Mgr. Nolens heeft een standbeeld Ministers op weg naar Afrika begonnen Zaterdag met pech De kinderbedevaart naar Lourdes Oudste inwoonstervan Nederland vierde Vrijdag 104e verjaardag Rondom „de Ommelanden" is alles weer geheel normaal De Utrechtse K.A*B. vierde haar 60-jarig bestaansfeest DE DOLLE MUSKETIERS" <4> MAANDAG 5 G-TOBER 1953 lJE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 „Ernstig en streng is zijn blik" In Venlo is Zaterdag in aanwezig heid van vele autoriteiten een stand- jeeld onthuld voor mgr. dr. W. H. Molens, die in Venlo werd geboren. Nadat de oud-burgemeester van Venlo, mr. B. Berger, het uitgelezen jezelschap had begroet, onthulde dr. 1. G. Kortenhorst, de voorzitter der Tweede Kamer, het standbeeld. Recht jmhoog rijst in brons de gestalte van Molens: „uitgebeeld in het purper /an zijn kerkelijke waardigheid; ere- lekenen versieren zijn borst; ernstig sn streng in zijn blik; zijn rechter land omklemt een lijvig boek en de linker ondersteunt de vaart van zijn gang". Zó omschreef dr. Kortenhorst in cijn rede het beeld van de Maas trichtse kunstenaar Cherles Vos en Ie spreker greep het aan om een per soonlijk getinte schets te geven van mgr. Nolens „een leraar voor ons zolk zonder weerga". Dr. Kortenhorst legde in dit verband de nadruk op Molens' rol op het gebied van de in ternationale arbeidswetgeving; de radicale wijziging in de onderlinge verhouding van souvereine staten, ge lijk wij die nu beleven, stond No- lens met betrekking tot het arbeids recht al duidelijk voor ogen. Doch ook in binnenlandse verhou dingen staat het beeld van Nolens nog sterk overeind, als deze bronzen kolos op de bodem van zijn geliefd Limburg. Nolens was de verdediger van de Kath. eenheid in de politiek, hij stelde zich op het standpunt van sociale rechtvaardigheid en verde digde de Chr. opvatting omtrent het solidarisme. „Een stuk zinvol geper- sonificeerde geschiedenis", noemde dr. Kortenhorst in zijn van warme waardering getuigende herdenkings rede het monument. Mr. Berger droeg als voorzitter van het comité tot stichting van het No- lens-monument het standbeeld over aan Venlo's huidige burgemeester, mr. dr. C. J. M. A. van Rooy. Behalve het Kon. Philh. Gezelschap uit Venlo verleende de Kon. Zangver. „Ven- lona" medewerking aan de plechtig heid, o.a. met een lied op Nolens van Paul Haimon, getoonzet door de diri gent Jos. Vranken. Ook op andere wijze is Venlo's grote zoon geëerd: verscheidene kransen zijn aan de voet van het beeld gelegd, waar onder een van de R.K. Kamerfractie en een van koningin Juliana en prins Bernhard, die vertegenwoordigd wa ren door de Kamerheer van H.M., jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oijen. Na afloop van de plechtigheid reci- piëerde het gemeentebestuur in de voormalige Minderbroederskerk en 's avonds gloeiden rijen lampjes aan in het park op het Nolensplein: mèt de vlaggen die deze dag uitgestoken, getuigden zij van de dankbare her innering aan mgr. Nolens. De rijkspolitie te water, groep Zaandam, is overgegaan tot bekeu ring van een chemisch bedrijf te Haarlem wegens ernstige verontrei niging van het Noordzeekanaal. Voor zover de politie heeft kunnen nagaan heeft deze onderneming al ongeveer vijf jaar lang wekelijks 20 a 25 ton zwavelzuur en olie clandestien later wegvloeien. Daartoe voer steeds een tankscheepje het Noordzeekanaal op met als opschrift „zwavelzuur be stemd voor Ketjen, Amsterdam". Deze bestemming bereikte het schip echter nooit, want in het kanaal zet te men een kraan open waardopr de afvalsstoffen konden wegstromen. Als de schuit leeg was, gooide de schipper het roer om. Nieuwe overweg-beveiliging De Nederlandse Spoorwegen heb ben besloten een proef te nemen iet 'n nieuw soort overwegbeveiliging, die de twee practische