De Alphense raad werd het eens over aankoop van Avifauna Stompwijkse Boerenleenbank vierde feest bij haar gouden jubileum "DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Aan de langdurige spanning, die omtrent het lot van het Vogelpark Avifauna" te Alphen aan den Rijn is ontstaan op het moment, waaorop de curatoren in het faillissement van dit cultuur- en vermaakcentrum, mr. A. Th. E. Kastein en mr. C. D. van Vliet te Amsterdam de verkoopdatum 22 en 23 September bekend maakten, welke spanning in grootte en om vang toenam naarmate deze data naderden, is in de afgelopen nacht een einde gekomen. Na een beraadslaging van ruim vijf cn half uur in geheime zitting h^eft de gemeenteraad van Alphen aan den Rijn in grote meerderheid tot aan koop van Avifauna besloten. De gemeenteraad machtigde het college om de onderhandelingen met de curatoren de onderhandelingen et de curatoren G. v. d. Brink, over de vraagprijs voort te zetten. Deze bedraagt, volgens mededeling van de heer v. d. Brink 550.000.Zoals bekend is belopen de schulden ruim zeven ton. Het resultaat van het afgelopen seizoen is gun stig geweest. Ruim 40.000 kon worden gereserveerd. Voor het resterende zou een lening ten laste van de hoedenzaken van de Britimy (v. d. Brink Timmermans) worden gesloten, zodat de belangen van de crediteuren vol ledig veilig gesteld zullen zijn. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland blijken sterke voorstanders te zijn voor het behoud van Avifauna als cultureel centrum en toeristenoord in het gebied temidden van de grote steden, in het hart van deze provin cie, en zij zouden bij het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn sterk cp aankoop van het park hebben aangedrongen, met de toezegging erbij, de nodige faciliteiten en financiële steun te zullen verlenen. ZITTING DUURDE TOT DIEP IN DE NACHT Nadat burgemeester Ed. C. Wit- scheij van Alphen aan den Rijn dc spoedeisende raadsvergadering, wel ke Woensdagavond tegen acht uur was bijeengeroepen, had geopend, stelde hij onmiddellijk de raad voor om in geheime zitting over te gaan in het belang van de te voeren be sprekingen en discussies. Wel heel lang heeft de raad het geduld van de persvertegenwoordi gers op de proef gesteld. Niet min der dan vijf en half uur brachten de vroede vaderen in comité-generaal door, zij het met enkele onderbre kingen voor het voeren van fracties- ge wij ze besprekingen. De eerste algemene beraadslaging duurde ongeveer anderhalf uur. De fracties gingen toen voor afzonderlijk overleg ruim een uur in vergadering uiteen. Daarna beraadslaagde men weer ruim twee uur gezamenlijk. Te ongeveer 12.45 uur vond opnieuw een ruggespraak plaats tussen de C.H., de A.R. en de S.G.P.-fracties. Te ruim half twee in de afgelopen nacht heropende burgemeester Wit- schey de openbare bijeenkomst en deelde mee dat de raad in grote meerderheid tot aankoop van Avi fauna had besloten en het college machtigde de onderhandelingen met betrekking tot de vraagprijs met de curatoren en de directie voort te zetten. Het is ontegenzeggelijk geen ge makkelijk besluit geweest. Voor wat de besprekingen in de fracties on derling betreft, hadden die van de K.V.P. (3 zetel) en de P. v. d. A. (4 zetels) blijkbaar wel het vlugst tot een overeenstemming geleid. Een half uur later volgden de fracties van de C.H. en A.R., incluis de S.G. P., resp. vertegenwoordigende 5, 4 en 1 zetels, terwijl de eenmans-frac ties V.VJD. en de onafhankelijke ka tholiek vanzelfsprekend geen be hoefte aan ruggespraak hadden. Dat de C.H.