HET VOLKSVERMOGEN IN NOORDELIJK RIJNLAND Bloemenhulde binnen en buiten het Stadion AFKEER Predikant werd gedurende 2 jaar door 4 kunsthandelaars opgelicht Oudwethouder wilde blijven en werd door journalist verwijderd VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1953 LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Als slot van onze serie arti-j percentage vormen de middelgrote kelen over het volksvermogen I vermogens want daarvan zijn er 26 in Leiden en omgeving brengen j tussen twintig en dertig mille, 20 wij vandaag een beschouwing I tussen dertig en vijftig mille en 12 die daar bovenuit komen. Onder deze twaalf vermogens zijn er slechts één of twee, die groter zijn dan hon derdduizend gulden over de gemeenten van het noordelijk deel van Rijnland: leiderdorp, Koudekerk, Leimui- wen, Rijnsaterwoude, Nieuw- Veen, Zevenhoven, Ter Aar, Woubrugge en Nieuwkoop. Leiderdorp. In Leiderdorp is het aantal kapi taalkrachtige inwoners, ook relatief, gering. Er zijn er namelijk 118 van bij de fiscus bekend, hetgeen neer komt op 25 per duizend zielen. Deze 118 min of meer kapitaalkrachtige Leiderdorprs bezitten tezamen 4.2 millioen gulden. Lieden met minder dan tienduizend gulden zijn er on der de gegoeden niet althans ze zijn aan de fiscus niet bekend. Wel weet deze dat er 27 inwoners zijn met minder dan vijftien mille en 11 met een kapitaaltje van vijftien tot twin tig mille. Dat betekent dus dat 32 pet. van de vermogens in Leider- -*-~0 dorp tot de groep van de kleine ver-1 met méér dan vijftig mille, waaron- mogens behoort. Tot de middel-1 der enkele met meer dan een ton. grote behoort 68 pet. van het totaal, want er zijn er 32 van twintig tot' Ter Aar. dertig mille, 26 van dertig tot vijftig j mille en 22 boven vijftig duizend In Ter Aar wonen 281 mensen gulden. 'Onder deze 22 zijn er maar met een meer of minder groot ver- enkele, die groter zijn dan een ton.mogen, hetgeen neerkomt op 58 per Zevenhoven. Het weer kleine Zevenhoven is een „rijke" gemeente. Er wonen name lijk 93 gegoede inwoners wat over eenstemt met 74 per duizend zielen. Deze 93 gegoeden bezitten 2.8 mil lioen gulden en er zijn er onder hen vrijwel géén, die minder dan tien duizend gulden het hunne kunnen noemen, wel zijr er 27, die minder hebben dan vijftien mille en 13, wier kapitaaltje tussen vijftien en twin tigduizend gulden ligt. Deze kleine vermogens vormen dus 43 pet. van het totale aantal. Voorts wonen hier 22 ingezetenen met een vermogen tussen twintig en dertig mille, 16 met een vermogen tussen dertig en vijftig mille en 15 Koudekerk. De cijfers van Koudekerk zijn heel opmerkelijk. Er wonen hier niet be paald véél maar toch zeker ook niet extra weinig gegoede inwoners, maar die hebben de eigenaardig heid, dat zij noch tot de kleinste noch tot de grote vermogens te re kenen zijn. Er wonen in deze ge meente 89 kapitaalkrachtige ingeze tenen, wat dus neerkomt op 45 per duizend zielen. Daaronder zijn er, voor zover aan de fiscus bekend, prac tisch géén beneden de tien mille maar 18 beneden de vijftienduizend gulden, terwijl 12 anderen een kapi taaltje bezitten tussen vijftien en twintig duizend gulden. Dit alles betekent dat in deze gemeente 34 pet. van alle vermogens tot de z.g. kleine behoren. De overige 66 pet. behoren tot de middelgrote vermo gens want er zijn er hier 22 tussen twintig en dertig mille en 37 bo ven dertig mille. Daaronder zijn er maar heel enkele, die de vijftig mil le passeren. De kapitaalkrachtige inwoners te zamen bezitten 2,1 mil lioen gulden. Leimuiden. In Leimuiden wonen 104 mensen met een groter of kleiner vermo gen Dat aantal komt overeen met 43 per duizend zielen, hetgeen dus behoorlijk boven 't rijksgemiddelde van 37 per duizend ligt. Te zamen bezitten deze 104 „rijken" 