Kerkstraat krijgt riolering Prins Bernhard nam deel aan nationaal concours hippique £ied aan deze tijd Bijna honderd zwemdiploma's werden in „De Zijl" behaald Eerste film van de Tour de France ZATERDAG 1 AUGUSTUS J953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE E.LAD PAGINA 3 GEMEENTERAAD NOORDW1JKERHOUT Er komt een nieuwe brandweergarage De raad van Noordwijkerhout kwam Vrijdagavond om 8 uur in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester v. d. Weyden. Onder de ingekomen stukken be vond zich een verzoek van het Ko ningin Wilhelmina Fonds om subsi die. De raad besloot y, cent per in woner subsidie te verlenen. De brandstoffenhandelaar Muse gaas verzocht om van de gemeente een stukje grond te mogen kopen van de z.g. gemeentewerf. B. en W. adviseerden de raad op dit verzoek niet in te gaan. Het lid van der Sleet vroeg hier over het woord en zou gaarne zien dat de raad de situatie ter plaatse eens persoonlijk ging opnemen. Men zou dan wel tot de conclusie ko men, dat de gemeente best het ge vraagde stukje grond kon missen. Wethouder v. d. Rotten zei, dat het wel mogelijk is dat men thans tot deze conclusie komt, maar later zal men het hard nodig hebben. Na enige discussie werd besloten dit punt aan te houden tot de vol gende vergadering, om de zaak nog eens grondig te bekijken. Met alg. stemmen werd hierna op voorstel van B. en W. besloten tot vaststelling van Alg. Voorwaarden voor de verkoop van percelen bouw terrein door de gemeente. In behandeling kwam vervolgens een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de kinderbijslag-verorde ning. Met algemene stemmen werd het voorstel aangenomen. Deze wijziging houdt in, dat ook in Noord wijkerhout de progressieve kinder bijslag wordt ingevoerd. Voorts kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot toeken ning van een vacantiegratificatie voor 1953. Met algemene stemmen v/erd hiertoe besloten. De regeling van het rijk zondert van het loon, waarover de vacantiegratificatie be rekend wordt, de kinderbijslag uit. In de regeling die de raad aannam is dit niet het geval. De ambtenafèn en werklieden in Noordwijkerhout krijgen dus de vacantietoelage ook van de kinderbijslag. Op voorstel van B. en W. besloot de raad tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling ziektekosten-voorziening ten behoeve van de ambtenaren der ge meente. Heffing rioolgeld. Zonder slag of stoot ging hierna de raad accoord met een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe verordening op de hef fing van rioolgeld. Met de toepas sing van deze nieuwe verordening zal de gemeente inplaats van ƒ2500 pl.m. 7000,aan rioolgeld gaan innen. Bedrijven, die een groot ge bruik van de riolering maken, zul len meer moeten gaan betalen dan de overige bedrijven en de wonin gen. Het rioolgeld zal voortaan be dragen 6 pet. van de belastbare op brengst, aangewezen in de kadastra le leggers of geschat en 8 pet. voor gebouwen met abnormaal gebruik« Op voorstel van B. en W. besloot de raad tot het verlenen van op dracht aan het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zuid-Hol land en het Landbouw Economisch Instituut om een rapport uit te bren gen over de economische aspecten der gemeente, alsmede een samen vattend rapport over de economi sche aspecten voor de gehele Bol