- en de A.R -fracties zich la ter nog eenmaal gezamenlijk voor een onderling overleg hadden afge zonderd, wettigt de conclusie, dat men in die kringen wel het moeilijkst tot een besluit heeft kunnen komen. Het is intussen, uit de in het verle den plaats gehad hebbende gebeur tenissen bekend, dat men in de kring van de A.R. en wel heel in het bij zonder bij de S.G.P.l groep, het sterkst tegen Avifauna' is gekant, niet zozeer vanwege het vogelpark, dan wel om de vermakelijkheden, die in het paviljoen van Avifau na regelmatig plaatsgrepen. Vooral hetgeen op dit terrein des Zondags gebeurde was een door in het oog van de S.G.P - en A.N.-aanhangers. Ook nu kon de raad blijkens de me dedeling van zijn voorzitter, niet met algemene stemmen tot het bo venvermeld besluit-'komen om Avi fauna in Alphen aan den Rijn te houden. Einde van de spanning. Hoe het ook zij, het besluit is thans gevallen, zoals velen hethadden gehoopt er is nu een einde geko men aan de grote spanning die er lange tijd heeft geheerst omtrent het lot van dit unieke recreatie-oord in het hart van Zuid-Holland. Op grond van het feit. dat de raad in grote meerderheid het college machtigt over de vraagprijs verder te onderhandelen, kan de conclusie worden getrokken, dat men zal trachten ten deze een voordeliger transactie af te sluiten. In hoeverre men hierin zal slagen moet worden afgewacht. Bekend is intussen ge worden, dat een andere belangrijke gegadigde, een confectiefabriek, wier directie het paviljoen van Avi fauna met het park had willen ko pen en daarvoor een bod van ƒ350.000,heeft gedaan, zich on dertussen heeft teruggetrokken. Het niet twijfelachtig, dat B. en W. het ook over de aankoopprijs eens zullen worden met de tegen partij, voor wie immers ook de meest voordelige oplossing zal betekenen als het park in zijn geheel behou den blijft. ONDERHANDELINGEN OP DOOD SPOOR. Hedenmiddag heeft burgemeester Witschey van Alphen aan den Rijn een verklaring afgelegd inzake de aankoop van Avifauna. Het behoud van het vogelpark voor Alphen zal voorgoed van de baan zijn, indien er binnen 24 uur geen oplosing komt voor de gerezen moeilijkheden. De raad heeft het college van B. en W. namelijk gemachtigd hoogstens 400.000 gulden te spenderen aan de aankoop. Hoger wil men beslist niet gaan. De curatoren eisen echter ƒ85.000 meer en zijn niet van plan om van deze eis af te wijken. Hier mede zijn de onderhandelingen op dood spoor. De enige oplossing zou zijn, dat te elfder ure een particu lier de betreffende 85.000 als ge schenk zou bijdragen in de aankoop. VERDELING WETHOUDERS - FUNCTIES. Naar wij vernemen zijn de taken van het college van B. en W. als volgt verdeeld. Burgemeester Ed. C. Witscheij heeft i.v.m. zijn functie (tevens van hoofd van de politie) renberg (KVP) is met het toezicht op de bedrijven belast als voorheen, weth. A. J. Dekker (A.R.) sociale zaken en onderwijs, weth. J. v. d.' Berg (C.H.) gemeente-werken en grondbedrijf, G. Nijman (P. v. d. A.) heeft de portefeuille van financiën. Schaken. Tot inzet van de a.s. schaakcompetitie hield de A.S.C. in het ijsclubgebouw Dinsdagavond een gong-wedstrijd, die een zeer prettig verloop had. De uitslagen zijn: groep 4, nr. 1 C. H. Knook (5 pnt.), 2e Th. Dcmoet (4 pnt.), 3e P. de Ruiter (jongste deelnemer), 4e Ant v. d. Kemp, 5e Joh. Demoet Jr., 6e Joh. Barth. Groep I: le D. Posthuma 4 y. pnt) 2. C. Brunt, 3'/* pnt. 3e. A. H. Hooijer (3 pnt.), 4e B. Cornet (2 p.), 5e. H. de Ruiter (1 pnt.), 6e. H. Ver hagen (1 pnt.). Groep II: le. J. Kempen (4 pnt.), 2e H. de Haan (3^ pnt.), 3e J. J. v. d. Noort (3 pnt.), 4e W. Roest (2y2 pnt.), 5e. P. J. Schuil (2 pnt.) 6e. N. G. Jongejan (0 pnt.) Groep in*, le P. J. Wijnbeek (3 pnt.), 2e. J. Koopman (3 pnt.), 3e B. II. Kroon (3 pnt.), deze drie bij lo ting. 4e. L. Kleiweg (2yt pnt.), 5e H. Kleiweg (2 pnt.), 6e J. Buitelaan (1^ pnt.) Volgende week Dinsdag speelt A. S.C. een wedstrijd tegen Boskoop. 