3,8 mil lioen gulden. Ook in deze gemeente kent de fiscus practisch geen enke le inwoner, die wél kapitaal bezit maar minder heeft dan tienduizend gulden. Er zijn 25 lieden met min der dan vijftien mille en 10 met vijf tien tot twintig mille. De kleine ver mogens van minder dan twintig mille vormen in deze gemeente dus 33 pet. van het totale aantal. Voorts zijn er dan hier nog 21 vermogens van twintig tot dertig mille, 27 van' dertig tot vijftig mille en 21 van meer dan vijftig mille, waaronder er slechts enkele zijn boven een ton. Hieruit volgt dat 67 van de Leimui- der vermogens tot de middelgrote of grote behoort, waarbij nochtans het aantal werkelijk grote vermogens zeer beperkt is. Rijnsaterwoude. Rijnsaterwoude, overigens een rus tige en kalme gemeente, die aller minst verlangt de aandacht te trek ken, doet dat in dit opzicht volop. Het beeld, dat deze gemeente ten aanzien van de vermogenspositie van de bevolking vertoont, wijkt na melijk volkomen van het gebruike lijke af. Er woner hier 25 kapitaal krachtigen wat overeenstemt met 30 per duizend zielen. Practisch be horen al deze 25 gegoeden tot de groep vermogens tussen dertig en vijftig mille. Er zijn er één of twee daar beneden en één of twee daar boven maar dat zijn slechts spaar zame uitzonderingen. Te zamen be zielen. Met elkander bezitten déze ingezetenen 5.6 millioen. Er zijn er onder hen 17, die minder bezitten dan tienduizend gulden, 25 met een kapitaaltje tussen tien en vijftien mille en 29 tussen vijftien en twin tig duizend gulden. De kleine ver mogens vormen in deze gemeente dientengevolge 42 pet. van het totale aantal. Wat de middelgrote vermogens be treft, die de resterende 58 pet. vor men, hiervan zijn er 32 tussen twin tig en dertig mille.. 31 tussen dertig en vijftig mille en 35, die daar bo ven uitkomen. Onder deze 35 zijn er maar een paar die groter zijn dan honderduizend gulden. Nieuwkoop. Opening 9e intern, congres van volkstuinders Vanmorgen heeft de staatssecreta ris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, in de grote aula van het Koninklijk Instituut voor de Tropen tAmsterdam het 9e internationale congres geopend van de Internatio nale Bond van Volkstuinders. De staatssecretaris schetste de op merkelijke gang van zaken ten aan zien van tal van gebieden van maat schappelijke zorg, waarbij de mate riële sociale lichamelijke en geeste lijke ontplooiing van de mens. Er is een tijd geweest, dat de volkstuin hoofdzakelijk werd gezien als een liegdadigheidsii stelling ten behoeve van ondersteunde armlastigen. Later was het een nuttigheidstuin, gericht op het kweken van groenten en aardappelen. De volkstuinders zelf hebben er echter geen genoegen me de genomen, dat de volkstuin van thans: een belangrijk centraal punt van gezonde ontspanning voor het gehele gezin. Zeer terecht spreekt men in Zwitserland van „Familien- gaerthlein", de tuin van een voor het gezin, waar ontspanning en verpo- Het wrak vart het Franse vliegtuig Als laatste gemeente volgt nu Nieuw- J zing worden gevonden. Door de koop, waar 188 gegoede inwoners i volkstuin wordt niet alleen de band zijn of 46 per duizend zielen. Te- tussen de gezinsleden onderling be- zamen bezitten deze gegoeden 8.4 i vorderd, maar ook de gemeenschaps- - zin in het algemeen, door een hulp vaardig en leeizaam contact met an- millioen gulden. Ei zijn er onder hen 11 met minder dan tienduizend gul den, 35 met een kapitaaltje tussen tien en vijftienduizend gulden en die tussen vijftien en twintig duizend dere gezinnen. Naast deze geestelij ke voordelen en de prikkel tot stu die, welke van aanraking met de na- u tuur uitgaat, bevordert de volkstuin guMen bezitten. B« elkaar du. 42 d fichamelijke gezondheid, om- pet. van de kapitaalkrachtigen met