A Indeling van het bouwprogramma Autobotsing bij Goes eist 2 doden en 1 zwaargewonde Stalen zolen en schoenneuzen verhogen de bedrijfsveiligheid HEMELVUUR DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Het bouwprogramma 1954 bevat werken tot een in geld uitgedrukt volumen van ƒ1946 millioen (voor herstel watersnoodschade 160 mill.) Hierin zijn de militaire werken niet begrepen. Het verschil tussen het ver hoogde bouwprogramma 1953 en het nieuwe programma zonder het wa tersnoodherstel is ƒ18 millioen. De verwachting is, dat het ver hoogde bouwprogramma van 1953 nog zal moeten worden uitgebreid tengevolge van de watersnoodramp. In het bijzonder geldt dit voor de sector Openbare Werken. Voor woningbouw is 800 millioen aan bouwvolumen uitgetrokken. Daarbij is een volumen verondersteld van 65.000 woningen, als volgt over de diverse sectoren verdeeld: 27.500 woningwetwoningen 275 min. 25.000 premiewoningen 313 min. 10.000 herbouwwoningen (oorlogsschade) ƒ200 min. 1.500 herbouwwoningen (watersnoodschade) 26 min. 1.000 woningen vrije sector 20 i uitbreiding van woningen 5 i Totaal 65.000 woningen ƒ839 min. Daar deze cijfers goedkeuringen betreffen en het verwerkingsvolu men in 1954 nog onder invloed staat van de specificatie, zoals deze in 1953 ln feite zal zijn, waarbij meer wo ningwetwoningen en minder premie- woningen zullen worden gebouwd, kan het volumen 1954 worden terug gebracht tot 800 millioen. Mocht het aantal aanvragen voor premiebouw achterblijven bij de op zet, dan zal het aantal woningwet woningen met een gelijk aantal wor den vermeerderd. Het eindbedrag zal dan lager worden, daar woning- HET TE VERWACHTEN VERLOOP VAN ONZE WONINGNOOD Aetherklanken VRIJDAG. TELEVISIE PROGRAMMA. NCRV: 20.15—21.45: 1. Journaal. 2. Documentair programma over blindenzorg. 3. Weerbericht. Pauze. 4. Studentencabaret. 5. Dagsluiting. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.18 Gewijde muz. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Tenor en piano. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui 13.00 Nws. 13.15 Banjo-ork. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.40 Gram. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 16.00 Caus. over kamerplanten. 16.15 Viola d'amore en clavecimbel. 16.45 Gram. wetwoningen goedkoper zijn dan pre miewoningen. Het aantal herbouwwoningen wa tersnoodschade zal niet worden ge bonden aan het programma indien het aantal aanvragen hoger is dan 1500. Nadrukkelijk zij er nog eens de aandacht op gevestigd, dat het ver werken van een volumen van 65.000 woningen in een jaar niet identiek is aan het gereedkomen van evenzo veel woningen in dat jaar. Boerderijen. De boerderijenbouw staat ook in 1954 nog sterk Onder de invloed van de behoeften terzake van de in de oorlog verwoeste boerderijen. Van de 36 millioen, geraamd voor de parti culiere bouw, is ongeveer 30 mil lioen bestemd voor herbouw van door oorlogsgeweld verwoeste boerderijen, waarmee dan deze herbouw practisch voltooid is. Ziekenhuizen, kerken en scholen. De verwachting voor 1953 ten aan zien van de bouw van ziekenhuizen enz. beliep 25 a 30 min. Uitgetrokken is thans 37 min. Voor kerken is uitgetrokken ƒ25 min. hetgeen 3 min. meer is dan vorig jaar en ƒ5 min. meer dan de verwachte realisatie in 1953. Voor de bouw van scholen is 140 min. uitgetrokken. In het programma 1953 was aanvankelijk uitgetrokken 77 min., welk bedrag verhoogd is tot 97 min., terwijl verwacht wordt, dat in dat jaar voor ƒ110 min. zal worden gerealiseerd. Onze deviezen reserve KWETSBAAR Op zichzelf gezien is enige aan was van onze