RIJNSTREEK DUINSTREEK Israëlische troepen overvielen dorp Electiisch gemaal in de polder Laag-Boskoop DAMPO ZATERDAG 17 OCTOBER 1953 DE LEILitH COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN BOTSING Doordat de motorrijder J. B. in de Vinkenbuurt plotseling achter een stilstaande vrachtauto vandaan reed, botste een andere motorrijder A. J. D. uit Waddinxveen tegen nem op De laatste brak zijn recntei onder heen op twee plaatsen. Hij is naar een Gouds Ziekenhuis overgebracht. Geb.: Jeltina Cornelia, d. v. Th. Mol en M. Rodenburg; Frederika, d. v. Fr. Ketel en G. van Greuningen; Maria Johanna Margaretha Elisabeth v. B. A, Verheugd en K. Kleijn; Catharina, d. v. A. Lekx en Catha- rina Jansen; Sijgje, d v. K. Postmus en A. Pont; Maria Adriana Jacoba, d v. J. J. Vester en J P. Hij man; Helena Jacoba, d. v. J. T Timmer en H v. d. Neut; Laurens Willem, z. v. L. W. v. d. Laase en C. de Leeuw; Johannes, z v. W. Verheij en K. v. d. Ham; Justiena Hendrika, d. v. H. Boon en J. Altona; Bernardus Aure- lius, z. v. A. Donker en G. H. Nieu- wenhuis. Huwelijksaang.: Leendert Houwe- ling, 22 jaar en Gerarda C. van Beu- sekom, 21 jaar; Hendrik Trip, 28 jaar en Annie van der Zwam, 27 jaar; Piet van Varik, 27 jaar en Gerritje Verbruggen, 21 jaar; Klaas de Jong, 25 jaar en Jannetje van Varik, 24 jaar; Bartholomeus A. Driesen, 24 jaar en Cecilia M.' Moerings, 24 jaar; Jan Wesselink, 26 jaar en Bertha Koelewijn, 21 jaar. Huw.: Jacob Bos, 29 jaar en Mar garetha J. Booij, 20 jaar; Cornelis J. Booij, 23 jaar en Aaltje Groen. 29 jaar; Adrianus v. d. Eijk, 30 jaar en Marrigje den Hertog, 29 jaar; Arie van Donk, 29 jaar en Cornelia Adri ana v. d. Akker, 22 jaar; Gerrit Schuilenburg, 35 jaar en Jannetje Versluis, 22 jaar. BODEGRAVEN Esto. A. s. Zondag speelt Esto, dat thans de leiding heeft in de eerste klasse, tegen de ongeslagen concurrent Gouderak. Met een gelijk spel of een kleine nederlaag zal de thuisclub al tevreden zijn. Esto H is vrij; Esto IH ontvangt om 12 uur GDS HI; Esto A en B zijn vrij; Esto C speelt op eigen terrein tegen Woerden C. De heer D. v. Haselen, thans woonachtig in Dordrecht, slaagde te Leiden voor het doctoraal examen Geneeskunde. De heer D. Spaardema, onder wijzer aan de Chr. Costaschool werd benoemd aan de Chr. ULO-school te Vollenhoven. Geb.: Geertruida Cornelia d. v. R. de WitBode; Theodorus Gerardus z. v. Th. AgterofPouw; Dirk z. v. N. KapteinSpaan. Getr.: Barteld D. Hoogstra, 28 j. en Janne Vink, 32 jaar. Overl. Cornelia P. Hartveld echtg. van: A. Veelenturf, 70 jaar. BOSKOOP Zuidstraat heeft beter aanzien. Enige krotwoningen, die sinds eni ge jaren een steen des aanstoots in de Zuidstraat waren, zijn onder slo pershanden met de grond gelijk ge maakt. De bouwval, die zich aan de voet van Hotel „Neuf" bevond, was oor zaak, dat dit gebouw danig werd ont sierd. Het vrij gekomen terrein is door de eigenaar van het hotel tot een uitstekend parkeer-terrein ge maakt, waardoor aan het vaak hin derlijk parkeren in de omgeving defi nitief een eind is gekomen. Geboren: Adriaan, zn van M. Kooy en M. C. Guldemon; Cornelis, zn van P. van Zweeden en L. M. Bierens; Margaretha Agatha, dr van C. Pelle- koren en J. M. Klerks; Cornelia, dr van T. Geerling en G. Verkade; Dirk, zn van D. Pellekoren en J H. Sekeris. Ondertrouwd: H Sekeris 25 j. en J. P. van Leeuwen 20 j. Getrouwd: Th. A. Verkley 26 j. en H. J. C. Klijn 21 j.; J. van Dijk 33 j. en J. J. de Mik 26 j. HAZERSWOUDE