dat arbeid of verblijft in iicht en vermogen beneden twintigdui- iucht ver van de vaak benauwende duizend ingezetenen. Tezamen be zitten deze 6.3 millioen gulden. Er zijn daaronder 49 lieden met minder dan tienduizend gulden, 61 met een kapitaaltje tussen tien en vijftien i mille, en 54 met een bezit tussen vijftien en twintig duizend gulden. Hieruit volgt dat in deze gemeente de kleine vermogens 58 pet. van het totale aantal omvatten. De resteren- 42 pet. behoort tot de middel grote vermogens. Er zijn er 50 tus sen twintig cn dertig mille, 52 tus sen dertig en vijftig mille en 15 daarboven Hieronder zijn er één of twee, die bovei. de honderdduizend gulden uitkomen, maar boven de twee ton is er "een enkele. Woubrugge. zend gulden. Daarnaast valt 51 pet. van het totale aantal in de groep van de middelgrote vermogens: 49 met twintig tot dertig mille, 31 met der tig tot vijftig duizend gulden en 17 met vijftig tot honderdduizend gul den Tenslotte zijn hier dan nog 12 ingezetenen die méér dan een ton be- zitten, onder wie één, die zich mil-, lionnair kan noemen. De grote ver mogens vormen in Nieuwkoop dus 6 pet. van het totale aantal. Vermogen per inwoner. Slaan wy ook in deze negen ge meenten het gehele volksvermogen om over de gehele bevolking dan ko men wii tot de volgende cijfers over het vermosen per hoofd- Leiderdorp f948,--; Rijnsaterwoude ƒ1.316, Nieuwveen 1.360Ter Aar 1.407,Koudekerk f 1.497, Leimuiden f 1.71.4-—; Woubrugge 2.042,Nieuwkoop 2.204,en Ze- In Woubrugge wonen 169 n met kapitaal, d.w.z 60 per duizend j venhoven f 2.506, IU/ -eigen oordeel, is ome aanbeveling „Juliana Regina" Behalve H.M de Koningin en prins Bernhard zal ook prinses Wil- helmina tegenwoordig zijn bij het stadionspel ap Zaterdag 12 Septem ber dat als onderdeel van het Aals meers bloemenfeest in Amster dam wordt opgevoerd door het „Bloe mencorso Aalsmeer", het Oranjeco mité 1953 en leden van de hoofdste delijke burgerij. Als titei voor dit spel in het Olym pisch Stadion zowel als voor het zes de bloemencorso uit Aalsmeer is ge kozen „Juliana Regina" in verband met zowel het eerste regeringslus- tvum van Koningin Juliana, als het koninklijk bezoek aan de hoofdstad. De vorstin heeft voor het gebrui ken van haar naam speciale toe stemming verleend. „De grondgedachte voor het spel vond ik", aldus vertelde de regis seur van het stadionspel Marius Kruyne, „na mij de vraag gesteld te hebben, welke krachten zich in ons volk ontwikkelden door de binding aan het Oranjehuis, meer speciaal tijdens de regering van Koningin Juliana. Deze vraag drongt mij in de richting van de redevoeringen, ritten deze gegoede inwoners van1 die H.M. de Koningin heeft gehou- ji - deze gemeente ruim één millioen! Nieuwveen. In Nieuwveen wonen 115 mensen „met geld", wat neerkomt op 52 per duizend zielen. Deze gegoeden be zitten te zamen iets minder dan drie millioen. Onder hen zijn er 26, die minder dan tienduizend gulden be zitten, 17 met een kapitaaltje tussen ten en vijftien mille en 14 met vijf tien tot twintig mille, zodat de klei ne vermogens hier 50 pet. van het totale aantal uitmaken. Eenzelfde Haarlemmerstraat 131 Leiden (Advertentie) den. Zo ontstond de idee fragmenten uit deze redevoeringen te gebruiken voor het spel". Het bloemencorso. Het corso, naar ontwerp vervaar digd door de heer Toon Noyons, zal met 25 luxe-wagens en 27 praal wagens een anderhalve kilometer lange stoet vormen, die om half twaalf uit Aalsmeer zal vertrekken, daarna zal deelnemen aan het sta dionspel n vervolgens om onge veer half vijf een tocht door Am sterdam maken. Reeds nu is men begonnen met de talrijke voorbereidingen van de ver sieringen der wagens. In de nacht van Donderdag 10 op Vrijdag 11 September zullen een duizend bin ders en hulpbinders