LABO- Porelblank, „DE LANDBOUW" STENOTYPISTE eg MATZE heerlijk van smaak en... ItB m j Bm blijft dagen lang goed! N.V. LEIDSCHE MELKINRICHTING WINKEL Thijs Marinus vierde 102e verjaardag Fa J. J.SLOOS&ZN PROFITEER!! Flinke Leerling-Verkoopster Schoenmakerij v. d. Ploeg, Rijpwetering Leidsche Textielfabrieken Gebrs. vaacOyJk. i Co N.V. 100 gr. Zomerdrups voor f 0.10 Banketbakkerij ROSE LEUR Doorr.VarkJappen (buik)f1.13 DONDERDAG 30 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 NIEUWKOOP IN FEESTROES opmerkte, dat de heer Marinus nu al zo oud was en nog kinderen in de box had. In een hoekje van de ka mer n.l. stond de baby van de buur vrouw. De oude Thijs en kinderen kunnen het wel zeer goed met elkan der vinden, want Thijs is een grote kindervriend. Uit al deze feiten blijkt wel de grote vitaliteit van de jarige. Na een zeer hartelijk afscheid ver trokken de bezoekers. Drukke middag. Toen des middags om 4 uur een deputatie van het comité Marinus namens de gehele burgerij van Nieuwkoop en Noorden een feestge schenk onder couvert aanbood en bij monde van de voorzitter, de heer Snijders verdere voorzieningen in zijn 103e levensjaar toezegde, had opa Thijs van particulieren al zo veel rokerij ontvangen, dat hij, wat dat betreft, zijn volgende verjaardag ge makkelijk kan halen. Aardige momenten speelden zich ook af, toen Thijs een bezoek bracht aan het R.K. Tehuis voor Ouden van Dagenwaar hem een hartelijke ont vangst van de Moeder Overste, Zus ters en alle inwoners, in de man nenzaal en vrouwenzaal ten deel viel. Vele bejaarden kende hij persoonlijk en ook hier weer werden oude herin neringen opgehaald. Vermeld zij tenslotte nog, dat het bovengenoemde comité vorige week er al voor heeft gezorgd, dat Thijs. Marinus een andere bril kreeg, zo dat hij weer wat gemakkelijker de krant kan lezen. En zo gaat de oudste inwoner zijn 103e jaar in', in de wetenschap, dat de gehele bevolking met hem mee leeft. Wie „overstuur" is, blijve van bet stuur af! Leimuiden en Rijnsaterwoude namen afscheid van pastoor Speet Burgemeester v. d. Weyden bracht een gezellig uurtje door bij de jarige Gisteren, op z'n 102e verjaardag genoot de heer Marius wederom gro te belangstelling, ofschoon nog vele felicitaties zullen volgen. Want om de drukte voor de oude baas niet al te zwaar te maken hebben velen de gewoonte aangenomen op een der volgende dagen te gaan gelukwen sen. Het verjaringsfeest wordt op die wijze tot een week en langer uitge rekt en de laatkomers hebben het voordeel, dat zij van de pientere oude, die graag vertelt en ook zeer ad rem kan antwoorden, 'n getrouw verslag krijgen van hetgeen rond z'n verjaardag plaats vond. Al vroeg begonnen de gelukwen sen, mondeling, schriftelijk en tele grafisch, binnen te komen. Om pl.m. 11 uur kreeg de jarige bezoek van burgemeestér M. P. v. d. Weyden, diens echtgenote en de ge meente-secretaris, de heer P. Oskam. Thijs stelde dit hoge bezoek zeer op prijs en met veel genoegen ac cepteerde hij de sigaren en het prach tige bloemstuk, dat werd aangebo den namens de gemeente Nieuwkoop. Persoonlijk had de burgemeester nog iets anders, n.l. een wandelstok. Voorlopig bood de burgervader een stok aan, doch dat was slechts een, formaliteit, want binnenkort krijgt de 102-jarige de hem door de burge meester toegedachte „echte" wandel stok. Herinneringen. Het bezoek van' de burgemeester ging natuurlijk gepaard met een ge- Thijs achter zijn geliefd „bakkie koffie". Burgemeester M. P. v. d. Weyden drukt de jarige de hand. Foto: Ruiterman. noeglijk gesprek. Vertelt de oude baas graag, de burgemeester weet er ook wel raad mee, om verhalen los te krijgen. En zo werden diverse her inneringen uit het verleden opge haald. De feesteling vertelde, dat hij 25 jaar had gewerkt bij de grootva der van de burgemeester. Hij Ver haalde, hoe vroeger werd gewerkt; niettemin gaf de heer Marinus blijk van meeleven met de tegenwoordige tijd. De korte werkdagen van heden kon hij wel waarderen. Vele jaren geleden werkte Thijs eens in de pol der het was winter en moest over het ijs naar het werk in het riet. Hij was daar met zijn vader en zijn broer(tje), toen hij plotseling door het ijs zakte. Vader en broer haalden hem weer op het droge en Thijs in zijn natte plunje naar huis. En Thijs meende, dat wanneer zo'n grapje, nu .plaats vond, de drenkeling voorlopig niet op zijn werk zou ver schijnen. Maar dat was bij hem an ders. Thuisgekomen kreeg hij van moeder de vrouw droge kleren en een lekker borreltje, nou daar knap- te-ie wel weer van op en enige ogen blikken later ging Thijs weer naar het werk. Nog meer verhalen werden aan de burgemeester verteld onder het genot van een „bakkie koffie" en een si- gartje en in aanwezigheid van klei ne kinderen. Ja, kleine kinderen, die waren er, en wel zo dat de secretaris. De Parochie van Leimuiden en Rijnzaterwoude nam afscheid van pastoor J. L. Speet. De eerste helft van deze week stond geheel in het teken van het afscheid van pastoor J. L. Speet, die sinds 11 Januari 1935 de parochie van St. Jan de Doper te Leimuiden heeft geleid. Dinsdagmorgen droeg de pastoor een plechtige H. Mis op uit dankbaar heid, waarbij de schoolkinderen in de versierde kerk het Veni Creator, de 8e Mis en het lied tot Patroon St. Jan de Doper zongen-. Om 10 uur kwamen pastoor en kapelaan in het parochiehuis, dat voor deze gelegen heid eveneens stijlvol versierd was, om een kort huldigingsprogramma te beleven. Het hoofd van de Jongens school, de heer G. J. v. Berkel, open de de rij van sprekers met te memo reren, wat de pastoor in de 18 jaren voor de kinderen heeft gedaan, waar bij de nadruk werd gelegd op de goede voorbereiding en uitstekende verzorging. Spreker roémde de een voud van de pastoor en de prettige samenwerking met het onderwijzend personeel. De leerlingen boden aan pastoor Speet een rooktuimelaar aan. De jongere kinderen voerden hierna een mooi stukje op getiteld „De kin deren van Fatima", „Een kijkje in 's Hemels Smederij" volgde. Ook Zr. Celesta sprak waarderende woorden aan de pastoor, die o.a. had geijverd voor de schoolsplitsin-g, de bouw van 'n nieuwe jongensschool en een mooi gymnastieklokaal. De grotere jongens verschenen nu op 't toneel met 'n olijk stukje „Daar was laatst een advocaat" en de meisjes hadden de volle aandacht met „De Pechvogel". Pastoor Speet dankte hierna de kinderen en bood allen nog 'n kleine tractatie aan. Des avonds om 8 uur was de pas toor weer in het parochiehuis waar de jeugdverenigingen en de jongeren gelegenheid kregen afscheid te ne men Afscheid van de Parochie. Gisterenavond om 8 uur was de officiële afscheidsavond, waarvan door vele gebruik gemaakt werd. On der de aanwezigen merkte we op bur gemeester Bakhuizen en mevrouw, mevr. Stapensea, dr. Brinkhorst en mevrouw, de gemeente-secretaris en het Kerk- en Armbestuur. Kapelaan Zondag sprak een kort openingswoord, waarin hij deze avond niet alleen een afscheid noem de, maar evenzeer een gelegenheid om dankbaarheid te tonen voor alles wat pastoor Speet heeft gedaan, in de kerk, in