Gemeenteraad van Leiden behandelt Maandag grote agenda Sportveld aan de Haarlemmerweg wordt als proef gedraineerd Katholieke leiders pappen niet aan met socialisten! Sassenheimse rhythmische groep danste voor K.A.B. SHELL NEDERLAND N.V. Nette Jongen DINSDAG 22 SEPTEMBER 1953 EE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De Gemeenteraad van Leiden ver gadert opr Maandag 28 Septembe 1953 om twee uur. De agenda ver meldt o.a.: Benoeming van vijf leden van dc Commissie van Advies, bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet 1947 (aftredend: de heren P. C. A. ten Broek, G. Hordijk, B. J. Huurman, J. de Jong en J. H. Schüller). Voorge steld wordt alle leden te herbenoe men. Benoeming van drie leden van het Ibestuur van de stichting „Burgerij fonds van Leiden" uit de leden van de Raad (aftredend: de heer J. A. E. Aalders, mevrouw S. A. Th. Gouds waardKnipscheer en de heer H. v. Weizen) en van acht leden buiten de leden van de Raad (aftredend: de heren P. J. van Hoeken, W. A. Kaste- leyn, mevrouw M. C. KleijStuur man, de heren J. H. van der Kloot, N. J. Moonen, A. J. van der Pompe, Prof. Dr. R. Remmelts en D. van Zelfde). Voorgesteld wordt alle leden te herbenoemen. Benoeming van vier leden en van vier plaatsvervangende leden van de Algemene Raad van het rechtsper soonlij kheidbezittend lichaam „Ge meentelijke Gasvoorziening Zuid- Holland". Benoeming van een lid van de Raad van Beheer van de Sportstich ting (vacature K. H. Kaizer). Aanbe volen worden le. C. J. E. van Lith, 2e. A. J. J. Duindam. Pareadvies op het verzoek van het ibestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Leiden om medewerking te verlenen tot stich ting van een school voor uitgebreid lager onderwijs in het Zuid-Ooste lijke gedeelte der gemeente. Voorstel tot het vastellen van verordening, houdende wijziging van die, regelende het bewaarschool- onderwijs in de gemeente Leiden. Voorstel inzake het verlenen van een subsidie aan het Leids Studen ten Schaakgenootschap „Morphy" tot dekking van een eventueel -nadelig saldo van een door dat genootschap ter gelegenheid van zijn 18e lustrum te organiseren internationaal snel- schaaktournooi, groot 600, Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het draineren en egaliseren varf een der aan de Haarlemmerweg gelegen sportvelden. Voorstel inzake het aankopen van stroken grond, gelegen langs de tram baan LeidenVoorburg's Graven- hage, tussen de Zoeterwoudsesingel en de spoorbaan LeidenUtrecht, van de Noord-Zuid-Hollandse Ver voer Maatschappij N.V. Voorstel inzake het aangaan van een transactie met D. Brussee, ten einde voor de gemeente de eigendom te verkrijgen van diens in de Bos- en Gasthuispolder gelegen, in het ont eigeningsplan „Leideri-Zuidwest" be grepen perceel grond met een toegift van ƒ37.500,—. MODESHOW VAN EGMOND- MESSCHER-HOLLANTS. De drie Leidse firma's, welke zich enige jaren geleden troffen om ge zamenlijk een modeshow te geven, de firma's Van Egmond in bontwer ken, Messcher's Modehuis en Hol- lant's schoenmagazijn, zullen ook dit jaar weer present zijn met een show, waarop de dames het nieuwste van het nieuwste zullen te aanschouwen krijgen. Deze show, welke gehouden zal worden op Vrijdagavond 25 Sep tember té 8.15 uur .in café-restaurant „In den Vergulden Turk" zal weer zeer bijzondere creaties in bontwer ken, mantels, mantelcostuums, afge stemd op de laatste door Parijs ge brachte modellen, laten zien en wat voor de dames nog meer zegt: ook ditmaal zullen alle modellen weer gecombineerd worden met hoeden, handschoenen en shawls van het Mo dehuis Messcher en schoenen van de N.V. Hollants. En het is juist die combinatie, die het hem doet. De dames, die trouwe bezoeksters van deze show zijn geworden en dat zijn er velen zullen zich onge twijfeld weer afvragen wat zij zal opleveren: hoe de modelijn zal zijn, ■welke kleuren favoriet zijn, kortom wat de mode nu zal voorschrijven. 