RIJNSTREEK Uiös€^hutspot Deens koor zong in Alphen Vestingbouw in de Rijnstreek voor „Oud Leiden" besproken Middenstandsbeurs in Leimuiden ZATERDAG 10 OCTOBER 1953 DE LE1DSE COURANT CE.K51C BLAD PAGINA 3 Het „Unge Akademikeres Kor" van Kopenhagen, dat onder directie staat van de jeugdige Svend G. Asmussen trad Vrijdagavond in de Julianakerk te Alphen aan den Rijn op in het kader van de Deense Week. Zoals bekend maakt dit koor een tournee door Nederland en als uitvloeisel van het feit, dat de leidster van genoemde week, mevr. T. KirchheinerGala- tius Jensen te Alphen aan den Rijn woont, heeft het Deens Instituut „Det Danske Selskab" te Amsterdam ook Alphen aan den Rijn in zijn pro gramma opgenomen. Gedurende meer dan een uur heeft een groep belangstellenden van on geveer 600 personen kiunnen genieten van de rustige Deense zang. Het koor, dat uit pl.m. 55 personen is ge vormd, beschikt over uitstekend zang-materiaal. Behalve Deense num mers, voerde het koor ook Engelse, Italiaanse en Duitse muziek uit, zo wel profane als kerkelijke. Afwisse ling werd gebracht door twee Deense nieuwere werken van Knud Jeppesen over fjorden en stemming in het groene bos. Met een Lentelied van de Noorse componist Grieg werd een eerste deel van het optreden van dit, zangkoor besloten. Hierna gaf de Woerdense organist, W. van Beek, op het kerkorgel ten gehore Concerto I van Vivaldi, in 3 delen en later, als afwisseling van het tweede optreden van het koor, speelde deze begaafde organist Sonate 4 van Mendelssohn. De leden van dit Deense koor zijn in de namiddag ten raadhuize door het gemeentebestuur officieel ont vangen. Hierbij waren tegenwoordig burge meester Ed. C. Witschey en echtge note, de gemeentesecretaris, de heer A. Veenhuijsen, weth. A. J. Dekker en de heer en mevr. Kirchheiner. nl de trouwzaal werden de buiten landse gasten toegesproken door bur gemeester Witschey. De burgemees ter was dankbaar gestemd jegens mevr. KirchheinerGalatius dat zij Alphen aan den Rijn bij de Deense week heeft willen inschakelen en hij wenste haar met haar werk en het koor veel succes toe. Met een driewerf hoezee voor het Deense koningshuis, zijn land en volk ■besloot, spr. zijn begroetingswoord. Nadat verversingen waren rondge diend, beantwoordde de heer Nils Hermanssen, als leider, namens het koor de burgemeestér voor de opt- vangst en getuigde van veel waarde ring voor Nederland en zijn volk, het mooie landschap en zijn grote cul tuur. Spr. hoopte, dat de afstand tus sen beide landen door dit tournee belangrijk verkort zullen worden. Hierna zong het koor als dank een kort lied. Vervolgens bezichtigde men het interieur van het raadhuis en sprak tot slot mevr. Kirchheiner een kort dankwoord, waarin zij de nadruk legde op het streven van haar Instituut om ook de kleinere gemeen ten in het werk te betrekken. BOSKOOP JUBILEREND „CONCORDIA" IN DE BLOEMEN Dat de Ohr. Harmonie „Concordia" in Boskoop en wijde omgeving een algemene bekendheid geniet, kwam wel treffend tot uiting bij de Don derdagavond j.l. gehouden receptie ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum. Onder de velen, zowel par ticulieren als afgevaardigden van verenigingen die Concordia kwamen gelukwensen, werden o.m. burge meester Verkerk, wethouder Taat, de gemeentesecretaris W. Trapman en Ds A. de Leeuw opgemerkt. Voorts waren er vele bloemstukken. Een zeer te waarderen geste bij dit ge der Weyden gaf een overzicht