RIJNSTREEK DUINSTREEK BIOSCOPEN Vier Leidse zakenlieden gaven goede modeshow Dat regelen we zelf wel Uitbundige studentenjool besloot Leidse groentijd Geboorteaankondigingen Roeloferendsveen besloot de jubileum-feestweek Inbraken tijdens de feesten ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1953 SE LEIDbE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Dames in de Turk Vier samenwerkende Leidse mid denstanders op het gebied van mode, dat gaf gisteren als resultaat een bij zonder geslaagde modeshow in de Turk. De heer Van Egmond heeft trouwens als organisator op dit ge bied een goede naam verworven. De belangstelling bewees dit: een tot de laatste plaats bezette zaal en een enthousiast applaus, telkens weer. De samenstellers van de show wa fer. het er blijkbaar over eens ge weest, dat men het nieuwste moest laten zien, aangepast aan de Neder landse smaak, maar daarmee niet vervlakt tot een zielloos en slap na- apen. De firma Van Egmond bracht de nieuwste tendenzen in mantels, man- telcostuums en bontjassen. De firma Messcher had bij deze collectie een serie hoedjes ontwor pen of uitgekozen, die de meeste Ne derlandse vrouwen met succes kun nen dragen. Er waren bij die hoedjes en man tels smaakvolle handschoenen in de nieuwste kleuren en de schoenen pasten zich uitstekend aan, tot een collectie bijeengevoegd door de fir ma Hollants. Bij de mantelpakken.toonde de fir ma Van Egmond ook de rechte, taille- ioze jasjes. Goed van snit en prach tig van stof, maar naast de klassie ke mantelcostuums toch altijd in het niet vallend. De taille op de natuur lijke plaats, dat ligt ons toch nog steeds het beste. Bij de mantelpak ken viel een zwart costuum met be scheiden ruitje op door bijzondere chique. Het hoedje, dat erbij gedragen v/erd, met een stijf, zwart sluiertje van achteren, hielp op geraffineerde wijze mee om het effect te verho gen. Verkorte rokzoom. Bij de mantels vertoonde de heer Van Egmond zo nu en dan de ver korte rokzoom. Het voldeed niet bij zender. Of moeten wij er nog aan wennen? De mannequins moesten dat ook, want zy vergaten wel eens de rok van het japonnetje, dat er onder werd gedragen, op gelijke hoogte te brengen. Tweed, dat 'n geliefde stof is deze winter, werd door de heer Van Eg mond enkele keren geshowd in com binatie met bont. Geen succes o.i.; tweed spreekt voldoende voor zich zelf. Het meeste succes had de firma Van Egmond met de rechte, ruime lange jassen, die mits van uitste kende snit en prima stof en dat waren ze, het menig seizoen zullen uithouden, ook al verandert de mo de het volgend jaar weer. De jassen zyn door hun natuurlijkheid de aan gewezen dracht .voor de Hollandse vrouw, die niet altijd kan bogen op een feilloos figuurtje, maar haar winstpunten meestal behaalt door de ongekunsteldheid en openheid van haar wezen. Sportief, practisch en beschaafd, zullen ze menige koop ster vinden. Bij het bont, dat zowel in de duur dere als in de goedkopere soorten uitstekend verwerkt was, vielen de jassen in de nieuwe bontsoort, de HYPOTHEKEN en voor alle andere raken op bet gebied van on roerende goederen 8ouw- en M akalaarsbtdrljf v. cl. Drift Oude Vest 29 - Leiden Telef. 