Ook in 4t kleinste satellietje Warmond krijgt goedkoper tarief en Leiden wachtkamer bij het station VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Onrust en verzet Albanië, de kleinste Sowjet- satel liet, wordt door vluchtelingen afge schilderd als een land, geteisterd door onrust, zodat Moskou gedwon gen werd de druk op de boeren te verlichten en de regering te hervor men. De portefeuilles van Defensie en Buitenlandse Zaken zouden Enver Hoxha, de communistische dictator van het land sedert de tweede we reldoorlog, ontnomen zijn. Meer macht zou gegeven zijn aan de Al- baanse communistische partij. Deze inlichtingen zijn afkomstig van de Albaanse agrarische democra tische partij, die deze verzameld heeft van recente vluchtelingen en door contacten in Albanië. De ver boden partij heeft haar hoofdkwar tier in Rome. Volgens de vluchtelingen ging een golf van verzet op tegen de hoge be- Tege n de sultan van Marokko De Franse resident-generaal in Marokko, generaal Guillaume, is per vliegtuig in Rabat teruggekeerd. Hij heeft van de Franse regering op dracht gekregen, al het mogelijke te doen. om een burgeroorlog in Ma rokko te voorkomen. Het verzoek om hulp, dat de sul tan van Marokko tot de Franse re gering richtte, wordt welwillend door Frankrijk overwogen. Men vergeet daar echter niet, dat de houding van de sultan in de jaren na de laatste oorlog niet altijd even vriendelijk is geweest. Ofschoon de Fransen ernstig zullen trachten een over haaste daad door de tegenstander van de sultan, Pasja Marrakesj, te voorkomen, zijn zij niet bereid, de sultan onvoorwaardelijk te helpen. Donderdagavond zijn een hon derdtal pasgja's, kaids en notabelen uit alle delen van Marokko bijeen gekomen op het paleis van de pasja van Marrakesj. De pasja deelde de aanwezigen mede. dat er een belang rijke beslissing betreffende Marok ko was genomen die hun Vrijdag morgen in een openbaar communiqué zou worden bekend gemaakt. Men meent te weten, dat een neef van de sultan, Moelay Mohammed ben Ara- fa, tot sultan van Marokko zal wor den uitgeroepen. Naar verluidt, zou de sultan Don derdagavond een aantal hervor mingsstatuten hebben goedgekeurd. In zekere kringen vreest men even wel, dat dit gebaar van de sultan te laat is gekomen, gezien de hou ding die de oppositiebeweging heeft aangenomen. De groep van Afrikaanse en Azia tische landen van de Verenigde Na ties heeft Donderdag in telegram men aan Hammerskjöld, de secreta ris-generaal van de V.N., en Pear son, de voorzitter van de algemene vergadering, de V.N. verzodit „een Frans plan om de sultan van Ma rokko af te zetten" te voorkomen. In de telegrammen van de vijftien landen werd gezegd, dat zij be trouwbare berichten hadden ont vangen, volgens welke Frankrijk be oogde de sultan af te zetten. Een dergelijke maatregel zou, vol gens de groep van vijftien landen, de spanning doen toenemen en tot bloedvergieten èn het verstoren van de vrede leiden. DIEPER DAN DIEP Prof. Piccard en de Franse officieren Met de door prof. Piccard uitge vonden bathyscaaf worden op het ogenblik, zoals bekend, op twee plaatsen duikproeven genomen. Het heeft hier en daar enige verwonde ring gewekt, dat Franse marine-offi cieren bij Toulon een diepte van 1500 meter hebben bereikt, terwijl de uitvinder zelf bij Napels zijn duikdiepte nog in tientallen meters uitmeet De verklaring is, dat de Franse marine, met