Oranjefeesten te brachten plezier Nieuwe Wetering voor jong en oud Motor reed op voetgangers in PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN 978 984 - MAANDAG 17 AUGUSTUS 1953 _-£ LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Dit jaar waren de weergoden de Oranjefeesten te Nieuwe Wetering gunstig gezind. Een stralend Oranje zonnetje overgoot de feestvreugde met blijde stralen en gaf niet alleen kleur aan het zeer gevarieerde pro gramma, maar wist vooral ook op 15 Augustus weer vele niet-inwonenden tot haar feestviering te trekken. Wel werd des avonds te 12 uur door een fikse bui een voortijdig ein de gemaakt aan de viering op het feest-terrein, maar dit kon niet meer van invloed zijn, omdat de feestvie ring hier als gebruikelijk op dit late uur aan het uitsterven was. Voor de kinder- en volksspelen bestond weer veel animo, zowel van deelnemenden als belangstellenden. Bezien wij beide dagen, dan kunnen wij met de voorz. der Oranje Vereni ging „Eensgezindheid", de heer M. Spring in 't Veld, welke bij de prijs uitreiking nog een korte terugblik wierp op de gehouden feestviering, getuigen, dat Nieuwe Wetering weer op echter ouderwetse wijze feest heeft gevierd. Vrijdag was het vooral de dag voor de kinderen. Vinnig werd gestreden- bij de spelen. De uitslagen waren: Vlaggetje steken: jongens 6 en 7 jaar: 1. Cok van Es, 2. Teun v. d. Luit, 3. Dirk van Gelswijk. Idem meisjes: 1. Katja Bouwmeester, 2. Aplonia Bouwmeester, 3. Anna Ma rie Raaphorst. Hardlopen met hindeimis: Jongens 8 en 9 jaar: 1. Wim v. d. Luit, 2. Jo- pie Kouwenhoven-, 3. Gerard l'Amie. Idem meisjes: 1. Marian v. d. Marei 2. Rini Koek, 3. Gerrie Los. Hardrijden met Hindernis: Jongens 10 en 11 jaar: 1. Cor l'Ami, 2. Klaas Staal, 3. Huib Bouwmeester. Idem meisjes Korfballen met hindernis: 1. Rietje Vrijburg, 2. Ida v. d. Broek, 3. Jopie van Hameren. Hardrijden per fiets met hindernis sen: Jongens 12 t.m. 14 jaar: 1. Jan van Berge, 2. Gerard Straathof, 3. Leo Bontje, 4. Theo Möllers. Meisjes stepwedstrijd: 1. Engeltje Bouwmeester, 2. Betsie Klomp, 3. Gerrie Kroon, 4. Sientje Vrijburg. Prijs versiering steppen: 1. Treesje van Haasteren, 2. Annie v. d. Broek, 3. Bert je Bouwmeester, 4. J. Möllers, 5. H. Straathof. Prijs versiering fietsen: 1. Rietje Vreeburg, 2. Gerrie Los, 3. Toon Kou- wenhoven, 3. Beatrix v. d. Broek, 5. Dorus van Haastrecht. Uitslagen Volksspelen: Balhappen (Dames 1830 jaar): 1. Sjaan Kraan, 2. L. Wolvers, 3. Ans v. d. Luit. Op zoek naar een man- (Dames 15 18 jaar): 1. A. Klootwijk, 2. Nel van Haastrecht, 3. Dora Möllers. Ringrijden (Dames): 1. mevr. P. Vis, 2. mevr. E; v. Haastrecht, 3. mevr. Th. v. Hameren. Idem voor Paren: Heren: 1. Ton de Jeu, 2. Co Schoo, 3. B. v. d. Holst. Dames: 1. mevr. W. Klerks, 2. mej. Lien Bouwmeester, 3. mevr. Raap horst. Touwtrekken: 1. Piet v. d. Luit, 2. Leo v. d. Hoorn, 3. Joop Jansen. Wielrennen: 1. Slingerlandt (War mond), 2. v. d. Meer (Roelofarends veen), 3. Rinkel (Aalsmeer), 4. Loog- man (Aalsmeer), 5. Slingerland (Sas- senheim). Vermelden wij tenslotte nog de zeer aardige geste van het Oranje bestuur om aan Annie van Es, welke door invaliditeit nooit aan de spelen kan meedoen, een zeer mooi cadeau te bezorgen, hetgeen zeer begrijpelijk erg op prijs werd gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN WAT GEBEURT ER MET „AVIFAUNA". Naar wij van de directie van het internationaal vogelpark „Avifauna" te Alphen aan den Rijn vernamen, toont de gemeente de laatste week zulk een belangstelling voor het park, dat eruit valt af te leiden, dat men Avifauna aldaar niet zal laten vertrekken. Zowel voor de gemeente als voor de crediteuren -acht men het nl. de meest efficiente oplossing om het park te Alphen aan den Rijn te behouden. Maar dan zal de gemeente toch zeker wel een bedrag van min stens een half millioen hiervoor moe ten besteden, zo liet men zich van de zijde van de directie uit. Uiteraard heeft het gemeentebestuur zich tot heden hierover aan buitenstaande