Dulles gelooft er niet veel van Vijftien honderd meter onder de zeespiegel Er broeit wat in Marokko Nog een in ongenade Noordwijks grote schat werd door een tien-jarig gravertje opgedolven £eidöe Hcvaa DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Sprak Malenkof de waarheid 1 John Foster Dulles, de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken, heeft gisteren openlijk twijfel uitge sproken aan Malenkofs mededeling, dat Rusland in het bezit was van de waterstofbom. Op een persconferen tie zei Dulles, dat er voor en na Ma lenkofs mededeling, (verleden week Zaterdag) geen enkele explosie, die van een waterstofbom afkomstig had kunnen zijn, van Rusland uit was geregistreerd. Uit de rest van Malenkofs rede aldus minister Dulles, kan men de conclusie trekken, dat het Russische volk inderdaad gedwongen is ge weest om te arbeiden ten bate van een geweldig militair apparaat, zon der zich daarmee voldoende gebruiks_ goederen te kunnen verwerven. Nu heeft Malenkof beloofd daarin ver andering te zullen brengen en Ame rika hoopt, aldus Dulles, dat zulks inderdaad zal gebeuren, want het ware voor iedereen wenselijk, dat Rusland zijn inspanning meer richt, op de vrede dan op het oorlogsme chanisme. Dulles deelde overigens mee, dat zijn deskundigen in de Russische be groting geen aanwijzing hadden ge vonden, dat er een kleine percentage Waarschuwing aan Noordelijken John Foster Dulles, de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken, heeft de Noordelijken gewaarschuwd, dat men het als een schending van de wapenstilstand zal beschouwen als zij de krijgsgevangenen van de Verenigde Naties die tot gevangenis straffen zijn veroordeeld, niet. allen uitwisselen. In ieder geval zullen de. VN de communistische krijgsgevangenen die zich nu in dezelfde omstandig heden bevinden tot het laatste ogen blik vasthouden, ten einde er zeker van te zijn, dat de Noordelijken deze categorie niet achterhouden. Over de vraag of een schending van de wapenstilstandsvoorwaarden in dit opzicht tot een hervatting van de vijandelijkheden zou leiden, wilde Dulles nog maar niet nadenken, in ieder geval geen antwoord geven. Alleen zei hij herhaaldelijk, dat er nog geen reden was te veronderstel len, dat dit alles werkelijk zou ge beuren. Het is alleen maar. dat de Noordelijken zo sterk zijn in derge lijke methoden, zei hij. W anordelijkheden op Ceylon In geheel Ceylon is heftig gede monstreerd tegen het verhogen van de rijstprijs en tegen hogere tarieven voor het treinverkeer, electriciteits- leveringen en diensten der posterijen Te Colombo hebben politie en mili tairen drie maal op betogers gescho ten, waardoor tien a vijftien perso nen om het leven zijn gekomen. De regering heeft de noodtoestand af gekondigd. De Ceylonese premier Senanajake heeft verklaard, dat saboteurs spoor wegen hebben opgebroken en in sommige gevallen treinen en bussen hebben vernield. Hij deelde de Cey lonese Tweede Kamer mede, dat Woensdag bij de brandweer van Co lombo gedurende de gehele dag ge vallen van brandstichting zijn ge meld. Opstandige betogers hebben bus sen aangehouden en telefoon- en tele graafverbindingen verbroken. Voorts hebben zij met stenen naar openba re gebouwen geworpen. Senanajake deelde de volksverte genwoordigers mede, dat „geweten loze politieke leiders" de ordever stoorders hebben opgehitst. „De regering is echter vastbeslo ten een einde te maken aan het ban deloze geweld van een oproerige menigte. Zij zal orde en rust hand haven", verklaarde hij. Hulp aan Oostduitse arbeider Een veertien leden tellende com missie van het Internationaal Ver bond van Vrije Vakverenigingen heeft plannen besproken voor op richting van een speciaal fonds voor hulp aan Oost-Duitse arbeiders. Het fonds, zo heeft de algemene secretaris van het Verbond Olden- broek medegedeeld, zal