RIJNSTREEK DUINSTREEK Brugwachters van gemeente in provinciale dienst Jubilerende onderwijzeres werd uitbundig gehuldigd ChrfarineA WOEhjUAG 30 SEPTEMBER 1953 Ut LtlUbh UJUKAN1 EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Kaastentoonstelling Woensdag is te Alphen aan den Rijn op het IJsclubterrein de jaarlijkse Fokveedag gehouden, onder auspi ciën van de Fokveevereniging. Te vens is vanmorgen in het IJsclubge- bouw de jaarlijkse kaastentoonstel ling door burgemeester Ed. C. Wit- schey geopend. Voor wat de kaastentoonstelling betreft; er waren 62 inzendingen. Het betreft de zomerkeuring. De al gemene indruk is gunstig. Het gemid deld aantal behaalde punten bedraagt 83,2. 28 inzendingen behaalden meer dan 85 punten en kregen een lepel tje als prijs, van de Bond van Kaas producenten. 24 inzendingen (38.5 pet. van het totaal) werd bij de 2e soort gerangschikt en 10 (16.1 pet.) bij de 3de soort. De beste kaas van de kaasdag was de inzending van de heren gebrs. G. J. en A. J. v. d. Meer, welke 98 pet. behaalde. De keuring en tentoonstelling is georganiseerd door de gezamenlijke standsorganisa ties m.m.v. de Bond van Kaaspro ducenten. De jury (handel) bestond uit de heren J. Jongeneel, P. v. d. Sterre en J. v. d. Giessen, allen handelaren te Bodegraven De technische jury werd gevormd door ir. H. J. Huisman, Rijkszuivelconsulent voor de con- sumptiemelk te 's Gravenhage, K. Adema, techn. ambtenaar v. h. kaas- controlestation te 's-Gravenhage en G. Elings, hoofd-assistent bij het Rijkszuivelconsulentschap te Gouda. Algemeen arbiter was ir. A. Schroo- der, Rijkszuivelconsulent voor ZH te Gouda. De eerste soort kazen werden in gezonden door A. G. v. d. Hulst Hzn., W. H. v. d. Hulst Hzn., J. D. v. d. Ak ker Nzn., Gebrs. G. J. en A. v. d. Meer Gzn., F. J. Kempen A Dzn.. N. Ernstig ongeval bij oefening „Mariner" De Britse kruiser „Swifture" is in het Noordelijke deel van de Atlan tische Oceaan in botsing gekomen met de Britse torpedoboot jager „Dia mond", aldus is Woensdagmorgen te Londen bekendgemaakt. Volgens de eerste berichten zijn er 32 slachtoffers. Beide schepen namen deel aan de oefening „Mariner". De Britse admiraliteit bevestigde later, dat er 32 slachtoffers zijn. Geen hunner was echter ernstig ge wond, aldus werd hieraan toege voegd. VERBETERING VAN DE ELECTROMICROSCOOP De electromicroscoop, die voor speurwerk (research) werd gecon strueerd, heeft thans een kleinere pendant gevonden in een nieuw» type, dat voor routinewerk in zie kenhuizen, in de industrie enz., op allerlei gebieden, waar de gewone lichtmicroscoop te kort schiet, schikt is. De nieuwe electronenmicroscoop vergroot 1500 tot 15.000 maal toe. In vergelijking tot haar oudere zuster is de constructie en daarmede de bediening, aanzienlijk vèreenvoudigd. In de nieuwe microscoop is een automatische camera gebouwd, die 40 opnamen op 35 millimeterfilm kan maken, Met het nieuwe apparaat is het mogelijk stereo-opnamen te ma ken. De nieuwe apparatuur, die geheel trillingvrij is, heeft slechts een hoog te van 188 cm. bij een lengte van 94 cm. en een breedte van 65 cm. De toepassing van de electronen microscoop vindt een steeds breder veld. Experimenten bij Philips be wezen de mogelijkheid om het met de microscoop verkregen beeld in een speciaal daarote geconstrueerde televisiecamera te vangen. Via ka bels wordt dit beeld dan naar een „Mammouth" televisieprojeel or ge bracht, die het beeld op een scherm van 3 bij 4 meter