toestemming van Pic card, intensief heeft gewerkt aan het aanbrengen van verbeteringen aan de oorspronkelijke bathyscaaf, en daarbij geen geld gespaard heeft. In 1915 werden proeven genomen met de door prof. Piccard en ir. Cosijns gebouwde F.N.R.S. 2. De kosten daar van werden gedragen door het Bel gische Nationale Fonds voor Weten schappelijk onderzoek. De onbeman de bathyscaaf daalde toen tot 1450 meter maar zij werd opgehaald in zulk een staat, dat voortzetting der proeven onmogelijk bleek zonder ver bouwing en herstel. Enige tijd later besloot het fonds voor wetenschappelijk onderzoek, van het experiment een FransBel gische onderneming te maken, waar in de Franse Marine en Franse we tenschappelijke organisaties deel hadden.Piccard en Cosijns werden adviseurs en overeengekomen werd, dat de bathyscaaf eigendom van het Belgische fonds zou blijven tot na de diepzeeduik met bemanning. De Franse marine stelde haar beste ingenieurs ter beschikking van de geleerden, die de nieuwe bathyscaaf, de „F.N.R.S. 3" zouden bouwen. In Belgische wetenschappelijke kringen toont men er zich oprecht verheugd over, dat jaren van werk zaamheid thans zijn bekroond met de bekende prestatie der Franse of ficieren. Prof. Piccard zelf heeft zich gedurende ruim een jaar geheel ge wijd aan de bouw van een andere bathyscaaf, de „Triest" die op een Italiaanse werf vervaardigd is. lastingeh en verplichte voedselleve- ranties. Hierop volgde de bekendma king van Hoxha van 1 Mei, dat de belastingen verlaagd zouden worden, de verplichte voedselleveranties ver licht en achterstallige belastingen vergeten. Desniettegenstaande is het in het land nog steeds onrustig. Pella probeert zakenkabinet Na de vergeefse pogingen van de oud-premier De Gasperi en zijn ka tholieke partijgenoot Attillio Piccio- ni om een Italiaans kabinet te vor men, zal Giuseppe Pella, oud-minis ter van financiën en eveneens lid van de christen-democratische par tij, trachten een „zakenkabinet" te vormen, waarmee althans voorlopig aan de twee maanden oude kabinets crisis een einde kan worden gemaakt Een normale regering, steunend op een meerderheid in het parlement, schijnt bij de tegenwoordige krachts verhoudingen niet mogelijk te zijn. Men verwacht, dat Pella, die als fi nancieel expert zes jaar lang het mi nisterie van financiën heeft beheerd, zal trachten een regeringsploeg sa men te stellen, die in staat zal zijn de reeds lang vertraagde begroting door het parlement te doen aanne men. Daarbij zou hij hopen, dat mo narchisten, liberalen, republikeinen en sociaal-democraten zich althans van stemming zullen onthouden. Pella'is tijdens de jaren van zijn bewind altijd uitvoerder geweest van een conservatieve geldpolitiek en daaraan is het te danken, dat de lire een sterke munt is. Hij kan zeker zijn van krachtige oppositie van de zijde der communisten en linkse so cialisten. De voedsel-actie in Berlijn Volgens inlichtingen uit Oost-Ber- lijn, die door het Westduitse pers bureau DPA als betrouwbaar bestem peld worden, zou reeds materiaal ge reed gemaakt zijn voor een door de Oost-Duitse radio en pers te voeren campagne om het te doen voorkomen alsof de in West-Berlijn uitgereikte voedselpakketten paardevlees bevat ten, dat oorspronkelijk als honden- KOLEN voor alle do«l«ind*n CREYGHTON Hooigr.46 Tel. 20114 (Advertentie) voedsel bedoeld was. Functionarissen van de „Socialistische