lenstreek. Besloten werd aan de plaatselijke geneesheer K. A. van Praag een stuk grond van ongeveer 1000 M2 te ver kopen voor de prijs van ƒ8000, Dit stuk grond is gelegen in het bouwplan Boekhorst langs de Hee- renweg, tegen de Oostelijke grens van het perceel, waarop de nieuwe ambtswoning van de burgemeester wordt gebouwd. De heer van Praag heeft het voornemen op dit stuk grond een woonhuis met practijk- ruimte te bouwen. Op voorstel van B. en W. werd de bouwverordening door de raad met algemene stemmen aangevuld en ge wijzigd. Deze wijziging houdt in, dat de bepalingen van de bouwver ordening aangepast worden aan de „Voorschriften en wenken voor het ontwerpen van woningen (1951)". De raad besloot eveneens de poli tieverordening te wijzigen. Deze wijziging betrof het artikel, dat het kamperen regelt. In het vervolg valt onder „kamperen" het hebben van nachtverblijf: a. in een tent of voer tuig b. in gebouwen of bouwsels, niet zijnde woningen, hotels, logemen ten of pensions, waar daartoe gele genheid wordt geboden: een en an der indien dit geschiedt ter voorzie ning in de behoefte aan een een voudig vacantieverblijf. Kerkstraat krijgt riolering. De raad nam vervolgens op voor stel van B. en W. het zeer belang rijke besluit de gehele Kerkstraat, alsmede een gedeelte van de 's-Gra- vendamseweg van een riool te voor zien. De kosten hiervan zijn geraamd op ƒ175,000.— Vervolgens besloot de raad van de Raifeisenbank over te nemen een stuk grond van pl.m. 300 M2. Het betreft grond gelegen nabij de nieuw gebouwde Boerenleenbank. Het Schoollaantje kan hierdoor verruimd worden doch de meeste terreinwinst komt aan de zijde van de Dorps ringweg. Ook aan de Dorpsstraatzij de komt enige veruiming. Het dorp zal hierdoor een verfraaiing rijker' worden. Nadat nog enige voorstellen van B. en W. over niet-belangrijke za ken zijn aangenomen komt punt 23 van de agenda aan de orde n.l.: voorstel van B. en W. tot het bou wen van een brandweergarage. Het lid Van der Ploeg stelde voor dit voorstel in geheime vergadering te bespreken. De heer van der Sleet zei dit punt openbaar behandeld te willen zien. Na enige discussie werd besloten dit punt toch eerst in een geheime vergadering te behan delen. Hierna onderzoekt een commissie uit de raad de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. De ver gadering wordt intussen geschorst. Na heropening deelde de commis sie mede, dat de geloofsbrieven in orde waren bevonden. Afscheid. Alvorens de rondvraag aan de or de te stellen hield de burgemeester een toespraak in verband met het feit, dat het waarschijnlijk de laat ste maal was, dat de raad in zijn huidige samenstelling bijeen kwam. In deze toespraak liet de burgemees ter uitkomen dat in September a.s. in de nieuwe raad de thans zitten de leden van den Rotten, P. Dui venvoorde en Zonneveld geen zit ting zullen hebben. De voorz. zeide, dat deze heren gemist zullen wor den. De heer Van den Rotten, die in het zakenleven gewend is snel te besluiten, had ook in de raad en in de vergaderingen van B. en W. spoe dig een mening. Speciaal zijn kijk op wat men „Openbare Wer ken" noemt, werd zowel in de raad als in B. en W zeer gewaardeerd. De heren Duivenvoorden en Zonne veld door hun leeftijd bezadigd, had den eveneens het vertrouwen van de collega's raadsledhn Ik ben