de parochie en in de ge zinnen. Daarom, aldus de kapelaan, past het deze avond op te luisteren met zang door het dameszangkoor. Kapelaan Zondag besloot met per soonlijke dank voor het goede ver blijf in de pastorie, de prettige hui selijke sfeer en bovenal voor de be langrijke steun die hij had mogen ontvangen in de eerste moeilijke ja ren van zijn priesterleven. Gloria Deo zong hierna onder lei ding van de heer Chr. v. d. Mark heel verdienstelijk. „Bruiloft" van Marten v. d. Veen en „Lentefee" van Luigi Bordese. Namens de parochie werd het woord gevoerd door de heer C. A. Buykx, die de grote opkomst alleen al een bewijs noemde van sympathie voor de pastoor. Het is niet mijn be doeling, aldus spreker, alle goede eigenschappen van- de pastoor te roe men, omdat dit niet zijn wens is en omdat dit in strijd zou zijn met zijn grote eenvoud. De heer Buykx noem de dit heengaan geen afscheid, maar een verwijdering van enkele kilome ters, waarbij de band van vriend schap zal blijven bestaan. De hulde en dank ging vergezeld van een blij vend aandenken in de vorm van een fraaie kroonlamp die reeds in de ka mer van pastoor is geplaatst, en een enveloppe met inhoud. Dank van gemeente. Burgemeester Bakhuizen beschouw de het als een verzuim, als hij deze avond niet een af scheidswoord je had komen spreken. De verhouding tussen Burgerlijke en Kerkelijke Overheid was steeds voortreffelijk en voor het vele werk, dat pastoor Speet voor het welzijn van beide gemeenten had verricht, betuigde hij zijn hoge waar dering. De burgervader noemde hier bij nog de menslievendheid van pas toor Speet tijdens de bange oorlogsja ren. Met de woorden „Dat God U eenmaal als beloning het hemelrijk doet binnen treden" besloot de bur gemeester zijn toespraak. Versterkt door een achttal heren voerden de dames nu uit de „Hymne" van Chr. W. Gluck, waarmee de heer v. d. Mark goed succes oogstte. Hierna kreeg pastoor Speet voor het laatst gelegenheid zijn parochia nen toe te spreken. Diep onder de in druk dankte de scheidende herder de sprekers en alle parochianen voor de hulde en dank aan hem gericht. Spr. vroeg het voortdurend gebed voor hem. Tot slot nodigde de pas toor alle parochianen uit hem te Al phen a. d. Rijn te komen bezoeken, om het parochiegeschenk te komen aanschouwen. Hiermede was het programma be ëindigd en kregen alle aanwezigen gelegenheid persoonlijk afscheid te namen van pastoor Speet. Vele parochianen kwamen de schei dende herder de hand drukken. Foto Speet, Nieuwveen. VRAAGT UW LEVERANCIER van onze aanbieding 10 korting op goederen buiten, de opruiming. SPOTKOOPJES VAN RESTANTEN SPORT- COLBERTS PANTALONS COSTUUMS WINTERJASSEN. Betere kleding voor minder geld! STILLE RIJN 11 t.o. AALMARKT. GEVRAAGD TEGEN 1 SEPTEMBER: in liet Herenmode-vak, zij die als zodanig werk zaam zijn geweest genieten voorkeur. Brieven met volledige inlichtingen en verlangd salaris te richten a?^ van dit blad, onder no. 5632. Wegens vacantie geslotèn van 38 Augustus Te huur aangeboden in drukke winkelstraat te Leiden: oppervl. 90 M2, 6 M2. etalagcruimte, met woonruimte. Aanvaarding half September. Tevens ter overname: complete winkelbetimmering en 5 toonbanken. Voor nadere inlichtingen s.v.p. schrijven onder no. 5626 bureau van dit blad. ie Leiden, vraagt voor afdeling Export een die vlot kan corresponderen in de moderne talen en gewend is zelfstandig te werken Zij die menen aan bovengenoemde eisen te voldoen worden verzocht haar sollicitaties in te zenden met vermelding van leeftijd, opleiding, praktijk, verlangd salaris en opgave van datum indiensttreding aan: afdeling Personeelszaken Heerongracht 46, Leiden. •2 Te koop: D. K. W, 98 cc., in goede staat. Te be vragen Kastanjekade 25, Leiden. Na 7 uur. 8184 <5? Aangeboden: Handnaai machine. In prima staat. Prijs f 47.50. Herenstraat no. 23. 