RIJNSTREEK £eidöe Vuüa GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Ook Boskoop mocht weer een jonge priester ontvangen MAANDAG 10 AUGUSTUS 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 DE DIJKVAL TUSSEN ZIERIKZEE EN DE SCHELPHOEK De toestand van de oude zeedijk tussen Zierikzee en de Schelphoek ten Zuiden van Serooskerke, waar, zoals is gemeld, vorige week een dijkval is voorgekomen, is sinds Za terdag stationnair. Honderd arbeiders hebben gisteren de gehele dag ge werkt aan de versteviging van de inlaagdijk. Zoals men weet is Zater dag een opening .in die inlaagdijk ge dicht. Tevens is men begonnen met het herstel van de scheren in de bin nendijk. Men is thans bezig met de her bouw van het buizennet, dat vorige week na de dijkval bezweek. Dit bui zennet is aangesloten op een zand zuiger, die zo spoedig mogelijk de op spuiting van de binnenkant van de inlaagdijk hoopt voort te zetten. Door het uitvoeren van al deze maatregelen hoopt men het polder land voorlopig voldoende te kunnen beschermen tegen het zeewater. De stroom is ter plaatse niet sterk, waar door de afkalving van de grond aan ALPHEN AAN DEN RIJN Extra bouwvolume Het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn is verrast met een extra woningbouwvolume voor dit jaar van 68 woningen, waarvan er 42 bestemd zijn voor de plaatselijke in dustrie en 26 ter compensering van de afgebroken behuizingen i.v.m. de bouw van de brug aan Gouwsluisen de Koningin Julianabrug. Zoals bekend heeft de gemeente \;oor de vestiging van plm. 80 gezin nen uit Schiedam die met de Baronie naar hier zullen moeten verhuizen, een extra woningbouwvolume aan gevraagd. Volgens mededelingen van weth. C. M. Deerenberg was de mogelijk heid hiervoor niet uitgesloten. Thans weerskanten van het ongeveer 100 d; mogelijkheid wêrkelijkheid, al ^niberteJtatv^gee2e«dew^rHin »et ^een 80 woningen, met de sluiting van het gat een be gin zal worden gemaakt en op welke j wijze deze dichting zal geschieden, j is nog niet beslist. KON. JULIANABRUG GAAT 15 SEPTEMBER OPEN HERSTEL DIJKGAT VRAAGT MINSTENS EEN MAAND. verleende geneeskundige hulp. Aan het rijwiel werd enige schade aan gericht. R.K. VAC ANTIEBEZIGHEDEN. De junioren van de St. Petruspa rochie, dus groep 1, 2, 3, 4, 5 en 11, 12, 13, 14, 15 hebben Woensdagmor gen geen zwemmen; in plaats daar van gaan ze uit en moeten brood en drinken meenemen. De junioren van de Haagwegpa- rochie, dus groep 61, 62, 63, en 71, 72, 73 komen Dinsdagmorgen om 9.30 bijeen, zonder brood en drinken, en hebben 's middags vrij in plaats van Donderdagmorgen; dan komen ze ook om 9.30 uur aan de Potgieter laan en krijgen spelen. LEIDENAREN EINDIGDEN ALS VIERDE. Zaterdag jl. werd onder prachtige weersomstandigheden voor de tweede maal de jaarlijkse auto-rallye (han- hik auto! dicap-wedstrijd) van het Genoot. Zaterdagmiddag is men er in ge slaagd het gat in de inlaagdijk achter de oude zeedijk tussen Zie rikzee en Schelphoek, waarin een gat van ongeveer 100 meter is ont staan ten gevolge van een dijkval te dichten. Men verwacht dat het herstel van de oude dijk nog ze ker een maand zal duren. Er liggen thans vijf a zes caisons gereed voor de definitieve dichting van het gat. BLOEMENCORSO BESLOOT DE HAAGSE BLOEMENWEEK Op de laatste dag van de Haagse bloemenweek is 's middags urenlang éen groot bloemencorso door de stad getrokken. Een grote menigte had zich langs de route geschaard, vooral op de boulevard, waar het corso zijn eindpunt had. Hier was het ook, dat de bloemenkoningin, die zelf op-een fraaie wagen