Goede voorlichtingsdienst is het halve werk De Engelse kroning Weer een spitse Hagenaar Swing-nozems raakten over hun toeren in Concertgebouw Zaken zijn zaken? De aardappel in ongenade? Heerlen* Schots op dreef! HET ZINGENDE NIJLPAARD m DINSDAG 22 SEPTEMBER 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De Nederlandse uitvoer „Gedurende de eerste helft van dit jaar Is het stijgingspercentage van onze uitvoer beneden de vereiste maat gebleven. Vooral dit laatste verontrust mij, want ik aarzel niet het exportvraagstuk een kernpro bleem van de Nederlandse economie te noemen. Wij staan in Nederland, op straffe van werkloosheid en een daling van de levensstandaard, voor de taak, ondanks de groeiende weer stand tegen een verdere toeneming van onze uitvoer, een uitbreiding van de export tot stand te brengen." Deze v/oorden sprak minister Zjjl- stra bij de opening van een dienst- conferentie voor ambtenaren van de buitenlandse dienst, die met de be hartiging van economische en han- «JaLrpolitieke belangen voor Neder- Ufftd ln den vreemde zijn belast. De conferentie duurt deze gehele week. Minister Zijlstra stelde voorop, dat de overheid noch direct noch in direct de plaats van het exporterende bedrijfsleven moet trachten in te ne men. Niettemin ligt er voor de rege ring op het terrein der exportbevor dering een belangrijke taak. Het be drijfsleven mag terecht de eis stellen, dat het bij die export alle mogelijke medewerking verkrijgt. Daarvoor is het noodzakelijk, dat het handels politiek apparaat, waarover de rege ring beschikt, bij voortduring en met grote vastberadenheid blijft streven naar een verdere vrijmaking van de internationale handel. Daarvoor is 't tevens noodzakelijk, dat de overheid zorg draagt voor een uitstekende eco nomische berichtgeving over het bui tenland in Nederland en over Neder land in het buitenland. „Ik zal niet aarzelen", vervolgde de minister, „de Economische Voor lichtingsdienst, die in Nederland met deze taak is belast, zo nodig te ver sterken. Het is zonder meer duide lijk, dat de Nederlandse officiële vertegenwoordigers in het buitenland hier een belangrijke taak hebben te vervullen. Op grond hiervan zal ik evenmin nalaten bij mijn ambtge noot van Buitenlandse Zaken hier voor een grote mate van aandacht te vragen." Minister Zijlstra wees er verder op, dat de wereld zich in een periode van ontwikkeling en welvaartsstij ging bevindt, die tot een toenemende vraag naar goederen leidt. „Ik heb nog nimmer aangetoond gezien, dat het industriële voortbrengingsappa- raat op langere termijn bezien, zulke afmetingen kan aannemen, dat het de stijging der vraag overtreft. Indien wij ons goederenaanbod in prijs en kwaliteit voldoende concurrerend we ten te houden behoeven de afzetmo gelijkheden voor Nederland niet pes simistisch beoordeeld te worden." VIER MILLIOEN POSTZEGELS VOOR TBC-BE STRIJDING. De heer L. SCchuddebeurs, gepen- sionneerd leraar van de Ambachts school te Winterswijk, die sedert 1945 gebruikte postzegels inzamelt ten bate van de Ned. Centr. Ver. tot Bestrijding der Tuberculose, heeft Zaterdag het restant van het vierde millioen aan de vereniging verzon den. Van de opbrengst van elk mil lioen gebuikte postzegels wordt een patiënt enige tijd gratis in een sa natorium opgenomen. ZEVEN ZWAARGEWONDEN. Op de Amstelveense weg ter hoog te van de Ringspoordijk te Amster dam is vanochtend een personen auto op een aanvankelyk enige tien tallen meters er voor rijdende wagen gebotst, nadat deze in een slip dwars op de weg kas gekomen. Zeven per sonen zijn zwaar gewond naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overgebracht. NOOIT VAN GEHOORD 1 Bijna 30.000 Ned. geëmigreerd Van Januari tot September 1953 zijn ongeveer 28.200- Nederlanders ge ëmigreerd. De komende maanden zullen nog verscheidene schepen en vliegtuigen met emigranten naar Canada, Australië, Zuid-Afrika en Nieuw-Zeeland