Sterke stijging van kwaliteit op de bloemententoonstelling te RVeen Pater de Goede recipieerde Trein naar Utrecht „hoog" DE OPTOCHT Mariaschool behaalde voor derde keer de Wigwamprijs Koningin woonde concert bij DINSDAG 6 OCTOBER 1953 LEIL)SE COURANT EERSTE BL«3 PAGINA 2 Reeds drie jaar achtereen kent Roelofar ends veen nu zijn chrysan tententoonstelling, en degenen, die tot de vaste bezoekers behoren, zul len getroffen zijn omdat met behoud van de bescheiden opz<^, kwalitatief van een sterk stijgende lijn gesproken kan worden. Merkbaar was, dat er thans naast de rijke chrysanthen-variatie ook een teeltuitbreiding is waar te ne men van anjers en potplanten, even als het feit, dat de middelgrote de grootbloemige chrysanthen van de eerste plaats hebben verdrongen. Toch geloven wij niet dat de groot- bloemigen geheel uit het marktbeeld zullen verdwijnen, maar wel, dat het prijsverloop der laatste jaren hierop sterk van invloed is geweest. Intusr sen heeft de nieuwe neerzethal van de veiling zijn doelmatigheid ook als tentoonstellingshal wel voldoende be wezen. Rijke kleurenvariatie. Ook thans had de arrangeur H. J. Wesselman in rijke kleurenvariatie de tros- en geplozen chrysanthen tot een keurig geheel weten te rangschikken. Kleurig, maar niet bont. zodat van het geheel een rust Uitstraalde. Veel bewondering ging uit naar het keu rige bindwerk van N. Bakker Nz. in de afdeling anjers, evenals naar de prachtige vazen anjers in haar rijke variatie. En wat een schitterende pracht aan cyclamen en kolanchoe in de met witte stenen afgezette perken en afgewisseld met diverse varens. Begrijpelijk voert het ons te ver om iedere inzending apart te bespreken, vandaar dat wij volstaan met dit glo baal overzicht. Dat de jury, bestaan de uit de heren P. v. d. Zwaard, B. Tas uit Aalsmeer en W. Serton uit Vleuten voor een zeer moeilijke taak stond, spreekt wel voldoende uit het feit, dat men voor de beste groep prijsvraagsoorten niet tot een beslis sing kon komen, zodat tenslotte maar twee eerste prijzen werden toegekend. Het geheel was weer een mooi suc ces voor het bestuur van de Kern club, temeer daar de doelstelling uit breiding van het sortiment en kwa liteitsverbetering zo goed als bereikt is. Wel misten wij dit keer de prach tige chrysanthen van P. v. d. Kamp, maar dit vond zijn oorzaak in het feit, dat de chrysanthen van deze kweker op de grote bloemententoonstelling in Hamburg prijkten, zodat ook hier de Veense bloemen reeds naam be ginnen te maken. Bepaald uniek in den lande mag genoemd worden de vaas bloeiende tulpen van de kweker A. Kerkvliet. Wij geloven dat het nog niet eerder is voorgekomen tulpen reeds op 3 Oct. in bloei te hebben; dus ook dit is een record op naam van Roelofarendsveen. Vermelden wij tenslotte nog de of ficiële opening. Hierbij waren o.m. tegenwoordig pastoor Th. Schoenma ker, pastoor S. Ligthart, loco-burge meester C. v. d. Meer, rijkstuinbQuw- consulent ir. G. W. v. d. Helm, ir. Loomans, de heer Nolet van het de partement van Soc. Zaken, Y. Flop per, hoofd der tuinbouwschool, Seb. Bakker, kassier der Boerenleenbank, en de heer N. Turk, directeur; als mede het bestuur der veiling. Bij ont stentenis vanwege een klein ongeval der voorz. van de Kernclub, werd het welkomstwoord gesproken door de heer A. J. v. Velzen, ass -rijkstuin- bouwconsulent. De rijkstuinbouw- consulent ir. G. W. v. d. Helm ver richtte de officiële opening Spr. zei- de met vreugde te hebben constate ren, dat er vooruitgang is in het as sortiment der bloemen, de kwaliteit, het areaal, kassenbouw, alsmede een