er van overtuigd, aldus de burgemeester, uit naam van de raad te spreken, als ik de drie heren de verzekering geef dat zij hier de meest prettige herinnering achterlaten. Alle drie de aftredende leden be dankten de burgemeester voor zijn symnathieke woorden. Hierna volgde de rondvraag en werd overgegaan in geheime verga dering. Na een korte poos werd de openbare vergadering wederom ge opend. De heer van der Ploeg ver klaarde nu hij het een en ander in de geheime vergadering had ge hoord accoord te kunnen gaan met 't voorstel van B. en W. tot het bou wen van een brandweergarage. De voorz. deelde mede, dat de bouw van een garage een op zich zelf staand feit is, los van de on derbrenging van andere diensten. De raad besloot met algemene stem men tot de bouw over te gaan. DE MOTORKOZAKKEN KOMEN. Naar wij vernemen, komen de be roemde motorkozakken, onder leiding van de heer Kroeze, naar Noordwij kerhout, om op Zondag 2 Augustus om 14.30 op het WSB-terrein hun geweldige toeren te tonen. De netto opbrengst der toegangsprijzen is ten bate van het Jeugdhuis van de St. Josephparochie. Ongetwijfeld is het reeds een succes voor het comité, dat het er in geslaagd is deze internatio nale motorduivels naar Noordwijker hout te laten komen. Immers na hun tournooi in Denemarken ligt het in de bedoeling na enkele demonstraties hier te lande een tournooi in Duits land te beginnen. Dat Noordwijker hout bij deze enkelingen behoort is slechts te danken aan het feit, dat het voor een goed doel is, zoals de heer Kroeze dit uitdrukkelijk verzekerde. Er is voor de bezoekers een onver getelijke middag te beleven, een mid dag vol sensatie. Jaarvergadering van V.V.S.B. In café Van der Geest hield de R.K. Voetbalvereniging „St. Bavo" haar jaarvergadering. In zijn openings woord bekeek de voorzitter, de heer Jeukens, de stand van zaken in het afgelopen verenigingsjaar. Hij con stateerde wel vooruitgang, doch er blijft nog heel wat te wensen over. De geest van vooruitgang is nog niet voldoende te constateren. Hiervoor is de training noodzakelijk. De voorz. liet uitkomen, dat er nog veel meer jongelui lid van WSB moeten wor den, dan kan het succes des te groter worden. Dat de vermakelijkheidsbelasting als subsidie teruggegeven zal worden juichte spr. toe. Over de L.V.B., dus over de technische zijde, valt niet te klagen. Of we met de N.K.S. op de goede weg zijn, dit ligt nog ini het duister. De toekomst zal het nog uit moeten wijzen. Hierna werd herdacht het in het afgelopen verenigingsjaar overleden lid, de heer L. van Denzen. Voor zijn zielerust werd een gebed gestort. De secretaris, de heer Van den Berg, bracht hierna een keurig jaar verslag uit. De vereeniging telt thans 90 senioren en 122 junioren en ad- spiranten. De penn., de heer Doeswijk, bracht hierna financieel verslag uit. De re kening 19521953 'werd aangenomen en de begroting 19531954 werd dooi de vergadering vastgesteld. Er is mo menteel een tekort. Dit is voorname lijk ontstaan door de mindere re cettes. Dc door het bestuur voorgestelde wijziging van statuten en huishou delijk reglement werd na enige dis cussie aangenomen. De wijziging van het huishoudelijk reglement houdt voornamelijk in, dat de technische commissie met 2 leden zal worden uitgebreid, dus tot 7 leden. Hierna volgde de bestuursverkie zing. De