PIECK Leidse »Vacantiebezigheden« Dansavonden a.s. Zaterdag en Zondag 8-11 uur... Dansschool HENNY BOES, Oegstgeest w"9 u 1 Aan al onze klanten de heer D. Bergsma OPLEIDING PERQUIN-ROTTEVEEL Net Meisje Loonstaten Verzamelloonstaten VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 V* en D. besloot met Kolder van Het is ongetwijfeld een goede ge dachte geweest van de directie van de N.V. Vroom en Dreesmann, om ter sluiting van de herdenking het gouden bestaansfeest der zaak het personeel een feestavond aan te bieden in de geest als nu gedaan is: de bijwoning van een voorstelling van Toon Hermans' nieuwe comedie: „Ballot". Deze comedie, waarvan vanavond in het Luxor Theater te Rotterdam de première gaat, beleefde dus een voor-première voor de personeelsle den uit Leiden en Alphen van de ju bilerende N.V. Te half vijf gistermiddag werden de magazijnen gesloten en was het feest voor het personeel. Dat ging er natuurlijk in als koek, evenals hetgeen in de daarna volgende twee uren in de lunchroom der zaak aan drank en spijs aan het personeel werd aangeboden. Daarna ving de tocht naar Rotter dam. aan. Veertien autobussen van de N.Z.H.V.M. waren gecharterd en te ruim acht uur stonden zij voor het Luxor Theater aan de Kruiskade te Rotterdam. De plaatsen waren spoe dig opgezocht en even later werd het doek gehaald voor Toon Hermans' nieuwe comedie „Ballot". Velen zullen na afloop, wanneer zij het programmaboek lijvig en eigenlijk veel te uitgebreid om dit tijdens de voorstelling door te zien nog niet hebben doorgeworsteld, nog steeds niet weten wat „Ballot" zeg gen wil. Voor degenen, die eventueel latei- Toon Hermans op zijn nieuwe paden wil volgen, halen we het hier aan uit het voorwoord van Toon Hermans zelf: „Wanneer u geschiedenisboe ken opslaat en daar zie ik u voor aan), dan zult gij in de oerste- oudheid toen de kei nog niet wist dat 'ie in Amersfoort lag bemer ken, dat er 'n stam was, genaamd „Krakelingen". Deze Krakelingen (hetgeen niets te maken heeft met „kraken" of „citici") waren vrou wen en mannen, die omdat er van gemeentewege niets aan de wegen werd gedaan (men had toen nog geen asfalt, geen wals, geen foxtrot) nieuwe paden zochten. Zij vonden de oude paden zo platgetreden. Zij zochten nieuwe paden, nieuwe we gen, nieuwe vormen. Misschien wist u het al, maar de hoofdman der Krakelingen moet een Ballot geweest zijn. Et-voilater nagedachtenis aan deze oer-padvin- der heb ik mijn vorm van amuse ment naar hem genoemd. Neenschrikt u niet! Ballot is niet zo experimenteel, dat uw vier zilverbonnen op het spel staan! Met de voorzichtigheid (ons Holland eigen) heb ik slechts de rhythmen van m'n programma wat meer ver schoven naar de tijd waarin wij le ven." We geloven niet teveel te zeggen, wanneer we beweren, dat het inder daad een experiment is, waaraan Toon Hermans zich heeft gewaagd en na afloop konden we op veler ge zichten lezen: Ja, wat hebben we eigenlijk gezien en gehoord? „Ballot" is een experiment waar van de doorsnee-gewone-comedie- bezoeker de portée moeilijk zal kunnen verwerken, omdat het velen wat hoog ligt. Dit nieuwe spel is niet zozeer revue noch cabaret meer een naar voren brengen van oer-oude begrippen op het terrein van toneel, muziek en bewegingskunst, aange past aan deze tijd. Het is eigenlijk een aaneengereide kolder van aller lei dingsigheden, waarbij de woord spelingen een zeer