eigenschappen heeft, dat ten eerste bij een moge lijke aanrijding de bomen en niet de auto's vernield worden het mate riaal is zeer licht en ten tweede, dat de spoorbomen automatische rea geren op de seinlichten van de baan. Wanneer het sein op veilig slaat en de trein dus door kan rijden, gaan de bomen automatisch dicht en flitst het rode licht op de bomen aan. Voorts zijn over een lengte van 240 meter voor de bomen waarschuwings- lichten aangebracht. De afsluiting, die bestaat uit bo men, welke de helft van de weg be strijken, zal als proef aangebracht worden op een overweg in het baan vak UithoornNieuwersluis. Lijdelijk verzet bij Amsterdamse tram Een dag lang heeft het Amster damse publiek kunnen zien hoe een tram rijdt, als zij model rijdt. Een deel van het rijdend personeel van de Amsterdamse tram is Zater dag tot deze demonstratie overgegaan om te protesteren o.a. tegen de slech te verlofregeling. Het gevolg was, dat op de spitsuren sommige pas sagiers bijna 'n uur moesten wachten en dat de rijtijden soms een half uur langer werden. De directie van het gemeentever voerbedrijf heeft het nogal kalm op genomen en meegedeeld, dat de chaos nogal meeviel. Het publiek, dat af Met ingang van 1 October 1953 is father M. Laan, St. Jos. Congr., tot majoor-aalmoezenier benoemd. Hij is 'belast met de godsdienstige verzor ging van de militairen, gelegerd op de Vliegbasis Deelen. Met ingang van 5 October 1953 zal majoor-aalmoezenier A. L. M. van Hal S.M. terugkeren van groot verlof en belast worden met de godsdien stige verzorging van de militairen ge legerd in het garnizoen te Steenwijk. Met ingang van 6 October 1953 zal majoor-aalmoezenier J. G. Schaaf A.A., worden ontheven van zijn te werkstelling in de legerplaats Steen wij kerwold; hij wordt overgeplaatst naar de legerplaats Oirschot, waar hij belast wordt met de godsdienstige verzorging van de aldaar gelegerde militairen. Met ingang van 8 October 1953 zal majoor-aalmoezenier J. A. van Gestel O.S.Cr., worden ontheven van zijn tewerkstelling in de legerplaats te Oirschot; hij wordt overgeplaatst naar Maastricht en belast met de godsdienstige verzorging van de al daar .in garnizoen gelegerde mili tairen. Binnen niet al te lange tijd kan de benoeming van een aalmoezenier worden tegemoet gezien, die zal wor den belast met de godsdienstige ver zorging van de in Frankrijk tewerk gestelde Nederlandse militairen en hun gezinsleden. Bij Koninklijk Besiluit van 1 Aug. 1953 no. 13 zijn de navolgende res.- kapitein-aalmoezeniers bevorderd tot reserve-majoor-aalmoezenier: C. W. V. 't Hoen, Cap., met ingang van 19 Juli 1953; A. G. Brouwer, O.P.„ met ingang van 20 Juli 1953; G. J. Wie- rink, met ingang van 30 Juli 1953. Motor stond stil Engelenmis voor overleden Truusje Het vier-jarig meisje Truusje Holt- huyzen, dat met de kinderbedevaart naar Lourdes is meegegaan en al daar is gestorven, is Zaterdag op het Nederlandse Kerkhof van Lourdes begraven. Haar vader en moeder zijn erbij tegenwoordig geweest. Vrijdagmorgen, op het feest van de H.H. Engelbewaarders, heeft drs P. van Odijk, secretaris van het Bis dom Roermond in tegenwoordigheid van alle pelgrims der Limburgse be devaart in de basiliek van Lourdes de H. Mis der Engelen opgedragen. Als uitzondering op de overigens zo strenge regels van Lourdes heb- De KLM-Super Constellation „Pro ton", die als eerste toestel van dit type naar Zuid-Afrika zou vliegen, is Zaterdagavond omstreeks zes uur, ongeveer vijf uur na de start, op Schiphol teruggekeerd wegens een motorstoring. De ministers dr. W. Drees en mr. J. Algera en de commissaris van de Koningin in Zeeland, mr. A. F. C. de Casembroot die de reis mee zou den maken, zijn Zondagmorgen om twaalf uur met een ander toestel, de Superconnie „Nucleon" naar Afri