Eenheids partij" (SED) zouden opdracht ge kregen hebben om in West-Berlijn pakketten te gaan halen voor ge bruik ten dienste van deze campagne. Uit Oost-Duitsland komen nog steeds berichten binnen over lang- zaam-aan-acties, waarmede de ar beiders tegen de regering protes teren. Het blad van de SED in Chemnitz, „Volksstimme" meldt, dat door ge deeltelijke stakingen in het gehele kolengebied de productie nog steeds vermindert. In de „Karl Maren"- en „Karl Liebknecht"-mijnen zouden grote groepen arbeiders tijdens de werktijd de mijnen verlaten. Unieke postzegelver zameling De beroemde postzegelverzameling van het Vaticaan is thans onderge bracht in het moderne, speciaal voor dit doel ingerichte gebouw aan het „Piazza del Governatore". De unieke en waardevolle verzameling zal nu tevens worden opengesteld. De verzameling, die meer dan 10 millioen postzegels omvat, is in drie afdelingen gesplitst. In de eerste zijn de zegels chronologisch gerangschikt; in de tweede naar de verschillende volkeren en landen. De derde afde ling bevat bijzondere zegels, zoals luchtpostzegels, zegels met gods dienstige voorstellingen, speciale stempels enz. De Vaticaanse verzameling begint bij de eerste zegels, die het Vaticaan onder Pius IX op 1 Januari 1852 heeft uitgegeven. Van de andere sta ten zijn alle zegels aanwezig sinds 1 Januari 1929. De verzorging der Pauselijke post zegelverzameling is toevertrouwd aan religieuzen. LOUBENS BLIJFT IN DE GROT Het stoffelijk overschot van de Franse grotonderzoeker Marcel Lou- bens zal op de bodem van de grot van Pierre Saint Martin, waarin hij het vorig jaar de dood vond. blijven liggen. Men acht de gevaren, verbon den aan het ophalen van het lijk, te groot. Oud-deken C. J. Boekhorst f Gisteren is te Amsterdam plotse ling overleden de rustend deken C. J. Boekhorst. De thans ontslapene werd gebo ren op 2 Oct. 1882 te Waddinxveen en Priester gewijd op 15 Aug. 1907. Hij was kapelaan te Rijswijk en Am sterdam. Tussen 1910 en 1927 was hij leraar aan het klein-seminarie Hageveld te Voorhout en Heemste de. In 1927 volgde de pastoorsbe noeming te De Rijp. Op 27 Dec. 1930 werd pastoor Boekhorst benoemd te Buitenveldert, bij welke benoe ming hij tevens deken van het de kenaat Ouderkerk werd. Sinds 12 April '52 was deken C. J. Boekhorst rustend. j Gemengd zwemmen j „Neen"', vond het orthodoxe raadslid tijdens de gemeente- raad enige tijd geleden, toen in 2 2 een der plaatsjes onder de rook 5 van Amsterdam de stichting van een zwembad ter sprake kwam, 2 „laten we nu niet bekrompen 2 zijn en de hokjesgeest in Neder- land bevorderen. De tijden zijn veranderd en wij moeten ons 2 aanpassen." Daarom stelde hij 2 voor om in het nieuwe zwembad gemengd te laten zwemmen. De spreker, die op deze wijze s j blijk gaf van een wel zeer brede blik, was de voorman van de 2 protestanten, die in het plaatsje 2 2 de meerderheid van de gemeen- teraad uitmaken en daarom werd het voorstel tot gemengd 2 2 zwemmen aangenomen. 2 Toen het zwemlbad plechtig 2 geopend was en het vooruitstre- vende raadslid eens een kijkje 2 2 kwam nemen, protesteerde hij 2 2 hevig tegen het feit, dat dames en heren te zamen in het zwem- bad zwommen. 