COEBERGHMBB VREUGDE! Tournooi om de Trofeo Italia Nederland behaalde ruime 10-3 zege op Spanje De a*s* Voetbal competitie NecL Tourploeg naar Leiden Tropenliefde DINSDAG 18 AUGUSTUS 1953 L)E LE1USE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Nijmegen, Maandagavond. (Van een speciale ANP-verslaggever). Het Ne derlands zevental heeft het tournooi om de Trofeo Italia ingezet met een fikse zege op Spanje. Maar de cijfers, 103, zijn eerlijk gezegd geen juiste afspiege ling van het vertoonde spel van het Ne derlandse zevental. Zeker, de overwin ning was verdiend, meer dan verdiend zelfs, maar het Nederlandse spel was niet van dien aard, dat de komende zware wedstrijden tegen bijvoorbeeld Hongarije en Zuid-Slavië met een ge rust hart tegemoet gezien kunnen wor den. De machtige demonstraties, die de Hongaren en de Zuidslaviërs op deze eerste avond ten beste gaven hebben deze gematigde verwachtingen boven dien nog extra onderstreept. Tijdens de wedstrijd tegen de Span jaarden is weer gebleken hoezeer het Nederlands zevental heeft geboft met de loting, die als eerste tegenstanders Spanje en België heeft aangewezen. Want de ploeg draait nog steeds niet. In de voorhoede werd de juiste combinatie niet gevonden en ook achter vielen er nogal eens hiaten in de defensie, die door een slagvaardiger voorhoede als die der Spanjaarden zonder twijfel beter zouden zijn uitgebuit. De jeugdige Spaanse spelers waren uitermate snel en slechts zwem-specialisten als Bijlsma, Korevaar en Cabout konden de flitsende rushes van de kleine Munte, met zijn 15 jaren de jongste speler van het tournooi, en Queralt bijhouden. In de eerste helft ging het al heel stroef. Aanvankelijk leek de score snel te zullen oplopen, toen Bijlsma er eerst na een mislukt schot van Cabout 1—0 van maakte, Ko revaar vervolgens na een aanval over links het tweede doelpunt scoorde en Van Feggelen daarna uit een goed ge plaatste hoge bal van Cabout de stand op 30 bracht. Maar de Spaanse jon gens, die zonder enige hoop op succes aan de wedstrijd waren begonnen, lieten zich door deze vrij snel opgelopen ach terstand niet ontmoedigen en met ver beten aanvalslust speelden zij verder. Het was Munte, die de achterstand ver kleinde met een schot, waarop van Gel der geen kijk had (31). Defensief succes. Bij een algemene Spaanse aanval kwam Van Feggelen alleen in de buurt van het Spaanse doel te liggen en toen de aanval door Bijlsma werd onder schept en de bal met een verre pass naar de Nederlandse midvoor werd ge speeld, bleek tot ieders verrassing dat trainer Braasem, die het Nederlandse systeem vanzelfsprekend op zijn duimpj kent, een aardige oplossing voor deze situatie had gevonden. „Je zwemt maar rustig de 4 meter uit" had hij kennelijk tegen zijn doelman gezegd, „meer dan een vrije worp kan het ons niet kosten" en zo waar, toen de bal hoog door de lucht op Van Feggelen aankwam, zwom de Spaanse doelman met een snelle slag uit zijn doelgebied. Toen hij de vier meter-grens overschreed en tegelijk met de bal bij Van Feggelen kwam, had scheidsrechter Bauwens niets anders te doen dan te fluiten voor een vrije worp De inzet van het tournooi In het vrijwel uitverkochte Gof- fertbad te Nijmegen werd gister avond een aanvang