Uióse^hutspot F. C. de Hosson bij de leden van „St. Christoffel", Leiden ENGELS BIOSCOPEN >Rechter Thomas« een goede NederL speelfilm (Luxor) ZATERDAG 17 OCTOBER 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Middenstand en handelsreiziger In het kader van zijn bekende vijf- minuten-speeches hield pater R. Maarschalkerweerd, O.F.M., gister avond in De Harmonie de leden van de R.K. Handelsreizigersver. „St. Christoffel", afd. Leiden, bezig met een sprookje van Andersen. De mo raal er van was, dat men in de mens vooral het goede moet zoeken, dan wordt de samenleving onder elkaar veel beter. Na de pauze kwam de heer F. C. de Hosson, voorzitter van de Haar lemse Diocesane R.K. Middenstands bond, aan het woord Hij begon met er op te wijzen, dat men niet bang behoefde te zijn voor .een bloedbad, omdat hij zou spreken over „De dood voor een handelsreiziger", maar dat hij uit het oogpunt van de mid denstand, die het meest met de han delsreizigers te maken heeft, wilde wijzen op de gevaren, welke dreigen, en de middelen, welke er zijn om te voorkomen, dat het de vertegenwoor diger onmogelijk wordt gemaakt zijn functie in het maatschappelijke le ven te blijven vervullen. Na een kort overzicht te hebben ge geven hoe de functie van de verte genwoordiger vroeger lag, toen het inkopen van de winkelier zich geheel richtte haar de lang van te voren aangekondigde komst van de slechts eens per jaar verschijnende nieuws bron behandelde hij het veranderde zakenleven, dat nu veel meer op snelle vervanging is ingesteld dan vroeger. Hij waarschuwde tegen de opvattingen van het grootbedrijf, dat zijn inkopers naar de bron zelf toe stuurt, met het doel hierdoor de ver tegenwoordiger uit te schakelen en daardoor wat goedkoper te kunnen inkopen. Hij raadde de vertegenwoor digers aan waakzaam te zijn en zich er via hun organisatie van te verge wissen, dat de contracten, door hen betekend, niet nadelig voor hen wa ren. Het blijkt nog al te dikwijls dat het lezen van contracten voor me nigeen moeilijkheden oplevert. Het was niet sprekers bedoeling lang de aandacht van de leden vast te houden; meer voelde hy voor een uitgebreid vraag en antwoordspel en hij noemde verschillende punten waarover het zijn nut had te discu- siëren. Dit was de Christoffelleden uit het hart gegrepen en een uitgebreide ge- dachtenwisseling ontspon zich. Hieruit kwam voldoende naar vo ren, dat de belangen van midden stand en vertegenwoordiger op het zelfde plan liggen, dat de vertegen woordiger er goed aan zal doen de Weth.Van der Kwaak wordt directeur van N.V. Vermoedelijk met ingangvan 1 Januari a.s. zal de heer D. van der Kwaak, wethouder van financiën te Leiden, een functie in het particu liere bedrijfsleven aanvaarden. De heer Van der Kwaak is namelijk be noemd tot directeur van de N.V. Elascon, een dochtermaatschappij-in- opriohting van de N.V. Holl. Con structiewerkplaatsen en de N.V. Ned. Electrolaschmij. te Leiden. Het be drijf, dat z.g. aero-dynamische gara ges gaat vervaardigen, zal onderge bracht worden op de terreinen aan de Zoeterwoudseweg. Aangezien de heer Van der Kwaak voor zijn werkzaamheden in deze functie slechts enige uren per week nodig zal hebben, blijft hij tevens wethouder van Leiden. Hij zal de eerste na-oorlogse wethouder zijn, die naast zijn wethouderschap nog een andere functie vervult. Leidse werkloosheid op hetzelfde peil Op 10 October 1953 stonden bij- het Arbeidsbureau Leiden 952 geheel werklozen ingeschreven, terwijl daar enboven 95 personen tewerkgesteld waren op D.U.W.