ka opnieuw vertrokken. Het defect aan de „Proton" bleek vrij ernstig te zijn. Kort na Frankfort, waar een tus senlanding was gemaakt, merkte de dochter van minister Algera, die haar vader op de reis naar Johannesburg vergezelt met ontsteltenis op: „Va- VRACHTAUTO IN SLAAPKAMER. der, kijk eens, een van de motoren staat stil". De minister liet informeren wat er aan de hand was, waarop de pas sagiers werd medegedeeld, dat het van het streven om de belastingver- Middengroepen te zwaar belast Minister Van de Kieft en de staatssecretaris, dr. Van den Berge, bestrijden in een nota aan de Twee de Kamer de opmerking van enkele leden, dat het systeem van kinder aftrek bij de voorgestelde verlaging van de inkomstenbelasting willekeu rig is, omdat de grote gezinnen enigszins meer worden tegemoetge komen. De suggestie, om voor bejaarde ongehuwde belastingplichtigen de leeftijdsgrens van 65 jaar, waarin zij met gehuwde belastingplichtigen worden gelijk gesteld, te verlagen, kunnen de minister en de staatsse cretaris niet overnemen. Zij merken verder op, dat, als men de belastingvermindering uit drukt in een percentage van het in komen. dit percentage het grootste is bij een inkomen van omstreeks 12.000. Niet alleen bij hogere, maar ook bij lagere inkomens is het per centage geringer. Dit is een gevolg toestel op de terugweg was naar Schiphol in verband met een motor storing. EEN GOED MAAL EN REISGELD. Drie pastoors in het Noorden van ons land zijn het slachtoffer gewor den van de oplichtingspraktijken van de 72-jarige vertegenwoordiger W. A. P. uit Den Haag. De officier van Justitie bij de Asser rechtbank eiste tegen deze oude man een jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest. Bij een pastoor in Coevorden had P. een verhaal opgedist, waar in hij voorgaf 58 jaar te zijn. Met de schildering van droeve sociale toe standen, waarin hij zou verkeren, wist hij de pastoor te bewegen hem een maaltijd en reisgeld te verschaf fen. Dergelijke praktijken had hij ook met succes toegepast bij pas toors in Groninger en Leeuwarden. Een vrachtauto met aanhangwa-Toen hij kort daarna in Emmen een gen die door een Rotterdammer werdvierde slachtoffer dacht te maken, bestuurd, geraakte in een bocht op de weg tussen Brussel en Parijs uit de koers en reed dwars door de muur van een klein café te Maubeuge, zo dat het voertuig terecht kwam in de slaapkamer van de caféhouder en zijn vrouw, die aldus zeer ruw uit hun slaap werden opgeschrikt. Het ledikant werd door de bumper van de binnengedrongen auto opgescho ven en het echtpaar kwam er af met enkele verwondingen door neerval lende brokken steen. Het huis was echter dusdanig ontzet, dat het in stortte toen de auto er uit terugge trokken werd. liep hij tegen de lamp. mindering voor de middengroepen, op wie thans wel een onevenredig zware druk rust, relatief groter te doen zijn dan voor de andere groe pen. Het is echter in zijn algemeen- beid onjuist om te stellen, dat dien tengevolge de progressie wordt ver scherpt. De dienst Rijksstoompontveren van de Rijkswaterstaat heeft verklaard, zich genoodzaakt te zien de vierde Velser pont, die gedurende de zo mermaanden de verkeersproblemen bij de passage van het Noordzeeka naal té Velsen hielp oplossen, met ingang van 9 October uit de vaart te nemen. Het pontmateriaal van de dienst is reeds sinds de 6e April van dit jaar onafgebroken aan het werk geweest waardoor men geen enkele grote re paratie heeft kunnen uitvoeren. Waaghalzerij kostte jongeman het leven Auto te pletter gerede Een drietal lyceisten, van 17 en 18 jaar, afkomstig uit Heemstede, Sant poort en Bloemendaal hadden het Vrijdagavond in hun hoofd gehaald en toe vier en vijf trams van een- met de auto van een hunner te gaan zelfde nummer zag passeren en dan