zittende bestuursleden wer den allen herkozen. Bij acclamatie werd de heer Jeukens tot voorzitter gekozen. De heer Braun feliciteerde de vereniging met deze verkiezing. Hij zeide, dat de heer Jeukens zich in het afgelopen jaar met zijrv gehele persoon had ingezet voor VVSB. Hierna had de verkiezing plaats van de leden der T.C. Alle aftreden de leden werden herkozen behalve de heer Heemskerk, die zich niet herkiesbaar had gesteld. Het bestuur kwam met twee candidaten naar vo ren, de heren G. Vreijling en N. de Jong. Deze werden gekozen. Het be stuur stelde verder voor het nog ont brekende lid door het bestuur te la ten aanwijzen en deze aanwijzing la ter door de leden te laten bekrach tigen. Hiermee ging de vergade ring accoord. Tot voorzitter van de T.C. werd de heer Beniers herko zen. KATWIJK AAN DEN RIJN OPENING KAMPEERTERREIN. De Kampeervereniging „Katwijk" opende gisteren haar kampeerter rein. De heer A. Riel uit Leiden sprak een openingswoord en heette de vele aanwezigen van harte wel kom, inzonder de gemeentesecreta ris de heer Boekhoven, die namens het gemeentebestuur aanwezig was. Voorts de heren Lammens en Tiele- man voorz. en secretaris van V.V.V. Spreker dankte het bestuur van V. V.V. voor de financiële steun. Ook was aanwezig de heer Ruwhof, ad judant bij de politie, de Rijvereni- ging en het Muziekkorps „Wilhelmi na" van Rijnsburg. De heer Klein- man, kampeerwachter, werd dank gezegd voor zijn vriendelijke mede werking en mocht een geschenk in ontvangst nerrlen, terwijl zijn echt genote bloemen werden aangeboden. Een massa kinderen der kampeerders hadden zich verkleed in verschillen de drachten en met de Rij vereni ging en het muziekkorps voorop trok men het dorp in. Zaterdag wor den de feestelijkheden nog voortge zet met verschillende spelen. Een ca baret zal o.a. optreden. Het feest is schitterend geslaagd mede dank zij het feit, dat de regen juist had opge houden te stromen, toen de feeste lijkheden een aanvang namen. Oranjefeest. Het Oranjefeest is thans vastgesteld op Dinsdag 1 Sep tember. Het feest zet in met een hen- gelwedstrijd aan de Overrijn en te 9 uur beginnen de kinderfeesten. In tussen zal ook een fietspuzzlerace worden gehouden voor jongens van 14 tot 16 jaar. De volksfeesten zul len in de namiddag plaats hebben. Aan de Noordwijkerweg tobbetje steken en kruiwagenrace en daarna op het feestterrein aldaar o.m. touw trekken en stoelendans. In de avond- Fa. NI. v. d. GUGTEN ZONEN Buffet Veiling Flora Rijnsburg. H.H. kwekers wij bieden u aan: GLADIOLENTOUW, 3 draads HELLANTHETOUW. PAKTOUW. JUTETOUW. Alle maten emmers. Alle soorten Tuinmessen. Beleefd aanbevelend. (Advertentie). uren zal de Gymnastiekvereniging „Hercules" een demonstratie geven. Hierna een grootse lichtstoet waar aan veel aandacht zal worden be steed, waarna tot slot een feestcon- cert in de tent op het Roskamplein. DE KWAKEL Een dezer dageni slaagde de heer C. J. van Rijn voor het examen M.O. Engels A. Geboren: Cornelia Johanna, d. van P. G. J. Pouw en J. L. de Kuijer; Johanna Maria Theresia, d. van H. J. v. d. Burg en H. C. J. v. d. Ancker; Petronella Maria, d. van H. J. Rikers en A. de Bruin; Wilhelmus Francis- cus, z. van H. M. Pieterse en J. G. v. d. Zwet; Franciscus Johannes, z. van- G. W. Burkermolen en E. Splin ter; Johannes Machiel