Omgeving Bijzondere plechtigheid in Alphens parochiekerk GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 31 AUGUSTUS 1953 DE LEIDLE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Maandag 31 Augustus. Met hoeveel vreugde in ons hart hebben wij drie weken geleden ons laatste Hutspotbericht geschreven: We gaan od vacantie! Met hoeveel heimwee in ons hart vertellen we u vandaag, dat het afgelopen is, dat de vacantie er op zit, dat we weer aan het werk gegaan zijn, dat we weer Hutspot koken.Gisteravond om elf uur nog een café-filtre in het Parijse Montmartre, daarna een glaasje cognac (was het Couvoisier, of Martell? In ieder geval iets met drie sterren!) om het afscheid min der zwaar te maken, daar aan de voet van de grandioos verlichte Sa- cré Coeur, en nu weer Hutspot. Om half een vannacht nog de zoele avondlucht op zo'n verru'kelijk Pa rijs terrasje en om twee uur een bui Nederlandse hagel tegen de ruit van de auto, die ons van Schiphol naar huis bracht.... En daar zitten we nu weer braaf achter de schrijfma chine, weer in Leiden, maar met ons hart nog heel ver weg. Wanneer we onze ogen sluiten, zien we weer de blauwe zee, de rotsige kust, vis sers in hun kleine bootjes, voelen we weer de echte warme zomerzon, ho ren we weer het geruis van de zee, ruiken we weer de geur van wier, proeven we weer de wijn, uit een royale fles in een niet minder royaal glas geschonken. Maar als we de ogen weer openen, is er geen zonovergoten strand, maar een dood gewone Papengracht; als we dorst hebben, is het geen Beaujolais. maar doodgewone koffie; als we denken: „Kom, laten we nog eens in zee i duiken", ontdekken we ineens, dat er een schrijfmachine voor ons staat, met een groot vel wit papier, dat ons hatelijk in het gezicht grijnst i en ons beveelt weer Hutspot te gaan j schrijven. Dat doen we dan maar. Vraag niet hoeveel moeite het öns j kost in Leiden te zyn, terwijl ons hart nog heel ver weg is. Het zal vandaag wel een flauwe Hutspot worden; U moet ons dat maar niet kwalijk nemen; zo zijn we nu een maal; het gaat wel weer over.... Laatste Berichten PRINSES WILHELMINA'S VERJAARDAG. Zeer velen verzamelden zich van ochtend in de onmiddellijkke omge ving van het paleis Het Loo, waar H.K.H. Prinses Wilhelmina vandaag haar 73e verjaardag viert, om een glimp op te vangen van' de konink lijke gasten, die zich hier bevinden, Evenals de laatste jaren, is er ook nu geen officieel vertoon. Het ge meentebestuur van Apeldoorn had reeds vroeg in de morgen een fraai veldbouquet doen bezorgen aan het paleis. Vele Apeldoornse kinderen, die ook van de voorliefde der prin ses voor veldbloemen afweten brach ten zelf kleurige bloemengarven aan. Hare Majesteit de Koningin, die met het oog op de terugkeer van haar oudste twee dochters Beatrix en Irene Zondagoavond van Het Loo naar Soestdijk was gegaan, keerde vanmorgen tegen elf uur op Het Loo terug. Het vliegtuig, waarmee de prinsessen r'e thuisreis maken, is, zoals bekend, opgehouden door motorstoring. Het zou waarschijnlijk vanmiddag om vijt uur op Schiphol aankomen. Vele honderden kwamèn in de loop van de morgen naar het grote witte huis, op welks dak de konink lijke standaard de aanwezigheid ver ried van de koninklijke dochter, die met twee van haar kinderen groot moeders verjaardag meeviert. Velen schreven hun namen in de felicitatieregisters welke bij de por tier ten tekening waren