projecteerd. Hier door is het mogelijk, dat een groot aantal deskundigen tegelijk de ver groting van de allerkleinste levende objecten en weefsels kan bestude ren. Brandkast-genietje In drie weken tijds zijn vier kin deren van acht tot tien jaar er in ge slaagd 26 inbraken te plegen in een buitenwijk van New York. De „leider" van de bende een 10- jarige jongen, bewees al enkele ogenblikken na zijn aanhouding dat hij, naast bijzondere strategische ga ven, ook een waar genie is in het openen van brandkasten. Terwijl de inspecteur van politie namelijk bezig was zijn rapport op te maken op het bureau, waar het jongetje zo juist was binnengebracht, hoorde hij achter zich een zacht ge zoem. Omkijkend bemerkte hij tot zijn stomme verbazing, dat de brand kast openstond. Op de grond voor de kast zat zijn „arrestant", die vrien delijk lachend omhoog keek en zei: „Ik zat maar een beetje te spelen, terwijl U bezig was De politieman sloeg de deur van de brandkast weer dicht, draaide het cijferslot door en beval de jon gen: Doe het nog eens als je kunt..." Opgewekt zette de knaap zich aan het werk, de sloten met zijn handen betastend: enkele ogenblikken la ter sprong de deur weer open. De politieman haalde er zijn colle ga's bij en gaf het slot een nieuwe combinatie. Wederom verrichtte de jongen zijn presaties, onder de ver baasde blikken van deze „vaklie den". (Alg. Dgbld). v. d. Akker J.Dzn., J. J. Anker, P. den Hertog Bzn., Wed. M. H. Ver- kleij-Suidgeest, J. Heemskerk Nzn., J. Rijlaarsdam S.Czn., A. Hoogstra ten Wzn., (Ter-Aar), G. W. Dom burg Gzn., A. Verburg Czn., W, D. v. d. Stoel J.Wzn., W. C. v. d. Vis D.Czn., D. Vergunst Dzn., W. J. Bree- dijk Azn., C. v. Vliet Czn., G. J. Straathof Azn., J. A. v. Zuijlen Mzn., (Boskoop), P. J. Capteijn Jzn. L. Kwakernaak Lzn., M. Hoogendoorn Hzn., (Woubrugge), J. NKempe Czn,. Wed. H. C. Sloothaak-van Veen (Aarlanderveen) en C. Verduijn (Aarlanderveen). Waar geen woon plaats is vermeld wonen de inzen ders te Alphen a. d. Rijn. De keuring der kazen vond Dins dagmiddag plaats. In aansluiting daarop werd er des avonds in het IJsclubgebouw een bijeenkomst be legd voor detaillisten in zuivelpro ducten (middenstanders) waar de heer K.Adema een beschouwing heeft gegeven over kaas en enkele films van propagandistische aard heeft vertoond over het zuivelbe drijf van de zelfkazende boer. Deze bijeenkomst stond o.l.v. de heer J. Rijlaardam, voorz. van meergenoem de vereniging. Lelijke val. Dinsdagmiddag even voor twee uur is het 9-jarige meisje B. L. met haar hoofd op een ijzeren staaf van de Alphense brug geval len. Dr. Pilon heeft de wond boven haar rechteroog gehecht. BODEGRAVEN Geb.: Cornells Adrianus z. v. W. v. WijkRietveld; Everardus Wilhelmus v. P. v. VelzenHillenaar; Apolo- nia d. v. W. ten Brinkv. d. Lubbe; Nicolaas Engebertus z. v. W. Schrij versv. d. Berg; Wilhelmina Maria d. v. J. van Velzen—Steijn. Ondetr Jan Baas, 71 j. en Elisabeth van Vliet, 57 j.; Nicolaas Both, 24 j. en Hilligje Vermeulen 22 j.; Willem Hoogendoorn, 29 j. en Elisabeth A. van Os, 27 jaar. Getr.: Marinus P. Filius, 27 j. en Helena Sterk, 29 j.; Arie van Vliet, 27 j. en Jacoba de Vries, 30 jaar. Overl.: Tonia van Omme wed. van: Wiepking, 77 j.; Rijkje van Muis winkel, 70 j.; Cornelia Sterk, wed. van: A. de Jong, 70 jaar. NIEUWKOOP De heer C. C. J. van Vliet .ge meente-ontvanger, werd benoemd tot eerste ambtenaar ten gemeente huize alhier, dit in de plaats van de heer Mariman, die binnenkort gaat vertrekken naar Lage Zwaluwe. Mej. Joh. Schellingerhout Nd. slaagde te Rotterdam voor het diplo ma Machineschrijven. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD WOUBRUGGE Besteller A. Kennis gaat met pensioen Op 1 October zal de besteller A. Kennis de P.T.T.-dienst officeel ver laten. Deze „post", zoals een bestel ler op het platteland meestal ge- noemd wordt, heeft een goede staat j van dienst achter de rug. In Mei 19111 nam hy voor het eerst de brieven tas op voor één avondbestelling per week. Toen na enige tijd een vaste besteller nodig was kreeg de heer Kennis de voorkeur, maar het loon van 7 per week bekoorde hem Onder voorzitterschap van burge meester J. C. van Wageningen kwam de raad van Woubrugge in voltallige vergadering bijeen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten aan Ged. Staten mede te delen dat accoord werd gegaan met de voor de burgemeester en secreta ris in principe vastgestelde regelen met betrekking tot de Toelage 1953. Mede werd voor kennisgeving aan genomen de mededeling van de voorz., dat de heer W. H. J. Bank zal optreden voor loco-burgemeester en bij diens afwezigheid of ontstentenis de heer H. A. Heenk. Burgemeester J. C. van Wagenin gen werd benoemd tot lid met volle dig stemrecht van de keuringsdienst Alphen en de heer C. C. Hoogevee'n j tot lid met raadgevende stem in de commissie van advies. leden van de woonruimte commissie werden herbenoemd. In aansluiting hierop deelde de voorz. mede, dat op 12 October a.s. een vergadering zal worden gehou den m.b.t. de oprichting van een plaatselijke afdeling (commissie) van de Bouwkas Noord-Nederlandse Ge- maar matig Op aandringen besloot i meenten. Deze commissie heeft een hij toch de functie te aanvaarden en belangrijke taak ter lediging van de nu na ruim 42 jaren heeft hy er geen j woningnood. spijt meer van, want thans, 5 jaar Voortkomende uit de praktijk bleek voor het bereiken van de pensioen- behoefte te bestaan om het aantal gerechtigde leeftijd, is aan hem eer- ambtenaren van de burgerlijke stand vol ontslag verleend. Toen enkele jaren na de oorlog door de P.T.T. de rang van bestel- der le klas werd ingevoerd kwam de heer Kennis hiervoor in aanmerking. Gedurende zijn gehele ambtsperio de heeft hij de buitenwijken als Herenweg, Vriezekoop, Bilderdam en Tolhuis bediend. Daarnaast soms ook het dorp Leimuiden. En daar waar slechts één bestelling per dag is, beperkt de taak van de besteller zich niet tot het bezorgen van post stukken, maar men is er ook een lopend postkantoor, die zegels ver koopt, en de betalingen en ontvangs ten van gelden verzorgt. Dat de heer Kennis dit geheel volgens de wens van de inwoners heeft verricht, is wel gebleken uit de bijzondere belangstelling, welke hij ontving bij zijn 40 jarige ambtsjubileum in 1951. Van harte hopen wij dat de gezondheid van de scheidende be steller zodanig mag blijven, dat hij met zijn echtgenote nog veje jaren van zijn welverdiende rust kan ge nieten. van 3 uit te breiden tot 5. Overeen komstig het door het college van B. en W. te dezer zake ingediende ad vies werd met algemene stemmen besloten te benoemen mej. J. P. Lok. Met algemene stemmen werd beslo ten te benoemen tot hoofd van de openbare lagere school de heer T. de Jong, thans onderwijzer aan de o.l. school te Ooltgensplaat. In aansluiting hierop werd aan de heer J. A. Keuken eervol ontslag ver leend als hoofd der school. ZEVENHOVEN Zoals te verwachten was, is het