DUINSTREEK RIJNSTREEK De nieuwe Raad van Leiden gaat voor'teerst vergaderen WOENDAG 26 AUGUSTUS 1953 BE LEIDSE COURANT EERSTE BLAO PAGINA 3 De gemeenteraad van Leiden ver- gadert Dinsdag 1 September te 14 u. Te behandelen onderwerpen: Beëdiging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden. Benoeming van vier wethouders. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Strafverordenin gen (aftredend: de heren W. F. van der Burgh, Mr. C. J. Woudstra, Mr. H. J. Dirks en H. de Wilde). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Financiën (aftre dend :de heren H. Zunderman, mr. H. D. M. Knol, F. C. de Hosson en A. O. Frohwein). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Geneeskundige en Gezondheidsdienst (aftredend: de heren dr. J. Goslings, G. Hordijk, H. M. J. W. J. Kortmann en mevrouw S. A. Th. GoudswaardKnipscheer). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Inrichtingen „En degeest" c.a. (aftredend: Mevrouw C. P. Braggaar—De Does en de heren Dr. J. Goslings, J. C. Elsgeest en H. M. J. W. J. Kortmann). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Markt- en Haven dienst (aftredend: mevrouw R. A. de MeyerDe Wal, de heren L. Questroo, F. C. de Hosson en H. de Wilde). Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Onderwijs (af tredend: de heren J. M. van Stralen, Mr. C. J. Woudstra, A. van Dijk en Mevrouw S. A. Th. Goudswaard Knipscheer). Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Openbaar Slacht- Agenda gemeenteraad van Maandag Aan de agenda voor de vergadering van de gemeenteraad van Leiden, op Maandag 31 Augustus, zijn de vol gende punten toegevoegd: GEMEENTELIJKE BOUW-OBJECTEN EN PARTICU LIERE ARCHITECTEN. 16a. Praeadvie^ op het adres van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf en de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst Bond van Nederlandse Architecten B.N. A., inzake het ontwerpen en uitvoe ren van bouwobjecten door over heidsdiensten. De strekking van het adres is, dat het aantal opdrachten aan particu liere architecten en ondernemingen voor het ontwerpen en uitvoeren van gemeentelijke bouwobjecten worden uitgebreid en dat een gelei delijke inkrimping van de uitvoering van nieuwe werken of verbouwin gen door gemeentelijke diensten worden verkregen. Samenvattende zeggen B. en W. in hun prae-advies, dat in Leiden het ontwerpen en het uitvoeren van nieuwe werken, verbouwingen en onderhoudswerken, al dan niet der leiding van een architect, in eigen beheer geheel bepaald worden door economische redenen en over wegingen van doelmatigheid en dat niet de bedoeling voorzit particulier re architecten uit te schakelen, maar dat integendeel in ruime mate ge bruik wordt gemaakt van de dien sten van particuliere architecten. In verband met het vorenstaande zal bezwaarlijk een bepaalde toe zegging kunnen worden gedaan in zake uitbreiding van het aantal op drachten aan particuliere architecten en inkrimping van het personeel bij de dienst der gemeentewerken, be last met het ontwerpen en uitvoe ren van bouwobjecten. Het onder - werpelijke adres ware derhalve voor kennisgeving aan te nemen. 