de klasse B. Leidse Boys speelde in vier wedstrij den evenzoveel keer gelijk, tegen LFC 5 krijgt zij echter de kans haar eerste overwinning te behalen. UDO ontmoet Roodenburg 4, laatstgenoemde club heeft volgens ons de beste kansen. Morskwar- Wilhelmus van Zandvoortmeeuwen tier zal het tegen Lisse 3 moeten opne- en Postduiven van Hillegom. men en WOA tegen ASC 3. Het gouden jubileum van de L.V.B. Zoals wel zo langzamerhand bekend zal zijn herdenkt de Leidse Voetbalbond deze maand zijn vijftigjarig bestaan. Natuurlijk mag dit jubileum van een bond, die gedurende een halve eeuw zoveel ontspanning bracht voor de jeugd uit Leiden en omgeving, niet onopge merkt voorbijgaan. Op Woensdagavond 28 October te 8 u. zal in de bovenzaal van „Het Gulden Vlies" een buitengewone vergadering van de LVB worden gehouden, terwijl op Vrijdagavond 30 October, de voor avond van de oprichtingsdatum, in de Stadsgehoorzaal een herdenkingsavond wordt gehouden met een rede van voor zitter Caro en medewerking van het cabaretgezelschap „Frans Dumée" en de orkestvereniging „Musica". Zaterdagmiddag 31 October vindt een receptie in het Gulden Vlies plaats. Jubileum-wedstrijd Leiden-Haarlem In het kader van de jubileumviering van de Leidse Voetbalbond wordt op Zaterdag 24 October des namiddags te half vier op het UVS-terrein een wed strijd LeidenHaarlem gespeeld, waar bij het Leidse elftal als volgt is samen- Doel: A. Missaar (LFC). Achter: J. v. Leeuwen en J. de Wolf (UVS). Midden: F. v. d. Zeeuw (UVS), L. Schaap (Quick Boys) en H. Vreeken (ASC). Voor: J. Verkuylen (UVS), A. Kante been (UVS), A. v. d. Oever (Quick B.), J. Verhoeven (Lugdunum) en C. Ver hoogt (UVS). Reserven: F. van Duyl UVS), A. Wol- terink (ASC), F. J. HoekstraLugdun.) en G. Devilee, (UVS). SCHEIDSRECHTERSCOMMISSIE LVB. De Scheidsrechterscommissie van de Leidse Voetbalbond houdt Donderdag 22 October haar jaarlijkse algemene bijeen komst voor de afdelingsscheidsrechters in de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19. WIELRENNEN. Fausto Coppi, die enkele dagen gele den tot 22 October door de Italiaanse Wielerbond werd geschorst omdat hij tijdens een wegwedstrijd te Varese zon der geldige reden de strijd zou hebben gestaakt, blijkt zich van deze straf wei nig of niets aan te trekken. Tegenover journalisten verklaarde hij, dat hij mor gen bij de Grote Prijs Vanini, een tijdrit over 75 km. te Lugano, in elk geval van de partij zal zijn, „geschorst of niet ge schorst", voegde hij er aan toe. Swift-combinatie. Door A- en B- klasse wordt morgen een tijdrit gereden over 40 km. Voor C- en D-klasse tijdrit over 25 km. Start 9.30 uur. Donderdag indoortraining zaal Langebrug.Aanvang 7 uur. TAFELTENNIS. „Reflex". De uitslagen van de ge speelde wedstrijden zijn: TOV—Reflex 1 64; TOV 3—Reflex 3 10—,0; BAT- comb.