gedeponeerd. De in het paleis verblijvende Zeeuw se evacué's lieten zich vanzelfspre kend niet onbetuigd. Zij zonden hun gelukwensen, vergezeld gaande van bloemen. NED. STAATSLOTERIJ Als aanvulling op de trekkingslijst Staatsloterij van heden, gelieve men, bij te voegen in categorie nieten het nr. 1944. HET KUSJE Het gaat vanzelf weer over als we onze ochtenrit doqr Leiden maken en zien hoe onze goede stad dezelfde gebleven is. Het stadhuiscarillon speelde Vaderlandse wijsjes, het wa ter klotste tegen de Rapenburg-ka den, de Minerva-stoep was er nog en de slagersjongen;- floten nog even schel, terwijl zij over de Breestraat fietsten. Even later zagen we, dat er nog steeds vorderingen gemaakt worden met de Spoorwegwerken, dat de Haarlemmerstraat opgebroken is en dat er een boerderij is afge brand. We slaan de oude kranten op en lezen, dat het leven in Leiden z'n gewone (zomerse) gang gegaan is, onverschillig of wij er waren of niet. Alle dingen, die geschieden zouden, zijn geschied. Ook zonder onze aan wezigheid in Leiden. Troostrijke ge dachte. En straks gaan we afscheid nemen van de oude gemeenteraad, waarna we morgen de nieuwe raad gaan begroeten. Ja heus, we komen er wel weer in; het gaat vanzelf weer over Om dan eindelijk eens echt te be ginnen, hertellen we u eerst, dat de collecte, die Zaterdag in de stad werd gehouden ten bate van de kan kerbestrijding, een bedrag van ƒ2.847.94 heeft opgebracht. Ruim 400 gulden minder dan verleden jaar, maar het slechte weer in aanmerking genomen was dat wel te verwachten. Vervolgens moeten de leden van de R.K. Gem. Zangvereniging „Pul chri Studio" er rekening mee hou den, dat morgenavond (1 Septem ber) de repetities weer gaan begin nen van de operette Rose Marie. Al ler opkomst, liefst met een nieuw lid, dringend gewenst. Ook oud-leden kunnen zich weer aanmelden in het gebouw Toonkunst .Ropenburg 22. Nog een muzikaal bericht, nu af komstig van het R.K. Gemengd Koor „Het Zonnelied". De leden moeten morgenavond om kwart voor acht aanwezig zijn in de vestibule van het St. Elisabeth-ziekenhuis, dus niet in het parochiehuis. We blijven nog even in de St. Leo- nardusparochie om te vertellen, dat de leerlingen, die morgen voor het eerst op de St. Leonardusschool Potgieterlaan komen, er om negen uur verwacht worden. De. leerlin gen van de eerste klas, die tijdelijk ondergebracht worden in de open bare school Damlaan, moeten daar echter pas om tien uur zijn. Dus niet om negen uur, zoals per vergissing op de toegezonden circulaire is ver meld. Niet alleen onze vacantie is afge lopen, zoals uit bovenstaande berich ten lijkt. Ook de scholen en vereni gingen keren weer tot het normale leven terug. Zelfs de ouden van da gen worden weer opgetrommeld.» We horen zojuist, dat de ouden van da gen van de St. Gemma-sociëteit (St. Jozefparochie) a.s. Woensdagmiddag om half drie weer verwacht worden in de zaal Maria Gijzensteeg. Behal ve alle vaste klanten worden er ook nieuwe leden verwacht. Als we goed zijn ingelicht is er 22 Augustus een inbraak gepleegd, er gens aan de Zoeterwoudsesingel. He denmorgen vertelde de politie ons, dat de daders gegrepen zijn: de 26 H1LLEGOM Ds Kortcbaan-Draverij op Dins dagmiddag wordt ditmaal bijzonder aantrekkelijk, omdat het kampioen schap van Zuid-Holland hier wordt verreden. Als extra attractie komt de prijsvraag: „Welk paard wordt kam pioen van