3 Oct. speelt het le tiental voor de 2e kl. v. d. K.N.S.B. de eerste competitie wedstrijd tegen Ruy Lou- pez .te 's-Gravenhage in het Nat. Schaakgebouw. Getr.: Cornelis Hofman 24 en Ma- W. Kraaijeveld; Leendert Pieter z. v. A. Langhout en W. Hofman. Gertr.: Cornelis Hofman, 24 en Ma- geen portefeuille. Weth. C. M. Dee- ria F. H. van Velde, 25 jaar. O verheidskamer van Woubrugge groeide uit tot Gemeente Museum GRASVERKLEURING HULPMIDDEL BIJ OPGRAVINGEN 1911 bemerkte een landbouwer in de omgeving van Woubrugge, dat het gras op een van zijn weide lang zaam verkleurde, zonder dat daar een redelijke oorzaak voor gevonden kon worden. Hij vertelde het geval aan de burgemeester en deze op zijn beurt waarschuwde diverse instan ties, waaronder de afd. Oudheidkun de van de Leidse Universteit. Men begon aan opgravingen en stootte al gauw op de fundamenten van het kasteel St. Jaco'oswoude, dat met het gelijknamige dorp in de 15e eeuw door het water weggevaagd werd. Het. is misschien interessant te we ten, dat later, toen men de beschik king kreeg over vliegtuigen diverse fundamenten van verdwenen kaste len en zelfs de oorspronkelijke loop van rivieren, vanuit de lucht met behulp van deze verkleuring konden worden waargenomen. Het dorp St. Jacobswoude schijnt min of meer op eigen initiatief ver dwenen te zijn want zijn bewoners waren dermate onvoorzichtig met het afgraven van het veen, dat zij geweld" op voorkwamen. Dit scheen echter ook voor het bouwwerkje te gelden, want nog geen twaalf jaar later moest het voor een verbreding van de verkeersweg AlphenAmsterdam verdwijnen, Op het ogenblik staat er ongeveer op de zelfde plaats een tamelijk fan tasieloos gedenknaaldje dat in 1936 werd opgericht. Allelei herinneringen aan deze verdwijning in de vorm van een op> gegraven sarcophaag, aardewerk en oude kaarten maken nu deel uit van de grote verzameling van het Wou- brugse Gemeentemuseum. Ongeveer twee maanden geleden hebben wij reeds over deze oudheid kundige collectie geschreven. Zaten dag nu wordt dit Musieum om half vier door de mede-oprichter burge meester v. Wageningen geopend. De voorgeschiedenis. Een dezer dagen heeft de heer Van Wageningen ons reeds een kijkje in dit museum gegund, doch alvorens u enige indrukken geven, lijkt het ons wel interessant, nog even de de dijk van het Brasemermeer on- voorgeschiedenis van deze verzame- dermijnde, met het vermelde pijn lijke gevolg. In 1913 richtte men ter nagedach tenis aan deze ramp en monumen tje op waar o.a. ook de woorden: „Geen muren verduren der uren ling in het kort na te gaan. De grond legger van deze collectie is de heer van Hemessen, die in 1884 tot ge meente-veldwachter werd benoemd. Tot zijn dood in 1937 heeft deze or debewaarder naast zijn nodige doch Kortebaandraverij hoogtepunt van de Warmondse feesten De tweede dag van dc Warmond- se feesten werd ingezet met de tra ditionele en onmisbare algemene vermakelijkheid „tobbertje steken" voor mannen van 17 jaar en ouder. Ruim honderd deelnemers hadden zich hiervoor aangemeld en menig een kwam in een toestand thuis, die men nat mag noemen, doch op dit echte Warmondse feest zal niemand hierover een kwaad woord laten ho ren. Nadat alle deelnemers een keer hun geluk hadden beproefd, bleken er bij de tweede ronde niet voldoen de ringen gestoken te zijn, om de prij zen aan de man te brengen, zodat verschillenden, die zich reeds hadden verkleed, nogmaals het risico van van een koude douche moesten ne- nemen. De uitslag van dit volksvermaak bij uitstek luidt: 1. J. v. d. Hulst; 2. W. Groen in 't Woud; 3. A. de Hoog; 4. J. Heemskerk; 5. G. Vergeer; 6. J. Beugelsdijk; 7. J. Schrijvers Jr. Kortebaan draverij. Des middags vond de traditionele kortebaan draverij plaats, die, in ver band met het herdenken van de 