'n Enkel tipje willen we oplichten over de sluier, die al het te vertonen schoons weer zal demonstreren. Dior verraste de wereld met de kortere rokken, andere modekonin gen hielden zich aan de oude lengte maat, beide zal men hier zien en men kan kiezen naar eigen smaak. Maar. wat voorop staat bij de exposanten op deze show is dit: er zullen draag bare modellen worden getoond, waarbij rekening wordt gehouden met de nieuwe lijn. Waarvoor we evenwel reeds nu de bijzondere aan dacht vragen is, dat er tweed-pakken zullen worden getoond, die de be wondering van alle aanwezigen zul len afdwingen. Er zijn bovendien verschillende nieuwe bontsoorten op de markt, welke de show zeer interessant zul len maken. Dan i,s er gestreept en gestippeld vilt en in handschoenen, shawls en hoeden zal men te kust en te keur keus kunnen maken. Daarbij zijn veel eigen ontwerpen van Messcher's Modehuis, afgestemd op de Franse modellen enover de schoenen gesproken, men weet nu wel zo langzamerhand wat Hollants brengt. Er zullen zowel luxe als ge maksschoenen te zien zijn. We hoorden reeds, dat de aanvra- Voorstel inzake het verkopen aan Palthe's Textiel ver edelingsbedrij ven N.V., gevestigd te Almelo, van stro ken nabij de Boommarkt. Voorstel inzake het garanderen van de betaling van hoofdsom, rente en aflossing van een door de Provin ciale Zuid-Hollandse Vereniging tot bestrijding der Tuberculose aan te gane geldlening. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van credieten voor investerin gen van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit voor het dienst jaar 1953, groot 624.000,en 2.074.500,—. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het uitbrei den van de verlichting van de Haar lemmerweg tot de grens der ge meente. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Neder landse Spoorwegen inzake een ver bindingsspoorweg naar het Openbare Slachthuis en de Stedelijke Fabrie ken voor Gas en Electriciteit. Voorstel tot het met ingang van 1 Januari 1954 opzeggen van het lid maatschap der gemeente Leiden van de Coöperatieve In- en Verkoopver eniging „A.V.O. Handelsbureau" G. A. Voorstel tot het met ingang van 1 Januari opzeggen van het lidmaat schap der gemeente Leiden van de Algemene Verladers- en Eigen Ver voerdersorganisatie. Voorstel om de gemeente Leiden te laten deelnemen aan het Collec tief Efficiëncy Onderzoek, in te stel len onder leiding van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Voorstel om aan gedeputeerde Sta ten der provincie Zuid-Holland mede ts delen, dat de raad zich met de bij hun schrijven d.d. 1/9 September 1953 gevoegde ontwerp-besluiten in zake verbetering van de salariëring van de secretarissen en de ontvan gers van de gemeenten in Zuid Hol land, voor zoveel de gemeente Lei den betreft, kan verenigen. Voorstel tot het vaststellen van 'n verordening als bedoeld in art 4, le lid, van de Winkelsluitingswet 1951 en van een verordening, als bedoeld in artikel 11, 2e lid, van de Winkel sluitingswet 1951. DRAINAGE SPORTVELD HAARLEMMERWEG. De vraag, of tot het draineren van de sportvelden, gelegen langs de Haarlemmerweg, moet worden over gegaan, is meermalen aan de orde ge weest. Met betrekking tot deze sportvel den hebben B. en W. het advies van de Rijkstuinbouwconsulent voor bo demaangelegenheden te Wageningen ingewonnen. Volgens diens advies zou verbetering