STADSNIEUWS Voorhouts gemeenteraad eindigde laatste zitting op ongewone wijze OPENBARE AANBESTEDING VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1953 DE LE1ÜSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 j KIESKRING LEIDEN VAN DE K.V.P. De Kieskring Leiden van de Ka tholieke Volkspartij vergadert op Zaterdag 12 September, des namid dags te drie uur in het café-restau rant „In den Vergulden Turk" te Leiden. Op de agenda staat de behande ling van de ontwerp-reglementen: a. op de voorbereidingen der Sta tenverkiezingen; b. op de Provin ciale Centrales; c. op de Gemeente lijke Cenrales. Deze ontwerp-reglementen zullen in de Partijraadsvergadering van 10 October a s. ter vaststelling worden voorgelegd. De onder a. en b. genoemde regle menten, zijn in verband met de ko mende verkiezingen voor de Pro vinciale Staten zeer actueel, omdat door de vaststelling van deze regle menten, genoemde verkiezingen in de toekomst zullen geschieden on der leiding van de Provinciale Cen trale in Zuid-Holland. Hiermede wil men trachten te be reiken, dat' in de Katholieke Fractie van de Provinciale Staten, niet al leen de regionale en maatschappe lijke verscheidenheid der kiezers op redelijke wijze tot uiting komt, maar ook om een deskundige vertegen woordiging der Partij in de Provin ciale Staten zoveel mogelijk te waar borgen. GEMEENTERAAD. In het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 25 Augustus 1953 inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van een verplaatsbare zittribune ten behoeve van de Sportstichting is enige wijzi ging gebracht. (De jaarlijkse exploi tatiekosten worden niet geraamd op ƒ1427.67, doch op ƒ3199.67). B. en W. hebben hun voorstel in zake het beschikbaar stellen van gel den voor het aanschaffen vani bijbels en ander leermateriaal ten behoeve van het godsdienstonderwijs op de openbare lagere scholen, teruggeno men. Knaapje werd door motor aangereden Gisteravond omstreeks acht uur is er »n de Van 't Roffstraat een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Een motorrijder, wien het uitzicht enigszins jelemmerd werd door een geparkeerde auto, reed een jongetje aan, dat met zijn vriendje op de rij weg speelde. Het knaapje, de 8-ja- rige A. van Soest uit de Hugo de Vriesstraat werd tegen de straat ge smakt en liep een ernstige hersen- schuding op. In zorgwekkende toe stand is .'e jongen pei E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. He denochtend was "U" een lichte verbe tering in zijn toestand. „CONCORDIA" CONCERTEERDE Gisteravond heeft de Chr. Muziek- ver. „Concordia" een concert gege ven op 't Genestetplein, waarvoor gro te belangstelling bestond, vooral van de zijde van de jeugd, hoewel deze be langstelling dikwijls een onwelluiden de bijklank had. De gemeente had voor een prach tige muziektent gezorgd, die in 2 uur tijd geheel in elkaar gezet werd. Het concert begon met psalm 150 en gaf voor de pauze een programma van klassieke muziek. Na de pauze werd marsmuziek gebracht. Zaterdag 5 September is de Leidse „Concordia" uitgenodigd op het con cours te Boskoop, ter gelegenheid van het gouden feest van het.Boskoopse „Concordia". De vereniging zal uitkomen in de afdeling uitmuntendheid voor mars en band. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrika Jeannette, dr van H. Snel en J. Vrij; Johanna Eli sabeth Maria dr van C. J. N. van der Meel en A. J. W. Klink; Elisabeth Cecilia, dr van C. A. Plug en E. C. M. Ernst; Cornelis Frangois, zn van D. Tegelaar en C. P. M. Malgo; Pe trus Antonius zn van D. Bakker en J. Th. Mossel; Nanda, dr van N. de Vogel en A. S. Overmeer; Martinus, zn van M. Zierikzee en A. Kop; As- trid Alida dr van J. A. G. van Beek en M. Slingerland; Helena Antonia, dr van J. M. Janssen en C. Dubbelaar Josephine Catharina Najla Maria, dr van H. Stol en M. L. Lörsch; Ma ria Anna Elisabeth dr van J. Kar- tens en A. G. Neuteboom; Hendri ka Wilhelmina dr van S. J. Lindhout en J. C. Feijuenbuik. Ondertrouwd: W. Honders en W. Potters. W. F. Arbouw en C. van Weizen. A. Bavelaar en D. Pauw; C. G. J. Bik en P. J. M. van der Nat. D. van Bemmel en A. M. de Mooij; A. W. Blankenstijn en E. L. Aanen; C. W. de Boer en E. Paauw; J. J. Borgman en H. M. Zwart. M. van Dijk en A. W. Benning; M. Geuke en M. Franken; A. de Graaf en M. Brosius. G. Kamerman en S. Disse- veld. J. W. Kronenberg en F. van Makkelenberg. F. van der Reijden en P. J. Korendijk. F. Schellekens en M. M. van Velzen. W. M. van der Valk en M. A. Middelraad. Gehuwd: J. de Jager en P. Stouten H. Redel en J. Loogman. J. van der Kwaak en J. Nievaart. J. Buis en A. J. van Venetiën. H. Pot en A. Glas bergen. I. Selier en K. H. Mugge. W. J. Nieboer en H. J. van Es. A. Z. Vermeij en H. Dreef. J. M. G. Kas- termans en E. den Hollander. C. W. Schelvis en J. Zwart. G. J. Knap pers en J. M. Barning. S. Florisson en B. E. Mandemaker. C. L. W. van Velzen en J. L. J. van der Poel. Overleden: A. Schlagwein, wedn. 89 jr; M. M. Ephraim, dochter 2 jaar; L. de Boer, wedn, 85 jaar; M. A. C. Driessen wed van van der Steen 77 jr; H. J. Wielders wedn. 82 jr. LEDERHANDEL FA. A. VERHOOG VIERDE 40-JARIG JUBILEUM Vele klanten en zakenrelaties van de fa. A. Verhoog waren gistermid dag in de lederhandel aan de Haar lemmerstraat om hun gelukwensen aan te bieden in verband met het veertig-jarig bestaan van de zaak. Voor 1913 hadden de ouders van de tegenwoordige eigenaar een schoen- makelrij in de Haarlemmerstraat. Zij besloten echter zich ook te gaan toe leggen op de handel. Uiteraard was het begin zeer bescheiden. Er werden spijkers, wat leer e,d, verkocht, maar thans kan iedereen constateren, dat het kleine begin is uitgegroeid tot een flinke lederhandel, die een goede re putatie geniet in Leiden en omge ving. De receptie werd zeer druk be zocht, maar buiten de handdrukken kwamen er nog vele andere blijken van belangstelling o.m. veertig prach tige bloemstukken, die allen een plaatsje in de zaak kregen en voor een feestelijke aanblik zorgden. R.K. GYMN. VER. „VICTORIE". De leden van de R.K. Gymn. Ver. „Victorie" worden ar op attent ge maakt, dat de lessen in September weer gaan beginnen. Op Woensdag 2 en Maandag 7 Sep tember a.s. in de Javastraat; voor de senioren en rhytmisch op 3 September in de Schuttersveldschool. Nieuwe leden kunnen zich voor de aanvang van de lessen opgeven. VICTORIA REGIA Heden en morgen bloeit in de kas sen van de Hortus Botanicus de Vic toria Regia. Vandaag zal zij wit en morgen rose bloeien. De kassen zijn voor het publiek ge^ opend 's avonds van 8.30 uur tot 10 30 uur. Heden- en morgenavond zal het publiek voor de laatste maal van dit jaar de gelegenheid zijn deze bloei te bewonderen. ZILVEREN JUBILEUM. De heer J. P. Hogenboom, Fr. v. Mierisstr. 