85ste tijdelijke bezigheden een unieke ver zameling bijeengebracht, waarvan het nageslacht nu kan profiteren. Al les wat betrekking had op de ge schiedenis van de gemeente Wou brugge werd door hem bijeenge bracht in het gemeentehuis. Later, toen dit te klein dreigde te worden voor de steeds groeiende verzame ling, gaf men een gedeelte onderdak in een museum en archiefkamer van een nieuw gebouwde school. In de oorlog werden school en ge meentehuis door de vijand bezet, die op de bekende manier met dit brok je cultuur omsprong. Gelukkig wist men het grootste gedeelte nog tijdig voor de ondergang te behoe den. Pas in 1952 werd de collectie overgebracht naar een ideale zaal boven de nieuwe brandweergarage. Zij werd hier opnieuw gesorteerd en gegecatalogiseerd en Zaterdag zal de verzameling nu eindelijk volledig aan het publiek getoond kunnen worden. Moderne inrichting. Burgemeester van Wageningen heeft bij de inrichting een zeer mo derne en overzichtelijke methode gevolgd, die menig groter museum als voorbeeld kan dienen. Alle levensuitingen en -benodigd heden als gemeente, kerk en school, munten, ambacht, brandweer en ten slotte brug en polders hebben de nodige aandacht gekregen. Zo is er een urn, die van voor onze jaartelling dateert en ip de dertiger jaren door een arbeider bij het bag geren in de Wijde Ade gevonden werd. Men vindt er een acte van een no taris, die niet in Woubrugge wilde wonen en toestemming kreeg zich in Oudshoorn te vestigen. Zo kwam het dat zijn opvolgers de gemakkelijkste weg kozen en zich ook in die plaats zetelden. Er isach er is zoveel, dat we u niet met een droge opsom ming zullen lastig vallen. Een ieder die zich interesseert voor geschiede nis en oudheidkunde, zal in het ge meente museum van Woubrugge, zijn hart kunnen ophalen. Bloemen en sprekers keer, dat deze draverij in Warmond werd gehouden, door de bond aan gewezen was om het kampioenschap van Nederland te verrijden. Bij de loting bleek, dat er 16 paar den waren ingeschreven. Hoewel het weer wat dreigend werd, heeft Pluvius geen visite ge bracht en werden de ritten met gro te belangstelling gevolgd. Geeft de loting voor de tweede om loop vaak reeds te zien, wie de eer ste prijs in de wacht zal slepen, dit maal kon niemand er pijl op trekken en gaven de ritten voor de liefheb bers van de paardensport \olop ge legenheid kun kennis te luchten. De derde omloop, waarin de paar den Ooststar, Partout, Queen Bess en O Maryke werden geplaatst ga ven mooie en spannende ritten te zien. In de beslissende omloop won nen Ooststar de eerste prijs van 900 Partout de tweede prijs groot 400; Partout de derde prijs groot f 150. en O Marijke de vierde en laatste prijs, groot 50. De prijzen werden met een kort woord door de burgemeester aan de winnaars uitgereikt. De Totalisator, die op het terrein aanwezig was, had een omzet van 3960.gehaald. Des avonds te half negen werd een race op vertraagde fietsen gehouden in de Dorpsstraat. Voor dit nieuwe en zeer interessante spel was een gro te belangstelling. Met deze avond spelen, heeft de Commissie een goe de greep gedaan en gezien de grote belangstelling van deelnemers en inwoners, voor de volgende jaren, zeker voor herhaling vatbaar. Jam mer was het, dat de fietsen het be gaven, evenals de autopeds, die hier na werden ingeschakeld, zodat het wedstrijdcomite besloot, de prijzen te verloten. De eerste prijs werd gewonnen door J. Beugelsdijk; 2. J. Ouwehand. 3. J. Dekker en 4. J. Noordermeer. Geruime tijd vertoefden velen op het kermisterrein, dat dan ook een gezellige aanblik bood. Mooi succes. Tot de bemanning van de „Puzzel II", die in het afge lopen week-end het nationale zeil- kampioenschap in de Draken-klasse behaalden, behoorden ook de heer en mevr. WarburgSwart. Inbraak. Gisternacht werd inge broken bij een slagerij hier 'ter plaatse. Zover kan worden nagegaan, is slechts enig geld ontvreemd. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de dader(s). Ongeval tijdens de kermis. Ver moedelijk doordat de ketting-afslui ting niet of niet voldoende bevestigd was, slingerde gistermiddag het doch tertje van de heer Jac. Duijnhoven uit de zweefmolen. Het meisje bleek een hoofdwonde te hebben opgelo pen. Na door de onmiddellijk ge waarschuwde geneesheer dr. Walen kamp verbonden te zijn, werd zij per auto huiswaarts vervoerd. De opge lopen verwonding bleek gelukkig niet van ernstige aard te zyn. VOORSCHOTEN SOCIëTEIT VOOR DE BEJAARDEN GEOPEND. Gistermiddag sprak mevr. A. S. M. de GraafBootsma, voorzitster van de Unie voor Vrouwelijke Vrijwilli gers een inleidend woord op de bij eenkomst ter gelegenheid van de ope ning van de Sociëteit voor de Bejaar den van Vourschoten. Deze bijeen komst was in een lokaal van de oude Openbare School aan de Schoolstraat. Onder de genodigden merkten wij op burgemeester C. J. v. d. Hoeven en zijn echtgenote, mevrouw Weijers Noot uit 's-Gravenhage, vice-voorzit- ster*van het Hoofdbestuur van U.V.V., ds. E. Saraber en ds. M. den Boer. de heer H. N. Muller, secreta ris van het Comité Autotocht Ouden van Dagen. De belangstelling van de bejaarden uit Voorschoten was zeer groot. Burgemeester C. J. v. d. Hoe ven prees zich gelukkig deze Socië teit voor de Bejaarden te Imogen openen en hij dankte het bestuur van de U.V.V. voer het genomen initia tief. Hij bracht hulde voor de wijze, waarop de sociëteit is ingericht. Eens per 14 dagen bestaat er nu gelegen heid, dat de bejaarden met elkaar van gedachten wisselen. Mevrouw WeijersNoot legde de nadruk op de verantwoordelijkheid, die de U.V.V. voelt voor de belangen van deze groep mensen en dat men bereid moet zijn zich in te zetten voor de mens. De snelgroeiende afd. Voorschoten heeft begrepen, hoeveel het waard is een punt te vinden, waar in eigen omgeving een prettige middag kan worden doorgebracht. In deze kleine gemeenschap moet een saamhorig heid groeien en de bezoekers moeten zelf zorgen voor de harmonie en de goede sfeer. De heer H. N. Muller was blij om de stichting van deze sociëteit. Voor de heren bracht hij een sigaartje mede. Hiermede was het officiële gedeelte geëindigd. Het zaaltje was vrolijk versierd met bloemen van de Fa. Eggink en van de Fa. v. d. Burg. De kleedjes en theemutsen waren van „Het Paapje". De koppen en schotels waren geschon ken door de I.K.I. en de asbakken en de vazen door de fa. P. Groeneveldt. Andere bedrijven hadden met geld deze sociëteit gesteund. „Het is merkwaardig te zien, hoe de moderne mens zonder nadenken de hulpmiddelen aanneemt, die hem steunen en die onmisbaar zijn om een bepaald levenspeil te handha ven. Een belangrijk voorbeeld hier van s de coöperatieve boerenleen bank. Zonder deze banken zou de sa menleving op het platteland on denkbaar zijn, hetgeen de geschie denis en de arbeid dezer coöperatie ve boerenleenbanken bewijzen." Het is da nook begrijpelijk, dat bij het 50-jarig bestaan van de Coöp. Boerenleenbank te Stompwijk er reden was tot dankbaarheid en vreugde. Door het bestuur werd aan de leden een prachtig gedrukt boekje verstrekt, waarin het doel en de betekenis van deze nuttige in stelling werd uiteen gezet en waar uit ook bovenstaand citaat is over genomen. De feestdag .begon gisteren met een H. Mis voor de overleden leden en om 8.30 uur een Plechtig Gezongen H. Mis uit dankbaarheid gecelebreerd door pastoor Sistenmans. Tijdens de H. Mis zong het parochiekoor de 3 stemmige Mis van L. Perosi. In het bankgebouw werd daarna aan de leden van het bestuur en de kassier en hun dames een ontbijt