Heer in het verkeer. Bij de werkzaamheden aan de straatweg ter hoogte van de heer Van Benne- kom hebben de auto's welke uit Lei den komen, voorrang. Gistermiddag om ongeveer twee uur kwam een Ford Consul uit uit de richting Alphen aan den Rijn, deze was de plaats, waar de weg gerepareerd wordt, op ongeveer een halve meter na gepasseerd. Toen van de andere kant een auto van de Handelsraad uit Alphen stopte en beslist weigerde ook maar een centimeter achteruit te gaan. Aan beide zijden groeide de rij auto's aan. Tenslotte gaf de auto van bovengenoemde firma vol gas en reed de hoogte van het fietspad op om enkele honderden meters ver der weer op de weg te gaan. Ook een auto uit de richting Alphen verloor zijn geduld en reed het fiets pad op. KOUDEKERK TEGEN EEN BUS OPGEREDEN Gistermorgen kwam een werkzoe kende het fabrieksterrein van de fa. Bosch afrijden op een bromfiets. In volle vaart vloog hij tegen de Citosa- bus aan, waardoor hij kwam te val len. Het slachtoffer liep een dubbele beenbreuk op en schaafwonden aan zyn handen. Dr. Blauwendraad achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. De chauffeur van de bus treft geen schuld. I Huidgenezing Huidzuiverheid Huidgezondheid (Advertentie.) Jordaanse bewoners vluchten in paniek Volgens berichten afkomstig van de UNO-wapenstilstandscommissie in Palestina heeft een aanval van Is raëlische troepen op het Jordaanse dorp Koebia paniek gezaaid onder de Arabische grensbevolking. Er vielen talrijke slachtoffers. De bewoners van Koebia en andere dorpen in de buurt verlaten met grote groepen tegelijk het gebied om elders in Jor danië een veiliger heenkomen te zoe ken. De Jordaanse regering tracht vergeefs aan deze vlucht een einde te maken. Haar belofte dat het Ara bische legioen zal worden gestuurd om over hen te waken heeft totaal geen effect. De Britse regering beschouwt dit Jordaans-Israëlische incident als een kwestie van zeer ernstige aard. Zij heeft haar gezant in Tel-Aviv, Sir Francis Evans opgedragen haar „af grijzen" te betuigen bij de Israëlische regering. Volgens aanvullende gegeven die Londen hebben bereikt is de overval op het Jordaanse dorp Koebia uitge voerd door 600 Israëlische soldaten. Op hetzelfde ogenblik deden andere Israëlische eenheden aanvallen op naburige dorpen om te voorkomen dat aan Koebia hulp zou worden ge boden. De Israëli's vielen met hand granaten aan en dwongen de natio nale garde tot capituleren. Daarna drongen zij het dorp binnen, brach ten explosieve ladingen onder huizen aan en schoten op ieder, die trachtte te vluchten, zonder onderscheid van geslacht of ouderdom. 42 Huizen wer den opgeblazen, zestig bewoners wer den gedood en 15 gewond. Onder de puinhopen moeten nog meer lijken De overtuiging kwam niet Voor de derde dag aan één stuk is Zaterdag het tot andere gedachten brengen van Noordelijke krijgsge vangenen, die niet naar huis willen, mislukt. De communisten hadden een ploeg „overtuigers" voor Noord Koreaanse gevangenen gezonden, hoewel zij gisteren hadden meege deeld, dat zij Chinezen wilden bezoe ken. De Chinezen stonden vanoch tend keurig in het gelid gereed, maar wachtten tevergeefs op een toe spraak. De communisten hebben vandaag wel meegedeeld dat zij van plan ver anderd waren, maar volgens het re glement is dit op te korte termijn, liggen. Deze Israëlische aanval heet een vergelding te zijn voor een over val, die door Jordaanse soldaten op Israëli's zou zijn