2 Men herinnerde hem er voor- 2 zichtig aan, dat hij toch zelf vóór gemengd zwemmen gestemd 5 had, maar zijn verontwaardiging 2 2 bedaarde geenszins. Hij had 2 onder gemengd zwemmen heel iets anders verstaan. Hij had namelijk aan de omliggende 2 2 plaatsjes gedacht, waar de be- volking overwegend katholiek is en hij had gemeend, dat de tijd 2 voorbij was, waarin protestan- 2 2 ten en katholieken in geschei- 2 den zwembaden moesten zwem- men. N. Z. H. V. M. verandert en verbetert Zondags bussen naar Valkenburg Zoals wij de afgelopen weken reeds in onderdelen berichtten, zal de N.Z.H.V.M. de komende winter maanden zijn dienst aanzienlijk wij zigen en tevens enige verbeteringen aanbrengen, die door reizigers met enthousiasme begroet zullen worden. Met het gereedkomen van het Leidse station, zijn voor de N.Z.H. V.M. mogelijkheden geopend, die be nut zullen worden. De trams naar Katwijk en Noord- wijk zullen met ingang van 4 Octo ber starten en eindigen op het Sta tionsplein, zodat de treinreizigers en de passagiers van de „Blauwe Tram" niet meer naar de overzijde van de spoorbomen zullen behoeven te lopen. Het Stationsplein biedt nog meer mogelijkheden. De autobussen die tot nu toe in de Boerhaavelaan hun standplaats hadden zullen gedeelte lijk naar het nieuwe Stationsplein verhuizen. Uiteindelijk zullen alle autobussen daar terecht komen, maar voorlopig bestaan alleen nog maar vaste plannen voor de diensten naar Haarlem, Noordwijkerhout en Warmond. Omdat in de toekomst het Sta tionsplein de grote wachtkamer voor de buspassagiers zal worden, heeft de N.Z.H.V.M. opdracht gegeven tot het ontwerpen van een haltegebouw, dat in de stijl van het nieuwe sta tionsgebouw zal worden opgetrokken en dat zal komen op de plaats, waar momenteel nog de treinen naar Utrecht starten. Warmond wacht verbeteringen. Vooral voor Warmond houdt de nieuwe regeling nogal wat verrassin gen in. Zoals boven gemeld, gaan de bussen voor deze plaats al spoedig op het Stationsplein starten. Voorts wordt het tarief goedkoper, omdat de N.Z.H.V.M. zich voorstelt de kosten van de Warmonder tol voor eigen rekening te nemen, kennelijk in de verwachting, dat de tol toch per 1 Jan. zal verdwijnen. De prijs voor een enkele reis WarmondLeiden is derhalve van 25 ct. teruggebracht op twee dubbeltjes. Als derde bijzonderheid voor War mond zal de busdienst op Haarlem, die tot nu toe uitsluitend via Sassen- heimOegstgeest gereden werd, af wisselend via Warmond gevoerd worden. Vanaf 4 Oct. a.s. rijden de bussen naar en van Haarlem dus om beurten via Sassenheim en via War mond. Zondag naar Valkenburg. Dan is Valkenburg tot nu toe practisch van busvervoer op de Zon dagen verstoken. Er was in de laat ste jaren wel enige verbetering ge komen, want er reden ten minste enkele tussen op kerktijden. Thans heeft de N.Z.H.V.M. besloten, dat Valkenburg op Zondagen dezelfde dienst krijgt als op de weekse dagen en in het rayon van de N.Z.H.V.M. is na 4 Oct. a.s. alleen nog maar Lei derdorp over, die op Zon lagen van een geregelde busverbinding versto ken blijft. Meer avondbussen voor Leiden. Tenslotte komt Leiden zelf aan de beurt. In de wintermaanden was het een niet bijster plezierige gewoonte, dat de stadsbussen na 7 uur 's avonds met grotere tussenpozen gingen rij den, dan door den dag heen. De gewone 6 minutendienst werd dan na 7 uur veranderd in een 7 Vi minutendienst, hetgeen nogal eens tot „overbevolkte bussen" aanleiding gaf. wanneer het uitgaansseizoen een hoogte- en het Ned. klimaat een dieptepunt bereikt had. Het tijdstip, waarop de tussenpo- Bloemencorso in