belangrijke plaats innemen. Slechts één voorbeeld daarvan, waar gezongen wordt: Wij zijn „die-mensies", „die- mensies" van deze tijd deze „e-e-e-lectrische tijd" en we rillen en wë trillen van (de spanning telkens slaan de stoppen door (in ons vérstand. Over spanning gesproken. Die is er wel en die wordt opgevoerd tot dat men zich enigszins benauwd af vraagt, waar het heen moet en dan komt plots de nuchtere ontdooiing: een alledaags gezegde of een dpod- gewone afloop Filosophie en hekel somwijlen strijden om de voorrang, bestaande toestanden, bekende toneelstuk ken worden onder de loupe geno men en in een twintigtal taferelen WARMOND Visclub „Ter Leede" viert eerste lustrum. Hoe zal een visclub an ders haar 1ste lustrum vieren, dan door het uitschrijven van een viscon- cours? Op 13 September a.s. wordt een visconcours gehouden, dat plaats zal vinden in de Leede en in de Grote Sloot. Aanvang te 10 uur v.m. De prijzen bestaan uit bekers en lauwertakken, terwijl een groot aantal andere ar tikelen het geheel zullen complete ren. Inleggeld 1 per persoon. Verenigingen kunnen een vijftal en een controleur afvaardigen en dienen zich tot uiterlijk 11 Sepeem- ber aan te melden bij de heer H. Veltenaar, Norremeerstraat 40. De jongere visliefhebbers worden ook niet vergeten. Voor hen wordt op 22 Augustus a.s des namiddags 2 uur een viswedstrijd georganiseerd. I Hiervoor wordt een inleggeld gehe ven van 0.50. Aanmeldingen even eens op het bovenstaande adres., Voor het examen Vakbekwaam heid Meubelstofferen slaagde de heer P. C. v. Stijn. De heer S. J. van Stijn slaagde voor het examen vakbekwaamheid voor het texteilbrevet in de vakken II en IV. het jubileumfeest Toon Hermans worden de toeschouwers vergast op allerlei situaties, waarin humor en satyre, ernst en luim elkaar afwis selen en waaromheen Toon Her mans zijn liedjes en grappen de zaal inzendt op een wijze, zoals we dat van hem gewend zijn. Vanzelfsprekend heeft Toon Her mans de artistieke leidng en de ontwerpen van décors, costuums en requisieten zijn eveneens van hem en van Frans Reynders en Wim Burger. Eén groot bezwaar ondervonden de toehoorders bij deze voorstelling: het gesprokene was dikwijls heel moeilijk te verstaan, beneden zowel als boven, waarmede de uitvoeren den terdege rekening dienen te hou den. De directeur van Vroom en Drees- mann, de heer C. A. A. Kerckhoff, sprak voor de aanvang een woord van dank tot het personeel voor hun werk in dienst van de N.V., waar voor gaarne deze feestavond als sluitstuk der jubileum viering zo lang reeds in uitzicht gesteld werd aangeboden maar waarbij hij niet naliet dankbaar te herdenken degenen, aan wie deze feestelijkhe den te danken zijn, de initiatiefne mers van de zaak. Men heeft spr. wel eens onvrien delijk gezegd, dat de Leidenaars al leen lachen op 3 October. Spreker hoopte evenwel, dat men deze on heuse opmerking deze avond zou logenstraffen en dat heeft men in derdaad gedaan. Spr. wenste Toon Hermans tenslotte veel succes toe met zijn nieuwe comedie. Aan het slot van de avond dankte de heer G. M. Gribnau, bedrijfs leider van V. en D., de directie voor deze prachtige avond en wekte het personeel op nog meer dan voor heen zijn krachten aan de zaak te wijden. In opperbeste stemming werd daarna te ruim kwart over twaalf de terugreis naar Leiden aanvaard, waar men tegen half twee arriveer de. Het personeel van