gemaakt met het waterpolotournooi om de Tro feo Italia. Na de opmars van de deelnemende ploegen: België, Hon garije, Spanje, tlalië, Zuid Slavie en Nederland en na het spelen van het Wilhelmus werd het woord ge voerd door de voorzitter van de KNZB, de heer Jan de Vries, de voorzitter Van de Europese Zwem- bond (LEN). R. de Raeve, de bur gemeester van Nijmegen, mr. C. H. M. J Hustinx, en door het hoofd van het burean lichamelijke opvoe ding en sport van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, dr. J. Miedema. Hierna gingen de zeventallen van België en Hongarije te water voor de eerste wedstrijd van het tour nooi. Nadat de Hongaren met de rust een 31 voorsprong hadden gehad, behaalden zij een 92 over winning. Nederland won geflatteerd met 103 van Spanje en Zuid Slavië versloeg Italië met 53. Dat waren de resultaten van de eerste avond. Hedenavond worden gespeeld: HongarijeZuid Slavië, scheids rechter Batalle (Spanje); Spanje— Italië, scheidsrechter Voogd (Ned.); NederlandBelgië, scheidsrechter Polic (Z Slavië). voor Nederland. De andere Spaanse spe lers kregen hierdoor de gelegenheid zich te herstellen en de kans voor Nederland was verkeken. Aangemoedigd door dit defensief suc cesje kwam Spanje fel opzetten en even later maakte Subirana een tweede Spaans doelpunt (32). Toen Bijlsma bij een rush er goed voor kwam te lig gen moesten Van Feggelen en Conde, de Spaanse midachter, het water uit, maar uit de vrije worp kreeg de Neder landse aanvoerder een nieuwe kans die hij onberispelijk benutte (42). Neder land bleef sterker, maar het goede sa menspel werd nog niet gevonden. Het „uitverdedigen" zoals Frans Kuyper het noemt, was te onverzorgd, waardoor de Spaanse voorhoede meer gelegenheid kreeg in actie te komen dan strikt nood zakelijk was. Toen Van Feggelen er kort voor de rust werd uitgestuurd en de Spanjaarden een man meer in het veld hadden, kon de snelle Queralt de achterstand opnieuw verkleinen en er 43 van maken. Te zware eerste helft Spanjaarden. de Het leek een moeilijke wedstrijd voor het Nederlandse zevental te worden, maar ineens was het heilige vuur er weer. De Spanjaarden hadden zich in de eerste helft kennelijk iets te veel gege ven en hoewel zij ook na de hervatting nog dapper tegenstand bleven leveren, slaagden zij er toch niet meer in de ge routineerde Nederlandse aanvallers te stuiten. Een vrije worp van Van Fegge len op Smol gaf de laatste een moeilijke kans, maar de kleine Hagenaar benutte die kans feilloos (53). Dit was het begin van een reeks felle en succesvolle aanvallen, waarin de rushes van Kore vaar en Bijlsma veel vaart brachten en talrijke doelkansen schiepen. Uit een strafworp van Van Feggelen werd het 63, Nijs Korevaar zorgde met een boogbal voor 73 en toen de goed lei dende Belgische arbiter bij een vrije worp voor Nederland een Spanjaard, die de bal wegwierp, terecht naar de kant verwees, had Bijlsma weinig moeite er 83 van te maken. De Spaanse ploeg was aan het eind van zijn Latijn, de jon gens werden volkomen overspeeld en zo verwonderde het niemand meer, dat het tenslotte nog 103 werd door een ouderwetse „omhaal" van Van Feggelen en een bekeken doelpunt van Bijlsma. België-Hongarije 2-9 De Belgen hielden in de eerste