Rijnsburg, Noordwijk en Katwijk Op Dinsdag 25 Augustus wordt het corso gehouden in Rijnsburg, Noord- wijk en Katwijk. Verwacht wordt, dat een 60-tal wagens in dit corso mede zullen rij den. De wagens worden hoofdzake lijk versierd in de grote veilinghallen van het bloemencentrum Rijnsburg. Het corso belooft een kleurenpracht van velerlei soorten bloemen te wor den. Aan de veiling te Rijnsburg wor den thans gladiolen en asters in gro te hoeveelheden en in vele kleuren aangevoerd. Ongetwijfeld zullen de ze bloemen, naast anjers en dahlia's, in het corso het belangrijkste zijn. Juist door de vele kleuren, die men thans kan verwerken, zullen de wa gens op de toeschouwers ee.i wel zeer bijzondere indruk maken. Aan het publiek zullen op grote schaal corsage-anjers uitgereikt wor den. Door het grote aantal badgasten en de vele bezoekers, die van bui tenaf verwacht worden, zal er voor dit corso grote belangstelling be staan. De organisatie geschiedt dan ook in samenwerking met de V.V.V.'s in de beide badplaatsen. Hei corso zal 10 uur v.m. uit Rijns burg vertrekken en is ongeveer 12 uur in Noordwijk. In Katwijk zal het corso ongeveer 3 a 3.30 uur zijn. Het is de bedoeling, dat door de nauwe samenwerking tussen de beide badplaatsen en het bloemencentrum, waar jaarlijks ongeveer 5.00.000 aan bloemen geveild wordt, dit corso een steeds in de badtijd terugkerend evenement zal zijn. zen van 6 op 7J4 minuut worden ge bracht is met ingang van 4 Oct. ver laat tot 8 uur, zodat iedereen veilig in de schouwburg of concertzaal ge arriveerd kan zijn, voordat het bus vervoer vermindert. Een speciale verbetering wacht de Tuinstadwijk, waar tot nu toe des avonds een half uur dienst onder houden werd. Deze dienst zal omge bouwd worden in 'n kwartierdienst. HILLEGOM ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ O. W. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heren N. J. Beelen en J. Lei ten bij het bedrijf van Openbare Wer ken in dienst traden. Het jubileum is op eenvoudige en hartelijke wijze gevierd. De raadzaal was keurig versierd met kleine dahlia's. Te ruim 4 uur namen aan de groene tafel plaats: de loco-bur gemeester, wethouder Fijma, de ge meentesecretaris en de heer Chr. de Jong, directeur van O. W. Met een auto van hun woning afgehaald kwa men even later de beide jubilarissen met hun dames en kinderen binnen. Mede waren aanwezig het personeel van O. W. en vertegenwoordigers van alle takken van dienst. De leiding berustte bij de direc teur van O. W., die de bijeenkomst opende en zijn grote erkentelijkheid uitsprak jegens het gemeentebestuur, dat zo spontaan heeft willen mede werken aan deze bijzondere bijeen komst. De loco-burgemeester, weth. W. F. van Dam, noemde deze feestviering iets typisch nieuws, wat in feite al oud 'had moeten zijn. Deze samen komst geschiedt in het gemeentehuis, ons huis, omdat de beide jubilarissen 25 jaar in onze dienst zijn geweest. Zij zijn met de dienst vertrouwd ge raakt en in staat om te beoordelen, hoe het moet. Spr. bracht naast een felicitatie ook de dank over van het gemeentebestuur. De directeur van O. W. vond het een bijzonder aangename taak, na mens het personeel van de dienst, aan de jubilarissen een polshorloge te mogen aanbieden. Hierna kwam een korte pauze met thee, verversingen en een rokertje. Toen kwam een telegram binnen van gelukwensen van de voormalige di recteur, de