Zuid-Holland?" Zwemsport.De examens aan de Gemeentelijke Zweminrichting heb ben de volgende resultaten gehad: Diploma A, meisjes: I. Hulsebosch; I. Jansen; F. Engel; R Faas; L. Maas; R. Meijer; H. Vermeij; C. Bot; I. Stik- man; G. v. d. Zande; E. Möhlmann; W. Schrama; L. Schuit; N. van Loon. G. Burger. R. Jansen; W. Uitendaal; Bruijnen; W. Jonkman; N. Otte; Stroombergen; T. van der Water; N. van Houten; N. Buicks; T. Rus man; C. van Dam. R. Boot; I. Lam fers; A. de Groot; R. Boterbloem; J. Rusman; A. v. d. Hulst en D. Schoen. Diploma A jongens: R. v. d. Veld; Schoneveid; P. Winkelaar; W. Philippo; K. Bot, N. v. d. Werff; J. Korbee; H. Elderbroek en J. Visser. Diploma B meisjes: E. Litjens; E. Braun. J. Boelée; E. Zonneveld; A. Jansen; R. Schlamann en C. van Beelen. Diploma B jongens: A. Elstgeest; Th. Bruijnen; K. Nijssen; A. Uilen- zeef en H. Zijlstra. LISSE Uitvaart dr. E. G. M. Haase. Za terdagmorgen had de uitvaart van dokter F. G. M. Haase plaats. De plechtige H. Mis van Requim werd gecelebreerd door pastoor Van Zuy- len, geassisteerd door de pater Han- rath, zwager van de overledene, en de weleerw. heer Schoone, priester student. Bij de H. Mis waren o.m. tegen woordig, loco-burgemeester J. W. A. Lefiber, het volledige bestuur van het Wit-Gele-Kruis, de doktoren uit de gemeente, collega's uit de omge ving en afgevaardigden van de ge neeskundige inspectie. De absoute werd verricht door pa ter Hanrath. NOORDWIJK Kapclaansbenoeming. In plaats van kapelaan B. J. van der Spek, die sinds 1949 alhier werkzaam was, is tot kapelaan van de St. Jeroenskerk benoemd de weleerw. heer P. C. M. Mussert. Kapelaan Mussert is gebo ren in 1921, priester gewijd in 1949 en sedert voiig jaar kapelaan te As sendelft. NOORD WIJKERHOUT Kapelaansbenoeming. In plaats van kapelaan B. A. M. Vroklage, die sinds 1949 alhier werkzaam was, is tot kapelaan aan de St. Josephkerk benoemd de weleerw. heer G. W. Lemmers. Kapelaan Lemmers is ge boren in 1908, priester gewijd in 1938 en sedert 1950 kapelaan te Velsen Noord. Oudste ingezetene. Donderdag 3 September viert de oudste ingezetene van de gemeente, mevr. Van den NieuwendijkVan Kampen, wonen de aan de Pilarenlaan, haar 97e ver jaardag. Zij geniet nog een goede ge zondheid. Geboren: Cornelia C. M., d. van H. C. de Witvan Dam; Engelbertus Adr. M., z. van C. WarmerdamHo- gervorst; Bartholomeus C., z. v. J. C. van der SlotAlkemade: Robert Theodoor, z. van C. W. v. d. Mark Rooijakkers; Johanna iM. P., d. van N. P. HermansGeerlings; Petro- nella G., d. van P. G. Bakkerter Wolbeek; Elisabeth P. M., d. van J. Q. Warmenhovenvan Leeuwen; Ger trudie M. C. C„ d. van J. P. de Jong Sampers; Aörianus P., z. van A. P van der Voorn—Duivenvoorden; Mavgaretha M. Adr., d. van A. W. van VeldhuizenOostdam. Huwelijksaangifte: C. G. Neder- stigt 80 jaar en C. v. d. Drift 26 j. Gehuwd: M. Geerlings en A. G. J. Kors. Overleden: A. Roest 82 jaar. J. Hedöes 64 jaar. VOORSCHOTEN Concert op de Voorstraat. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina ge^ft de Harmo nie-Vereniging Benvemito vanavond een concert op de Voorstraat, o.l.v. de heer Blokker. WARMOND Dr. Th. Ruys f Zaterdagmor gen overleed ten zijne huize dr. Th. Rjuys, predikant der Geref. Kerk. Dr. Ruys, die de leeftijd van 63 jaar heeft bereikt, is te Lisse onafgebro ken 33 jaar predikant van de Geref. Kerk geweest. De begrafenis zal plaats hebben op Dinsdagmiddag te 3.15 uur op de Duinhof. De uitreiking van het missie-kruis aan Franciscaanse missionarissen jarige lasser C. A. en de 26-jarige los-werkman J. v. d. K., beiden uit Leiden. Zij hadden een geldkistje gestolen en denken thans in de cel na over deze misstap. Een tenslotte moet u nog weten, dat de muziekvereniging „Nieuw Leven" morgenavond om acht uur een concert zal geven in de De Sit- terlaan. Het publiek (gaarne veel belangstelling) wordt dringend ver zocht zich vooral rustig te gedragen. De muzikanten spelen .tenslotte met de bedoeling hun stadgenoten muzi kaal genoegen te versohaffen, het geen in een lawaaiërige omgeving niet gesmaakt kan worden. STADSKOK. Een 24-jarige vrouw ontmoette Za terdagnacht in Rotterdam 'n 32-ja rige man, die zij van aanzien kende. Hij vroeg haar een kusje. Toen hij zijn zjn kreeg, beet zij hem plotse ling in de lip. De man werd kwaad en gaf haar een klap in het gezicht. Daarop deed zij haar beklag bij twee agenten, maar de zoenlustige was in middels verdwenen. NESB-LEIDERS BLIJVEN IN ARREST Een voltallige Kamer van de Am sterdamse rechtbank heeft vanoch tend in raadkamer een bevel tot voorlopige hechtenis uitgevaardigd tegen de algemeen leider der NESB, de 31-jarige Paul van Tienen uit Amsterdam, en tegen de landelijk leider," mr. J. A. Wolthuis uit Gro ningen. Dit bevel is 30 dagen van krachten kan een onbepaald aantal keren met die termijn worden ver lengd. Gevestigd in de week van 24 tot en met 29 Augustus. B. Alderliesten, h. in de huish., v. Slingelandtlaan 10; S. L. Anema, Roodborststr. 40; L. W. Bak huizen van den Brink, kantoorbed.. Ra penburg 40; J. C. Baris, vertegenwoor diger, Roodenburgerstr. 5; C. H Behr, ziekenverpl. I KM, Noordeinde 2a; J. van den Berg, radio-radarmonteur KM, Morsweg 108a; A. Vijfwinkelv. Ber- kel, Morsweg 75a; H. P. Bruins en fam., electr. techn. tekenaar KM, Bos- huizerkade 116; W. Brusse, rijksamb tenaar, L. Morsweg 45; F. Chong, kok, Janvossensteeg 48; P. A. Dispa, Oude Vest 35; J. Dokter, sergt., Morsstraat C2-64; Wed. M. G. GemertDe Groen, Tesselschadestr. Ha; A. C. Groothoff, Roodborststr. 40; L. Hagendijk, dienst bode, Hansenstr. 29; W. J. H. Hubeek en fam., predikant, H. Rijndijk 24; E. Krieckaert en fam., leraar, Tomatenstr. 14a; J. M. W. A. WesseliusLennertz en fam., Oosterstr. 5; J. J. van der Lin den en fam., employé BPM, Julianastr. 41; J. Minnaard en fam., auto-monteur, Appelstr. 8; F. E. M. Mitrasing en fam., Boern.laan 16; C. H. M. Pieck, Stations weg 23; J. E. ten Raa en fam., opz. te kenaar, Franchimontlaan 42; L. van Rooijen en fam„ afd. chef schoenmag., Haarl.str. 56; L, Segaar, radiotelegra fist, De Goejestr. 20; J. W. Timmers, electro-monteur, Groenoordstr. 34; A. van der Velden, Hogewoerd 146a; A. P. SlangenVerplakke, Lammensch.weg 34; C. van der Weele en fam., predi kant, Plantsoen 63; M. M. van der Wei den, huishoudster. H. Rijndijk 35; J. M. V/. KoppersWentink, le Binnenvest gracht 19; D. J. van der Werf, Haag- weg 51; G. J. Zwarts en fam., sergt. le kl. Franchimontlaan 50. Vertrokken in de week van 24 tot en met 29 Augustus. N. F. Allan, Zoe ter woudsesmgel 5, Beverwijk, Vondel laan 25; G. Ammeraal, W. Singel 99, Heemstede, Heemsteedse Dreef 176; H. Arp en fam., Doezastr. 6, Bussum, Nas- saulaan 24; M, N. Baarslag, W. Singel 52, Arnhem, Jac. Marislaan 65; E. M. van den Berg, J. Lievensstr. 