toeren. Geen van drieën was in bezit van een rijbewijs. In de vrij dichte mist* reed zoonlief met zijn vrienden de Zeeweg te Overveen enige malen op en neer, tot hij het was omstreeks 10 uur. met een vaart van ruim 100 km per uur uit een bocht vloog. Na enige malen over de kop te zijn ge weer een hele tijd niet, vatte het ook met humor op. Het rijdend per soneel zelf wilde door de actie de aandacht vestigen op de personeels- moeilijkheden bij het Trambedrijf. De moeilijkheden namelijk zijn er de oorzaak van, dat grote achter stand is ontstaan bij het verlenen van het zg. snipperverlof. Daarom schakelden de bestuurders de stroom uit, bij het passeren van een ander tramstel, daarom reden zij langzaam bij bruggen en wissels en de conduc teurs liepen volgens voorschrift bij elke halte naar het voor- of ach- terbalcon, om pas na een uitgebreide verkenning van de straat, het afbel- sein te geven. Als men bij de besprekingen op het gemeentehuis, geen resultaten be reikt, zal dat model-rijden opnieuw beginnen. Drie bloeddorstige honden verscheurden 100 konijnen Drie verscheurende honden hebben ia de nacht van Zaterdag een land bouwer te Culemborg een gevoelige schade berokkend door zijn ruim hon derd konijnen dood te bijten. Toen de landbouwer Zondagmor gen naar het land ging om te mel ken, zag hij, dat de afrastering rond zijn konijnenhokken kapotgebeten was. Bij zijn nadering namen drie honden de vlucht. Bij de hokken aangekomen trof de gedupeerde een volledig bloedbad; alle beesten waren doodgebeten. Het is nog niet bekend wie de eigenaar(s) van de honden is (zijn). „Chrissemeuje" zette geen witte muts op! In blakende gezondheid, een wit mutsje op, een bont Zondags schort voor en op helderwitte klompjes heeft Nederlands oudste inwoonster, de weduwe Chrisse KarnebeekBats in de Holterhoek (gemeente Eiber- gen) Vrijdag haar 104e verjaardag gevierd. De dag was druk voor haar en haar familie, doch zij trok zich van alles niets aan en ging rustig haar gang. Pastoor B. Kaeter van Eibergen droeg 's morgens ten huize van de jarige een Heilige Mis op. In de loop van de dag hebben ook de burge meester van Eibergen, de wethou ders en de gemeente-secretaris hun gelukwensen aangeboden. Er waren circa vierhonderd bezoekers. Bij de ontelbare sohriftelyke gelukwen sen bevonden zich brieven van H.M. de Koningin en van de aartsbisschop van Utrecht. De Commissaris van de Koningin in de provincie Gelderland, gaan bleef de 4-persoons Peugeot -hr dr c G c Quaries van Ufford zwaar beschadigd in de berm lig gen. De 18-jarige jongen uit Bloe mendaal is daarbij uit de buitelende auto geslingerd. Tijdens het vervoer naar 't Marine-Hospitaal is hij over leden. De beide anderen bleven nagenoeg ongedeerd. De politie heeft het wrak van de auto in beslag genomen. had een mand met bloemen gezon den. 's Avonds bracht de muziek vereniging „Euchonia" van Eibergen „Chrissemeuje'' een serenade. Daar na ging de jarige vlug onder de wol, want klokslag negen is het bed tijd, al jaren lang. Chrissemeuje, zoals ze in wijde omtrek genoemd wordt, is nog bij- De Boer weer tot directeur gekozen De heer F. de Boer, oud-directeur van „De Ommelanden" te Groningen, is met een grote meerderheid van stemmen definitief tot directeur van „De Ommelanden" gekozen. Na de regeling die door het be stuur van de A.N.A.B. is getroffen, zijn thans ook de interne moeilijk heden in het Ommelandenbcstuur en in de bedrijfsleiding opgelost. Het conflict van „De Ommelanden", dat ruim dertien maanden heeft ge duurd behoort thans tot het verle den. In de ledenvergadering werd me degedeeld, dat de boeren en de melk- leveranciers van „De Ommelanden" over het gehele boekjaar, ondanks de staking, toch nog een nabetaling krijgen van 1.3 cent per kilogram melk. De heer F. de