ge serveerd. In de zaal van café „Het Blesse Paard" versierd met vele bloemstukken o.a. van de Centrale Bank en de banken pit de omgeving in de ring „Rijnstreek" hield het Be stuur en de Raad van Toezicht een receptie, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. In het felicitaties-re gister komen handtekeningen voor van de Hoofdinspecteur van de Cen trale Bank. de heer Hendrikse. Pastoor J. Sistermans, ,dr. S. P. Per- quin en van vertegenwoordigers en kassiers van de andere banken. Tij dens de receptie sprak de heer C. v. Heiningen, voorjitter van de Leid- schendamse bank, vdie na het aanbie den van zijn gelukwensen de hoop uitsprak met de Stompwijkse Bank te kunnen blijven samenwerken in het belang van de gehele Leidschendam- se land- en tuinbouw. Het systeem bleek juist De hoofdinspecteur van de Centrale Bank te Utrecht bracht namens het Centrale Bank en Directie zijn ge lukwensen over. Het feit is de moeite waard, aldus de heer Hendrikse. De Boerenleenbanken, bijna 1300 in Nederland, waarvan er 730 bij Utrecht zijn aangesloten, hebben over het ge hele land een net van diensten ge spannen ten behoeve van de land en tuinbouw, elk in eigen plaats van groot belang, doch in centrale organi satie van nog groter belang. Het is feest in Stompwijk. In ieder dorp waarin de grote stad nog niet is door gedrongen heeft de Boerenleenbank een aparte plaats in hart en beurs. De Boerenleenbanken zijn het sym bool geworden van de spaarders. In de moderne maatschappij zijn de ideeën van Raiffeïsen onverzwakt ge handhaafd gebleven. De onbeperkte aansprakelijkheid is gebleken juist te zijn. De onbepaalde aansprakelijkheid van de ruim 200.000 leden in het land is nog nooit aangetast, een bewijs van de degelijkheid van de organisatie, waarvoor het mogelijk is, dat zij kan wij dij veren met de machtigste bank instellingen in ons land. Een feest als vandaag valt eigenlijk ook buiten de grenzen van Stompwijk, om'dat de spoorgelden van de Boerenleenbank in combinatie met andere banken 'dienstbaar worden gemaakt voor ver schillende doeleinden. De kassier, de heer J. Boogmans, beantwoordde de spreker en bracht namens bestuur en Raad van Toe zicht de hartelijke dank over voor de mooie bloemstukken, cadeaux, schrif telijke felicitaties en de grote belang stelling. De feestavond werd de leden en ge nodigde aangeboden in de stemmig versierde zaal van ..Het Blesse Paard" Staande zongen allen een door het bestuurslid J. Suijten gedicht wel komstlied, tijdens hetwelk Bestuur en Raad van Toezicht en de kassiers de zaal binnentraden. De heer Boogmans opende deze feestelijke bijeenkomst en sprak een woord van welkom tot de burgemeester en diens echtgenote, pastoor Sistermans, kapelaan Mie- deman, de inspecteur van Utrecht de heer v. Zurk en diens 'echtgenote en alle genodigden en leden. Grote dank aan God, aldus spreker welt op uit ons hart. Ook mej. A. Fleuren en de heer R. Fleuren werd Verwelkomd, wier va der onnoemelijk veel heeft gedaan voor Stompwijk en speciaal voor de bank, die in samenwerking met pas toor Bekkers zg. werd opgericht. Uit piëteit om zijn nagedachtenis te ere, hing een groot met bloemen versierd portret in de zaal. Ook de 3 nog in ieven zijnde oprichters de heren L. Stijnman, J. Suykerland en J. Vogelaar, waarvan laatstgenoem de wegens gezondreidsredenen afwe zig was, kregen woorden van dank te aanvaarden. Dit stemt tot grote dankbaarheid. Ook andere willen wij in onze vreug de laten delen, om welke reden beslo ten is de plaatselijke afdelingen van de R.K. E.H.B.O., R.K. Gezinszorg en het Wit-Gele-Kruis een jubileum ga ve te schenken van 50, met de wens, dat allen werkelijk zouden ge nieten, besloot spreker zijn openings woord. Ook pastoor Sistermans schaarde zich