13, Hoen- koop, Buurtweg 26; A-. Blok, Zijlsingel 19, Nieuw Zeeland; W. J. J. Carati en fam., Zoeterw.singel 4, Nieuw Zeeland; J. Delfos' en fam., L. Rijndijk 5a, Hil versum, Jac. v. Campenlaan 87; H. G. van Dijk. J. v. Goyenkade 19, Amster dam, Rustenburgerstr. 399; J. H. Herfst Van Eek, Zoeterw.singel 25. Delft, Binnenwatersloot 29; H. Fröling, Fa- gelstraat 39, 's Gravenhage, v. Aerssen- straat 252; P. AugustijnHage, Volmo lengracht 1, Zoeterwoude, H. Rijndijk 345; L. Hoekstra, Rapenburg 9, Oegst- geest, Oranjelaan 10; F. D. J. van der Hoeven, Vondellaan 42, Nieuw Zeeland; M. Hollaar, Rijnsb.weg 10, Rotterdam, Roggeveenstraat 13; G. van den Hoorn en fam.. Volmolengracht 1, Zoeter woude, H. Rijndijk 345; M. de Jong, W. Rozenstr. 48a, 's Gravenhage, Korte- naerkade 6; P. M. StuifzandDe Jong, J. Lievensstr. 9a, Nieuw Zeeland; G. W. Juffermans, Kooistr. 4, Hilversum, Minckelerstr. 28; J. Kalkhoven, Cele- besstraat 45, Voorschoten, Leidseweg W. H. Karreman, Oude Vest 47, Schie dam, B. Ballotsingel 39b; J. Koppc en fam., H. Morsweg 102, Nieuw Zeeland; P. J, Kotzé, Breestr. 51a, Zuid Afi-ika; S. W. J. M. ZitmanKranenveld, Ho gewoerd 25, Haarlem, Koninginneweg 13; H. E. M. Th. van Leeuwen, H. de Vriesstr. 14, Rotterdam, Frankendaal 151; Wed. A. E. H. SlijkhuisDe Man, L Mare 31a, Hilversum, Diependaalse- laan 186; J. A. Marijt en fam., Maruits- straat 1, Alblasserdam, W. de Zwijger laan 39; J. de Melker, W. Singel 51, 's Gravenhage, Noordeinde 150; G. Mer- jenburgn en fam., Koninginnelaan 65, Zwolle, Wipstrikkerallée 78; J. de Mi randa, Da Costastr. 60; Verenigde Staten van Noord Amerika; B. T. C. van Oort, W. Singel 96, Oegstgeest, De Kempe- naerstraat 89a; J. A C. Oostrijck, Da Costastr. 13, Amersfoort, Utrechtseweg 225; J. C. J. Pels Rijcken, Oude Singel 146, Amersfoort, P. J. Troelstralaan 32; J. de Reus, Rapenburg 131, Breda, v. Duivenvoordestr. 62; J. J, Rinck en fam., Zoeterw.singel 55, Rotterdam, Bergse- laan 360a; M. Rodenburg, NoordeincW 14a, Rotterdam, Schiekade 155b; B. de Roode, Boerh.laan 29, Amsterdam, 2e Hugo do Grootstr. 70 III; S. L. Rijpma, O. Singel 146, Heemstede, J. Wagenear- laan 7; N. Schakel, W. Singel 96, Gies- sendam, A 62; P. G. Sier, H. Rijndijk 85, Amsterdam, De Lumeijstr. 24h.; C. Slierings, Duizenddraadsteeg 11, Zwe- cfen; J. P W. Slierings, Duizenddraad steeg 11, Zweden; H. K. Staffeleu, Su- matrastraat 36a, Veldhoven, Kamp Bie- zenkuilen; C. P. Benink—v. d. Star, Stieltjesstr. 62, Pakistan; N. F. E. J. Theuns, Pieterskerkkoors(eeg 14a, Ber gen op Zoom, Zuidsingel 127; J. van der Veen, Hogewoerd 71, 's Gravenhage, v. Neckstraat 64; J. M Vogelaar, Rijnsb. weg 10, Groot Brittannië; T. Werkho ven. B. Ballotstr. 10, Brits Noord Bor neo; J. C. van Wieringen, Oude Vest 35, Oegstgeest, Rhijng.str.weg 36; H. N. A. van Zijl, Hogewoerd 72, Utrecht, Vleutenseweg 296. Kinder- en volksfeesten en hard draverij. Het programma voor de jaarlijkse volksfeesten op 8 en 9 September a.s. is thans vastgesteld. De feestelijkheden worden geopend op Dinsdagmorgen met een muzi kale rondgang door het dorp, waar bij ook de commissie leden tegen woordig zullen zijn. De eerste dag worden de kinderspelen en volks- jpelen gehouden. Een nieuwe attrac tie bij de kinderspelen is 'n serveer race voor meisjes en doelschoppen voor jongens. Bij de volksspelen is een nieuw spel voor dames van 25 jaar en ouder, getiteld „op zoek naar een man", een