V. en D. zal ongetwijfeld de beste herinneringen aan deze gouden herdenking bewa- Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden Geboorteaankondigingen „MONUS, MAN VAN DE MAAN" VOOR RUIM 1000 KINDEREN OPGEVOERD Het Centrale Comité voor Vacan- tiebezigheden organiseerde gister middag op het speeltuinterrein in het Morskwartier een massale kin dervreugde door voor ruim 1000 kin deren het stuk „Monus, dc man van de Maan" te laten opvoeren door het gezelschap „Nederlands Jeugdto neel", onder leiding van Carla Flink. Deze middag was de laatste van een serie door de vacantiecomité's verzorgde hoogtepunten in deze pe riode. De drie organisaties, die zich met dit werk belasten zijn: Het Leids Volkhuis, het Centrale Comi té Vacantiebezigheden en het R.K. Comité. De speeltuinverenigingen worden gesteund door het Centraal Comité, dat eveneens de gezamen lijke programmapunten organiseert en verzorgt. Dit werk wordt door het bestuur belangeloos verricht, en de gemeentesubsidie, die het comité ontvangt wordt verdeeld volgens het aantal ontspanningsuren, dat de speeltuinverenigingen voor haar re kening nemen. Vele uitstapjes, rondvaarten zwem en zeilgenoegens werden de jeugd deze vacantie geboden en ook deze middag was, te oordelen naar het enthousiasme der kinderen, die mee leefden met de avonturen van Mo nus, weer een zeer geslaagde. De zon maakte wel dat de Coca-Cola goed smaakte! Het was een grote massa jonge kinderen die zich hier verza meld had onder leiding van de zwoe gende dames en heren, die zich hier voor eveneens belangeloos beschik baar gesteld hadden. Ze kwamen uit de regionen van zes speeltuinvereni gingen, te weten Wester-, Zuider en Oosterkwartier, Ons Eiland, Ma- redijk en natuurlijk het Morskwar tier. Met deze middag besloot het Arbeidsbureau Leiden Op 8 Augustus 1953 stonden bij het Arbeidsbureau Leiden ingeschreven 810 geheel werklozen, terwijl daar enboven 132 personen tewerkgesteld waren op D.U W.-objecten. De daling van de werkloosheid in de afgelopen persode (-30) is geheel toe te schrijven aan de definitieve plaatsing van jeugdigen. Het aan bood in deze categorie is dan ook zeer miniem. De vraag naar jeugdige arbeids krachten overtreft het aanbood ver re. Elke jeugdige, die zich thans aanmeldt, wordt vrijwel terstond ge plaatst. Dit moge een aansporing zijn voor jeugdigen, die, hoewel er uitgebreide plaatsingsmogelijkheden bestaan, nog altijd niet de weg naar het Arbeidsbureau hebben gevonden. Voor hen is het tevens van belang te weten, dat de afdeling Jeugdbe- middeling voorlichting verstrekt bij het vinden van een juiste werkkring. Scholieren kunnen zich verdienste lijk maken door het verrichten van inpakwerk. Voor een 30-tal bestaat momenteel plaatsinmogelijkheid. Wat de volwassenen betreft, kan worden gezegd dat de arbeidsmarkt een vrij karakter vertoont. De vraag naar vrouwelijke krach ten bleef constant en is hoofdzake lijk gericht op kantoor- en huis houdelijk personeel. Doordien de vraag niet in over eenstemming is met het aanbod, kan in vele gevallen niet aan de lopende aanvragen worden voldaan. Zo richt voor vrouwelijk huispersoneel de vraag zich vnl. op oudere krachten, terwijl overwegend jongere werk neemsters staan ingeschreven. Dit geldt, zij he't in mindere mate, eveneens voor vrouwelijk kantoor personeel. Doktersdieust. De dienst der huisartsen wordt a.s. Zondag waar genomen