stijging van de omzet der veilingen, welke voor de gehele Veenstreek thans gelijk is aan de omzet der groenten. Nadat ook pastoor Th. Schoenmaker zijn beste wensen voor deze tentoonstelling had uitgespro ken en de thee was gererveerd, maakten de genodigden een rondgang. Naast de bloemen uit eigen plaats noemen wij tenslotte nog de rijk ge varieerde stand van de handelskwe ker A. Vollebrecht uit Naaldwijk als mede enkele zakenstanrds zóals P. Th. Vink, W. Hölscher en J. v. d. Meer met kassenbouw, verwarming en tuinbouwbenodigdheden. De uitslagen. Vrije inzendingen: 1. A. H. Verdel, 2. R. Gies Broesterhuizen, 3. A. H. van Velzen, 4. J. v. d. Meer Wzn., 5. P. Heemskerk. Middelgroten: A. H.' Verdel (beste geel Champion, beste rose South down Pink, beste bruin Fed Yule, beste lila Gift); Hermr Klein (beste wit Perfection). Karei v. d. Meer (beste rood Huricahe). Tros chrysanthen: H. van Velzen (beste geel Oldland Scepter); Ger Kuiper (beste lila Flonrence Hore- wood); Cor v. d. Meer (beste rood bruin Engels Rood); Jan Klein (beste wia Shirley White)idem (beste oran je Chats worth). A. van Velzen, beste Pulling. Nic. Huigsloot, beste Rayowanten. Gebr. Castelein, getuigschrift voor Cultuur Ronald (tros). Herm. Klein, getuigschrift voor Cultuur Jean Austin. Prijsvraagsoorten: Gebr. Castelein, Ant. v. d. Wereld, Gebr. Castelein (beste Daydream), idem (b Chats worth), Gebr. van Klink (beste Harvest), Ger Kuiper (beste Floren ce Horewood), Ant. v. d. Wereld (beste Gem.), idem (beste White Hope). Anjers: M. N. Wesselmanbeste licht rose), Joh. Vreeken (beste ge mengd), Tr. C. Hoogenboom (beste wit), idem (beste donker rose), idem (beste rood). Cyclamen: 1. Ant. Loos, 2. fa. H. J. Bakker. Kalanchoe: 1. Ant. Loos. Dahlia's: Beste vaas Bachus van C. v. d. Wereld. Ster van Bethlehem, getuigschrift van cultuur. Anjer bindwerk door de heer Nic. Bakker. Eervolle vermelding. Vollebregt. Handelskwekerij te Honselaarsdijk. Eervolle vermelding. Eervolle vermelding collectieve groep v. d. Veiling voor het uitge breide sortiment. ALPHEN AAN DEN RIJN TWEE JUBILARISSEN. Zaterdag herdachten de heren J. H. v. Frankfoort en H. G. M. v. Leeu wen respectievelijk hun 40- en 25- jarig jubileum bij het Technisch in stallatiebureau Ponsioen en Zoon te Alphen aan den Rijn. De viering werd kerkelijk ingezet met een H. Mis uit dankbaarheid in de parochiekerk van de H. Bonifa- cius. Daarna verzamelden de perso neelsleden de jubilarissen met hun echtgenote en huisgenoten zich aan een gezamenlijk ontbijt in Hotel „Toor", dat door de firma werd aan geboden. In een gezellige sfeer werden de jubilarissen door de directie gehul- digd. Namens de firmanten voerde de heer J. G. Ponsioen het woord. In de eerste plaats gewaagde spr. van grote dankbaarheid jegens God, in Wiens handen wij alleen, aldus spr., werk tuigen zijn. Dit heeft de heer v. Frankfoort, tot wie spr. zich het eerst wendde, volkomen begrepen. Hij heeft zijn beste weten en kunnen in gezet om de zaak van klein tot groot te brengen. De heer Ponsioen schet ste hoe hij veel praktische ervaring van de heer v. Frankfoort heeft op gedaan en was hiervoor dankbaar. De jubilaris kan trots zijn op zijn staat van dienst in het bedrijf, zei de heer Ponsioen, die als stoffelijk blijk van waardering ter herinnering aan dit jubileum de heer Van Frankfoort een horloge aanbood. Mevr. van Frankfoort ontving bloe men. Vervolgens richtte spr zich tot de heer Van Leeuwen met waarderende woorden voor diens capaciteiten en memoreerde heel in het bijzonder diens trouw. Ook de heer Van Leeu wen ontving