beer K. J. van Gemert. Vervolgens sprak de heer Ter Hark, de man van de voorbereiding en van de versiering: hij bood aan de echt genoten der jubilarissen als blijvend aandenken een fraaie bloemenmand aan. Nadat de erewijn was ingeschon ken verzocht de loco-burgemeester een dronk te willen uitbrengen op de jubilarissen. Nog velen wensten de jubilarissen hierna geluk met hun dienst jubileum. De heer C. L. M. Manshande slaagde te Rotterdam voor het Tex- tiel-Brevet Groep Woningtextiel, Stoffen-Manufacturen-Bedrijfskle- d»ng. DE ZILK 40 JARIG PRIESTERFEEST Zondag zal pater Joachim Kaptein hier zijn veertig-jarig priesterfeest vieren. In beel het land is pater Joachim van de Paters van 't H. Hart bekend als de grote promotor der devotie tot het H. Hart en in het bijzonder als apostel voor het Intronisatie vaq het H. Hartbeeld in de huisgezinnen Als geboren Zilker droeg de Jubi laris op 3 Augustus 1913 zijn eerste Plechtige H. Mis op in de Parochie kerk van Vogelenzang, waartoe Zuk toen kerkelijk behoorde. Het feestprogramma is samenge steld als volgt: Te 9.30 Plechtige Hoogm'is; receptie van 34 in het Parochiehuis en te 7.30 plechtig Ophalen huisvuil. In plaats van Zaterdag zal het huisvuil a.s. Maan dag worden opgehaald. LISSE Geboren: Clasina Maria d. v. P. Pols en G. de Jong, Johanna Cor nelia Maria d. v. Th. H. A. van Kam pen en C. E. v. Amsterdam. Ondertrouwd: Cornelis Theodorus Raar 36 j. te Leiden en Esther Broek- ruizen 36 j. Getrouwd: G. S. Ammerlaan te Sassenheim en M. Lampe. J. C. Hage te Haarlem en E. J. Westerink. LEIDSCHENDAM Wielerwedstrijden vielen in de smaak Het Willielminafeest is gisteren voortgezet en ook nu weer heeft de harmonie St. Cecilia niets onbe proefd gelaten om zo veel mogelijk stemming voor het dorpsfeest te ma ken. Zonder St. Cecilia is dè ware feestviering niet denkbaar. Na de muzikale mars door het dorp was de belangstelling voor de eerste wielerronde van Leidschen- dam zeer groot. Langs het gehele parcours Kon. Wilhelminalaan, St. Jozefstraat, Veurse Achterweg, Smidslaan, Prins Hendriklaan volg den de toeschouwers de renners met volle aandacht. Het parcours was 99 km lang en moest gereden worden in 45 ronden. Voor deze wedstrijd hadden zich 66 amateurs opgegeven, slechts enkelen moesten verstek la ten gaan. G. Veldhoven uit Poeldijk was na 6 en 7 ronden nog steeds aan de kop maar later moest hij zijn plaats toch afstaan. In de 20ste ronde kwam de bekende schaatsenrijder W. v. d. Voort uit 's-Gravenzande te vallen, waardoor hij aan de arm geblesseerd de strijd moest opgeven. Van de zij de van het publiek werden vele ex tra premies uitgeloofd, waardoor de wedstrijd een toenemende spanning verkreeg. Na 45 ronden kwam als eerste aan de finish J. Bruggenkamp uit IJmui- den, die een tijd maakte van 2 uur 38 min. en 26 sec. De volledige uit slag van de 16 rijders die de gehele wedstrijd hebben uitgereden was: 2 H. v. d. Broek te Breukelen; 3. W. Rusman te Haarlem; 4. F. Versluis te Waddinxveen; 5. H. de Vos, den Haag; 6. L. Stoete te Amsterdam; 7. Fr. Mahn te Amsterdam; 8. J. van Sas te Den Haag; 9. P. Peters t« Haarlem; 10. J. Eelsing te IJmui- den; 11. N. de Clek te Amsterdam; 12. A. J. v. d. Putten te den Haa Het laatste avondfeest werd weer met muziek ingezet. Ook de uitzon derlij kste vertoningen en krachttoe ren waren te aanschouwen en me nigeen heeft van al die rariteiten