instanties nog op generlei wijze con creet uitgelaten. Trouwens, de be sprekingen zijn tot heden nog in de kring van B. en W. gebleven; de raad is er nog niet over gehoord, noch is hem op enigerlei wijze een concreet voorstel hieromtrent ge daan. Hoewel de laatste raadsverga dering van de oude raad reeds einde Juli werd gehouden, 'is het geenszins uitgesloten dat men- nog eenmaal bij een zal moeten komen om een beslis sing, in positieve of negatieve zin, met betrekking tot Avifauna te ne men, aangezien de curatoren voor 1 September a.s. willen weten hoe de zaken staan, of de veiling al of niet moet worden doorgezet. Het is ook nog de vraag of de gemeente Avi fauna in of buiten de veiling om zal aankopen. Wat de verdere plannen van de gemeente zullen zijn als ze inderdaad Avifauna in haar beheer krijgt, is nog niet te zeggen, even min of ze het onder dezelfde naam en dezelfde directie zal trachten voort te zetten. Hooiberg afgebrand Kinderèn speelden met lucifers Zaterdagmiddag werd de geheel gevulde hooiberg van de veehouder F. C. v. Dolder te Aarlanderveen door de 6-jarige G. C. H. A., die met de twee broertjes, de 2-jarige H. H. en de 3-jarige P. K. met gevonden lucifers aan het spelen was, in brand gestoken. De vlammen grepen snel om de berg heen. De Alphense brand weer, die volledig uitrukte slaagde o. 1. v. de brandmeester G. de Rijk, erin de belendende percelen voor brand te vrijwaren. De berg brand de geheel uit. Een hoeveelheid van pl.m. 50.000 kg. hooi moet als geheel verloren worden beschouwd. Verze kering dekt de schade. De brand spuit van Aarlanderveen was het eerst aanwezig en bond de strijd aan tegen de vuurhaard. De Alphense brandspuiten bepaalden zich tot de omgeving. Men is erin geslaagd om de brand tot de hooiberg te bepalen. Tot Zondagmiddag is men met na blussen doende geweest. Het zilveren Kaas-tournooi. Al- phia dat het vorig jaar met veel suc ces deelnam aan het door VEP in Woerden georganiseerde voetbaltour- nooi om de Zilveren Kaas werd nu reeds in de eerste ronde uitgescha keld door met 40 van het Goudse GSV te verliezen. In de eerste helft was Alphia, dat met de wind in de rug speelde overwegend sterker, maar succes levérde dit niet or. Voor al in de voorhoede wilde het niet erg vlotten en de enkele kansen, die zich voordeden, werden door de traag spelende aanvalslinie niet op de juiste wijze afgewerkt. Na de rust, weïke met blanke stand inging, kwam GSV, dat enkele jonge maar actieve spelers in zijn opstelling had, fel op zetten en nam na circa 10 min. de leiding. Ondanks dat Alphia in het veld zeker niet minder was, lag er toch teveel matheid in haar spel om het de GVS-verdediging erg lastig te maken. GVS daarentegen voerde het tempo nog wat op en op een regelma tige wijze werd Kramer nog drie maal gepasseerd, voor het einde kwaim. „Bloemhof". In het kader van de door Speeltuin Bloemhof georga niseerde vacantiebezigheden voor de jeugd vonden in de afgelopen week in de speeltuin kinderspelen plaats, waarvoor zowel van de zijde der jeugd, als die van de ouders veel belangstelling bestond. Op de dikwijls felle of humoristi sche wijze is er door de deelnemers of deelneemsters strijd gevoerd om de hiervoor door Bloemhof beschik baar gestelde prijzen, die in de vol gende spelen als volgt behaald wer den: Was ophangen (meisjes van 6 tot 10 jaar): le pr. Anneke Keet; 2e pr. Cobi Rijnberg; 3e Corry de Keyzer; 4e Elly van de Werff. Turf rijden (jongens van 6 tot 10 jaar): 7e Tonny de Keyzer; 2e Dik Goedhart; 3e Bram Broer; 4e Benny Zuidam. Meisjes van 11 tot 14 jaar in het eerst aan de trein: le Agnes Kuster; 2e Corry Ederveen; 3e Jans Beuk; 4e Ria van Velzen. Jongens 11 tot 14 jaar: Baldrijven: lt Henk de Keyzer; 2e Bram Croon; 3e Frans van Leeuwen 4e Theo Sep- pen. Vliegerwedstrijd: le prijs Frans van Leeuwen; 2e prijs P. van de Werf. 3e prijs D. Goedhart. Tot slot van deze geslaagde pogin gen van speeltuin Bloemhof om de jeugd op een gepaste wijze bezig te houden vindt Zaterdag 22 