een horloge, terwijl zijn echtgenote eveneens bloemen kreeg. Hierna verzocht de heer Ponsioen de jubilarissen de geschenken niet alleen te zien als een waardering voor hetgeen voorbij is, maar ook te beschouwen als een kleine stimulans. Tijdens het hierna gevolgde gezel lig samenzijn sprak de heer J. N. de Heij namens het personeel. Namens de collega's bood spr. de heer Van Frankfoort een rookstoel aan en de heer v. Leeuwen een theemeubel, terwijl beide echtgenoten bloemen kregen. De jubilarissen dankten de directie voor de feestdag, de toespraken en geschenken, alsook het personeel voor de geschenken en de waarderen de woorden. Loos alarm De 18-jarige leerling van de algemene tuinbouwschool te Alphen aan den Rijn, de Amster dammer A. de la P» heeft Vrijdag avond loos brandalarm geslagen. Toen de brandweer uitrukte kreeg zij aan het opgegeven adres verbaas de gezichten te zien. Van de brand Onder hen, die Zaterdagmorgen pater Balduinus de Goede, O.F.M., hun gelukwensen kwamen aanbieden ter gelegenheid van zijn gouden profes- siefeest, bevonden zich ook dr. W. J. Simons en echtgenote (zie foto). Voorts het bestuur van de Reünie en talrijke andere vrienden en beken den. Tevoren droeg de gouden jubilaris in de kapel van het R. K. Lyceum een plechtige H. Mis op met assistentie van pater C. Tijnagel en pater R. Fans, resp. gardiaan en oud-gardiaan van het klooster aan de Mariënpoel- straat. Onder de aanwezigen bevonden zich pastoor Th. Beukers, voorzit ter van het schoolbestuur van het R. K. Lyceum en vele confraters van pater De Goede. (Foto: „De Leidse Courant"). wist men niets af. De brand zou zijn aan de Emmalaan 21, bij de familie V. d. Meer. Toen bleek, dat daar niets aan de hand was, wijfelde de politie of men wel de juiste straatnaam had vernomen en spoedde zich door de dikke mist naar de Hoorn waar ge lijknamige families wonen. Onver- richterzake kon zij ook daar terug keren. Meh nam toen aan, dat er in derdaad loos-alarm was geslagen en de politie toog op onderzoek. Reeds Zaterdagmorgen was zij er in geslaagd, de genoemde 18-jarigi knaap tot bekentenis te krijgen. De politie heeft proces-verbaal opge maakt en de rechter zal de jongen nu wel duidelijk maken welk een ernstige overtreding hij heeft be gaan met zijn voor hem ogenschijn lijk onbetekenend grapje. De heer H. Kok slaagde R'dam voor het prop. examen econo mie." Voor het prop. examen scheep- bouwkundig ingenieur slaagde te Delft de heer T, G. Boot. BODEGRAVEN J. A. M. Niekerk f Hedenmorgen is op de R.K. be graafplaats te Bodegraven teraarde- besteld het stoffelijk overschot van de heer J. A'. M. v. Niekerk. De heer Van Niekerk overleed plot seling op het huwelijksfeest van een van zijn zoons te Woerden. Hij werd 59 jaar. De thans ontslapene was voorzitter van de L.T.B. in de kring Alphen aan den Rijn. LANGERAAR R.K. Volksdansgroep. Zondag middag heeft de Langeraarse Volks dansgroep in het Parochiehuis een Volksdansfeest georganiseerd. Het doel van deze middag was om belang stelling te kweken voor dit soort ont spanning. Jongelui boven de 18 jaar waren uitgenodigd om met het volks dansen eens nader, kennis te maken, zelfs mochten zij meedoen en zo z.elf de gezellige sfeer ervaren die er heerst in de Volksdansclub. De heer B. Hoogenboom, voorz. van de Langeraarse groep, heeft een welkomstwoord gesprokén tot de aanwezigen, bijzonder tot de heer Th. v. d. Heijden uit Utrecht als leider van deze middag voor Volksdans er Volkszang, verder groepen uit Lei den en Boskoop. We maakten- hier kennis met de bedoeling van deze groepen. Het