wed strijd van de avond tegen Hongarije lange tijd uitstekend stand, en zelfs na men zij de leiding toen Laurent in de eerste minuut de Hongaarse doelman met een boogbal verraste (10). Maar toen de Hongaren zich was meer had den ingespeeld waren de bordjes binnen korte tijd verhangen. De felle rushes van Markovics stichtten keer op keer verwarring in de Belgische gelederen. De ploeg van Desmet, die als doelman zijn 51e interland speelde, had te weinig snelheid en als het er op aan kwam ook te weinig techniek om het tegen de Hongaarse grootmeesters te kunnen bolwerken. Bij de rust hadden de Hon garen reeds met 31 de leiding, doch pas na de hervatting kwam de doel punten machine eerst goed op toeren. Midvoor Svivos had een groot aandeel in de score, die tenslotte, onderbroken door een prachtige boogbal van de Bel gische midvoor Lekime, die van 16 26 maakte, tot 92 voor Hongarije werd opgevoerd. Zuid Slavië-Italië 5-3 Misschien beter dan dat van de Hon garen was het spel, waarmede Zuid- Slavië Italië versloeg (53). Inderdaad geen indrukwekkende overwinning, maar men* dient niet uit het oog te verliezen, dat de Italianen over een uitstekende ploeg beschikken, die in de komende da gen nog wel eens voor een verrassing zou kunnen zorgen. De Hongaren had den een grote overwinning behaald met twee midvoors, het oude spel dus, de Zuid Slaviërs speelden afwisselend met en zonder midvoor, waardoor het aan- valsspel verrassender en dus gevaar lijker werd. Het was voor de Italiaanse verdedi gers soms om dol te worden, zo flitsten de Kurtini en Jezic kris kras voor het doel heen en weer. Aangemoedigd door het publiek, dat de narigheid van het Nederlandse zevental te Helsinki tegen de Zuid Slaviërs niet vergeten zijnde, de Italianen tot favoriet had gekozen, slaagden de Azzuri er in de- eerste helft met een 21 voorsprong af te sluiten. Maar daarna kwam de Zuidslavische ploeg op volle toeren en met een prach tig sluitend samenspel werd de achter stand tenslotte in een 5—3 overwinning omgezet. De indeling der 2e klassers De tweede klassers van de KNVB zijn voor het komende seizoen als volgt ingedeeld: West I: A. DWV, HFC, Holland, Hol- landia, HRC, Rapiditas, 'WA, Westfrisia, Zeeburgia, ZFC, ZW. B. AFC, Helder, HVC, De Kennemers, KFC, Schoten, De Spartaan, UVV, Volendam, Water graafsmeer. West II: A. Coal, CW, DCV, DFC, HOV, Leerdam, ONA, TEC; Unitas, Velox, Vriendenschaar. B. Fluks, For- tuna, Gouda, HW, Neptunus, Quick, RFC, UVS, VCS, VUC Noord: A. Achilles, Asser Boys, Fries land, Frisia, FVC, GRC, Helpman, Hou- tigehage, LSC, Nicator, Velocitas, Zwaag- westeinde. B. BNC, Eext, Emmen, FVV, Hoogezand, HSC, Muntendam, Noordster, Nieuw-Buinen, Veelerveen, Veendam, WW. Oost: A. Achilles '12. Alcides, Eiler- mark, Hengelo. Labor, Oldenzaal, PEC, Quick '20, Sallandia, Tubantia, ZAC, Zwartemeer B. Arnhemse Boys, Be Quick <Z.), Dierense Boys, Doetinchem, Ede, ESCA Quick 'N.