uitgevoerd en waar bij drie doden zijn gevallen. De toestand in Br* Guyana De toestand in Brits-Guyana wordt er niet beter op. Er zijn versterkin gen gezonden naar de suikerplanta ges waar de stakingen zich uitbrei den. Langs de grens van Brazilië met Brits-Guyana patrouilleren vlieg tuigen van de Braziliaanse lucht macht om te voorkomen, dat Brazi liaanse communisten contact opne men met de Progressieve Volkspar ty (PVP) van dr. Jagan. In Para Brazilië zijn n.l. be richten ontvangen, dat communisten van plan zijn de PVP te steunen. De gouverneur van Guyana, Sir Alfred Savage, verklaarde gister avond, dat opnieuw bewijzen zijn gevonden om in het land een econo mische chaos te scheppen. Dr. Jagan, de afgezette premier wiens vertrek naar Londen voor lopig onmogelijk is gemaakt, dat het uitstel van zijn Londense reis veroorzaakt was door de „druk van het Amerikaans-Brits imperia lisme en de Franse en Nederlandse satellieten." Ook Suriname heeft dr. Jagan n.l. een doorreisvergunning geweigerd. Sabre beter dan Mig De in de Sovjet-Unie gebouwde straaljager van het type MIG is lang zamer dan de Amerikaanse jager van het type Sabre en is ook in andere opzichten de mindere van dat toestel. Tot die gevolgtrekking is de leiding van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten gekomen na een langdurig onderzoek van de MIG die vorige maand door een Noordkore- aanse jachtvlieger achter het Ame rikaanse linies is gebracht. De Amerikanen beschrijven de Rus sische jager als een „licht vliegtuigje met een zware motor". Automatische inrichtingen ontbre ken voor het grootste gedeelte en er zijn zo goed als geen waarschuwings installaties aan boord die de piloot erop opmerkzaam maken wanneer er iets mis is. Onder het vizier van de boordwapens staat een inscriptie in Koreaanse letters: „Giet onze wre kende munitie uit over de vervloekte Amerikanen". LANGERAAR Dezer dagen slaagde de heer J. v. Kintz Tz. voor het exameh burgelij ke- en utiliteitsbouw, afgeno men door raad v. bestuur bouwbe drijf te Rotterdam. LEIMUIDEN Voor het vakdiploma aannemer slaagde de heer C. J. v. Berkel Jr. NIEUWVEEN Jaarvergadering P.V. „De Wit- pen". Gisteravond hield de P.V. De Witpen" in de zaal van de heer Leliveld haar jaarvergadering. De penn. had een klein batig sal do. Op 23 October zal er te Nieuwkoop een gecombineerde ledenvergadering gehouden en tevens prijsurreiking en bspreking tentoonstelling. De wisselbeker ging naar de heer J. C. v. Bemmelen. Bij de rondvraag gekomen, werd vastgesteld, dat de leden die meer dan 2 maanden con tributie-achterstand hebben 25 cent boete per maand krijgen en na 4 maanden worden deze leden geroy eerd. Raadsagenda. Maandagavond te acht uur vergadert de raad. De agen da vermeldt o.a. de volgende pun ten: Diverse aanvragen om subsidie uit de gemeentekas. Een aanvraag door de R.K. Lagere School volgens art. 72 der L.O. wet. Benoeming le den. Advies comm. Woonruimte wet. NOORDEN Vergadering ,,St. Deus Dedit". Donderdagavond werd in de St. Jozefgezellen-zaal een vergadering gehouden van de R.K. Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit", afd. Noorden. Er werd een circulaire van het Hoofdbestur voorgelezen, betref fende viering 60-jarig bestaan. Van de afdeling Noorden, mocht er één lid als afgevaardigde naar toe. Het hoofdbestuur drong er tevens op aan, dat ieder lid een gulden zou bijdra gen voor het gebrandschilderde raam, dat bij deze gelegenheid in het bonds- gebouw za] geplaatst worden. Tevens zal er een actie op touw gezet wor den voor aanwerving van nieuwe leden. Voor hem, die een nieuw lid aanwerft, zal een prijsje beschikbaar gesteld worden. Voor de boerenarbeiders die Za terdagsmiddags en Zondags moesten melken is het contractloon met 2.10 verhoogd. In de rondvraag vroeg J. v. d. Meer, hoe het 60-jarig jubileum in eigen afdeling gevierd zou worden. Gedacht werd om dit op bescheiden wijze te doen b.v. met een kaart avond, want voor een grootse vie ring is de plaatselijke kas niet dik genoeg. OUDE WETERING Voor helpsters 3e klasse van het Roode Kruis slaagden de dames A. Hulsebosch; M. H. Hulsebosch: „Catr. M. Koet; Petr. Kaptrijn; Joh. A. de Jeu. De dames zijn- lid van het. peleton Oude Wetering. RIJNSA I ERWOUDE Voor het 'vakdiploma aannemer slaagde de heer J. E. Overdevest. TER AAR „Nooit Gedacht". Uitslagen van de gespeelde wedstrijden voor bordencompetitie, welke tevens gel den voor het kampioenschap van Ter Aar. Dammen: D. SpekN. Kalshoven 20; H. C. BroerR. Lubberts 20; J. CosterisW. Snaterse 20; W. v. d. StarreP. Keizer 20; P. Keizer W. v. d- Starre 02; H. C. Broer Jac. v. d. Starre 20; W .van Vliet J. Muhr 2—^0; J. v. d. StarreA. Harteveld 02. Schaken: M. HeijnsB. Rietveld 01; H. BosA. W. v. d. Jagt 01; A. KoelemanJ. W. de Bruyn VzYz\ B. RietveldM. Heijns 1—0; A. W. v. d. JagtH. Bos 01; J. W. de Bruyn A. Koeleman 10. Wilt U iets weten? Vraag: Betreffende rebus „Kom- peltje". Antwoord: Door allerlei omstan digheden is de opbrengst van boven genoemde loterij nog steeds niet aan een minimum-opbrengst, zodat trekking nog niet geschied is. Schilderij in het raadhuis Alkemade Puck start en Fanny is getuige Fanny Blankers-Koen en Puck Brouwer, die elkaar op bijna alle sintelbanen van Nederland op tiende seconden hebben beknib beld, zullen elkaar op 24 October treffen in het raadhuis te Leid- schendam, waar Puck ongetwij feld het meest met zenuwen zal hebben te kampen. Burgemees ter Banning zal het startschot lossen en daarna zal Puck met de heer Van Duyne een nieuwe baan betreden, namelijk die van het huwelijk. Fanny zal bij deze gelegenheid als getuige funge ren. Het is nog niet zeker, of Puck Brouwer nog aan athletiek- wedstrijden zal deelnemen. Het nieuwe statieschilderij in het raadhuis van Alkcmade. Het werd vervaardigd door de kunstschilder P. F. Martinoi uit Den Haag. Foto N. v. d. Horst. LEIDSCHENDAM Misweek. In de parochie van de H. H. Petrus en Paulus wordt de volgende week, ingaande Maandag avond half acht, een Misweek gege ven. De oefeningen staan onder lei ding van de paters Adr. van de Ven en Clem, van den Berg. Norbertij nen van de Abdij „Berne" te Hees- wijk. Op het feest van Christus Ko ning wordt deze Misweek gesloten met een plechtige Lof, Acte van Toe wijding en Pauselijke Zegen. Maatschappelijk steun. Wegens subsidie aan de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk Hulp betoon mdet 70.000, (10.000 meer dan in 1953) worden geraamd. In het voetspoor van de in vele gemeenten gevolgde gedragslijn is een post uigetrokken voor zakgeld aan voor rekening der gemeente ver pleegde geesteszieken. Het zakgeld zal 1,25 per week bedragen. In de totale kosten ad. 975 zal de provincie een vierde gedeelte sup pleren. LISSE KAB. De K.A.B. en de K.A.V. hielden Vrijdagavond in het K.A.B.