17a. Voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor het op hogen van een gedeelte van het in dustrieterrein aan "de Trekvlietweg. Bij het ophogen van htet industrie terrein aan de Trekvlietweg tot 0,10 m N.A.P. is indertijd een ge deelte, groot 0,8"ha, gebruikt om het slib op te vangen, dat door het opspuiten van het terrein vrijkwam. Nu dit slib inmidels is verwijderd, biedt dit gedeelte, liggend aan de zij de van de Kanaalweg, een onogelijk aanzien, hetgeen niet bevordelijk is voor de verkoop van deze grond. Het is derhalve noodzakelijk, ook dit gedeelte tot het genoemde peil op te hogen en enkele bijkomende wer ken uit te voeren als de aanleg van beplantingsstroken, waarvoor de af te graven teelaarde gebezigd zal worden, en het afdekken van het op gehoogde terrein, omverstuiving te voorkomen. De kosten van een en ander worden geraamd op 75.5000. GODSDIENSTONDERWIJS OP DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Blijkens het in de Leeskamer ter inzage gelegde schrijven verzoekt de commissie voor het bijbelonderricht op de scholen, ingesteld door de Ned. Hervormde gemeente, alhier, finan ciële medewerking tot aanschaffing van bijbels en ander leermateriaal ten behoeve van het godsdienston derwijs op de openbare lagere scho len. De kosten hiervan worden door de Commissie geschat op 100. voor een school van 200 leerlingen. B. en W. zijn van oordeel, dat aan schaffing van het gevraagde het godsdienstonderwijs ten goede zal komen en dat door inwilliging van het verzoek de normale eisen niet zullen worden overschreden. Om trent het juiste aantal exemplaren, clat op iedere school nodig is, zal nog een onderzoek worden ingesteld. B. en W. menen, dat voorlopig kan wor den volstaan met beschikbaarstel ling van een bedrag van f 500. terwijl voor 1954 eenzelfde bedrag op de ontwerpbegroting zal worden uitgetrokken. huis (aftredend: de heren C. F. Lar- dee, G. Hordijk, P. C. A. ten Broek en H. de Wilde). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Openbare Wer ken (aftredend: de heren J. H. Schüller, J. van Iterson, P. C. A. ten Broek en mevrouw S. A. Th. Gouds waardKnipscheer) Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Personeelszaken (aftredend: de heren J. H. Schüller. A. Knetsch, Mr. H. J. Dirks en H. dg Wilde). Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Sociale Zaken (aftredend: de heren C. J. Piena, B. de Kier, Mr H. J. Dirks en mevrouw S. A. Th. Goudswaard-Knipscheer. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit (af tredend: de heren C. F. Lardee, S. M. Stolp, A. van Dijk en A. O. Froh wein). Benoeming van vier leden 1 Commissie voor de Volkscredietbank (aftredend: mevrouw C. P. Braggaar De Does en de heren S. M. Stolp, P. C. A. ten Broek en A. O. Froh wein). Benoeming van vijf leden van de Commissie voor de Rekeningen en aanwijzing van één dier leden tot Voorzitter (aftredend: de heren H. Zunderman, S. M. Stolp, F. C. de Hosson, A. O. Frohwein en Mr. H. D. M. Knol, Voorzitter). Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief uit de leden van de Raad (aftredend: de heren W. F. van der Burgh en Mr. H. D. M. Knol) en van twee leden buiten de leden van de Raad. Benoeming van drie leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal" uit de leden van de Raad (aftredend: de heren J. M. van Stralen, Mr. H. D. M. Knol en P. C. A. ten Broek). Benoeming van twee leden van de Commissie van Toezicht op de Ge meentelijke Werkplaats uit de leden van de Raad (aftredend: Mejuffrouw A. J. van Nienes en de heer A. Knetsch) en van twee leden, buiten de leden van de Raad. Benoeming van drie leden van de Verkeerscommissie uit de leden van de Raad (aftredend: mejuffrouw A. J. van Nienes en de heren J. van Iterson en H. M. J. W. J. Kortmann) en van drie leden buiten de leden van de Raad. Benoeming van een commissie en aanwijzing van een candidaat voor