Aug. a.s een boottocht plaats naar Leiden met o.a. een bezoek aan speeltuin Ons Eiland. BODEGRAVEN Drie personen werden gewond, van wie twee tamelijk ernstig, toen Zaterdagavond omstreeks 10 uur een 23-jarige motorrijder op de Goudse straatweg te Bodegraven in volle vaart van achteren 'inreed op vier wandelaars, van wie een man en een vrouw tegen de straat werden ge slingerd. Mevr. D. M. G. van de Pol uit Bo degraven kreeg een gecompliceerde beenbreuk. Haar zwager, de 26-ja- rige Amsterdamse monteur M. B. van Beeten, liép lichte verwondin gen op. De motorrijder, de monteur Th. G. A. Streng uit Gouda, werd met een schadelbasisfractuur naar het St. Jozef paviljoen te Gouda ver voerd, waar ook mevr. Van de Pol is opgenomen. De oorzaak van het ongeluk moet waarschijnlijk worden gezocht in de verlichting van de motor, die zeer zwak was. Geslaagd. Mej. C. Roest slaag de te Haarlem voor de Hoofdacte A haar broer W. Roest te Rotter dam voor het B-gedeelte. Eveneens slaagde te Rotterdam voor B de heer W. Bos Kzn. De heer A. Lelyveld uit de Meije slaagde te Voorhout voor VBOBdi- ploma banketbakkerij. ESTO I—VEP n 2—0. Als de scheidsrechter 't beginsignaal geeft blijken beide teams enkele invallers to hebben. De eerste aanvallen zijn voor de Woerdenaren, en Baelde moet verscheidene malen handelend optreden. Langzamerhand vlot het beter bij de geelwitten. Enkele kan sen leveren geen. succes, ook al om dat de Woerdense doelman z'n plaats waard blijkt te zijn. Als een der backs te zacht terugspeelt, is van Wijk er als de kippen bij om te sco ren (10). Gedurende de gehele eerste helft heeft de thuisclub een licht overwicht, maar doelpunten bleven uit. Na de thee worden de gastheren gesteund door de wind en dit is oorzaak dat voor het VEP-doel me nige gevaarlijke situatie ontstaat. Verschillende schoten gaan tegen staander of lat, of de keeper ranselt de ballen er uit. Aan beide kanten staat een stoere achterhoede waarop vele aanvallen doodlopen. Kort voor het einde breekt Zinko snel door en zijn kogel vliegt onhoudbaar in de hoek (20). Even na de aftrap klinkt het eindsignaal van deze pret tige en goedgeleide wedstrijd. Geboren: Anna Maria d. van J. Wüstefeldv. d. Berg; Johannes M. v. van L. Vonkv. d. Zwaan; Tlbert z. vn G. GoosenSeppen- woolde; Johannes M. z. van G. Uit holvan Delft. Ondertrouwd: Ale Zuidema 27 j, en Geertruida Zaal 20 j. Getrouwd: Jan Rem 23 j. en Jans- je Hendrika Langelaar 22 j.; Jacob Rijlaarsdam 37 j. en Heiltje v. d. Stoel 21 j. LEIMUIDEN Nieuwe cursus op modevakschool. Indien hiervoor belangstelling be staat, zal de Modevakschool (onder leiding van de Zuster Leocardia) na de vacantie worden uitgebied met een cursus naai- en kniplessen. NIEUWKOOP PRIJSZETTING BLADRIET. In het „Vliegende Paard" werd een ledenvergadering gehouden voor dit ressort van de Algemene Vereniging voor de Rietcultuur in Nederland on der leiding van de voorzitter van de afdeling, de heer J. Z. van Helle mond te Alphen aan den Rijn. Als voornaamste punt van bespre king gold het vaststellen van de blad- rietprijzen voor dit seizoen, waarbij een advies aanwezig was van het Hoofdbestuur der algemene vereni ging om deze prijzen in vergelijking tot het vorige jaar met 20 pet. te ver hogen. Als motief werden verschillende redenen naar voren gebracht. De sociale lasten zijn beduidend gestegen. Het aantal bossen zal dit jaar aanmerkelijk minder zijn dan in het vorige jaar. Om derhalve van hetzelfde rietland een gelijke op brengst aan geld te verkrijgen zal de prijs verhoogd moeten worden. Een grote voorraad bladriet uit het Zui delijk deel van ons land is en wordt regelmatig opgekocht voor het herstel van de dijken in het noodgebied. Hiervoor wordt aanmerkelijk meer gemaakt dan een verhoging van 20 pet. Zeer veel van deze bossen gin gen voorheen naar de bollenstreek. Het vorig jaar is onder veel ongunsti ger omstandigheden de gehele voor raad aan bladriet met graagte afge nomen. In de Noordelijke streek van ons land, in het