aanvanke lijk een millioen Duitse Mark be dragen. Te Berlijn zal een perma nent bureau van het IVW worden ingericht om de arbeidsproblemen en omstandigheden in het onder Sowjet-invloed staande gebied te be studeren. Er zal een raad van vijf worden benoemd om op de werk zaamheden vanuit Berlijn toe te zien. Te New York is meegedeeld, dat de drie grote vakorganisaties in de, Verenigde Staten tezamen 110.000 dollar zullen bijdragen voor de hulp aan Oost-Duitse arbeiders. De A.F.L. en de C.I.O. schenken ieder 50.000 dollar, terwijl de Verenigde Mijn werkersorganisatie 10.000 dollar za' geven. Het geld zal door middel var I het I.V.V.V., in samenwerking me het West-Duitse vakverbond, worder verdeeld. van het nationale inkomen aan mili taire uitgaven was gewijd, maar de Russische begroting, aldus Dulles, is een onduidelijke affaire. Reeds enige dagen geleden is er op gewezen, dat er in de nieuwe Russi sche begroting een hoofdstuk voor komt, getiteld „andere uitgaven" en daarvoor is dit jaar 83 milliard roe bel gereserveerd. Men neemt aan, dat uit dit fonds o.a. de ontwikkeling van atoomwapens wordt bekostigd. Indien men deze post toevoegt aan die van de militaire uitgaven (110 milliard roebel) dan zullen de mili taire uitgaven voor de bewapening dit jaar dus 25 procent hoger zijn dan in 1952, in plaats van drie pro cent lager, zoals in de Opperste Sow- jet officieel is meegedeeld). De Oost-Berlijnse autoriteiten zyn bereid met Westberlynse function- narissen besprekingen te voeren over de technische zijde van maat regelen, die ten doel hebben het le ven in Berlijn te vergemakkelijken, aldus schrijft het semi-officiële Oost- berlynse blad „Berliner Zeitung". De loco-burgemeester van Oost- Berlijn en eerste secretaris van de Oostberlijnse afdeling van de S.E.D., Neumann, verklaarde Woensdag op een vergadering van het Oostber lijnse stadsbestuur, dat besprekingen over de openbare vervoersmiddelen en de strijd tegen ziekten de span ning in Berlijn zouden kunnen ver minderen. Volgens het blad noemde Neu mann als voorbeeld de vorige maand gesloten overeenkomst over de wa tervoorziening. De „Nieuwe Koers" zal Oost-Ber- lijn steeds aantrekkelijker voor de Westberlijners maken, aldus Neu mann. Regionen van eeuwige duisternis Terwijl professor Piccard in de Golf van Napels voorbereidingen treft om tot enige duizenden meters in zee af te dalen aan boord van zijn Bathyscaphe, hebben twee officieren van de Franse marine de grootste diepte bereikt waarop tot op heden een levend mens ooit is doorgedron gen. In een duiktoestel dat vrijwel gelijk is aan dat van Piccard hebben zij in de Middellandse Zee een diep te bereikt van 1500 meter. De gehele tocht duurde twee uur en 34 minuten. Vrijdag zullen de twee officieren een nieuwe afda ling ondernemen en dan hopen zij een diepte te bereiken van 2000 me ter. De Franse resident-generaal in Marokko, generaal Guillaume, is Woensdagavond per vliegtuig van Parijs naar Marokko vertrokken. De generaal is door de Franse re gering van zijn vacantie in de Alpen teruggeroepen, in verband met de toestand in Marokko. De sultan van Marokko heeft pre sident Auriol gevraagd om hulp bij het bestrijden van een actie, die er op is gericht de „wettige regering" (de sultan) omver te werpen. De sul tan zei, dat deze actie een hevige reactie zou kunnen ontketenen, „die zou kunnen ontaarden in bloedver gieten en de vrede in dit deel van de wereld zou kunnen verstoren". Volgens te Parijs ontvangen be richten heeft de pasja van Marra- ketsj, een tegenstander van de sul tan, 3.000 man cavallerie bewapend, waarmee hij de hoofdstad van de sultan, Rabat, zou kunnen overval len. Voorts wordt melding gemaakt van een grote bijeenkomst van krijgs lieden van de Berber-stam en van de plaatselijke opperhoofden. Deze bijeenkomst zou Donderdag of