>, Rheden, Robur et Velocitas, Theole, WAW, WVC. Zuid I: A. DESK, Helmond, Helmon- dia, Kolping-SDW. OSS '20, SARTO, Schijndel, SET, TOP, De Valk, Veloc, Wilhelmina. B. Alliance. Baronie. Dosko, Goes, Internos. Middelburg, MOC '39. RAC, Rood Wit (W.), Terneuzen, TSC, Vlissingen. Zuid II A. Chèvremont, Groene Ster, Heksenberg, Kerkrade, Minor, RKBSV, RKONS, Sportclub Emma, De Ster, Waubach. Waubachse Boys. B. Almania, Blerick, Heer, Kimbria, Roermond, De Spechten. Sportclub Irene, Wilhelmina "1, Wittenhorst, Wit Zwart '32, Woensel. Waterpolotournooi om de „Trofeo Italia Op Zaterdag 5 Sept. Zoals wij vorige week bij de vermel ding van het uitvoerige wedstrijdpro gramma van de Nederlandse Tourploeg reeds mededeelden, stond Leiden ook op het programma, maar er werd naar stig gezocht naar een geschikte datum. De gebroeders Riethoven, die in de wielrennerswereld in Leiden en v omgeving geen onbekenden zijn, teza men met de heer G. Schoonwater, heb ben wekenlang geijverd om de Ned. renners, die dit jaar zulk een uitstekend figuur hebben gemaakt in de Tour de France, naar Leiden te krijgen en hun pogingen zijn thans met succes bekroond. De Nederlandse Tourploeg zal op Za terdag 5 September, des middags te 5 uur, in de Leidse Hout aantreden in 'r aantrekkelijk programma, dat ongetwij feld de belangstelling niet alleen van de wielerenthousiasten zal opwekken, maar ook van hen, die gedurende de maand Juli hun verrichtingen in Frankrijk da gelijks hebben gevolgd. De Nederlandse Tourploeg zal volle- g aan de start verschijnen en ploeg leider Kees Pellenaars zal natuurlijk niet ontbreken. Er zal een aantrekkelijk programma worden verreden geheel in de sfeer' van de Tour de France. We willen daarvan voorlopig alleen verklappen, dat een uit etappes bestaande race met premies de bekende „Suikerprijs" zeker wel staat is belangstellenden te trekken. Voorts zullen verschillende attractieve nummers in het programma worden op genomen. Ook daarover later meer Een beeld uit de wedstrijd BelgiëHongarije, welke door de Hongaren met 92 werd gewonnen. Op de foto het moment, waaiop Markovics voor de derde maal scoort (31). DE SNEEKWEEK. Sedert drie dagen zijn op het Sneker- meer de jaarlijkse wedstrijden van de Sneekweek aan de gang. De voornaam ste resultaten zijn: Regenboogklasse A-groep: Zaterdag: 1. M Hendriks, 2. L. de Wit, 3. K. Vro lijk; Zondag: 1. C. J. de Jong, 2. L. de Wit, 3. J. Zwart; Maandag: 1. C. J. de Jong, 2. J. Alberda, 3. J. Hofland. Idem B-groep: Zaterdag: 1. G. J de Jong. 2. J. Alberda, 3. J. Hofland; Zon dag: 1. Mevr. ZitmanTheunissen, 2. J. de Wilde, 3. J. H. C Sieverts; Maandag: 1. L de Wit, 2. M. Hendriks, 3. Dr. J. W. v. d Zijp. Valkenklasse, A-groep: Zaterdag: L S v. d. Meer, 2. J. Vis, 3. M. J. H. Corne lls; Zondag: 1 J. J. Doorschodt, 2. J. Miedema, 3. J Vos; Maandag: 1. S. 'v. d Meer 2. M. J. H. Cornelis, 3. M. C. Breuning. Idem, B-groep: Zaterdag: 1. W Mete- lerkamp Cappenberg, 2. R. Mulder, 3. M. C. Breuning; Zondag: 1. S. M. v. d. Meer, 2. J. J. v. d Veen, 3. W. Metelerkamp Cappenberg; Maandag: 1. J. J. v. d. Veen, 2. J. Vis 3. J. J Doorschodt. Vliegende Hollanders: Zatèrdag:1. Jaap Helder, 2. W 'Visser; Zondag: 1. Jaap Helder. 2 W. Visser; Maandag: 1. W. Visser, 2. Jaap Helder. 