Ned, athletiekploeg verloor met ere O verdijk werd winnaar in de 25-k.m.-loop te Schiedam Een zware nederlaag van de Nederlandse tennisploeg MAANDAG 10 AUGUSTUS 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Duitsland winnaar bij de dames en heren Nederland heeft het tweevoudig: athletiekduel met Duitsland verlo ren. Maar het is een eervolle neder laag: geworden. De Nederlandse da mes moesten met slechts twee pun ten verschil (46 y2 om 48}^) de eer ste plaats aan haar tegenstandsters afstaan. Bij de heren was het ver schil maar wie had dat ook anders verwacht? groter. Zeventig pun ten bedroeg (187 tegen 117) de winst, waarmee de Duitsers naar hun vaderland terugkeerden. Doch de wijze, waarop de oranjebroeken zich teweer stelden was, na de kleurloze vertoning van een week geleden te Antwerpen, bepaald opwekkend. Toch hadden de ruim tienduizend mensen die het knussen en het zich in de zon badende Emma-sportpark te Treebeek bevolkten, thuis mis schien nog wel van een Nederlandse overwinning bij de dames kunnen verhalen. Een blessure heeft deze zege echter in de weg gestaan, want de verwonding aan de knieband van Fanny Blankers-Koen speelde de Amsterdamse na het afwerken van de 80 meter horden parten, waar door het raadzamer werd geacht haar voor de 100 meter terug te trekken. Dat kostte het Nederlandse team on getwijfeld enkele, en bij een 48 H 46 y2 nederlaag, wel heel kostbare punten. Op die 80 meter horden was Fan ny reeds met een pijnlijke knie, van start gegaan, veranderde daardoor van pas, raakte als gevolg daarvan echter uit balans en kwam even in aanraking met de vierde horde. Een en ander vormde voor de Amster damse echter toch geen al te grote handicap, om haar rivale, Maria San- der in een zeer spannende finish op de streep te slaan: beiden 11,4 sécon de. Willy Lust liet zich overigens ook niet onbetuigd. In 11,6 sec. nam zij fraai de derde plaats voor haar re kening. Maar dit nummer had van Fanny Blankers-Koen veel geëist, erg veel zelfs. Trekkebenend en met een van pijn vertrokken gezicht liep zy terug naar haar trainingspak. „Wat zou je denken van de 100 me ter", vroeg zij even later aan haar coach en echtgenoot Jan Blankers. „Ja, dat zal je zelf wel het beste kunnen beoordelen", was diens ant woord. Fanny Blankers-Koen ging chef d'équipe van der Heyden ver tellen, dat zij op de 100 m. verstek liet gaan. Zo vertrokken op de 100 meter Puck Brouwer en Gré de Jongh voor Nederland. Voor het Ce lebes-meisje werd het een bijzonder prettige race. Niet alleen dat zij in 12,- sec. de zege voor zich op eiste daarbij Maria Sander met 0,1 sec. verschil kloppend doch bovendien betekende dit, dat zij het deze middag tot een dubbele over winning had gebracht. Ook op de 200 meter had zij nl. haar team in 24.1 sec. zegevierend over de eindstreep gebracht. Helga Arentz bleek op het rechte eind niet tegen de snelheid van haar concurrente bestand en moest in 24,9 sec. het hoofd voor Puck Brouwer buigen. Gré de Jongh nam met 25,2 sec. uitstekend de der de plaats voor haar rekening, even- de. Eerder op de middag hadden Ne- derhand en Broeken op de 110 meter horden een reprise gegeven van het stukje, dat zij zeven dagen geleden op de sintels van het Beerschot-ter rein hadden weggegeven. Ook nu weer gingen zij als een en twee (bei den 15,2 sec.) over de streep, daar mee Nederland opnieuw aan 12 pun ten helpend. De lange Visser bleek aan 7.20 me ter ruimschoots voldoende te hebben om ook het verspringen in handen van onze landgenoten te brengen. De overige vijf deelnemers, van wie de in