vertrekken, waar door het totaal aantal geëmigreerde Nederlanders dit jaar de 30.000 ruim schoots zal overschrijden. Zaterdag j.l..vertrok de „Sibajak" uit Rotterdam' met 376 emigranten naar Canada. Van Schiphol vertrok dezelfde dag een K.L.M. emigranten vliegtuig naar Canada met ongeveer 60 passagiers. Gistermiddag is van Schiphol een vliegtuig met ongeveer 60 emigranten naar Australië ver trokken. Op de „Grote Beer", die vandaag uit Rotterdam naar Canada vertrekt, zullen zich 475 emigranten inschepen. Eveneens vandaag ver trekt naar Canada een KLM-vlieg- tuig met ongeveer 60 emigranten. Op 28 September gaan ongeveer 60 emi granten per vliegtuig naar Canada. De vertrekdata van de emigranten schepen zijn voorlopig als volgt vast gesteld: 29 September: Zuiderkruis naar Canada (600650 emigranten); 1 October: Johan van Oldenbarne- velt naar Australië (ongeveer 1400 emigranten) 20 October: Grote Beer naar Canada; 20 October: Zuider kruis naar Zuid-Afrika; 28 October: Sibajak naar Australië; 17 Novem ber: Grote Beer naar Canada; 1 De cember: Waterman naar Zuid Afri ka; 14 December: Zuiderkruis naar Nieuw-Zeeland. BLOEMEN in de kiem gesmoord Toen een auto, volgeladen met kostbare exportbloembollen, zich gis teren naar Amsterdam spoedde om daar zijn kostbare last over te laden op een zeestomer voor Zweden, rol den er bij Assendelft enkele tiental len manden van zijn wagen. Het verkeer op deze weg is druk en zodoende reden er onmiddellijk vele auto's over de gevallen manden heen en stampten de bollen in een paar seconden tijd tot een sappige puree. Troosteloos stond de chauffeur even later naar de ruïne te kijken en alsof het nog niet genoeg was, dat de schade ongeveer 10.006,zou belopen, kwam er nog een agent aan te pas, die een bonnetje schreef, om dat de vrachtwagen te hoog opgela den was. In de onlangs gehouden opinie peiling vroeg het Nederlands insti tuut voor de publieke opinie aan honderden mannen uit alle lagen van de bevolking: „Hebt u iets van de Engelse kroning gezien, gehoord of gelezen of niet?" Meer dan 9 op de 10 mannen (92%) hebben op de een of andere manier aandacht geschonken aan de Engel se kroning. Zes procent gaf op niets van de Engelse kroning te hebben gezien, gehoord of gelezen, terwijl 1 geen antwoord gaf. Vier en tachtig procent van alle ondervraagden heeft over de Engel se kronings film in de krant gelezen Zes op de tien mannen hebben er van gehoord over de radio. In de weekbladen heeft 45% er over gele zen. Dit percentage is bij de volks klasse 40% en bij de beter gesitueer den 55%. Acht en twintig procent heeft de kroningsfilm of het journaal in de bioscoop gezien. Bij de volks klasse bedraagt dit percentage 21%, terwijl 43% van de beter gesitueer den de film zag. Van de volwassenen tot 35 jaar heeft 34% de film gezien. Bij de ouderen boven 65 jaar is dit percentage 19. Negen procent van alle ondervraagden heeft de kroning op de televisie gezien. Dit percenta ge bedraagt bij de volksklasse 8 en is bü de beter gesitueerden gestegen tot 13%. Bij de volwassenen tot 35 jaar heeft 12% de kroning op het te levisiescherm gezien. Boven 65 jaar is dat 4%. Bewijzen voor goed gedrag Naar .het Alg. Dgbl. verneemt is tussen de ministeries van Binnenland se Zaken en van Justitie overeen stemming bereikt over een nieuwe regeling voor het verstrekken van bewijzen van goed zakelijk gedrag aan Nederlanders. Zoals men weet wordt in talrijke gevallen b.v. voor het verkrijgen van een Rijksbetrekking, voor het betreden van emigratielanden enz. het bezit van een bewijs van goed zedelijk gedrag geëist. Zulk een be wijs wordt als regel niet verstrekt aan degenen, die wegens een misdrijf zijn veroordeeld. Er ligt thans een wetsontwerp ge reed, waarin wordt voorgesteld na verloop van een aantal jaren straffen voor bepaalde misdrijven uit iemands strafregister te verwijderen, zodat het hebben begaan van deze misdrij ven geen invloed