zilveren jubileum van mej. Van Ful pen. als onderwijzeres aan de R. K. School te Zevenhoven, vol luister ge vierd. Nadat om tien uur een plech tige H. Mis door pastoor Tabink was opgedragen, waarin door de cele brant een passend woord tot de ju- bilaresse en familie werd gericht, werd om 3 uur in het R. K. Bonds- gebouw de receptie gehouden, wel ke door vele belangstellenden werd bezocht. Nadat de jubilaresse met haar naas te familie was toegezongen bij het betreden van de zaal, richtte als eer ste in de lange rij van sprekers pas toor Tabink, als voorzitter van het schoolbestuur, zich tot de feestelin- ge. Spr. liet in zijn toespraak vooral uitkomen, dat mej. Van Fulpen liefst geen uiterlijk feestvertoon had ge wild, doch voegde hieraan tevens toe, dat de jubilaresse in de school, waar zij nu gedurende 25 jaar haar scepter heeft gezwaaid in de aan haar zorgen toevertrouwde klassen, wel een woordje had mee te spreken, doch dat zij nu slechts zich te onder werpen had aan de regels van het huis, die voorschrijven, dat een ge paste huldiging op zyn plaats is. 25 Jaren heeft mej. Van Fulpen haar beste krachten gegeven aan de jeugd van Zevenhoven en door haar voorbeeld en ijver voor de goede zaak heeft zy een algemeen be lang gediend, niet alleen voor wat betreft het onderwijs, maar vooral ook door haar voorbeeld en ijver voor het geestelijke leven van haar leerlingen. Andere sprekers. Als tweede spreker volgde hierna de heer W. Kerkhoven, hoofd van de R. K. School, die na zyn felicitaties namens het personeel, in het bijzon der memoreerde de goede verhouding die er gedurende de afgelopen 25 jaren op zijn school heeft geheerst. Spr. gaf in het kort weer de goede eigenschappen van ,,De Juffrouw", èn als onderwijzeres èn als collega, en prees haar kunde op het gebied van het onderwijs. Namens de oud-leerlingen voerde o het woord mej. Tiny de Groot. De- worden gezonden om deel te komen zo spreekster dankte mej. Van Ful- pen voor alles, wat zij voor de jeugd van Zevenhoven heeft gedaan in de jaren, dat zij in deze gemeente in de school heeft gestaan en sprak, even als de overige woordvoerders, de hoop uit, dat het de jubilaresse ge geven moge zijn om nog gedurende tal van jaren in een goede gezond heid het werk, waarvoor zij zich ge steld ziet en waarin zij haar vreug de vindt, voort te zetten. De Onderwijzerskring van Aar- en Amstelstreek „St. Augustinus" werd vertegenwoordigd door zyn voorzit ter. de heer Groen, die namens deze kring de' felicitaties kwam aanbie den. Spr. bood namens deze kring een cadeau aan, bestaande uit een bloemstuk en een boekwerk. Nadat nog een paar kleuters, on der leiding van mej. Kerkhoven, 'n versje voor de juffrouw hadden op gezegd, dankte de jubilaresse voor de haar gebrachte hulde. Van de gelegenheid, om de jubila resse persoonlijk te feliciteren werd deor velen gebruik gemaakt, zowel door inwoners van Zevenhoven als door velen buiten de gemeente. Kinderhulde. Maandag werd door de schoolkin deren, onder leiding van het overige personeel, aan de jubilaresse een huldiging aangeboden, welke door vele ouders en belangstellenden werd bijgewoond. Voortreffelijk werd een en ander ten tonele gebracht en ge durende ongeveer 3 uren werd door de jeugd en ouders genoten van het gebodene. Als geschenk ontving mej. Van Fulpen van de schooljeugd een schitterende boekentas en een Oud- Hollandse doek. Maandagavond vond de huldiging van de oud-leerlingen plaats en ge woonte getrouw