van verenigingsjaar. Er is heel wat actie geweest en alle acties waren „vrijwel goed geslaagd. De secretaris trad af en de voorz. sprak woorden van dank en waardering. Pastoor Vloothuis wees er op, dat het zeer belangrijk is,welke persoon als secretaris op gaat treden. De goede zaak is het best gediend, aldus pastoor, met een vuri ge werker. Hierna stelt de voorzitter voor om Jan Vergeer te benoemen. Na gestemd te hebben bleken Kees Verhaar, Kees van Schie en Jan Ver geer gekozen te zijn, waarna men Kees Verhaar weer als voorzitter kiest. Hierna werd gesproken over het a.s. winterprogram. Diverse ontwik kelingsavonden zullen worden belegd en men zal trachten zich wat bezig te houden met toneelspel, allereerst in eigen kring. Over de fokveedag te Zevenhoven wordt van gedachten gewisseld. Het voorstel van de voorzitter om de con tributie vast te stellen op 1.50 per maand wordt aangenomen. ROELOF ARENDSVEEN Roode Kruis-filmavond. Reeds enkele jaren achtereen organiseert het Roode Kruis een filmavond met als doelstelling hierdoor propaganda te maken voor zijn mooi en belang rijk werk. Was de belangstelling hiervoor b.v. vorig jaar wel zeer ge ring wij menen ons te herinneren van 6 personen dan was dit gister avond toch wel even anders, want nu was geen plaats in de Pancratius- zaal onbezet en namen enkelen zelfs genoegen met een staanplaats. Het 9ucces van deze grote belangstelling was te danken aan de plaatselijke Lezing van kolonel W. H. Schukking beuren was wel dat de Harmonie E.H.B.O., die de kaartverkoop op zich Excelsior het Herv. Ver. gebouw binnen marcheerde om haar jubile rende zuster een serenade te bren gen. NIEUWKOOP Kath, Jonge Boeren en Tuinders. Gisteravond hield de L.T.J. afdeling Nieuwkoop haar eerste vergadering in dit seizoen in de zaal van de heer v. d. Bosch. De voorz., Kees Verhaar, sprak in zijn openingswoord zijn grote voldoe ning uit over de geweldige opkomst, want alle leden waren tegenwoordig. Uit het financiële verslag van Kees van Schie bleek dat er nog ƒ43.45 in kas was. Het zeer uitge breide jaarverslag van André van LEIDSCHENDAM Begroting heeft tekort van f 82.000 B. en W hebben de gemeentebe groting voor 1954 ter tafel gebracht, alsook de begrotingen voor de be drijven. De gestadige groei van de gemeen te, waarvan in de inleidingsibrief bij de begroting 1953 werd gewaagd, heeft zich voortgezet. Bedroeg het aantal inwoners op 1 Januari 1952 nog 12.437, op 1 Jan. 1953 was dit aantal gestegen tot 12941 terwijl in middels het getal van 13000 is over schreden. Er zijn verschillende aan wijzingen dat de groei der gemeente niet tot het normale bevolkingsac cres zal worden beperkt. Zo zal bin nen afzienbare tijd het Centraal Laboratorium van de P.T.T. in ge bruik worden genomen waaraan volgens de laatste berichten on geveer 700 personen te werk gesteld zullen worden. Een aanzienlijk ge deelte daarvan zal in Leidschendam huisvesting moeten vinden. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat in het rapport van de werkcommissie voor het Westen des lands (uitgaan de van de rijksdienst voor het Natio nale Plan) op het territoir van Leid schendam van resp. 10 en 5 HA voor industrie-vestiging zijn aangewezen. Het door de provinciale planolo gische dienst ontworpen „Streekplan Westland" gaat er voorts van uit dat de toekomstige woningvoorraad plaats zal bieden aan ongeveer 40.000 inwoners. 