genoten. Het slot van het feest was zoals gebruikelijk een groot vuurwerk, dat ditmaal, dank zij het prachtige zomerweer, in pracht en praal het slot van verleden jaar verre heeft overtroffen. NOORDWIJK „Seinpost" wisselbeker Midged Golf. Vrijdag a.s. 21 Augustus zal er op de Midged Golfbanen van Ho tel „Seinpost" om de Seinpost-wissel beker worden gestreden. De inschrijving is open voor bad gasten. Schaken. De Nederlandse groot meester-schaken dr. Euwe heeft men bereid gevonden om Dinsdag a.s. avonds te 8 uur een simultaan kom-en spelen in „Seinpost". Dertig personen kunnen aan deze wedstrij den deelnemen. Opgaven kunnen ge schieden bij het informatiëbureau van V V.V. Voor het associatie-examen Boekhouden slaagden mej. C. v Berg en de heer J. Smit. Voor het examen 3e stuurman slaagde de heer J. H. J. Brederode. Geb.: Adriana C. d. v. F. M. Voogt en C. A. F. Baaten; Frans J. z. v. H. C. van Ommen en S. M. Bouwens; Maria A. d. v. G. A. Rooten en S. v. Roode; Jacobus z. v. C. van der Berg en A. C. Vogel; Antonius G. z. v. G. van Asten en E. Smit; Maria A. C. d. v. C. Plug en G. A. J, van Dijk; Wil lem F. z. v. C. Kouwenhoven en L. A. Maliepaard; Yda P. d- v. P. van der Zwan en P. van Hensbergen; Cornelis P. M. z. v. N. Meeuwenoord en C. J. Vink; Petronella W. C. d v. W. M. Kersten en M. A. H. Cus- ters. Ondertr.: A. L. Müller, 25 j. en C. de Vink, 24 jaar. Getr.: J. R. Kuijer en J. M. van der !der Weijden; S Ouwehand en C. M. Broekhuizen; F. S. J. Knaapen en M. C. S. ter Haar. Overl. Bertha Dietrich, 51 j.; Geer- truida de Haas, 69 jaar. OEGSTGEEST Geboren. Pieter z. van Cornelis Glasbergen en Dingena van Ooste rum. Josef Frangois Marie z. van J. J Bonnet en A. J. Duivenvoorden. Jacobus z. van J. van Rosum en P. van der Plas. Overleden: J. Guijt 79 j. L. v. Zwart w. v. J. Versteeg 71 j. Getrouwd: G. T. E. R. Arnold en H. S. G. J. Bauman. W. de Graaf en C. de Pree. Ondertrouwd: J. M. G. den Hol lander 24 j. en M. J. A. van der Lubbe 23 j. SASSENHEIM „SNEEUWWITJES DANSSPEL" NAAR VOORHOUT. Haags Matrozenkoor zingt. Na het grote succes, dat de afd. gym. van „Teylingen" met de op voeringen van het sprookje op dans „Sneeuwwitje" mocht oogsten, zal er nogmaals een opvoering plaats vin den. De dansgroep zal nu optreden in het nieuwe openluchttheater „Overbos" te Voorhout op a.s. Woensdagavond 19 Augustus. Op deze avond zal tevens het be kende „Haagse Matrozenkoor" o.l.v. Theo v. Elferen optreden. Het be looft een schitterende avond te wor den. VOORSCHOTEN Vernielzucht. Jeugd aan de Donklaan vernielden op een fabrieks terrein een kist met auto-onderdelen ter waarde van 1 300. Verschillende jeugdige personen zyn aan de tand gevoeld. Ernstige aanrijding. Donderdag middag had een ernstige aanrijding plaats op de Veurseweg. Daar wérd een auto van achteren aanngereden en over de trambaan geschoven, waar na hij 10 meter verder weer op de weg belanden. De wagen werd zeer ern stig beschadigd, waarbij de bestuur der kneusingen aan de ribben op liep. Dr. Thies verleende de eerste hulp. In de bocht van de Julianalaan slipte Donderdag een motorrijder met duopassagiere. Beiden kregen uitwendige verwondingen en werden door de E.H.B.O en dr. H. Olthuis behandeld, waarna zij de reis per motor weer konden vervolgen. De heer B. W. Hoitink heeft op de vliegbasis Hackland te San An tonio in Texas zijn „preflight" ex amen met goed gevolg