kan ook deze avond volkomen geslaagd worden geacht. In voortreffelijke voordrachten en kleine toneelstukjes werd een beeld gegeven van de afgelopen 25 jaren. Als stoffelijk blijk van waardering bood ook deze groep de jubilaresse een geschenk aan: een pendule en een haardfauteuil. Ofschoon mej. Van Fulpen liever dit jubileum in stilte had zien voor bijgaan, zal zij toch gedurende tal van jaren met'vreugde kunnen te rugzien op deze mooie dagen. Tot slot van dit festijn werd op Dinsdag j.l. nog een film gegeven voor de schooljeugd van groot tot klein. TER AAR Biljartver. „Monopole" In de loop van dit seizoen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Biljartvereni ging „Monopole" werd opgericht. In verband met dit zilveren jubileum is door het bestuur besloten om dit seizoen nederlaagwedstrijden te or ganiseren in het club-lokaal van ca fé Kramer te Papenveer. Aan 60 a 70 verenigingen zal een uitnodiging nemen aan dit tournooi. Er zal gespeeld worden in teams van 4 spelers in drie klassen. Voor iedere afdeling zijn drie fraaie prij zen beschikbaar gesteld. De inschrij ving sluit op Maandag 19 Oct. De wedstrijden zulen op Dinsdag en Donderdagavond worden gespeeld. De puntenverdeling is als volgt vastgesteld: Elke gewonnen partij geeft 2 punten, bij gelijkspel i punt en bij gelijk eindigen van de party beslist het carambole pet. Na het be ëindigen van het tournooi wordt een avond belegd waarop de prijzen worden uitgereikt en tevens zal op die avond het 25-jarig bestaan fees telijk worden herdacht. Viervoudige werking... mei geneeskracht Eik lablei Chela,ine „4" beval extra geneeskracht, dank zij de samenwerking van 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. jm TEGEN PIJNEN EN GRIEP20 TABLETTEN F 0.75 (Advertentie.) HAZERSWOUDE Geb.: Klazina Hugolina d. v. Hugo Beek en Klaaske Jaarsma; Marinus Johannes z. v. Marinus C. Bruijn en Wilhelmina Meijer; Johanna Maria Antonia d. v. Wouderis Lourier en Maria E. Bost; Johanna Jacoba Maria d. v. Wouderis Lourier en Maria E. Borst. Ondertr.: Dirk J. van Eldik Maaike E. van der Leeden. ROELOFARENDSVEEN R.K. Middenstandsver. In café Bodewijk kwam de Middenstands ver. „St. Maarten" bijeen om te ko men tot oprichting van een Kern club, alsmede om te luisteren naar het enthousiast betoog van pater Rembertus over de waarde van de standsorganisatie. Het was spr. vaak opgevallen, dat het" bezoek aan de vergaderingen maar matig was. Daarom moet men trachten deze aan trekkelijker te maken. Uitvoerig ging spr. in op het werk en de doel stelling der standsorganisaties. Het vormen van een kerngroep in df standsorganisatie heeft tot doel te ko men tot meer ontwikkeling. Als pro pagandist van de kernafdelingen achtte spr. het ook voor Roelof aren dsveen noodzakelijk om tot op richting van een kernclub te komen. Spr. vroeg voorts de aandacht voor het winterprogramma en zeide ten slotte dat de 'eden haar bestuur geen grotere diensi kunnen bewijzen dan de vastgestelde avonden te bezoeken. Na een leerzame gedachtenwisseling kwam men tot oprichting van een kernclub in welks bestuur zitting na men de heren L. A. v. d. Meer voorz., M. v. d Meer Th.A.z. als secr. en E. Akerboom als penn. Brandwaarborg-Mij St. Pancratius De voorz, de heer J. L. Bakker, kon getuigen van een voordelig jaar voor de vereniging. Uit het jaarver slag van de penningm. de heer Joh. J. v. d. Meer, bicek, dat uitbetaald was aan brandschade ƒ1572,98, waarvan 482.83 terug ontvangen