2, Leiden, viert morgen zijn 25-jarig jubileum bij de fa. Aker boom, Scheepswerf te Lisse. Benoemingen bij Mij voor Toonkunst Met ingang van 1 September zijn benoemd aan de Mij voor Toonkunst te Leiden de volgende docenten: An nie Woud voor solozang. Zij genoot haar zanopleiding van mevr. Amalia Schuil-Holl en voltooide haar stu die te Wenen. Reeds heel jong zong zij enige malen te Wenen, o.a. bij de Gesellschaft der Musikfreunde de 8ste Symphonie van Mahler. Verder trad zij op te Munchen, Augsburg, Essen en Keulen. Na de tweede wereldoor log maakte zij 2 maal een zeer suc cesvolle tournee naar Z. Afrika en 1 door Scandinavië. Ook gaf zij concerten te Londen, Parijs, Brussel, Antwerpen en Bazel. In 1952 was zij soliste in het Magni ficat van Rudolf Mengelberg uitge voerd door het A'dams Concertge bouworkest o.l.v, Kubelik. Te Amster dam was zij herhaaldelijk soliste met het Concertgebouworkest o.l.v. Wil lem MengelbeJng, Eduard van Beinum, Pierie Monteux en Erich Kleiber. Annie Woud is ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer A Bijlsma voor koperinstru menten. De heer Bijlsma is eerste trombonist bij het Res. Orkest en te vens docent aan het Kon. Cons, te Den Haag, voor lage koperinstrumen ten. De heer C. J. Touwen, voor zang. Behaalde na het einddiploma H.B.S, als leerling van Louis van Tulder, het staatsdiploma solozang. Daarna zette hij de zangstudie voort bij Agnes de Eruyn. De heer L. Stevens voor piano. Is in het bezit van het einddiploma Cons, te Amsterdam. Studeert aan het -Am sterdamse Universiteit muziekweten schappen. Operettekoor „St. Cecilia". De leden van het Operettekoor „St. Cecilia" worden er aan herinnerd, dat hedenavond te 8 uur de wekelijkse repetitie in de Krauwelsteeg weer een aanvang neemt. Thans is het dan werkelijkheid, dat de huidige gemeenteraad van de gemeente Voorhout voor het laatst vergaderde. Beide wethouders, be nevens vier raadsleden zullen straks vervangen worden door zes nieuwe gezichten. De nieuwe raad, waarvan er enkele op de tribune zaten, kon den met deze laatste zitting opmer ken, dat de nieuwe raad, met geheel nieuwe middelen zal worden aange pakt. Ln het afscheidswoord van de voorzitter burgemeester de Graaff, was dit duidelijk waar te nemen. Ge heel volgens de letter van de wet plus het reglement van orde zal de nieuwe raad zich hebben te voegen. Alle leden waren aanwezig op de heer Lindeboom na. De ager.da be vatte maar enkele punten van be lang. De gemeenterekening over 1951, gaf wel enige discussie tussen de heer v. d. Ploeg en de voorz. waarbij nog één maal van de hamer gebruik gemaakt werd. Daarentegen het volgende punt, aanschaffing van een adresseermachine tot mechani satie van de bevolkingsadministra tie, had nog al wat voeten in aarde. De heer Prins wilde weten in welke gemeente een dergelijke machine werkte. Hij vondt de aanschaffings- kosten ad 9000.— nu geen kleinig heid. Stelde dan ook voor om deze zaak nog eens nader te bekijken. De heer v. d. Ploeg betwijfelde het, of het wel zo nodig blijkt te zijn als het prea-advies aangeeft. Na een breedvoerige uitéénzetting van de beide wethouders, waarin de zen het onontbeerlijke van deze ma chine, benevens het ten volle ver- antwaord .zijn van de aanschaffing, betoogden, bleef de heer Prins bij zijn voorstel om uit te stellen, het welk door meerdere leden wera be krachtigd. Aldus zou dit voorstel z.m. van de ban zijn geweest, als wethouder v. d. Nouland niet te ken nen had gegeven, hier tegen te zijn, waarop de voorzitter hoofdelijke stemming toepast. Nu werd het voorstel verworpen met 6 tegen 4. Voor de beide wet houders en de leden Beelen en Ei genbrood. Ondanks, dat ook de voor zitter had gepleit, dat uitbreiding van het ambtenarenkoor hierdoor voor komen had kunnen worden, zag de raad van het voorstel af. Dt voorz. vond het jammer meerdere malen de gedachten in de raad te moeten constateren, alsof hier een persoon lijke zaak mee gemoeid zou zijn. Met