Maria, z. van M. Wahlen en M. E. Maas; Cornelis Jan, z. van M. Cuiper en M. v. Schaik. Ondertrouwd: J. J. M. van Vliet 21 j. en C. J. Vermaas 23 j. VOORSCHOTEN ONFORTUINLIJKE DOORVAART. Donderdag voer een luxe jacht in de oude Rijn in de richting Leiden. De stuurman, denkende dat hij ge makkelijk onder de spoorbrug door kon varen, koerste voorwaarts. Op het laatste moment kwam hij tot de ontdekking dat het niet ging. Hij snelde naar voren om te trachten het schip nog af te houden. Hij schoof daarbij met schip en al onder de brug, waarbij hij verwondingen aan de borstkas opliep. Dr. Thies verleen de de eerste hulp. Het jacht kon la ter op eigen kracht vertrekken. Geboren: Johannes, z. van A. J. van Ipenburg en J. Bij; Maria Geertruida Teodora, d. van A. H. van der Krogt en M. M. Th. Wisse; Juliëtte Johanna Elisabeth, d. van W. van der Leij en S. Garwe; Karei, z. van C. Klein en M. Huijser; Arie, z. van H. Feijnen- buik en' A. Chr. Noordervliet; Ge rard, z. van G. Lindt en A. Chr. Höf- kens. Geboren te Leiden: Arie Willem, z van W. A. Mol en E. A. Los; An- tonetta Jacoba, d. van R. Los en K. Bette. Ondertrouwd: K. Wieger 24 j. te Geleen en J. M. "KraaijH. Kraaij 22 j. en G. M. Los 20 j. Getrouwd: G. Lamboo en C. A. Zonneveld. IN STROMENDE REGEN STALEN TANDEN Krupp maakt nu geen kanonnen meer, maar stalen kunstgebitten. Wat is dat voor een vreemd bericht, dat ons de kranten melden, waar eerst 't kanon gegoten werd voor dwaze oorlogshelden, daar giet men nu een kunstgebit, dat niet is te verslijten, en 't vreedzaam volk zal binnenkort een keisteen kunnen bijten. Dat noem ik nog eens een bericht om van te watertanden, geen kiespijn en geen oorlog meer in d'Buropese landen, Maar wie met zó'n gebit van staal soms watertanden moesten,' die dienen op te letten, dat him tanden niet gaan roesten. Hoe zoet is nu de atmosfeer bij onze Oosterburen, die nooit met Stalinorgels meer op steden ziullen vuren, die zich nog slechts met Schweinefleisch en zuurkool zullen fuiven en met hun stalen kunstgebit op vette kluiven kluiven. Nu gaan zijn met een stalen snuit zeer vreedzaam door het leven en daaraan heeft de oude Mars de eerste stoot gegeven. De vredeshonger is gestild vervuld is het verlangen, nu 't nikkelstalen kunstgebit 't kanon zelfs heeft vervangen. Toch koester ik nog ene vrees voor onze lage landen, als d'Ariërs eens dragers zijn van sterke stalen tanden, want laten wij door dit bericht ons dwaselijk verblinden, dan zullen i ons met zo'n gebit met huid en haar verslinden. TROUBADOUR. Onder stromende regen is Vrijdag een begin gemaakt met het jaarlijks driedaags nationaal concours hippique, georganiseerd door de Zuid-Hollandse Jachtvereniging. Op de eerste dag stond als beginnummer een lichte dressuur- proef op het programma. Prins Bern hard legde met het paard „Arquebuse" beslag op de oranje-rosette. Met 241 punten eindigde de Prins op de eerste plaats, met drie punten verschil op nummer twee. In de middaguren werd op het in middels door de regen doorweekte ter rein een licht springconcours gehouden, geen amazones mochten deel- In het Roxy-theater te Den Haag is voor de eerste maal, voor pers en ge nodigden, de film van de Ronde van Frankrijk gedraaid, een hoofdfilm van vijf kwartier, vervaardigd door de N.V. Haghefilm in samenwerking met een Italiaanse