de benoeming van Commissaris bij de N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij. Benomingen van drie leden van de Raad van Beheer van de Sportstich ting uit de leden van de Raad (af tredend: de heren" H. M. J. W. J. Kort mann, L. Questroo en H. Zunder man). Benoeming van zes leden van de Commissie van Advies betreffende de dienst voor Sociale Zaken buiten de leden van dè Raad. Benoeming van zes leden van het College van Curatoren van het Gym nasium. Benoeming van zes leden van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op ce scholen voor Middelbare On derwijs. Benoeming van negen leden van de Commissie van Toezicht op de Be waarscholen.. Benoeming van zeven leden van de Commissie van Advies in Culturele Zaken. Benoeming van zeven leden van de Monumentencommissie. Verdeling van de Raad in Sectiën. Op voor het vrije litertje melk Tegen de voorgenomen melksane- ring waarbij iedere melkhande laar zijn eigen wijk te bedienen krijgt is nu ook van de kant van een gedeelte van die handelaren be zwaar gemaakt. Zij menen n.l., dat het publiek er nog niet voldoende van doordron gen schijnt te zijn, dat zij in de toe komst een melkboer krijgen toege wezen, dus niet meer de gelegenheid hebben bij de handelaar van hun keuze melk te kopen. De anti-saneer ders vinden dit een beperking van vrijheid voor de cliëntele. Wel zou den zij voorstanders zijn van de ver deling van de stad in 4 wijken, wat neerkomt op 30 handelaren per wijk. Hieruit zou een ieder dus vrij zpn keuze kunnen maken. Tenslotte stellen zij zich voor de uiteindelijke beslissing aan het pu bliek zelf over te laten. Zij, die te gen de totale sanering zijn, kunnen zich voor een protestactie opgeven bij: G. de Kier, Prinsenstr. 25, H. v. Nood, Korte Diefsteeg 57 en P. Boehlee, Timorstraat 26. Burgerlijke Stand Geboren: Gijsbertus Willem z. v. J. van Egmond en J. Hoge woning; Ger- da d. v. G. F. van Bovene en C. Luy- endijk; Elisabeth Josina d. v. P. H. van Rotterdam en J. van Kooten; Pieter z. v. J. Haasnoot en D. C. Ouwehand; David Pieter z. v. M. Blok en J. Harte velt; Johannes Joseph z. v. J. J. Koning en J. M. Kipping; Maar ten z. v. H. Onvlee en N. de Mooij; Cornelis z. v. C. de Vries en C. C. La- bord us. Lenie d. v. W. van Egmond en G. Postma; Ingrid Wilhelmina d. v. W. Vonk en A. J. Dijkman; Willem Martinus z v W. Nieuwdorp en J. G.de Konink; Joseph Johanes Leonardus z. v. F. Reekers en P. A. Sloot; Johanna Maria Gerda d. v. C. Egberts en M. H. Fictoor. Getrouwd: D. Zitman en S. W. J. M. Kranen veld; L. P. Herfst en J. F. van Eek; R. Lim A-Po en E. van Kleeff. Overleeen. K. F. W. Meijeraap man 76 j.; A. M. Wielaert huisvr van: van Dalen, 65 j.; C. van Heteren man, 68 j.; J. Rasser wed van: Meijer, 40 jaar. (JOIN GEREN Journaal HUISMUZIEK IN DE VOLKSDANSGROEP. Ongetwijfeld speelt de muziek een grote rol in het ontspanningsleven. Overal waar mensen en vooral jon ge mensen in blijheid te zamen zijn, wordt er op een goed moment wel gezongen of op een instrument ge- nusiceerd. Helaas, het zelf musice ren is al sinds lange tijd en door allerlei oorzaken op de achtergrond geraakt. Het is ook zo gemakkelijk, radio en gramofoon staan ons toe om, lui liggend, de muziek te genieten, die we wensen. Er gaat niets boven zelf muziek maken, hoe eenvoudig dat ook ge beurt. We moeten proberen de mu ziek weer in het gezin te brengen. De cultuur van een volk vindt men im mers niet in de musea en in de con certzalen. Huismuziek: een schoon ideaal, maar hoe moeilijk soms te