20513 (Advertentie.) „Het bloed staat in mijn schoenen". Met deze kernachtige woorden gaf de heer S. Numann op plastische wijze zijn indrukken weer, die hij gisteravond had opgedaan, toen hij op het drukste verkeerspunt van Eindhoven, de Woenselse overweg, als verkeersagent is opgetreden. Drie kwartier heeft hij daar op de verhoging van de verkeers-agent ge staan en zijn uiterste best gedaan door armgezwaai en geblaas op zijn fluit, de duizende fietsers en automo bilisten, die daar tussen vijf en zes uur passeren veilig en zonder bot singen te laten voorbijgaan. En ter wijl de heer Numann al deze voor hem ongewone activiteit pleegde, stonden elders in de stad op de druk ke verkeerspunten eveneens burger, verkeersagenten het verkeer te rege len. Zij waren allen employé's van de N.V. Philips. Deze stunt, waarvoor het initiatief was uitgeggaan van Sjoerd de Vrij van het Philipspersbu- reau, had ten doel het publiek nader kennis te doen maken met de pro blemen van de verkeerspolitie op de spitsuren van het verkeer. Natuur lijk liep het verkeer over het alge meen op geen stukken na zo vlot als op andere dagen, al hielden vele ech te agenten een oogje in het zeil opdat er geen grote opstoppingen zouden ontstaan. Menige weggebruiker ont lokte dit de verzekering nooit meer op een verkeersagent te zullen mop peren, wanneer hij eens wat te lang naar zijn zin moet wachten. Overi gens spreekt de verklaring van de heer Numann boekdelen, dat hij er thans meer dan ooit van overtuigd is, dat het publiek geen notie heeft van de problemen, waarvoor de verkeers agenten elke dag opnieuw komt te staan. Voor het experiment bestond van de zijde van het publiek grote belangstelling. Er deed zich geen enkel ongeval voor. zeehond, op. Deze jassen zijn slechts voor enkelingen. Bijzonder chique vonden wij de zwarte persianer met rode, zijden voering, de grafietkleu- rige persianer, de blauwvos-stola (voor hen, die nog in groot gala kun nen gaan) en de witte Indisch-lam cape-stola, die menige vrouw bij haar avonduitgangetjes tot een vreugde kan zijn. Een echt show nummer was het zwart-zijden cos tuum met witte bontkraag. Hoe zeer de hoed het costuum vervolmaakt, werd duidelijk bij de zwarte seal-electric jas, die op zich zelf al een elegant stuk was, maar tot een creatie werd door de grote velours hoed met stijf sluiertje van achteren. Hoedjes en handschoen. De hoedjes van Messcher waren trouwens over het algemeen een lust voor het oog. Veel streep-dessins, bonthoedjes, veren hoedjes en ook de nieuwe cognackleur. Alles vol gens de nieuwste wetten van ko ningin Mode. En daarbij over het algemeen van een distinctie, die aan genaam aandeed. De handschoenen van Messcher waren uitstekend bij de combinaties aangepast. Hoed en handschoenen waren vaak in dezelfde kleur gehou den. De schoenen van de firma Hol lants sloten zich hierbij bijna vol maakt aan. Een enkele maal zagen wij sportschoenen, waar wij liever een geklede schoen hadden gezien, maar dat was een uitzondering en de schoen op zichzelf was steeds verant- Trams moesten het ontgelden De honderden Leidenaars, die gis- de menigte. teravond tussen tien en elf uur over de Breestraat liepen, zijn getuige ge weest van het slotfestijn der jaar lijkse ontgroening van de eerstejaars studenten. Met muziek voorop reden het collegium en de commissie van beheer in open rijtuigen naar de so ciëteit Minerva, omgeven en ge volgd door een joelende menigte stu denten al of niet met een pet op het kale hoofd die brandende fak kels meedroegen. Ouderejaars ston den op de stoep van de sociëteit de stoet op te wachten en toen die werd ontbonden, begon de vrolijkheid eerst goed. Joelend en zingend bleven de stu denten voor de sociëteit op straat staan, terwijl zy de fakkels boven hun hoofden zwaaiden. Ondertus sen leidde de politie het