meer kan hebben op de uitreiking van een bewijs van goed zedelijk gedrag. DODELIJK ONGEVAL. Het 4-jarig zoontje vaa de fami lie Ewijk uit Woerden viel Vrijdag met zijn keel op een autoped, waar door de luchtpijp van het kind ern stig werd beschadigd. De kleuter werd onmiddellijk naar het zieken huis te Utrecht overgebracht, doch hulp mocht niet meer baten. De klei ne overleed spoedig. In de vergadering van de Haagse gemeenteraad heeft wethouder Dett- meijer gistermiddag medegedeeld, dat de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aan B. en W. heeft doen weten, dat hy alsnog vergun ning verleent de spits van de St. Ja- cobstoren te doen aanbrengen volgens een ontwerp van de heer H. H. van Zeggeren, hoofdarchitect van Ge meentewerken. Deze beslissing maakt een einde aan een reeds enige jaren hangende kwestie. Vervanging van de voorma lige gietijzeren torrenspits bleek noodzakelijk wegens in het toren lichaam optredende scheuren. De des tijds bestaande investeringscommis sie had aanvankelijk bezwaren tegen het aanbrengen van een spits. Nadien heeft de minister van O. K. en W. bezwaren ingebracht tegen het plan- Van Zeggeren. De bewindvoerder heeft deze thans laten varen. Wethouder Dettmeijer deelde me de. dat de maatregelen en voorstellen welke uit de ministeriële goedkeu ring voortvloeien, zo spoedig mo gelijk de raad zullen worden voor gelegd. Beangstigende taferelen te Amsterdam De levendige hoofdstad van ons nuchtere land heeft Zaterdagnacht binnen de muren vaL het Concertge bouw een „show" geherbergd, die los geslagen werd door een koortsige Lio nel Hampton een half etmaal voor zijn optreden lag hij nog met 40 gra den koorts onder de wol en zijn 22-persoons all coloured orchestra. De stadsredacteur van het Parool gaf gisteravond een pakkende be schrijving van de aanblik, welke de zaal tijdens de uitvoering bood. „Op het podium bevond zich de heer Lionel Hampton met zijn orkest. De heer Hampton bewerkte een trommel met een stuk hout, zijn costuum een uur tevoren nog keurig opgeperst was doorweekt, en hing als een vod om zijn lichaam, van zijn gezicht gutste het zweet in een brede water val, zijn mond was vertrokken tot een bijna waanzinnige lach, zijn ogen glansden koortsig, hij had waarschijn lijk ook koorts. Naast het orkest stond een jongen uit het publiek een wilde jungledans weg te geven, ar men en benen schokten op en neer, hij wrong zich in de vreemdste boch ten. De zaal vrijwel uitverkocht was volledig in beroering, een groot deel van het publiek schreeuw de en joelde niet alleen, maar som mige schokten en dansten in hun stoelen en sloegen hun handen ineen, op een wijze alsof zij nooit op zouden houden. Wij gingen naar een staaltje van massa-suggestie van de bovenste plank". Wilde tonelen. Zó was de toestand voor de pauze. Een beetje erg raar en niet zo pas send in de sfeer van het Concertge bouw, maar het was in ieder geval een bijeenkomst, die men nog plotse ling zou kunnen doen beëindigen door te zeggen: „Dames en Heren, het is bedtijd; we gaan naar huis!'' Na de pauze werd het anders. Lio nel had last van inzinkingen in ver band met zijn koorts en in die zwak ke ogenblikken trok hij zich op aan het rhythme, een bezigheid, waarbij al spoedig zijn tweede costuum door weekt raakte. Het publiek kwam er echter van in extase. Een jongeman met een grappige jekker en een zwarte spijkerbroek De Hilversumse politie heeft de hand weten te leggen op iemand, die zakendoen en flessentrekkerij, nu juist niet uit elkaar kon hou den, voorwaar dus een zeldzaam exemplaar! Men merkte eerst hoe laat het met de man was, toen hij een groot aantal horloges en andere waar, tegen sterk verlaagde prijs van de hand deed. Dit viel hem uitermate licht, temeer daar hij zijn leveran ciers nooit betaalde. Zuivere winst dus, maar geen zuivere koffie. Het laatste scheen hij zelf ook te vermoeden, want zo hier en daar had hij z'n