filmmaatschappij. Wat de Nederlandse opnamen betreft, daarvoor hebben de operateurs Albert Mullens en Hannes de Boer gezorgd, terwijl de film wordt verduidelijkt door de com mentator Wim Povel, die zijn taak knap heeft verricht, ondanks het feit, dat hij de Ronde van Frankrijk niet heeft gevolgd. In vijf kwartier tijd krijgt men, soms zeer gedetailleerd, de gehele Ronde van Frankrijk, die bijna een maand heeft geduurd, voor ogen. De 22 afzon derlijke étappes komen allen in de film voor en door uitstekend gekozen beel den van het zeer gevarieerde landschap, waar de karavaan door heen trekt, heeft men een aantrekkelijk geheel sa mengesteld, waardoor een film is ont staan. die de toeschouwers een vrijwel volledig beeld geeft van wat de Tour de France eigenlijk is. Hoe goed het werk ook is opgezet, toch ontbreekt de grote lijn, waar schijnlijk veroorzaakt door het feit, dat de samenstellers geen ervaring hebben op dit zeer aparte gebied van de sport. Verscheidene facetten, type rend juist voor de Tour de France, ontbreken, zodat men aan het slot niet spontaan kan zeggen: ja, zo moet de Tour de France zijn geweest. Maar af gezien van deze gebreken, mag toch worden geconstateerd, dat deze film als „eersteling" over dit onderwerp, op hoog niveau staat. De huldiging van de Nederlandse Tour de France-renners, welke Vrij dag te Kerkrade zou plaats vinden en waaraan ook wedstrijden waren ver bonden, is niet doorgegaan wegens de slechte weersomstandigheden. De ren ners zullen nu op Maandag 3 Augustus te Kerkrade worden gehuldigd. nemen. De lengte van het parcours, dat door de heer J. N. Breunesse was uit gezet, bedroeg 510 meter. De hoogte van de twaalf hindernissen was maximum meter. De maximum toegestane rijtijd bedroeg 86 sec., zodat de mini mum snelheid, waarmede gereden moest •orden. 350 meter per minuut was. 33 Inschrijvingen waren voor dit nummer binnengekomen. Verscheidene combi naties legden het parcours zonder fou ten af. De snelste tijd gaf evenwel de doorslag voor de klassering. S. Pruike maker werd eerste met het paard „Tau rus" in de tijd van 60 sec. In beheerste stijl nam hij de hindernissen. Met fraaie sprongen leidde hij „Taurus" over de muur, de spoorbomen, de sloot en de diverse hekken. Kol. A. E. Pantchoulidzew klasseerde zich met „Veracruzano", het paard van stal Soestdijk, tweede. Slechts 1,2 sec. had deze combinatie meer nodig om foutloos rond te komen. Een nieuw nummer in het program ma was een concours voor volbloed paarden in training, welke gereden wer den door jockey's in hun gekleurde blouses. De paarden werden beoor deeld op exterieur en gangen in stap, draf en galop. De finale van de eerste dag was voor de amazones. De dames, in haar kleu rige rode rijjasjes met de witte rij broeken en het zwarte jockey pet je, moesten onder de nog steeds stromende regen 11 hindernissen nemen, hetgeen zij op uitstekende wijze deden. Niet minder dan 13 combinaties kwamen zonder fouten rond. Mej. Tack, die met drie paarden deelnam, reed drie maal een foutloos parcours, terwijl mej. E. J. H. Planten met twee paarden zich voor de barrage plaatste. De jongste van de amazones, mej. F. Coebergh. leidde „Don Camillo" op stijlvolle wijze over het parcours en moest in de barrage meestrijden voor de eerste plaats. Mevr. F BenedictusLieftinck