- gebouw een gemeenschappelijke ont wikkelingsavond ter opening van het winterprogramma. Het onderwerp „De zorg voor de jeugd werd behandeld door de dis trictsbestuurder, de heer J. van der Meer, vooraf zette de voorz. het win terprogramma uiteen met verschil lende avonden in samenwerking met andere organisaties. Tevens ligt het in de bedoeling om het ook eens te proberen met zgn wijkavonden. De heer J. v. d. Meer weerlegde het denkbeeld, dat het huwelijk met zich brengt een taakverdeling waar- by de moeder de opvoeding op zich neemt van de kinderen. Dit is even wel niet zo, want vader moet ook medehelpen aan deze opvoeding. Sprekende over de toekomst van het kind, toonde spr. de noodzake- Het was Vrijdagmiddag jl. voor het bestuur en de ingelanden van de polder Laag-Boskoop een groot mo ment, toen het nieuwe electrische gemaal in bedrijf werd gesteld. De belangstelling beperkte zich niet al leen tot hen, die direct bij de nieuwe bemalingsmethode geintereseerd wa ren, ook uit de omgeving van Bos koop waren velen gekomen om van dit historische gebeuren getuige te zijn. De voorzitter van de polder, de heer Adr van Nes, heette de aanwe zigen welkom, inzonderheid de heren mr. Slagter, Dijkgraaf van Rijnland, Driehuizen, Hoogheemraad van Rijn land, D. Bakker, bouwkundige van de Prov. Waterstaat, A. P. van Nes, wethouder van Boskoop. Het stemt mij tot een groot genoe gen, aldus de heer Van Nes, bij deze de belangrijke gebeurtenis het woord tot u te mogen richten. Nu de polder over een moderne electrische bema- lings-installatie kan beschikken, moet ik onwillekeurig terugdenken aan ons oude gemaal. Het was een ge vaarte, maar het heeft vanaf 1915 de polder op peil kunnen houden. Dit gemaal heeft heel wat water- ver plaatst, in de 17290 maaluren heeft het 88.200.000 kub. meters overtol lig „nat" uit de polder gemalen. Wel licht spreekt dit getal niet in volle omvang tot u, maar als ik vertel dat dit wil zeggen dat dit over de opper vlakte van de polder een hoogte van 126 meter zou betekenen is u wel duidelijk, wat dit wil zeggen. Toen de Lichtfabrieken te Leiden een kabel langs de spoorlijn Alphen Boskoop aanlegden, besloot het polderbestuur een begroting te laten maken om de bemaling electrisch te doen geschieden. Na vele bespre kingen besloot het bestuur hiertoe over te gaan, het benodige bedrag zou 50.000 bedragen. Het hart van de polder klopt in dit gemaal, wat zouden we moeten be ginnen met onze voor de export zo belangrijke en kostbare culturen, wanneer de waterstand niet op be hoorlijk peil zou kunnen worden ge houden. Dit moet het nieuwe ge maal doen en ik spreek de hoop uit, dat ons nageslacht nog vele jaren van dit gemaal mogen profiteren. Tenslotte, aldus de heer Van Nes, richt ik dankwoorden tot onze ma chinist, de heer Bakhuizen die ty- dens de verbouwing daar geholpen heeft, waar dit nodig was. Even later deed de 92 PK sterke motor zijn plicht, met 960 omwente lingen per minuut voerde hij 85 m3 water per minuut uit de polder die hy tot in lengte van dagen op peil zal moeten houden. Hiermede was een belangrijke bladzijde aan het boek der historie van de 470 jaar oude polder toegevoed en zij die weten welke zorgen de bemaling in deze eeuwen nodig maakten rest niet anders dan de polder-Laag-Boskoop geluk te wensen met deze moderne bemalings-installatie. lykheid aan, dat het kind moet kun nen kiezen uit de voor hem geschik te beroepen. Bij deze beroepskeuze mag men zich niet te stérk laten lei den door de financiële zijde. Spr. wees op de noodzakelijkheid