ontspanningsstulpjes, tevens onderduik-adressen voor de alty'd weetgierige Hermandad. In deze gelegenheden ontving hij zijn zakenvrienden, vierde feest en reed in dure deviezenvreters rond. Aangezien hij ook verder het aanzien had, van wat men in sommige kringen, een groot man noemt, bleef de achterdocht jegens zijn per soon geruime tijd sluimeren. Onze altijd wakkere politiemannen doen er echter het hunne toe, die rust niet verder te verstoren. maakte zich uit het publiek los en rende naar het podium, waar hij zich in allerlei bochten begon te wrin gen. Als een slappe vaatdoek sloe ber de hij in het rond en zijn armen en benen bewogen als de zuigerstan gen van een locomotief. Een waardige suppoost trachtte de jongeman weer op zijn plaats te krij gen, maar de zaal nam er geen ge noegen mee. Men begon te fluiten en te joelen en de spijkerbroek voel de zich hierdoor gesterkt, zodat hij op het podium bleef rondtollen. En toen begon het pas goed. Lionel Hampton had zijn hoofd geschud tij dens een vibrafoonsolo. Het ging niet best. Hij verliet het toneel en kwam een halve minuut later weer fit te voorschijn, ogenschijnlijk althans. Hij greep vervolgens de trom en begon deze met een stuk hout verschrikke lijk te bewerken. In de zaal sprongen de mensen overeind, handen klap pend en zich in bochten wringend voor zóver de plaatsruimte dat toe liet. Op dat moment ging Hampton, licht wiegend in zijn doorgezakte knieën de zaal in en achter hem volgde het gehele orkest in een rhythmische strompeling met in zijn midden nog steeds de jongeman in spijkerbroek, die hardnekkig vast hield aan zijn locomotief-stijl. Een processie om de brandspuit op te zetten. Beangstigend. Maar het publiek was volslagen gek. Hampton had een dame uit een van de rijen gesleurd en begon met haar een wilde dans. En toen begon ieder een te dansen, te schreeuwen, te gil lenDe impressario kwam het to neel op en trachtte de orde te her stellen. Maar hij stond machteloos. Als iemand op dat moment had ge roepen: „Sla elkaar de hersen in" o: .Sloop het Concertgebouw", dan wa ren er lijken en stenen gevallen. Maar gelukkig riep niemand dat. Een heer in avondcostuum, die als een vuile theedoek over het balcon hing, blerde eensklaps „Hebaberiba" Op dat moment was de impressario er juist in geslaagd een waarschu wende blik in de ogen van Hampton te boren, maar bij die kreet van bo ven, raakte de neger opnieuw in ex tase. Met fonkelende oogjes keek hij rond en schreeuwde toen terug: „Hey-ba-be-ri-bob". „Hebaberiba", gilde de mensen weer. En toen begon er een soort pape- gaaienspel. Hampton slaakte kreten als „Heba. boe", „oejoe", „ringbam" en de me nigte herhaalde alles. Een jongeman, in het gewone doen een nette winkelbediende, werd in tussen door de Geneeskundige Dienst weggedragen wegens een stuiptrek kende flauwte en hier en daar tui melden nog enkele wildemannen van stoelen om in een verkwikkende flauwte weer 'n beetje tot zich zelf te komen. Het was een bende van belang. Opgeschoten jongens klauterde te gen het podium op en de impressario trachtte tevergeefs hen er af te du wen. En toen ineens was het afgelopen! De menigte had een kater. Stille tjes sloop men door de gangen naar buiten, als een hond, die een grote heeft gedaan op de voordeurmat en vreest, dat zijn baas plotseling uit de kamer zal komen. Ze wilden weg van de plaats, waar zij zich zo ontzettend hadden laten gaan. De spijkerbroek liep voorop. Toen een oude portier de deur van het Concertgebouw sloot, moet hij gezegd hebben op de meest verontwaardigde toon: „Stik!" En dat was de enige gezonde op merking van deze nacht. De „konijnenpest" Ga niet naar Utrecht Nu de konijnenziekte ook Neder land bereikt heeft, is er een ware paniekstemming ontstaan in kringen van konijnenhouders en bij de min ste afwijking in het gedrag van de diertjes, neemt men gezwind een retourtje naar Utrecht om daar op, de