nieuwigheid, die zeker veel aandacht zal trekken. Dit spel wordt 's avonds om 20.30 na de prijs uitreiking van de overige spelen, ge houden. Woensdagmorgen is gere serveerd voor het tobbetje steken, 's Middags begint om 2 uur de tra ditionele kortebaandraverij op de Herenweg tussen de Korenmolen- brug en „Boschhoeve". Tot slot wordt om half negen 's avonds een wed strijd voor hardrijden op vertraagde fietsen voor heren boven 17 jaar ge organiseerd; dit is voor Warmond eveneens iets nieuws. Op het feesterrein van „De Baan" zullen verschillende kermis-verma- kelijkheden aanwezig zijn. De feestcommissie heeft ongetwij feld weer een aantrekkelijk pro gramma weten samen te stellen. Door het uitstekend van de natio nale driekleur kunnen de inwoners het feestelijk aanzien op beide da gen verhogen. Op het oude Raadhuis kan men zich op 5 September van 1416 uur opgeven voor deelneming aan de kinderspelen en van 1921 uur voor deelneming aan de volks spelen. WASSENAAR Waarschuwing van politie. Het komt de laatste tijd vrij veelvuldig voor, dat in Wassenaar langs de hui zen gevent wordt met vloerkleden. De recherche 'kreeg verschillende klachten van mensen, die, wat de kwaliteit van de kleden betreft, zich bedrogen voelden. In verband daar mede waarschuwt de Commissaris van Politie de ingezetenen tegen deze kooplui. Op Zondag 13 September zal in de Paorchiekerk van de H. Bonifacius tc Alphen aan den Rijn een bijzon dere kerkelijke plechtigheid plaats vinden, die in brede kring de volle aandacht verdient. Dan zal, tijdens een plechtig Lof, aan een drietal paters en een tweetal priesterstudenten van de Orde der Minderbroeders te Weert, de kerke lijke zending worden verleend om Gods Blijde Boodschap aan de men sen te brengen in de Missie, hoofd zakelijk in de Braziliaanse Missie. Deze missionarissen zijn: Pater Probus v. d. Griendt, die 1 Augustus 1901 te Rotterdam werd ge boren, in 1930 te Weert priester ge wijd en die momenteel woonachtig is in Stoutenburg bij Amersfoort, waar één van de Noviciaten ligt van de Franciscaanse Orde. Pater v. d. Griendt is doctor in de theologie. Hij was vele jaren lector in de H. Schrift in het klooster te Alverna (Wijchen) en daarna enkele jaren Magister in het vicariaat te Weert. Hij gaat naar Brazilië om ook daar weer Schrift te gaan doceren. Eveneens met de missie-zending naar Brazilië zal worden belast ter Supplicius Lau. Hij werd 5 Juni 1927 in 's-Gravenhage geboren waar hij, na op Zondag Laetare van dit jaar de H. Priesterwijding te hébben ontvangen te Weert, zijn eerste plechtige H. Mis heeft opgedragen. Hij werd priestergewijd door Mgr. Constans Kramer, O.F.M., bisschop van het Ohinese diocees Luanfu, die na een gevangenschap van enkele maanden uit China werd verbannen en zich nadien in Nederland bevindt. Welke de taak van pater Lau in Bra zilië zal zijn is nog niet uitgestip- peld. Pater Eustachius de Ridder, die waarschijnlijk omstreeks half Sep tember naar Pakistan zal vertrek ken om zijn nog nader aan te geven taak aldaar te vervullen, werd 22 Mei 1926 te Voorhout geboren. Ook hij ontving dit jaar op Zondag Lae tare de H. Priesterwijding uit han den van Mgr. Constans Kramer. In Voorhout droeg hij zijn eerste plech tige H. Mis op. Ook frater Valerius Rozstraten, die 5 Juli 1930 te Alphen aan den Rijn werd geboren, ontvangt de Mis sie-zending voor Brazilië. Daar zal hij tevens zijn theologische