afgelegd. Hiermede heeft hij het eerste ge deelte van zijn vliegersopleiding, die ongeveer 16 maanden duurt, beëin digd. WASSENAAR EERVOLLE BENOEMING VOOR ZR DIONYSIA. Zuster Dionysia, lerares aan de R.K. Uloschool in de Kerkstraat, is door de Algemeen Overste van de Orde van de Franciscanessen van Oirschot per 1 Sepetmber a.s. be noemd tot Directrice van het Pensio naat „Catharinenberg" te Oisterwijk (N.B.). Zuster Dionysia is 14 jaar lerares in Wassenaar geweest. POLITIESCHIETWEDSTRUDEN. De Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging organiseerde giste ren op het Kon. Landgoed „Raap horst" de jaarlijkse onderlinge schietwedstrijden op pistool, 's Mor gens 10 uur werd begonnen en des middags omstreeks half vijf was de uitslag bekend. Commissaris J. J. Maandag en de voorzitter van de W. P. S. S., Hoofdinspecteur C. B. M. Wolf, reikten de prijzen uit. De Weisebeker, voor de beste prestatie op de pistoolwedstrijd, werd gewon nen door Th. J. van Haastregt, die 46 punten behaalde. De Hobokebeker, voor het hoogste gemiddelde op de wedstrijd en op de oefenavonden (pistool) werd gewonnen door E. R. Jürgens. De heer P. J. v. d. Krogt sr won twee bekers: de del Court van Krimpenbeker voor het hoogste aan tal „rozen" op de vier wapens en de VYV Wassenaar-beker voor het hoog ste totaal aan punten op de vier wa pens. De WV Wassenaar-beker werd zijn eigendom, omdat hij deze tro- phee thans voor de derde achtereen volgende maal veroverde. De Stuivenwold-beker voor de beste prestaties op scherp geweer werd uitgereikt aan P. A. Hitzert. Clubkampioen op pistool werd de heer Jurgens, clubkampioen op scherp geweer de heer Hitzert. De uitslag van de pistoolwedstrijd was: Klasse A: 1. J. Th. van Haastregt, 46 pt. 2. C. Lugthart, 45 pt. 3. W. P. de Boeck, 45 pt. 4. E. R. Jurgens, 44 pt. 5.*P. van Sintmaartensdijk, 44 pt. 6. P. J. v. d. Krogt 44 pt. Klasse B: 1. J. Vogels 39 pt. 2. Th. J. Joling, 38 pt. 3. J. T. Looijestijn, 37 pt. 4. C. B. M. Wolf, 36 pt. De uitslag van de pistoolwedstrijd voor genodigden was 1. R. P. J. van den Berg van Saparoesa, 47 pt. 2. Ba ron Schimmelpenninck van der Oye, 34 pt., 3. P. Zonneveld, 33 pt. Tenslotte was er nog gelegenheid op een geluksbaan de krachten te beproeven. Bij de heren werden de prestaties van Th. J. Joling, G. J. Boven. J. Toet en E. Stuvenwold be loond met een taart, bij de dames die van Mevr. Schwantje en Van mevr. v. d. Krogt. Verkeersmaatregel bij gevaarlijk kruispunt. Er is een eind gemaakt, aan de gevaarlijke situatie op het kruispunt Storm van 's Gravesande- weg-Kerkstraat, doordat voor het stukje van eerstgenoemde weg, dat langs het plantsoen loopt, eenrich tingverkeer is ingesteld. Het verkeer van de Stormweg dat naar de Kerk straat wil, moet nu om het plantsoen heenrijden. Op het kruispunt deden zich in het verleden nogal eens ge vaarlijke situaties voor, doordat het uitzicht slecht was. Medische dienst. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor me dische hulp in spoedgevallen wen den tot de artsen J. Baart de la Fail le, van Zuylen van Nijeveltstraat 108 tel 3018 en B. A. Geerlings, Storm van 's Gravesandeweg 64 tei. 2137. Van Zaterdagavond tot de volgen de week Zaterdag wordt de Apothe kers avond-, nacht- en Zondagsdienst waargenomen door Apotheek O. A. Singelenberg, Rij lesstraatweg 729, tel 9141.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2