Vrij dag worden gehouden in het bolwerk van de pasja, van wie wordt gezegd, dat hij de sultan wil afzetten. Radio-Peking heeft Woensdag be kend gemaakt, dat Kowo Otsjik, de Noord-Koreaanse ambassadeur in communistisch China, uit het centra le comité van de Noord-Koreaanse arbeiderspartij is gestoten. Hij wordt beschuldigd van activiteit tegen de staat en van spionnage. De Noord- Koreaanse oudminister van buiten- lndse zaken Pak Hoeh Joeng deelt hetzelfde lot. Kowo Otsjik werd op 2 Januari 1950 tot gezant in Hongarije en in Maart 1952 tot ambassadeur in Pe king benoemd, aldus deelde radio Peking nog mede. DE AARDBEVINGEN OP DE IONISCHE EILANDEN. Op de getroffen eilanden lezen geestelijken Missen in de openlucht. De overlevenden van de ramp lijden honger en dorst en men vreest grote moeilijkheden, als niet zeer spoedig levensmiddelen kunnen worden aan gevoerd. In Argostoli, de hoofdstad van Cephalonia, kon men 120 ton ont plofbare stoffen in zee werpen kort voor de brand de opslagplaats bereik te. Het onlangs gebouwde paleis van justitie in deze plaats stortte Woens dag in kort nadat de minister van sociale zaken, die de rampgebieden bezoekt, het gebouw had verlaten. Een aantal ambtenaren van de tele graafdienst, die hier een post had den ingericht, kwamen om het le ven. Drie Britse oorlogsschepen zijn Donderdagochtend bij de getroffen eilanden voor anker gegaan'. Volgens onbevestigde berichten zinkt de gehele stad Argostoli lang- aam weg. De zee rondom de eilan den is zeer woest. In 1934 heeft William Beebe, een Amerikaan, een diepte bereikt van ruim 900 meter. Hij werkte met een Bathysphere, een bolvormig lichaam dat aan een stalen kabel van een schip af in het water werd gelaten. Hij was de eerste mens die de regi onen van de eeuwige duisternis be reikte Op dergelijke diepten ont breekt elk spoor van licht. De zon vermag slechts weinig door te drin gen in de diepten van de oceaan. Wat er aan licht is, is afkomstig van levende wezens, diepzeevissen en an dere schepsels, die lichtgevende or ganen bezitten. Het toestel waarmee Piccard op het ogenblik experimenteert is gebaseerd op een geheel ander beginsel. Het hangt niet aan een draad maar kan zich vrij bewegen en zorgt voor zijn eigen voortstuwing. Het voordeel van die methode is dat de onderzoe kers zich kunnen begeven waarheen zij willen, maar een nadeel is, dat zij geen contact hebben met het moe derschip, wanneer er iets gebeurt. Bij de Bathysphere kon men, wan neer men in ongerustheid verkeerde over het lot van de mannen in de stalen bol, het ding ophalen, zoals ook wel eens gebeurde wanneer de telefoonverbinding in het ongerede was geraakt. Wanneer echter de Bathyscaphe in moeilijkheden ge raakt, kan men haar niet ophalen. GESLAAGDE ACTIE VAN LEIDSE VINCENTIANEN Ruim 1500 gelukszoekertjes zochten naar de honderd in het strand begraven prijzen 80 Blikjes werden in twee uur gevonden Onbarmhartig, zoals eens op de goudvelden van het verre West Amerika, legde de zon gistermiddag zijn loden last op de gebruinde rug getjes van honderden schatgraver- tjes, die naar Noordwijk gekomen wa ren om daar twee uur in het warme, rulle zand naar rijkdom te zoeken. Reeds om twee uur verdrongen de gelukzoekertjes zich rond de touwen, die het veld vol schatten van het overige strand scheidden. Ogen schijnlijk leek het stukje grond niet te verschillen met de overige plekjes van de Nederlandse kuststrook^ maar in de nacht van Dinsdag op Woens dag hadden Leidse Vincentianen 30 centimeter onder het zand 99 busjes Laatste Berichten GESTRANDE NEDERLANDERS IN FRANKRIJK. Het ministerie van buitenlandse zaken deelt mede: Blijkens een tele fonische mededeling van de Neder landse ambassade te Parijs bestaat er onder de in Parijs door de stakin gen opgehouden Nederlandse toeris ten, geen noodtoestand. De ambassa