België woonachtige Nederlan der Wessels met 6.88 meter derde werd, kwamen geen van alle boven de 7 meter-rens. Rem en van der Wees benutten de 800 meter, om hun persoonliijke records belangrijk scherper te stel len. In het gevecht met Cleve en Friedrich, die er 300 meter voor het einde vandoor gingen en niet te ach terhalen waren, waren zij volmaakt kansloos. Maar aan het hoge tempo trokken zij zich zodanig op, dat .zij resp. 1 min. 53.8 sec. (derde plaats) en 1 min 55.4 sec. noteerden. Govers en van den Wildenberg deden het zelfde op de 1500 meter. Lamers ze gevierde fraai in 3 min. 51.8 sec., Schlegel werd tweede in 3 min 52.8 sec., en van den Wildenberg en Go- vers resp. derde en vijfde in de bes te tijd, ooit door hen gemaakt, 3 min. 56.2 sec. en 3 min. 58 sec. Fekkes, onze 5.000 meter-man die thans uit stekend in vorm is, voelde blijkbaar ook wel voor zoiets. Hij deed geen half werk, want op de 5 kilometer, prachtig door de Duitse crack (voor wie het een race tegen het horloge was) Schade in 14 min. 28.8 sec. ge wonnen, nam hij in een bijzonder knappe 14 min. 44.4 sec. de tweede plaats voor zijn rekening. Hij ver beterde hiermee zijn persoonlijk re cord met ruim 14 seconden. Mali- paard, die vierde werd, wilde niet voor hem onder doen en kwam in 15 min. 11 sec. wederom onder zijn persoonlijke beste tijd. NIEUW WERELDRECORD SPEERWERPEN VAN HELD. Bij wedstrijden te Pasadena heeft Bus Held van de Olympic Club te San Francisco het wereldrecord speerwerpen verbeterd tot 80.41 m. (263 ft 10 inches). Het oude record stond met 78.70 meter ten name van de Fin Nikka- nen en dateert van 16 October 1938. Franklin Held van de Olympische Club te San Francisco, is de eerste athleet, die bij het speerwerpen de 80 meter heeft overschreden. Hij was hfj de Olympische Spelen te Helsinki negende geworden met een worp van 68.42 meter. De gouden medaille ging toen naar zijn landgenoot Young met 73.78 meter. Alhoewel Held en Young enkele weken geleden ieder al meer dan 76 meter hadden gehaald kwam de re cordworp van Held, een prestatie, welke men ongeveer even hoog aan zou moeten slaan als een tijd van 4 minuten voor de mijl, toch als een verrassing. Ze werd verricht tijdens wedstrijden van het John Muir col lege en de wedstrijdleider Don Win- ton heeft verklaard, dat officiële er kenning als wereldrecord zal worden aangevraagd. De kamprechter Emil Breitkerutz heeft de desbetreffende aanvraag reeds getekend. De Amsterdamse lange afstandlo-1 plaats had gewisseld. De Alblasser- per Overdijk won Zondagmiddag een wedstrijd over 25 km. georgani seerd door de athletiekvereniging SW te Schiedam. Zijn tijd bedroeg 1 uur 34 min. 1 sec. hetgeen 3 min. 48 sec. meer was dan de tijd, welke Janus van der Zande hiervoor nodig had. De Nederlandse kampioen liep deze race echter buiten mededinging mee. Drie en dertig athleten verschenen aan de start voor deze wedstrijd waarvoor een parcours van ca. 5 km. in de omgeving van het SW- terrein was uitgezet. Voor velen van hen bleek de warme zon echter funest, zodat slechts 19 lopers de strijd tot een goed einde konden brengen. Onder de uitvallers be vonden zich o.m. de Koning (Olym- pia '47), Van der Linden (Holland) en De Groot (SW) de laatste we gens een knieblessure. De eerste 5 km. konden slechts 4 athleten het straffe tempo van Van dammer kwam echter niet verder meer en de situatie bleef onveran derd- ook achter deze vijf lopers, waar Schikhof en De Jong een re gelmatige wedstrijd liepen en eervol eindigden. De uitslag werd dus officieel: 1. J. Overdijk (AAC) 25 km. in 1 uur 34 min. 1 sec. 2. A. Moons (PSV) 1 uur 35 min. 55 sec. 3. W. Bravenboer (Alblasserdam) 1 uur 38 min. 44 sec. 4. C. Stolker (Trekvo gels) 1 uur 40 min. 57 sec. 4. J. Schik hof (Minerva). 