Haperend zuurstofapparaat bracht benauwde momenten Een autobus in Brussel klem Viervoudige werking I Chefarine „4" MU4w»niuMi!!iJ:imn«n Zes weken zoeken naar een metaalsplinter Familieleden van „President Robert" terug in Den Haag Vliegtuig met geneesmiddelen van Valkenburg naar Aroxos Wie wierp het standbeeld om HET ZINGENDE m WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1953 #E LE1DSE COURANT rWEEDE BLAD PAGINA 1 Prinselijk avontuur op de Antillen Het koninklijk bezoek van Prins Bernhard aan de Antillen is voor hem bijna noodlottig geworden, want tij dens een sportief uitstapje, waarbij de prins met een klein gezelschap onderwater-foto's wilde maken in een baai van Curasao, haperde de zuurstoftoevoer van het duikerscos- tuum, dat de prins droeg. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van een der leden uit het ge zelschap kon prins Bernhard nog tij dig naar de vaste wal gesleept wor den, waar bleek dat het hachelijke avontuur geen nadelige gevolg zou hebben. De prins bevond zich op die be wuste dag met een speciale onderwa ter-camera in de Caracasbaai, waar de weelderige planten- en dieren wereld, benevens de verscheidenheid van koraalriffen het hart van iedere natuurminnaar sneller doen kloppen. vervangen Franse P.T.T. De staking in Frankrijk brengt uiteraard voor het Nederlandse be drijfsleven ook moeilijkheden, waar van de regeling soms vindingrijkheid vereist. Zo nam de directeur van de Spoor's Mosterdfabrieken, tevens di recteur der stichting „Nederlandse Export Combinatie", te Culemborg, die ter regeling van plotseling ont stane moeilijkheden per auto naar Frankrijk vertrok, behalve een groot aantal bussen benzine ook een mand met postduiven mee. Het oude, beproefde middel bleek weer feilloos te werken. Nu de nor male communicatiemiddelen van de PTT door de staking zijn uitgevallen zorgen de snelle postduiven voor het overbrengen van de noodzakelijke berichten naar de kantoren van de heer Fokkema te Culemborg en Utrecht. Wij hebben vanzelfsprekend de zakelijke rapporten niet kunnen inzien, maar wij mochten kennis ne men van enkele algemene passages, als: „Dij on, Oist, spoor en trairr staken. Geen gebrek aan voedsel. Touristen trachten te liften, of blijven wachten hetgeen, in deze.mooie streek-met schitterend weer geen grote opoffe ring is". Straatsburg. Militairen helpen met vrachtauto's. Tram rijdt (nog) wel. Ieder en alles is rustig. Parijs. Moeilijke situatie. Honder den touristen weten niet wat te doen. Weg zwart van de lifters. Grote groepen vacantiegangers lig gen op de perrons. Af en toe gieren politie overvalwagens door de stad om te controleren, maar over het ge heel is het beeld zeer rustig. MEISJESSTUDENTEN TE WATER Een Franse touringcar, waarin zich veertig Amerikaanse meisjes studenten bevonden, die een bezoek aan Volendam en Marken hadden gebracht, kwam gisteravond om onge veer 6 uur op de terugweg naar Am sterdam tussen Monnikendam en Broek in Waterland in de Broeker vaart terecht, doordat de bus op dit smalle weggedeelte uit moest wijken voor een andere auto. De Ameri kaanse meisjes kwamen er met een nat pak en de schrik af. Met een in derhaast bestelde bus uit Amster dam werden de toeristen naar de hoofdstad vervoerd. De bus is later op de avond uit de vaart gehaald. HILVERSUM ONTVANGT TOT 5 SEPTEMBER Het aantal bezoekers, dat onder het motto „Hilversum ontvangt op het stadserf" in de afgelopen twfe weken naar de Gooise hoofdstad is gekomen om het feestterrein te be zoeken en voorts de verlichting in de avonduren te aanschouwen, was zo groot, dat de organisatoren heb- De prins wilde enige onderwater opnamen maken en trok hiervoor een duikerscostuum aan, voorzien