deviezenreserve ge wenst, maar minister Zijlstra ver heelt zich in de memorie van toelich ting op de begroting van Economische Zaken niet, dat een dergelijke ver dere aanwas betekent, dat onze volkshuishouding zich bepaalde ex pansiemogelijkheden ontzegt. Bij de keuze van het in dezen te volgen beleid moet aan de aanwezigheid van een ruime deviezenvoorraad grote betekenis worden toegekend. De huidige gunstige situatie van hoge werkgelegenheid en hoge pro> ductie wordt immers niet alleen be dreigd, indien het niet zou gelukken de uitvoer en de industriële investe ringen tot een hoger niveau op te voeren, doch zij kan ook worden aangetast, indien de wereldconjunc tuur onvebhoopt een terugslag van betekenis zou ondergaan.a In geval zullen de mogelijkheden om ir nationaal verband conjunctuur- st'mulerende maatregelen te tref fen. goeddeels afhankelijk zijn van de omvang van de dan aanwezige deviezenvoorraad. Ook Spierpijn heid ontlenen wij het volgende: De minister is van oordeel, dat een defintieve ouderdomsvoorziening zo spoedig mogelijk het bestaande sa menstel van sociale voorzieningen zal moeten completeren. Zonder zulk een voorziening kan niet van een bevre digende mate van sociale zekerheid worden gesproken. Het heeft de mi nister in dit verband teleurgesteld, dat het advies van de S.E.R. terzake van de definitieve ouderdomsvoorzie ning tot dusver nog niet in zijn bezit is gekomen. Een wettelijke regeling van het ziekenfondswezen behoort eveneens tot de completering van ons stelsel van sociale voorzieningen. Ten depar- temente is in de afgelopen maanden een omwerking van het destijds aan de S.E.R. om advies gezonden voor ontwerp van wet ter hand genomen. De minister hoopt er in te kunnen slagen, dat wat meer instemming zal ontmoeten dan het bedoelde vooront werp. Twintig millioen geblokkeerd. De gunstige stand van de werkloos heid in de afgelopen zomer maakte het mogelijk om van 't nog niet be stede bedrag van 34 millioen er 20 millioen te blokkeren. Dit bedrag zal slechts worden uitgegeven, indien het verdere verloop der werkloosheids cijfers daartoe aanleiding mocht ge ven. Tot het blokkeren van dit be drag moest naast enkele andere maat regelen wel worden oveigegaan in verband met de hoge eisen, welke het herstel van de watersnoodschade aan de schatkist stelt. De regering acht het geenszins ze ker dat de huidige gunstige ontwik keling van de werkgelegenheid op enigszins langere termijn besten digd zal blijven. Een destijds door het Rijksarbeidsbureau opgestelde prog nose inzake de werkloosheid voor het jaar 1954 leverde als resultaat op een gemiddelde werkloosheid van 130.000 mannen. Bij deze prognose 17.00 Promenade-ork. 17.40 Glam! i "e,r^chtef geen rekening ge- 17.45 Fries progr. 18.00 Gram. 18.15 Cf"et ?e "vloed van de wa- tr.„„1, „li-.» mor. 1 tersnood en van de uitvoering van Definitieve ouderdomsvoorziening dient spoedig verwezenlijkt Aan de toelichting op de begroting I met inachtneming van de doorwer- van Sociale Zaken en Volksgezond- king hiervan opgestelde herziene Kamerork. en soliste. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Regeringsuitz.: Ver klaring en toelichting. 19.30 Gram. 19.40 Mil. reportage. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Vocaal ens. en orgel. 21.00 „Zeewier", hoorspel. 21.55 Gevar. muz. 22.30 Viool en pia no. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Evangelisa- tie-uitz. i.d. Tsjechische taal. 23.30 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8:45 Voor de huis vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Kinderen en Mensen', caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 „Tenor en piano. 