verwezen, lijken. De eerste vraag, die we ons moeten stellen is: Welke instrumen ten zijn geschikt? Men ontdekte dat in het bloeitijdperk der huismuziek o.a. de blokfluiten een grote rol speelden. Goede blokfluiten zijn vol waardige muziekinstrumenten en wat ook belangrijk is de aanschaf fing er van is voor de meeste beur zen geen onoverkomelijk bezwaar. Op het ogenblik heeft deze vorm van musiceren al een vrij hoge vlucht ge nomen. Vooral in het samenspel biedt hef ongekende mogelijkheden. Het spreekt van zelf, dat men zich een tijdlang onder goede leiding de techniek van het instrument moet eigen maken. Als er doorgezet wordt, duurt het niet lang voordat men in een groep kan meespelen. Voor veel jonge mensen is dit een unieke gelegenheid om nog aan het actieve muziekleven deel te nemen. Zo'n gelegenheid wordt je geboden als je lid wordt van de volksdans groep „De Grote Ronde", want daar wordt ook gezamenlijk gemusiceerd op de eerste plaats om het genoegen van het muziekleven zelf en vervol gens voor de begeleiding van de dansen, waarvan de muziek immers stamt uit het bloeitijdperk van de huismuziek. Sj. S. R K. Openbare leeszaal en bibliotheek Ontwikkclingslectuur de Beer: Katten; Bleeker: Het snotien van bomen en struiken; Bui ter: Het lichte motorrijwiel; Buy ten- dijk: De psychologie van de roman, idem: Het voetballen; Dekker: Zelf fruit kweken; Dix: Bloemen in tuin* Duyzings: Sport op twee wie len; Eskelund: Een overstapje naar het Nirwana; Havermans: Over criminaliteit onder katholieken, Het moeilijke gezin; Hugolina ten Dam en Ingenbleek: Op le plangken; Dl 2 Krevelen, De tekening; Loeser-Mo- zart; Pflieger: De drie beslissende periodes in het mensenleven; Reis boek voor de provincie Gelderland: Schilling: Spoor, onze generaal; Schönfelder: Wat bloeit op tafel en voor het raam; Schreurs: De ballade van het huis; Snijders: Oomen-Kleine kinderen worden groot; Witsen Elias: De beeldhouwkunst der Franse kathe dralen; Zaneveld: Zeetuinen tussen de keerkringen; Linnebank: Het ge zin; Theologisch Jaarboek 1953, voor drachten en discussies. Nederlandse romans De pauw: Alleen moeder; Helman: Mijn aap lacht. Vertaalde romans Franken: Claudia aanvaardt het leven; idem- Claudia in New York; Paul: Eens werden wij rijk. Turnbull: Het heilig gewaad. Duitse romans Forester: Der Kapitan. Franse romans de la Roche-La naissance de Jalna. man, thans als zodanig werkzaam in dienst der gemeente Harderwijk. Laatste vergadering van de oude raad. Op Vrijdagavond 8 u. wordt de raad van de gemeente Voorscho ten bijeengeroepen voor de laatste vergadering van de raad in de öude toestand. De agenda vermeldt de vol gende punten. Toekenning van een subsidie (jaarlijks) van 150.aan de personeelsvereniging van de plaatselijke brandweer. Toekenning van een bijdrage in het exploitatie tekort 1952 van het Chr. Lyceum te Alphen aan den Rijn. Verhoging van de presentiegelden voor de leden van de stembureaux. Beschikbaar stelling van een crediet van 484.23 voor de uitvoering van enige werk- objecten met toepassing van de so ciale voorzieningsregeling voor hartd- arbeiders. Verhoging van de gasta^ rieven met 1 ct. per M3. WARMOND Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert a.s. Dinsdagavond te 8 uur. Collecte. De plaatselijke af de- TER AAR Tuinder verdronken in veilinghaven Dinsdagmiddag omstreeks half 4 vertrok de 27-jarige tuinder A. Lek van zijn tuin te Nieuwveen naar de veiling te Ter Aar om ledige zakken te halen. Toen hij 's avonds laat nog