in de stoet had meege reden, de prijzen uitreikte. De ere prijs werd behaald door de N. V. De Oude Lijnbaan, die van touw en bloemen een kunstzinnig geheel had weten te maken. Van de praalwagens hadden de Felix Kattenbroodfabrie- ken de eerste prijs met een wagen waarvan af een zevental grote kat ten vriendelijk naar het publiek knipoogde. In de categorie luxe auto's met reclame behaalde de fa. Albert Mos de eerste prijs en in de categorie bestel- en vrachtauto's en paardentractie de N. V. Zuidhollandse Bierbrouwerijen. De N. V. Auto Ser vice kreeg de eerste prijs van de groepen met een serie goudgespoten fords, terwijl tenslotte in de catego rie luxe auto's de eerste prijs ging naar de heer T. Kralt. Tot besluit van de bloemenweek is 's avonds in de dierentuin een slotfeest gehouden, waar het Spaanse ballet Rosario optrad. Tot diep in de nacht werd hierna een bal-champêtre gehouden, waar mee de Haagse bloemenweek 1953 definitief teneinde was. DE 35.000 ERUIT. In de derde klasse van de 520ste staatsloterij is een prijs van 35.000 uitgeloot. De prijs is gevallen op nr. 14759. TREINONTSPORING BIJ KOEDIJK. Zondagmiddag om kwart voor drie zijn bij Koedijk tussen Alkmaar en Bergen een locomotief en twee rij tuigen door tot heden onopgehelder de oorzaak ontspoord op een wissel. Er deden zich daarbij geen persoon lijke ongevallen voor. Zondag in de vooravond werd nog gependeld met bussen en een tramstel, doch men verwachtte spoedig de dienst op dit spoortramlijntje weer normaal te kunnen voeren. OPENLUCHTZWEMBAD MET VERWARMD WATER. De directie van de mijnen Laura en Julia te Eijgelshoven heeft op het terrein var. de mijn Julia een open luchtzwembad aan laten ieggen, dat is aangesloten op het warmwaternet van deze mijn. De tempeartuur van het water kan constant op 22 a 23 graden gehouden worden, zodat het bad reeds vroeg in het voorjaar en nog laat in het najaar kan worden gebruikt. Het zwembad is in de eerste plaats bedoeld voor de leer lingen van de ondergrondse vak school op de „Julia". De opening zal waarschijnlijk op 15 Aug. a.s. ge schieden. GRIEZELIGE AUTOBEWAAKSTER ONTMASKERD. Hevig- geschrokken voorbijgangers waarschuwden Zondagnacht om 1.30 uur de, Amsterdamse politie, dat zij in de Wormerveerstraat op een eer ste étage, duidelijk een vrouwenlijk voor een raam hadden waargenomen Het gezicht had een griezelig agrau- we kleur. Onmiddellijk stelden twee agen ten een onderzoek in. Hun bleek, dat de bewoonster een wit gipsen afgiet- bedoeling van de gemeentelijke auto riteiten om de Koningin Julianabrug op 15 September officieel open te I stellen. I Tot brugwachters zijn aangesteld, I de heren J. E. van Heijningen; J. J Bosman, T. Domburg en H. Versteeg. schap voor Reclame verreden. Ook dit jaar nam er weer een Leidse équipe aan deel, bestaande uit de heren W N. Steur van het Ned. Drukkerij Bedrijf, L. Th. Schónagen van de Leidsche Analysten School, H. Arends en Y. Löwenhardt, recla- de veerpont aldaar ophouden te functionneren. De laatste hand wordt thans ge legd aan de bestrating van de oprit ten. Na de openstelling van^de brug zal j ^^deskundigen, verbonden aan de Leidsche Onderwijsinstellingen, die met auto merk „Austin" reden. In de loop van deze behendigheidsrit, die 6 uur duurde, moesten talrijke proble men opgelost worden, die soms grote eisen stelden aan de vakbekwaam heid en intelligentie van de diverse deelnemers. Zo was o.a. een gramo- foonplaat verstrekt met de op dracht de titel daarvan die na tuurlijk van de plaat verwijderd wasvast te stellen. Daar dit op