11.00 Voordr. 11.20 Gram. 11.30 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Musette-ork. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Mezzo-sopr. en piano. 14.50 Voordr. 15.10 Kamermuz. 15.30 Orgel en zang. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Muzikale caus. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Roemeens ork. 18.00 Nws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Zestig jaren strijd", vraaggespr. 19.00 Koor zang. 19.15 Pianospel. VPRO: 19.30 „Wat wij Vrijzinnige Protestanten geloven", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Koorzang. 20.30 „De Verenigde Naties", caus. 20.40 „Verdraagzaam heid", caus. VARA: 21.00 Voordr. met muz. 21.30 Klankbeeld. 21.50 Gram. 22.05 Buitenl. weekoverz. 22.20 Instr. kwart en solist. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Residentie-ork. en soliste. additionele openbare werken. Een Motief voor emigratie Eigen baas zijn Niet de vrees voor een Russische invasie, maar het streven eigen baas te willen zijn is een nieuw beslissend element bij de emigratie. De in het Nederlandse volk samen gebalde prop van energie, welke in ons land met zijn dirigerende bordjes en verkeersaanwijzingen, niet tot uiting kan komen, de opgekropte vestigingsdrang en bekwaamheden komen de nieuwe landen van vesti ging ten goede en zo vormen de Ne derlanders vaak een nieuwe, welva rende middenstand elders. Het was niemand minder dan mr. ir. B. W. Haveman, de commissaris voor de emigratie, die, blijkbaar tot deze overtuiging gekomen, daaraan gistermiddag uiting gaf in een voor dracht voor het contactcentrum op voorlichtingsgebied. De Nederlander heeft er veel voor over dit perspectief te bereiken. Van de 48.000 emigranten in 1952 hebben 92 procent hun aarde goederen te gel de gemaakt (totaal ƒ45 millioen) om te kunnen emigreren. De overheid subsidieerde de overtocht van 52 pro cent (kosten ƒ22 millioen). 2 MILLIOEN VOOR TELEVISIE. Ten behoeve van de televisie is op de onderwijsbegroting 1954 2.000.000 uitgetrokken, overeenkomstig de op dit stuk bestaande plannen zoals die in een afzonderlijke nota zullen worden uiteengezet. prognose leidt dan ook tot een lager resultaat, n.l. een jaargemiddelde van ca. 110.000 mannen. Prodactiviteitsnota Grotere loonverschillen gewenst» De minister van Economische Za ken heeft, aan het slot van een nota over het productiviteitsbeleid 1951 1953 welke de Regering aan de Twee de Kamer heeft gezonden, een aantal opmerkingen gemaakt. Mede met het oog op de gewenste industrialisatie van Nederland, aldus de minister, is het van belang dat ons land de be schikking heeft over hoog gekwalifi ceerde werknemers. In verband hier mede is een juiste wijze van beloning van deze hoog gekwalificeerde werk nemers ten opzichte van degenen die lager gekwalificeerde arbeid verrich ten gewenst, aldus de minister. Het zal echter noodzakelijk zijn, zo vervolgt de minister, de functie te analyseren alvorens men kan weten welke eisen voor een bepaalde func tie gesteld kunnen worden. De minister vestigt er de aandacht op, dat voor de oorlog in de grote me taal-industrie de afstand in het loon tussen ongeschoolde en geschoolde arbeiders (dat was de toen gebruike lijke kwalificatie) ongeveer 25 pro cent bedroeg. Direct na de oorlog was dit 13.5 procent. Wanneer binnenkort de nieuwe werkindeling voor de me taalindustrie zal zijn ingevoerd, zal de spreiding tussen vergelijkbare functies ongeveer dertig procent be dragen, in enkele ondernemingen met zeer