verkeer over de Langebrug en de Botermarkt om. Trams laten zich echter niet om leiden en toen de bestuurder van een blauwe tram uit Den Haag meende, dat hij lang genoeg gewacht had, gaf hij signalen en reed langzaam door. De ouderejaars schreeuwden de groe nen weliswaar toe, dat zij op de rails moesten blijven zitten, maar de eer- stejaar waren wel zo verstandig, tij dig het vege lijf te bergen, zodat er geen ongelukker gebeurden. Gestimuleerd door dit voorbeeld zetten ook twee stadstrams zich in beweging. In minder dan geen tijd echter waren enige studenten de eer ste stadtram binnengedrongen en trokken zij de beugel omlaag, zodat de tram zonder stroom kwam te staan en niet verder kon. De tweede tram probeerde de eerste voort te du wen, maar toen de studenten dat be merkten, ging ook van de tweede de beugel omlaag. Een van de agenten vond dat wat al te erg en hij tracht te aan de achterzijde op de laatste tram te klimmen. Toen de studenten dit wilden verhinderen, trapte de agent in zijn verbouwereerdheid een grote tramruit in. Het was overigens de enige schade, die werd aange richt. Even later zagen de trams kans hun weg naar het station te vervol gen, evenals een andere stadstram in de andere richting kon doorrijden. De studenten probeerden daarna nog een Citosa-bus tegen te houden, maar de chauffeur trapte eens flink op z'n gaspedaal, terwijl de conduc teur de binnendringende studenten uit de bus kon jagen. Met een flinke vaart reed de bus vervolgens door Langzamerhand werd het rustiger en verdwenen de studenten in de sociëteit, waar het feest met een diner besloten werd. Het was de laatste keer, dat een dergelijk slot festijn op deze wijze gevierd kon worden. Volgend jaar immers zal de beroemde stoep van Minerva ver dwenen zyn en zal dit spectakel daardoor aan luister inboeten. woord. Ook hier het nieuwste, maar geen extravaganties (gelukkig!). Het pumpschoentje met de naaldhakjes was een aardigheidje voor slanke, lichtvoetige meiskes; het werd er bij gezegd, want al oefent men nog zozeer, daarop zal de forse Neder landse zich toch niet bij voorkeur voortbewegen. De firma Van der Staay liet zien, hoe men op een ski-costuum met succes een bont jasje kan dragen. De commentaren voor de microfoon werden verzorgd door de heer Van Egmond zelf. Voor de muzikale om lijsting zorgde het ensemble Alex ander Corret. De vele dames waren zeer geanimeerd en toonden dit door warm applaus. Na afloop gingen velen de collectie nog eens van dicht bij bekijken. C. Th. R. Leidse Universiteit Geslaagd voor het semi arts examen de neren J. H. Elzerman Den Haag, W. J Kappelle Hengelo, J. Meel, Lei den, C. Schuman Haarlem, A. F. Steens, Eindhoven en J. K. Versteeg, Den Haag. het arts examen de heer H. J. de Mol van Gtterloo, Warmond, C. Romijn, Delft, W. L. W. Tersmette, Delft, Ch. G. W Themen, Oegstgeest en C. Versteeg, Leiden. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden (Advertentie). ALPHEN AAN DEN RIIN Hoofdingeland-plaatsvervanger. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland maken bekend, dat bij de op 24 September j.l. gehouden nieuwe verkiezing in het 10e kiesdistrict van het hoogheemraadschap van Rijnland, nodig geworden wegens het niet aan vaarden van de benoeming door de op 5 Augustus 1953 tot hoofdingeland plaatsvervanger gekozene, is gekozen de heer C. J. Kempenaar te Aarlan- derveen als hoofdingeland-plaatsver vanger voor het ongebouwde eigen dom in het 10e kiesdistrict (Alphen aan den Rijn). HAZERSWOUDE Blokploeg B B. opgericht. In het R.K- Parochiehuis aan de Rijndijk werd gisteravond, een blokploeg voor dit gedeelte van de Rijndijk opge richt. Burgemeester Den Hollander sprak op deze avond een kort ope ningswoord, waarna de heer C. Stroo van Koudekerk aan den Rijn het woord kreeg Deze belichtte in korte trekken de organisatie van B.B. zo wel plaatselijk als landelijk. Hij toon de aan, dat de B.B. staat of valt met het principe der onderlinge hulpver lening. Een ieder oproepend zijn plicht te verstaan, besloot hij zijn pleidooi, dat vrucht bleek te dragen, want staande de vergadering werd een blokploeg opgericht, waarin echter nog plaats is voor enkele vrijwilligers. Burgemeester Den Hollander dankte lot slot voor debereidwillige steun die de B.B. kennelijk mag ondervinden, en deelde mede dat a.s. Donderdag een dergelijke avond in 't Zwaantje zal worden gehouden. BODEGRAVEN Esto. Zondag a.s. trekt Esto met i enkele invallers naar het sterke Nieu wer kerk. Met een gelijkspel zal men heel tevreden mogen zijn. Liefheb bers voor de bus kunnen zich mel den bij W. ten Brink. Esto II ontvangt VEP III; Esto III is de gastheer van Boskoop III; Esto A speelt op eigen terrein tegen VEP a terwijl het b- en c-telftal resp. VEP b en Unio b zullen ontmoeten. Dammen De eerste competitie wedstrijd van onze plaatselijke dam club O.G.B. is in een verdiende zege geëindigd. De gedetailleerde uitslag luidt: W. TerlouwN. Leeuwenberg 20; C. ScheeJ. Kromhout 2—0; T. LammensP. van Egmond 02; N. AnkerJ. van der Meij 1—1; A.Kooi- straA. van der Brink 20; J. van DamH. Ravensbergen 0—2; J. van Leeuwen—A van der Meij 1—1; A. Sterk—K. Verkuijl 1—1; T. Kooistra C. Jongerius 11; G. Schellinger houtF. Verkuil 2—0. De tegenstander was RDC uit Rijnsburg. NIEUWVEEN KABO vergaderde. Gisteravond hield de Kath. Bond van Overheids personeel een ledenvergadering in de bovenzaal van Leliveld. De voorz., de heer G. Vroonhof, opende op de gebruikelijke wijze. Nadat de agenda in vlot tempo was afgewerkt nam de voorzitter het woord. Hij sprak z'n teleurstelling uit over de geringe opkomst. Spreker wilde contact opnemen met de KAB van de omliggende gemeenten voor kennisneming van hun winterpro- gram om, aan de hand daarvan tot een gezamenlijke geschikte film avond te komen. Daarom stelde hij voor dat tijdens iedere vergadering één der leden een lezing houdt of een causerie houdt op DE LEIDSE Casino kondigt de film „Een zoon van niemand" aan als een tranen- doorweekte bladzijde uit het -leven en inderdaad poogt deze film herhaal delijk alle traanregisters open te trekken. Een jonge graaf, knap en met grote sociale belangstelling, hetgeen reeds bij de aanvang van de film door zijn liefde voor een gewoon meisje blijkt, wordt in dit nobele werk gedwarsboomd door zijn moe der, die de zaak minder breed ziet. Zij wordt hierin bijgestaan door een rechtgeaarde schurk, zonder 'n zwak moment. Samen vertroebelen zij de situatie zó, dat het meisje vlucht. Enige jaren later zien wij haar terug in het gezelschap van een inmiddels geboren zoon. Door een toeval komt de gravin het te weten en bang dat de vader het kind zal vinden, laat ze het ontvoeren. De moeder, die denkt dat haar zoon dood is, besluit in het klooster te gaan. Hierna groeit de jongen voorspoedig doch onbegrepen in een kostschool op. Het slot van de film laat diverse sterfbedden zien, waaronder dat van de ontaarde gravin, die haar biechtvader haar zonde bekent. Er vloeien zoveel tra nen, dat het witte doek er wel