Veeartsenijkundige Hogeschool om raad en bijstand te vragen. Deze Hogeschoolverzoekt echter van dergelijke belangstelling ver schoond te blijven. Ten eerste wordt de toeloop te groot en, wat nog veel belangrijker is, de eventueel getrof fen eigenaars maken het gevaar voor besmetting maar groter, door met 't slachtoffertje te gaan slepen. In iedere plaats van Nederland zijn vee-artsen en men kan zich in geval van twijfel het beste tot deze des kundige wenden, die, zo nodig, maat regelen kan nemen, of geruststellen de woorden kan spreken. In de toekomst zal er wellicht wel gelegenheid bestaan om de dieren te Utrecht te laten inenten, maar voor lopig is daarvoor nog geen regeling getroffen. Nadat tijdens de oorlog de aardappel in Nederland op een zeer grote populariteit mocht bogen, is haar aanzien in de jaren na de oorlog op ontstellende wijze gedaald. Nederland eet veel minder aardappels, dan voor de oorlog en de reden hiervan is niet, dat de Nederlander asceet is geworden en daarom minder is gaan eten, maar omdat de Nederlander een beetje meer de luxe kant van het leven heeft opgezocht en daarom de aardappel niet meer een ere plaats op zijn menue wil geven. Dit is niet alleen jammer voor de aardappel die komt er heus wel overheen! en voor de teler die deze daling van gezag moeilijker zal kunnen verwerken maar ook voor de consument, die een voedingsmid- de1 naar het tweede plan verwezen heeft, dat naast een grote voedings waarde ook de prettige eigenschap van goedkoop-zijn bezit. Deskundigen, die het goed met de aardappel, haar teler en de Neder landers njenen, gaan thans acties ondernemen, om de aardappel weer tot bloemig centrum van de Nederlandse tafel te maken. De kwaliteit zal, waar mogelijk, verbeterd en de sortering zal nauwkeuriger verricht wor den, waardoor de huisvrouw minder zal behoeven weg te snijden en ten slotte hoopt men in de naaste toekomst ook de handen van de huismoe ders te kunnen sparen door „gewassen aardappels" op de markt te bren gen, zoals Amerika die al sinds jaar en dag kent. „Hail Caledonia stern and wild" is de nationalistische groet van een ge zelschap Schotten, dat op het ogen blik in Nederland vacantie houdt. Honderddertig leden van de „Caledo nian Association" een organisatie, die de wereld niet alleen van de Schotse bergtoppen en uit de kran ten, doch ook in werkelijkheid wil zien, zijn dit jaar in Nederland neer gestreken. Van Den Haag uit maken zij een reeks tochten door ons land. Niet alleen vele mooie plekjes, doch ook diverse bedrijven worden be zocht. Een derde deel van het Heerlense Politiecorps vomt tesamen een drum band met doedelzakken, de enige in Europa. Het aardige is, dat deze band kort na de bevrijding ontstaan is naar voorbeeld van de band ener Schotse divisie, die in Heerlen gele gerd was. De politiemannen daar kregen de smaak van de trommen en doedelzakken beet en een deel hun ner bracht het in korte tijd al aardig ver op de doedelzak. Op uitnodiging Maak V los uit de greep van Rheumatische Pijnen. Doo een bloedzuiverende kuur met Kruschen. Zuiver bloed, dat is het geheim om vrij te blijven van scheuten en ste ken en die stramme pijn in ledema ten en gewrichten. Daarom kunnen mannen noch vrouwen op rijpere leeftijd zonder Kruschen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, sporen lever, nieren en in gewanden aan tot krachtiger wer king. Onzuiverheden in het bloed kunnen zich dan niet vastzetten en pijn verwekken, maar worden afge voerd langs natuurlijke weg. Dat is het hele geheim van Kruschen en zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tienduizenden lijders aan rheumatische pijnen. (Advertentie). Tweeling van 80 jaar Dirksland, het plaatsje op Goeree Overflakkee, viert morgen feest, want binnen zijn veste zal dan een tweeling verjaren, die samen 160 ja ren oud is. De dames Johanna Baart-Hobbel en Maria Kardux-Hobbel zijn op 23 September 1874 geboren in