gebied van de afde lingen Oldemarkt en Wanneperveen wordt deze prijsverhoging, dank zij de straffe organisatie en het overleg met de riethandel, volledig toegepast. De stro-prijzen lopen steeds omhoog. Veel stro wordt afgenomen voor het dijkherstel, terwijl bij de car tonnage- fabrieken ook grote vraag aanwezig is, waardoor concurrentie van dit ar tikel uitgesloten 'is. Steeds meer wordt het bestrijdingsmiddel tegen de hagewinde en braam toegepast. Dit brengt kosten met zich. De kwa liteit wordt veel beter en dit kan de afnemer een prijsverhoging waard zijn. Voor de beste kwaliteit bladriet is een verhoging van 20 procent nog aan de lage kant. Het dakenriet is hoog in prijs, hetgeen invloed heeft op de voorraad bladriet. Het was een geanimeerde en vlotte bespreking. Hierbij bleek, dat een der aanwezigen reeds 60.000 bossen blad- riet verkocht voor een prijs, die 20 pet. hoger ligt dan die van het vorige jaar. Men was wel van mening dat de bedrijfswinst door deze verhoging niet hoger zal zijn dan vorig jaar. Bij de rondvraag werd nog ge klaagd over de leurders met riet in de bollenstreek, die in het geheel niet georganiseerd zijn en de reëele han del vaak schade berokkenen. Ver zocht werd aan deze mensen geen riet te verkopen. Ook werd aanbe volen om de maat der bossen, zijnde 3 voet, stipt aan te houden. NOORDEN N.S.V. afd. Voetbal. Donderdag avond werd in de zaal van de Wed. Kuyf een algemene ledenvergade ring gehouden van NSV. Het belang rijkste punt van de agenda was wel het al of niet aannemen van een trainer. Allen waren het over de noodzaak van een trainer eens, doch het kosten-vraagstuk was een moei lijk geval. Aan de hand van de ge wijzigde begroting, die door de voor zitter werd voorgelezen en welke nu sloot met een bedrag van f 3015.— werd besloten om het contract maar te tekenen en allen beloofden om zo veel als het maar enigszins kon op de training te komen, zodat het be drag besteed aan de trainer goed be steed zou zijn. Mededeling werd gedaan om ook dit seizoen weer met drie senioren en twee junioren-elftallen in de com petitie te gaan. Personalia. Voor de midden standsdiploma slaagde de drie ge zusters Pietersen Mien, Els en Cor- rie. Zij kwamen alle drie met het di ploma thuis. Proficiat! RIINSATER W OUDE Gemeenteraad. De raad komt hedenavond in vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m.: Wijziging begroting 1953. Gevestigd In de week van 10 tot en met 15 Augustus. J. G. van den Berg, stucadoor, De Wetstr 11; W. B. S. Berk hout, dokters.ass., W. Singel 86; P. J. M. G. NiepothBik, Levendaal 166b; J. J. M. de Boer, arts, Rijnsb.weg 29; M. Boe- zaard, mach.bankwerker. De Genestet- straat 28; E. M. Brugman, dienstbode, De Sitterlaan 96; A J. BraamsBrum- mel, Boshuizerkade 18; F. OberBijls- ma. De Sitterlaan 54a; G. H. van Dalen, h. in de huish., Herengracht 17; J. van Dam en fam. schipper. Levendaal 44; L. van Drie en fam., classificeerder, a.b. „Elisabeth", ligg. Haarl.vaart t.o. sport terrein; H W. Drieënhuizen, korp. kok KM, Noordeinde 2a; D. Elzenga en fam., techn. beambte KM, Boshuizerkade 81; J. van den Eijkel, h. in de huish.. Me loenstraat 45; A. A. C. SpruijtDe Geus en fam.,- Const. Huygenslaan 1; C. de Graaf, touwspinner. Varkenmarkt 32; D. Groenewegen en fam., ass. breimeester, W, Rozenstraat 16b; J. F. C. Groot, ana- lyste, Roodenb.str. 9; J. de Groot, pot- tenperser, St. Jacobsgracht 20; W. de Groote, rijwielhersteller, Roodenb.str. 38; D. M. Haak en fam., fabr.arb., Oude Singel 164a; A. B. Hoornweg en fam., mach.bankwerker, Utr. Veer 27J. Kley- nenberg, Lijsterstr. 14; C. T. Korf age, 1.1. kraamverzorgster, le Binnenvest gracht 30; A. Krgonenburg, dienstbode, Janvossensteeg 75-77; L. LabordusKui- lenberg, B. Ballotstr. 30; D. M. Kuiven- hoven, militair, Stieltjesstr. 39; A. C. v. Laar, los werkman,Kortenaerstr. 91; C. E. Lemmen, dienstbode, Leeuwerikstr. R. Lim-A-Po, Lorentzkade 4; H. F. A. Linders, dienstbode. Evertsenstr. 42a; A NievelsteinVan Mansom en fam., Zaanstr. 