door weekt van moet zijn. Onze zakdoek is er echter droog bij gebleven. Voor de liefhebbers van drama's als „De twee Wezen" en „Het biechtgeheim" om van te smullen. De anderen kun nen hun genoegen beleven aan een tekenfilmpje van Canadese makelij in het voorprogramma, volkomen nieuw van gegeven en uitwerking! Toegang boven 14 jaar. Lido De directie van het Lido- theater heeft maandenlang geëxpe rimenteerd om de nieuwste vindin gen voor de projectie toe tc passen en is thans gekomen tot het groot beeld projectie op zilverdoek in combinatie met Synchro Screen, waarmede het beste, wat er op dit gebied te brengen is, bereikt schijnt te zijn. Of nog meerdere vindingen verbeteringen zullen brengen, zal de toekomst moeten leren. In deze vorm kan men deze week genieten van een comedie met tal van lachsalvo's in de film „Lach, of ik schiet". Het verhaal geeft de ge schiedenis van Remy Marko en zijn familie. Marko is tijdens het drank verbod in de Ver. Staten een verwoed dranksmokkelaar geweest en na de opheffing van het drankverbod zit er voor hem niets anders op dan een legale brouwerij te beginnen. Maar, het bier is slecht en de schulden stapelen zich op. En natuurlijk ko men er nog meer gebeurtenissen bij, zodat het geheel een dolle comedie werdt, waarom smakelijk kan wor den gelachen Deze film werd vervaardigd naar Damon Runyon's kolder-comedie, die in Broderick Crawford en Claire Trevor uitstekende hoofdrolvertol kers heeft gevonden. Door de KFC boven de 18 jaar ge keurd. Luxor „Rebecca", de geschiedenis van de jonge vrouw, die op wonder lijke wijze door een man ver boven haar stand, ten huwelijk wordt ge vraagd en in het oude kasteel een tijd van angst en verschikking, van on begrip en tegenwerking tegemoet gaat, blijkt nog steeds de belangstel ling van het grote publiek gaande te houden. Daphne du Maurier, die deze ge schiedenis op voortreffelijke wijze te boek stelde, heeft reeds talloze her drukken van zijn geesteskind beleefd en ook de verfilming van deze boeien de geschiedenis, blijkt een succes De vertoning van „Rebecca" is een reprise, want de film is reeds vroeger in de Leidse theaters vertoond, maar evenals het boek, dat velen steeds weer opnieuw pakken om te herle zen, is ook de film een tweede be zoek volledig waard. Toegang 18 jaar. Trianon. Als „Het Manderson Mysterie" begint is Manderson reeds uren dood. Hij werd gevonden achter een schuurtje bij zijn- kasteelachtig landhuis en de jury nam aan, dat het zelfmoord was geweest, gepleegd in een vlaag van verstandsverbijstering. Maar de journalist Trent, die deze zaak „versloeg", gelooft er niets van. Hij zit er wel zo lang achter aan tot dat hij de voormalige secretaris Mar lowe kan beschuldigen van moord. De secretaris vertelt dan hoe het ge val zich precies heeft toegedragen, maar ontkent, dat hij het was, die Manderson doodschoot. Wie deed het dan wel? U raadt het in geen tien keer, maar dat is ook juist het aar dige van zulke criminele geschiede nissen. Het geval speelt zich af in Engeland en wordt met echt Engels flegma behandeld. Een verrassing is, dat Orson Welles, de grote, in deze film meespeelt en wel als Manderson. Weliswaar treedt hij pas vrij laat op, maar hij citeert tenminste Shake speare. De film is in elk geval een boeiend verhaal geworden met een verrassende inhoud. Toelaatbaar bo ven 14 jaar. Rex: De titel van de Italiaanse film „Levend begraven" laat niet verm^o den, welk een ongezocht verhaal er afchttr schuilt Eva de Rossi komt als volwassen