viel met „Nai- sha" op door haar rustig rijden. Zij legde de eerste ronde zonder fouten af en streed in de barrage mee om de eersto plaats. Helaas weigerde haar paard bij de derde hindernis. Winnares werd mevr. Stibbe, die op voortreffelij ke wijze met „Herald" rondkwam. Een foutloos parcours in de snelste tijd: 31 3/5 sec. ATHLETIEK De Nederlandse heren-athletiekploeg, die Zondag a.s. te Antwerpen tegen België uitkomt, is els gevolg van bles sures van verschillende athleten of an dere omstandigheden op diverse plaat sen gewijzigd. De volgende deelnemers worden vervangen: 400 meter: Verwey (Trekvogels") door Smulders (Avon), De Kroon (Trekvo- In „De Zijl" slaagden gisteravond de volgende meisjes voor het zwemdiplo ma A: Tini Esderts, Greet Verra, Ans Filippo. Nel Piket, Loes v. Wezel, Nan- gels» door Dommershuyzen (DOS). 1500 meter: Slijkhuis (Trekvogels) da Nanning, Rietje v. d. Klugt, Elly Buurman, Janny Brouwer, Rietje v. Waardhuizen, Sarie v. Waardhuizen, Coby Piket, Margreet v. Egmond, Hetty Verwey, Annemieke Bloem endaal, Coby Hogenes, Corrie v. d. Horst, Catrien Honnef, Ineke v. Oosten, Lenie Hoek, Tiny Mark, Corrie Polak, Anneke v. Santen, JoRe Onderwater, Ans Ouwer- kerk, Corrie de Geus, Leny Grobbee, Loesje Schildhuizen, Anneke Siera, Gonnie v. Meygaarden, Toosje Geen jaar, Corrie Visser, Hilde Ouwerkerk, Corrie de Laaf, Corrie Pol, Elly Corba, Gerda Braam, Greke Braam, A. Buts, Gusta Gerdes, Hester Kuyvers, Triny Lindenburg, Janny Dool, Elly Mtiller, Lobke Schouten. Lies de Vrind, Riet Goddijn, Els v. Hofwegen, Ria v. Vel- zen, Ineke v. d. Mey, Willy Benning, Ria de Rijck, Ineke den Hollander, Yvonne van Griethuizen, Gerda de Bruin, Janneke Gressie, Maria Arnol- des, Agnes v. Thiel, M. v. Hagen. Meisjes diploma B: Ria Brugman, Goby v. Giffen, Maria Evers. Irene v. Bergen Henegouwen, Ridi Klinkhamer. Jongens diploma A: B. Kramer, P. Verra. A. M. v. Dam, A. Noppen, H. v. d. Reyden, F. v. Buuren, H. v. Kam pen, P. Siere, R. v. Griffen, F. W. Nop pen, P. Barendse, H. Zwart, T. v. Wie- ringen, W. Brakel, W. v. Oosten, D. Kooien, G. Wessel, N. Montanus, G. door Van den Wildenberg (PSV). 3000 meter steeple chase: Jonkers (Vlug en Lenig) door Verhoeks (Voor waarts) Hoogspringen: Van Druten (Vlug en Lenig) door Nederhand (ALO). Hinkstapsprong: Van Egmond (DEM) door Broeken (Kunst en Kracht). Kogelstoten: Preusser (Vlug en Le nig) door Kluft (Haarlem). Kogelslingeren: Houtzager (Vlug en Lenig) door Versteeg (Trekvogels). 4 x 100 meter estafette: Griek (AAC) door Sleeuwenhoek (Vlug en Lenig). 4 x 400 meter estafette: Hofmeester (Vlug en Lenig) door Smulders (Avon). Verwey (Trekvogels) door Dommers huyzen (DOS) en De Kroon (Trekvo gels) door Rem (Lycurgus) of Buys (AAC). Veltman (Trekvogels), van wie aan vankelijk gevreesd werd dat hij op de 800 meter niet zou kunnen uitkomen in verband met een blessure, zal te Antwerpen wel van de partij zijn. ZWEDEN EN FINLAND NODIGEN RUSLAND UIT VOOR WEDSTRIJD Zweden en Finland hebben aan Rus land een uitnodiging gestuurd om deel te nemen aan een internationale at letiekwedstrijd, welke het volgend jaar te Helsinki zou worden gehouden, zo verklaarde de voorzitter van de Zweed se Athletiekbond. de heer Tage Erics son. Beide landen hebben de heer Erics son met de onderhandelingen belast. Iri deze wedstrijd