van de afwatering van dè terreinen kunnen worden ver kregen door een drainage op 50 a 60 cm. diepte, gedeeltelijk in de kom- klei, met een drain wijdte van 5 a 6 m. De technische adviescommissie van^ het Nederlands Olympisch .Co mité en de Sportstichting geven de voorkeur aan een drainafstand van 4 meter. Hoewel door de structuur van de aanwezige grond de velden wel wat zwaar te bespelen zullen blijven, zijn B. en W. van oordeel, dat een proef zou kunnen worden genomen met één der sportvelden, en wel het veld, waarvan de ontwatering het meest aanleiding geeft tot klachten, welk terrein bovendien zeer oneffen is. Volgens de deskundige van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond (K.N.V.B.) bestaat voor 80 de ze kerheid, dat drainage van het veld het gewenste resultaat zal opleveren. Van de Rijksdienst voor de Uitvoe ring van Werken (D.U.W zal we gens arbeidslonen en subsidie van 90 in aanmerking kunnen worden georacht. Het werk zal onder directie van de Nederlandse Heidemaatschap pij worden uitgevoerd overeenkom stig het door genoemde maatschappij vastgestelde plan, dat oorspron kelijk betrekking hebbend op de ver betering van alle velden thans derhalve partieel in uitvoering zal standers niet. komen. Naar raming zal een bedrag van 3.500ten laste der gemeente blijven. AANKOOP VAN STROKEN GROND LANGS DE TRAMBAAN LEIDEN— VOORBURG's-GRAVENHAGE. Met de Noord-Zuid-Hollandse-Ver- voer-Maatschappij N.V. zijn onder handelingen gevoerd over de aankoop door de gemeente van de overgelegde kaart, gemerkt K 4—932, met rode kleur en rode kleur met donker rode omlijning aangegeven stroken grond, gelegen langs de trambaan Leiden Voorburg's-Gravenhage, tussen de Zoeterwoudsesingel en de spoorbaan Leiden—Utrecht. Het bezit van bedoelde stroken grond is voor de gemeente nodig, o.m. in verband met het bouwrijp maken van een terrein langs het Phi- losophenpad, ten behoeve van de voorgenomen uitbreiding van de St. Lidwinastichtmg omtrent de ver koop door de gemeente van de hier voor nodige gemeentegrond zal Uw Vergadering binnenkort een voor met de tegenover de De Sitterlaan te maken overweg, benevens voor de verwezenlijking van de geprojecteer de groenaanleg langs de genoemde trambaan, gepaard gaande met de verbreding van de Lammenschansweg over de gehele lengte, een en ander overeenkomstig het uitbreidingsplan 1933. De Noord-Zuid-Hollandse-Vervoer - Mij. is bereid bedoelde stroken grond aan de gemeente te verkopen tegen de prijs van 1.65 per M2. VERLICHTING VAN DE HAARLEMMERWEG TOT DE GRENS DER GEMEENTE. In verband met de bouw van via ducten onder de spoorbaan Leiden- Haarlem in de Haarlemmerweg het noodzakelijk deze weg, voorzover nog niet van verlichting voorzien de openbare straatverlichting op nemen. Hiertoe is een plan ontwor pen. De verlichting zal worden uit gevoerd als gloeilampverlichting aan buisstalen lichtmasten voor 6,5 m. lichtpunthoogte, op onderlinge afstan den op de rechte gedeelten van ca 35 m. De kosten van verlichting de zer wegvakken worden geraamd op 25 963.Een bedrag ad 9.656". komt ten laste van het spoorwegplan, zodat voor rekening der gemeente stel bereiken alsmede in verband1 komt een bedrag van 16.307.