gespecialiseerde arbeid zelfs vijf tig procent. Aan de nota van de Regering ontle nen wij voorts: De arbeidsproductiviteit is in de ja ren 1951 en 1952 slechts matig ge stegen. Dit is voornamelijk toe te schrijven aan de daling van de dustriële productie medio 1951, waar mee niet gelijktijdig en bovendien niet in evenredige mate ontslag van personeel gepaard ging. In de Vierde Industrialisatienota is voor de jaren 1953 t/m 1957 voor de stijging van het peil der arbeids productiviteit een taakcijfer genoemd van 15 procent ten opzichte van het peil van 1952; dit is 3 procent per jaar. In ons land moet een aanzien lijke productiviteitsreserve aanwezig worden geacht. Het moet mogelijk zijn, deze stijging te bereiken en wel licht zelfs te overtreffen. In de vorige productiviteitsnota was voor de jaren 1952, 953 en 1954 een taakcijfer van 8 procent genoemd. Door de inzin king van de conjunctuur is de ge raamde stijging niet gehaald. Snelweg Ypenburg- Burgerveen Wanneer de werkzaamheden vol gens plan verlopen, zal in 1957 de snelweg HaarlemmermeerYpen- burg geheel zijn voltooid. Het werk bezuiden de Haagse Schouw wordt in 1954 voortgezet. Gp de nieuwe begroting is hiervoor 500.000 uitgetrokken. Verder zal rnet kracht worden voorgegaan, zo schryft minister Algera verder in zijn toelichting, met de aanleg van de weg nr. 4a: YpenburgBurger veen. Hiervoor wordt een bedrag van 4.200.000 uitgetrokken. De nieuwe weg zal de bouw nood zakelijk maken van een tunnel en een klein viaduct ten Oosten van Leiden. Grote stukken terrein zul len nog moeten worden aangekocht en over tientallen kilometers zal de losse poldergrond moeten worden af gegraven en vervangen door een zandlichaam. Prins Bernhard vertrok in de nacht H.M. de Koningin is Dinsdag tus sen de rijtoer in Den Haag en het concert in de Houtrusthallen terug gekeerd ten paleize So est dijk om prins Bernhard uitgeleide te doen naar het vliegveld te Soesterberg voor zijn vertrek naar Arusha in Tanganjika. Het vertrek van de jrins, dat op 18 uur was bepaald, werd evenwel we gens slecht zicht boven de Alpen uitgesteld. Naar wij vernemen is prins Bernhard gisternacht om 1 uur vertrokken. In Nice in Zuid-Frankrijk heeft hij echter een tussenlanding moe ten maken, omdat slecht vliegweer in de omgeving van Rome werd ge meld. Personenauto slipte en ramde volle bus Gisteravond zijn bij een botsing op de Patijnweg te Goes tussen een bus en een Belgische personenauto twee Belgische dames om het leven geko men, een dame zwaar gewond en twee heren licht gewond. De Belgische wagen, met drie da mes en twee heren, kwam uit Middel burg, passeerde in volle vaart een auto, die in de richting Brabant reed, slipte en schoot daarna dwars tegen EUREKA! Nieuwe vinding van Ned. schoenindustrie Na vele moéilijkheden overwonnen en een jaar lang experimenterend doorgebracht te hebben, zijn de Ba- ta-fabrieken te Best er in geslaagd een rubberen veiligheidslaars te ont werpen. Deze veiligheidslaars beoogt het aantal bedrijfsongevallen in Neder land aanmerkelijk terug te brengen en uit hoofde daarvan bestaat bij overheid en industrie grote belang stelling voor het nieuwe product. De nieuwe laarzen worden ver sterkt met staal, dat zowel de neus als de zool beschermt. Hierdoor zal een scherp of puntig voorwerp, waarop de arbeider trapt, niet meer 30.000 OM TE BLAZEN. Ter bevordering van dc beoefe ning der blaasmuziek wil de minister van O., K. en W. de vier grote bon den, die op dit terrein werkzaam zijn, steunen met 30.000. Ondanks het feit, dat een 100.000 mannen in ons land een groot deel van hun vrije tijd hieraan besteden, dreigt de beoefening der blaasmuziek in verval te geraken. De belangstelling der jeugd ver flauwt, omdat vele korpsen niet over middelen beschikken om vernieu- nieuwingen in te voeren, die nodig zijn om de .jeugd te trekken, aldus de minister. Tevreden boeren In de Ahoy-hal werd Woensdag middag de algemene vergadering ge houden1, waarin de voorzitter, d€ heer U. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg, o.a. meedeelde, dat 1952 voor de boeren en melkveehouders bevredigend is geweest en dat in 1953 tot heden meer melk is gewonnen dan vorig'jaar. Ook de gezondheids toestand van het vee is bevredigend. He aantal melk- en kalfkoeien was dit jaar 1.6 procent hoger dan in 1952. De melklevering aan de fabrieken was het eerste halfjaar 6 procent ho ger. In verband met een met België getroffen regeling kan de voorraad van het laatste product nog worden verhoogd, omdat onze Zuiderburen tot 1 November 2500 ton mogen inle veren. De regeling is getroffen, op dat de Belgen niet met een te grote voorraad blijven zitten, daar dit ook Nederlandse marktverhoudingen gemakkelijk zou kunnen verstoren. De heer W. van Willige, waarne mend hoofdredacteur en chef van de stadsredactie der Nieuwe Haarlemse Courant, viert Woensdag 23 Septem ber zijn zilveren jubileum als jour nalist. Al die 25 jaren is de heer van Willige verbonden geweest aan de redactie van de Nieuwe Haarlemse Courant. In de loop der jaren heeft W van Willige ook buiten de dag bladjournalistiek' bekendheid gekre gen, vooral in Kathclieke kringen van Haarlem en omgeving. Van het Nat. Verbond van Jonge Middenstands-verenigingen was hij een der oprichters, evenals van het orgaan „De Keten", waarvan hij met een onderbreking tijdens de oorlog van 19311945 hoofdredacteur is ge weest. Hij is ook hoofdredacteur van het maandblad „Zonzij" officieel or gaan van de organisatie voor de zie ken „Zonnebloem". De Amsterdamse zanger-conferen cier Kees Manders is gisteravond op de weg van Zwolle naar Meppel met een snelheid van circa 60 km met zijn auto op een melkwagen gereden ,die voortgetrokken werd door een paard, en geen achterlicht voerde. Manders en een mede-inzittende kwamen op kleine ontvellingen na ongedeerd uit de zwaar beschadigde auto. De voorstelling, die Manders in Meppel dezelfde avond zou geven, is normaal doorgegaan. LOU BANDY IN ..LION d'OR". Lou Bandy heeft hotel-café-restau rant „Lion d'Or" aan de Kruisweg te Haarlem gekocht. Hij zal zelf de leiding van het bedrijf op zich ne- L' en het ligt in zijn voornemen de exploitatie reeds op 1 October over te nemen. gevaarlijk zijn voor de voet, terwijl een „voltreffer" boven op de neus van de schoen ook geen ongevallen verzekering meer ten gevolge heeft. Nu klink het natuurlijk vrij een voudig, een stalen neus en zool ma ken, maar de moeilijkheden open baarden zich vooral in de keuze van het staal dat goed buigzaam moest zijn en in de mogelijkheid van aanhechting met het rubber. Na lang zoeken heeft men de juiste staalsoort gevonden en het metaal wordt met een speciaal vulcaniseer- proces aan het rubber bevestigd. De drager van de nieuw gecon strueerde laars kan nu met een ge rust hart in een loodrecht-opstaande punt trappen, terwijl hij een druk van 95 kg. produceert, zonder dat de punt door de zool heendringt. Met deze nieuwe vinding hoopt men het aantal bedrijfsongevallen in Nederland weer aanzienlijk omlaag te brengen. De fabriek, die de eex-ste in Ne derland is, welke deze laarzen pro duceert, zal binnenkort ook lederen laarzen met stalen zolen en neuzen in bewerking nemen. Ook de exploitant