de praalwa gens, waarvan er enkele met een lengte van 12 meter, optuigen. Dat dit werk geen sinecure is, verze kerde ons de leiding van de stich ting „Bloemencorso Aalsmeer" on der voorzitterschap van de heer H. P Th. Kok ons gisteren tijdens een persconferentie, toen verteld werd, dat voor één wagen soms 35000 stuks bloemen nodig zijn. De versiering van de wagens zal centraal geschieden in de Centrale Aalsmeerse Veiling. Vrijdag 11 Sep tember zal er gelegenheid zijn de opgesierde wagens te bezichtigen in het veilinggebouw, wijl het stich tingsbestuur tegemoet wil komen aan de wens van velen om de pracht van de wagens eens van nabij te zien. INTERNATIONALE DAHLIA-TENTOONSTELLING De afdeling Aalsmeer van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, die dit jaar haar 60-jarig jubileum viert, heeft, in nauwe samenwerking met de Nederlandse Dahliavereniging, die dit jaar 35 jaar bestaat, en de vaste keuringscommissie van de Neder lands Maatschappij, en speciale dah liakeuring en -tentoonstelling geor ganiseerd, die op 4 September zal worden geopend door ir. F. W. Ho nig, directeur van de Tuinbouw. Aan deze expositie, die van 4 tot en met 6 September wordt, gehouden in de grote hal van de „Centrale Aalsmeerse Veiling", werken voor aanstaande dahliakwekers mede, zo wel als dahlia liefhebbers. Ook zullen op deze show buiten landse inzendingen niet ontbreken. Het ere-voorzitterschap van het ere- comité, dat onder leiding staat van de burgemeester van Aalsmeer, dr. D. H. Peereboom Voller, is aanvaard door de commissaris dei koningin in de provincie Noord Holland- dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. Zaterdagmiddag 5 September -zul len 150 jeugdige inwoners van Aals meer meewerken aan een jeugd-* bloemencorso, dat is georganiseerd door de middenstandsorganisatie „Winkelstand in Bloemenland". Deze organisatie zorgt ook voor ,dé. feestelijke omlijsting van het grote bloemencorso door het organiseren van een corso-winkelweek in Aals meer. Ook voor dit jeugd-corso zijn de Aalsmeerse buurtschappen inge-- schakeld. Dit jaar nemen verschei^ dene buurtschappen deel aan dit jeugd-bloemencorso met motto's?als koningshuis, visseizoen, enz. Het Jeugd Roode Kruis zal symbolisch met bloemen de hulp uitbeelden, die de jeugd van Aalsmeer heeft gebo den aan de jeugd van Terheijden. een niet geringe invloed ten goede op de lichamelijke conditie van de arbeiders en hun vrouwen en kin deren kan uitoefenen. Dat de volks tuin zo gezien een belangrijke bijdra ge levert voor de geestelijke volks gezondheid door de sfeer van rust en kalmte, een herademing na het jach tige stadsleven, is mede reden ge weest voor vele gemeentebesturen om een belangrijke daadwerkelijke morele en financiële steun te verle nen. Staatssecretaris Van Rhyn maakte van de gelegenheid gebruik de hoop uit te spreken, dat vele an dere gemeenten dit goede voorbeeld zouden volgen. De staatssecretaris besloot zijn ope ningsrede met de wens, dat de orga nisaties op het gebied van he volks- uinwezen de in hun midden levende idealen spoedig verwezenlijkt zouden zijn, met name wat betreft de ver langde erkenning van de plaats van het volkstuinwezen bij de moderne I „townplanning". van Haagse agenten Toen een plichsgetrouwe Haagse agent in de stormachtige nacht van Woensdag op Donderdag, de straffe wind trotserend, zijn rondje maakte, werd hij op het Vaillantplein aange roepen. De agent snelde op het geluid af en was vol goede wil om zijn sterke arm in dienst van de mensheid te stellen, toen hij plotseling een hevi ge stomp tegen zijn kaak kreeg, die resulteerde in een bloedende wond. De agent greep van schrik zijn re volver en schoot eens flink in de lucht. Dit maakte zichtbaar indruk op de bokser, die zich vervolgens