studies beginnen en na voltooiing hoopt hij de H. Priesterwijding te ontvangen. Momenteel is frater Rozestraten woonachtig in het fratersklooster van de Minderbroeders te Venray maar vertoeft voor een korte vacantie voor zijn vertrek bij zijn ouders te Alphen aan den Rijn. Tot slot is het de heer A. Gons, ge boren en woonachtig te Brummen bij Zutphen, die met de vier anderen de missie-zending zal ontvangen en op 7 October a.s. naar Brazilië zal vertrek ken, vanuit Antwerpen, met dc „Charles Tellier". Hij heeft zijn gym nasiale studies voltooid te Megen en zal in Brazilië zijn hogere studies ma ken, een gedragslijn, die de laatste jaren wel meer wordt gevolgd. Tijdens de plechtigheid, die Zondag 13 September te Alphen aan den Rijn zal plaats vinden en geleid zal worden door de Provinciaal van de Orde der Minderbroeders Weert, worden de zendingsbrieven voorgelezen. Deze zijn afkomstig van de Pater Generaal in Rome. De zen- dingsbrief is voor de missionaris het document, waardoor hij wordt uit gezonden naar de missie en waarmee hij de opdracht krijgt aan het mis siewerk aldaar deel te nemen, Na het voorlezen van de zendings- brief ontvangen de missionarissen uit handen van Pater Provinciaal het Missiekruis als teken dat hun leven van missionaris altijd een offerleven zal zijn. Het Kruis is hun dan een aansporing om altijd Christus voor ogen te houden, in alle eenzaam heid en moeilijkheden. In aansluiting hierop wordt het of ficiële reisgebed gezongen en wordt Een honden-„huis" dat er zijn mag gebeden om Gods zegen af te sme ken voor het welslagen op de nieu we weg, die de missionarissen zul len gaan. Tenslotte ontvangen de missiona rissen, na de zegen n:et het Aller heiligste, van de aanwezige mede broeders de vredesgroet onder het zingen van het Magnificat. Het bijzondere Het bijzondere van deze plechtig heid ligt in het feit, dat tot dusver ongewoon was, dat de Missiezending officieel in een parochiekerk wordt verleend waar wereldheren met de zielzorg zijn belast. In het verleden gebeurde zulks in het klooster of in een parochiekerk waar paters van de eigen Orde de geestelijke verzor ging van de parochie waarnemen. Het is dus deze keer voor het eerst dat deze kerkelijke plechtigheid van de Paters Franciscanen, in de we- reldherenkerk van Alphen aan den Rijn plaats vindt. Ook en vooral daarom is het inte ressant, dat deze plechtigheid in eigen parochiekerk van een der zendelin gen in dit geval van frater Roze straten gebeurt, omdat frater Rx>- zestraten meerdere familieleden aan deze Orde verwant heeft. Mede om deze redenen heeft deken L. H. Nieu- wenhuizen van Alphen aan den Rijn het goedgevonden, dat de plechtig heid in zijn parochie zou geschieden. Zo zal pater Simeon Rozestraten, een neef van de frater, des avonds de preek houden. Een andere neef, pater Libertius Rozestraten zal het orgel bespelen. Familieleden zullen de gezangen meezingen, terwijl er voorts nog enkele andere neven', reeds priesters, of in voorbereiding op het H. Priesterschap, deze plech tigheid komen bijwonen of er bij zul len assisteren. Deze familieleden zijn allen uit Alphen aan den Rijn af komstig. Het behoeft geen betoog, dat de parochianen van Alphen a. d. Rijn deze bevoorrechting wel op de juiste waarde zullen weten te schatten en er net hunne toe zullen bijdragen om deze voor de zendelingen en hun familieleden en medebroeders zo