het platteland van de schone Vecht streek moest'geschieden, was de op gave niet eenvoudig. Onze Leide- naars zagen kans om met medewer king van inwoners van de streek de onbekende nlaat af te draaien voor de Viswedstrijd. Tijdverdrijf orga niseerde Zaterdag een hengelwed- strijd in de Oude Rijn tussen Bode graven en Zwammerdairr. De vangst was goed en de uitslag luiddde als volgt: 1 Ph. Stapper; 2 M. Piepen- brink; 3 J. Bart; 4 M van Egmond; 5 G. van Klaveren; 6 B. Huik; 7 J van Winkel; 8 P. Dongelmans; 9 H. Piepenbrink; 10 W. van der Linde; 11 M. Roggeveen; 12 C. Kamping; 13 D. Groenendijk; 14 P. Paling; 15 D. van Leeuwen en 16 B. Meyer. Gecompliceerd. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur wilde de heer H. Stouten uit Leiden met een vracht auto in wijk Hoorn te Alphen aan den Rijn; toen hij in de richting van 't centrum van deze gemeente reed ter hoogte van de lak- en vernisfa- briek van de fa. Scheerder een ande re vrachtauto inhalen en passeren Juist toen hij voorbij wilde rijden, week de ingehaalde vrachtauto enigs zins naar links uit. Hierdoor kwam de inhalende auto in moeilijkheden De passage werd te gering en toen mej St. Bouthoorn, wonende Raad wijk alhier, ook nog op hetzelfde moment uit de tegenovergestelde richting ter hoogte van de vracht auto's op "haar rijwiel arriveerde, werd ze omver gereden. Zij kwam met een smak tegen de straat en liep diverse verwondingen op. Een arts telefoon, door middel waarvan con tact was gemaakt met de AVRO- studio in Hilversum. Hoewel het ook voor de discotheek-medewerkers niet gemakkelijk bleek te zijn, slaagden zij er toch in het geheim te ont raadselen, waaraan het mede te dan ken was, dat de Leidse deelnemers als vierde prijswinnaars met slechts 75 strafpunten er waren deelne mers met 500 en meer huiswaarts keerden na de feestelijke prijsuitrei king in het Internationaal Cultureel Centrum te Amsterdam. KINDERSPELEN VOLKSTUINVER. „ONS GENOEGEN". Zaterdagmiddag kon men zien en horen dat aan het einde van de Su- matrastraat op de tuinen van de Volkstuivereniging „Ons Genoegen" iets bijzonders aan de hand was! De vlaggen hingen uit en er was volop muziek! Dit in verband met de te houden kinderspelen ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum. Na een korte openingswoord van de heer A. Zeelberg, voorz. van „Ons Genoegen" werd met de afwerking van het programma begonnen. De uitslagen waren als volgt: Was ophangen, leeftijd 67 jaar, meisjes: 1. Henny Beij; 2. Lies je Kins; 3. Rietje Pennenburg. Eierlopen, leeftijd 7—9 jaar, jon gens en meisjes: 1. Annie Lindenhof; 2. Anneke de Vries; 3. Pierre Kramp. Waterdragen, leeftijd 67 jaar, jongens: 1. Tonny Pennenburg; 2. Alphons Devilé. Zaklopen, leeftijd 910 jaar, jon gens en meisjes: 1. Beb van Die- men; 2. Harry Vermond; 3. Pierre Kramp; 4. Nelly Laman. Versierde fietsen, waarvoor prijs beschikbaar vöor de mooiste, en ring steken voor jongens en meisjes, leef- Janny Dool; 2. Tiny Vogelaar; 3. Joke tijd 1012 jaar. Versierde fietsen: 1. Onderwater; 3. Marian Trouwee. j Ringsteken: 1. Dio v. d. Tuin; 2. Janny Dool; 3. J. Pennenburg. 's Avonds gaf de mondorgelclub „Ons Genoegen" nabij het Clubhuis op de tuinen, onder leiding van haar directeur, de heer P. J. Zevenhoven uit Leiden, een uitvoering, met me dewerking van enkele accordeonis ten. Ook hiervoor bestond veel be langstelling. Tegen de schemer werd het terrein met lampions verlicht. Gevestigd in de week van 3 lot en met 8 Augustus H. Arends, smid, Breestraat 41; C. A. C. JekkersBak ker, Raamstr. 