12 m2 Sharpieklasse: Zaterdag: 1. B. van Wijk, 2. E. van Swaay; Zondag: 1. D. Oerlemans, 2 B. van Wijk; Maan dag: 1 B. van Wijk, 2. D. Oerlemans. In de 12 Voetsjollenklasse behaalde de Sassenheimer A. W. Reyers driemaal de overwinning. SCHAKEN. M B 0 Z E N (Advertentie.) Rudenko wint eerste partij. De afgebroken eerste partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap dames tussen de titelhoudster Ludmilla Rudenko en Elizaveta Bykova is uitge speeld en door de wereldkampioene ge wonnen. Bykova, die bij het afbreken zwak stond, moest na de 46e zet opgeven. Op de foto hierboven zien we hoe de gebrs. Riethoven in het stadion te Utrecht de eerste besprekingen openden met de renners zelf. Staande van links naar rechts: Adri Voorting, Joop Riet hoven en Thomassen (soigneur)zittend: Wim van Est met dochtertje, Jan Riet hoven en G. Voorting. ATHLETIEK. WHITFIELD START BIJ TREKVOGELS. De internationale athletiekwedstrijden, die de Haagse Trekvogels op Woensdag avond 8 Juli zouden houden maar toen werden uitgesteld, zijn nu op Woensdag 2 September vastgesteld. O.m. zal de Amerikaan Mal Whitfield, de winnaar van de 800 meter op de olympische spe len te Londen en te Helsinki en die er Zondag te Eskilstuna in is geslaagd het wereldrecord op de 1000 meter te ver beteren, aan de start verschijnen. Hij zal op de 400 en de 800 meter uitkomen. OM DE P.H.-BEGER. Aan de wedstrijden om het clubkam pioenschap van Nederland heren, met als inzet de Prins Hendrik-beker, op Zondag 23 Augustus a.s. op de sintel- baan te Amsterdam, zullen de Trekvo gels, Vlug en Lenig, DOS, AAC, AV '23 Haarlem deelnemen. Met betrekking tot de berichten, als zouden de Trekvogels zich in verband met een schorsing van Wim Slijkhuis dóór de KNAU voor deze ontmoeting terugtrekken, vernemen wij van het be stuur van deze vereniging dat hiervan geen sprake is. Wel zal getracht worden voor Slijkhuis voor de P.H.-beker wed strijd een startvergunning te krijgen. Zou deze evenwel niet worden verstrekt, dan nog zal er, aldus het Trekvogels- bestuur, voor de Haagse club geen en kele aanleiding zijn in Amsterdam ver stek te laten gaan. POSTDUIVEN. Alphense Vrienden Club. Concours- vlucht vanaf Libramont, afstand 251 km., met jonge duiven, gelost 10.30 uur, aankomst eerste 2.45.8, laatste 3.7.20. Uitslag: M. Bijsterveld 1, 13, 18; D. v. Eijk 2; J. Rooda 3, 15; J. A. Vernes 4, 12, 19; L. Starreveld 5; Th. Godthelp 6; A. Wijsman 7, 19; W. Tromp 8, 9, 14, 16; A. Dissel 10. „De Luchtbode" (Boskoop). Wed vlucht vanaf Tilburg voor oude en jonge duiven Afstand 67 km. Los 8 uur. Aan komst le duif 9.02; laatste 9.14. Uitslag: A. Sytzema 1, 3, 12, 13, 22, 23; H. v. d. Willik 2. 14; W. H. van Muiden 4, 10, 17, 18, 26; J. Deegenkamp 5, 9, 16, 20, 25; J. Kamerbeek 6, 8, 24; A. Verhoef 7, 11, 19, 27. Wedvlucht voor oude en jonge dui ven vanaf Parkestone, afstand 254 km. Los 10 uur. Aankomst le duif 1.1.37; laatste 2.11.40 uur. Uitslag: H. v. d. Wil lik 1, 6, 7; J. Deegenkamp 2, 3; W. H. van Muiden 4; G. Lamoree 5. De Blauwband (Sassenheim-Lisse) Wedvlucht met jonge duiven vanaf Libramont, 260 km. In concours 97 dui ven, los 10 uur 30 min, aankomst eerste 3.6.38, snelheid 965 m., laatste 3.35.40, snelheid 877 meter p. m. Uitslag: Th. v. d. Ploeg 1; A. P. Eist 2, 5, 6, 8, 17; C. v. d. Zwart 3, 9, 12, 18; P. A v. d Zwet 4; L J. Drost 7, 15, 19, 21; G. van Egmond 10. 't Centrum (Alphen). Wedvlucht vanaf Tilburg. Aankomst eerste duif 9 uur 11 min. Uitslag: P. Sneeuw 1; P. Heemrood 2, 8; H. C. Woerde 3, 4, 16; A. Vernes 5, 6, 7; C. Heemrood 9, 10, 21. (Door CHARLES BRUCE) l Nadruk verboden. 