82.000,te kort. De mate en het tempo, waarin de verschillende voorzieningen kunnen worden getroffen hangen nagenoeg geheel af van de financiële mogelijk heden. Helaas constateren B. en W. dat deze mogelijkheden zeer beperkt zijn. Het op de begroting geraamde tekort bedraagt 82.000.In het verleden is getracht zo lang mogelijk op eigen benen te staan met als ge volg dat de beschikbare reserves nagenoeg geheel zijn uitgeput. B. en W achten het niet verantwoord ook het restant der saldireserve t.w. ƒ26.715.99 aan te wenden voor het sluitend maken van deze begroting Over de financiële vooruitzichten zijn B. en W. zeer kort. Deze hangen geheel af van de uitkeringen, welke uit het gemeentefonds zullen wor den gedaan. Met betrekking tot de woningbouw delen B. en W. mede dat de plannen voor de bouw van het restant van het huidige contingent t.w. 44 arbeiderswoningen in het ver lengde van de Prins Hendriklaan en de 11 middenstandswoningen aan de Damhoudersstraat, in een vergevor derd stadium van uitwerking verke ren. Het ontwerpen der plannen voor de woningbouw in 1954 zal spoedig ter hand worden genomen. B. en W. hebben er bij Ged. Staten op aange drongen het contigent belangrijk te verruimen. Onlangs is een begin ge maakt met het onderzoeken van wo ningen welke voor onbewoonbaarver klaring in aanmerking komen. Deze Ook het onderwijs zal in het ko mende jaar bijzondere aandacht vragen. Hoewel de financiële toestand der gemeente een verhoging van het subsidiebedrag van het kleuteron derwijs niet toelaat, menen B. en W. toch dat een verhoging van ƒ15. tot ƒ20.verantwoord is. NOORDWITKERHOUT 55 Jaar gehuwd. Dinsdag a.s. herdenken de heer en mevr. Meiland van het St. Antoniushof het feit. dat zij voor 55 jaar in de echt werden verbonden. De viering heeft plaats in de familiekring ten huize van de schoonzoon, de heer Okkerse. Dorps straat. Des morgens om 9 uur wordt er tot intentie van het bruidspaar in de St .Jozefkerk een H. Mis uit dank baarheid opgedragen. Propaganda-avond A.N.W.B. De propaganda-avond, welke door de A. N.W.B. gisterenavond was georga niseerd in hotel v. d. Geest, heeft niet die belangstelling getrokken, welke de organisatoren gehoopt had- den.De heer Palstra gaf een duide lijk inzicht van het belangrijke werk, dat de bond verricht en bovendien waren de film „De Horizon wijkt" ep het filmpje „Alpentrassen" zeer pretttig. De burgemeester, van Noordwij- kerhout, de heer v. d. Weijden, sprak een kort openingswoord, waarin hij zijn waardering uitsprak voor het werk van de A.N.W.B. Uit de om standigheid, dat er niet veel men sen in de zaal waren wilde spreker niet de conclusie trekken, dat ook de ingezetenen van Noordwijkerhout liever parasiteren op het wérk van de ANWB dan dit door hun lidmaat schap steunen. Dit ligt niet in de aard van de Noord wij kerhouters en de burgemeester sprak dan ook de hoop Uit, dat het getal van 110 leden in onze gemeente spoedig belangrijk moge toenemen. NOORD WITK Aquarium-vereniging. Donder dagavond heeft in „Ons Gebouw", de oprichting plaats gehad van een Aquarium vereniging. Van dé 35 aan; wezigen, gaven zich 25 als lid op. Als naam van de vereniging werd ge kozen „De Glasbaars", terwijl be sloten werd zich aan te sluiten bij de landelijke bond de N.B.T.A. Tot voorzitter werd gekozen de heer F. W. v. Houten. De overige bestuurs functies zullen worden vervuld door mej. H. Speklé en de heren J. Barn- hoorn, J. v. Beelen en J. Koppen. SASSENHEIM Meisje door fiets