8; M. F. M. Gileinvan Berge Henegouwen, Lange Mare 54; M. C. van den Bergh, dienstbode, Haarl.- straat 268; M. Bos, h. i. d. huish., Boer- haavelaan 30; G. GordijnBruines, Druckerstr. 21a; M. G. van Bruramen, advocate en proc., Zoeterw. Singel 56a; F. A. W. van den Burg en fam., electro techn. ing., Boshuizerkade 83; E. M. Damhuis echtg. van Rombouts, Boshof 47; P. J. M. Develing, v. d. Waalsstr. 28; H. Dorlandt, St Jacobsgr. 1; W. P. de Haas, W. Singel 80; W. 't Hart, de L de Kanterstr. 2; T. Hoekstra, bank- Zaterdagavond heeft de parochie van Boskoop op eenvoudige, doch in drukwekkende wijze één harer zo nen, Winandus van der Klauw, die op 12 Juli j.l. de H. Priesterwijding ontving, ingehaald. De eerste begroeting vond plaats aan het station te Boskoop, waarna de neomyst vergezeld door de paro vriend van de jeugd en dan ook na mens hen nog een bureaulamp schonk, welke vergezeld ging van een bloemenhulde. Geroerd dankte pater v. d. Klauw voor deze hulde blijken. Feestelijke Zondag. Zondag werd door de jonge pries- chie-geestelijken en zijn familie naar ter zyn eerste plechtige H. Mis de kerk werd gereden. Door een gedragen in de parochiekerk van St. haag van bru djes betrad de jonge Jan de Doper. De neomyst werd ge- priester het kerkgebouw, waar de talrijke parochianen hem een harte lijk welkom toezongen. De jonge priester celebreerde een plechtig Lof met assistentie van -de paters Ga- briël Deenen en Eduardus Harme- link O. Carm., tot welke orde de neomyst eveneens is toegetreden. Op initiatief van der buurtver. „Berkenweg" was er een feestelijke versiering en verlichting in de straat waar de ouders van de neomyst wonen. Op weg naar de ouderlijke woning, bij het begin van de weg werd hij wederom verwelkomt door een twintigtal bruidjes, die hem na mens de bewoners toezongen. Door de voorz. van de buurtvereniging, de heer le Clercq, werd met een pas sende toespraak namens alle bewo ners een reis-necessaire aangeboden. Namens de kinderen van de Ber kenweg sprak de heer C. Verbeij, die de wijdeling schetste als een raam had geplaatst, waarop zij het licht van een schemerlamp had laten vallen. Zij verklaarde op deze ma nier een haar toebehorende auto met goederen, die voor de deur stond, tegen diefstal te willen beschermen. Op last van de agenten heeft zij deze gipsen autobewaakster van het raam verwijderd. KIND VERDRONKEN TE VUGHT. Zondagmiddag is in „De IJzeren Man" te Vught de zesjarige Joske Staken uit Tilburg verdronken. Het kind was met broertjes en zusjes in een niet daartoe bestemd gedeelte van het zwembad aan het pootje baden geweest en werd eerst bij het vertrek vermist. Men vond haar toen in meter diep water. Het meis je was met een oom en tante juist teruggekeerd uit België en op thuis reis naar Tilburg nog even meege- sel van een vrouwenhoofd voor hetgaan naar het zwembad te Vught. assisteerd door pastoor Lauwrier presbyter assistens, pater Gabriël Deenen als diaken en pater Eduardus Harmelink als sub-diaken. Door het koor werd de 3-stemmige Missa In honorem Sancti Jacobi van J. Nieland gezongen en na beëindi ging van het H. Misoffer de Pries tercantate van A. Dobbelsteen. Ook nu weer was de kerk gevuld met vele parochianen en meerdere buurtbewoners die op deze wijze uiting gaven aan hun medeleven. Namens het gemeentebestuur woon de wethouder Taat de plechtigheden bij. In zijn feestpredicatie schetste pa ter Eduardus Harmelink de verhe venheid van het H. Priesterschap. 