luisterrijk mogelijk te doen verlo pen. TWEE VERKEERSONGEVALLEN. Zaterdagmorgen vonden in de Hooftstraat, kort na elkaar, twee verkeersongevallen plaats. Om 11 uur kwam de motorrijder Ph. N. A. v. d. D., wonende te Gouda, ter hoqgte van de nieuwe Koningin Ju- lianabrug te vallen, doordat een hond plotseling voor zijn wielen schoot. De bestuurder bekwam kneuzingen aan arm en dijbeen. De motor werd beschadigd. Dr. v. Koo- ten verleende geneeskundige hulp. Nog terwijl de politie doende was dit ongeval te onderzoeken, reed de 71-jarige heer J. B. uit Alphen a. d. Rijn, ongeveer op dezelfde plaats, met zijn bromfiets een voor hem rijdende wielrijder, de heer G. J. v L. uit Roeflofarendsveen aan. De bromfietser meende dat de wielrij der naar links wilde uitwijken. Toen wilde de bromfietser hem rechts pas seren. Toen de wielrijder toch rechts bleef rijden, was een botsing onver mijdelijk. De oude man, die boven dien nog veel bagage op zijn brom fiets meevoerde, kwam te vallen en bekwam een ernstige bloedende hoofdwond. Dr. J. v. Kooten ver bond hem, waarna de patiënt per auto naar zijn woning werd vervoerd. De bromfiets werd beschadigd. KEUKEN UITGEBRAND Om half negen werd de brandweer vanmorgen gealarmeerd voor een brand in de woning van de familie Vonk in de Gnephoek. De vrouw des huizes had om zeven uur een was ketel op het petroleumstel gezet en was daarna weer naar bed gegaan. Terwijl zij sliep is er door een nog niet achterhaalde oorzaak brand ont staan in de keuken. Om kwart over acht ontwaakte de bewoonster van het brandende pand en verliet door het slaapkamerraam het huis. Voor bijgangers snelden direct ter hulp en blusten de brand. Alleen de keuken liep zware brand schade op. De brandweer nam de nablussing voor haar rekening. BOSKOOP Uitbreiding begraafplaats. De Alg. Begraafplaats in Reijerskoop zal worden uitgebreid. De enige mo gelijkheid hiertoe bestaat in het dempen van de sloot ten Noorden van de begraafplaats, die een schei ding vormt tussen de Reijerskoopse weg en de dodenakker. Als afschei ding zal een ijzeren hek worden ge plaatst. Voorts zal de Rozenlaan- brug, die-in de onmiddellijke nabij heid van de begraafplaats ligt, ko men te vervallen en vervangen wor den door een dam. Ter bevordering van doorstromend water, zal in deze dam een grote duiker worden j Twee maanden oud is Scotch, maar hij kan zich al beroemen op een eigen huis. Een in hondenogen ruime villa, van 1,8 m bij 1,8 m en met een hoogte van 1,5 m. De baas van Scotch, die heer Ramsberger uit Westfield (N. J.) liet het hondenhuis bouwen voor een Ierse setter, de voorganger van Scotch. Maar deze setter was niet lief voor de kinderen, en werd ge retourneerd aan zijn vroegere eigenaar. Scotch kwam dus voor hem in de plaats, en erfde vanzelfsprekend zijn villa. Nu zit hij nog een beetje ver loren voor de „poort" van zijn verblijf, maar wie weet misschien groeit hij er nog wel in. Marktberichten ROTTERDAM, 31 Aug. Vee. Aanvoer 1860 stuks, waarvan 1262 vetie koeien tr 598 varkens. Prijzen: vette koeien 2.62—2.72, 2.50—2.62 en j 2.202.32 per kg., varkens 2.02 1.98 en 1.95 per kg. levend gew. Vette koeien aanvoer ruimer, han del flauw, niet geheel prijshoudend, enige prima's boven notering; var kens aanvoer iets meer, handel rede lijk, prijzen le kwal. als vorige week 2e en 3e kwaliteit iets hoger.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2