-objecten. Het totaal beschikbare aanbod (geheel werklo zen en D.U.W.) onderging vrijwel geen wijziging. Een vergelijking met het overeen komstige tijdstip in 1952, nl. 1567 ge heel werklozen en 236 op D.U.W.- objecten geplaatsten leert, dat ook de herfst 1953 wel zeer gunstig afsteekt bij die van 1952. Zowel de weersge steldheid als de uitbreiding der werkgelegenheid zijn hieraan niet vreemd. De geleidelijke afvloeiing van seizoenarbeiders wordt tot nu toe geheel gecompenseerd door de gun stige ontwikkeling der werkgelegen heid. De vraag onderging slechts ge ringe wijziging. Zij blijft gericht op vaklieden voor dé metaal- en textiel industrie en jeugdige krachten. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen daalde van 204 tot 180. Als oorzaak is de plaatsing van jeugdigen aan te wijzen. De vraag bleef gelijk. In de textielindustriê bestaat nog altijd plaatsingsmogelijkheid. Ook voor ongeschoolden en huishoudelijk personeel is dit het geval. Burgerlijke Stand Géboren: Hendrik, z. van J. J. van den Berg en S. van Loef; Leonardus Antonius, z. van A. A. M. Berbee en A. W; Hop; Robert Lambert Ray mond, z. van A. F. E. van Lith en C. C. W. van Berge Henegouwen; Jacob, z. van G. Donker en M. M. v. d. Lin den; Wilhelmina Maria, d. van H. M. de Koning en S. C. C. van Dorp. Overleden: W. de Joode, zoon, 2 dagen; G. Kapteyn, huisvr. van Van Diemen, 63 jaar. winkelier altijd zo goed mogelijk te adviseren en dat omgekeerd de mid denstand zich de moeilijkheden van de vertegenwoordiger zal moeten realiseren en hem zo cdrrect mogelijk zal behandelen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heren J. H. Christiaanse Alkmaar, H. L. Doorn- weerd, Voorschoten, en mej. A. J. Schouwenaar, Rotterdam; voor het kerk. voorbereidend examen G. J. v. Embelen, Vlaardingen, H. J. Voors, Heemstede; voor het candidaatsexa- men Indologie (taalkundig) de heer J. Soegiarto, Leiden; voor het docto raal examen geneeskunde mej. S. J. Heemskerk, Den Haag, idem de heren J. L. Binkhorst, Heémstede, M. J. den Engelsman, Axel, D. A. van Haselen, Dordrecht, J. H. Meissner, Voorburg, P. van Santbrink, Schiedam; voor het semi-artsexamen de dames H. Cos- ter, Den Haag, M. J. C. Schraagen, Aerdenhout, idem de heren B. J. V. Horalk, Voorburg, D. N. Hüpscher, Zwolle, J. H. Nooy v. d. -Kolff, Den- Haag, S. Smit, Zeist en A. Verburg, Den Haag; voor het artsexamen mej. rf. P. Vooys, Den Haag, idem de he ren C. M. Hoogenboom, Alkmaar, H. W. de Jong, Den Haag en W. G. W. Loggers, Bergen op Zoom. CONVERSATIE HANDELSCORR. Lesgeld f 5.en f 6.per rand R.K. Handelsavondschool „Rijnland" Vrouwenkerkhof 1 nl.Rijnzichtweg 24, Oegslgeest, Tel. 20313 (Advertentie) ROTTERDAMS PHILHARMONISCH ORKEST WERD UITGEBREID. Op 21 October in Leiden. Met ingang van 1 September j.l. is het aantal orkestleden van het Rot terdams Philharmonisch Orkest aan zienlijk uitgebreid. In de eerste plaats, dient een zeer belangrijke aanwinst vermeld te worden door de benoe ming van Samuel Brill tot eerste solo-cellist. Samuel Brill is jarenlang solo-celist van het Amsterdamse Concertgebouworkest geweest. Ver der zijn 3 violisten, 1 hoboist, 1 trom pettist en 1 paukenist aan het orkest toegevoegd. Het aantal concerten dat het Rot terdams Philh. Orkest zal geven, zal in dit seizoen groter zijn dan ooit te voren. Behalve in Rotterdam treden zij op in Amsterdam, Leiden (voor de Stichting K. O.), Arnhem, Ant werpen, Leuven en in nog tien an dere plaatsen. Het programma voor het eerste concèrt te Leiden ap 21 October a.s. vermeldt de volgende werken: de derde symphonie in g kl. t. van Al- bert Roussel, de Ballade voor piano en orkest van Gabriel Fauré, waarbij de pianiste Nicole Henriot als soliste optreedt, het in Leiden nog niet ge speelde Rondo Veneziano van Ilde- brando Pizzetti, met viool-soli van Salvatore Tomasso en cello-soli van Samuel Brill, terwijl tenslotte Nicole Henriot het eerste piano-concert in Es van Liszt zal spelen. Doktersdienst. A.s. Zondag 18 October 1953 zal de dienst worden waargenomen door dr. Van Bockel, Gaasbeek, Kors, Langezaal, Veldhuij- zen, v. Wingerden. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Octo ber, 13 uur, tot Zaterdag 24 October, 8 uur, waargenomen door: de Apo theek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, Tel. 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Hutspot-nieuws kan tot li30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Zaterdag 17 October. Gistermorgen om half elf is de 27- jarige fabrieksarbeider H. H., wor nend in de Kolfmakerssteeg, tij dens werkzaamheden in een loods van de Grofsmederij aan de Hoge Rijndijk bekneld geraakt, waardoor hij zijn rechter bovenarm brak en ernstige kneuzingen in zijn rug op liep. De E. H. D. bracht hem naar het Acad Ziekenhuis Rozenhoedje voor Poolse kardinaal Volgende week Zaterdagavond om 8 uur worden alle Leidse jongeren, de jeugd vanaf 12 jaar inbegrepen, op de Burchtheuvel verwacht, binnen de rotonde waarvan gezamenlijk het Rozen hoedje gebeden zal worden. De Kath. Jeugdraad heeft zich ach ter dit initiatief gesteld en wekt de jongeren van Leiden op tot een massale opkomst, omdat deze bijeenkomst bedoeld is als een waardig protest tegen de gevangenneming van de Poolse kardinaal en tegen de gehele kerkvervolging in Polen. Mense lijkerwijze gesproken kunnen wij er in Nederland niets tegen doen, maar het gebed overwint alles. Moge daarom het gebed van duizenden jongeren volgen de week Zaterdagavond de hemel bestormen tot sterking en red ding van hen, die om hun ge loof dat ook ons geloof is vervolgd worden. Het dierenpark Wasenaar heeft in de afgelopen zomer een foto-wed strijd gehouden, waarvan de tweede prijs in de afdeling amateurfoto grafen werd gewonnen door de heer K Hulsbos, Rijnsburger weg 99, Lei den. En hedenmorgen om half negen is op het Noordeinde een paard, dat schrok van een voorbijsnorrende autobus, op hol geslagen. Het dier witrp eerst een slagersjongen van z'n fiets en liep toen een militair omver. Tenslotte konden een agent, de groenteboer-eigenaar en enige omstanders het paard grijpen en tot rust brengen. Op Woensdag 4 November beleeft Leiden weer een muzikaal evenement wanneer het Gemengd Toonkunst koor, onder leiding van Iskar Aribo, de Requiem van Verdi uitvoert in de grote Stadsgehoorzaal, o.a. met Gré Brouwenstijn en Annis Hermes. Zij die belangstelling hebben voor de nieuwe R K. Volksdansgroep „Nieuw Holland", worden er aan her innerd, dat hedenavond om 8 uur precies de eerste bijeenkomst wordt gehouden Iedereen is hartelijk wel kom in de gym-zaal van de school Maresingel, ingang Marnixstraat. Te oordelen naar de buitengewoon grote belangstelling, die gisteravond in de grote zaal van Den Burcht be stond voor de filmavond van Lissone- Lindeman velen konden geen plaats krijgen bestagt er blijkbaar grote animo om voorgelicht te wor den over het leven, het klimaat en de bevolking der voor emigratie in aanmerking komende landen. Na een inleidend woord van de heer J. Koch, werden films vertoond over Canada, Australië, Amerika en Zuid-Afrika. STADSKOK. IN DE LEIDSE TRIANON. De naam „Moulin Rouge" heeft een magische klank over de gehele we reld verkregen, de naam van een twijfelachtig