's Middags werd in het Vereni gingsgebouw, door de herder der pa rochie, pastoor J. J. Lauwrier, na mens de parochianen, de neomyst, zijn ouders, zusters en verdere fami lieleden van harte gelukgewenst met deze hoogtijdag. Behalve het gebed wilde men ook nog een stoffelijk blijk van medeleven geven. Met toe passelijke woorden werd het paro chie-cadeau, een fraaie koffer schrijfmachine vervolgens overhan digd, waarna spr. besloot met de wens, dat de rij van roepingen tot het Priesterschap in de Boskoopse parochie moge blijve voortduren. In zijn dankwoord zeide de neo myst onthutst te zijn door deze ont vangst welke wel wat afstak bij zijn verblijf in het stille klooster. In ge voelvolle bewoordingen ging hij na der in op de uitverkiezing tot het H. Priesterschap door Gods genade. Hij vroeg het gebed van allen om zijn taak goed te kunnen verrichten. De neomyst besloót met allen dank' te brengen, ook de bewoners van de Berkenweg, voor alles wat was ge daan om hem deze ontvongst té be reiden. Vele belangstellenden maakten van de gelegenheid gebruik om de wijdeling en zijn familie persoonlijk geluk te wensen. employé, Lorentzkade 31; N. Hoogstra ten, h. i. d. huish., H. Rijndijk 160; E. M Jansen, strijkster, Waardgr. 22; J. de BruijnJansen, Driftstr. 54a; C. E. de Jong en fam.. adm. ambtenaar, Lammensch.weg 115; R. A. Kraak, korp. telegrafist K.M., Conradstr. J. P H. van Leeuwen en fam., employé petrol. Mij., Rijnsb.weg 37; Wed. A. v. ElburgLuttekes, Dijkstr. 24; M. A. van der Meij, dienstbode, Papengr. 25a; T R. S. T. Modderman en fam., zonder, Houtstr. l: P. W. van Niel en fam., onderwijzer, Boshuizerkade 76; R. S. J. M. Oostendorp, religieuse, Pelikaanstr. 1; H. J. Ploegmakers, 1.1. verpleegster, Stieltjesstr. 33; F. L. Postel, civ.inge- nieur, Hooigr. 90; M. E. de Regt, ver- j pleegster, Rijnsb.weg 10; J. M. Schol-1 ten, betontekenaar. Mariënpoelstr. 11; L. Schouten, 1.1. mach., Marend.dw.str. 8; J. Spijkerman, 1.1. schilder, Fr. v. Mierisstr. 24; A. E. Stilkenboom, ver pleegster, Rijnsb.weg 10; A. M. Troost, W. Singel 75; M. P. Vink, kleuterleid ster, Janvossenst. 32; H. E. Wesferveld, verpleeghulp, Vreewijkstr. 8; .G. We zenberg. schrijver III K.M., Noordeinde 2a; J. J. Zijl, Rapenburg 60. Vertrokken van 3 tot en met 8 Aug. M. Q. T Ammerlaan, Thorb.str. 74, Nieuw Zeeland; M. W. Andreae, Fruinlaan 5, Breda, Zandb.laan 17; J. M. Batelaan, Bloemistenln 47a, Noord- wijk, Zwarteweg 20; H. K. de Blécourt, Leemansstr. 33, Arnhem, Weerdjesstr. E. Bloemhard, Groenhazengr. 12, Gravenhage, Javastr. 103; A. Boot, H Rijndijk 246, Zeist, Krakelingeweg 10; J. Crama, Kraaierstr. 27, Leider dorp. Jaagpad 34; J. Dekker en fam., Roodb.str. 36, Verenigde Staten van Noord-Amerika; D. H. Y. Gerkens Delachaux, Lammensch.weg 17, Castri- cum, Burg. Zaalb.str. 1; A. J. v. d.- GraafDelsasso, 3 Octoberstr. 36, Was senaar, Raaphorstln 33b; G. Eikelboom, Morsstr. 62-64, Steenwijkerwold, Kal- lenkote IV 57a; A. C. C. J. Eggink— Engels, Herengr. 60, Verenigde- Staten van Noord-Amerika; H. van Es, Oude Vest 97, 's-Gravenhage, Borsboomstr. 8; Harte, Rijnsb.weg 138, Oegstgeest, Èndeg.str.weg 5; A. L. C. Heemskerk, Lijsterstr. 1, Gouda, L. Gouwe 104; A. BroomansHekman, Lombokstr. 90, Bloemendaal, Verl. Koepelln 2; A. B. M. Hoeffgen, Roodb.str. 40, Rotterdam, Burg Le Fèvre de Montignyln 24; J. W Hoes, Pelikaanstr. 1, 's-Gravenhage, Molstr. 35; G. Holland en fam., Rijnsb-. weg 122, Leiderdorp, Zijloordkade 24; H. Hoogervorst, H. Rijndijk 185, Borgh Gld., Vinkwijk 21; T. H. A. Huijnink en fam., Leemansstr. 1, Canada; Jockin, J v. Goijenkade 44, Delft, Nwe Plantage 1; B. Kazemier, Burgst. 1, 's-Gravenhage, Kortrijksestr. 