nadruk zei spreker dat het hier wel degelijk een gemeentebelang geldt. Op een herhaalde vraag van de heer Prins, werd geantwoord dat een der gelijke machine in de bollenstreek nog niet draait. De volgende punten gaan nu zon der meer onder de hamer door, waar na de voorzitter voor het laatst aan de oude raad, omdat deze dat zo ge wend was, gelegenheid geeft voor de rondvraag. Met de nieuwe raad al dus spr. zal dit niet meer kunnen. Dan zullen 2 maal 24 uur vóór de vergadering vragen voor de rond vraag schriftelijk moeten zijn inge leverd. Dit volgens het reglement van orde. Dit ontlokt de heer v. d. Ploeg de opmerking, dat, als de nieuwe raad dan een nieuw reglement vaststeld gelijk aan de oude verhouding, dit euvel dan ondervangen is. De voor zitter persisteert, dat dit kan, maar dat hijen ook zijn maatregelen zal nemen. De heer v. d. Ploeg zegt in een vo rige raadszitting vragen gesteld te hebben omtrent werkzaamheden in het Overbos. De toen pr'siderende loco-burgemeester v. d. Nouland, wist van „niets", maar nu de burge meester zelf weer voorzat, herhaald* spreker zijn vragen. Eigenlijk kwam de heer v .d. Ploeg niet zo vei, want de voorzitter, begon reeds een kort resumé te geven van diverse ^aads- sluiten omtrent het Overbos. De aan koop, het voteren van geld voor herstel, toestemming van de raad voor het te houden Openluchtthea ter etc. etc. Hoé deze werkzaamhe den zouden uitgevoerd worden, hier over besliste het Staatsbosbeheer e,a. Dat de loco-burgemeester geen ant woord kon geven, wijtte spreker aan geen al te goede leiding der laatste raadsvergadering. Uiteindelijk gaf de voorzitter toe dat hijzelf opdracht had gegeven tot werkzaamheden in het Overbos ten bate van te open luchttheater, maar dat dit de ge meente geen cent zou kosten. Spre ker beriep zich op de eed, welke hij had afgelegd bij de aanvaarding van zijn ambt. Vervolgens ging de voorzitter over tot het spreken vna zijn afscheids woorden aan de scheidende raad in clusief de leden welke niet meer te rug zouden keren. Hij stelde zich zelf de vraag, wét er eigenlijk in Voorhout gaande was. In de zeven jaar van zijn burgemeesterschap zag spr. twee wethouderscollege's heen gaan. Doen al deze wethouders hun werk dan niet goed? Volgens hem stelt de bevolking geen vertrouwen in de gekozen wethouders. Of moe ten het wethouders zijn, welke de burgemeester te onderste boven moe ten lopen? Nu dit schijnbaar niet is gebeurd en vo.gens sommiger mening de wethouders „achter de burgemees ter aanlopen",, moeten ze ook maar weg. Spreker uit zijn spijt, zó af scheid te moeten nemen. Hij brengt dank aan het college van B. en W. en ook aan de diverse scheidende raadsleden. De persoonlijke vriend schappelijke verhoudingen welke zijn gegroeid zullen blijven bestaan. Een zware gang. Hierop neemt wethouder v. d. Nou land het woord en geeft allereerst een volledige uiteenzetting aan de raad omtrent zijn z.g. „niets weten". Dit onderstreept spr. In hoeverre de bevoegdheid is van een burgemeester in deze, daar wil hij zich niet over uit laten. Evenwel wisten de wethou ders niets af van diverse besprekin gen met Staatsbosbeheer e.a. Vervolgens memoreert spr. dat de ze laatste gang voor hem een zwa re gang is geweest. Door nonchalan ce zijnerzijds (niet tijdig inleveren der geloofsbrieven) spijt het hem, dat hij op deze manier een groot aantal stemmers der K.V.P. (hy was met voorkeurstemmen herkozen) zo teleurgesteld heeft. Dit had echter voorkomen kunnen worden, aldus spr. Aanvoelende, dat vanuit het ge meentehuis een neiging bestond „een tip" te