52) Dat kende hij zelf van vroeger en zijn hart kromp ineen bij de gedach te aan de verschrikkelijke kwellin gen, die de twee meisjes zouden moeten ondergaan, indien deze tot het uiterste gedreven beesten haar in hun macht konden krijgen. Elke kunstgreep, waarmede hij hun gru welijk voornemen zou kunnen vertra gen of verhinderen m/oest worden toegepast. Indien de listen faalden, zouden zijn rechterhand en Si Gajah het pleit beslechten. Het was een hachelijk ondernemen, een strijder, maar vergrijsd en versleten, tegen veertig. Veertig jonge dappere ke rels, gehard en getraind, bezeten van een niet te stuiten moordlust, doch onbedreven in de krijgskunst. Voet voor voet onderzocht hij de nauwe nas. Aan beide kanten rezen de steile vanden loodrecht omhoog, glad en -•aakt, alsof een reus met zijn zak- nes deze doorgang uit de zware rots wand bad gesneden. Wat de stroom in duizenden jaren niet had be reikt, had deze onbekende op een luie morgen klaar gemaakt. Vanaf de rivier steeg het pad in zachte glooiing naar deze engte, totdat het plotseling uitliep op een kleine vlak te, zowat vijftien voet boven zijn hoofd. Een man, redeneerde hij bij zich zelf, een man, die er een beetje zicht op heeft, zou hier eeuwig stand kun nen houden, als zijn verminkte en teleurgestelde tegenstanders tenmin ste geen kans zagen om hem heen te trekken en hem van boven of ach ter te belagen. Maar wat gaf dat alle maal, indien hij slechts tijd kon winnen? Geen prijs was te hoog, om minuten uit te sparen. Al zijn geest kracht, zijn energie en doorzettings vermogen moest hij op dit ene punt samentrekken: tijd winnen. Hij had zijn plan van actie reeds gevormd. Daar in de bocht van de rivier, in de schaduw van de donkere rots wanden, zou hij hen opwachten. Speer en kris zouden hun hulp ver lenen als zij een voor een op hem afkwamen. Si Gajah had reeds een voorproefje van de pret gehad. Dit maal zou het Si Munal's beurt zijn, Si Munal, zijn vertrouwde speer. Een heft van zeven voet, van het duurzaamste gedroogde hout, dat men kon vinden, bruin en glad door tijd en gebruik, twintig centimeter blinkend staal, scherp als een scheer mes. Hoevelen zouden hierin de dood vinden? Hoeveel slachtoffers zouden door Si Munal nog worden gemaakt. Twee, drie, vier vijf en dan zou er 'n tijd van rust komen. Warit, af geschrikt door het verlies zouden de overigen zich terug trekken en raad h'ouden. Wat zou er dan gebeu ren? Misschien een nieu—e "--"'al heviger, ontstuimiger, niet meer met een speer te stuiten Dan zou Si Ga jah voor de tweede maal zijn gewicht in de schaal leggen. Dan zouden ze weten, dat indien Pulangga en Si Gajah de toegang bewaakten, nie mand kans kreeg, daar voorbij te komen. Als ze dan weer, woedend en radeloos naar een uitweg zochten, als ze eindelijk op het denkbeeld zouden komen om na een gevaarlij ke klimtocht over de ruwe rotsen om hem heen te trekken, zou hij voor het laatst terugtrekken, enkele stappen slechts om daar op het klei ne plateau, bezaaid met zware ste nen, waarover ze telkens zouden struikelen, tussen de schaduwen van de jungle pogingen aan te wenden om zijn vrienden getrouw te blijven en de achtervolging