de heeft vrijheid gekregen de ge troffen vacantiegangers uit hun even tuele moeilijkheden te helpen. Een gedeelte van de reizigers keert naar Nederland terug met de versterkte KLM-diensten. Daarnaast zorgt een Nederlands reisbureau met Belgische bussen naar behoefte voor vervoer naar de Belgische grens, vanwaar de trein zorgt voor verdere reisge legenheid naar Nederland. Voorzover de Nederlandse ambassade bekend is, willen van Parijs uit 5 t 600 Ne derlanders op deze wijze naar huis terugkeren. Ernstige moeilijkheden onder de Nederlanders, die in andere delen van Frankrijk zijn gestrand, zijn tot dusver niet gerapporteerd. Waar no dig, zal ook daar gezocht worden naar geschikte reisgelegenheid voor terugkeer naar huis. GRIEKENLAND ZWAAR GETEISTERD. Volgens de laatste door de Griek se gezant te Den Haag ontvangen telegrammen worden nog steeds aard schokken geregistreerd op de Ionische eilanden. Zij betekenen een uitbrei ding van het aantal slachtoffers en daklozen. Op het eiland Cephalonia wordt behalve de verwoesting van de hoofdstad Argostoli ook de totale vernieling gemeld van de stad Lixou- ri. Men telt vele zwaar gewonden. Het is onmogelijk de radeloosheid te beschrijven van de eilandbewo ners, die vragen met spoed te wor den geëvacueerd. De top van de berg Ainos is op verschillende plaatsen geheel gesple ten. Grote rotsblokken stortten om laag, richtten grote verwoestingen aan en versperren thans de wegen. Vele doden bevinden zich onder het puin. Ook op de eilanden Itahaka en Zan- te werd opnieuw een aantal aard schokken geregistreerd. De stad Zante werd verwoest. Twee dorpen op het eiland Ithaka zijn met de grond gelijk gemaakt. Ook op de Peloponnesos stortten in de steden Patras en Kyllini een groot aantal huizen in. Daar werd een aantal personen gewond. Direct na ontvangst van het nieuws betreffende de natuurramp in Grie kenland. waarbij tot nu toe reeds 400 doden, 300 gewonden en 3000 daklozen zijn te betreuren, heeft de Care-mission in Den Haag bekend gemaakt, dat door een ieder hulp aan de Griekse slachtoffers geboden kan worden door geld te storten op girono. 512679. Zij heeft reeds een aanvang gemaakt met het uitreiken van voedsel, dekens, linnengoed en kledingpakketten. Bijna 100.000 Oost-Duitsers hebben Woensdag in West-Berlijn levensmid delenpakketten afgehaald. In totaal zijn sedert de actie begon meer dan 2.5 millioen pakketten uitgereikt. Westberlijnse functionnarissen heb ben een verklaring van de Oostber lijnse loco-burgemeester Neumann tegengesproken, volgens welke in West-Berlijn een zwarte handel in voedselpakketten is ontstaan. Wel komt het voor, zo zeiden zij, dat Oost-Duitsers een gedeelte van de inhoud der pakketten verkopen om met de opbrengst daarvan artikelen te kopen, die nog schaarser zijn in Oost-Duitsiand. GEM AANKONDIGING STREMMING RIJVERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 17 Augustus 1953. het rij verkeer van de Nieuwe Mare en van de Korte Mare naar de Oude Singel en over de Marebrug, gedu rende pl.m. negen maanden zal zijn gestremd. 6081 C. P. VAN O YEN 25 JAAR ZETTER BIJ A. W. SIJTHOFF'S UITG. MIJ. Vandaag was het 25 jaar geleden, dat de heer C. P. van Oyen als zet ter in dienst trad bij A. W. Sijthoffs Uitg. My. N V. Hij werd daarom he denmorgen met zijn familie temid den van het voltallig personeel ge huldigd. De directeur, die hem als eerste toesprak, vestigde de aandacht op de grote vakbekwaamheid en toewijding van de jubilaris, die voor zijn werk tempo en verantwoordelijkheidsge voel een uiterst betrouwbare kracht is gebleken, vooral bij opdrachten, die speciale zorg en aandacht ver eisten. Hij dankte hem daarvoor, ook na mens commissarissen, en overhandig de hem als geschenk een enveloppe met inhoud, een fraai bloemstuk en het diploma van de Mij. voor Nij verheid en