15; T. S. Oen. Thorb.str. 47; J. Ouwerkerk, Plantage 12; I M. L. Pad denburg, Nwe Rijn li; W. Piersma, dienstbode, Rijnsb.weg 189; C. M. F. Pleyte en fam., rijksambtenaar, Bern- hardkade 10; R. G. Ruigrok, Thorb.str. "1; W. M. Rijsdam, dienstbode. Hooi gracht 15; H. E. BremanSmedes, Pie terskerkhof 4; W. M T. Stoop, lerares NO, De Sitterlaan 18; T. L. Tan, Lam- menschansweg 34; S. Tichelaar, dienst bode. Plantsoen 73; W. J. H. Verhagen, kok I KM, Bronkh.straat 49a: G. H. Ver- wers, Kagerstr. 16; W. J. Vink, huis knecht, St. Jorissteeg 13; G. H. M. A. Vogelenzang, landbouwer, Irenestr. 1; B. M. de Vries en fam., le Binnenvest gracht 17; M. J. Vrolijk, landarbeider, Ververstr. 49; J. H. Wiegman, Haagweg 22; J. de Wit. Thorb.str. 37; A. A. Wobbe. W. Singel 96; C. W. Wu, koopman in textiel, Breestr. 177; A. Zandbergen. Steenschuur 11; H. G. Bosman—Zon- derop, naaister, Dozystr. 12. Vertrokken in de week van 10 tot en met 15 Augustus. E. M. Alt, W. Singel 27, Oegstgeest, Emmalaan 28; G. P. van ZeijlArts, Madoerastr. 26, Alphen a. d. Rijn, Gaslaan 9b; R. Barendsen, Boiset- kade 2, Bloemendaal, Zuidlaan 1; M. den Brokv d. Berg. Oude Vest 107a, Katwijk, Lupinenhof 10; R. H. Blom, Rapenburg 119, Amsterdam, Prinsen gracht 825hs.; J. Breijer, Kaarsenm.str. 7, Noordwijk, Rembrandtweg 9; J. C. A. Geussens, Mezenstr. 2, België; J. H. van der Grind en fam., v. d. Werfstr. 33, Al- blasserdam, Ruigenhil 56; J. Th. van DiestHalvemaan, 4e Binnenvestgracht W, Voerendaal, Tenelenweg 50; H. G. Heuzeveldt, Pieterskerkgracht 3, Am sterdam, Leidsegracht 23; P Heijmans, Hoogl. Kerkgracht 17, Vlissingen, Prins Hendrikweg 40; E .Huizinga, W. Singel 81, Doorn, Parklaan 40; L. de Jong, Haagweg 16a, 's Gravenhage, Westduin weg 25; A. P. A. Kalmeijer, Kanaalweg 161, Sittard, Rijksweg Noord 7; J. G. Kraai, Joh. de Wittstr. 43, Enkhuizen, Dijk 36; J. T. de Miranda, Da Costa- straat 60, De Bilt U., Gezichtslaan 168; J. M. Mullemeister, W. Singel 90, Hil versum, Vermeerlaan 40: W. B. van der Mijn, Zoeterw.singel 108, Rotterdam, Zonnebloemstr. 35b; F. T. J. van Peski, Boisotkade 2, Rotterdam. Vijverlaan 4; G J. van de Poll, Koenesteeg 22, Vlis singen, Hobeinstr. 7; A. Riedel en fam., a.b. „Renaissance", Woubrugge, a.b. nabij de Vlietkade; J. P. Riedel en fam., a.b. „Renaissance", Woubrugge, a.b. nabij de Vlietkade: C. A. Rietzschel, Warmonderweg 21, 's Gravenhage. De Sav. Lohmanlaan 525; E. H. de Rooij, De M. v Streefkerkstr. 51. Haarlem, Frederik Hendriklaan 49; G. C. Ruigrok, Haagweg 54, Loenen, Zandpad 3; J. N. Schilder, 3 Octoberstr. 45a, 's Graven hage. Fr Maelsonstr. 55; H. C. M. van der Schoot, Bloemistenlaan 44, Hillegom, Weeresteinstr. 84; C. P. Schijven, 4e Binnenvestgracht 10, Brunssum, Pel grimsweg 55; F. J. M. Seisveld. Haarl.- straat 22, 's Hertogenbosch, Hertog Jan straat 14; J. H. M. Stam, Marislaan la, Meppel. Emmastr. 1; M. van Swaay, Gerecht 5, 's Gravenhage, Nwe Parklaan 84; G. SchotTamminga, W. Singel 27, Velsen, S. v Gelderstr. 56; F. A. van Velsen, N. Beetsstr. 28a, Amsterdam, Haarlemmer Houttuinen 77hs; J. Wan- ninkhof, Roodenb.str. 61, België; G. de Weert en fam., Lammens.weg 115, Am sterdam, Th. Schwarzeplein 7hs; G. de Wolf, Oude Rijn 44b, Oegstgeest, Nas- saulaan 30. PERSONEEL N.V. „DE LEIDSCHE COURANT" OP STAP Traditiegetrouw maakte het tech nisch personeel van de N.V. „De Leid- sche Courant" ook nu weer een jaar lijkse trip. Mede door de royale me dewerking der directie, was men in staat er een tweedaagse tour van te maken. Zaterdagmorgen 8.30 uur vertrok het gezelschap vanaf het Stadhuisplein. Spoedig kwamen de kelen los. Diverse liederen werden gekweeld; Onderweg rinkelde de bel voor „koffie"! Nabij Zaltbommel pven een downstemming door het aanschouwen van een verkeers slachtoffer. In Eindhoven, waar wij om 12 uur gingen koffietafelen, klonk het gezang van „R.C.H. is kampioen". Zielig voor Eindhoven, waar wij in het clublokaal van die ver. een nog nahuilende buffetjuffrouw zagen. We hadden