Boer zeide dat de nuidige positie van „De Ommelan den" zeer gunstig is. Er zijn weer talrijke leveranciers en leden bijge komen. Ten opzichte van de export meende de heer De Boer de toe komst van „De Ommelanden" met een gematigd optimisme tegemoet te kunnen zien. Bij de verkiezing we»den 131 stem men blanco uitgebracht, die geacht mogen worden te komen van de op positie; het zijn 29 personen, die sa men 131 aandelen hebben. zonder kras en helder van geest. Ze werkt nog dagelijks ijverig mee in de huishouding van de familie Mij- polder, bij wie ze in huis is in deze afgelegen hoek van het land, vlak aan de Duitse grens. Ze schilt elke dag de aardappels en af en toe, bij mooi weer, wandelt ze nog over het erf om te kijken hoè het er uitziet. Ze is tweemaal getrouwd geweest, maar heeft zelf geen kinderen. De heer Mij polder, bij wie ze in woont is een achterneef. Toen men Woensdag kwam om een foto van haar te maken voor de krant en haar vroeg of ze niet even een witte muts op wilde zetten (ze pleegt een zwarte muts te dragen) zei ze laconiek: „At ze miej zo neet zeen wilt mot ze moar veurbiej kie ken". Chrissemeuje heeft een zeer ar beidzaam leven achter zich. Toen ze 95 was wilde ze nog per se mee naar het land om te helpen met rogge bin den. ben de autoriteiten van de Hospita- lité voor de invalide kinderen toe gestaan, dat zij iedere dag na de Sa cramentsprocessie gebruik maken van de piscines. Een van de kinderen merkte daarbij schalks op: „O. L. Vrouw van Lourdes heeft toch lang niet zulke mooie badkamers als bij ons in het ziekenhuis". Zondagochtend vroeg zijn de pel grims weer uit Lourdes vertrokken. Het drama te Oud-Béyerland Voor het definitieve vonnis eerst 'n hernieuwd onderzoek De rechtbank te Dordrecht, d /onnis móest vellen over de 30-jarige gemeente opzichter uit Gouda, tegen wien enkele weken geleden 20 jaren gevangenisstraf werd geëist wegens het vergiftgen van zijn eerste vrouw uit Oud-Beyerland, heeft Vrijdag be slist, dat voordat het vonnis uitge sproken werd, eerst nog een her nieuwd onderzoek zal worden inge steld. De rechtbank wil precies de om standigheden weten, waarom ver dachte het vergift bij de drogist ge kocht heeft en tevens vraagt zij een psychiatrisch-rapport. Grote verbeteringen aan A'dams Centraal station Een tunnel naar de tram Het Centraal station te Amster dam zal in de komende drie jaren een grondige wijziging ondergaan, met dien verstande, dat de bouwstijl van Cuypers evenwel volkomen ge handhaafd zal blijven. Aan de binnenkant van de grote hal zal echter een zelfde beeld ver rijzen als in de hal van het Hollands Spoor in Den Haag, dus loketten aan de zijkant en een ruime hal, die de reizigers naar de perrons voert. Daarbij zal er voor de voetgan gers. die naar de trams moeten, een aanzienlijke verbetering moeten wor den aangebracht. Tot nu toe moeten deze reizigers zich gedurende het oversteken van de stationshal naar de tramhalte, blootstellen aan het gierende verkeer. Thans ligt het in het voornemen om een voetganger'- tunnel van de stationshal naar de tramhalte te bouwen, zodat de toe komstige reizigers rustig het verkeer ever zich heen kunnen laten rijde»- Men hoopt al deze plannen in 1957 verwerkelijkt te hebben. Uit de geleidebrief voor de begro ting van 1954 blijkt, dat Schiedam voornemens is uitvoering te geven aan reeds lang bestaande plannen voor de bouw van een nieuw stad huis. Voor dit stadhuis werd een be- De tweedaagse oentrale viering van het 60-jarig bestaan van de Utrechtse diocesane bond van de K.A.B. is Zaterdag begonnen met een ontvangst in de nieuwe trouwzaal door het Utrechts gemeentebestuur. De bond telt ruim 9.000 leden, die in Utrecht woonachtig zijn. Zaterdagmiddag is in het gebouw Tivoli een herdenkingszitting gehou den, die