van een zuurstofapparaat, waardoor hij lange tijd onder water kon blijven. Toen het avontuur enige tijd ge duurd had, kreeg de prins last van zijn onderwater-camera en pjoogde hij deze te verwijderen, door het over zijn hoofd te wippen. Hierdoor raakte echter de slan gen van zijn zuurstofapparaat ver ward en werd de zuurstoftoevoer af gesneden. De prins kreeg het erg benauwd en moest de camera laten vallen. Een der leden van het gezelschap bemerk te vrijwel onmiddellijk, dat er iets niet helemaal in orde was. Hij haak te het zuurstofapparaat af en sleepte de prins naar de nabij gelegen kust. 0 Alhoewel het op de plaats waar de ben besloten de feestmaand met een prins zijn foto's aan het maken was, 1 c niet zeer diep is en een ongeluk dan Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Strijkork. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de Ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Napolitaans ork. (12.30—12.33 Land- en tuinb.meded.). 12.55 Kath. Thuisfront. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Metropole-ork. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Cello en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Orgelconc. 16.50 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Pro menade-orkest en klein koor. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.10 Levensvragen van allerlei aard. 19.30 Gram. 20.00 Radio- krant. 20.20 Radio-Vossen jacht. 21.15 „Achter grachten, wallen en kan telen", klankb. 21.45 Gevar. muziek. 22.15 Viool en piano. 22.25 Comm. Intern. Calvinistische Jeugdconferen- tie. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 M. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huisvr. 9.45 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 „Wil helm Teil", opera (2e acte). 11.45 Voordr. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Amus.muz. 14.30 Cello en piano. 15.00 „Een vrouw was ver dwenen in Clearmouth", hoorsp. 15.20 Gram. 15.30 Gevar. muz. 16.05 „Telefoon voor Myra Grey", hoorsp. 16.25 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitz: J. J. v. d. Laan: „Bodemrijkdommen in Australisch Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Zweeds Mil. ork. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Trofeo Italia. 19.45 Gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Omr- orkest en solist. 21.10 „De heerser in huis", hoorsp. 22.25 Trofeo Italia. 22.30 Dansmuz. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportact. 23.3024.00 Gram. ook vrijwel uitgesloten moest wor den geacht, was het voor iedereen toch een ware opluchting, toen de prins veilig en wel weer op het strand aangekomen was. 16 Nederlandse vrouwen gewond In de Brusselse voorstad Etter- beek is gistermiddag een Neder landse reiswagen op een druk kruis punt door een stoplicht heengere den en bekneld geraakt tussen twee trams. Van de twintig inzittenden vrouwelijke leden van de afde ling Boxtel van de Heemkundige Studiekring, werden er 16 gewond, van wie vier vrij ernstig. Aanvankelijk liet het ongeluk zich zeer ernstig aanzien. De ontstelte nis van de inzittenden, die van bei de zijden een tram op zich zagen af stormen, was groQt. Zestien passagiers moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Hier bleek dat de meeste dames niet al te zware kwetsuren, voornamelijk snij wonden, veroorzaakt door glas scherven, hadden opgelopen. Na verbonden te zijn, konden zij naar Nederland terugkeren. Vier passagiers moesten echter in het ziekenhuis achterblijven. Het zijn mevr. Bender-Bovendeert uit Deltf (schouderfractuur), mevr. M. Hein tjes uit Boxtel (hersenschudding), mevr. Meyer-van Doorn uit Den Bosch (snijwonden) en