niet thuis was, begon men ongerust te worden. De rijkspol. werd gewaar schuwd en onmiddellijk werd begon nen met het Aarkanaal af te dreg gen. Te ongeveer kwart voor 1 haal de men het lijk uit de Veilinghaven, waar veilingpersoneel inmiddels ook was gaan dreggen. Vermoedelijk heeft het slachtoffer per rijwiel ach ter de veiling om willen rijden en is toen te water geraakt, zonder dat iemand dit heeft gezien. Hij was op het veilingterrein door niemand op gemerkt. Het slachtoffer was woon achtig in Ter Aar. Zijn polshorloge was te 15.45 uur stil blijven staan. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De gemeente- DE ZILK Voor de Missie. Pater Ruigrok, O.F.M., die binnenkort naar zijn Mis sie in Nieuw Guinea vertrekt, heeft Zondag in alle H. Missen van zijn Parochiekerk gepreekt. De daarop gevolgde collecte bracht 651 op. Naar het ziekenhuis. Een wiel rijder uit Bodegraven, die niet vol doende lette op het verkeer, botste tegen een stilstaande auto aan, die langs de Zilkerduinweg stond. De man liep zulke verwondingen op, dat hij in het Ziekenhuis moest worden opgenomen. KATWIJK Geboren: Geertruida M. dr van D. Ouwehand en J. van Loo. Willem, zn van A. Vooys en J. Boezaard. Bou- we zn van J. Prins en R. van Rijn; Willem H. B. zn van J. Koelewijn en M. van der Valk. Trijntje dr van D. van Duyn en C. van der Bent. Aga tha dr van H. Th. Looyesteijn en P. C. Verhaar. Ondertrouwd: J. Ravensbergen en j W. van der Meij. P. Zeeman en L. van der Plas. J. C. Kulk en J. J. van der Zwan. Getrouwd: C. Schaap en J. Groen. T. Ouwehand en J. Zwanenburg. A. noot G. Bos en A. A. Grisnich. J. Haasnoot exi E. Heemskerk. E. van Gunst en P. M. Imthorn. P. van der Linden en J. M. van Beelen. D. P. van der Plas en L. van der Plas. W. Haasnoot en N. van der Spek. J. A. van Es en S. A. Verhart. Overleden: P. Schaap 72 jaar; W. L. C. J. Galesloot 19 jaar. J. H. L. Schreurs 20 jaar. A. Meijvogel 76 jr. LISSE Gemeenteraad De raad vergadert Dinsdag 1 September des avonds om 8 uur. Agenda: beëdiging nieuw gekozen leden van de raad, benoeming van twee wethouders; benoeming van commissies e.d. NOORD WIJKERHOUT KINDJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Het 6-jarig dochtertje van de heer J. H. alhier, die met haar step plot seling de Herenweg overstak, werd door een Uit de richting Haarlem komende luxe auto aangereden. De gevolgen waren ernstig. Met een ge broken been moest het kind per zie kenwagen vervoerd worden naar het ziekenhuis. Dokter van Praag ver leende de eerste geneeskundige hulp. De chauffeur treft geen schuld. Zilveren jubileum. De chef timmerman, de heer Th. Verbeek, van de Psychiatrische inrichting „Sancta Maria" alhier herdacht het feit, dat hij 25 jaar in dienst van de Stichting was. 's Morgens droeg de rector van „Sancta Maria" tot in tentie van de jubilaris een gezohgen H. Mis uit dankbaarheid op. Des avonds was er een feestelijk diner voor het voltallige technische perso neel met hun dames, waarbij de ju bilaris met zijn familie aanzaten. Het personeel voerde ook nog een leuk toneelstuk op. In de loop van de dag mocht de jubilaris vele feli citaties en cadeaux ontvangen. NOORD WIJK Gemeenteraad. Hedenavond te 6 uur zal de raad in openbare zitting bijeen komen voor het behandelen van de navolgende agendapunten: Notulen, ingekomen stukken, mede delingen. Ontslagaanvrage L. Banck als klokkenist. Garantie bloemencor so Rijnsburg. Medewerking voor aanschaf schoolmeubelen en leer en hulpmiddelen ten behoeve van de R.K. Ulo. Tegemoetkoming