6. J. de Jong (GAC) 7 J. Smits (AAV ?36). 8. G. Weyman (Minerva). 9. F. Muurling (AAC). 10. M. J. van Poelgeest (BI. Wit). Op de 14de plaats eindigde J. A. Arler (AHC) als eerste B-klasser. Onder bijzonder goede weersom standigheden en grote publieke be langstelling werden Zaterdag op het Sneekermeer de eerste twee inter nationale wedstrijden gehouden in de Valken-klasse. De stuurlieden waren Noren, Finnen, Zweden, Oostenrij kers, Fransen, Engelsen, Denen, Bel gen, Zwitsers en Nederlanders, allen zeilers van naam, die trachten in Nederland het internationale kam pioenschap in de Valkenklasse te verwerven. De wedstrijd als zodanig was bui tengewoon imponerend en 22 Val ken kwamen aan de start. In de och tend was er weinig wind, maar te gen de middag werd dit beter, door dat de wind opstak. De olympische telling werd bij deze wedstrijd toegepast. "Zaterdagochtend was de stand: 1. K. Jirasko (Oost.) 1423 pnt.; 2. R. Mulder (Ned.) 1122 pnt.; 3. M. Breu- ning (Ned.) 946 pnt.; 4. H. Cundall (Gr. Br.) 821 pnt.; 5. B. Damgaard Petersen (Den.) 724 pnt. Zaterdagmiddag luidde de stand: 1. R. Mulder (Ned.) 1423 pnt.; 2. K. Jirasko (Oost.) 1122 pnt.; 3. J. J. van der Veen (Ned.) 946 pnt.; 4. H. Pe- dersen (Den.) 821 pnt.; 5. J. D. Cross (Gr. Br.) 724 pnt. Het totaalklassement na de eerste dag was: 1/2. ex aequo K. Jirasko (Oost.) en R. Mulder (Ned.) ieder 2545 pnt.; 3. H. Pedersen (Den.) 1399 pnt.; 4. B. Damgaard Petersen (Den.) 1369 pnt.; 5. J. J. van der Veen (Ned.) 1290 pnt. DE NIEUW LOOSDRECHT-WEEK. Een heerlyk zonnetje en een ma tige bries, die later nog wat af- flauwde, begunstieden de laatste dag van de Nieuw-Loosdrecht-week, wel ke de serie zeilevenementen op de Loosdrechtse Plassen heeft beslo ten. Verscheidene bekende zeilers gin gen ook op deze driedaagse met de hoofdprijzen strijken. In de Valkenklasse A deed zich het merkwaardige geval voor, dat de beide candidaten voor de hoofd prijs, H. J. Mathieu met de „Coppel- stoek" en C. Groot met de „Annema- rie" met elkaar in* aanvaring kwa men. Beiden dienden een protest in. Nadat de betreffende commissie een serie getuigen had gehoord en ander, protest van eerstgenoemde toegwezen. half uur vergaderd had, werd het Mathieu, die als tweede finishte, werd nu hoofdprijswinnaar. Groot, die Zondag won, werd gediskwalifi ceerd. De voornaamste uitslagen van de laatste dag luiden: Valken A: 1. mej. A. E. v. d. Man- dele. 2. H. J. Mathieu. 3. C. J. v. d. Jagt. Hoofdprijs: H. J. Mathieu, 82 pun ten. Flying Dutchman: 1. K. de Boer. Sharpies A: 1. B. Verhagen. 2. B. Kraan Jr. 3. A. Roland Holst. Hoofdprijs: H. Stellingwerf, 51 punten. Olympiajollen: 1. J. Verkuylen. 2. J. Huisman Jr. 3. B. W. Willems. Hoofdprijs: H. Sleeswij k, Loos- drecht, 65 punten. BM-klase: 1. Th. Paulsen. 2. B. F. M. Palsma. Hoofdprijs: Th. Paulsen, 47 punten. Vrijheid A: 1. E. de Haas Jr. 2. H. Blok. 3. J. Stenhuis. Hoofdprijs: E. de Haas Jr., 35 punten. 16 M2.eenheidsklasse A: 1. S. v. d. Steeg. 2. H. S. de Vries Jr. 3. B. C. Graeve. Hoofdprijs: S. v. d. Steeg, 89 punten. Pampus: 1. S. J. de Jong. 2. W. Jaarsma. 3. A. Sprenger. Hoofdprijs: S. J. de Jong, 53 punten. 12 voetsjollen: 1. A. W. Reyers. 2. G. J. Leverland. D. Hoekstra. Hoofd prijs: A. W. Reyers, 71 punten. Jeugdklasse: 1. Jac. Albers. 2. S. Korver. 