Handel. Mevrouw v. Oyen mocht een ruiker rozen in ontvangst nemen. Ook de procuratiehouder sprak woorden van waardering. Een der collega's die vervolgens de jubilaris huldigde, gewaagdp in waarderende woorden van diens personeel eveneens een enveloppe trouw, persoonlijkheid en karakter vastheid en bood hem namens het met inhoud aan en een keurig uitge voerd herinneringsalbum. Tenslotte mocht de heer van Oyen nog een taart in ontvangst nemen, die hem namens de kaartclub „Rui ten Zeven" werd overhandigd door de voorzitter De jubilaris bedankte alle aanwe zigen voor de hem gebrachte hulde en bracht de dag verder door in de hui selijke kring. met prijskaarten begraven, benevens de kostbare kist, waarin zich de 100 Hollandse guldens bevonden. Gehaast geluk. Om kwart over twee waren reeds meer dan duizend gelukzoekertjes de kassa gepasseerd en nog steeds was de toeloop der delvertjes niet gestremd. Toen om half drie de goudgraver- tjes een plekje op het werkterrein uitgezocht hadden en hoofd-inspec- teur Merkelbach met een echt pistool het startsein loste, zakten ruim 1300 kinderen door hun knieën om met 'n vervaarlijke werklust ieder plekje van het strand 30 centimeter diep om te woelen. De heer K. Vlasveld, die achter de loudspeaker de delvertjes van goede raad voorzag en de duizenden toeschouwers uitlegde, wat er nu eigenlijk precies aan de hand was, behoefde na het startsein niet lang te wachten, voordat hij de eerste ge lukkige vondst kon aankondigen. Reeds een paar minuten na half drie rende de eerste gelukkige trots met een opgedolven prijsblikje naar de prijzentent, spoedig gevolgd door ruim tien kameraadjes, die eveneens op het juiste plaatsje hun woelende vingertjes in het hete zand gestoken hadden. Het grote moment. Omstreekt drie uur waren meer dan 25 blikjes bij de prij zencommissie ingeleverd en een gelijk aantal prij zen van eigenaar veranderd, maar de grote schat verschool zich nog onder het zwijgende zand en koortsachtig zwoegden de delvertjes voort, met de mogelijkheid van deze rijkdom nog steeds voor ogen. De St. Paulusband uit Leiden, die voor de wedstrijd als vriendelijke rattenvanger van Hameien over het strand getrokken was en vele honder den kinderen naar het schattenveld gevoerd had, stond reeds bij de poli- LIEFDEWERK „OUD PAPIER" De heer Th. M. W. Bergers te Leiden is benoemd tot hoofdbestuurs lid van het Nationaal Liefdewerk „Oud Papier" waarvan een zetel gevestigd is te Amsterdam. KATHOLIEKE JEUGDZORG Op het feest van Maria ten Hemel opneming is er een H. Mis om 9 uur in de kapel van het St. Franciscus Liefdewerk, ingang Nieuwstraat 45. Evenzo op Zondag 16 Augustus. R. K. HARMONIE-KAPEL Alle muzikanten van de R. K. Har monie-kapel worden herinnerd aan het concert, dat hedenavond plaats vindt in de Van der Duinstraat. Het bestuur hoopt, dat, evenals gisteren, niemand zal ontbreken. De muzikan ten worden verzocht aanwezig te zijn om 10 minuten vóór 8. Burgerlijke Stand Geboren: Gerda Augusta, dr van F. Sanders en E. H. Schlagwein; Maria Henriëtte, dr van H. L. Voorn en C. M. van Rijn; Johannes zn van P. Hachmer en G. Hoffman; Corne lls Jacobus zn van G. A. Brandt en J. Leugering; Bonita Wilhelmina dr van N. Optendrees en J. M. Schma- le; Wilhelmus Johannes, zn van W. Duij verman en J. Crame; Johannes Gerardus zn van Th. W. van Leij- den en G. van Strater; Pieter zn van H. Staal en M. L. C. Hoogeveen Ma rianne Petronella, dr van S. Ter Louw en A. M. den Ouden; Leonar- dus Cornells, zn van L. H. Piek en M. P. van der Velden; Margaretha Cornelia Johanna Maria, dr van C. S. M. Verdegaal en A. A. van Went. Gehuwd: P. J. Schot en G. Tam- minga; J. Vermeulen en M. J. Swaak J. Kukler en C. Lunenburg; F. van der Kaay en H. Petiet; A. G. Ver- gunst en G. van der Maas; A. J. C van Dijke en G. van Egmond; C. J. van den Berg en J. van