art. 13 der L. Onderwijswet 1920. Pensioen en wachtgeldregeling der wethou ders. Begrotingswijziging 1953. Klokkenist op pensioen. Door de heer L. Banck, die kort geleden de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, is ontslag aangevraagd als klokkenist in vaste dienst der ge meente. Deze functie heeft de heer Banck sedert 1 Januari 1921 ver vuld, zodat hij bijna 33 jaar lang de Noordwijkse burgerij op de hoogte heeft gehouden van de tijd. VOORSCHOTEN GEEN BELANGSTELLING VOOR RIJKSPREMIE. Blijkens mededeling van de Pro vinciale Directie voor de Wederop bouw kan slechts premie in de bouw kosten voor de woongedeelten van het „Gezondheidscentrum" worden verkregen, indien het bouwplan op verschillende onderdelen wordt ge wijzigd. De aan deze wijziging ver bonden. kosten zullen volgens een brief van het architectenbureau Van Oerle en Schrama te Leiden naai ra ming 6.500.bedragen. B. en W. zijn van mening, dat het niet ge wenst is in het na zo veelvuldig overleg tot stand gekomen bouw plan in dit stadium nog wijzigingen ling van het Rode Kruis houdt Don-1 raad vergadert op Vrijdag a.s. te 19.45 derdagavond 27 Augustus a.s. eenj uur> Agenda o.a.: Ontslagaanvrage huis-aan-huis-collecte voor de slacht-van mej M j van der Post alhier offers van de aardbevingsramp in ais onderwijzeres in de nuttige hand- Griekenland. WASSENAAR LEGAAT VAN ƒ25000,— VOOR GEMEENTE AMMERSTOL. In de gemeenteraad van Ammer- stol heeft de voorzitter medegedeeld, dat wijlen de heer H. Zanen C.zn., I die op 18 Juli te Wassenaar is over leden, aan de gemeente Ammerstol een bedrag van f 25000,— heeft gele gateerd vrij van successie en bijko mende kosten. Het was de wens van de schenker dit fonds dienstbaar te maken voor hulp aan schoolkinderen en ten bate van culturele verenigin gen. De raad besloot dit legaat in dank te aanvaarden. Vooraf had bur gemeester Diepenhorst enkele woor den ter nagedachtenis aan de heer Zanen, gesproken. ZOETERMEER Oranjefeest. Het programma van de door de Oranjevereniging Wilhelmina" te Zoetermeer te or ganiseren feestelijkheden ziet er al dus uit: „Vrijdag 4 Sept.: De ronde van Zoe termeer, grote wielerwedstrijd voor inwoners op toerfietsen. 18 uur: start voor deelnemers van 14 tot en met 17 jaar. 18.30 uur: start voor deel nemers van 18 jaar en ouder. 19.30 uur: fakkel- en lampionoptocht met muziek van het Fanfarekorps Kunst en Vriendschap. 20 uur: etalagewed strijd. 20.30 uur: op het feestterrein grote gecostumeerde rolschaatsen- show te geven door de damesleden van de Haagse Rolschaatsenclub „Hollandia". Zaterdag 5 September a.s. 9 uur: kinderspelgn, georganiseerd door het comité Kinderspelen. 13 uur: Défilé van de deelnemers aan de wedstrijd voor versierde rijwielen, kindersteps, trekwagentjes enz. Op stellen aan de Julianalaan. 13.30 uur: Mars door „Kunst en Vriendschap" en de deelnemers aan de diverse wedstrijden en spelen naar het feestterrein. 13.45 uur: grote turn- demonstratie door de gymnastiek vereniging „Pro Patria". 14.30 uur: volksspelen, zeer komische hinder- - - 1 niswedstrijd met kruiwagens voor aan te brengen, zulks temeer .m- Mastvechten enz. 15.30 uur: S&S" d£yd^ ner zou moeten worden. Waar bo-j*01^" °a- de kan£"en, JanJX" vendien de ontworpen woongelegen-1 üerland deelnemen. 19.30 uur. heden niet als afzonderlijke woon-j mars, van de Centrumwinkels naar huizen zijn te beschouwen doch di-het feestterrein. 21 uur: traditionele j reet voortvloeien uit de bestemming i bioscoopvoorstelling. 