3. II. F. van Rijmenam. Hoofdprijs: Jac. Albers, 82 punten. DE HOLLAND WEEK. Na het eerste deel van de Hol land week op de Loosdrechtse Plas sen zijn de grotere jachten aan bod gekomen op de Zuiderzee, o.m. in de Flevorace. n Aanvankelijk waren ook hier inter nationale westrijden in de Flying Dutchmanklasse vastgesteld, waar aan een viertal Duitsers zouden deel nemen. Zij zijn evenals in Loos- drecht niet verschenen en deze klas se werd nu wederom met „vlag en wimpel" gewonnen door de „Firth- jofna" van Van Duyl. Hij kwam hier door in het bezit van de Prins Bern- hard-prijs, een model van een Flying Dutchman. De voornaamste uitslagen luiden: Flevorace: eerste dag: ronde- en plabodemjachten: 1. H. Scheffer. 2. J Scheffer. 3. ir. J. Loeff. Drakenklasse: 1 J. van den Berg. 2? ir. J. C. P. Hofkes. R.OR.C.-jachten klasse 4: 1. J. H. van de Stadt. 2. H. P. Heinen. 3. H Bollemeijer. R.O.R.C.-jachten klasse 3: 1. dr. P. R. Baarsma. 2. G. J. Matthieu. 3. A \V. da Gier R.O.R.C.-jachten klasse 2: 1. G. Sikkema. 2. F. Hamming. Tweede dag- ronde- en platbodem- jachten: 1. ir J. Loeff, plus hoofd prijs. 2. J. S. van Mesdag. 3. mr. W. H. Dudok van Heel. Drakenklasse: 1. S. Bakker. 2. P. H Keegstra. 3. J. van den Berg., plus hoofdprijs. R.O.R.C.-jachten klasse 4: 1. J. H. van de Stadt. plus hoofdprijs. 2. J. D. Gunnink. R.O.R.C.-jachten klasse 3: 1. dr. P. R Baarsma, plus hoofdprijs. 2. A. W. de Gier. 3. ir. J. C. van Hoolwerff. R.O.R.C.-jachten klasse 2: 1. G. Sikkema. 2. J. A. Bijl. Nationale wedstrijden op 8 Aug.: ronde- en platbodem jachten: 1. J. S. van Mesdag. 2. ir. J. Loeff. 3. J Scheffer. ïïs^rdlt'o^'drriomttër1^ wijder Zande volgen, nl OyerdML zy weliswaar in 12,2 sec. met Ingrid Bravenboer, Stolker en Moons. De, Kühn de buit moest delen gedaan overigen volgden meestal nog in groepjes op grotere afstand. Na 10 km. liep alleen nog Overdijk in het spoor van Van der Zande, Van der Linden had toen al 250 m. achter stand, gevolgd op 100 m. door Stolker en Bravenboer. De rest van het veld lag over een lengte van een paar km. geheel verspreid. Halverwege de race liep Van der Zande voor goed van Overdijk weg en Van der Lmden kreeg een inzinking, welke hem naar de zesde plaats terug wierp. Ook Stolker moest hier Bra venboer en Moons laten passeren. In de vierde ronde kwam de laatste wijziging in de kopgroep. Overdijk liep ruim 2 min. achter Van der Zande nog steeds op de tweede plaats, maar Moons werd bedreigd door Bravenboer, die met Stolker van had. De verwachting, dat de Duitse ath letes de technische nummers vrij wel alle naar zich toe zouden halen, is bewaarheid geworden. Alleen het hoogspringen leverde een Nederlands succes op. Een aanzienlijk succes, want Dinie Hilbrandie sprong de res pectabele hoogte van 1.60 meter, een nieuw persoonlijk record. En de zeer jeugdige, uit het noorden stammen de Elly Hobers wilde hierbij niet ten achter blijven. Met 1.53 meter werd zij tweede, een afstand die ook al een persoonlijk beste prestatie be tekende. Maar op kogelstoten, dis cus- en speerwerpen gingen de bei de eerste plaatsen naar de Duitse dames. Willy Lust zorgde ervoor dat het bij het verspringen anders ging. Bleek Erika Fisch met 5.75 meter onbereikbaar voor haar, de tweede plaats eigende zij zich overtuigend met 5.62 meter toe. Ans Panhorst Niessink kwam bij het kogelstoten overigens ook met een surprise aan dragen door de nationale kampioene Jo van Schouwen-Cramer met 1 cen timeter verschil (11.41 meter tegen 11.40) terug te wijzen. Ondanks twee uitgesproken slech te wissels wisten Fanny Blankers (die nu weer van de partij was en als^ eerste startte), Dicky van