bij de spekers evenals de inspecteur, de heer v. d. Zurk. Hierna kwam Daan Hooijkaas aan het woord, die met zijn gezelschap de avond verzorgde, een avond, die door de gebracht^ conferences, mu ziek enz een onvergetelijke avond werd. De 2 Pico's bewezen met hun accordeons niet allen thuis te zijn in het lichtere genre, maar eveneens dwongen zij uiterste stilte en ge spannen aandacht af met enkele ern stige werken. Fantasio was inderdaad fantastish als muzikale clown. Uit de wonderlijke instrumenten wist hij muziek te halen. Zijn optreden als Zambel met het nummer „een fiets in liquidatie" kon alle critiek weer staan. Martin Vinjie was niet te vol gen met zijn manipulaties en goo cheltoeren. Ook zijn kaarttrucs waren buitengewoon. NicholLs, de snelteke- nende dwaas liet zien, dat hij met enkele streken op papier in staat is het publiek te vermaken. Marktberichten GOUDA, 10 Sept. Kaas. Aan voer 232 partijen. Prijzen: le soort 2.14—2.23, 2e soort 2.08—2.13, ex tra kwaliteit tot 2.44 per kg. Handel kalm. VJNKEVEEN, 9 Sept. Groente. Peen 1420 cent per bos, sla 313 cent, komkommers 823 cent, bleek selderij 1619 cent, knolselderij 9 11 cent, bloemkool 821 cent p. stuk, stOKprinsessebonen 3255 cent, snij bonen 8292, stambonen 4155 cent, pronkbonen 1225 cent, groene kool 611 cent, prei 1013 cent, postelein 2327 cent, tomaten 2034 cent, an- duvie 69 cent, waspeen 824 cent, spinazie 2933 cent per kg. LEIDSCHENDAM, 9 Sept. Eieren. - Aangevoerd 31800 kipeieren. Ge noteerd werd voor: 600 eieren no. 0 19.55—20.55, 3800 no. 1 f 18.60— 19.40, 2700 no 2 f 17.20—18.45, 5400 no. 3 f 16.9517.50, 8200 no. 4 14.00 —15.20, 8300 no. 5 11.50—12.20, 2800 no. 6 9.5010.30. Ter markt waren tevens: 15 kippen 2.103.80, 10 ha nen 2.404.15, 10 duiven 2555 cent, 70 konijnen 0.606.10. TER AAR, 9 Sept. Groente. Snijbonen 5.407.80, idem B 2.10 2 30, kassnijbonen 6.9010.30, idem stek 2.00—4.40, stamprinses- sebonen 2.604.10, stokprinsessebo- nen 3.505.70, idem B 23.20, spekbonen 1.603.40, witte pron kers 1.202.20 alles per 10 kg., to maten A 2938 cent, idem B 3041 cent, idem C 2224 cent, idem CC 2021 cent, idem bonken 2123 ct., uien 68 cent, andijvie 57 cent, groene kool 67 cent, rode kool 12 cent, witte kool 5 cent, waspeen 8 14 cent, idem II 6 cent, idem stek 3 cent, spinazie 2125 cent, kroten 8 cent, idem kg. stoofsla 25 cent per kist sla 1 713 cent, idem 2 36 ct., bloemkool 1 2640 cent, idem 2 13 24 cent, idem 3 812 cent, komkom mers 817 cent alles per stuk, bos- peen 1516 cent, bosuien 910 cent per bos. Augurken: fijn 1.03, idem 2 4959 cent, fijnbasterd 55 cent, basterd 43 cent, grof A 27 cent, grof 25 cent, CD 1719 cent, AB 27 cent, E 3 cent alles per kg. Pruimen 28 ct. per kg., meloenen 1736 cent p. stuk. 520ste STAATSLOTERIJ 4e m™. 16e lijst HOGE PRIJZEN 100.000 16202 25000 2025 5000 15413 1500 3724 19078 1000 6391 7608 8911 14553 met premie van f 30 000 17760 18736 21380 21973 J 400 1969 3407 6021 8367 12901 13652 14701 19537 200 1200 2009 2019 2421 466b 4806 5190 5406 5606 6695 7253 8167 8177 8769 9038 9125 9323 10985 14229 16304 17046 17103 17700 18697 19659 20157 Prijzen van ƒ80. 999 3Ü8S 112 145 380 573 630 641 643 647 648 784 797 840 856 886 912 980 4022 059 071 074 128 168 179 193 222 419 422 448 461 521 530 554 698 832 0040 121 235 341 452 459 625 709 741 777 791 897 931 6195 264 302 358 478 532 593 596 625 729 757 7S3 877 905 946 7010 033 048 106 255 603 845 917 977 993 8020 02S 029 082 202 263 277 292 361 459 461 550 596 677 876 906 947 9196 311 367 408 718 765 801 803 920 937 982 10122 156 169 189 222 258 313 353 427 499 642 842 912 945 11307 489 601 632 669 740 909 932 965 991 Nieten 1024 033 051 076 079 099 114 207 214 221 262 291 292 306 383 385 455 494 580 621 623 653 674 701 778 