mevr. Maas van den Heuvel uit Boxtel (onder armfractuur). De reiswagen, eigendom van de onderneming Fassbender-Schellekens te Sdhijndel, was gecharterd voor een dagtocht Boxtel-Brussel v.v. Vooral aan de rechterzijde, ter hoogte van de voorste zitplaatsen, was de schade groot. Daar werd de bus ingedrukt en braken vele rui ten. CHAUFFEUR VERLOOR AANHANGWAGEN Op de weg naar Vlijmen raakte Maandag een aanhangwagen van een auto van Van Gend en Loos los en reed in een sloot, waardoor on geveer 4 ton goederen door het wa ter werden beschadigd. De chauffeur bemerkte niets en reed gewoon door. Eerst in Haar steeg, ruim 4 kilometer verder, kwam hij tot de ontdekking, dat de aan hangwagen was verdwenen. SLAGER VALT IN EIGEN MES Maandagmiddag om circa 2 uur kwam in de slagerij van De Hartogs Fabrieken in Oss( N.B.) de 28-jarige slager Swinkels uit Nistelroe de val len. Hij viel ongelukkigerwijze in zijn eigen slagersmes, dat hem ver wondde in de hartstreek, waardoor de dood onmiddellijk intrad. het Nederlandse Rode Kruis raasde Zaterdagmorgen in alle vroegte een Nederlandse militaire Dakota naar het zwaar getroffen Griekenland. De bemanning majoor S. de Jong, kapi tein J. H. Lekkinen, radio-telegra fist-luitenant J. van Nieuwenhuijzen en de boordwerktuigkundige W. van Houdt, had als enig voedsel een paar broodjes en vier sinaasappelen aan boord. Zo haastig was men vertrokken van het vliegveld Valkenburg, Elf uur later stond hét Nederland se vliegtuig, dat door de minister van oorlog, ir. C. Staf ,ter beschik king was gesteld, als eerste bode van week te verlengen tot 5 September. VRAGEN VAN DE HEER WELTER Het Tweede Kamerlid, de heer, Weiter, heeft de minister van Oorlog beier dan een middel atzonaerlijK. o-a. de volgende vraag gesteld: I een en|ce| tabletje - bij pijn of Kan de minister mededelen welke j kosten van aanschaffing zijn geweest' van de dertig vliegtuigen, die van 1 Juli 1952 tot 20 Juli 1953 zijn ver ongelukt blijkens het antwoord van de minister op de eerste van de reeks vragen inzake het aantal ver ongelukte straaljagers. (Aanhangsel Tweede Kamer, zitting 19521953, blz 83, vraag nr. 52)? De viei beroemde geneesmiddelen in één iablet Chefarine „4" werken griep* voelt U zich een ander mensl 'n Jftje doet wonderen (Advertentie.) Verloren isotoop weer terecht Eindelijk na zes weken onafge broken speuren heef de Röntgen Technische Dienst te Overschie een verloren gegane iridium radio-iso toop teruggevonden. Nu lijken zes weken heel wat, maar als men de afmetingen van dit isotoop kent, mag het nog een wonder heten, dat men dit kleine stukje metaal heeft kun nen achterhalen. De hier bedoelde isotoop n.l. is een splinter metaal, van 2x2x2 milli meter, dat door een neutronen-bom bardement tijdelijk radio-actief ge worden is en gebruikt werd bij het onderzoek van lassen in aardgas-pijp leidingen in het Noord-Oosten van ons land. Bij deze werkzaamheden worden tegelijk röntgenfilms gemaakt teneinde eventuele fouten aan het licht te brengen. Toen plotseling de DE MOEILIJKHEDEN IN HET BOUWBEDRIJF. Nu de onderhandelingen tussen de werkgevers- en werknemersorganisa ties in het bouwbedrijf zijn vastge lopen, heeft de Stichting voor de Ar-" beid beide partijen uitgenodigd mor gen, te zamen met haar, een bespre king te houden, waarbij getracht zal worden een oplossing te vinden voor de gerezen moeilijkheden. De kwesties waarom het indertijd in eerste aanleg ging zijn de lonen van groep twee, de waarde van het pensioenzegel, alsmede het regelen van de positie van het uitvoerend personeel en de chauffeurs. In April jl. zijn daar nog bijgekomen de on derhandelingen over een collectieve arbeidsovereenkomst voor de bouw bedrijven. De