Dijk, Gré de Jongh en Puck Brouwer ten slotte van de 4 x 100 meter estafette een onbedreigde Nederlandse over winning in 47,6 sec te maken. DE HERENNUMMERS. Dat de heren het tegen de Duit sers, die op het ogenblik weer uit een onuitputtelijk schijnend arsenaal van klasse-lopers kunnen putten, zouden afleggen, er was niemand die daaraan twijfelde. Maar de Ne derlandse heren hebben toch laten zien en het was prettig dat te merken dat wanneer het er op aan komt er wel degelijk „geknokt" kan worden voor de punten. De geest was over de oranje-broeken vaardig geworden. Er werd de beste reputaties van de mensen die het tegen hen moesten opnemen, ten spijt, fel aan getrokken en zo kon het gebeuren, dat op de 100 meter Rulander vorige week door de Belgische gebroeders Vercruysse kansloos geslagen naar een even fraaie als verrassende zege liep. Dank zy een zeer sterke finish werd hy in 11 sec. precies eerste vóór Jensen, voor wie de horloges op de zelfde tijd werden afgestopt. En in valler Sleeuwenhoek, die de wegens de oefening „Drietand" afwezige Hardeveld verving, paste zich uit stekend in het milieu aan en arri veerde in even evens 11 sec. als der Werner Lüg heeft op 29 Juni 1952 te Berlijn tijdens de Duitse kampioen schappen de 1500 meter afgelegd in 3 min. 43 sec. Deze tijd is door de I.A. A.F. thans als wereldrecord erkend. Lüg is voor dit nummer thans wereld recordhouder tezamen met de beide Zweden Haegg en Strand. Tijdens de athletiekwedstrijden van het internationale sportfestival te Boe karest zijn wee wereldrecords verbe terd. Een Russische damesploeg bracht het wereldrecord 4 x 200 meter estafette omlaag met maar liefst 3,3 sec. Het team noteerde een tijd van 1 min. 36,4 sec. Het oude record stond op naam van een Russische en een Britse dis- trictsploeg met 1 min. 39,7 sec., respec tievelijk in 1951 en 1952 gemaakt. Daar na werd het record reeds twee maal verbeterd. De eerste maal door een Oost-Duitse ploeg, die 1 min. 39,5 sec. liet afdrukken en vervolgens door een Russische ploeg met 1 min. 39.sec. Deze records zijn evenwel nog niet er kend. Het tweede wereldrecord, dat werd verbeterd, was dat van de dames vijf kamp. De Russin Alexandra Tchoudi- na behaalde een puntentotaal van 4.888 punten. Het oude record stond op naam van onze landgenote Fanny Blankers- Koen met 4410 punten sedert 15/16 September 1951 te Amsterdam gemaakt. MIJL De Zweedse athleet John Ljunggren is er te Boras in geslaagd het wereld record 30 mijl snelwandelen, dat sedert 1 Juni 1952 met 4 uur 21 min. 12.6 sec. op naam stond van de Hongaar Roka, te verbeteren. Ljunggren legde de af stand af in 4 uur 21 min. 11.sec. België won met 31-3 Bij prachtig weer en voor een tal rijk publiek is Zaterdag te Oostende de landen wedstrijd NederlandBel gië begonnen. In de eerste partij won Geelhand (B.) met 68 75 62 van Kryt (N.). De beide tegenstanders instal leerden zich op de baseline met het gevolg, dat sommige schier einde loze rally-duels werden gevoerd. Toch had de strijd tal van interes sante momenten. In de eerste set was Kryt beweeglijker en had hij een betere controle over zyn slagen. Hij bracht deze set met 86 op zijn naam. In de tweede had het spel hetzelfde karakter, en slechts zelden waagden de tegenstanders zich aan het net. De Belg, die het best tegen de hitte bestand bleek, won met 75. Ook de derde set was voor Geelhand, die nu de goede cadans gevonden had en bij wijlen schitte rend speelde. De tweede partij bracht Froment (B.) en Wiegers (N.) tegenover el kaar. De jonge Froment, physiek de mindere, verdedigde