8178 *2* Vrijdag Visdag! Schel vis, schol, verse bakharing, gestoomde makreel, nieuwe bokking, strobokking, kip pers. De fijnste Holl. nieu we haring 13 ct., Alleen bij Neptunus Haarlemmerstr. 252, Tel. 24329. 5631 Step op luchtbanden te koop gevraagd voor jon gen van 6 jaar, Regentesse- laan 28, Oegstgeest, Tel. 21957. 8150 3? Solex-verhuur het nieuwste model 1953 J. van Polanen. Kuipersteeg 10, Leiden, t. o. de Hema, Tel no. 31534. .8176 Korea staakt het vuren, maat Pieterse gaat door met zijn schitterende ser viezen en keukenuitzetten. Ziec onze etalage. Watertje tel. 290, Zoeterwoude. 2" Polshor' >ges, Pendules, grote en kleine, alle soor ten Wekkers, Koekkoek- klokken en Horlogebanden In ruime keuze. Gouden en Zilveren sieraden. Specia liteit Verlovingsringen. „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water en Zn., Haarlemmer straat 185. Luxe auto-verhuur. Bil lijke prijzen, goed mate riaal. P. C. Uljee, Hoge Rijndijk 136, Zoeterwoude, t. o. de Jong's machinefa briek. 8175 Griesmeel, y2 kgf 0.25 Havermout, J4 kg. 0.23 De Beste Bloem, Yi kg. „0.24 Grove Rijst, K kg. f 0.59.0.65 Prima Limonade, per fles f 0.75 Literpot Kersen 1.25 2 Potten Kersen0.75 Vermouth, literfles 1.50 Vruchtenwijn, p. fles 0.75 Thee, 100 gram f 0.42, f 0.50, f 0.60 Boterhamvlokken- en korrels, 250 gram Grote rol Beschuit Biscuit, 250 gram Diverse koekjes, 250 gram f 0,39 Gevulde IJsbonbons, 250 gram Closetrollen, 2 stuks Zachte Zeep, y2 kg. 4 pak zelfw. Wasmiddel,, 1. Stijfsel, 250 gram 0.25 Cetaline, wast alles, literfles 0.30 MORSSTRAAT 50 HOGEWOERD 115 f 0.39 „0.20 „0.29 0.45 0,48 „0.15 0.35 Adverteert in dit blad. Deze week BOTER JANHAGEL, met roomboter en amandelen bereid, van 0.80 voor 0.70 per 200 gram. KRENTENKOEKJES, van 0.70 voor 0.60 p. 250 gr. BREESTRAAT 54, LEIDEN. Magere speklappen 0.94 Gehakt h. o. h1.10 Runderlappen (Hollands 1.45 Dik Rundvet (Hollands) 0.54 Alles per 500 gram. 250 gr. Palingrookworst 0.63 150 gr. Pekelvlees0.63 ALLEEN: KOOPMAN, Maredijk 7 Een horloge kopen is een zaak van vertrouwen. Dames en herenhorloges voor elke beurs. Jongens horloges 9.95, roestvrije stalen horlogebanden ƒ2.25 Ziet onze etalage. Uur- werkkliniek, Lage Rijndijk 8. De Speciaalzaak van Leiden. 5600 <2? Accordeon te koop. pianoklavier, 120 bas, 5 reg. 1 bas reg., 5 mnd. oud, 3 jaar garantie. Prijs f 400, Brieven onder no. 8177 bu reau van dit blad. AbJbSb de kwaiiteitsmotor bij: „VALK" a/d Haagse Schouw S1 Gevraagd terstond of later een nette Bakkersbe- diende. A. Groenewegen, Papelaan 178, Voorschoten. QT Door vertrek aangebo den Herenrijwiel met drie versnellingen, lamp enz. 55.sleestofzuiger 125 volt, compleet met slang en hulpstukken 32.50. Na 7 uur. Haarlemmerstraat no. 235a, 8179 T elefoonijes worden dagelijks geplaatst Voor uw uurwerken naar W. van Kampen, Mare 102, polshorloges vanaf 14.85, waterproof vanaf f 22.50, wekkerklokken, banden enz., alles met ga rantie. 8174 Duivenhouders. Grote prijsverlaging duivenvoer zonder gerst prima 58 cent «per kilo, met gerst 52 ct. per kilo. Kippenvoer 5 kg. 2.05, ochtendvoer 2.05 per 5 kilo. Gratis thuisbe zorgd. Teunissen Leven daal 28, Leiden Tel. 22053

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3