meisje van het kostschool weer in hel oude grafelijk huis, waar haar moeder een leven van verdriet lijdt omdat haar stiefzoon, graaf Frede- rico Rossie, haar steeds geld afperst om zijn losbandig leven te kunnen betalen. De thuiskomst van het meisje maakt het haar stiefbroer niet gemakkelij ker, omdat zij zich tegen zijn brute afperserij verzet. Wanneer zij ont dekt, dat hij in samenwerking met de huishoudster, die zijn kwade ge nius is, bezig is haar moeder te ver giftigen, sluiten zij haar op in een onderaardse kerker. De zieke gravin voelt bij intuitie wat er gebeurd is en ijlt in de nacht naar de kerker, waar zij door de huis houdster ontdekt en vermoord wordt. Op zeer goede wijze wordt het aangrijpende spannende verhaal van het opgesloten meisje, het oprukken der Garribaldisten, want in die tijd speelt het verhaal, haar vlucht en be vrijding weergegeven. In het begin van de week hoorden wij verschillende malen critiek op het beleid van het Oranje-comité b.v. het was al te ver in de tijd om nog goed weer te hebben voor Oranje feesten enz. Het zag er aanvankelijk naar uit dat deze mopperaars nog gelijk zouden krijgen ook, maar nu de festiviteiten weer tot het verle den behoren is het tegenovergestel de gebleken. Want men had het niet beter kun nen treffen, en vooral dit prachtige weer is mede oorzaak geweest, dat Roelof arends veen een Oranje-feest heeft gekregen, dat het een ieder naar de zin maakte. De heren van het comité verdienden een pluim! Het zal hun ongetwijfeld een grote voldoening gegeven hebben, dat het jubileum-festijn in alle opzichten zo prachtig geslaagd is. Men begon Vrijdag weer met de gebruikelijke muzikale rondgang door Liefde voor Harmonie waarna te 10 uur op het feestterrein de spelen voor de meis jes begonnen. Zeer veel belangstel ling bestond er voor de werkelijk zeer vermakelijke volksspelen, waar bij ook de deelname zeer groot was. Intussen hebben de kermisexploitan ten ongetwijfeld zeer goede zaken gedaan, en zullen zeer zeker het Veense feest met dankbaarheid blij ven gedenken. een of ander onderwerp uit 't bonds orgaan of ander tijdschrift. Na zo'n lezing zal er gelegenheid gegeven worden tot het stellen van vragen. De Boys naar Alem. Zondag maakt het eerste elftal van Nic. Boys de traditionele trip naar Alem. Zoals men weet is dit dorp in Bra bant door Nieuwveen sedert de oor logsdagen geadopteerd. Als een blij vende band vind ieder jaar weer een voetbalwedstrijd plaats om een grote wisselbeker. Die eerste beker is een paar jaar lang dfinitief eigendom ge worden van de Boys, hetgeen van de beker waar thans om gespeeld moet worden nog land niet gezegd kan wor den. De situatie is thans zó, dat als Alem a.s. Zondag wint, zij definitief eigenaar van de beker is. Aangezien de Boys zeer verzwakt uit moeten komen, (4 invallers) zul len we waarschijnlijk deze beker niet meer in Nieuwveen zien. Zondagmorgen om kwart vóór zes vertrekt de grote bus van Koppenol vanaf Nieuwveen naar Langeraar, alwaar om zes uur de H. Mis zal wor den bijgewoond. Daarna naar Rotter dam, waar men de Maastunnel zal gaan bezichtigen. In Waalwijk zal rr.'ij bij een oud-clubgenoot een kopje koffie drinken, waarna men dan om ongeveer een uur in Alem hoopt aan te komen. Om twee uur vangt de wedstrijd aan. Na afloop een gezame- lijke broodmaaltijd aangeboden door de gastheren. Na een bezoek aan de kermis vertrekt men om zeven uur. Bietencampagne begonnen. De eerste schepen zijn aan de Katten- brug garriveerd voor het vervoer van