door de doktoren: Jansen, Langezaal, van Leeuwen, Nieuw- zwaag en Postel. Apotheken. De dienst der apo theken wordt a.s. week waargeno men door de apotheken Duyster en de Doeza-apotheek. Te Oegstgeest door de Oegstgeester apotheek. comité, dat onder voorzitterschap van de heer P. Flippo ook dit jaar weer zulk nuttig fin dankbaar werk verrichtte, een goed gevuld seizoen. R.K. VACANTIEBEZIGHEDEN De kampioenen van 't slagbal- tournooi jongens en meisjes, van 't voetbaltournooi en korfbaltournooi behoren Maandagmorgen om 9 uur achter de kerk van de Herensingel te zijn. Zij moeten fiets, brood en drinken meenemen. Wie zijn de kampioenen? Van het slagbaltournooi jongens Jozef I; van het slagbaltournooi meisjes Harte- brug, gesteund door enkele andere meisjes; van het voetbaltournooi Jozef I elftal; van het korfbaltour nooi Jozef I twaalftal. Het korfbaltournooi Gisteren werden voor vacantie bezigheden de laatste wedstrijden van het korfbaltournooi gespeeld. Als finalisten voor het kampioen schap hadden zich geplaatst: Jozef I en Jozef II en Leonardus III, waar uit na een halve competitie Jozef I als kampioen te voorschijn trad met Leonardus III en Jozef II resp. op 2e en 3e plaats. Na afloop is.er een donkerblauw jasje gevonden. Terug te bekomen bij het secreta riaat Crescendo, Munnikenstraat 25, Leiden. Het voetbaltournooi Op verzoek van het comité voor Vacantiebezigheden hebben de ver enigingen Docos en VNL een voet baltournooi georganiseerd, voor pa rochie-elftallen. Op de Woensdagen 5 en 12 Aug. zijn op het Docosterrein deze wed strijden gespeeld. De uitslagen van 12 Aug. waren als volgt: St. Joseph 1St. Petrus 1 90; HaagwegHartebrug 60; St. Joseph 2St. Petrus 2 21; St. Jo seph 1Hartebrug 40; Haagweg St. Joseph 2 81; St. Joseph 1 Petrus 2 21. De eindstand was: St. Joseph 1 5 5 0 0 10. 28— 1 St. Petrus 1 5 2 1 2 5 2—12 St. Petrus 2 52034 9—5 Haagweg 5 2 0 3 4 1411 Hartebrug 5 2 0 3 4 515 St. Joseph 2 5 1 1 3 3 3—17 De winnaar St. Joseph 1 gaat Maandag 17 Aug., onder leiding van de heer J. v. Hameren, hoofdleider, een dag naar Duinrell. Burgerlijke Stand Geboren: Marius, z. van B. J. W. Roozeboom en G. Satter; Pieter Jan, z. van J. Houwaart en W. de Best; Eva Saskia, d. van J. J. van Stockum en G. Koster; Sophia, d. van C. J. Janssen en J. M. den Nijs; Anthonia Adriana Elisabeth, d. van G. Mar tens en C. M. Zopfi; Hendrik Frede- rik, z. van J. A. M. Beerenfenger en S. Verver; Yvonne Theresia Johanna, d. van W. A. de Grijs en H. M. Wij nen; Sylvia, d. van S. J. Straathof en A. van Wijk; Paulus Gerardus Jo zef, z. van Th. A. Ruijnhoven en A. M. Schakenbos; Lisette Joyce, d. van J. L. Schaefei en S. G. L. Hulst; Jeannetta Grietje, d. van A. Have en C. M. Brokke; Margaretha Carolina, d. van W. Bronsgeest en G. Sjardijn. Ondertrouwd: J. F. Bal jeu en C. Smit; F. R. Bonte en H. G. Lau; J. de Jager en P. Stouten; J. M. G. Kas- termans en E. den Hollander; G. J. Knappers en J. M. Barning; J. A. Kuipers en J. G. H. van Katwijk; J. van der Kwaak en J. Nievaart; B. J. Leclercq en A. Uit den Boogaard; H. Mulder en B. E. Veerman; C. W, F. H. van den Muijsenberg en M. J. C. Geurts; W. J. Nieboer en H. J. van Es; H. Pot en A. Glasbergen C. W. Schelvis en J. Zwart; P. D. Schouten en J. Otgaar. C. L. W. van Velzen en J. L. J. van der Poel; A. Z. Vermeij en H. Dreef; A. F. Walker en J. C. Th. Metman; C. M. A. Wels en A. van der