43; A. W. Kolenberg, Noordeinde 2a, Delft, Ln v. Overvest 36; D. Kraaij en fam., Thorb.- straat 32, -Amsterdam, Koningsb.str. 89; J. Kwestro, Kanaalstr. 40, 's-Graven hage, Fahrenh.str. 138; M. A. H. M. F. Lambooy, Fagelstr. 15, Hengelo, O. Grundelweg 1; J. P. PorttalsLeytens, Vrouwenk.koorstr. la, Veldhoven, Wil- genakkerstr. 1; P. van der Linde, Ma- redijk 34a, Berkel ca. Z.H., Kerkstr. 18; E. Madjid, R. en Schiekade 67, 's-Gra venhage, Fl. Grijpstr. 5; G. Nasveld, Waardstr. 41, Voorschoten, Hofweg 17; M. J. de Nie en fam., H. Rijndijk 143, 's-Gravenhage, Leuvensestr. 34a; J. Nijssen en fam., Vrouwenk.koorstr. la, Veldhoven, Wilgenakkerstr. 1; A. J. Pjjpersv. Peperstraten, P. C. Hooftln 3, Amsterdam, Drebbelstr. 23 I; J. L. Rehatta, Breestr. 121a, Amsterdam, Jac. Marisstr. 23; A. J. van Reyendam, O. Singel 78, Wassenaar, Rjksstr.weg 308; A. A Schouwenaars, Lusthofln 65a, Ne derlands Nieuw Guinea; J. J. Spaans, Leemansstr. 60, 's-Gravenhage. Pam- pusstr. 8: J. Spoel, Cobetstr. 42, Rot terdam, Vondelingenweg 500; J. H. van Tol, Morssingel 8, Amsterdam, R. Vis- scherstr. 6; H. M. Veldman, R. en Schie kade 67, Wassenaar, Schout bij Nacht Doormanlaan 2a; J. van der Zouwen, Noordeinde 2a, Amsterdam, Marine werfkade 9 ONGEVALLEN IN HET WEEKEND. Niet voör alle Leidenaars is het zonnige weekend er een geweest van onverdeeld genoegen. De 39-jarige v/ielrijder M. J. K., wonende op de Lage Morsweg, is Zaterdagochtend door de voorvork van zijn fiets ge zakt en maakte daardoor een lelijke val. Per E.H.D. moest hij naar zijn woning worden vervoerd waar de dokter een lichte hersenschudding constateerde. De 6-jarige G. K. speelde Zater dagmiddag op de zandschuiten in de Haarlemmertrekvaart en raakte daarbij op een gegeven moment met zijn hand bekneld tussen twee staal kabels van een lier. Het kind ver loor twee vingertoppen. Zondag om 7 uur raakte de 61-ja- rige J. K. uit het Koningshof bij het oversteken in de Breestraat ter hoogte van het postkantoor onder een fiets. Doo- de val brak hij zijn linker bovenbeen en moest per E H.D. naar het Academisch Zieken huis worden vervoerd. CONCERT KATH. HARMONIE. Donderdagavond 13 Aug. om 20 uur zal de Katholieke Harmonie een concert geven in de v. d. Duinstraat. Burgerlijke Stand Geboren; Elizabeth, d. van W. v. d. Mark en E. Bentveld; Donate Marijke Hermine Christine Lydia, d. van H. J. T. C. de Groen en M. A. E. Parlevliet; Dirkje Isabella, d. van J. P B Markus en J. R. E. v. d. Tuijn Elisabeth Adriana, d. van P. Sloot weg en E. A. Kuipers; Joseph Willi- brordus Maria, z. van H. J. Dickhoff en M. A. Thorn; Alfred Gustaaf, z. van J. C. van Oostenrijk en J. Dreef. Gehuwd; J. J. Zaanen en J. H. Mulder. Overleden: M. L. van Damme, vr. .86 jaar. HENGELSPORTVER. „L.W.S." Het personeel van de Leidse Wol spinnerij N.V. heeft Zaterdagmid dag haar 2e Viswedstrijd gehouden in Meerburg. Er werd gevist in boot jes, en de vangst was zeer slecht. De le prijs werd gewonnen door A. Hoogewoning, die tevens een ex tra prijs kreeg voor de grootste vis. 2e. W. Zeegers, 3e G. Ligtvoet, 4e. A. W. v. Rossen, 5e E. de Beer, 6e A. H. v. Bezouwen, 7e D. v. d. Blom, 8e F. Yzerman, 9e. G. de Horn, 10e. W. Ranselaar, lie C. Stikkelorum. Voor het vangen van de eerste vis was er een extra prijs uitgeloofd, die door G. de Horn werd gewonnen. Ook voor de laatste vis, die door W. Zeegers gewonnen werd. De overige prijzen werden verloot zodat ieder met een prijsje huiswaarts kon gaan. Laatste Berichten HELICOPTERDIENST BRUSSEL- MAASTRICHT GEOPEND. Vanmorgen heeft