bieten. Overal in de polder ziet men de arbeiders bezig om de laatste bie ten te rooien. Vrijdagmorgen is een begin gem'aakt met het vervoer naar de fabrieken. Doordat het comité voor de lam pionoptocht des avonds te 7.30 uur enkele pryzen beschikbaar had ge steld, was ook dit onderdeel zeer in trek. Dit vormde tevens het sluitstuk van het officiële programma, maar de feestviering ging op. uitbundige wijze dbor tot ver na middernacht. De prijswinnaars der kinder- en volksspelen tenslotte waren: Meisjes le klas. Blokjes rapen: 1. Lida v. d. Meer, 2. Theresia Warmer dam, 3. Annie Hoogenboom. 4. Mar jan de Jong. 2e Klas. Vlaggetje steken: 1. Igna Wesselman, 2. Ella v. d. Meer, 3. Em mie Klein, 4. Thea v. Klink. 3e klas: Touwtje springen: 1. Mia Wesselman, 2. Nellie l'Ami, 3. Annie Hoogenboom, 4. Greta Bouwmeester. 4e Klas. Balletje dragen: 1. Jan- nie v. Ruiten, 2. Thea v. d. Zwet, 3. Barrie Bakker, 4. Corrie Koek. 5e klas. Hardhoepelen: 1. Lientje Bouwmeester. 2. Annie Kerkvliet, 3. Ineke Spierenburg, 4. Paula Bakker. 6e Klas. Naar de trein. 1. Corie Haak, 2. Rietje Schrama, 3. Ria Koek, 4. Ria Weselman. 7e en 8e klas. Was ophangen: 1. Nel v. Klink, 2. Corrie v. d. Veer, 3a Sjaan Dobbe, 4. E. van Leeuwen, 5. Rini v. Ruiten, 6. An v. d. Meer. Ringsteken: 1. W. Kerkvliet, 2. Andr. Elstgeest, 3. G.Warmerdam, 4. Ignas v. Velzen. Blaastrappen: 1. Cilia van Emme rik. 2. Annie Spruit, 3. Riet Lek, 4. Corrie v. d. Meer. Zaklopen voor paren: 1. Alfons v. d. Meer en Rina Klein. 2. Antoon Akerboom en Engelien Zaal. 3. Bert Bakker en echtgenote, 4. Kees v. d. Meer en Corrie v. d. Meer. Toen bakker A. P. van Pelt, Woens dagavond een kijkje was gaan nemen bij de Oranjefeesten, hadden onge wenste bezoekers zich door het keu kenraam toegang weten te verschaf fen tot zijn woning. Nadat de dieven 2 dozen bonbons geconsumeerd hadden, hebben zij nog een flink bedrag aan wisselgeld uit de lade gestolen, evenals een por- temonnaie inhoudend 40,welke behoorde aan een logé van de heer Pelt. Begrijpelijk geen prettige ge waarwording voor de familie by de thuiskomst. Maar de heer Pelt mocht zich nog gelukkig prijzen, dat hij een veel groter geldbedrag juist uit de zaak naar een veiliger plaats had gebracht. Inmiddels is gebleken, dat de lang- vingers zich niet beperkt hebben tot een ongewenste rondwandeling in de winkel van bakker Van Pelt. Zij heb ben zich ook toegang verschaft tot de woning van de heer N. v. Ruiten aan de Langeweg, waar zij een paar hor loges meenamen. Daarna vervolgden zij hun stroop tocht naar de winkel van de Coöp. Samenwerking in het Noordeinde, waar zij 100.uit de winkellade stalen. Ook hier had men juist tevo ren een groot bedrag uit de kas naar veiliger oorden gebracht. NOORD WIJK Voor het examen doktersassis tente theoretisch en practisch slaagde te Amsterdam mej. W. v. d. Eijkel. De heer K. Bos alhier slaagde voor het diploma 2e knecht van de Kon. Maatschappij van Tuinibouw en Plantkunde. Handbal. Morgen ontvangt MSV 1 (dames) het sterke elftal van HVL uit Leidschendam. Het zal voor hen geen gemakkelijke taak zijn om ook dit sterke team aan de zegekar te binden. Zeker is het dat het op het Sportpark aan de v. Panhuysstraat zal spannen. Het volledige program ma is als volgt: 1 uur MSV BGios (dames); 2 uur MSV 1HVL 1 (da mes); 3 uur MSV 1HVL 3 (heren); 4 uur MSV 3—MSV 2 (dames). Geb.: Hendrikus L. A., z. van C. A. Heemskerk en M. A. Mink; Chris- tianus G., z. van J. de Vos en J. Zuid hoek; Henricus G., z. van A. Broek hof