van de stichting van Katholieke ambachts scholen. De heer Flaton, voordrachtkunste naar, bracht hierna een fragment uit „Schone voleinding" van Antoon Coolen. NOORDWIJK Kon. Mij v. Tuinbouw De maan delijkse bijeenkomst van de Mij. v. Tuinbouw in het „Hof van Holland" mocht zich Donderdag wederom in een grote belangstelling verheugen. De bloemeninzendingen waren be duidend minder dan op de overige bijeenkomsten, doch dit werd ruim schoots gecompenseerd, door een tweetal grote inzendingen fruit van de leden Pennings en Puik. Na een woord van welkom deelde de voorz. mede, dat de actie „Noord- wijk helpt Burgh" bevredigend ver loopt. Naast het toegezegde plant- scenmateriaal in het voorjaar, zijn thans ook 68 pakketten bloembol len klaargemaakt, waarvoor het ver voer belangeloos zal geschieden. Het bestuur stelt zich voor, in overleg met het gemeentebestuur van Burgh in de eerste dagen van November ter plaatse deze bloembollen aan de getroffenen uit te reiken. Na keuring en bespreking van de ingezonden bloemen en het fruit, werd door de heer J. Mooy een kleu renfilm vertoond over de culturen van de firma Konijnenburg en Mark, welke zeer in de smaak viel en een goed gedetailleerd overzich t gaf ever de cultuur van onze bloembol len en aanverwante gewassen. Aan het slot werden de collecties bloem bollen voor de a.s. broei wedstrijd uitgereikt, waarbij het aan de ont vangers overgelaten werd een vrij willige bijdrage te storten voor de gemeente Burgh. Biljarten De Noordwijkse bil jartclubs hebben deze week behoor lijk van zich afgebeten. Het leeuwen deel der punten werd binnengesleept en wat meer zegt, er waren ver schillende goede partijen bij. Flora I wist tegen Lisserdijk met 62 te zegevieren en het 3e won met 53 van de Engel. De Poort van Cleef bleef met 62 de baas over Vios 4, terwijl de Beurs het beste voor de dag kwam door Concordia 2 met 62 te verslaan, het 2e versloeg Piet Gijs eveneens met 62, terwijl het 3e de Zwaan met 80 naar huis stuurde. Passage I, eveneens te gast bij Piet Gijs, speelde 44 gelijk, het 2e maakte een goede beurt door Vios met 80 te verslaan. Geboren: Nicolien J., dr van A. Saaman en L. M. Oosterlee; Johan nes G., zn van M. A. Wijnands en J. J. Brama; Arnoldus J. M., zn van A. H. Beugelsdijk en M. C. E. Broe ders; Ernst Chr., z. van A. Huigens en H. J. Pieterman; Maria A., dr van A. v. d. Niet en A. Gunderson; Cor nelia A. M., dr van J. W. Westerop en H. J. Steen voorden; Henny, zn van J. Bedyn en G. Smit. Ondertrouwd: G. A. Steenvoorden 27 j. en B. C. Zonneveld 27 j.; K. Mertens 27 j. en G. Jasperina 22 j.; W. J. A. Rijnders 31 j. en M. E. M. Godé 27 j.; L. C. v. d. Bent 21 j. en M. v. d. Luijt 19 j.; P. G. J. v. Dam 28 j. en S. H. Meeuwenoord 25 j.; A. L Brederode 25 j. en J. Bos 23 j. Getrouwd: W. v. d. Niet en E. P. v. d. Lippe. Overleden: Cornelia M. Kriek 25 j.; Johanna Hazenoot 7 j. OEGSTGEEST Geboren: Paula Petra Haria, dr van P. H. Broers en C. M. van Duijn; Robert us Wouter Maria, zn van G. Ook Spierpijn (Advertentie) J. Boes en J. C. Hockx; Dina Anna, dr van K. Algra en H. Boerma; Jo hanna Maria, dr van Chr Th. Bree- baart en J. M. Westerbrink; Marion Jacqueline Elisabeth, dr van M. J. ten Napel en E. J. Zekveld. Ondertrouwd: B. Paauw 22 j., won. te Rijnsburg en A. Vianen 22 j. Getrouwd: J. Oori en W. H. Mak. Overleden: H. Batteram, wed van C. van Waas. SASSENHEIM Overdekte tennisbaan De schuur van de fa. Baartman en Koning