808 835 870 915 999 2065 075 081 093 109 115 121 126 127 153 170 187 191 222 226 228 242 259 271 276 12066 144 184 267 369 481 542 596 725 752 790 13072 129 229 282 296 330 345 360 490 493 527 539 602 668 843 14198 304 342 497 582 645 714 988 15116 190 229 250 253 291 336 344 453 537 18169 175 300 409 442 507 525 549 702 809 866 884 887 995 19067 193 327 451 751 910 965 20020 059 158 164 201 257 313 525 647 669 21053 365 500 539 549 566 772 351 882 912 341 353 384 407 410 429 448 453 482 562 569 584 592 629 630 697 738 742 769 777 794 796 805 823 842 863 930 932 3010 096 170 171 217 220 227 246 247 277 290 311 318 S20 362 379 389 497 498 548 550 580 581 592 599 634 645 669 682 685 745 749 752 753 762 766 803 826 836 841 845 881 882 925 957 986 4017 019 034 035 070 104 125 132 172 208 224 256 334 354 367 387 393 413 426 431 445 473 499 528 535 538 598 681 735 771 86S 890 898 921 944 948 8033 037 080 122 125 126 197 227 257 302 3-14 349 359 380 417 440 467 486 497 503 505 519 524 536 539 573 575 598 602 617 638 677 683 693 701 715 753 765 785 800 312 347 384 402 429 448 463 514 550 576 577 607 664 680 704 706 714 727 728 735 749 753 754 789 808 817 831 885 888 890 906 907 908 953 955 990 ■7078 130 165 195 212 218 723 257 264 271 273 276 277 376 342 356 367 422 433 498 509 524 531 569 573 593 624 630 634 671 738 762 827 8S2 913 991 8037 039 113 114 123 130 157 168 195 205 260 272 304 317 323 334 381 393 418 462 470 484 486 492 494 528 554 606 662 668 724 761 775 801 822 908 914 917 923 930 934 936 942 954 974 995 9007 013 049 073 116 128 150 203 338 342 352 379 429 463 493 503 505 512 520 577 610 613 640 642 651 701 723 727 735 747 754 800 831 869 876 886 916 919 959 961 10010 020 022 033 094 117 154 168 179 236 259 281 316 337 389 418 441 443 463 483 512 546 594 602 615 621 626 633 660 661 669 673 680 684 722 761 762 793 794 796 802 804 881 893 920 939 952 968 981 993 994 11000 11011 024 035 043 046 059 106 128 141 147 157 164 170 188 201 252 253 278 370 371 397 400 419 457 496 504 542 561 641 652 654 681 704 721 742 764 768 794 854 882 907 908 917 969 970 979 12033 043 051 067 0S5 KJU 105 113 137 149 194 223 226 229 245 312 381 465 490 561 562 565 597 626 657 666 731 749 761 794 826 840 S41 868 885 897 905 941 944 967 989 994 997 13002 005 038 069 099 107 233 258 280 385 386 447 470 510 514 546 576 593 637 644 728 732 742 750 763 793 794 804 814 845 887 935 960 975 983 993 14049 096 116 164 191 200 253 263 349 383 387 417 479 485 490 507 509 547 554 558 578 595 602 616 663 667 688 713 732 751 776 786 817 839 881 889 901 960 985 16009 024 041 054 061 063 065 066 164 240 248 264 267 286 289 298 317 357 360 381 388 389 394 420 498 529 612 638 639 643 701 709 713 736 758 764 821 846 918 982 10005 030 037 090 091 102 103 122 128 161 204 232 298 334 351 357 3S3 387 412 489 497 505 513 514 524 538 567 571 609 683 694 702 743 771 819 825 844 867 882 907 908 920 928 17000 17010 017 018 038 039 077 093 135 137 154 213 238 253 255 275 319 361 386 396 436 455 438 499 537 542 575 585 661 710 713 775 801 847 876 895 904 935 962 997 18020 093 100 143 151 181 187 239 255 267 269 273 276 332 339 367 406 411 422 464 534 544 557 606 609 620 634 641 642 663 670 675 703 722 746 793 814 816 838 845 868 885 893 910 937 957 966 967 19005 008 051 071 084 088 103 125 138 228 276 282 411 454 499 510 569 571 596 599 608 667 684 712 714 730 785 826 840 888 890 913 927 957 980 992 20002 062 118 150 152 180 252 259 302 330 351 389 414 419 434 480 481 491 513 550 560 585 598 601 607 618 658 661 699 706 708 709 719 729 744 753 762 775 786 792 803 826 827 891 937 939 964 965 977 21003 004 006 102 104 121 133 212 256 281 813 838 899 922 925 940

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3