23 uur: fantas- van het hoofdgebouw en overigenstisch vuurwerk, bestaande uit een het aesthetisch aanzien van het ge-1 groot aantal nummers. De deelne- bouw zou worden verstoord, gevenmers aan de wielerwedstrijd kunnen B. en W. er de voorkeur aan van de j zich aanmelden voor 3 September 12 mogelijkheid tot het verkrijgen van uur bij hotel „De Gouden Leeuw", rijkspremie geen gebruik te maken! inleggeld 0.50. Latere aanmeldin- en stellen dan ook voor dienaver- j gen kunnen niet worden geaccep- eenkomstig een beslissing te nemen.^eercj Voor de overige volksspelen werken aan de O. L. School; Wijzi ging van de Algemene Politieveror dening; Uitbreiding van de straatver lichting; Verkoop van grond aan de R.K. Woningbouwvereniging „St. Willibrord". Laatste Berichten D.U.W.-SUBSIDIE VOOR WONING VERBETERING EN WONING - SPLITSING IN DE WINTER MAANDEN. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, heeft in overeen stemming met zijn ambtgenoten van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van Financiën een regeling getrof fen met betrekking tot de verstrek king van D.U.W.-subsidie voor wo ningverbetering en woningsplitsing, uitgevoerd in de wintermaanden. Ondêr bepaalde voorwaarden ont vangt de aanvrager van een premie voor woningverbetering (rijksrege ling), naast de premie ingevolge de desbetreffende verbeterings- of splitsingsregeling, een D.U.W.-subsi die van 1/6 deel der begrote totale kosten, met dien verstande, dat het D.U.W.-subsidie voor woningverbe tering maximaal 700 per woning en voor woningsplitsing 1000 per ad ditionele woning zal bedragen. On der de rijksregeling voor woningver betering valt ook de z.g. tonnenrege- ling voor de vervanging van faeca- liëntonnen door closets. Boven de premie ad f 25 per geval ingevolge voormelde rijksregeling kan de aanvrager eveneens het D.U.W.-sub sidie ontvangen, groot 1/6 deel der totale bggrote kosten, met een maxi mum van 90 per aansluiting. De directie van de D.U.W. ver leent subsidie indien volgens de ge gevens van het rijksarbeidsbureau voldoende bouwvakarbeiders ter plaatse of in de naaste omgeving be schikbaar zijn en voor zover de voor dit doel beschikbaar gestelde cre- dieten dit toelaten. Het werk moet worden uitgevoerd binnen de termijn van 1 October 1953 tot 1 April 1954. Deze termijn kan alleen worden verlengd, indien force majeure kan worden aange toond en indien het gemeentebe stuur verklaard, dat het werk op 1 April voor 90 pet. was voltooid. Als gevolg hiervan zal het geraamde exploitatietekort ad f 4.459.87 wor den verhoogd met 280.65 per jaar. Sociale werkster benoemd. Ter voorziening in de vacature van ge meentelijk maatschappelijk werkster eveneens aanmelden bij hotel „De Gouden Leeuw" of een half uur vóór de aanvang der spelen op het ter rein. Gemeenteraad. A.s. Dinsdag om hebben B. en W. met ingang van een3 uur komt de nieuwe gemeenteraad nader te bepalen datum in vaste 1 van Zoetermeer bijeen, dienst benoemd mej. E. Timmer- BOSKOOP RIJKSTUINBOUWSCHOOL. Voor het toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouwsehool te Boskoop ge houden op 21 en 22 Augustus 1953 slaagden de volgende candidaten: E. J. Spaander te Amersfoort, H. D. van Oyen te Amstelveen, R. P. Beens en Fr. Verhofstad te Amster dam, B. van den Ende te Aipeldoorn, J. Dekens, J. Hooftman, J. A. Loef, P. Ramp, W. Ph. A. Scheer en A. J. Spaargaren te Boskoop, M. G. Mulder te Den Burg, R. Disse te Bussum, L. H. Blom, J. L. Burgmans, H. E. van Haastert, H. C. Parinussa en W. M. Westerman te 