geven, maar aat aangevoeld werd dat dit (volgens de wet) ver boden was, zei spr. thans na infor maties, zwart op wit te hebben, en van bevdegde hogere instanties, dat er geen wet bestaat in deze. integen deel, dat zulke „tips", door een amb tenaar gedaan, zelfs gewaardeerd worden. In een zeer lange speech werden vervolgens dankuitingen ge bracht aan collega Deutekom, die spr. zeer waardeerde aan de leden der raad, ambtenaren en personeel. „Al wat ik gedaan heb, volgens spr. deed ik als mens volgens mijn beste kunnen en uit liefde voor mijn ge meente. En.... al ga ik dan heen, deze zal niet verflauwen". Merkbaar zat de nestor van de raad, de heer Nijssen klaar en ook wethouder Deutekom, om nog enke le woorden te spreken. Evenwel maakte de voorzitter zijn excuus, naar een andere vergadering te moe ten. Zodoende werd deze vergade ring gesloten. Men heeft echter nog een tijdje navergaderd en in een meer „onder onsje" heeft ook wethouder Deute kom, (de burgemeester was toen ook weer aanwezig) nog woorden gericht tot de raad en zijn collega v. d. Nou land. In dit meer onofficieel spreken zijn echter ook de belangen der ge meente onder de loupe genomen. Zo heeft de huidige raad van Voor hout thans afgedaan. In de nieuwe raad zullen strakt zes nieuwe leden zitting nemen en zullen ook twee nieuwe wethouders gekozen moeten worden. OEGSTGEEST Geboren: Wanda Josephina Ma ria. d. van A. J. Cornelisen en D. M. van Loon. Bartelle z. van C. de Mooij en E. M. Bakels. Francis Thedodorus Aloysius Joseph z. van Th. Doffer- hoff en H. J. C. Kleinhaus. Overleden: B. van der Mey, 91 j. P. van Meeuwen 85 j. M. C. van den Berg, w. v. G. Kamsteeg 80 j. Getrouwd: A. G Loozen en A. J. den Dubbelden. R. J. A de Haan en G. J. van Ewijck. J. M G. den Hol lander en M. J. A. van der Lubbe. Ondertrouwd: H Duyvendak 28 j. v/onende te Amsterdam en A. Kobes 23 j. VOORSCHOTEN Brievenbus verplaatst. De brie venbus aan de Narcisstraat hoek Pa pelaan was gisteren ineens ver dwenen. Veel ingezetenen liepen die dag tevergeefs naar de Narcisstraat en vroegen zich af waar de bus ge bleven mocht zijn Achteraf bleek deze bus door de technische dienst van de P.TT. verplaatst te zijn naar de Hyacinthstraat hoek van Kem penstraat. Het is maar een weet! Floraliatentoonstelling. Op Vrydag 4 en Zaterdag 5 September a.s. wordt in het Gebouw voor Chris telijke Belangen aan de Wyngaar- denlaan weer de jaarlijkse tentoon stelling van de door de schoolkinde ren gekweekte plantjes gehouden. De opening geschiedt op Vrijdag 4 September 's avonds om 8.15 uur door de ere-voorzitter, de burgemeester. Behalve inzendingen van de plaat selijke kwekers en bloemist-winke liers zal dit jaar als bijzondere at tractie een gedeelte van de unieke verzameling uit de show-room van Groeneveldt's Aardewerkfabriek, al hier, aanwezig zijn. De Floralia-com- missie hoopt, dat velen hun belang stelling zullen tonen. WASSENAAR Floralia-tentoonstelling De ten toonstelling van de door jong en oud opgekweekte planten van de Floraria- vereniging zal gehouden worden op Dinsdag 8 September a.s. van 's mor gens 11 uur tot 's avonds 9 uur in „Het Wapen van Wassenaar" aan het Plein De plantjes moeten Maandag 7 September 's middags tussen 2 en 6 uur worden ingeleverd. De beoor deling van de planten zal 's Maandags geschieden. De prijsuitreiking vindt plaats Dinsdagavond 9 uur. na het sluiten van óe tentoonstelling. Voetbaltournool voor politiesport- verenigingen Op Dinsdag 1 Sep tember a.s. orpaniseert de Wassenaar- se Politie Schiet- en Sportvereni ging op het Blauw-Zwart-terrein