bonden hebben in een brief aan de werkgeversorganisaties als hun mening te kennen gegeven, dat het zo niet langer gaat. Er zal een andere koers moeten worden ge varen wil men ernstige moeilijkhe den in deze bedrijfstak voorkomen. Hier es ik weer De president zelf is nog steeds zoek Bijna een geheel jaar is de we reld verstoken gebleven van berich ten omtrent de geheimzinnige „Pre sident Robert", de Haags* kleerma kerszoon, die zich op een weelderig jacht tot president liet uitroepen en voor het grootste deel met hel; geld van anderen een merkwaar dige tocht langs de Afrikaanse kust maakte, waarbij hij een bezoek bracht aan zijn „rederskantoor" te Liberia. De laatste berichten, die in Octo ber het vorig jaar het nuchtere Ne derland bereikten, vertelden, dat een onderwijzersgezin uit Den Haag via Frankrijk totaal geruïneerd het vaderland had weten te bereiken- Daarna kwam het jacht zelf in krantenkolommen en de gedachten der mensen. Men nam aan, dat het jacht verkocht en het merkwaardige avontuur de wereld uitgeholpen was, maar thans blijkt, dat de belangstel ling voor het jacht in Engeland niet zo bijster groot blijkt te zijn, want het ligt nog steeds met het bordje „te koop" in de Engelse haven ge meerd. Van de oude luister en levendig heid is thans niet veel meer overge bleven. Zelfs de familieleden van de „president" hebben hem verlaten en uit de berichten, die soms als per ongeluk overwaaien, blijkt, dat het vaartuig thans geheel leeg is. De fa milieleden van de „president" zijn in het vaderland teruggekeerd, maar de „president" zelf is nog zoek. De politie is erg verlangend hem te ontmoeten, want zij moet nog een praatje met hem houden over devie- zensmokkel. Een zelfde belangstel moeilijkheden; verreweg de meeste ling koestert de sterke arm voor de opvarenden konden zich met de „re gering van President Robert" niet meer verenigen en vertrokken, meer of minder opzien verwekkend, het geen ten slotte allemaal tot gevolg had, dat het jacht plotseling in een Engelse haven te koop werd aange boden. Daarna verdween „President Robert" en zijn avontuur uit de Limburgse notaris Quaedvlieg, die zich dan ook bescheiden op de ach tergrond houdt. Van deze notaris, die momenteel in België verblijft, wordt aangeno men, dat hij zoals met meerdere personen het geval is door het avontuur op het jacht van president Robert volledig geruïneerd is. films onbelicht bleven en de isotoop verdwenen bleek, maakte men groot alarm, daar de radio-actieve straling van het isotoop gevaar opleverde voor mens en dier. Onderzoek van kleren en wonin gen van de mensen, die hiei-voor in aanmerking kwamen leverde geen resultaat op. Toen moest men pl.m. 600 meter grond te Steen wijk en Wolvega nauwkeurig onderzoeken. Hierbij werd gebruik gemaakt var monitors, uiterst gevoelige met bat terijen gevoegde draagbare stralings meters, waarmee zeer zwakke radio activiteit kan worden aangetoond. Het aftasten van de eerste 500 meter te Steenwijk had geen succes Wolvega vertoonden na enkele uren zoeken, de wijzers der precisie-in- strumenten plotseling een geringe uitslag, die toenam toen men de on derliggende grond verwijderde. Ten slotte kon men de positie der stra lenbron vaststellen. Door wassing van de grond slaagde men er tenslotte in het isotoop weer te voorschijn te brengen. Het had zich zes weken lang op 1.20 m. diepte, aan alle na speuringen weten te onttrekken. BENT U „REACTOR MINDED" OF REACTIONNAIR? Het drie-daagse „zwaar water reac tor congres" dat in Oslo gehouden is, heeft volgens mededeling van de voorzitter van de Noors-Nederlandse commissie prof. dr. J. M. W. Milatz, een bijzonder groot succes opgele verd. Voor dit eerste