overreden. Gis termiddag reed de 9-jarige H. J. op de fiets in de Julianastraat, toen plot seling het dochtertje van de heer W. de straat over wilde steken. Zij twij felde even, liep door. liep terug, maar werd tenslotte toch door jeugdige wielrijder aangereden. Het gevolg was, dat het meisje een been brak en na door dr. Hue- ber te zijn geholpen naar het zieken huis werd vervoerd. WASSENAAR Gedurende het a.s. week-end wende men zich voor doktershulp in had genomen. Terecht sprak de heer Koning van het Roode Kruis hiervoor in zijn welkomstwoord zijn dank uit. Het filmprogramma begon met een humoristisch filmpje van Abbott en Costello, waarna volgden de film over „De watersnood" en als hoofdfilm „De Wonderfeogel van dr. Ehrlich". Tijdens de pauze zette de heer De Koning de doelstellingen van het Roode Kruis uiteen en wist mede door dit propagandistisch woord de gehouden verloting tot een succes te maken. LEIDERDORP Geb.: Elisabeth Apolonia d. v. T. den Os en A. J. Verheij; Robert Andreas z. v. D. de Ridder en H Boom; Carla Frieda Wilhelmina d. v. C. F. W. Wernecke en A. C. C. van Aken; Maria Johanna d. v. C. van den Berg Jeths en M. Nieuw- veld; Hetty Bettina d. v. C. van Kampen en A. H. van den Berg; Jannetje Margaretha d. v. T. Hoge- woning en J. Ramp; Hendrika Mies d. v. B. Chr. Heijdeman en D. M. J. Smit. werkzaamheden zullen in 1954 on- spoedgevallen tot de artsen: J. Baart verminderd worden voortgezet. Zowel voor het gas- als voor het electriciteitsbedrijf wordt een batig exploitatiesaldo geraamd van resp. 2.900.— en f 33.200.—. Het stemt B. en W. tot voldoening dat het de laat ste jaren steeds gelukt is de exploi tatie van het gasbedrijf te doen slui ten. de la Faille, van Zuylen van Nije- veltstraat 108, tel. 3018 en Dr H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, tel. 9124 Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdag wordt d( avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken waargenomen door Apo theek „De Burcht", Johan de Witt- straat 9, Tel. 3806. De vereniging „Oud-Leiden" hield gisteravond haar eerste bijeenkomst in dit seizoen in „De Lakenhal". De kolonel der genie b.d., W. H. Schuk king, was bereid gevonden te spre ken over „Vestingbouw in de Rijn streek". Voor een grote schare belangstel ling, waaronder ook leden van de stichting Menno van Coehoorn, zette spr. uiteen, dat van het begin onzer jaartelling af de Rijnstreek militair van belang was. Hier zijn ook de eer ste ingenieurs opgeleid; de oude ves tingbouw was hun werk. De Romei nen legden langs de Rijn vestingen aan met een uitgesproken defensief karakter. Het stelselmatige van dit volk kwam cok in hun milit. werken tot uiting. Van Lobith tot Katwijk werden op afstanden van ongeveer twintig kilometer vestingen aange legd, welke op ongeveer vijf kilome ter afstand werden geflankeerd door cohorten-castella, „blokhutten". De Leidse Burcht, die volgens de onderzoekingen (ter Kuile) aange legd zou zijn als een houten woon toren (1064—1108) zou als model be schouwd kunnen worden voor ronde ommuurde steden. Intuïtief is hier hetzelfde beginsel toegepast als wat voor iedere vesting geldt: met een zo klein mogelijk oppervlak een zo groot mogelijk oppervlak te kunnen verdedigen. Wat Leiden betreft zei de heer Schukking, dat dit geen echte ves- Poort, de Blauwe Toren en de Hoge- woerds Poort. Betreffende de ingenieursopleiding merkte spr. op, dat aan de eerste