zich met leeu wenmoed tegen de sterk aanvallende Nederlander. Wiegers scoorde pun ten met goede smashes, maar kon toch niet verhinderen, dat Froment tot 53 uitliep. Het werd 54 maar de tiende game en de set was voor de Belg, de tweede set ging met de ielfde cijfers 64 naar Wiegers, die profiteerde van een lichte inzinking van Froment. De Belg herstelde zich echter in de derde set welke hij zonder veel moeite met 62 won. In de derde partij, tussen Delire (B.) en Holst (N.) stond het spel op zeer behoorlijk peil. Holst bracht Delire enkele malen in moeilijke po sitie met zijn narde en zuivere back hand. Toch ging de eerste set met 64 naar Delire, die aan het net prachtig speelde. De tweede set bracht een even spannende strijd, en nu gaf de accurate backhand van Holst de doorslag in zijn voordeel. Hij won deze set met 64. In de derde toonde Delire zich in zijn volle kracht. Hij overweldigde Holst met dodelijke afmaakslagen aan het net en nam deze set in snel tempo met 6—2. Ook de vierde partij werd een Belgische zege want Van den Eynde bleef met 6—2 3—6 6—4 Goris de baas. In het dames enkelspel had mevr. Van Cutsem (B.) niet de minste moeite met Ifenny ten Bosch (N.). Zij won in twee sets: 61 62, zon der dat er van een eigenlijke strijd sprake was geweest. Mej. Mercelis (B.) had het wat lastiger tegen mej. IF. Tekelenburg, die vooral in de eerste set hardnekkig weerstand bood maar vermoeid raakte en in de tweede niet meer opgewassen bleek tegen de Belgische speelster. Met 75 64 won mej. Mercelis. Tegen mej. De Ridder (B.) liep mevr. E. ScholtenKlein hard van stapel. Zij nam een 30 voorsprong, doch de Belgische herstelde zich en won de set na spannende strijd met 75. De tweede set was met 63 voor mej. De Ridder, die hiermee voor de zevende Belgische zege in successie zorgde. De partij tussen mevr. Coessens (B.) en mej. E. Mullemeister (N.) moest herhaaldelijk worden onder broken omdat mevr. Coessens zich onwel voelde. Zij won de eerste set met 75, moest de tweede met 46 aan haar tegenstandster laten doch bleek in de derde set minder ver moeid dan mej. Muilemeister. Het werd 63 voor de Belgische en de achtste Belgische overwinning. Hierop volgden vier partijen in 't heren enkelspel waarin de Belgen Washer, Brichant, Peten en Mezzi, allen uitstekend in vorm, veel te sterk bleken voor hun tegenstanders. Washer sloeg Van Meegeren met 62 61, Brichant klopte Wilton met dezelfde cijfers, Peten won met 60 62 van Van Dalsum en Mezzi, die met veel brio speelde, bleef ge makkelijk Dehnert de baas: 62 61. Ook het gemengd dubbelspel tus sen mej. De RidderVan den Eynde en mevr. ScholtenHolst ging voor Nededand verloren in twee sets: 3—6 5—7. Daarna versloegen mevr. Van Cut sem en Brichant de Nederlandse combinatie Fenny ten BoschWilton met 62 86. Ook de laatste twee partijen van de eerste dag eindigden in Belgische overwinningen, zodat de stand 160 in het voordeel van België werd. In het gemend dubbelspel wonnen mevr; IsaacMezzi met 75 3—6 75 van de Nederlandse combinatie mevr. Van der StormWiegers. De laatste partij van de eerste dag ging tussen mej. MercelisWasher en mevr. Roos vani de WalDehnert: 8—6 6—8 6—1. Zondagmorgen werd voor het eerste de Nederlandse driekleur ge hesen. Dit was te danken aan Kryt die, na de vorige dag van Geelhand verloren te hebben, thans in twee sets: 6—1 6—1 de Belg Delire klopte. Hij domineerde in alle onderdelen van het spel. De drie volgende par tijen gingen echter alle weer naar België. Geelhand sloeg Holst met 6_l 6—4 dank zij de grotere vaart van zyn slagen, waartegen