zijn Kath. jongens en meisjes die regelmatig bijeenkomen om te dansen en te zingen. De dan sen welke beoefend worden zijn con tra dansen als vorm van moderne volksdansen. Vele van deze dansen werden uitgevoerd. Het dansen werd afgewisseld door gezellige Volkszang. In verband met 4 Oct. werd door mej. Nel den Haan, gedeclameerd „Franciscus" van Jac. Schreurs. Wij hopen voor de Volksdansgroep dat het doel om meerdere jongelui in haar gelederen te trekken succes zal opleveren. LEIDERDORP De heer G. v. Leeuwen slaag de te Delft voor het prop. examen natuurkundig ingenieur. LEIMUIDEN Middenstandsbeurs Evenals in verschillende plaatsen in de omge ving zal ook in Leimuiden een beurs gehouden worden. Het initiatief hiertoe werd enige tijd geleden .ge nomen door de Ned. R. K. Midden standsvereniging. De beurs wordt geopend Vrijdag 9 October, des avonds 7 uur, door burgemeester Bakhuizen. Zij zsi ge opend zijn 9, 10, 12 en 13 October in het gebouw van de fa. Berends aan de Raadhuislaan. NOORDEN Uit de bouwwereld.Donderdag middag is met sobere plechtigheid de eerste paal in de grond geslagen van het complex van 14 woningen nabij de R.K. kerk. Wanneer deze huizen in het voorjaar opgeleverd zijn, zal de ergste huizennood voor Noorden opgeheven zijn. TER AAR Cursus Tuinbouwbedrijfsleer. Op 8 October a.s. des avonds om 7 uur zal in de R.K. Tuinbouwschool de cursus in Tuinbouwbedrijfsleer een aanvang nemen. Op deze eerste lesavond zal in overleg met, de deel nemers de wekelijkse cursusavond worden vastgesteld, alsook het uur van aanvang. Indien men zich tot nu toe niet heeft aangemeld als deelne mer en dit alsnog zou wensen, dan kan men dit nog doen voor Donder dag avond 7 uur aan de Tuinbouw school. i ZEVENHOVEN Heden heeft father Kelder afscheid genomen van zijn dorpsgenoten. Fa ther Kelder, die in Juli j.l. te Mill Hill de H. Priesterwijding ontving en sedert die tijd in Holland bij zijn familie vertoeft, zal nl. op 7 October a.s. naar zijn missiegebied in Brits Kameroen vertrekken. Vandaag keert deze missionaris terug naar het Moe derhuis in Engeland, vanwaar de uitzending naar de missie op genoem de datum zal plaats vinden. Door fa ther Kelder werd om 10 uur de Hoog mis opgedragen. In zijn afscheids woord, dat hij eveneens in de vroeg mis tot de parochianen had gericht, sprak hij er zijn vreugde over uit te zijn uitverkoren tot deze mooie taak. Met grote vreugde, aldus spreker, ben ik voor enkele maanden als jonge priester te Zevenhoven terug gekeerd, en het is wederom met vreugde, dat ik het thans verlaat om mij in te zetten voor de zaak, waar voor ik ben geroepen. De scheidende missionaris dankte vervolgens allen voor alle hartelijk heid gedurende zijn vacantie onder vonden, alsmede voor de wijze waar op men hem had bedacht. In een spe ciaal woord van dank richtte hij zich tot pastoor Tabink, waarvan hij ge durende al die tijd zoveel medewer king heeft ontvangen. In ontroerende woorden nam de missionaris hierna afscheid van allen met de wederzijdse afspraak dat de parochianen van Zevenhoven en hun priesterzoon in Brits Kameroen in gebed met elkander zullen verbon den blijven. GEM. AANKONDIGING INENTING TEGEN POKKEN. Er zal op Woensdag 7 October 1953 van 1415 uur, gelegenheid zijn om bij cie Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, in het gebouw Nieuwe Mare 13a, kosteloos kinderen, jonger dan twee jaar, te laten inen ten tegen pokken. Identitietspapieren (bijv. trouw boekje) medebrengen. De Directeur van de G.G. G.D. C. R. ZIJERVELD. Leiden, 5 October 1953. 