DUINSTREEK Rijnstreek Het aandeel van de Nederlanders in de strijd Zuivering in Oost-Duitsland Grote oefening in NATO-verband Zaak-Sanders wordt herzien Burgemeester v. d. Hoeven opende de Braderie te Voorschoten Rijen hongerigen in de straten van Berlijn Na Beria's val STADSNIEUWS Middenstands examens Laatste Berichten DINSDAG 28 JULI 1953 DE. LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Harde en moeilijke taken opgeknapt In de strijd, die ruim drie jaar op Korea heeft gewoed, hebben de Ne derlandse vrijwilligers, zo is de al gemene opinie van de V.N.-legerlei- ding Korea, een eervol aandeel ge had. Het van Heutzbataljon, dat op 26 October 1950 onder commando van de later gesneuvelde luitenant kolo nel M. P. A. den Ouden naar Korea vertrok, bestond uit goede soldaten, 650 man, gekozen uit ruim 2000 vrij willigers, die aan de oproep van de regering hadden gehoor gegeven. Op 25 Juni 1950 trokken de Noord Koreanen over de 38e breedtegraad en vielen zij de Zuid Koreanen aan. Heeds op 4 Juli daarna vertrok het oorlogsschip Hr. Ms. „Evertsen" naar de Koreaanse wateren om deel te nemen aan de strijd. Het Nederlandse detachement, dat werd ingedeeld bij het 38ste regi ment van de 2e Amerikaanse infan terie divisie, heeft in de afgelopen jaren voor hete vuren gestaan. Het heeft harde en zware gevechten moe ten leveren tegen aanvallende Noord Koreanen, en tegen guerillabenden. Moeilijke weken van verbitterde strijd hebben de Nederlandse vrij willigers doorleefd in de eerste we ken van 1951 .In die dagen werd er fel en meedogenloos gevochten in de streken van Wonju. Later is het detachement voor zijn diensten in deze strijd onderscheiden met het „distinguished unit citation". April en Mei brachten het sterke voorjaarsoffensief van de Noordelijke legers, die met vijf corpsen tever geefs trachtten de tweede divisie van de Verenigde Naties-strijdkrach ten te vernietigen. Nadat in dat jaar militairen van het van Heutzdetachement waren ge repatrieerd en nieuwe vrijwilligers waren aangekomen, werden de Ne- Hoe op het ogenblik in Oost-Duits land „gezuiverd" wordt blijkt uit een communiqué van het centrale co mité van de communistische partij aldaar. Daarin wordt bekend ge maakt, dat het uit elf leden bestaan de secretariaat is beperkt tot zes le den. Slechts twee van de nieuw be noemde leden, Ulbricht en Olsner, hadden ook zitting in het oude secre tariaat. Het politieke bureau bestaat, even als het vorige weer uit negen leden. Twee leden, Dahlem en Zaisser, zijn echter vervangen. Oud-minister Zaiser en Hern- stadt, hoofdredacteur van het com munistische blad „Neues Deutsch- land", werden er van beschuldigd een tegen de partij gerichte, defai tistische groep te hebben opgericht. De onlangs ontslagen minister van justitie, Fechner, v/erd als „vijand van de partij en staat" gebrand merkt, aldus de bekendmaking. De bekendmaking werd uitgegeven na een driedaagse bijeenkomst van het centrale comité, die Zondag werd gesloten. derlanders weer in de strijd ingezet. De „ijzeren driehoek", tussen Chor- won en Kumhwa, vormde in Octo ber 1951 de plaats, waar de Neder landers verbeten vochten. In Maart 1952 werd het Neder landse bataljon met het 38e regiment naar het eiland Koje gezonden om het grote krijgsgevangenkamp aldaar te bewaken. Dit kamp, waar steeds weer ernstige onlusten uitbraken, moest gezuiverd worden. In Juli 1952 vertrokken de Neder landers weer naar het frontgebied. Het zijn voor de soldaten op Korea harde en moeilijke tijden geweest. Chinezen en Tibetan en slaags? Het Indische blad „Times of In dia" schrijft in zijn editie van Dins dag, dat er, volgens berichten uit Kcüimpong gevechten tussen de be volking en Chinees-communistische troepen in de Oost-Tibetaanse pro vincie Cham zijn uitgebroken. Uit Lhasa zouden versterkingen naar Cham worden gezonden. De staat Cham, gelegen aan de grens tussen China en Tibet, was de eerste plaats, die door de Chinese commu nisten werd bezet, toen zij Tibet bin nenrukten. De opstand zou zyn uitgebroken wegens de door Chinezen opgelegde beperkingen en het voedseltekort. De bevolking van Cham staat als krijgshaftig bekend. Negen landen doen er aan mee De oefening „Mariner", die op 16 16 September begint en die 19 dagen zal duren, is de eerste oefening van de strijdkrachten van de Noord- Atlantische verdragsorganisatie waar bij alle drie bevelhebbers van de ge bieden van het Noord Atlantische Verdrag, n.l. van