Ho- geschool geen plaats was ingeruimd voor de technische wetenschappen. Eerst Prins Maurits besloot het leer plan uit te breiden met een leer stoel in de „telconste en het landme ten". De instructie daartoe werd in 1600 door Simon Stevin samengesteld. Na nog iets gezegd te hebben over het Rijnacces in de jaren 1672 en 1673, vertelde spr. tot slot enige bij zonderheden over de geschiedenis van de vesting Woerden, die in meer dan een opzicht merkwaardig was. Met een groot aantal uitstekende lichtbeelden werd het verduidelijkt. KATHOLIEKE ^EEKAGENDA VOOR LEIDEN Opgaven en inlichtingen bij het KATH. SOCIAAL BUREAU Plantsoen 25, tel. 20503, iedere werk dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Bovendien Dinsdag- en Donderdag avonden van 7 tot 8 uur. VOOR DE WEEK VAN 11 TOT EN MET 17 OCTOBER: Vrijdag, 16 October, vergadering van „St. Christoffel" in De Harmo nie, 8 uur. Zie verder stadsnieuws op pag. 1, derde blad. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Zaterdag 10 October. De toneelafdeling lat air geen ecme ves- Gym ver> „victorie" vraagt enige he- tingsstad is geworden. Leiden heeft ren boyen de 18 jaar Qt* alg tQe na het beleg nimmer voldaan aan de te treden. Aanmelden bij de heer eis over gel«ke afstanden gelijke Van der Tuin wme Rozenstraat weerstand te kunnen bieden. Slechts 1 - - op drie plaatsen heeft de stadsrege ring de toen bestaande muren met nieuwe werken beveiligd: De Witte Burgerlijke Stand Geboren: Maria Katharina d. v. F. W. Bouwman en K. M. Otterspoor; Johanna Maria d. v. J. B. Bij en D. Brocaar; Sara Maria Catharina d. v. L. Brinkman en A. van der Linden; Helena Geertruida Maria Martina d. v. J. W. Meijer en Th. C. Straver; Pieter z. v. G. Kralt en C. H. van Duijn; Petrus Ludovicus z. v. P. L. Groen in 't Woud en M. C. Koppers; Clasina Maria d v. G. C. Juffermans en F. Hoefman; Isaac z. v. M. Tuu- renhout en A. M. Maas; Gijsbert Wil lem z. v. G. W. de Haas en M. van Dorp. Overleden J. de Ruiter wedn. 85 J. Mieremet hisvr. van: Verzaal, 30 j.; W. Zetzema man, 70 jaar. Vrijdagavond had de opening plaats van de Middenstandsbeurs te Leimui den. De heer Van Riek, organisator van de beurs, dankte de burgemeester en de wethouders voor hun medewer king. Hij dankte ook de firma Be rends voor het beschikbaar stellen van het mooie ruime gebouw. Daarna was het woord aan de voorz. van de Prot. Middenstandsvereniging, de heer D. Zemel en aan de voorz. van de R.K. Middenstandsvereniging, de heer Jan van Veen. Onder de geno digden zagen wij de burgemeester Zilveren kerkwerkster In October 1928 vroeg wijlen pas toor A. H. Sprenger iemand, die elke Vrijdag 't kerkgebouw wilde schoon maken. Hoewel er toen nog geen sprake was van dienstbodennood, was er voor deze functie niet veel belang stelling. Eén goede kracht was ech ter voldoende en deze werd gevonden in de persoon van mej. Gerarda Jo hanna van Veen. En nu na 25 jaren is het nog steeds dezelfde werkster, die elke week opnieuw met dezelfde ijver het Godshuis een goede beurt geeft. In die kwart eeuw heeft de jubi- laresse 6 pastoors meegemaakt, 9 ka pelaans en 4 kosters, om niet te spreken van huishoudsters en dienstmeisjes. Tussen haar en het overige personeel is de verstandhou ding altijd bijzonder goed geweest. Naast haar werk was de jubilaresse altijd bereid in gezinnen te helpen, waar dit nodig was en sinds enkele weken heeft zij zelfs haar eigèn huisje prijsgegeven, om haar intrek