—Reflex 3 9—1; BAT-comb.—Re flex 4 7—3; Reflex 4—Trefkracht 2 4—6. Het programma voor de komende wed strijden luidt: 19 Oct. Reflex 3—Sparkler 2 en Reflex 4Slagvaardig 1; 22 Oct. Sparkler 3—Reflex 1 en Sparkler 1— Reflex 2. De vier teams, die de kleuren van Reflex in de a.s. competitie verdedigen, zijn als volgt samengesteld: Team 1: A. de Krey, S. Mieloo, F. van Steeg; team 2: P. Scheepmaker, J. Kulk, M. Mole naar; team 3: B. Moolenaar, Chr. Boo- gerd, J. Maarssen; team 4: L. Sypesteyn, J. van Tol, A. Janssen. Treffers. Ook bij de tafeltennissport is weer een aanvang gemaakt met de competitie. Hedenavond gaat Treffers 2 in de overgangsklasse de competitie be ginnen tegen het sterke AMVJ. Het pro gramma meldt verder: Maandag: heren Treffers 3WV 2; Woensdag: dames Treffers 1Te Werve 1; heren Treffers 4Wilskracht 2; Donderdag: heren TOV 4Treffers 5. BILJARTEN. De uitslagen van de gehouden compe titiewedstrijden van de Biljart Bond Bloembollenstreek luiden: le Klasse: Flora 1Lisserdijk 1 62; Vios 1Concordia 1 80; P. Gijzenbrug 2e Klasse: 't Soldaatje 1Vios 3 26; Vios 2P. Gijzenbrug 2 71; Lisser dijk 2't Soldaatje 2 62. 3e Klasse: De Engel 1Flora 3 35; Poort v. Cleef 1—Vios 4 6—2; P. Gij zenbrug 3P. Gijzenbrug 4 44. 4e Klasse: Passage 2Vios 5 80. 5e Klasse: P. Gijzenbrug 5De Beurs 2 2—6. De resultaten van de afgebroken par tijen uit de 25ste ronde van het can- didatenschaaktournooi te Zürich luiden: Stahlberg—Najdorf 01; Boleslavsky Taimanov \A De stand luidt thans: 1. Smyslov 15J/£ pnt. uit 23 partijen; 2. Reshevsky 14 pnt. (24); 3. Bronstein 13}/£ pnt. (24); 4. Keres 13 pnt. (23)5. en 6. Kotov en Najdorf, ieder 12J/J pnt. (23)7. Petro- sian 12 pnt. (23)8. en 9. Gllgoric en Taimanov, ieder 1VA pnt. (23); 10. en 11. Averbach en Boleslavsky, ieder 11 pnt. (23); 12. Geiler 10^ pnt. (23); 13. Euwe 10]/£ pnt. (24)14. Szabo 10 pnt. (24); 15. Stahlberg .6 pnt. (24). DAMMEN. Clubnieuws DVN. In het eerste tiental van DVN wil het nog niet erg vlotten ondanks de versterking van L. W. Turk en G. v. d. Wiel, want ook aan LDC uit Leiderdorp moest DVN de puntjes afstaan. De uitslagen waren: DVN I—LDC I: A. Turk—H. v. d. Vecht 11; Th. ZwetslootJ. v. d. Zwan 20; H. de Reus—D. Hassefras 1—1; L. W. Turk—J. v. Sand ijk 2—0; Th. Vink—A. v. Tol 2—0; G. v. d. Wiel— A. v. d. Zwan 0—2; K. ter VeenL. Dorsman 02; H. de Vriesv. d. Velde 02; J. PeschierJ. Hassefras 11; J. OlijerhoekH. Verhoogt 02. Totaal 9—11. DVN II—KWZ II: n.o.—B*. v. Rijn 02; J. v. d. BergJac. v. d. Plas 02; A de BruinL. Brouwer 02; J. Zuid hoekJ. de Best 20; J. v. d. Niet N. de Jong 11; E. GroenewoudDuij- venvoorde 11; A. VlielandJ. v. Rijn 02; G. L. HoekmanD. Barnhoorn 0—2; W. Smit—W. v. d. Holst 0—2; W. StafleuA Hellenberg SS2. Tot. 4—16.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 9