meelij. Spoedig werd een „broer" van Churchill ontdekt en deze zorgde er voor, dat de magen gevuld werden. Verder ging het parcours naar Maastricht. Hier be stegen wij de St. Pietersberg en be zochten het Fort. Vele dames waren angstig in die donkere gangen, die ver onder de stad doorlopen. In de stad werden wij getroffen door een majestueuze Mariaprocessie, waar in ook de missiebisschop, mgr. Pau- lissen meeliep. Daarna reden wij in de richting "Valkenburg. Hier wer den allan ingekwartierd in Hotel „Continental". Na enige uit-en in wendige verfrissingen ondergaan te hebben konden we ons tegoed doen aan een prima diner. Aan tafel werd bekendgemaakt, dat aan de werknemers, die langer dan 25 jaar in dienst van De Leidsche Courant zijn, in het vervolg twee extra vacantiedagen zijn toegekend door de directie. Hier stak plotseling het hoofd Van onze boekhouder door het raam. Na het diner werd er gezellig door de stad gekuierd en werden souvenirs gekocht terwijl het even regende, langzamerhand verdween men naar zijn kamer tot de volgende morgen. Na een heerlijk ontbijt en de H. Mis in de openlucht, bracht de wagen ons de Cauberg op. We bezochten de Ruïne en wandelden de Fluwelen- grot in. Een luid hoera weerklonk toen de gids ons als eerste wandteke ning liet zien de tekening die Lim burgse typografen in 1952 hebben gemaakt ter herinnering aan een congres. We liepen nu door een la byrinth van gangen in de schoot der aarde, waar mens en natuur hebben samengewerkt iets schoons te schep pen. We werden getroffen bij het aanschouwen der catacomben, waar de gelovigen in de Franse revolutie tij d zich moesten schuilhouden. Drie lange jaren ontvluchtte men de Franse overheersers. Onder leiding van pastoor Wildershoven bouwden men hier een kapel. Schitterende wandtekeningen en voorhistorische monsters zoals een vliegende draak, Dinosaurus en meer van die schoot hondjes vielen hier te aanschouwen. Er is door ons genoten van de tocht door Klein Zwitserland naar Vaals. Op de terugweg ging het door de mijnstreek naar Den Bosch toe. Hier werden de magen in hotel „De Post zegel" volgeplakt. Zeer voldaan over alles waarvan we mochten genieten, kwamen wij om 10.15 uur in de Sleutelstad. ZONSOPGANG-EXCURSIE OUD LEIDEN. Nu de weersverwachting voor de eerstkomende dagen niet ongunstig is heeft het bestuur besloten de aan gekondigde ochtendfietstocht te hou den op Dinsdag, 18 Augustus a.s. Het vertrek is bepaald op: 4.40 uur (vier uur veertig). Plaats van sa menkomst: Hogewoerd, hoek Plan tage. Leiding: De heer A. Bicker Caarten. De tocht zal ons voeren in de richting van Hoogmade. Bij heldere lucht zullen de deel nemers aan de onvolprezen Juf frouwswetering de zon zien opgaan temidden van het molenrijke polder land. In verband met een kleine „moeraswandeling" verdient het aan beveling, dat de deelnemers hun schoeisel op degelijkheid controleren. Tijdens de excursie zal er gelegen heid zijn een kopje koffie of thee te gebruiken. Terug te Leiden uiterlijk 8 uur. Bioscopen Casino. „De nacht zonder ein de" is de nacht, welke een vrouw in de nabijheid van de luxe winter sportplaats Kitzbükel doorbrengt in een chalet in de wit besneeuwde ber gen, wachtend op haar dood. Waar om wacht die vrouw op het uur, waarop het wekkertje gesteld is, en waarom heeft de man, met wie zij in de chalet tezamen is, haar ter dood veroordeeld? De film zal u dat alles uitleggen op de manier van inspec- teur Legrand van de Parijse politie, die het raadsel stukje naar stukje weet op te lossen. Gelukkig heeft de inspecteur juist het beginpunt van de draad te pakken, als hij zijn onder zoek begint, zodat de toeschouwers, die het verhaal, dat de inspecteur met moeite moet componeren, in le- vende beelden voor ogen krijgen, een goed geordend en logisch zich vol trekkend drama aanschouwen. Jam mer, dat de regisseur als enige uit weg uit het dilemma slechts de zelf moord zag, reden waarom wij deze eoed gespeelde en strak geregisseer de Franse detective-film moeten voorbehouden voor volwassenen. Lido. 