—. Jan Bakker sprak voor Leidse N.R.K.M Bepaald geweldig kon de opkomst gisteravond niet genoemd worden, toen de Ned. R.K. Middenstandsbond, afd. Leiden, in In den Vergulden Turk het winterseizoen opende met een vergadering, die grotendeels ge vuld werd met een gloedvolle rede van de heer Jan Bakker, directeur van het Bureau van de Diocesane Bond in het Bisdom Haarlem. De heer J. C. J. Lambermont, voorzitter, was echter verheugd enige nieuwe gezichten te zien, waaronder ook een afvaardiging van de Leidse K.J.M.V. De heer Bakker ging uit-van de veel gehoorde beschuldiging, dat de katholieken te veel zouden aanpap pen met hen, die het staats-socialis- me voorstaan. De katholieken zouden niet principieel genoeg zijn om een afglijden naar dit staatssocialisme tegen te gaan. Spr. ontkende deze beschuldiging ten stelligste. De katholieke sociolo gie steunt nog steeds op het begin sel, dat de mens een sociaal wezen is, ingesteld op de samenleving met anderen, hetgeen plichten en rech ten met zich meebrengt. De mense lijke natuur eist een geordende menleving, zonder welke de mens nooit zijn hoogste doel kan bereiken, maar bewaart daarbij een- eigen per soonlijkheid, die aan geen enkel doel mag worden opgeofferd. De socialisten ontkennen dit laat ste; zij zeggen, dat de mens er is voor de gemeenschap. In werkelijk heid is het omgekeerd, is de gemeen schap er voor de mens. Dit neemt niet weg, dat de gemeenschap bepaalde eisen aan de mens mag stellen. Zij mag echter niet de menselijke per soonlijkheid ontkennen; voor con- fectie-mensen is er in onze christe lijke maatschappij geen plaats. Wij katholieken zijn wel sociaal, maar geen socialisten. Het is mij een raadsel, aldus de heer Bakker, dat er nog steeds katholieken zijn, die altijd maar met het spook van het socialis me leuren, alsof onze katholieke lei ders een stelletje achterlijke sufferds zijn, die zich zomaar aan het socia lisme verkopen. Die mensen lezen en studeren niet; zij praten slechts over zaken waarvan zij niet voldoende weten. Wat er bereikt is. Want hoe staat het er nu ln con- creto mee? De sociale wetgeving heeft na de oorlog een kentering meegemaakt, die past in de katho lieke maatschappijleer. In beginsel is de middenstand er bij ingescha keld: ouderdomsvoorziening voor kleine zelfstandigen, consumenten- crediet, kinderbijslag, P.B.O. enz. Natuurlijk blijven er nog wensen. De belastingen drukken nog zeer zwaar, maar toch heeft Lieftinck de ondernemersbelasting losgelaten op aandringen van de middenstand. Daar is weliswaar een ondernemings belasting voor in de plaats gekomen, maar die raakt de meeste midden- Dinsdag 22 September. Van de R.K. Korfbalvereniging „Crescendo" bereikt ons het be richt, dat a.s. Woensdagavond de eerste wintertraining wordt gehou den op de verlichte speeltuin „Noor derkwartier" aan de Anna van Sak senstraat. Laten de senioren zich geen van allen door kou of regen weerhouden. Met een warme trui aan kan er niets gebeuren! speeltuinvereniging „Wester kwartier" hield gisteren een con tactavond in het clubhuis aan de Ten Catestraat, speciaal voor de nieuwe leden. Voorzitter F. Lardee deelde mede, dat er in November a.s. een gen om deze show te zien, geweldig I groot jubileumfeest gehouden wordt is, zodat we reeds nu weten, dat er weer veel belangstelling zal Zijn. met een bazar. Daarna zongen de heer Chr. van Woerkom en mej. Beurze enige liederen, begeleid door de heer Franken. Op 8, 9 en 10 October as. wordt er in Den Haag ên congres v.d. Euro pese Beweging gehouden, o.a. met een Europese jeugddag. Voor deze jeugddag komen 3.000 jeugdige deel nemers uit Frankrijk, België, Luxem burg, Italië, Duitsland, enz. naar Den Haag. Zij moeten enige dagen on dergebracht worden en daarvoor wordt ook een beroep op de Leidse burgerij gedaan. Wie enige dagen een Europeaan onderdak verlenen wil, kan schrijven naar Postbus 185, Den Haag, met vermelding van naam, adres, woonplaats, aantal be- scikbare bedden, voorkeur voor mannelijke en vrouwelijke gast(en) en eventuele voorkeur voor nationa liteit. De families ontvangen tijdig