was uit her verzekering. Het aantal schadegeval den bedroeg 61. Per 1 Juli 1953 be droeg het totaal verzekerd kapitaal 11.712.495,hetgeen tegenover 1952 een vermeerdering betekende van ƒ819.275,Aan tijdelijke verzeke ringen werd ingeschreven voor 177.500.Het ledental bedraagt thans 856 en het aantal geldige polis sen 1232. De ledenrekening beloopt thans ƒ8.507,15 en het reserve kapi taal 86.169,62 De balans en exploitatie werden goedgekeurd De totaal telling in de balans beliep 89.341,08 en het winst saldo 6.341,96. In het bestuur zagen zich N. P. Bakker Q. W. Warmerdam en Joh. J. v. d. Meer herkozen, ter wijl in de vacature A. Eisschop bij enkele canaidaatstelling gekozen werd P. J. Zwetsloot te Rijp wetering. Besloten werd om de winst ad 6.341.96 op de ledenrekening over te schrijven. De voorschot-premie wordt op dezelfde basis als voorheen gehandhaafd. Onderwijs. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten de besluiten ingevolge de 55ter en 101 der L.O.-wet 1920 vast te stellen, waarbij de overschrij- dingsbedragen gedurende het 5-jarig tijdvak worden gesteld: voor de R.K. school op ƒ8331.63 en voor de Chr. school op 6917.08. Het voorstel van B. en W. om een bedrag van 1500 te voteren voor de verbetering van het watertoevoernet met het zgn. Descaling-systeem van de N.V. Imbema werd met algemene stemmen aangenomen. voorz. deelde mede, dat de wachthuisjes op de opritten van de nieuwe provinciale brug zijn ge plaatst. Hij stelde de raad voor in principe te besluiten een bedrag van 1000 uit te trekken, aangezien de kosten van deze wachthuisjes geza menlijk door de N.A.L. en het ge meentebestuur worden gedragen. Zonder hoofdelijke stemming werd dienovereenkomstig besloten. De thans geldende verordening op de heffing en invordering van een straatbelasting vervalt met ingang van 1 Januari 1954. Aangezien de op brengst op grond van deze verorde ning rond 9000 bedraagt, stelden B. en W. voor de verordening wederom ongewijzigd vast te stellen en te doen gelden vanaf 1 Januari 1954. Het raadslid Venhuizen vroeg de voorzitter wat er met de opbrengst gedaan wordt, daar hij meende, dat verschillende wegen in een niet al goede staat verkeren. De voorz. deelde mede, dat de gemeente jaar lijks een bedrag van 16.000 aan de wegen uitgeeft. Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht werd met 5 stemmen voor en 2 tegen aangenomen. De voorz. gaf een kort verslag van het verhandelde in de vorige verga deringen m.b.t. de verordening, waar bij een gedeelte van de gemeente werd drooggelegd. Het door de raad in zijn vergadering van 21 April 1953 genomen besluit tot wijziging dier verordening heeft nog niet de ver eiste goedkeuring verkregen. Van Ged. Staten is bericht ontvangen dat door de Inspecteur van de Drankwet afwijzend is geadviseerd, zodat ge noemd College de raad in overweging geeft zyn besluit van 21 April te her zien. Uit de gehouden stemming bleek, dat met 4 stemmen voor en 3 tegen, bedoeld besluit wordt gehand haafd. Nu de nieuwe provinciale brug is geopend, is van Ged. Staten bericht ontvangen, dat de in dienst van de gemeente zijnde brugwachters met ingang van 1 October 1953 overgaan in provinciale dienst, zodat met alge mene stemmen werd besloten d« brugwachters met ingang van 1 Octo ber 1953 ontslag uit gemeentedienst te verlenen. Op een vraag hoe het is gesteld met de waarnemend brugwachter, deelde de voorzitter mede, dat hieromtrent nog onderhandelingen gaande