en C. M. v. d. Akker; Cornelia J. E., d. van J. P. Mooijekind én E. M. v. d. Berg; Johannes G. L., z. van F. A. Timmermans en A. A. Faas. Getr.: D. C. v. Stempvoort en M. Warneke; W. Hazenoot en L. v. Roon; N. R. K. Godé en D. Schrier. Overl.: Geertruida A. Hollenkamp, 90 jaar; Luigi H. Gozzi, 89 jaar. WASSENAAR Propaganda-avond Wit-Gele Kruis. In het kader van de Volksgezond- heidsweek werd gisteravond in het Verenigingsgebouw een propaganda, bijeenkomst belegd door het Wit- Gele Kruis. Na een inleidend woord door de voorz., drs. W. S. Lubsen, sprak zr. E. C. M. Kampschör over de kraamhulp. Spr. behandelde de verschillende facetten van de moe- derschapszorg. De organisatorische opzet van de kraamzorg is, dat óns land in districten is verdeeld en dat in elk district een kraamcentrum is opgericht. De Kruisverenigingen hebben de taak ervoor te zorgen, dat vanuit deze centra zo goed mogelijk hulp wordt verleend. Er is nog een groot tekort aan kraamverzorgsters en daarom moeten alle krachten wor den ingespannen om leerlingen voor dit moeilijke, maar prachtige werk te werven. De heer C. W. J. M. de Ruyter sprak daarna over het werk van het Wit-Gele Kruis. Hij noemde de ver schillende taken, die de Kruisvereni gingen vervullen, taken die niet al leen plaatselijk, maar ook in pro vinciaal en landelijk verband de aan- dacht vragen. Er wordt b.v. naar ge streefd het geneeskundig schooltoe zicht in het werk van de Kruisver enigingen op te nemen. De geestelijke volksgezondheidszorg, het bestrijden van T.B.C. en van Rheuma, en de re validatie en gebrekkigenzorg zijn ter reinen, waarop voor de Kruisvereni gingen, en wat het Katholieke volks deel betreft, voor het Wit-Gele Kruis, nog belangrijke taken zijn weggelegd. Ongeluk met bromfiets. Op de Schouwweg reed de 39-jarige brom fietser K. uit Wassenaar bij het pas seren van enkele wielrijders te dicht langs een boom, waardoor de 32-jari- ge mej. B. uit den Haag, die achterop de bromfiets zat, met haar benen die boom raakte. Zij werd op het weg dek geslingerd en liep een hersen schudding op. Per Rode Kruis ambu lance-auto is zij naar haar woning in Den Haag overgebracht. Gedurende het a.s. weekend wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen: R. S, ten Cate, Hugo de Grootstraat 1, tel. 3027 en A. Doelman. Wittenburger- weg 114, tel. 9510. Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdagavond wordt de avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken waargenomen door: Apo theek O. A. Singelenberg, Rijks straatweg 729, tel. 9141. ZOETERMEER K.A.V.De schaakavond van Her wonnen Levenskracht, zal niet Dins dag 29 September gehouden worden, mar op Dinsdag 6 October a.s. van 8 tot 10 uur in de oude Jongensschool. R.K. Schaakver. Uit de flinke op komst der leden blijkt wel dat deze winter weer veel belangstellingbe staat voor de club-competitie. Er wordt nu ook geregeld met de klok gespeeld, waardoor een goede oefe ning gegeven wordt voor de competi tie in de Haagsche Schaakbond, waar het spelen met de klok verplichtend is. Deze week zyn er weer 9 partijen gespeeld, waarvan 2 werden afge- borken. De uitslagen waren: J. C. OpdamA. Stig 10; Jac. Kalis vaartA. P. Nühn 10; H. Houtman G. de Vree 01; H. C. Comijn A. P. Nühn 0—1; A. Stig—J. C. Op dam afgebroken; G. P. van der Broek A. van Domburg 10; Th. van Ga len Jr.J. van de Arend 10; P. G. ScholtesA. C. van Dijk 01; J. C. v. BiggelaarTh. van Galen Sr. af gebroken.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2