aan de Katwijkseweg een voetbaltour- nooi om de „Starmanwisselbeker". Aan de wedstrijden, die 's morgens 10 uur beginnen, zal door een 8-tal voetbalploegen van Politiesportvere- nigingen worden deelgenomen. Oplichting. Door mevr. R. aan het Kerkehout, manufacturenhan- del, werd bij de recherche alhier aangifte gedaan van oplichting voor een bedrag van 63,— aan manu facturen, gepleegd door een onbe kende vrouw, die voorgaf namens een alhier bekend staande familie te komen, hetgeen by onderzoek on juist bleek te zijn. De recherche stelt een onderzoek in. Door de recherche alhier werd knecht D. uit Noordwyk, die ten na dele' van zijn patroon de slager B. alhier en zijn collega's meermalen geld had ontvreemd. Proces-verbaal werd opgemaakt. Door de ruit gevallen. Bij het spe- pen op het achtererf zijner ouder lijke woning aan de Rijksstraatweg alhier, kwam de 5-jarige Jan van Oei, door een ruit te vallen,waarbij hij een grote sni>wond aan zijn rechter-bovenarm opliep. Het kind is op advies van de gemeente-arts Hubbeling ter behandeling overge bracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Apothekersdienst Van Zaterdag avond tot de volgende week Zater dag heeft apotheek De Burcht, Johan de Wittstraat 9, tel. 3806, avond-, nacht- en Zondagsdienst. DE ZILK BLIKSEM IN MELKBUS GESLAGEN. Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem in een melkbus van de vee houder K. De bus werd vernield en 30 liter melk ging verloren. Laatste Berichten Nieuw Guinea-kwestie voor Verenigde Naties? Naar wij vernemen heeft de Indo nesische regering aan de Nederland se hoge commissaris in Djakarta, mr. W. F. L. Graaf Van Bylandt, een nota overhandigd, waarin de regering van de republiek Indonesië zich keert te gen de verklaring, welke enige tjjd geleden de Nederlandse regering over de status van Nieuw-Guinea aan de Indonesische waarnemende hoge com missaris in Den Haag heeft verstrekt. In deze verklaring werd gezegd, dat van Nederlandse zijde het Indone- nische standpunt, dat Nieuw-Guinea nog altijd een betwist gebied zou zyn, wordt verworpen. In de nota van de Indonesische re gering wordt het reeds bekende stand punt van Indonesië ten aanzien van Nieuw-Guinea uiteengezet. Van offciële Indonesische zijde in Djakarta kunnen geen inlichtingen worden verkregen over berichten, volgens welke Indonesië de kwestie Nieuw-Guinea aan de Verenigde Na ties. Ook by de Indonesische delegatie bij de Verenigde Naties bleek by na vraag niets bekend te zyn over het voornemen van de Indonesische rege ring de kwestie Nieuw-Guinea tijdens de komende algemene vergadering ter sprake te brengen. SOLDAAT DOOR GEWEERSCHOT GEDOOD Gisteravond is in het kamp „Kra nenburg" bij Harderwijk de soldaat J. L. N. Kroon uit Amsterdam op noodlottige wijze getroffen door een geweerschot en gedood. Soldaat Kroon is op 3 Mei 1932 geboren. Hij maakte deel uit van de wacht en werd getroffen door een nood lottig schot uit het geweer van een schildwacht. Do marechausse stelt een onder zoek in. STEKENDE STOKER Een 26-jarige stoker uit Rotter dam heeft in de afgelopen nacht zijn vriend, een 25-jarige los werk man, na een woordenwisseling met een dolkmes in de rug gestoken. Het slachtoffer werd in het Cool- singelziekenhuis verbonden. De da der ls in het hoofdbureau van poli tie opgesloten. AARDSCHOKKEN IN BELGIë Naar gemeld wordt, zijn in de nacht van Donderdag op Vrijdag in het centrum van Waals Brabant en in de streek van Gembloers vier aardschokken gevoeld. De tweede van deze schokken was bijzonder hevig. In de streek van