bericht van de naam van hun gast(en). De buitenlanders worden door Nederlandse gidsen naar hun logeeradressen gebracht. STADSKOK. Wanneer we spreken over de moei lijke liquiditeitspositie van de mid denstand moeten we eerst de hand in eigen boezem steken. Want hoeveel middenstanders kopen nog steeds in de grootwinkelbedrijven. De leuze „Koopt en laat werken bij de mid denstand" leeft nog veel te weinig in onze eigen kring. Samenwerking niet mislukt. Ten aanzien van de huurverhoging e.d. merkte de heer Bakker op, dat de middenstand volkomen bereid is tot loonsverhoging, maar dat de re gering daarvoor een compensatie ge ven moet, b.v. door afschaffing of vermindering van de vereveningsbe lasting. De regering wil dit echter niet. Spr. betreurde, dat in arbeiders kringen de samenwerking tussen de standen mislukt genoemd wordt, om dat het overleg over deze loonsver hoging niet tot overeenstemming ge leid heeft. Samenwerking wil toch niet zeggen, dat men het als broers" altijd maar eens moet zijn met elkaar. De arbeiders eisen loonsverhoging, hetgeen voor werkgevers met de sociale lasten op 11% neerkomt. De meesten kunnen dit onmogelijk dragen; men mag hen daarom niet verwijten, dat zij dit niet vrijwillig aanvaarden. Het kan een voudig niet zonder compensatie. De heer Bakker wilde echter niet de hele avond over zakelijke kwesties spreken. Hij wees er op, dat de fron ten tussen verschillende levensbe schouwelijke partijen thans scher per dan ooit zijn afgetekend. Wat er nu gebeuren gaat, betekent de red ding of de ondergang van het Chris tendom in West-Europa. Daarom drong spr. er op aan, dat de midden standers hun tijd er plaats moeten verstaan; zij kunnen alleen iets be reiken als welbewuste katholieken, levend met een heilig vuur voor hun ideaal. De Leidato. In de hierna volgende gedachten- wisseling sprak de heer Bakker nog over de omzetbelasting en de moei lijkheden die verbonden zijn aan het verleggen naar de bron. Ook de Onder de titel „Wij geloven nog in sprookjes" gaf een rhythmische dansgroep uit Sassenheim, onder-af deling van de sportvereniging Tey- Iingen, gisteravond in een flink be zet Antonius Clubhuis de eerste van ecu tweetal opvoeringen van het be kende sprookje Sneeuwwitje" voor de plaatselijke afdeling van de KAB. In dit spel van „bewegingen" viel veel te waarderen, hoewel het soms moeilijk bleek een bepaalde scène zuiver uit te beelden. Het volgen van dit spel, "dat als experiment zeker gestaagd is, werd vergemakkelijkt door een verteller, die telkens een uiteenzetting gaf van hetgeen men in tafereel kon verwachten, waarna de meisjes door rhythmische bewegin gen de betreffende passage ver beeldden. Wat direct de aandacht trok was de sterke discipline, welke er onder de medewerkenden, vijftig meisjes van negen tot achttien jaar, heerste. Er was serieus gestudeerd en de bewegingen waren vaak uitge balanceerd. Men kan zich voorstellen, dat de re gisseur van een dergelijke spel het verre van gemakkelijk heeft gehad. Wie een beeld heeft van zijn moei lijkheden bij de voorbereiding, moet erkennen, dat het resultaat verras sen! is. Het geheed maakte een fleu rige, frisse indruk en vooral de hoofd figuren toonden begrip voor acteren te hebben. Er waren taferelen, die niet beter konden, maar er waren er ook, die om wat meer soepelheid vroegen. Naar onze smaak zou er meer ge werkt moeten worden met figuren. Vooral met grote groepen op het to neel kan men gerust de gehele ruimte benutten en de medewer kenden wat meer „door elkaar" laten i, volgens een bepaalde figuur natuurlijk. Men wint dan ongetwij feld aan levendigheid. Door de groe pen wat al te