te nemen in een gezin, waar de huis- vrpuw ziek is. Aanstaande Dinsdag om 8 uur zal een Plechtige H. Mis uit dankbaar heid worden opgedragen. Hierna zal de jubilaresse door pastoor, kapelaan en kerkbestuur in de pastorie wor- den ontvangen. Aan de W. v. d. Vél den weg 21 zal gelegenheid zijn de jubilaresse gelukwensen aan te bie den. met zijn echtgenote, de gemeente secretaris, de leden van de raad en de wethouders van de gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude, welke werden welkom geheten. Vervolgens as het woord aan de burgemeester, die de opening ver richtte. De burgemeester sprak er zijn grote blijdschap over uit, dat de middenstand van Leimuiden en Rijn saterwoude zoveel activiteit heeft weten te ontwikkelen, dat deze mooie beurs tot stand kwam. Als iets ter plaatse niet te koop is, moet men zo veel service weten te geven, dat de klant toch het gewenste artikel in huis krijgt, Dat is zaken doen, men moet nooit „neen" verkopen. Het gemeentebestuur doet veel om de omzet te verhogen. Hij wees in dit verband oip het grote aantal huizen, dat gebouwd is. Binnenkort worden er weer huizen gebouwd, 8 door par ticulieren en 8 door de gemeente Lei muiden. Ook Rijnsaterwoude bouwt weer 4 woningen. Er zit gang in en de bevolking neemt regelmatig toe. Spr. deelde mede, dat het gemeente bestuur plannen heeft om te komen tot een sportveld, lokaliteiten voor de jeugd er een zwembad. Hij wenste de middenstand een beurs toe met vele kopers en goede zaken. Spr. hoopte dat deze beurs zo zou slagen dat deze ieder jaar terugkeert. De standen zagen er keurig verzorgd uit. De inwoners kunnen wij aanraden, gaat eens kijken en ziet wat „Eigen plaats U biedt". Gemeenteraad. De raad van Lei muiden komt in een spoedeisende vergadering bijeen op Maandagavond a.s. te 8 uur. Op de agenda staat o.m. Vaststelling vermenigvuldigings- cijfer schoolgeld voor de jaren 1953/54 1952/53 en 1951/52; vaststelling ver ordeningen op de heffing en invor dering van vergunnings- en verlof- recht ingevolge de Drankwet; be noeming leden van de Commissie van Advies Woonruimtewet '47; wijziging verordening op de heffing en invor dering van los- en laadgeld; voor stel van B. en W. om over te gaan tot aankoop van het oude schoolge bouw van de Vereniging tot oprich ting en Instandhouding van Vrije Scholen met de Bijbel; Wijziging be groting dienst 1953. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De raad van Ha- zerswoude komt bijeen Donderdag avond te 7.30 uur. Op de agenda staat o.m.: Verhuring van een 3-tal wo ningen, waarvan de huur op 31 De- De heer N. van der Vlist, Meloen straat 13, herdacht Donderdag het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst getreden was van de Hollandse Ket- tingfabriek. In aanwezigheid van het personeel werd hij door de directie ontvangen en toegesproken, terwijl hem enige geschenken werden aan geboden. De K.A.B.-leden in de St. Petrus- parochie worden verzocht allen naar de eerste kaart- en sjoelavond (sjoe len voor de dames) op Dinsdag 20 October om 8 uur in de Kleine Burcht. Er zftllen belangrijke mede delingen voor het komende seizoen gedaan worden. De R.K. Gym.ver. „Groen Wit" meldt ons, dat er enige lesuren van de jongens zijn gewijzigd. Met in gang van volgende week luidt het rooster als volgt: jongens van 6 t.m. LANGERAAR Emigratie-avond. In het Paro chiehuis werd een emigratie-avond gehouden door de L.T.B. De heer