zouden Zweden en Finland als één land onder de naam „Het Noorden" tegen Rusland uitko men. Noorwegen en Denemarken, die eveneens zijn geïnviteerd, hebben nog niets van zich laten horen. De wedstrijd zal te Helsinki plaats vinden na de Europese kampioenschappen, welke in Zwitserland worden gehouden. De heer Ericsson verklaarde voorts, dat men wel verwachten kan, dat Rusland op de uitnodiging zal ingaan. Brugman, P. v. d. Meeberg, P. Onvlee, W. Ouwerkerk, H. v. d. Berg, W. Storm Leeuwen. Jongens diploma B: H. de Joode, J. !e Joode, K. de Joode, H. Frank, P. de Bruin, E. Evers, B. Brinksma, H. Baan, A. v. Diggelen. Tijdens het diplomazwemmen wisten de heren de Tombe, Plezier en Thijs- sen op de 100 m wisselslag een nieuw clubrecord te vestigen in de tijd van 3 min. 40.4 sec. (oud record 3.45.5). De dames probeerden het eveneens op deze afstand en behaalden een tijd van 4 min. 23.5 sec. (nu gevestigd). VOETBALL TRAINING VAN NED. ELFTAL BEGINT OP 25 AUGUSTUS Naar het ANP verneemt zal de cen trale training van de Nederlandse Elf talclub op Dinsdag 25 Augustus worden hervat. Te zijner tijd zullen door de Technische Commissie de spelers wor den aangewezen, die voor deze training in aanmerking komen. Zoals de laatste jaren het geval is geweest, zal de cen trale training in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden. Het ligt in de bedoeling deze training voort te zetten tot aan de landenwedstrijd van dit seizoen, de ontmoeting tegen Noorwegen, welke op 27 September te Oslo zal worden gespeeld. Op 9 Sep tember zal, naar bekend is, te Rotter dam een oefenwedstrijd plaats vinden van het voorlopig Nederlands elftal te gen een nog nader aan te wijzen te genstander. HET MEDESPELEN VAN DE KAPELAAN IN „ENTER" Volgens het bestuur alsmede de gees telijke adviseur van „Enter" zou de ge dachte geopperd kunnen worden, dat de weleerw. heer A. P. van Diemen in de toekomst als actief speler in „Enter" zou uitkomen. Dit is echter niet het geval, want de kapelaan zal maar in één wedstrijd uitkomen, n.l. Zondag 2 Augustus in de wedstrijd EnterVDO. Het medespelen in deze wedstrijd vindt zijn. oorzaak in het feit, dat drie broers van de kapelaan in VDO uitko- POSTDUIVEN „De Zwaluw" (Voorschoten). Wed vlucht met oude duiven vanaf Orleans, afstand ongeveer 505 km. Los 8.30 uur met Z. wind. De eerste duif werd ge constateerd 14.47.53, snelheid 1336,53 m per minuut, laatste prijswinnende duif 15.26.16, snelheid 1209,53 m. p. minuut. De prijzen werden als volgt behaald: C. Zwaan 1, 11. 16: F. Hendriks 2. 12, 13; P. d'Haens 3, 8. 9; L. Hemmes 4; M. Wolleswinkel 5. 17: M. Th. v. Ber ne 6. 7, 15; G. Teske 10, 14; J. P. v. d. Assem 18. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons. afstand ongeveer 188 km. Ge lost 7,20. De eerste duif bereikte zijn hok 10.05.47, snelheid 1139.93 m.. de laatste prijswinnende duif 10.51.1& snel heid 895.64 m. De prijzen werden als volgt behaald: M. Wolleswinkel 1, 4, 12, IS: P. N. v. Wissen 2, S, 5, 9. 14, 29: P. d'Haens 6. 33: F. Zoons 7. 27; V. B. Pierlot 8, 22; A. W. Querreveld 10, 25; J. P. v. d. Assem 11. 23, 24; K. Waas dorp 15. 30; M. Th. v Berde 16: J. W. Hulst 17; J. Kosters 18. 26; A. .4e Oaaf 19; F Hendriks 20; L. Hemmee 24; Ck Teeke 28, 31; C. Zwaan 32.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7