nadrukkelijk geschei den te houden, krijgt een tafereel soms een wat houterig aanzien en de bedoeling is toch een spel van kleu ren en bewegingen, vloeiend en soe pel, in een goede harmonie. Het slot bij voorbeeld had veel meer vaart en élan moeten hebben. Als wij een indruk van het geheel moeten geven, dan stellen wij op de eerste plaats vast, dat er van deze uitvoering charme uitging. Zij was aantrekkelijk en vermocht te boeien. Deze groep uit Sassenheim heeft een pad betreden, waarop zij nog veel succes kan oogsten. De voorzitter van de K.A.B., de heer D. Haver- korn, die de avond had ingeleid, dankte aan het slot de jongedames uit Sassenheim en haar regisseur voor de goede opvoering. Het har telijk applaus van de K.A.B.'ers was een bewijs, dat men genoten had. Voor hedenavond zijn er aan het St. AntoniusClubhuis nog enige kaarten verkrijgbaar. wachtgeldt- en werkloosheidsverze kering met de voorschotregeling werd op taf'l gebracht. Tenslotte bracht de voorzitter het gesprek op de Leidato. Algemeen was men van oordeel dat deze midden standstentoonstelling geslaagd mocht heten en dat het de moeite waard is op deze ingeslagen weg voort te gaan, zij het dan in het kader van het actie-comité „Leiden Leeft" en we derom met inschakéling van de Leidse Middensta'.dscentrale. DE GROTE RONDE BOEKTE SUCCES. Zoals bekend heeft de volksdans groep „De Grote Ronde" Zaterdag avond propaganda gevoerd om de jongeren van Leiden eens nader ken nis te laten maken met de volksdans en ze tevens in de gelegenheid te stellen, zich als lid op te geven. En als de voortekenen niet bedriegen, kan de groep op een succesvolle avond terugzien, want de opkomst was boven verwachting en het aantal aanmeldingen dat plaats vond, doet overwegen 'n tweede groep op te richten. Wel een bewijs, dat men het naar de zin had. Dat bleek trouwens ook uit het enthousiasme, waarmee de „toeschouwers" zich in de dans waag den en uit het applaus, dat de moei lijker dansen gald, die gedemon streerd werden. Een extra pluim verdient de fluit- club van- Anton Juffermans. Met ge noegen constateerden we, dat de helaas zo weinig gewaardeerde blok fluit met aandacht en voldoening werd aanvaard. Zoals gewoonlijk werd met de To vercirkel besloten, waarna de voor zitter allen dankte voor hun komst en zei verheugd te zijn velen weer te zullen ontmoeten, maar dan Za terdagavond om 8 uur in de Ursula- Marktberichten LEIDEN, 22 Sept. Varkens. Aanvoer 250 vette varkens. Prijzen: zwaie 2.05—2.11, lichte 1.90—1.97, zouters geen ..otering, zeugen 1.80 1.92 per kg. llandel vlot, enkele bo ven notering. Bovendien 4 nuchtere kalveren. ROTTERDAM, 22 Sept. Vee. Aanvoer: 3980 (5709) totaal, 760 vette koeien, 1008 (286) gebruiksvee, 140 vette kalveren, 410 (121) graskalve ren, 413 nuchtere kalveren, 225 var kens, 386 biggen, 58 veulens, 125 paarden, 418 schapen en 37 bokken of geiten. Notering: vette koeien 2.58—2.70, 2.44—2.58, 2.10—2,25 en vette kalveren 2.352.45, 2.102 35 2.002.20 per kg. levend gewicht, graskalveren 310270190, nuch tere kalveren 575045, biggen 504>533, slachtpaarden f 1.65, 1.60, 1.55, veulens 360—300—200; schapen 908075, lammeren 75 6560, kalfkoeien en melkkoeien 1050900800; varekoeien 700 600550; vaarzen 800700575; en pinken 525475375 per stuk. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel traag, dalende prijs en- gele prima's boven notering; vette kalveren aanvoer gewoon, handel stug, niet geheel prijshoudend; gras kalveren aanvoer groter, handel stroef met teruggang in prijs; nuch tere kalveren aanvoer iets minder, handel redelijk, prijshoudend; biggen aanvoer ruimer, handel flauw, terug lopende pry's; slachtpaarden aanvoer kleiner, handel lui, dalende prijs; veulens aanvoer als vorige week, handel levendig, niet geheel prijs- hojdend; schapen en lammeren aan voer korter, handel kalm, prijshou dend; kalf- tn melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil, le kwaliteit prijshoudend, 2e en 3e kwaliteit iets lager; varekoeien aanvoer als vori ge week, handel lui, iets teruglopen de prijs, vaarzen en pinken aanvoer even meer, handel slepend, 23 iets lager in prijs verder onveranderd; t.b.:. vrij aanvoer iets kleiner, han del kalm, prijs als vorige week. BODEGRAVEN, 22 Sept. Kaas. Aanvoer 158 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.162.24, 2de soort 2.08 2.15, extra soort tot 2.50 per. kg. Handel matig. Waarom honderdduizenden huis vrouwen wèl SHELL -BUTAGAS* en niet? U kunt óók van zo'n handig, werkbesparend geysertje profiteren als U SHELL "BUTAGAS* hebt. Denk U 's inAltijd warm water bij de hand. Wat gemak kelijk '.m Een mooie gashaard die in 2 seconden brandt en heer lijke warmte geeftdit behoort ook al tot de vele mogelijkheden, die SHELL •BUTAGAS* biedt. Nó is 't de beste tijd dit moderne gas aan te schaffen! Vraag inlichtingen, prijzen en gratis demonstratie I AFD BUTAGAS WASSENAARSEWEQ SO - TEL 18.34.00 - 'i-GRAVENHAQE Hoofddepöthouder VAN MARION'S GASCENTRALE N.V. Rhijngeesterstraatweg 157, Oegstgeest Telef. 26347 Eerste klas Banketbakkerij te Leiden vraagt PI.m. 17 jaar. Br. onder no. 8824 bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN R.K. Banketbakkersbediende leeftijd 23 jaar, voor enkel banketbakkerij of eerste klas gemengd bedrijf. Liefst intern. Voorzien v. g. g en dipl. gem. bedrijf, per 15 Oct. of eerder. Br. onder no. 566 bureau van dit blad. HEUS, bh DE LA BIJE koopt U PRIMA PLUIMVEEVOEDERS Ons voer Supra en Och- tendvoer is prima tot en met. Dit weten onze klanten al jaren. Wij bezorgen franco thuis J. DE LA BIJE Korte Mare 26 Tel. 2Ö781 7? Emaille kolenkitten 2.49, prima kwaliteit le keus emaille, 45 cm. hoog. Extra grote maat 50 c.m. f 2.98, kolenscheppen, so lide uitvoering 49 cent. I. V. A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 8823 2* Zeemlappen tegen halve prijs!! Prima kwa liteit zeemleder, van zeem- leerfabriek „Roorda". Al leen hele huiden 2.98, 3.98, 4.98, 5.98. Nu met ad vertentie voor 1.49, 1.99, 2.49, 2.99. I. V. A. Haar lemmerstraat 48, Nova Noordeinde 43. 8823 2" Net Buitenmeisje ge vraagd, 17 jaar, van 8 tot 3.30 uur, kunnende koken. Mevr. Overdijk, Hogewoerd 168, Leiden. 8835 2" Net meisje gevraagd voor enkele ochtenden per week in klein intellectueel gezin Aanmelden Duinhof 27 (nieuw Haagwegkwar- tier) 's avonds na 7 uur. 2" R. K. Jongedame, alg. ontw. uit de middenstand, zoekt vlotte vriendin, leef tijd 2224 jaar. Br. onder no. 0841 bureau van dit blad. 2 Biedt zich aan een net Meisje voor winkel en/of huishouding voor de dag. Br. onder no. 8831 bureau van dit blad of telefoon K 2530—3277. 2* Nette werkster gevr. voor de Vrijdagmiddag (of andere middag). Hoge woerd 16a. 569 2* Voor de koude dagen hebben wij een pracht kwaliteit breiwol. Brei er maat op los met wol van v. d Bosch, de Goedkope Wolkraam. 8832 2* Nu een „Bes" kopen, of anders dure branastof stoken, 'n Bes is heerlijk warm, reukloos en u kunt er ook op koken voor 49.50. Branklaar thuis bezorgd door „Mulka", Doelensteeg 9lil, Telef. no. 23348. 8828 •2 Veel geld verdienen kunt u met ladders ophalen met onze nieuwste kousen reparatie-machine, gratis les, gemakkelijke betaling. P. J van Steijn, Hooigracht 10Q, Tel. 24809—30815. Al les op gebied van Naai machines. 8829 Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3