Ploeg; D. Zitman en S. W. J. M. Kranenveld. Gehuwd: W. J. C. Somerwil en M. J. van den Berg; L. M. Hoorn en J. A. P. Schellekens. Overleden: C. C. Andrie, wed. van Koreman 73 jaar. M. P. de Heiden vrouw 80 jaar. GOUDEN JUBILEUM VAN D. BERGSMA Zoals reeds in het kort gemeld, zal de heer D. Bergsma a.s. Zondag zijn gouden jubileum herdenken in dienstbetrekking bij de fa. Pieck, manufacturen en bedrijfskleding aan de Haarlemmerstraat 228. De heer Bergsma, die als 2-1-jarige jongeling bij de vader van de tegen woordige firmant in betrekking kwam, is thans chef van de verkoop der herenkleding afdeling. Juist deze week mocht de nog vitale jubilaris zijn 71ste verjaardag herdenken. Lang heeft hij geaarzeld, of hij hier mede ook een punt zou zetten onder zijn werkkring, maar tenslotte is hij er toch toe besloten, zodat het jubi leum tevens een afscheid zal bete kenen, waardoor hem, naar wij voor hem hopen, nog een tijd van welver diende rust moge worden toebedeeld. Het jubileum zal herdacht worden Maandag om 10 uur tijdens een in tieme bijeenkomst in de zaak, ter wijl des middags van 35 uur in de zaak gelegenheid bestaat voor klan ten en bekenden, om de jubilaris ge luk te wensen en afscheid van hem te nemen. KOKSSCHOOL VERLOOR VAN DRIETAND-PLOEG. De manschappen, die hebben deel genomen aan de oefening „Drietand" en die na beëindiging daarvan in Oegstgeest waren ondergebracht hebben gisteren voor zover zij niet bij de afwikkeling der demobi lisatie van de troepen betrokken wa ren een sportdag op het UDO- terrein te Oegstgeest gehouden. Daarbij werden de jongens der diverse afdelingen op geanimeerde wijze met diverse spelen beziggehou den. Tot slot speelden voetbalelftallen van de Drietanders en van de Leid se Koksschool een wedstrijd, welke door de Drietanders werd gewonnen met 30, nadat de rust met 10 was ingegaan. DE LEIDATO IN WORDING. Door de Fa. Bik Breedeveld i, een bijzonder vlotte indeling van de Stadsgehoorzaal voor de stands van de te houden „Leidato" opgezet. De deelnemers zijn thans uitgeno digd om op 17 Augustus a.s., des avonds te 8 uur „In den Vergulden Turk" aanwezig te willen zijn, te? definitieve toewijzing van plaats en bespreking standbouw, Opkomst is mede noodzakelijk omdat, in verbanc) met de aangevraagde ruimte onder ling overleg wel even gewenst is. Dit dringt temeer daar van de Con ventie Beurzen en Tentoonstellingen van Kruidenierswaren in Nederland bericht is ontvangen, dat de „Lei dato" goedgekeurd is voor deelname van de aangesloten industrieën. Deze zullen dus thans hun aanvrage om standruimte indienen. Mocht door verzuim of per vergis sing de naam van een adspirant-deel- nemer niet op de lijst voorkomen, dan gelieve hij zich direct in verbin ding te stellen met de secretaris, de heer J. H. van der Kloot, Pieters kerkstraat 6a tel. 20812. Zij, die nog geen definitieve beslis sing namen, kunnen zich nog vóór de komende vergadering opgeven. Standruimte wordt in onderling overleg dan geregeld. Daarna is deel name niet meer mogelijk. ALPHEN AAN DEN RIJN OUDE MAN AANGEREDEN Toen de 82-jarige veehouder, de heer H. de Jong, omstreeks 4.50 uur, na het melken per fiets, waarop twee bussen melk waren bevestigd, de weg langs de Molenvliet kwam af rijden en zonder op het verkeer te letten de Dr. Lovinklaan overstak, werd hij gegrepen door een perso nenauto, bestuurd door de heer J. Huisman, vertegenwoordiger