een gezin, dat in zijn geheel 12 kinderen zou gaan tellen en waar 7 jaren later nog een tweeling haar intrede zou doen. De echtgenoten van de tweeling, resp. 81 en 83 jaar, zijn eveneens nog in leven. STIJGING LEERLINGENTAL NIJVERHEIDSONDERWIJS. Het nijverheidsonderwijs telt thans 274.000 leerlingen tegen 268.000 in het vorige jaar. De omvang van het dagonderwijs steeg van 140.000 leerlingen tot 146.300 leerlingen, die van het avondonderwijs bleef sta- tionnair (129.000 leerlingen). De la gere technische dagscholen voor jon gens tellen thans 58.000 leerlingen, de avondnijverheidsscholen voor jon. gens 54.7000 leerlingen en het nijver heidsonderwijs voor meisjes 128.700 leerlingen. Bij het leerlingenstelsel zyn 25.8000 leerlingen in opleiding. van Schotse zijde kregen deze Heer lense doedelzakblazers later gelegen heid om hun opleiding in Schotland te voltooien. Zij zullen, mede als geste van dankbaarheid, Dinsdag avond tegen zeven uur de „Caledo nians" een vriendschappelijke aubade brengen. De Heerlense band trekt eerst door Den Haag en zal zich na dien voor Grand Hotel Central in de Poten opstellen om het concert te geven. De Caledonians weten nog niets van deze surprise per trom en doedelzak. De Heerlenaren hopen, dat deze verrassing de op doedelzakge- bied uiteraard critische oren der Schotse gasten, waarlijk zal strelen. Vcwide HAAGSE POLITIERECHTER. Borrel zat verkeerd. Nadat hij kort tevoren voor hetzelfde feit was beboet stond een 53-jarige pikeur uit Wassenaar thans weer terecht voor de Haagse Politierechter, omdat hij onder drankinvloed op een fiets had gereden. Dit was geconstateerd in de Pr. Frederiklaan te Wassenaar op 7 April jl. De verd. ontkende dat hij veel geld aan drank besteedde. Hij was die avond teruggekomen van een feestje in Den Haag. Door het slechte weer zou het borreltje slecht geval len zijn. Overeenkomstig de eis ver oordeelde de Haagse Politierechter verd. tot f 40,boete of 8 dagen. Het kanon. Een Haagse visser, een visbewerker en een stoker moes ten terecht staan voor de Haagse Po litierechter omdat zij samen bij het Wassenaarse Slag een afweerkanon storm boven het zand was gekomen, storm baven het zand was gekomen. Alleen de visbewerker was versche nen. Hij was al tweemaal veroor- deld waarvan eenmaal tot een jaar en zes maanden. Hij vertelde dat zijn broer niet kon verschijnen, omdat deze voortvluchtig was voor een an der feit. Verd. betoogde voorts dat ze ge dacht hadden het kanon wel te mo gen meenemen maar de rechter ac cepteerde dit verweer niet. Over eenkomstig de eis werd de visser ver oordeeld tot twee maanden onvoor waardelijk, de visbewerker tot twee maanden voorwaardelijk en de sto ker tot 25,— boete of vijf dagen. Strooptocht. „U hebt een com plete strooptocht per roeiboot geor ganiseerd", zeide Haagse Politierech ter tegen een 22-jarige tegelperser uit Alphen aan den Rijn. Deze was er met een roeiboot op uitgetrokken en had van een werf enkele honder den kilo's oud-ijzer gestolen. Dit was op 18 Maart jl. Verd. legde een be kentenis af. Hij was toentertijd zon der werk geweest. Overeenkomstig de eis werd hij veroordeeld tot een week gevangenisstraf. Hij dronk maar door. Driemaal in zes maanden tijds was er proces verbaal voor openbare dronken schap opgemaakt tegen een boom kwekersknecht uit Boskoop en thans was hij gedagvaard voor de Haagse Politierechter omdat hij in beschon ken toestand een fiets bereden had. De verdachte was niet verschenen. De officier van Justitie eiste ƒ30, boete of 6 dagen, het werd /25,-r- boete of vijf dagen en een week voorwaardelijke gevangenisstraf. NahahaNahahahaKSchaam u, OeJoeieiioeiüNa- Ytante Nu hahaha Nahaha'^heeff zich ol Je hebt geluk.' n Mens 1_ m£t\ma<j daar nier r om lachen! f V Vooruit dan wlPlPb lm33r' j^rmb/ek rent nrrr z'jn goede-ïk) mrrr h'J strüikelt over /ets drt boven het zrnd

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6