J. G. M. Bosman, hoofd van het Emi gratiebureau van de L.T.B., sprak hier over .Emigratie in 't alge meen", waaraan hij toevoegde in drukken van een reis door Canada. De spreker ging bij de behandeling van het onderwerp uit van de drie woorden die in deze tijd evenzeer drie begrippen zijn geworden: Over bevolking, Werkgelegenheid, Emiga- tie. Een voor een ging spr. de bete kenis van deze woorden na. Met het r.odige cijfermateriaal gaf de heer Bosman een inzicht in de grote pro blemen, welke de bevolkingstoena me met zich meebrengt. De verschil lende redenen tot emigratie werden uitvoerig besproken. Nooit echter zal er een verplichting zijn te emigre ren. De keuze van het emigratieland is een keuze waarvoor alleen de emi grant zelve de verantwoording draagt. Ook over de godsdienstige aangele genheden werden verschillende bij zonderheden verhaald. Van de nu volgende gelegenheid om vragen te stellen werd slechts matig gebruik gemaakt. Vervolgens was er gelegen heid zich op te geven als deelnemer aan de Emigratiecursus. Minimaal moeten er 20 deelnemers zijn. De leerstof omvat alles wat van belang is voor de emigrant. Na het volgen der cursus kan men er gerust op zijn, dat men voldoende voorbereid is, er. met redelijke kans op succes de be langrijke stap die emigratie nu een maal is, kan wagen. Supportervereniging Altior. In café Hoogendijk kwam het dagelijks bestuur van Altior en een aantal do nateurs of supporters der vereniging bijeen ter bespreking van de oprich ting ener supportersvereniging. De heer Th. Hijdra leidde deze bespre king. In zijn inleiding zeide hij dat het de eerste maal is dat een contact- avond als deze gehouden wordt. Het is moeilijk een vereniging in stand te houden. Daarom is het Altior-be- stuur verheugd dat uit de kring der getrouwe supporters stemmen zijn opgegaan om via een supportersver metterdaad Altior tot steun te zijn. Hoe dit precies zal moeten gebeuren zal afhangen van het verloop der besprekingen. Men noemde o.a. de regeling van reizen bij uitwedstrij den. De mogelijkheden om de veren ging tot steun te zijn, liggen voor 't grijpen. Of dat hier verwezenlijkt kan worden zal moeten worden be zien. Veel is er gepraat en vele sug gesties werden gedaan. De bespre kingen leverden als practisch resul taat op dat er een viertal personen .zich beschikbaar stelden om de voorbereidende werkzaamheden ter hand te nemen. Er zal onderzocht cember a.s. afloopt; Verpachting moeten worden of er een voldoende stukje tuingrond, waarvan de pacht aantal leden te vinden zal zijn om op 31 December a.s. eindigt; Verzoek medewerking van de R.K. Jongens school in 't Zwaantje voor het aan schaffen van 4 kachels; Overdracht van grond aan de Rhynenburcherlaan aan de Bouwvereniging „Volksbe lang"; Aanbieding gemeente-begro ting en begroting Waterleidingbedrijf voor het dienstjaar 1954; Benoeming Begrotingscommissie; Definitieve toe treding tot de Gemeenschappelijke Regeling Ziektekostenvoorziening ge- meentepersoneeL oprichting mogelijk te maken, en daarna aan de geïnteresseerden een plan voor te leggen hoe men zich de werking der supportersver. voorstelt. NIEUWKOOP Geb.: Clasina Margaretha The- resia d. v. J. P. Vork en S. Th. Pieterse. Ondertr.: J. Immerzeel, 31 j. te Zevenhoven en J. P. van Wenger- dcn, 24 jaar. 8 jaar Maandagmiddag van 4.30 tot 5.30 uur zowel in de eigen zaal als in de gym.zaal Fruinlaan (Gymna sium), jongens van 9 t.m. 11 jaar Woensdag van 5.30 