te Maartensdijk. Hoewel de bestuurder signalen had gegeven, sterk afrem de en naar links had uitgeweken, kon hij niet voorkomen, dat de wiel rijder, die met hetzelfde gangetje doorreed, werd geschept, op de kap van de auto genomen en vervolgens voor de wagen tegen de straatstenen werd gesmakt. Met een bloedende wond aan achterhoofd en aan de hals werd de man opgenomen. Dr. v. Wermeskerken constateerde voorts nog, dat bij de man de kop van het spaakbeen van zijn arm gebroken was. Gezien de omstandigheden liep dit ongeval vrij gunstig af. De melk ging verloren, terwijl het rijwiel zwaar werd beschadigd. Ook aan de auto werd schade toegebracht. De bestuurder treft geen schuld. NIEUWKOOP Een meisje van drieling overleden De laatstgeborene van de Nieuw- koopse drieling, die in het St. Elisa beth Ziekenhuis te Leiden het le- vennslicht aanschouwde, is voor de geboorte-aangifte had plaats ge had overleden. Marktberichten LEIDEN, 14 Aug. Vee. Aange voerd: 20 stieren, 45 melkkoeien, 300 vette koeien, 56 varekoeien, 15 gras- kalveren, 38 vette kalveren. 42 nuch tere kalveren, 516 vette schapen, 120 weideschapen, 831 zuiglammeren, 20 varkens (zeugen), 343. schrammen, 656 biggen, 1 paard, 10 veulens en 5 geiten, totaal 2652 stuks. Notering: fokstieren 375450, slachtstieren 7901010 per stuk, 2.102.40 per kg. schoon gewicht; melkkoeien 1060, vette koeien 8251080 per stuk, 2.102.70 per kg. schoon ge wicht; vare koeien 525730, vaar zen 600820, pinken 320480 per stuk; vette kalveren 1.802,40 per kg. levend gewicht; nuchtere slachtkalveren f 3-862 per stuk. 1.251.45 per kg. levend gewicht; vette schapen 8095, weidescha pen 7590, zuiglammeren 6080 weidelammeren 4050, zeugen (drachtige) f 240—320, schrammen f 60100, biggen 3050, veulens 175—250, geiten 10—40 per stuk. Handel: stieren, melk- en vaarkoeien vaarzen, pinken slepend, vette koeien vette kalveren, schapen en lamme ren traag; zeugen, schrammen en biggen, kalm; veulens en geiten ma- ti.g. T.b.c.-vrije afd. 17 stuks. Kaas. Aangevoerd 60 partijen Goudse en 11 partijen Leidse kaas. Prijzen Goudse: extra kwaliteit 2.45, le kwaliteit 2.15—2.22, 2e kwaliteit 2.062.14 en Leidse le kwaliteit Laatste Berichten DE TOESTAND OP DE IONISCHE EILANDEN. In Athene zijn in de afgelopen nacht opnieuw aardbevingen gere gistreerd in het gebied van de zwaar getroffen Ionische eilanden. Blijkens de jongste berichten van Britse sche pen, die deelnemen aan de hulp- vérlening, is de toestand op de eilan den nog zeer ernstig. Vrijdagochtend woedden nog he vige branden in de stad Zante, op het eiland van dezelfde naam. De brand wordt bestreden door beman ningsleden van de Britse kruiser „Gambia". Vliegtuigen hebben levensmidde len uitgeworpen voor inwoners van het eiland, die zijn geïsoleerd. Een Amerikaans amphibievliegtuig heeft een dokter en medicamenten aange voerd. Men is Vrijdagochtend be- ;onnen met de bouw van kampen. Zes grote vrachtvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht zijn Vrij dagochtend uit West-Duitsland ver trokken naar Genève, waar door het Roode Kruis beschikbaar gestelde goederen zullen worden opgehaald. ALS DE DOUANE STAAKT. De Franse douane aan het Weste lijke deel van de Frans-Belgische grens is gisteren een staking met gekruiste armen begonnen voor de tijd van 48 uur. Vele Fransen maak ten van de gelegenheid gebruik om zich in België te voorzien