de Sabena met een Sikorsky S-55, plaats biedende aan acht personen, de lijndienst BrusselLuikMaastrichtBrussel geopend. Dat is de derde lijn met helicopters, welke de Sabena in één week tijd voor Nederland, België en Frankrijk heeft geopend, n.l. Brus selRotterdam, Brussel-Rijssel en nu BrusselLuik-Maastricht. De belangstelling voor deze eerste vlucht was zeer groot. Duizenden Maastrichtenaren stonden buiten het omheinde terrein en tot op de nabu rige Wilhelminabrug over de Maas, toen acht minuten over tijd want het betrof hier een technische vlucht, waarbij het zuivere op tijd vliegen van minder belang was het eerste hefschroefvliegtuig in Maastricht arriveerde. Gedurende de maand Augustus, behalve morgen, omdat dan de Ko ningin en Prins Bernhard een proef vlucht met de Sikorsky zullen ma ken, zal iedere dag omstreeks 11 urn- het hefschroefvliegtuig in Maastricht landen. Met ingang van 1 September a.s. is de technische experimenteer periode afgelopen. Dan zal het per sonenvervoer beginnen. Na 1 Octo ber hoopt men de dienst tot Op en kele Duitse steden te kunnen uit breiden. DE ZEE GEVAARLIJK TIJDENS HET WEEKEINDE. Redder werd bestolen. Tijdens het afgelopen weekeinde zijn verschillende reddingen uit zee genoteerd. Zaterdag werden de 30-jarige win keljuffrouw uit Zuilen B. V. en de 19-jarige verkoopster uit de Bilt J. V. door een aspirant agent van po litie uit Amsterdam en door een hoofdagent en een agent uit zee ge red. De eerste drenkelinge kon wel zwemmen, de tweede niet. Zij waren in zee met een bal aan het spelen, maar werden door de sterke stroom meegesleurd. Diezelfde middag kwam de 37-jari- ge ambtenaai N. v. d. P., die zich te ver in zee had gewaagd, in levensge vaar te verkeren. Hij werd gered door twee agenten van politie en een aantal burgers, die een ketting vormden. De redding was vrij moei lijk, daar van der P. het bewustzijn dreigde te verliezen. Door een agent is later kunstmatige ademhaling op de drenkeling toegepast. De ambte naar had zich in zee begeven op het gerucht, dat een veertienjarige jon gen te water was geraakt en niet meer naar het strand was tegugge- keerd. Eén van de redders, een ze kere L. van den B., werd bij deze redding nog bestolen. Hij had zijn schoenen en kousen uitgetrokken en zijn portefeuille in een van de schoe nen gestopt. Toen hij aan land kwam bleken de kledingstukken afgegeven te zijn aan een strandtent, doch de portefeuille was er uit verdwenen. Verder raakten die dag in een mui de 16-jarige D. W. uit Wealstone Harow (Engeland) en de 18-jarige W. E. S. uit Den Haag. Zij konden eveneens worden gered. Op Zondag kwamen de 7-jarig* D. van V. en zijn 9-jarig zusje, C. van V., uit Buren op het stille strand in levensgevaar te verkeren. De kin deren, die niet konden zwemmen, waren van een golfbreker af te wa ter gegaan. Zij werden door twee burgers gered. Hun moeder had van het gehele geval niets bekend. Door haar echtgenoot, geassisteerd door een burger, werd verder gered de 50-jarige J. M. K.d'O. uit Rot terdam. Zij was bij het baden in een mui geraakt. Daar zij veel water had binnengekregen, vervoerde de G. G. D. haar naar het ziekenhuis Zuid- wal. Zaterdag verdwaalden aan het strand 33 kinderen en werd in 19 gevallen E. H. B. O. verleend. Zon dag waren deze cijfers respectieve lijk 163 en 51. DUO-PASSAGIERE NOG IN LEVEN. Omtrent het verkeersongeval op de weg tussen La Calamine en Luik, waarbij naar elders in dit blad ge meld twee Nederl. om het leven zouden zijn gekomen, vernemen wij thans, dat de 23-jarige duo-passagiere