internationale con gres op dit gebied hadden niet min der dan negentien landen hun atoom deskundigen afgevaardigd w. o. West- Duitsland, India en Zuid-Slavië. De reactor-commissies van al deze landen bouwen of zijn van plan zwaar-water-reactoren te bouwen. Zij verklaarden, dat het publiek in de betrokken landen meer en meer „reactor minded" wordt. De reactor zal, volgens prof. Mi latz, geleidelijk het werk van de electriciteits-centralen kunnen over nemen. De Stichting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie, waarin we tenschap en industrie samenwerken, zal voor de bouw van de reactor sub sidies moeten zien te krijgen van re gering en industrie, aldus prof. Milatz. Er werd op gewacht Propvol met een lading dekens en j een reeks internationale hulpacties infectiewerende geneesmiddelen van door de lucht op het vliegveld Ara- XQS het zuidelijke puntje van de Peloponnesos, op de voet gevolgd door een Zweedse Lockheed, aan de grond. De goederen werden snel uit geladen in drie grote Amerikaanse trucks en nadien per boot naar de op 80 km afstand liggende getroffen eilanden vervoerd. Deze snelle hulp bleek, aldus majoor De Jong, dubbele hulp. Aan dekens en de meegenomen geneesmiddelen bleek schreeuwende behoefte te bestaan. Nog Zaterdag avond vloog de Nederlandse Dakota naar Athene terug. Op Araxos was geen plaats. Eerst Zondagmorgen drongen de omvang en de betekenis van de ramp in het Griekse eilandengebied tot de hoofdstad Athene door. De verbindingen waren slecht of geheel verbroken. Radio-amateurs zorgden in het begin voor noodverbindingen. Noodverbindingen van de Engelse Middellandse Zeevloot en van de Amerikaanse zesde vloot lagen toen reeds bij de eilanden. Met vliegende verhuiswagens werden helicopters uit Duitsland naar Araxos vervoerd, waar zij werden gemonteerd. Daarna opereerden deze machines van een vliegkampschip af. Gewonden werden door deze helicopters op het ^chip gebracht, daar verzorgd en nadien per boot naar het vaste land ge bracht. Op het vaste land langs de kust was toen reeds een reeks nood hospitalen verrezen. De eilanden bieden een beeld van enorme verwoestingen. Het is of hui zen en gebouwen met reusachtige voeten zijn platgetrapt. Delen van sommige plaatsen, die aan de kust lagen, zijn in zee verdwenen. De we gen zijn totaal versperd, zodat de helicopter het enige snelle verbin dingsmiddel is. Zeer velen danken aan deze vliegtuigen het leven. Ma joor De Jong vertelde voorts dat de schattingen van het aantal doden op de Griekse eilanden zeer sterk uit eenlopen. Medici te Athene spreken 1.000 tot 2.500 doden. De bemanning van 't Nederlandse hulpvliegtuig is Zondagavond door de Nederlandse gezant te Athene ontvangen. Zij ontvingen van hem ook van Griekse zijde dank voor de snelle hulp. Maandag is de Neder landse Dakota van Athene naar Ro me gevlogen en vandaag heeft men tussen de Franse vliegveld en Neder land weer een normale militaire vrachtdienst gevlogen. We zijn blij dat we deze vlucht naar Griekenland hebben mogen ma ken en dat de lading zo goed te pas is eekomen, zo zei majoor De Jong. Wat we in Griekenland bij de hulp verlening aan samenwerking zaeen, was weer eens een stukje NAVO- werk van de bovenste plank. Net zoals bij ons in Zeeland De moord te Castricum Dader doodde meisje terwijl zij sliep Zij hadden er dikwijls samen over gepraat PROF. GRANPRé MOLIèRE MET PENSIOEN Aan prof. ir. M. J. Granpré Mo lière, is met ingang van 1 Septem ber eervol ontslag verleend als hoogleraar in de architectuur Delft wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Prof. Granpré Molière is een zeer vooraanstaande figuur in de Neder landse architectenwereld. Bij vele jongeren