cabaret, dat in 1891 ter gelegenheid van de wereldtentoon stelling in het Parijse artistencen- trum Montmartre werd geopend. Vermoedelijk is het dezelfde magi sche klank, die duizenden naar de film „Moulin Rouge" trekt, maar de kijkers, die alleen op deze naarr zijn afgekomen, worden teleurgesteld door het uitblijven van hetgeen zij verwachtten te zien. De film behan delt het leven van de grote schilder Henri de Toulouse Lautrec, wiens naam onverbrekelijk aan de Mou lin Rouge" verbonden zal blijven, omdat het zijn opzienbarende aan plakbiljetten geweest zijn, die dit cabaret door duizenden bezoekers deden, bestormen. In grote lijnen volgt de film het boek „Moulin Rouge", dat Pierre La Mure over Toulouse Lautrec schreef, een interessant boek over het tragi sche leven van een telg uit een adel lijk geslacht, die op jeugdige leeftijd beide benen brak en daarna uitgroei de tot een mismaakte dwerg. Hij ontvluchtte zijn milieu en werd schilder in Parijs. Daar raakte hij verzeild in louche gelegenheden, waarvan- de schilder de personen en sfeer vastlegde op talloze schilde rijen en tekeningen, die rond de eeuwwisseling aanvankelijk een storm van protest opriepen, maar na dien onbegrensde bewondering ge noten. Hoe hoger de schilder steeg, hoe dieper de mens viel. Hij raakte verslaafd aan de drank en verviel van kwaad tot erger. Nauwelijks veertig jaar oud stierf hij, lichame lijk en geestelijk geruïneerd. De film laat wilde scènes uit dit leven zien; de beroemde cancan- dans van La Goulue in de Moulin Rouge, de vriendin van de schilder, Marie Charlet uit de vunzige Rue Mouffetard, de mannequin Myriame, die hem op het rechte spoor trachtte terug te brengen, de beroemde zan geres Jane Avril, het atelier in de Rue Caulaincourt en hét café La Nouvele spelen er een hoofdrol in. De toeschouwer wordt gegrepen en meegesleurd door het spectakel in het Montmartre van 50 jaar geleden; als een wervelwind draaien de wild ste taferelen uit de Moulin Rouge" met zijn cancan-dansen hem voorbij in uitstekende kleuren en technisch perfecte opnamen. „Moulin Rouge" is ongetwijfeld een film, die uitsteekt boven het normale genre, al mist de lezer van het boek er veel in; met name komt de fatale levensstrijd van Toulouse Lautrec, die door zijn misvormdheid niet tot een normaal leven kon ko men en daarom met bittere haat te gen het leven vervuld was, niet ge heel uit de verf. Deze psychologisch zo interessante figuur, die Bohémien- pur-sang was, wordt teveel verdron gen door de schilder. Zwak is boven dien het slot, wanneer Toulouse Lau trec op zijn sterfbed alle figuren uit zijn leven, die hij honderden malen tekende en schilderde, aan zijn gees tesoog voorbij ziet gaan in een iet wat sentimentele afscheidsparade. Doch als geheel is het een boeiende film met vele goede kwaliteiten, die on. de strekking echter voorbehou den moet worden voor volwassenen. LIDO. Het Lido-theater heeft deze week weer een bijzondere film in de 3 Dimensionale film „De man met de wassen beelden".. Dus zitten de bezoek (sters) deze week met een groene bril op hun neus, welke bij het binnenkomen aan ieder wordt uitgereikt. De film met dieptewerking is er dus en wie er kennis mee wil ma ken, verzuime deze week niet een bezoek aan het Lido-theater te bren gen. Als geheel achten we deze 3 di mensionale film wel geslaagd. De diepte werking is zodanig, dat men zo nu en dan denkt, dat de spelers en speelsters de zaal intuimelen. Wat de onmisbare polaroid bril betreft, wij weten niet of zij iedereen zal bevallen, vooral niet wanneer men niet gewend is een bril te