o.m. werd bijgewoond door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suur- hof, de vicaris-generaal en de offi cials van het aartsbisdom mrg D. Huurdeman en mrg. J. Geerdinck, en de verbondsvoorzitter de heer J. A. Middelhuis. De aartsbisschop-coadjutor mrg. B. Alfrink was bij het laatste deel van de zitting aanwezig. De bonds-adviseur-rector J. Does- COMMISSIE POLITIEKE EENHEID De besturen van de Katholieke Nationale Partij, de Katholieke werkgemeenschap in de PvdA en de Katholieke Volks Partij hebben ter voorbereiding van het gesprek over de politieke eenheid een commissie gevormd. Zij bestaat uit de heer Zwart, secretaris van de KNP, de heer J. Willems, voorzitter van de Katholieke Werkgemeenschap in de PvdA en dr. A. H. Alb-ring, secre taris van het partijbestuur van de KVP. De commissie heeft tot taak, de agenda van het gesprek vast te stellen en een werkmethode te zoe ken. PARTIJ V. D. ARBEID ZOEKT EENHEID IN PURMEREND Voorlopig zal geen verandering komen in de samenstelling van de raad van Purmerend. Tijdens de Donderdagavond gehouden vergade ring van dé afdeling Purmerend van de Partij v. d Arbeid is de door het afdelingsbestuur ingediende motie, waarin het vertrouwen in de raads leden C. Beukenkamp en S. de Vries werd opgezegd, niet in behandeling gekomen. Evenmin als de motie van een groep leden uit deze partij. Wel kwam in discussie een motie van de burgemeester van Zaandam, de heer W. Thomassen, waarin werd ver zocht nog geen beslissing te nemen maar alsnog te trachten de eenheid in de plaatselijke afdeling van de P. v. d. A. te herstellen. Deze motie werd aangenomen met 76 tegen 70 stemmen. burg sprak de herdenkingsrede uit, waarin een overzicht werd gegeven van de christelijke sociale arbeid van de bond in de zestig jaren van zijn bestaan. De jubilerende bond heeft met zijn 60.000 mannen en hun ge zinnen een belangrijk aandeel geno men in de activiteiten van de gehele Katholieke arbeidersbeweging in Ne derland. Mgr. Alfrink verkaarde graag kar dinaal De Jong te willen evenaren in zijn buitengewoon grote belang stelling voor de Katholieke Arbei dersbeweging. Aan het slot van zijn toespraak deelde mrg, Alfrink mede dat het de Paus heeft behaagd het oudste lid van het dagelijks bestuur de heer E. S. J. van der Ende te benoemen tot ridder in de orde van de Heilige Sylvester. De eerste dag van de herdenking werd besloten met een toneelavond. De tweede en laatste dag begon met een pontificale Hoogmis in de Augustinuskerk, opgedragen door de aartsbisschop coadjutor, mrg. B. Al frink. Overval te Budel Portier werd neergeslagen MET LONEN VERDWENEN Enkele onverlaten hebben in de nacht van 2 op 3 October een over val gepleegd op een fabriek te Bu del (N.B.) en nadat zij de portier neergeslagen hadden, met de sala rissen van de arbeiders als buit, de plaat gepoetst. Te omstreeks twee uur kwamen de rovers het gebouw binnen en dwon gen de portier met een vuurwapen zijn handen omhoog te steken. Nadat zij het geld gevonden hadden, sloe gen zij de portier bewusteloos en na men de vlucht. Rijks-, gemeente- en bedrijfspolitie zijn onmiddellijk aan een uitgebreid onderzoek begonnen. De portier blijkt geen ernstig letsel te hebben opgelo pen. In het ziekenhuis van de H. Joan nes de Deo, aan het Westeinde, té 's Gravenhage, is overleden de heer J. R. de Macedo Soares, ambassa deur van Brazilië te 's Gravenhage. De heer De Macedo Soares is 57 jaar oud geworden. Q/fA-f ILUirjNDE KEU KEN DE KRRRN, DIE WR! EL'JVEN LOPEN, EN HET WRTER TREKT VLUG WEG. lieve help, de goudvis ten ï'jn uit hun \kom qespoeld en ik kan ze niet ■ar te pakken knjqen!) En nu moeten jullie me eenr i vertellen wat voor een boek jullie zo te pak-j ken i~ heetlTkn 7

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6