mej. D. Teunissen uit Amsterdam, niet aan haar verwondingen is over leden, zoals aanvankelijk werd mede gedeeld, maar dat zij nog in leven is. Haar toestand is op het ogenblik re delijk wel. Zij wordt verpeegd in een ziekenhuis te Eupen in België. De naam van de 25-jarige bestuurder van het motorrijwiel, die op slag werd gedood, is B. Blanchaard, eveneens uit Amsterdam. BEVREDIGEND FRANS EISEN? De Franse Hoge Commissaris in Pnom Penh heeft Zondagmiddag pre mier Pen Noeth van Cambodja op de hoogte gebracht van de grote trek ken van het Franse antwoord op de jongste Cambodjaanse eisen voor zelf bestuur. Naar in goedingelichte lerin gen verluidt, worden in het Franse antword de Cambodjaanse eisen ingewilligd, en is men in Cambod jaanse regeringskringen kennelijk tevreden gesteld. Men verwacht in Pnom Penh, dat, zodra de Franse regering haar defi nitieve goedkeuring aan het onderha vige ont\Verp zal hebben gehecht, een gemengde commissie zal worden ge vormd ter uitwerking van de over dracht van bevoegdheden aan Cambodjaanse autoriteiten. Het zou hier niet slechts kunnen gaan om de zeggenschap over leger, politie en rechtspraak, doch ook over orga nen als de burgerluchtvaart, de weerkundige dienst e.d. Voorts meent men. dat ingeval deze commissie snel haar werkzaamheden zou voltooien, koning Sihanoek van Cambodja begin September zijn vrij willige ballingschap, die begin Juni begon, zou kunnen beëindigen en in zijn hoofdstad Pnom Penh terugke ren. „VIIEGENDE VERHUISWAGEN" VERONGELUKT. Een „vliegende verhuiswagen" van het type C-119, die op weg was naai de Amerikaanse luchtbasis Wheelus bij Tripolis in Libye, en sinds Zater dag middernacht vermist werd, is tachtig kilometer ten Zuiden van Na pels gevonden. Volgens een mededeling van de Amerikaanse luchtmacht in Europa zijn 21 overlevenden van de 24 in zittenden waargenomen. Volgens een mededeling zijn de berichten, dat het vliegtuig in de Middellandse Zee was gestort, on juist. Het vliegtuig verongelukte in Lybië. 21 der inzittende militairen heb ben per valscherm het vliegtuig ver laten en zijn terecht. De drie ande ren worden nog vermist. In de te Wiesbaden uitgegeven ver klaring over het ongeluk wordt ge- dat waarschijnlijk zeeschild padden en in zee drijvende 'sinaas- appelkisten voor vlotten en drenke lingen worden aangezien. Later maakte de Amerikaanse luchtmacht bekend, dat ook de drie nog vermiste leden van de beman ning zijn gevonden. Ook zij overleef den het vliegtuigongeluk. EGYPTISCHE MINISTER TEGEN ONDERHANDELINGEN MET BRITTEN. Terwijl Britten en Egyptenaren onofficiëel zoeken naar wegen om te komen tot hervatting der besprekin gen over de kwestie van de Suez-ka- naalzöne, heeft de Egyptische minis ter van staat, Radwan, Maandag ver klaard, dat „het nieuwe regiem geen onderhandelingen met Groot-Brit- tannië zal beginnen". „Compromissen zijn van essentieel belang voor alle onderhandelingen, zo zei Radwan, „en wijaanvaarden geen compromis". De ervaring had hem geleerd, zo voegde hij hieraan toe, dat „evacua tie (van Britse troepen uit de zóne) slechts kan worden bereikt door in spanningen van het volk, dat ver eend en voorbereid op alle mogelijk heden diende te zijn." Marktberichten ROTTERDAM, 10 Aug. Vee. Aanvoer 977 vette koeien en 493 varkens. Prijzen: vette koeien 1ste soort 2.702.80, 2e soort 2,54 2.68, 3e soort 2.202.38, varkens 2.—-, 1.98 en f 1.94 per kg. levend gewicht. Vette koeien handel kalm. ruim prijshoudend, varkens: handel vlot, prijzen stijgende.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3