ge dwee mee naar het bureau liet brengen, waar men momenteel nog aan het uitzoeken is, waarom de man zo'n hekel aan agenten heeft. Avondmis ter opening van verkennerskerk Zaterdagavond 5 September zal het historisch kerkje van Persingen in de Ooypolder bij Nijmegen met een plechtige H. Mis als St. Joriskerk van de katholieke verkenners in ons land in gebruik worden genomen. Het kerkje werd in het afgelopen jaar, onder toezicht van Rijksmonu mentenzorg en onder leiding van ir. J. G. Deur en ir. C. Pouderoyen ge heel gerestaureerd. De kosten daar van, alsmede die van de inrichting van het kerkje voor de eredienst, konden voor het grootste deel wor den betaald uit de opbrengst van de in 1952 gehouden actie „Een heitje voor een karweitje" waarbij de jon gens zelf geld verdienden voor hun beweging. Van de opbrengst van „Heitje kar weitje" 1953 werd op het buiten- centrum Gil well St. Walrick te Overasselt, een troephuis ten dienste van leiderscursussen etc. gebouwd, dat Zondagmiddag 6 September, door de hoofdcommissaris H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, officiëel zal I schilderij zeer voordelig verkopen, worden geopend. wijl de schilderijen van Rembrandt De yleugel van het Air-France vliegtuig, dat, op weg van Parijs naar Sai gon neerstortte in de Franse Alpen, ligt in eed nauw dal van de Berg Cemet. Alle passagiers en de bemanning werden gedood, op de achter grond hangt nog rook van het vliegtuig, dat geheel uitbrandde, nadat het tegest de berg was opgevlogen. Hé, hé, mijn pet jigt nog binnen Juist toen de burgemeester van het Zuidhollandse Brandwijk eergister avond zijn nieuwe raad geïnstalleerd had en zich opmaakte om een woord je van welkom en bezinning uit te spreken, werd met een forse zwaai de deur van de raadszaal geopend en verscheen oud-wethouder Tukker met een agressief in de opening. Lang bleef hij daar echter niet staan, want hij stapte naar zijn wet houderszetel en ging tot verbazing van allen daarop zitten. Niemand behoefde om uitleg te vragen, want de oud-wethouder deel de dit zelf spontaan mede: De burge meester had hem nog niet bedankt, dus wilde hij niet vertrekken. De burgervader vond deze gang van zaken beneden de waardigheid op dat moment een zeer grote over waarde hadden. Ze wilden graag een bedrag van ƒ27.000,lenen, waar voor wederom een aantal schilde ryen in onderpand werd gegeven. De predikant behoefde helemaal niet bevreesd te zijn, dat het geld niet zou terugkomen, want daarvoor werd een overeenkomst gesloten. Mocht het geld eventueel toch niet op tijd worden terugbetaald, dan zou de schilderijen het eigendom van de predikant worden. Steeds meer geld. Weer een maand later, in Novem ber 1950 werd de dominee bewogen tot afgifte van 10,000terwijl in middels ook reeds 12,000.was ver kregen door aan de predikant te vertellen dat er een Rembrandt te koop was voor 20,000.welke ver kocht zou kunnen worden voor 50 000.De commissionnair had zelf slechts een bedrag van 8000, zat hij nog 12,000.— nodig had om de voordelige transactie tot stand te brengen. Er kwam een foto van de Rembrandt ter tafel, voorstellende een man en face met boord en muts. Pa gaat meedoen. In de maand October 1951 begon ook de vader van de beide zwende laars zich te roeren. Hij kwam met zijn zoons naar de predikant met de mededeling, dat hij 2500,nodig had Hij hield zich op dat moment bezig met de vervaardiging van bronzen plaquetten, die geëxpor teerd zouden worden naar Canada. De plaquetten bevatten een beel tenis van H.M. 