tot 6.30 uur in de gym.zaal Rapenburgschool, jon gens van 11 t.m. 14 jaar Woensdag van 6.30 tot 7.30 uur eveneens in Rapenburgschool. In enkele groepen is er nog plaats voor nieuwe leden. Woensdagavond a.s. houdt de Leid se KAB. een zeer belangrijke alge mene ledenvergadering in de foyer van het St. Antonius Clubhuis, waai de voorzitter van het bisdom Haar lem, de heer Joh. Kortink, zal spre ken over „De K.A.B. als standsorga nisatie en Centrale van Vakafdelin gen". Daar de voorzitter daags tevo ren op de Verbondsvergadering het een en ander gehoord zal hebben over de 5 pet. loonsverhoging, zal hij in Leiden ook dat punt wel aansnij den. Vandaar, dat het bestuur veel belangstelling verwacht. In de loop van de volgende week worden de gemeenteraadsleden van Nieuwe Tonge, het dorp op Goeree Overflakkee, dat door Leiden ge adopteerd werd, voor een bezoek op het Leidse stadhuis verwacht. U leest er dezer dagen nog wel meer over. Daarna ligt het in de bedoeling, dat de Leidse gemeenteraadsleden een bezoek gaan brengen aan Nieuwe Tonge. Ook daarover hopen we t.z.t. meer te vertellen. En het Leidse Kunstcentrum, dat momenteel een tentoonstelling houdt in de Boerhaavezalen (gaat U eens kijken naar het werk van onze eigen Leidse kunstenaars!) heeft enige Ne derlandse dichters uitgenodigd, die a.s. Dinsdagavond om 8 uur in ge noemde zalen, Lange Vrouwenkerk steeg 12, eigen werk komen voordra gen. STADSKQK. Doktersdienst. A.s. Zondag, 11 October, zal de dienst worden waar genomen door de doktoren: De Graaff Kortmann, Miastenbroek, Schaefer en Teeuwen. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 Oct. 13 uur tot Zaterdag 17 October 8 uur, waargenomen door: de Apotheek van Drit&um, Mare 110, Tel 20406 en de Zuider-Apothcek, Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, TeL 26274. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand. examen Klass. taal- en letterkunde mej. M. de Vries, Wassenaar; voor het candi- daatsexamen geneeskunde de heren J. Bruins Slot Rotterdam, W. M. J. van Duijne Den Haag, E. Gans, Lei den, C. F. Hollander, Den Haag, L. Koens, Den Haag, L. Librik U.S.A., H. Meinardi, Den Haag, L. Rook, Delft, C. P. Sieburgh, Utrecht en D. Zanen, Bussum; voor het semi arts examen de dames M. v. d. Boon, Bo degraven, H. M. Hazevoet, Heemste de, M. Leewis, Oegstgeest, idem de heren A. M. F. B. Crousen, Heerlen- heide, F. P. Strik, Den Haag en R. W. Veldberg, Sassenheim; voor het arts examen mej. M. B. Stibbe, Rotter dam en de heren H. A. M. Stibbe, Haarlem, J. Oort, Den Haag; voor het doet. examen geneeskunde mej. J. C. Klein, Sneek, idem de heren P. D. Deeleman, Lelden, C. J. van Geest, Rijswijk, B. H. Kerkhoff, te Oegstgeest, E. P. Rink, Leiden en W. Roes, Den Haag. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 Oct. Groente. Bloemkool I 1419, bloemkool II 812, prinsessebonen 3067, wasp een I 816, waspeen II f 6—7.50, sla 2.50—5.20, andijvie 6.40—7.30, breekpeen 2.30—6.70, tomaten 2338, rode kool 4.10 7.90, kervel 5.106.peterselie 2.203.60, selderie 3.805.30, uien 4.505.50, kroten 5,506. knolselderie 1113, groene kool 6.007.90, spruiten 1228, bos- peen 1018, snijbonen 4055, postelein 23—30, spinazie 2528. ROELOFARENDSVEEN, 9 Oct. Groente. Aardbeien 4556 cent, idem afw. 1929 cent per 2 ons, kropsla 2.506.60, andijvie 68, bloemkool 825, tomaten A f 24 34, idem B 31—42, idem C 20—25,

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3