1020 Hedenmorgen is zonder enig officieel vertoon de hoge spoorbaan voor de trein naar Utrecht in gebruik genomen, zodat de treinen van en naar| deze richting thans ook achter het nieuwe station stoppen en niet meer langs het noodperron achter de oude noodingang, die thans verdwijnen kan. Aan het tweede perron stoppen nu twee treinen, op de foto links dei trein richting Amsterdam, rechts de trein richting Utrecht, geheel buiten de overkapping. De Utrechtenaar rijdt door tot aan het betegelde overpad van de eerste perrontunneltrap naar het tweede perron, zodat de reizigers in een wip in de trein zitten. Hebben ze nog voldoende tijd, dan kunnen, ze nu gebruik maken van de tweede restauratie op het station, die aan de stadszijde. (Foto: N. van der Horst.) ging voorbij. Wij bleven om U doorlo pend een feestelijke optocht van Vul pennen te laten zien. Schenk nu eens aandacht aan de nieuwste SHEAFFER Vulpen. Enig in de wereld door de unieke Sheaffer patenten; le. grote gouden manchetpen; 2e. haar magische Snorkel- vulbuis waardoor de pen niet meer in de inkt gedoopt behoeft te worden. Prijzen van f32,50 tot f1275.—. VULPENKLINIEK G. Wolfslag - Breestraat 145 Voor de Missie Het valt niet mee, dag in dag uit ter Paulus en de heks Eleuthera. En iedere melkflessendop en ieder spannend! Om half twee was het stukje zilverpapier trouw te bewa ren. Nog minder valt het mee uren aan een stuk zilverpapier, capsules lood en postzegels te sorteren en het zilverpapier netjes van alle onge rechtigheden te ontdoen! Daar weet de Mariaschool aan de Haarlemmerstraat van mee te pra ten. Maar ondanks alles hield ze vol en haalde voor da 3e maal de le prijs binnen van de missiebrokkenactie in het bisdom Haarlem. De Mariaschool was in de afgelo pen wedstrijd een echte campionis- simo, schrijft oom Joop uit War mond, die tot zijn spijt niet aanwe zig kon zijn bij het grote feest, dat aan de le prijs, vastzit. Groot feest heeft de school ge vierd en de leerlingen hebben weer nieuwe moed gekregen on opnieuw te beginnen. Zouden zij in het ko mende jaar de 4e wimpel ook binnen kunnen halen? We weten het niet. Het ligt immers niet alleen aan hen. Als al de andere scholen in het bis dom Haarlem eens flink zouden be ginnen te sparen, was de Maria school immers zo uitgepraat! Zo'n eerste prijs is om van te wa tertanden! Allereerst kwam Wim Quint als opperhoofd met zijn squaw Rosemari Lippes het feest op luisteren. Verder waren nog aanwe- „De Jonge Zwervers" uit Hil versum, o.l.v. Jo Beyersbergen van Henegouwen. Ook mochten veel kin deren van de school zelf hun stem voor de radio laten horen en dat was misschien nog wel het allerfijnst. Zaterdag tussen 5 en 6 uur kunnen ze nogmaals van het feest genieten als het wordt uitgezonden door de K.R.O.. Toen het radio-programma was afgewerkt kwam het marionet tentheater uit Blaricum met een prachtig poppenspel voor de dag. Een mooi verhaal over de boskabou- Burgerlijke Stand Geboren: Maria, dr van H. J. Pad- ding en M. Lindhout; Titita, dr van A. P. Oliemans en I. Statius Muller; Dirkje, dr van P. H. Barentsen en C. H. Maerten; Robertus Anthonius Fredericus zn van A. J. C. Koreman en J. M. Omtzigt; Huibert zn van C. van Egmond en G. Noppen; Petrus zn van K. F. van den Broek en E. M. van Tongeren; Jacobus Gerardus zn van P. M. Mulder en F. Terpstra; Johannes Petrus Anthonius zn van C. A. A. Canstelein en W. M. v. Rijn; Catharina Maria Josephina dr van P. M. Bodijn en J. C. van Leeuwen; Krijna Lydia, dr van J. den Hollan der en A. van der Plas; Leendert Hugo Bastiaan, zn van A. F. Wimer en J. W. de Groot. Ondertrouwd: N. J. J. Abspoel en J. J. Devilee; H. A. Franken en E. C. Koome; J. van Gooswilligen en W. van der Meij; C. L. Lefèvre en J. E. Homborg; F. O. C. Schuch en E. M. M. van Haasteren; C. van der Spek en S. van der Walle; P..van der Vlist en J. Smits; J. de Vos en J. Vermeu len; J. van der Zeeuw en E. Bleyie; Th. A. M. Luijckx en J. Th. P. Vlas- T. Vos en E. Teek ens; N. H. Wen- ting en K. G. de Booij; F. Bleij en- berg en H. J. Ciere; J. L. de Vries en G. H. C. Haarbrink. Overleden: J. L. C. van der Pas, man, 67 jr; J. den Hoed, wedn. 78 jr. feest, dat om 10 uur begonnen was, pas afgelopen. Alle moeders zullen wel voor één keer dat te laat thuis komen voor het eten door de vingers gezien hebben. Het was immers voor een feest en niet voor straf. Eén ding hebben alle kinderen en we hopen dit ook van al onze le zers zich voorgenomen; n.l. op nieuw en met frisse moed te gaan sparen voor de missie, ook al zou den ze nooit meer een prijs winnen. FA. ADR. VAN OOY VERHUISDE NAAR BREESTRAAT 39. Gisteren heeft de fa. Adr. van Ooy de nieuwe winkel in gebruik genomen in het daarvoor gerestau reerde pand Breestraat 39, waarin tot voor kort kunsthandel Van Spaandonk was gevsetigd. Ten op zichte van de vorige winkel, Bree straat 9 beschikt de fa. thans over veel meer ruimte. Zowel de winkel als de etalage maken ,en zeer pret tige indruk en de talrijke bezoekers,, die gisteren hun opwachting kwa men maken bij de heer en mevr. Van Ooy-Dijksman, staken hun bewonde ring hierover niet onder stoelen of banken, De Leidse afdeling van de Neder landse Bond voor Dierenbescher ming loopt reeds geruime tijd rond met plannen om te komen tot op richting van een eigen dierenasyl. Voor deze plannen is natuurlijk nogal wat geld nodig en om ook de jeugd haar steentje in de kosten te laten dragen, heeft de afdeling in het kader van de Werelddierendag een jeugdactie belegd, die voor jong Leiden uit practisch alleen maar leu ke dingen bestaat. Op 7 October om kwart voor vijf zal in het LidO- theater de film „De rode hengst" ge draaid worden. De toegangsprijs hiervoor bedraagt 0.25. Met het zelfde kaartje kunnen de bezoeker- tjes op 10 October 's middags om 3 uur met'hun hond naar Oud-Hortus- zicht gaan, waar een hondenshow ge houden zal worden. Wie de best verzorgde hond heeft, krijgt een hoofdprijs en voorts krijgen alle deel- nemers(sters) nog een troostprijsje. De opbrengst van deze actie komt geheel aan het te bouwen asyl ten Marktberichten ROTTERDAM, 5 Oct. Vee. Aan voer: totaal 1586 stuks, waarvan 964 vette koeien, 524 varkens en 98 scha pen. Prijzen: vette koeien 2.60 2.70, 2.46—2.60, 2.16—2.30, var kens 2.00, 1.95, 1.90 per kg. lev. gewicht. Vette koeien aanvoer min der handel tamelijk, goed prijshou dend, prima's boven notering; varkens aanvoer als vorige week, handel re delijk, prijs onveranderd, zware bo ven notering. Daar er van de zijde der expor teurs behoefte bestaat om op Maan dag te Rotterdam lammeren té kun nen kopen, waren er heden weer lam meren aangevoerd. De vraag was gro ter dan het aanbod. De dieren werden tegen goede prijzen verhandeld. H.M. de Koningin was tegenwoordig bij het concert, dat de Griekse zange res Elena Nikolaidi, van de Metrop olitain Opera te New York Donder dagavond in Diligentia te Den Haag belangeloos heeft gegeven ten bate der slachtoffers van de aardbevings ramp in Griekenland. Meisjes in Griekse klederdra<;ht boden de Koningin bij Haar aankomst aan Di ligentia bloemen aan. Het waren Elpiniki Chiotakis en Lizoula Psomas (voorgrond). H. M. bedankt de

Leidse Courant | 1953 | | pagina 1