'Koningin Juliana. Hij had evenwel voor de aankoop van brons 2500,nodig, doch de ophanden zijnde verkoop van de Berkheijde en de Toornvliet zou het mogelijk maken dit bedrag, alsmede de aan de zoons geleende bedragen terug te betalen. Hij stelde zich voor deze bedragen garant, en verzekerde dat alles uiterlijk Januari 1952 in orde zou zijn. Tante uit Toronto. In Augustus 1952 kwam de Arn hemmer bij de dominee. Hij had een tante in Toronto wonen (voorheen woonde ze in Arnhem) en die had een Rembrandt te koop. Een van de zoons, die zijn vriend was, kon deze Rembrandt kopen voor ƒ22,000.en deze had de tante ook reeds een be drag aan 14.00.overgemaakt, doch er mankeerde nog 8000,Als van de wetgevende macht en vroeg ^at bedrag niet Ujdi£ zou worden oud-weOhouder Tukker of hij in loop- S^tort dan zou hyzelf tot verkoop Onderpanden van geringe waarde Gistermorgen heeft de arrondis sementsrechtbank te Asesn een aan vang gemaakt met de behandeling van een geruchtmakende schilde rijen zwendel, waarvan een predi kant te Doorn het slachtoffer is ge worden. Toen de politie zich in Sep tember 1852 met deze aangelegen heid bemoeide, bleek de predikant een bedrag van ongeveer ƒ88.000, armer te zijn geworden, waarvoor hij een aantal schilderijen in onder pand had gekregen, die volgens de tenlastelegging, aanzienlijk minder waard zijn, dan de geldsbedragen, die steeds werden voorgeschoten. In Juli 1950 kwam de predikant in contact met een 67-jarige sierkun stenaar, diens beide zoons, resp. com missionnair in schilderijen te Utrecht en kunsthandelaar te 's-Gravenha- ge en een Arnhemmer. De beide zoons hadden een onderhoud met de predikant en toen werd er verteld dat zoon Jan, de kunsthandelaar, geld nodig had voor een reis naar Amerika, waar hij een aantal in zijn bezit zijnde schilderijen zeer voor delig van de hand zou kunnen doen. De vraag luidde, of de predikamt wellicht 15.000 zou kunnen lenen waarvoor hij als waarborg een aan tal schilderijen zou krijgen, waar devol natuurlijk, voorstellende: Jon gen met vogelnestje, toegeschreven aan Albert Cuyp, vijf personen en eer hond, toegeschreven aan Toorn vliet en twee ruiters, toegeschreven aan Berkheijde. De dominee nam aan, dat alles op waarheid berustte en verschafte de 15,000 Rembrandt voor spotkoopje. Twee maanden later waren beide broers weer bij de predikant. Zij konden nu een „echte" Rem brandt kopen in Duitsland voor 80.000 a 90.000 en zij konden het pas de raadszaa. wilde verlaten. Oud wethouder Tukker wilde noch in looppas, noch in slentergangetje ver trekken én de burgemeester zag naar meer forse middelen uit. Daar de po litie echter ndet aanwezig was, vroeg hij de enige journalist, die ijverig zijn notities aan het maken was, of deze misschien oud-wethouder Tuk ker wilde verwijderen. Tegenstribbelend en roepend, dat het onrecht was, werd de oud-wethou der naar buiten gebracht en juist was de plechtige ru^t weer in de raads zaal teruggekeerd en verdiepten de vroedevaderen zich in een schrijven van de broer van oud-wethouder Tukker, die vertelde, dat hij zijn be noeming tot raadslid niet accepteer de, toen buiten een vervaarlijk ge krijs klonk. Aandachtig luisterde de raad even toe en hoorde hoe oud wethouder Tukker brulde, dat zy'n pet nog in de raadszaal lag overgaan en kon de verkoop aan zijn vriend dus niet doorgaan. In September 1952 werd de zwen del ontdekt ne na een uitgebreid on derzoek kon de politie overgaan tot de arrestatie van de vier verdach ten. Na Zware eisen. een zitting die ongeveer 13 uren in beslag nam, kwam de offi cier van justitie van de arrondisse mentsrechtbank te Assen, na een zeer uitvoerig requisitoir tot de vol gende eisen. De 67-jarige sierkun stenaar zeven maanden met aftrek; de 43-jarige commissionnair in schil derijen uit Den Haag drie jaar met aftrek; de 35-jarige uit Den Haag twee jaar met aftrek en de 32-jarige koopman uit Arnhem anderhalf jaar met aftrek. Uitspraak 17 September a.s.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5