Schoonder- woerd den Bezemer; A. Slegtenhorst en P. Boelee; E. Sieders en G. van As. tiepost opgesteld om de hoofdprijs- winnaar een waardige ontvangst te bereiden, toen enkele Vincentianen, die op het veld inspecteerden of er niet met schoppen of andere verbo den werktuigen gewerkt werd en die wisten waar de hoofdprijs zich be vond, een paar benauwde momenten beleefden. Twee ondernemende knaapjes wa ren namelijk tegelijk het kleine stukje grond, waar de schat zich bevond, aan het bewerken en de Vincentianen waren al over een Salomons oordeel aan het peinzen, wanneer beide ge lukzoekertjes op hetzelfde moment 'n deel van de kist zouden ontdekken. Onkundig van de naderende ont knoping en aangevuurd door de heer Vlasveld werkten de honderden gra- vertjes als een nijvere mierenhoop verder en de verwachte complicatie bleef uit! Precies 9 minuten over drie, 39 minuten nadat het startsein geklon ken had, galmde een luide schreeuw over het veld. Ogenblikkelijk werd overal het werk neergelegd en de feestelijke mars van de St. Paulus band kondigde aan dat de hoofdprijs aan de bodem ontrukt was. Sjaak vond het maar matig Gezeten op de schouders van de heren S. Schermer Voest en J. Som- meling, secretaris en penningmees ter van de St. Vincentiusvereniging Leiden, met de grote, donkerbruine kist stijf onder zijn armen geklemd, bereikte de 10-jarige Sjaakje Luis- terberg uit Roosendaal, die momen teel bij zijn oom in Noordwijk logeert, de politiepost, waar hem een luide ovatie van zijn collega-gravertjes wachtte. Deze openbare hulde was aan Sjaak echter niet besteed; het was hem aan te zien, dat hij het maar een onge makkelijke vertoning vond en in 'n wip was hij verdwenen, toen de jury hem vertelde, dat hij maar even zijn oom moest gaan halen om de prijs in ontvangst te nemen. Schat gevonden; moeder zoek Alhoewel de grote schat opgedol ven -was, betekende dit helemaal niet, dat de schatgraverij nu ten ein de was. Meer dan de helft der prijs- blikjes bevond zich nog in het zand en de huldiging van Sjaak was daar om maar een zeer korte onderbre king van de werkzaamheden, die on middellijk met hernieuwde moed hervat werden. Doorlopend werd de drukkende atmospheer verscheurd door een juichende triomphkreet en de pryzentent werd zichtbaar leger. Tussen al dit zwoegen en succes door, was de politiepost getuige van een geheel ander toneel. Tientallen huilende schatgravertjes, die in htm koortsachtige haast naar delfstoffen, soms een schat gevonden hadden, maar hun moeder verloren waren, kwamen dit onder een stroom van tranen aan de post melden en de heer Vlasveld onderbrak telkens weer zijn aanmoedigingskreten met vriendelijke verzoeken tot de moe ders van Josje, Jantje en Truusje om hun bedroefde spruit bij de politie post te komen ophalen. Niets opgedolven; toch prijs Twee uur graven duurt ook voor bijzonder enthousiaste gravertjes erg lang en alhoewel vele tientallen doorzettertjes tot de laatste minuut in volle actie bleven, hadden de meesten hun pogingen al voor die tijd opgegeven en wachtten met spanning op de verloting van de niet opgedolven prijzen, die om half vijf via de afgescheurde contrölenummers plaats had. Ongeveer twintig prijsblikjes ble ken om half vijf nog in het zand ver borgen te sjjn en op de politiepost werd het vergeefse zwoegen van 20 gravertjes beloond met deze overge bleven pryzen. Om 5 uur was het geplunderde schattenveld door de ruim 1500 avontuurzoekertjes, die aan deze schatgraverij hebben deelgenomen, verlaten en de St. Vincentiusvereni ging, die geduenrde de middag de belangstelling van pastoor Bende uit Noordwijk en de heer Visser van de Noordwij kse V.V.V. mocht ondervinden, kon terugzien op een geslaagde actie, welke zeker het vol gend jaar wel herhaald zal wordpn.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2