schuldig aan brand te L,oosdrecht? In verband met de brandstichting in het restaurant „Djumpol" te Loos- drecht, die gepleegd zou zijn door een beschonken bezoeker, is thans ook de exploitant van het restaurant door de recherche in arrest genomen. Zoals men zich zal herinneren, was het op de avond, die aan de brand voorafging, zeer rumoerig in het restaurant geweest. Enkele bezoekers, die te veel aan Bacchus geofferd had den, waren geruime tijd bezig ge weest brandende lappen door het café te gooien. De exploitant, die tijdens de avond een auto-bus, een reiswagen- uit Mid delburg, die met congressisten van een vergadering uit Bergen op Zoom huiswaarts keerde. De gevolgen van de botsing, die men tot ver in de om trek hoorde, waren ontzettend. De rechter zijkant van de Belgische auto scheurde open en de drie dames vlo gen eruit. Twee hunner, een 85-jari- ge^uit Deurne bij Antwerpen en een 40-jarige uit Antwerpen waren op slag dood. Zwaar gewond werd een 51-jarige uit Deurne. Haar man werd licht gewond, evenals de bestuurder van de Belgische auto. Na de bot sing vloog de Belgische auto nog ver der linksom en schoot de berm van de weg in, tegen de spoorbaan op. Door de kracht van de botsing vloog ook de motor eruit en raakte in brand. Ook de bus, waarva de chauf feur het stuur was kwijt geraakt, schoot in de berm van de weg. De passagiers kwamen er echter behou dens enkele ontvellingen, zonder let sel af. Medische hulp en rijkspolitie, alsmede het parket arriveerden kor te tijd later ter plaatse. LIMERICKPRIJSVRAAG. A. W. Bru-na en Zoons Uitgevers Mij. heeft een prijsvraag uitgeschre ven voor een limerick van willekeu rige inhoud in de Nederlandse taal. De inschrijving sluit 15 November a.s. In dezelfde maand wordt ook de uitslag bekend gemaakt. Aan de prijsvraag zijn een hoofdprijs van honderd gulden en vijftig prijzep in boekvorm verbonden. De jury bestaat uit Max Dendermonde, dr. Barend de Goede en Jaap Romijn. VERMIST JONGETJE VERDRONKEN. Zoals "bekend is werd sedert 12 September in 'sGravenhage de zes jarige Willem Hubertus Krul, ver mist. Zijn lijkje is gistermiddag drij vende aangetroffen bij de brug ter hoogte van de Rijnstraat in Den Haag. De knaap is bij het spelen ver moedelijk te water geraak en ver dronken. Merkwaardige brand Politie en brandweer te Nijmegen stellen een onderzoek in naar de oor zaak van een brand, die in de nacht van Dinsdag op Woensdag in de Bot telstraat aldaar ontstond. Een zolder en enige kamers brandden uit. In de woning was niemand aanwezig toen de vlammen aan het dak lekten. Even te voren had men een man en vrouw de woning zien verlaten. De drie kinderen bleken bij buren te zijn ondergebracht. De vrouw, die ge scheiden leeft van haai- man, verliet met een andere man het huis. De va der der drie kinderen was ook niet te vinden-. Politie en brandweer ver bekend gemaakt had, dat hij over moeden dat de brand is gesticht. De enkele weken het restaurant moest opheffen, omdat zijn vergunning ver lopen en niet meer verlengd was, kon toen de brand eenmaal uitgebroken was en met grote hevigheid om zich been greep, met moeite zijn vrouw en kinderen in veiligheid brengen. Het restaurant brandde tot de grond toe af. inboedel was goed verzekerd. U nadert een oversteekplaats voor voetgangers. Een felle bliksemschicht scheurt de nachtelijke hemel boven New York uiteen en schiet naar de top van het Empire State Building. Voor een kort ogenblik is de gehele omgeving verlicht. Deze opname werd gemaakt tijdens een onweersbui boven de millioencnstad.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6