heeft hjj t a streven doen ontstaan naar een dieper beleven van onze nationale bouwkundige waarden. De scheidende hoogleraar heeft c.m. gewerkt aan de uitbreidings plannen van Leiden en Arnhem, de wederopbouw van de binnenstad van Groningen en vele streekplan nen. Van veehouder D. Koster uit de Starnmeer zijn 137 schapen, die aan rotkeupel leden, naar het abattoir te Alkmaar gebracht en daar afge maakt. Hiermede zag de veehouder zjjn gehele schapenstapel verdwij nen. Voorlopig zal hij ook geen schapen op zijn besmette land mo gen houden. Het staat vrijwel vast, dat de 25- jarige Amsterdamse knntoorbedien- de, die Maandagochtend aan het ein de van een 14-daagse vacantie in de afgelegen duinen tussen Castricum en Bakkum met een pistoolschot een einde maakte aan het leven van zijn 23-jarig meisje, dit met haar in stemming heeft gedaan. De jongeman, die binnen een et maal te Amsterdam werd gearres teerd, heeft dit althans bij zijn lang durig verhoor door de rijkspolitie te Amsterdam en te Castricum verteld. Zijn mededelingen worden ge staafd door korte notities, die de politic heeft aangetroffen in een zakagenda van het meisje. Daarin stond o.a. deze aantekening: „Wan neer zal dit leven een einde nemen? Tot hiertoe en niet verder". Bovendien vond men in deze agenda een soort testament, waarin het meisje haar bezittingen aan be paalde personen toewees. Met ze kerheid is vastgesteld, dat zij in het handschrift van het meisje zijn neergeschreven. De jongeman heeft nog medege deeld, dat hij zijn meisje Maandag morgen heeft doodgeschoten, ter wijl zij waarschijnlijk nog sliep. Sa men hadden zij er dikwijls over ge sproken. Volgens de rijkspolitie kan slechts een psychiater pogen de be weegredenen te doorgronden. De vrij gesloten jongeman maakte bij zyn verhoor een kalme, soms fleg matieke indruk op zijn ondervra gers. Hij zegt het pistool reeds voor zijn vacantie in Amsterdam van een Amerikaanse militair te hebben ge kocht. MET CARRIER EN AL HET RUIM IN Een meikslij ter is met zijn carrier op een terrein aan de Waalhaven N.Z. te Rotterdam op een over de kade lopende spoorrail geslipt. De man verloor de macht over zijn ve hikel en reed een 4 meter diep ruim van de Binnenvaart 27, welke tegen de wal lag, in. Door de val braken 90 flessen melk en pap en vloeide 30 liter melk uit de bussen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WIND OF VANDALEN In het plantsoen van een der bin nenplaatsen van bet Hilversumse raadhuis is een der beeldhouwwer ken, dat behoort tot de expositie van Vlaamse kunstenaars, welke hier wordt gehouden, gisterochtend ver nield aangetroffen. Het betreft hier het beeld van een Vlaamse boerin, vervaardigd door de beeldhouwer Geo Vindevogel uit Gent, dat in het plantsoen naast de expositiezalen een plaats had gekre gen. Het was gemaakt uit gips, on geveer 2 meter groot en werd ge vonden met gebroken voeten en hals en gebarsten armen. Hoewel de politie als vermoede lijke oorzaak van de vernieling een windvlaag aangeeft, zijn de organi satoren van mening, dat het hier werk van vandalen betreft, die het beeld hebben omgestoten. Men kop pelt dit aan het feit, dat verscheide ne bordjes, die in de omgeving van het gemeentehuis naar de expositie verwijzen in omgekeerde richting werden aangetroffen, terwijl een en kel bord afgerukt in een plantsoen werd aangetroffen. Een onderzoek is nog gaande. Het betrokken beeld was in Bel gië verzekerd. Het maakt deel uit van de ruim 50 werken van moderne Vlaamse kunstenaars, die thans in Hilversum worden geëxposeerd. De ze tentoonstelling werd begin Augus tus door de Belgische ambassadeur officieel geopend.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5