Court-Saint- Etienne en van Ottignies scheurden enkele muren. Vaoi de HAAGSE POLITIERECHTER. Honderd gulden boete voor mis handeling. Het is merkwaardig hoe mishandelingen soms in de we reld komen. Zo fietste het zoontje an een Rijnsburgse bloemenkweker op een keer met een touw om zijn nek, terwijl de rest van het touw ach ter hem aan sleepte. Een slager ging op het touw staan, het zoontje viel en de slager lachteDit lachen verging hem echter gauw, want de verbolgen vader sloeg toe. De officier van justitie eiste voor mishandeling nu 50,boete of 20 dagen cn een week voorwaardelijk. Verd. vond de straf erg hoog, zei hij. De Haagse politierechter daarente gen vond de houding van verd. niet erg hoogstaand en veroordeelde hem daarom tot ƒ100,— boete of 30 da gen. Het was een examenroes. Bij verstek behandelde de Haagse Poli tierechter een zaak tegen een 20-ja- rige zeevisser uit Katwijk, die op 8 Mei 1953 op de Wassenaarseweg had gefietst terwijl hij onder drankin vloed verkeerde. Verd. had toege geven dat hij enige borrels had ge dronken. Als verzachtende omstan digheid had hy te berde gebracht, dat hij die dag Juist stuurmansexa men had gedaan en de rechter meen de uit de gevolgen wel te mogen begrijpen dat verd. geslaagd was. De eis luidde 30,— boete of 15 dagen. De rechter deed er echter een tien tje af vanwege dat examen en om dat verd. anders nooit drinkt. Kok stal bij patroon. Een 19-ja- rige leerling-kok uit Leiden hoorde 30,boete of 20 dagen tegen zich eisen omdat hij in Mei 1953 in de zaak waar hij werkte in de garderobe uit een portemonnaie in een regen jas 2,had gestolen. In het begin van de middag de eerste gulden, la ter de andere. 7n de loop van een jaar had verd. of deze wijze in to taal pl.m. ƒ30,gestolen. Ook nam hij 35 tot 40 eieren weg van zijn pa troon, alsmede een stukje vlees. „Een diefachtige kok is een groot kwaad", concludeerde de officier van Justitie. De rechter beaamde dit en veroor deelde de jongen tot ƒ25,boete of 15 dagen. Voor mishandeling beboet. Een bijzonderlijk ergelyke mishandeling vond de Haagse Politierechter die, welke gepleegd was door een bloe menhandelaar uit Rijnsburgf. Deze verd. had zich boos gemaakt omdat het slachtoffer keuring van een partij bloemer verlangde en had ge slagen. Tenslotte ging de keuring toch door en toen werd een gedeel te van de partij afgekeurd. Bij ver stek werd verd. conform de eis ver oordeeld tot 50,— boete og 30 da gen. Marktberichten LEIDEN 28 Aug. Vee. Aange voerd: 22 Stieren, 50 Melkkoeien, 310 Vette koeien, 106 Vare koeien, 27 Graskalveren, 32 Vette kalveren, 40 Nuchtere kalveren, 400 Vette scha pen, 280 Weideschapen, 828 Vette lammeren, 33 Varkens (zeugen), 248 Schrammen, 457 Biggen, 1 Paard, 2 Veulens, 17 Geiten. Totaal 2867. Stieren (fok-) 350—500.—Stieren (slacht-) 7.501070, schoon gew. ƒ2.30—2.50, Melkkoeien ƒ820—1050, Vette koeien ƒ3001100.—, schoon gew. ƒ2.102.75, Vare koeien ƒ550 7.50, Vaarzen ƒ600—820.—Pinken 320500.Graskalveren 200 330.Vette kalveren, levend gew. 22.55, Nuchtere kalveren (sl.) ƒ4062.levend gew. ƒ1.201.40 per kg. Vette schapen ƒ85—100. Weideschapen 70—90.—Vette lam meren 6582.Zeugen (drachti ge) ƒ200320.Schrammen 60 100.—, Biggen 30—52.—, Geiten 1240.Handel: stieren, melk- en vare koeien, vaarzen, pinken, scha pen en lammeren: kalm; vette koeien: levendig; kalveren:«slepend; zeugen, schrammen, biggen en gei ten: matig. T.B.C.