te Sassenhe.m, een ruime, lichte hal, die in de zomermaanden het domein van de bollen pelsters is, zal gedurende de wintermaanden als overdekte tennisbaan dienst doen. Bij de bouw van de hal heeft de gedach te voorgezeten om hier ook tennis te spelen, hetgeen vermoedelijk ver band houdt mét het feit, dat een van de firmanten lid van de Sassen- heimse Tennis Vereniging is. De be- betonnen vloer is dank zij 'n speciale verfsoort „gravelkleurig" gemaakt. Hedenmiddag om 3 uur wordt de baan door burgemeester Jhr. mr. R. Sandberg van Boelens geopend. De bekende tennisspelers Timmers, Hug- han, Kramer en Karsten zullen er de eerste wedstrijden spelen. VOORSCHOTEN Gedurende dit weekeinde wordt voor spoedgevallen de medische Zon dagsdienst waargenomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 493. De waarnemende zuster is zr. M. van Driel, Leidseweg 132, tel. 888. WASSENAAR Geboren: Leonardus Cornelis Maris, zn van A. H. M. Kroon en J. A. Fran sen; Catharina Clasina, dr van J. Dijksterhuis en J. Theil; Theresia Eli sabeth Maria, dr van J. N. C. T. van der Erve en M. M. Rohenkohl; Catha rina Maria, dr van E. G. van Leeu wen en H. C. van Leeuwen; Henriët- te Barbara Maria, d. van C. G. van Leeuwen en P. E. M. van der Leij; Louise Quirina Maria, dr van J. F. Odijk en M. A. R. van Kessel: Louis, zn van C. Visser en A. van Hoven. Ondertrouwd: K. J. Schweden en C. J. Tolido; J. Waaijer en E. Mathey; Jhr. A. R. P. van Kinschot en J. M. Termijtelen; T. L. de Wagenaar en N. Verhaar; A. L. Koot en J. M. de Loos. Overleden: Maria Johanna Antonet- ta Straatsburg-van der Linden 80 j.; Josina Koeman-Bleij 91 j.; Henri Charles Louis van Eldik 63 j.; Lode- wyk Johannes Maria Laarakkers 78 j. ZOETERMEER Brandweercommandanten verga derden. Op Zaterdag 26 September j.l. werd er in het kader der Be scherming Burgerbevolking een gro te oefening gehouden, waaraan door 22 gemeenten in de kring Alphen werd deelgenomen. Ook de gemeente Zoetermeer was o.a. rampgebied. Gisteravond kwamen de plaatselij ke brandweercommandanten in café „Ons Genoegen" bijeen ter bespre king van de gehouden oefening. De heer Korver, die de vergadering leid de, deelde mede, dat deze training voor 85 pet. geslaagd was. De hulp verlening was vrij vlot, maar de te lefonische verbindingen lieten te wensen over. Ook de medewerking van verschei dene burgemeesters liet te wensen over. Het vertrouwelijk materiaal over deze oefening werd nogal eens zonder meer aan de plaatselijke com mandanten doorgegeven, waardoor de ze reeds van te voren wisten, wat er zou gaan gebeuren. De heer Kampschmidt, comman dant van Zoetermeer. ontving woor den van dank voor zijn uitvoerig en gedetailleerd verslag. Ook de pers werd dank gebracht, daar zij door haar voorlichting de Berscherming Burgerbevolking populair maakt en zodoende het Nederlandse volk grote diensten bewijst. R.K. Schaakver. De leden wor den verzocht de eerste weken zo trouw mogelijk te komen spelen. Dit geldt vooral voor de nieuwe leden, om hun speelsterkte te kunnen beoor delen bij de opgave der deelnemende leden aan de competitie der Haag se Schaakbond. Deze week werden de volgende partijen gespeeld: A NühnH Houtman 10; A. Stig M. v. Staveren 01; J. C. Opdam Jac. Kalisvaart afgebr.; H Hout man—A. Nühn 1—0: B. W. Tilburg G. P. v. d. Broek YzM; A. de Vree —Th. v. Galen Jnr. 0—1; B. W. Til burg— Th. v. Galen Snr. 10.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2