Holst, die in de tweede set met 42 had voorgestaan, niet bestand bleek. Ver volgens won Froment met 63 64 van Goris, na een vry eentonige party tussen twee baseline-spelers en tenslotte bleef Van den Eijnde in drie sets Wiegers dc baas. De Belg had enige tijd nodig om op dreef te komen en verloor de eerste set met 68. Maar daarna gaf hij Wiegers, die het tempo niet vol kon houden, geen kans meer. Met 61 won hij de tweede en met dezelfde cijfers ook de derde set. In de dames enkelspelen behaalde mej. Mercelis (B.) een 62 64 overwinning op Fenny ten Bosch. Daarna won mevr. Van Cutsem (B.) met 62 63 van mej. Teke lenburg. Voor het tweede Nederlandse suc ces in dit tournooi zorgde mevr. ScholtenKlein in haar partij tegen mevr. Coessens. De strijd was zeer spannend, met een licht Nederlands overwicht in de eerste set die met 75 naar mevr. Scholten ging. Mevr. Coessens, plotseling zeer op dreef en met veel brio spelend, won de tweede met 62. De derde was ech ter voor onze landgenote met 63, in weerwil van het felle verzet van de Belgische speelster. Tegen mej. De Ridder (B.) deed mej. Muilemeister meer dan zich verde digen. Zij won de eerste set met 64. Moest de tweede met dezelfde cijfers aan mej. De Ridder laten en capitu leerde in de derde set pas na span nende strijd. Met 86 won de Bel gische deze set en de partij. In 't heren enkelspel won Washer (B.) vervolgens zonder dat hij zich bijzonder hoefde ini te spannen van Wilton: 64 6—3. Veel meer moeite had Brichant (B.) met Van Meege ren, dit in strijd met de verwach tingen. De Belg bleef beneden zijn normale vorm terwijl Van Meegeren vocht voor elk punt 75 75. Snel en gevarieerd aanvalsspel hielp Mezzi (B.) aan een 64 62 overwinning op Van Dalsum. Peten (B.) had drie sets nodig om Dehnert de baas te blijven 46 63 75. In het dames dubbelspel sloegen mevr. Isaac en mej. De Ridder (B.) met 63 63 mevr. Roos—Van de Wal en mevr. ScholtenKlein. Ook de partij mevr. Van Cutsem—mej. Mercelis tegen mevr. Van der Storm HermsenFenny ten Bosch ging voor ons verloren: 108 57 63. De heren dubbel tussen Geelhand —Mezzi (B.) en Wilton—Goris vor derde eveneens drie sets 810 64 6—1. Van Dalsum en Dehnert leden daarna een eervolle nederlaag tegen het Belgische paar nummer 1 Was herBrichant. De score was 63 64, maar in deze cijfers komt de prestatie van onze landgenoten toch niet geheel tot haar recht. Zij dwon gen de Belgen hun beste spel te ont plooien en kwamen in de tweede set met 4—3 voor te staan. Een energiek doorgevoerde aanval en meedogen loos afmaken aan het net gaven Washer—Brichant daarna drie games in successie. Na al deze nederlagen zorgen Van Meegeren en Kryt voor een licht puntje met een 63 63 overwin- Drakenklase: 1. S. Bakker. 2. J. Bier. 3. J. van den Berg. R.O.R.C.-jachten klasse 2:1. F. Ham ming.. 2. K. Sikkema. Regenbogen: 1. J. H. C. Sieverts. 2 L. de Wit. Zondag is onder bijzonder gunstige weersomstandighden de Holland- week op de Zuiderzee besloten. In de Flying Dutchmanklasse blijkt het verschil tussen de voornaamste Nederlanders bijzonder klein te zijn. In plaats van de twee aange kondigde races werden er vier ge zeild, waarna door een puntentelling de winnaar bekend werd. Het was Helder van de Noord-Nederlandse Watersportbond, die met 44 pnt. ze gevierde. Maar de tweede en derde plaats werden gedeeld door Kremer (Vinkeveen-Abcoude) en Van Duyl (KNZ en RV) die elk 43 pnt. ver zamelden. De overige uitslagen luiden: Zaterdag: RORC-jachten klasse 4: 1. H. Bollemeijer, 2. van Erven Do rens, 3. H. P. Heinen. RORC-jachten