't Is alweer lang geleden, dat we Charles Laughton op het witte doek zagen, maar in de film „De Schatgravers van Doodskop-eiland" laat hij zich als zeeroverkapitein Kidd weer op zijn beste wijze zien. Hij is de barbaarse of gulhartige dikzak, die met Rockey Stomebridge en Oliver Johnson (Abbott en Costello) wel raad weet. Het verhaal zelf heeft niet veel om het lijf, hetgeen er trouwens minder op aankomt. Het is een echte amusementsfilm in vacantietrant, waarom recht hartelijk gelachen wordt. In het voorprogramma een geva rieerd muziekprogramma en een in teressante Amerikaanse kleurenfilm over het sportleven in Nederland en het bloemencorso van Aalsmeer. Luxor. Deze week draai in dit theater het vervolg op de geschiede nis van het Amerikaanse gezin, waarin twaalf kinderen een eenheid vormen in werken en denken, welke hun bijgebracht is door hun. vader, die expert is in bewegingsstudie. „Voordeliger per dozijn" heeft zowel via het boek als het witte doek de harten van een groot deel der wereld gewonnen en het vervolg op deze geschiedenis ,,Het dozijn blijft voor deliger" zal ook over belangstelling wel niet te klagen hebben. Hierin wordt de geschiedenis verteld van de familie na het overlijden van het hoofd van het gezin. De twaalf kin deren blijven in niet bijster floris sante financiële omstandigheden ach ter, maar dank zij de onderlinge samenwerking en het doorzettings vermogen van de moeder, weten zij de eindjes aan elkaar te krijgen. Daar Cupido zelfs niet voor een fa milie van twaalf kinderen terug schrikt, brengt de periode, waarin deze ondeugende knaap zijn pijlen roekeloos schiet, ook hier de nodige problemen. Maar zoals gezegd, het cirkeltje komt aan het einde van de film rond en 'het afscheid van de fa milie Gilberth zal nu wel definitief zijn, want het laatste plaatie toont hen allen op één na gelukkig ge trouwd met nieuwe gezinnen. Toe gang alle leeftijden. Rcx. „De laatste der piraten". Ook deze film geeft weer eens een episode uit de laatste tijd van Napo leons leger in 1812. In een romantisch kleurenbeeld wordt verhaald hoe kapitein Jean Lafitte met een stelletje zeerovers, plots de gevierde helden waren toen zij in een gevecht om New Orleans tussen de Ver. Staten en Engeland de krijgskansen ten gunste van Ame rika deden keren. Al waren zij gevierd, dankbaar heid ontvingen zij weinig, want hun piratenschepen kregen zij niet terug. Er bezwaarlijk was dat ook weer niet want van Venuzuela ontvingen zij kaperbrieven, roofde een Spaans schip waarmede zij naar het eiland Galvestone togen en daar een soort kapjersrijk stichtten. Dit ging goed tot een zijner aanvoerders een Ame rikaans schip beroofde, wat de Ver. Staten tegen hem in het geweer riep. Voor deze overmacht moesten zij natuurlijk zwichten, wat met veel romantiek, avontuur en spanning, ge paard met hevige gevechten, in deze film vertoond wordt. Toegang voor personen boven 14 jaar. Marktberichten ROTTERDAM, 17 Aug. Vee. Aanvoer 1607 stuks. waarvan 961 vette koeien en 646 varkens. Prijzen: vette koeien 2.70—2.80, 2.54—2.08 en f 2.202.38, en varkens 2. 1.98 en 1.94 per kg. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel re delijk, prijshoudend enige prima's boven notering; varkens, aanvoer groter, handel kalm, prijshoudtnd enige exemplaren boven notering, af loop minder. 520ste STAATSLOTERIJ 4e klasse le lijst HOGE PRIJZEN: 2000 21755 f 1500 6205 1000 2104 400 1107 4724 5373 8451 8924 11420 11676 13144 16329 17167 18694 Z t 200 1628 1724 4095 4608 4769 5627 6053 6185 6380 7125 7396 7784 88I3 9093 9828 10141 11967 11415 12159 12304 12926 13517 13745 13870 13943 15365 15819 16038 16693 16980 17189 18491 18742 18872 19948 20032 20896 21014 21854 21916 Prijzen van ƒ80: 1246 257 411 441 484 498 721 2016 182 216 273 309 529 717 972 3216 268 508 605 779 794 960 962 4297 300 359 390 487 533 637 731 766 789 822 905 945 5023 284 293 729 882 898 6235 243 337 360 363 374 495 552 561 565 645 659 668 700 