dragen. Zij is op den duur wat vermoeiend, maar ook dat zal wel wennen. Ove rigens komt men bij- deze film in nieuwe gedaante wel onder spanning te staan, want daartoe draagt „De man met de wassen beelden" zelf niet weinig bij. De geschiedenis van deze film, welke ouderen zich onge-' twijfeld nog wel zullen herinneren, is een griezelverhaal, dat van begin tot einde spanning geeft en die span ning er danig in houdt. We willen er niets verder ovex verklappen, omdat de bezoekers anders de spanning zelf niet ondergaan. Vincent Price, Frank Lovejoy, Phillys Kisk e.a. spélen hier uitste kend en de kleuren van Warner Co- lor Naturial Vision doen het goed. Door de KFC gekeurd voor 18 jaar. REX. „Burcht der haat" is een romanti sche film ms»t een verhaal, waar vaart in zit. De 17e eeuwse burg graaf Doones perst met een leger van 100 man de boeren een veel te zware belasting af. De belastinginners schie ten zonder pardon de boer Ridd neer, omdat deze zich tegen een. dergelijke afpersing verzet. De 11-jarige John Ridd beklimt stoutmoedig langs een waterval' de steile rots waarop de burcht staat en vraagt Doones dader van de moord op zijn vader te straffen. De burchtheer bewondert de moed van de jongen en nodigt hem uit, wanneer hij even groot is als zijn soldaten, met de dader te duelleren. Jaren gaan voorbij, en John strijdt in het leger van Cromwell; de Doo nes zijn vogelvrij verklaard, omdat zij aan samenzwering tegen de ko ning hebben deelgenomen. Als hij terugkeert, ziet hij dat de Doones nog even onbarmhartig him tol eisen en dan beweegt hij de boeren tegen de Doones de strijd aan te binden. Even stoutmoedig als in zijn jeugd voex*t hij dit legertje aan. Op span nende wijze laat de film de heldhafti- ge strijd en de vele avontuurlijke verwikkelingen zien, welke John Ridd beleeft. Een goed gespeelde film in technicolor met talrijke fraaie opnamen. Voor personen boven 14 jaar. Casino heeft de Italiaanse film „Zoon van niemand" opnieuw gepro longeerd. Voor personen boven 14 jaar. Luxor brengt deze week „Rechter Thomas", die al belangrijk is om het feit dat Nederland weer eens ge poogd heeft een behoorlijke speel film te px'oduceren. Wanneer we het nieuwe product gaan vergelijken met wat het buitenland biedt, dan behoe ven we niet beschaamd het hoofd te buigen, maar het zou wel erg chauvinistisch zijn, om te beweren, dat we er nu zijn. Bij een dergelijke vergelijking blijven er nog heel wat wensen over. Indien we echter de vorige Nedex-landse speelfilms tot maatstaf nemen, dan is er reden tot vreugde. Vooral in technisch opzicht is er een grote vooruitgang. Het scenario van deze film is ont leend aan de roman „Rechter Tho mas" van Frangois Pauwels, waarin de pogingen worden beschreven Van een bejaarde rechter, die een door de oorlog ontwrichte jongeman weer op het rechte pad wil brengen. De ge negenheid van de rechter houdt ver band met de gelijkenis, die de jon geman heeft, met zijn bij een vlieg ramp omgekomen zoon. Hij bezoekt herhaaldelijk het Huis van Bewaring, praat met de jongeman herbergt hem een nacht in zijn huis na een vlucht uit de gevangenis en kan ten slotte op het nippertje zijn eervol ontslag krijgen, wanneer de jonge man zijn -woord niet heeft gehouden om zich bij de politie te melden. De regisseur Walter Smith is er in geslaagd de film op een tamelijk boeiende wijze in te leiden. Helaas constateert men reeds spoedig een vertraging in het tempo, waaraan de nodige idealistisch getinte dialogen het hunne bijdragen. Ze zijn te na drukkelijk, waardoor men te veel van het goede krijgt. De klopjacht van