klasse 3: 1. G. J. Matthieu, 2. dr. P. R. Baarsma, 3. A. W. de Gier. Zondag: Ronde- en platbodem- jachten: 1. J. S. van Mesdag plus Lucassen-prijs, 2. J. Scheffer, 3. ir. J. Loeff. Drakenklasse: 1. S. Bakker plus Drakenprijs en Ernst Moltzerbeker, 2. J. Van den Berg, 3. J. Bier. RORC-jachten klasse 4: 1. G. S. Kroes plus Major Wall-prijs, 2. J. v. Erven Dorens, 3. H. P. Heinen. RORC-jachten klasse 3: 1. G. J. Matthieu, 2. dr. P. R. Baarsma, 3. A. W. de Gier. RORC-jachten klasse 2: 1. G. Sik kema. Regenbogen: 1. J. H. C. Sieverts, 2. C. J .v. d. Bas. DE FASTNET RACE. Zaterdag zijn 41 jachten gestart voor de ruim 600 mijl lange Fast- net race, de traditionele zeilwed strijd die de deelnemers voert naar de Fastnet Rock ten Zuiden van Ierland, waar gekeerd wordt, en vervolgens naar de finish te Ply mouth. Er waren 31 Britse en 3 Amerikaanse deelnemers. Voorts zijn Frankrijk en Nederland vertegen woordigd door twee jachten, en Bel gië, Duitsland en Zweden doör één. De Nederlandse jachten zijn de „Zeevalk" van C. Bruynzeel en de „Olivier v. Noort" van A. Goudriaan. De enige vrouwelijke deelneemster is de Engelse mevr. R. Pitt Rivers met „Foxhound". De race wordt ge zeild in drie klassen, en er zijn elf wisselbekers beschikbaar gesteld. POSTDUIVEN Fondclub Leiden en Omstreken. Wedvlucht van Dax, afstand 1030 km., in concours 46 duiven, welke op 31/7 om 10 uur met Z.W. wind werden in vrijheid gesteld en de le prijswinner geconstateerd werd 1/8 om 13.16.37 welke was van de heer Hoek te Noordwijk, 2e werd W. A. v. d. Arend te Leiden om 13 uur 40 en 10 sec., welke ook no. 4 consta teerde, F. Hofman zat er direct ach ter en toen was het 1/8 afgelopen, Op 2/8 draaide de oude bekende in de sport, de heer Joh. Rakhorst uit Noordwijk en H. Moenen, Leiden, besloot het concours. Hoewel de prijzen niet verdiend werden, daar in de voor jaar vergade ring was besloten dat 2 x 24 uur na de le duif het concours gesloten zou worden. De kampioenen zijn: le W. A. v. d Arend met 1103.2 pnt., 2e Fr. Hof man met 1090.8 pnt., 3e Hoek, Noord wijk met 1049.3 pnt., 4e Joh. Rak horst met 855.1 pnt., 5e A. W. Krol met 776.8 pnt. Over de 7 vluchten werden 1377 duiven ingemand en zullen de kam pioenen eerstdaags gehuldigd wor den. Het is een zeer zwaar seizoen geweest en zijn er nogal verliezen geleden. De Rynklievers (Leiderdorp). Laatste wedvlucht om de punten met jonge duiven vanaf St. Quentin, af stand 273 km. L. Noordervliet klokte de le om circa half twaalf nadat de dui ven om 7 uur met heldere lucht en Noordoosten wind gelost werden. Twee de werd M. Jongeleen, daarna C. On derwater, H. en J. v. Alphen, Jac. v. d. Wal, Truyers Sr., Chr. v. d. Pluym, Plu en Jacobi. De N.A.B. v. P. zal a.s. Zondag een wedvlucht houden Nationaal geheel ten bate van het Roode Kruis met oude en jonge duiven. Het comité wekt alle liefhebbers van Leiden en Omstreken op om aan deze mooie vlucht deel te Het Centrum (Alphen). Wedvlucht vanaf St. Quentin, afstand 271 km. Aankomst eerste duif 11.48.02. Uitslag: J. Tuinenburg 1, 4, 5, 7; A. Vernes 2; P Heemrood 3; L. Gesman 6, 9; P. C. van de Heuvel 8. ning op het Belgische paar Delire Van der Rest. Maar meer succes was Nederland niet beschoren en de 34e en laatste partij van de ontmoeting bracht wederom een Belgische zege daar Peten en Van den Eynde te sterk bleken voor Holst en Wiegers: 6—2 7—5. De eindstand van de ontmoeting was: 1. België, 31 gewonnen partijen (63 sets, 478 gaines); 2. Nederland 3 gewonnen partijen (18 sets, 3" games).

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6