van boter, margarine, koffie, tabak en benzine. Terwijl de Belgische douane natuur lijk in actie bleef, zagen de Franse beambten werkeloos toe, hoe de rei zigers met hun voorraden in Frank rijk terugkeerden. Aan het Oostelijke deel van de grens hebben de Franse douane-be ambten. na een dag staken, het werk hervat. Zij voerden 't echter uit „vol gens de voorschriften", hetgeen be tekent, dat ze soms een vol uur no dig hadden om een auto door te la ten. Talrijke opstoppingen waren daarvan het gevolg. Het verkeer Op de spoorlijnen Pa rijsBrussel en BrusselBazel is nog niet hersteld.. De trein-Luxem- burgBazel rijdt, maar met zekere vertraging. 2.10 per kg. Handel goed. ROELOFARENDSVEEN, 13 Aug. Groente. Kropsla I f 9.9017.30, idem II 2.5010.40. stoofsla f 10 22, breekpeen 89, aardappelen 1012, tomaten 2733 snijbonen 2022, pronkbonen 1214, stam- bonen 2031, stokprinsessen f 32 37, Augurken C 33,idem D I 2425. idem D 1112, idem C D. 1011 per 100 stuks. Aardbeien 2e oogst 4469 cent, bramen 15 tot 17 cent. per doosje. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Aug.: Groente. Bloemkool I 2842, idem n 819, bospeen 818. waspeen I 812, idem II 66 10, princessebonen 2930, snijbonen f 19—20, sla 2.70—9.90, kroten 10 —10.50, uien 612, andijvie 7.90 8.10, vroege aardappelen grote per kist 1,903.10, idem Drielin gen f 1.101 40, komkommers 8 13, postelein f 1119, selderie 3.30 5.10, peterselie 2.102.30, rabar ber f 44.10, pronkbonen 1317, groene kool 1316 TER AAR, 13 Aug. Groente. Snijbonen 22.80, kassnijbonen 2'50, stambonen 2.002.10, stok- prinsenbonen 2.102.80, witte pronkers 1.20 alles per 10 kg., Au gurken: fijn 82 cent, fijnbasterd 53 cent, basterd 31 cent, grof A 2425 ceit, grof 1315 cent, CD 1213 ct., idem wit 7 cent, E 3 cent alles p. kg. in het Clubhuis Mare 43, Leiden. Entrée fl. 1,35. Toeg. onder voorbehoud DANSLESSassenheim, a.e. Maandag 8 uur, K.S.A. Geb, Roelofarendsveen, a.s. Dinsdag 8 u., Pancr.zaal Leidschendam, Hedenavond 7.30—9 uur, in schrijving Hotel De Zwaan Warmond, Zondag inschr. 12-1 u. Hotel De Zon Yoor andere clubs zie volgende advertentie delen wij hierbij mede, dat er op Maandag 17 Augustus in onze zaak gelegenheid is, om te feliciteren. De heer Bergsma is op die dag 50 jaar bij onze firma werkzaam, ledereen die hem graag wil gelukwensen is welkom tussen 3 en 5 uur. FIRMA HAARLEMMERSTRAAT 228 Plantsoen 53, telefoon 24753 Rapenburg 100, telefoon 26817 A.S. WEEK beginnen onze 4-maanös-, 10-maands- en repetitiecursus ter opleiding voor het PRACTIJKEXAMEN BOEKHOUDEN (Associatie) Profiteer van onze ruime ervaring; bijna 300 cursisten leidden wjj reeds met succes voor dit examen op. Op aanvrage zenden wij U kosteloos ons uitvoerig prospectus B toe zonder verplichting Uwerzijds. Onze cursussen voor het Praktijkexamen M. B. A. en het Staatspractijk- examen voor Bedrijfsadministratie vangen begin September aan; aan te vragen prospectus A. OPLEIDING VOOR ASSOCLATIE BOEKHOUDEN - M. B. A. ■EHBHMH onder leiding van Leraren Boekhouden M. O. I SCHRIJVERS HOGEWOERD 56 GEVRAAGD EEN: R. K. AANKOMENDE Slagersbediende of LEERLING bij: C. v. d. SALM, Venneperweg 545 6135 Nieuw-Vennep gevraagd voor de dag. Aanmelden: Hotel Café Restaurant BOERHAAVE, Voorhout. 6148 (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.Oe Leidsche Courant PAPENGRACHT 32—34

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3