der meisjes tot het uiterste te vertragen. Het wachten begon te vervelen. De koude ochtenddamp woei kil door de kloof. De kortstondige opwekking van de drank, de hitte van het ge vecht waren verdwenen. Hij kreeg het gevoel dat zijn benen koud en stijf begonnen te worden. Wat ble ven ze toch lang weg! Een dof stemmenrumoer trok zijn aandacht. Hij trok Si Gajah wat ho ger zijn heupen op, zodat de trou we vriend gemakkelijk binnen zijn bereik kwam te hangen en nam toen zijn stelling in. Met de speer in de hand, wachtte hij, verborgen in het duister van zijn schuilplaats de din gen af. De doorwaadbare plaats ging eerst een heel stuk stroomaf waarts. Hij zou zijn vijanden niet eerder te zien krijgen, dan nadat ze zo goed als de overkant hadden be reikt. Hij spitste zijn oren dan ook tot het uiterste, om het zachte ge plas van hun speren en voeten te kunnen vernemen, boven 't lawaaie rige tobben van de rivier tegen de rotsen. Hij zou zelfs niet eens de tijd hebban om te richten. Iedere slag moest doel treffen, anders was hij zelf verloren. Iedere man, die op kwam dagen, mocht niets anders we ten dan het flitsen van het staal, de korte, scherpe stoot, vingers, die het wapen lieten vallen en wild in het lege grepen, benen, die het bega ven en dan. Vergetenheid. Een schaduw op het water. Een gestalte stond zwart en scherp tegen het maanlicht. De jongen, die zich voorwaarts spoedde, stond tot aan zijn knieën in het water. Hij staarde in het ^nker. Een schittering van staal en Si Munal beet in zijn vlees. Een ruk aan de speer en de kreet, die nog maar half was geuit, werd reeds gesmoord in het kabbelende rivier. De jongen viel zo dood als een pier achterover. Een! „Klaar, Si Munal! gereed voor de tweede stoot er valt geen tijd te verliezen!" Een uitval, en een twee de slachtoffer viel te water. Zijn speer en schild, die hij onmiddellijk na het treffen woest voor zich uit geworpen had vielen kletterend te gen de rotsen. Hij wankelde, plonste neer en kwam boven op een rots te recht, zodat zijn handen en voeten akelig boven het water uitstaken. Twee! Een leemte. De oude man leunde voorzichtig voorover en waagde zich even bui ten zijn schuilplaats. Een bundel maanlicht scheen juist in zijnge zicht. Een speer, die suizend van de rivier naderde, versplinterde op de rotsen. Oppassen! Hij moest zich houden aan de vei lige beschutting der duisternis. Ver derop in de stroom waadden drie gestalten. Buiten zijn bereik. Goed, laat ze d'r gang gaan. Ze kwamen dichter en dichter, totdat ze einde lijk, twee aan zijn rechterhand en een aan zijn linker, door de vooruit stekende rots voor hem verborgen bleven. Hij wachtte. Centimeter voor cen timeter kwam langs beide kanten van de,nieuwe opening een sDeer. Het maanlicht ketste ze te voorschijn, twee voet, drie voet, vier voet. De oude man wachtte. Hij wenste iets, dat kwetsbaarder zou zijn. iets, dat hem waardiger tegenstand zou bie den dan de punt van een speer. Ha, daar kwam het. Boven hem ver scheen er, juist toen hij zich behoed zaam had gebukt, een hand. e'n arm. Nog een honderdste van een seconde en ze zou toeslaan. Hij greep Si Manui korter vast, wachtte en schoot toen recht. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6