zijn met de provincie. Bij de rondvraag vroeg de heer Den Hertog of de electrificatie van het net in de gemeente nog verande ringen ondergaat. Hij wees op een onvoldoende verlichting van enige resultaat te kunnen bereiken. de weg in het Noordein<ie te Hoog- made. Aangezien ook dit onderwerp aandacht van B. en W. heeft, hoopte de voorzitter spoedig met de verbetering te kunnen doen begijnen, Het raadslid Venhuizen zag gaarne een brievenbus aan het gemeentehuis. Met hem was de voorz. eens, da,t het een ongemak beschouvwd moet worden, dat geen brievenbus aanwe zig is. Hij zal dit nader bekykpn. Weth. Heenk wees er op, dat thans een gevaarlijke kruising is ontstaan bij de hoek Boddens Hosaragweg—op- ritten brug. Hij meende, dat, indien geen waarschuwingsborden komen, er ongelukken zullen gebeuren. voorzitter was het hiermede eens en zei, dat hij hieromtrent reeds contact had opgenomen met de Prov. Waterstaat. ALKEMADE Geboren: Apolonia O. M. dr van A. H Rotteveel en M. J. Munster man. Robert C. J. zn van N. H. van der Zwet en C. P. M. Elstgeest; Ma ria J. P. dr van J. C. de Koning en H. Bakker; Nicolaas P. H. dr van N. P. Koek en A. H. van Emmerik; Johannes C. M. zn van J. E. M. de Koning en C. M. Vesseur; Anna M. W. dr van H. G. Opdam en M. P. Dongelmans; Johannes C. A. zn van J. J. D. v. Mastwijk en C. M. Straat hof; Maria C. dr van G. J. v. d. We reld en H. K. A. van Veen; Anthonius B. zn van G. J. v. d. Wereld en H. K. A. van Veen; René C. M. zn van J. A. van Klink en C. J. M. van der Meer; Gerda M. dr van C. A. Vork en M. J. van Amsterdam; Martinus P. M. zn van M. Wesselman en A. M. de Jong; Cornelia M. M. dr v-an C. J. van Amstedam en M. M. Vaneman Odette A. Th. dr van Th. J. van dar Meer en J. G. Kampijon; Cornelia B, J. dr van M. van der Star en G. A. Baak; Johanna M. F. dr van Th. P. A. v. Velzen en A. C. Koot Bertha J. M dr van H. J. A. M. Koevoets en W. K C. Rijners; Nanna M. dr van C. H. F. Groothoff en E. C. van Os- nabrugge; Cornelia J. M. dr van A. J. Hoek en J. M. Loos. Ondertrouwd: L. A. B. Bakker en G. M Spruijt; L. C. Loos en C. M. Straathof; A. van der Zeeuw en Th. H. M. Otten. Gehuwd: G. C. van der Zwet en H. W. van der Meer; J. J. M. van der Meer en M. C. van Hameren; J. H. van der Tol en M. C. van Seggelen. Overleden: Marijtje van Diemen, (wed. P. Heemskerk) oud 89 jaren. OUDE-WETERING Herwonnen Levenskracht De prijzen van de verloting zijn als volgt gevallen: 297 wit, 313 rood en 2 rood ZOETERWOUDE— LEIDERDORP PATER VAN DER POEL OVER ZIJN MISSIE IN TANGANIKA Het was een goede gedachte van de Kath. Vrouwenbeweging om pa ter v. d. Poel die thans met vacan- tie in de Parochie is te vragen eens iets te vertellen van zijn Missie-ar beid in Afrika. Niet alleen de leden van de K.A.V. maar ook vele anderen waren be nieuwd naar de Missieverhalen van pater v. d. Poel, die gaarne gevolg had gegeven aan de uitnodiging en voor een volle zaal op bevattelijke en humoristische wijze vertelde hoe daar de Missie was ontstaan, en op welke wijze daar gewerkt werd om enig gedeelten van de gemeente en wees er op, dat i.v.m. de verlichting van de nieuwe brug enige lichtpunten overbodig geworden zijn. De voorzit ter deelde mede, dat de straatverlich ting reeds de aandacht van B. en W. heeft. Het raadslid Hoogeveen informeer de nogmaals naar de verbetering van Met enige lichtbeelden werd een en ander verduidelijkt, terwijl mevr. Wand, zoals altijd, voor de muzikale afwisseling zorgde. Het