775 814 867 903 956 980 7008 023 107 260 377 499 513 537 682 757 s13 909 960 981 8013 107 149 223 485 487 502 575 694 825 829 856 935 9375 388 475 668 824 871 965 10030 036 250 277 284 366 522 565 599 652 737 745 890 951 965 11054 071 206 228 283 401 493 604 637 726 1031 118 126 127 146 149 170 178 179 186 194 210 219 296 297 335 355 364 370 377 405 412 423 432 450 465 482 518 556 568 620 662 663 668 673 731 735 782 845 846 876 931 941 945 963 2035 038 102 111 119 217 231 264 281 295 304 312 338 339 340 345 418 420 449 462 493 497 527 565 640 666 693 694 703 716 746 780 799 804 836 851 895 941 975 993 3081 107 226 254 283 315 351 378 394 411 412 436 491 499 512 520 542 574 601 621 644 662 704 720 816 896 963 4009 052 084 103 106 108 113 124 166 177 189 206 235 275 291 302 303 322 331 332 437 440 468 472 479 492 494 496 531 534 718 729 747 751 758 761 803 816 819 827 858 907 931 950 956 980 981 995 8009 011 014 017 104 110 132 171 194 208 238 247 285 304 313 352 362 375 407 415 423 466 485 526 532 585 598 631 647 681 684 702 721 840 8s6 891 919 933 boh 019 066 070 093 097 133 137 158 203 237 255 285 355 369 411 415 457 484 493 496 499 523 531 534 553 582 606 657 731 s65 894 909 936 949 951 988 998 7013 067 089 129 146 189 200 202 265 303 337 348 364 398 435 443 539 615 632 633 645 702 786 804 806 824 841 847 939 969 8009 014 015 033 040 148 159 176 302 325 326 340 342 385 417 443 472 479 499 561 584 586 640 659 683 697 705 772 773 789 832 844 854 861 913 981 999 9005 037 081 088 118 131 143 201 206 223 236 264 269 292 320 328 344 405 415 427 435 445 449 465 498 508 527 584 597 603 634 661 662 706 712 745 753 760 794 857 862 883 940 989 998 10024 025 042 097 104 129 143 174 246 296 344 347 446 464 469 487 496 535 541 612 655 701 723 754 757 760 787 817 839 869 11042 083 089 097 191 192 238 245 282 326 333 385 404 409 433 454 474 516 519 546 566 592 613 660 682 688 706 709 713 719 RQQ Q11 <144 P7R 12029 145 290 473 513 778 811 940 13127 133 168 230 286 496 616 680 14375 427 454 456 608 653 813 834 862 15005 103 114 158 362 370 478 483 486 573 585 724 733 989 16072 117 166 188 305 462 503 506 624 680 760 793 956 984 17273 312 429 587 681 739 745 750 923 961 18032 061 145 154 279 398 400 489 593 613 859 974 774 823 834 926 949 21056 126 146 219 233 249 259 460 621 661 719 777 811 840 847 888 890 933 999 722 755 777 778 785 805 815 819 823 s38 861 904 924 926 942 987 12008 022 048 056 0s3 095 119 136 140 161 224 324 377 378 382 390 397 428 431 454 458 469 520 530 617 647 658 694 714 729 733 791 799 802 821 836 847 861 865 873 893 902 911 934 980 990 992 13016 061 071 0s6 102 177 178 204 205 270 314 321 324 326 383 412 421 453 5s5 631 650 687 708 739 743 771 773 777 791 802 817 853 894 947 967 968 14015 058 072 113 149 161 178 187 209 213 251 278 370 393 440 529 551 597 615 631 656 726 727 735 736 742 765 782 794 899 906 911 916 947 995 999 15015 021 084 0s5 090 104 157 174 185 211 243 244 308 410 438 485 509 513 549 622 649 652 742 774 811 s34 835 863 875 960 598 611 620 644 668 690 720 727 736 751 773 827 837 888 940 965 971 17009 064 085 141 198 212 215 228 280 353 380 443 445 483 601 650 752 781 787 791 802 803 806 840 844 896 916 918 928 957 960 967 969 974 985 993 18006 008 025 089 231 238 244 306 309 337 362 405 465 471 485 503 505 514 541 597 615 652 679 688 693 719 799 810 819 841 849 870 875 889 892 918 925 19016 036 046 089 099 133 145 164 184 262 288 300 317 336 385 399 422 452 518 539 561 574 583 643 652 662 663 664 675 707 729 808 832 841 863 879 884 336 935 20017 047 116 168 173 182 186 218 220 230 234 306 324 400 416 417 447 475 502 595 649 702 764 769 799 838 847 871 943 944 945 948 961 968 981 984 21017 036 040 045 047 064 090 128 137 162 163 224 252 260 28? 315 322 324 343 37s 390 405 406 477 484 542 562 594 603 611 648 670 739 776 798 807 871 879 909 962 Invoegen bij de prijzen van ƒ80.2102; in de nieten komt dit nummer te vervallen.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3