-vrije afd. 10 stuks. Leiden 28 Aug. Kaas. Goudse extra kwaliteit tot ƒ246.idem le kw. ƒ217—224, idem 2e kw. ƒ210— 216.Handel kalm, aangevoerd 69 partijen. Leidse tot 206, aangevoerd partijen. LISSE, 26 Aug. Plantgoedveiling. De aanvoer op de plantgoedvei ling van de H.B.G. stijgt wekelijks. Er werden ongeveer 3000 manden aangevoerd. De belangstelling was zeer groot en alles werd vlot ver kocht tegen oplopende prijzen. Be steed werd voor: Tulpen z. 10. Picca dilly 2.90, Kreiage's Triumph 2.65, Roce Copland 2.60, White Sail 2.—, Carrara 1.75, Kriemhilde 2.20, Mad. Gevers 2.75, Fantasy 3.05, Prinses Elisabeth 2.70, Oranje King 2.05, Edith Eddy 3.15, Alaska 2,—, Rijn land 2.50, Hillegarde 3.10, Sundew 2.20, Fame. Sanders 2.05, Black Eagle 1.80, Sultane 2.40, Tindal 2.20, All Brught 2.80, Weber 2.60, Bartigon 2.65, Dillenburg 2.20, Wm. Copland 2.25, Albino 2.05, Crown Imperial 2.30. Narcissen: per mand. Winter- gold 15,Damson 10,Helios 10,—, Magnificence 20,—, King Al fred 16,—, Golden Harvest 30,—, Rembrandt 15,—, Insurpassablc 30,—, Flower Record 10,St. Agnes 13, Inglescombe 12,—. Burgemeester en Wethouders van Noordwijk zullen, behoudens hogere goedkeuring, in het openbaar aan besteden op Zaterdag 12 September 1953, des voor middags 11 uur, in het Gemeentehuis te Noordwijk- Binnen, overeenkomstig het aanbestedingsreglement W. B.: 6507 Het bouwen van 56 woningen aan de Albert Verweijstraat enz. te Noordwijk aan Zee. Bestek en voorwaarden met 3 tekeningen zyn, zo lang de voorraad strekt, vanaf Zaterdag 29 Augustus e.k. tegen betaling van 10,— per stel verkrijgbaar bij architect G. Drexhage, Rembrandtweg 13 te Noordwyk aan Zee, of worden desgewenst, tegen overmaking van 10.30 per postwissel, door deze toegezonden. Restitutie bij ongeschonden inlevering op de dag der aanbesteding ad 7,50 per stel. De nota van Inlichtingen wordt op 7 September e.k. vastgesteld en aan de inschrijvers toegezonden. Ir. A. VAN DER STEUR, b.i., Ir. J. P. VAN BRUGGEN, c.i en G. DREXHAGE, h.b.o. Ingenieurs en Architecten, Schiekade 166, Rotterdam. GT Banketbakkerij. Gevr. een leerling of gevorder de leerling voor bakkerij. G. P. v. d. Krogt. banket bakkerij. levensmiddelen. Weipoort 48, Zoeterwoude Snoekvissers. Voor het snoekseizoen grote sorte ring snoek- en werphen gels in alle maten, werp- molens, rails, nylon, aas ketels, spinners, dreggen, snoektuigen. enz. Vanaf 1 Sept. snoekaas. Teunissen, Levendaal 28. tel. 22053. C? Door emigratie aange boden Erres sleestofzuiger, torpedo 125 Volt, met snoer, slang en hulostuk- ken 3D. Herenfiets met lamp. kettingkast, jasb.. orima banden 55. Te bevragen Jan van Hout kade 26. 8470 Waar koopt U een horloge? Natuurlijk bii de Uurwerkkliniek. Het ver trouwde adres met de grootste keuze in alle Driisklassen. Enorme sor tering metalen horloge- banden reeds vanaf 2.25. Lage Rijndijk 8. 6482 Net Meisje gevraagd v. d. d„ zelfst. kunn. werken en van g.g.v. Me vrouw Creyghton, Hooi gracht 46. 8469 Wcrkemmers, zware kwaliteit, prima gegalva niseerd. Flinke maat 2.39 Extra grote maat 2.79. Alleen met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 5 September. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. X Te koop: pracht vloer kleed 29, babyledikant f 7.50, rijwielen ƒ25, wrin ger 12.50, dienstboden- kast 9. driewieler fietsje 5, opklapbed f 15, twee- pers. bedstel ƒ35. éénpers. 17.50, ledikanten 7.50. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). "2* Wasketels, zware kwali teit. orima gegalvaniseerd, maat 34 ƒ5.98, maat 36 /6.98, maat 38 ƒ7.98, maat 40 8.98. Alleen met ad vertentie. Geldig tot 5 September. I.V.A., Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43..

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3