'sGravenhage, J. M. Verloop te Groenekan, N. A. M. van Noort te Haarlem, Th. Galema te Harlingen, R. Th. J. Brentjens te Heerlen, J. F. W. Eilander te Hengelo, P. P. M. de Hoes te Laren (N.H.), W. J. de Sitter te Leiden, J. J. E. Kortman te Leidschendam, Mej. F. E. M. van Sandick te Maarssen, Fr. van Rijckevorsel van Kessel te St. Oedenrode, J. W. Scheer te Pijnacker, J. Bas, A. van den Broek, T. P. Hen driks, H. J. Muller en M. W. Zorge te Rotterdam, P. P. H. M. Prinz te Schiedam, P. M. G. Bekkers te Vught, J. J. M. Meuskens te Wassenaar, A. J. van der Heyden te Woerden, A. P. Pruissers te IJmuiden, P. H. G. A. Janssen te Zandvoort. LEIDERDORP AANBESTEDING 72 WONINGEN. Gistermorgen vond in het Dorps huis de aanbesteding plaats van de bouw van 72 woningwetwoningen te bouwen aan het Zijlkwartier. De gunning zal echter voorlopig niet plaats vinden daar de laagste inschrijver ƒ57.000 boven de begro ting van het Min. van Wederopbouw ligt. Aan genoemd min. zal een nieu we begroting uitgewerkt worden. De inschrijvingen waren als volgt: Brandwijk, Sliedrecht f 856.000; Os- nabrugge, Leiderdorp ƒ813.000; Hen- nipman, Leiderdorp 803.000; Groe nendijk, Dordrecht 793.000; Jansen, Voorschoten ƒ790.000; Den Ouden, Oegstgeest 793.000; Ooserom, War mond ƒ790.000; A.S.B. Rotterdam ƒ790.000; Groen en Bregman, Bent huizen ff 779.000; Leidse Aann, Comb ƒ774.359; Lange en van der Plas, Oegstgeest ƒ770.700; Verdoes en Vooijs, Katwijk 766.000; Van Wie- ringen, Alphen a. d. Rijn 759.600; P. W. de Graaf, Leimuiden 758.000. Zilveren jubileum van ds. Dijk. Woensdag 9 September is het 25 jaar geleden dat ds. J. J. Dijk een beroep aanvaardde van de Ger. Kerk te Leiderdorp. Daarvoor had hij 5 jaar in Woudsend gestaan. NIEUWE INBREKERSTRUC TE AMSTERDAM. Gisterochtend kwam de eigenaar van een winkel in tweehands gouden en zilveren voorwerpen, gevestigd in de Gravenstraat te Amsterdam, tot de onaangename ontdekking, dat uit zijn étalage ettelijke kostbare oude gouden munten waren verdwenen. Aangezien de gehele étalageruit ook aan de zijkant in het portiek, ter voorkoming van inbraak is afge schermd met ijzergaas, vroeg de recherche van bureau Warmoesstraat, die de zaak in onderzoek heeft geno men, zich aanvankelijk af met wat voor ingenieuze reuzen-pincet de verdwenen munten wel door het on geveer 15 cm. grote gat in de zijruit en door ed slechts 5x5 cm. metende openingen in het ijzergaas moesten zijn getrokken. Een minutieus onderzoek van de étalage bracht al ras de oplossing. Op diverse zwaardere munten en voor werpen vond men druppeltjes vase line. Men neemt thans aan, dat de in breker een stokje van ongeveer 69 cm. door het gaat tegen de zijruit heeft geplaatst, vervolgens aan de achterkant tegen het stokje heeft ge slagen, waardoor hij een gat in de ruit stootte, daarna door het gaat en het gat in de ruit in de étalage mee is gaan vissen. De lichte munten ble ven er inderdaad aan kleven, de zwaardere niet. Volgens opgaaf van de eigenaar zijn in totaal verdwenen een orrigi- nele gouden Engelse Guinea van 1830, een soortgelijke gouden munt van Australië, geslagen in 1866, een vyf roebelstuk uit Rusland van 1898, een gouden rijder van 1750 uit ons eigen land en nog een oud-Hollandse du kaat van 1840, tezamen een waarde vertegenwoordigende van naar schat ting 330,—. Marktberichten WOERDEN 26 Aug. Kaas. Aan voer 230 partyen; le partij ƒ2.12—* ƒ2.21; 2e kwaliteit ƒ2.042.11; eXf tra zware top 2.34. Handel traag.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3