werd een goed geslaagde avond. Tijdens de pauze was het de presidente van de K.A.V., die niet tevergeefs een offertje voor de mis sionaris kwam vragen. AANBESTEDING VAN BAGGER- WERKEN BIJ „RIJNLAND" Het Hoogheemraadschap Rijnland heeft hedenmorgen te Leiden in het openbaar aanbesteed het uitbaggeren van en het maken van oeververde digingen met bijkomende werken langs het uitwateringskanaal tussen het nieuwe gemaal en de buiten- sluis van Rijnland te Katwijk aan Zee. Er waren tien inschrijvingen bin nengekomen, van laagste tot hoogste: C. de Groot, Amersfoort, A 488.000, B. 488.000; N.V. Amst. Ballastmij., Amsterdam, A. 497.885, B 485.000; J. G. van Oord en Zonen, Utrecht, A. 506.000, B. 510.000; P. K. Kraayenveld, Sliedrecht A. 676.500, B. 676.500; N.V. v.h. Hillen en Roo- sen, A'dam, A 740.000, B. 720.000; A. Kraal Utrecht, A„ 742.000, B. 725.000; gebr. Visser en Verhaar, Sliedrecht, A 748.000, B. 750.000; N.V. Reef, Oldenzaal, A. 762.000; C. A. Langeveld, Alphen a- d. Rijn, A. 795.000, B. 770.000; T. Bakker, Rotterdam, A. 820.000, B. 790.000. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridge-club. De resultaten van de gehouden parencompetitie van de Bridgeclub „De Brug" zijn als volgt: Groep I: 1 Visser—C. Schuiten maker 2i punten; 2 J. en P. Parle- vliet 20 pnt; 3 echtpaar F. van der Valk 18 Vi pnt; 4/5 Pluimgraaf f— van 't Hof 17 Vz pnt; 4/5 Burggraaff Korndoffer 17 Vz pnt; 6 De Jong— Hermans 17 pnt; 7 Verloop—Bloot 14 Vz pnt. Groep II: 1 D. ParlevlietBooy 28 pnt; 2 echtpaar Bouw 24 Vz pnt; 3 Th. van LeeuwenA. J. Luyten 18 pnt; 4/5 dames Huibersvan Pola- nen 17 nt; 4/5 HuibersP. van Pa ridon 17 pnt; 6 echtpaar Kruyt 15 Vz pnt; Paar 1 van groep 2 promoveert naar groep 1; Paar 7 van groep 1 de gradeert naar groep 2. DE KWAKEL Voor de derde keer. Gistermor gen werd voor de derde maal in en kele weken een brugleuning afgere den van een der in de Drechtdijk lig gende bruggen. Een zwaar geladen vrachtauto hield op de brug te veel links aan en nam de leuning in haar geheel mede. Net over de brug, bleef de auto in de kant van de weg zit ten. Alle verkeer werd afgesloten. De buspassagiers konden met flin ke vertraging overstappen op een aan de andere zijde staande extra bus. Na een uur was de weg weer vrij. De vrachtauto liep flinke scha de op. VOORSCHOTEN Weer naar de Missie. Maandag a.s. vertrekt father P. Doeswijk (Mill Hill) voor de yijfde keer naar de Missie in Brits Kameroen, nadat hij een half jaar verlof in het vader land heeft doorgebracht. Hij ver trekt Maandagavond met de Har wich-boot naar Londén, waarna hy Dinsdag uit Liverpool vertrekt naar Afrika. De gehele Zondag en Maan dagmorgen zal er gelegenheid zijn afscheid te nemen van father Does- wijk op Leidsev/eg 150. Inbraak. Gisternacht is ingebro ken in een (houten) garage van de firma van Guilenburg aan de School straat. De buit van de inbreker(s) is niet groot geweest. Er wordt ben zine en bromfietsolie vermist. De politie heeft de zaak in onder zoek. Rode Kruis-postzegelsactie. De postzegelactie van het Ned. Rode Kruis in onze gemeente is gesloten. In het postkantoor was een stand opgericht, waar een aantal dames bij tourbeurt probeerden de zegels aan de man en aan de vrouw te bren gen. De dames hebben het respec tabele aantal van 2825 zegels ver kocht en 200 mapjes met briefkaar ten. De heer C. Rovers slaagde te Utrecht als uitvoeder der Wegen bouw le afdeling.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2