de politie heeft eveneens gebrek aan spanning. Misschien hebben wij hier te weinig ervaring- op dat ge bied (gelukkig maar!), maar dat kan helaas niet wegnemen, dat de Ameri kanen het bioscooppubliek wat ver wend hebben met hun klopjachten. Hetzelfde kan gezegd worden over de bokswedstrijd. Het slot van de film, waarin de ondervraging van rechter Thomas is verwerkt, is daarentegen zeer' sterk en vaak imponerend. Wanneer men deze film, waarin het sociale probleem van de reclas sering wordt aangesneden, gezien heeft, dan gaat men niet onbevre digd naar huis. Ondanks de vele zwakke punten is de rolprent vrij onderhoudend en nergens toont zij gebreken, die een gevolg zijn van tekort aan goede smaak. De kleurlo ze gein, waarmede men in Neder landse films meestal trachtte te wer ken, is nergens te bespeuren. En de geluidsweergave is bijzon der goed, vooral als men zich herin nert, wat „Niet tevergeefs" aan er barmelijke klanken heeft rondge- inhalen. strooid. Tenslotte komt ook de ac teurs een woord van lof toe, want zij hebben zich over het algemeen kunj nen losmaken van het toneel. Voor al Piet Bron als rechter Thomas en Ton van Duinhoven als de jeugdige deliquent spelen voortreffelijk. Het is te hopen, dat de middelen aanwe zig zijn, om nu verder te filmen waarbij men de gemaakte fouten weer zal kunnen vermijden. Er is een flinke vooruitgang en slechts een regelmatige productie zal kun nen bewerkstelligen, dat Nederland op filmgebied zijn achterstand kan Piet Bron als rechter Thomas. Achter hem, tussen twee mannen van de rijkspolitie, Ton v. Duinhoven als verdachte. KATHOLIEKE WEEKAGENDA VOOR LEIDEN Opgaven en inlichtingen bij het KATH. SOCIAAL BUREAU Plantsoen 25, tel. 20503, iedere werk dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bovendien Dinsdag- en Donderdag avonden van 7 tot 8 mdh VOOR DE WEEK VAN 18 TOT EN MET 24 OCTOBER. Zondag 18 Oct. 9 uur H. Mis. So ciale Zondagmorgen, georganiseerd door de Raad van Maatschappelijk en Cultureel overleg in de kapel der Zusters Carmelitessen, Oude Vest. Ontbyt St. Antonius Clubhuis. In leiding door het Kath. Kerkelijk In stituut. Zondag 18 Oct. 8.45 u. H. Mis voor de Ned. Kath. Bond Werkmeesters en ander toezichthoudend personeel in de Kapel van de Voorzienigheid, Hogewoerd 57. Na H. Mis gemeen schappelijk ontbijt. Donderdag 22 Oct. 8 uur. In „Het Gulden Vlies" vergadering van de Ned. Rooms Katholieke Midden standsbond. Spreker: dr. W. B. Heere Vrijdag 23 Oct. O.K.O., St. Leonar- dushuis, lezing door de pater S. Keu- laerts O.F.M over de Heilige van het Zonnelied, St. Franciscus uit het Umbrië van de 12e eeuw". Laatste Berichten PELLA DREIGT MET AFTREDEN. Giuseppe Pella, de Italiaanse mi nister-president, heeft vandaag aan gekondigd, dat zijn regering zal af treden ais dc Westelijke geallieer den op enigerlei wijze terugkomen van hun besluit om de zóne „A" van Triest aan Italië over te dragen. Pella verklaarde dit in de Senaat en voegde er aan toe, dat hij Donder dag de Amerikaanse, de Britse en de Franse ambassadeur van dit be sluit in kennis had gesteld. STRAALJAGER IN ZEE GESTORT Vanochtend omstreeks half negen is een Gloster Meteor straaljager van de vliegbasis Leeuwarden tus sen Vlieland en Terschelling ter hoogte van de Eierlandse gronden in zee gestort. De reddingboot „Brandaris" van Terschelling is ter hulpverlening uitgevaren. Radiografisch heeft men van de „Brandaris" bericht ontvan gen, dat op de plaats des onheils al leen nog wrakstukken zijn gevon den. De Luchtmachtvoorlichtingsdienst deelt nog mede, dat de vlieger, de eerste luitenant-vlieger, L. Deibei, om het leven is gekomen. Luitenant Deibei was 28 jaar, gehuwd en in Leeuwarden woonachtig. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RUN, 16 Oct Groente Bloemkool I 10—19, bloemkool II 89, prinsessebonen 42—71, vvaspeen I 8.00—17.50, waspeen II 6—8, kroten 5.25—7.25 tomaten 20—35, spruiten 24—26, knolselderie J 6—11, andijvie 6.60 —10.—, snijbonen 41—45, uien 4.30 —5.10, breekpeen 4.70—7.—, peter selie 2.60—4 50, rode kool 5.—8.90, Kervel 4.605.50, pronkbonen 19 —34, bospeen 13—20, andijvie 8.10 10.50, groene kool 7.408.60. ROELOF AREND S VEEN, 16 Oct. Groente. Aardbeien 53—75 cent, afw. 2439 cent per 2 ons, kropsla I 3.90—9.80, idem II 2.504.30, an dijvie 69, bloemkool f 8—24, to maten A 52—92, idem 'D 47—62, idem C 39—72, idem CC 20—34, idem bonken 22—33, kassnij bonen 8195, idem stek 3954, dubb. stambonen 5266 per 100: Bloemen. Troschrysanten: Ohatsworth 10—19 cent, Chastity 8— 13 cent, Ronald 16—25 cent, White Shirley 8—14 cent, Wendy 8—11 cent Peter Pan 8—12 cent, Churchill 13— 21 cent, Normandië 815 cent, Hur ricane 1019 cent, Corona 917 cent, Crimson Champion 1525 cent, Bright Ye 1316 cent, Gemengd 10 cent tot 1.16, Tulpen 1.20, Ane monen 2022 cent Asp. Plumovis 3566 cent, Rayonanten 510 cent, Perfection 37 cent, Horwood 36 cent, Migoli 35 cent, Southdown Pink 610 cent, Millersdale 3—5 ct., Fred Yule 37 cent, Alfretton 35 cent, Gift 47 cent, Champion 47 cent, Austin 59 cent, Corncob 46 cent, Anjers 410 cent, Cyclamen 37 70 cent per stuk. PERSONEEL 2 Er biedt zich aan een nette werkster van buiten voor 1 of 1 y2 dag per week. Br. onder no. 156 bureau van dit blad. 2 Gevraagd flinke be diende, op de hoogte met marsepain en fantasiewerk. Banketbakkerij A. P. Kraaij, de Kempenaerstr. Oegstgeest. 170 2 Biedt zich aan algem. ontw. R. K. Jongeman, 19 jaar, voor alle voorkomen de werkzaamheden, in het bezit van enkele diploma's w. o. Middenstand. Hoog loon geen eerste vereiste. Br. onder no. 172 bureau van dit blad. <3? R. K. Meisje, 21 jaar, wil tijdelijk enige.dagen in de week in een particulie re winkel behulpzaam zyn. Br. onder no. 169 bureau van dit blad. 3? Nette Bakkersbediende gevraagd, leeftijd 16-17 jaar tevens net meisje gevraagd by H. Oudshoorn, Bijdorp- straat 8, telef. 456, Voor schoten. 1583 3? Gevraagd een flinke werkster voor iedere Vrij dag. P. de Wit, Weipoort- seweg, Zoeterwoude. 1597 <2? Nette meisjes tussen 15 en 18 jaar kunnen bij ons komen werken. Aanmelden tussen 4 en 8 uur, Wasserij Nooit Gedacht, Zijlsingel no. 6. 189 <2? Gevraagd te Noordwijk net R. K. Meisje voor hele dagen, zelfstandig kunnen de werken, koken en naaien. Zondags vrij. Br. onder no. 1605 bureau van dit blad. 2 Gevraagd nette Kap persbediende, goed kun nende knippen en scheren M. van Rijn, Noordeinde 116, Roelofarendsveen. GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd èen in goede staat zijnde Da mesfiets Billijke prijs. B. J. van Meurs, Dorpsstraat 62, Hazerswoude (Dorp). 2 Gevraagd: ijzeren wieg met stang. Br. onder no. 1555 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen Jan.- Dec., ook periodieke. Alle Tuinbouw teeltvergunnin gen. c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarendsveen K 1713 no. 487. 2 Ouderwetse eetserviezen fruitschalen koektrommel tjes, kandelaars, kristal len kronen enz. te koop gevraagd. Br. onder no. 1557 bur. van dit blad. 2 Te koop gevr. hand- of trapnaaimachine door confectiebedrijf. Goede prijs. Br. onder no. 152 bu reau van dit blad. Telefoontjes worden dagelijks geplaatst

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3