de Atlantische Oceaan, Europa en van het Kanaal, zijn betrokken. Zee- en luchtstrijdkrachten van België, Canada, Denemarken, Frank rijk, Groot Brittannië, Noorwegen, Portugal, de Verenigde Staten en Nederland zullen aan deze oefening deel nemen, zodat officieren en man schappen van negen van de veertien Noord Atlantische landen in deze oefening zullen samenwerken. Het gebied, waarin de oefening „Mariner" wordt gehouden, omvat de Noordelijke Atlantische Oceaan, be grensd door de wateren tussen Groenland en Noorwegen enerzijds en die tussen het Zuiden van de Verenigde Staten en Portugal ander zijds. Voorts omvat dit gebied het Kanaal en gedeelten van West Europa. De leiding van deze oefening be rust bij de opperbevelhebber van het gebied der Atlantische Oceaan, admiraal L. D. McCormick van de Amerikaanse Marine, bij de opper bevelhebber van het gebied van Europa, generaal A. M. Gruenther, van het Amerikaanse leger, bij de opperbevelhebber van het gebied van het Kanaal, admiraal sir John Edel- sten van de Britse Marine en bij de opperbevelhebber van de geallieerde marine-luchtstrijdkrachten in het gebied van het Kanaal, luchtmaar- schalk sir. Alick Stevens van de Britse luchtmacht NOODWEER IN OOSTENRIJK Door wolkbreuken, hagelbuien, storm en onweer is in de nacht van Maandag op Dinsdag in de provincie Neder-Oostenrijk grote schade aan gericht. Een vrouw kwam om het leven, doordat zij door een afgeknap te hoogspanningsdraad werd getrof fen. Door blikseminslag in een trans formator van een belangrijke spoor lijn lag het verkeer urenlang stil. Rhinoceros-hoorn is een begeerd artikel Een viertal inbrekers heeft in de nacht van 13 op 14 Juli een vreem de diefstal gepleegd uit de oude Bo tanische Tuin, het vermaarde mu seum te Bogor (Buitenzorg) op West- Java. De dieven, aldus de „New York Times", verschaften zich in de be wuste nacht toegang tot het mu seum met het doel enkele horens van rhiocerossen, die een langte van 15 tot 25 cm. hadden af te zagen. De curator van het museum, de Duitser Jany, vertelde, dat de ho rens op de „zwarte markt" onge veer 7000 dollar opbrengen. Tot poe der vermalen is hun waarde echter groter dan hetzelfde gewicht in goud. De politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde, heeft het ver moeden, dat de diefstal door Chine zen is gepleegd. Dezen hechten n.l. grote waarde aan tot poeder verma len rhinoceros-horens, daar dit poe der volgens hen geheime kracht be zit Indonesië heeft op het ogenblik drie reservaten voor rhinocerossen om te voorkomen, dat op deze dieren, die soms een gewicht van drie ton hebben, alleen voor de horens jacht wordt gemaakt. Aan de vooravond van de Paarden-het welslagen uitgebracht. Na deze De nieuwe Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken, Boldoczky, heeft toegezegd, de zaak van de Britse zakenman Edgar Sanders, die twee jaar geleden door een Hon gaarse rechtbank wegens „spionna- ge" tot langdurige gevangenisstraf met een presentje van de Voor- markt 1953 werd voor de eerste maal te Voorschoten een Braderie geopend. Door samenwerking van de plaatselijke middenstandsverenigin gen kon deze Braderie tot stand ko men. Om 7 nur gisteravond waren vele genodigden naar de raadzaal van het gemeentehuis getogen om de opening van de Braderie mee te ma ken. Daar waren aanwezig het ge meentebestuur van Voorschoten, le den van de Braderie-commis.ïie, af gevaardigden van middenstandsver- enier»ngen uit de omgeving o.a. Was senaar afgevaaidigden van üe plaat selijke middenstanasverenigingen en verder personen, die om een of an der reden bij de Braderie geïnteres seerd zijn. De voorzitter van de Braderie-com missie, de heer A. Bins sprak een welkomstwoord tot de genodigden, die in groten getale aanwezig wa ren en sprak de wens uit, dat de Bra derie in alle opzichten zou mogen slagen. Het is voor Voorschoten iets nieuws. Spr. dankte burgemeester ten zeerste voor de verkregen mede werking en deze dank werd verge was veroordeeld, te herzien. "j -«hotense middenstand. Mevr. var De Britse minister van Staat, Sel- der Hoeven werd in deze mede be- wyn Lloyd, die dit gistermiddag in dacht en kreeg een bouquet bloemen het Lagerhuis bekend maakte, voeg- j aangeboden door het dochtertje van de hier nog aan toe, dat Engelandde heer H. Durieux. op 17 Juli een verzoek van derge-1 De heer A Buis sprak ook zijn er- lijke strekking aan Hongarije had j kentelijkheid uit tot de gemeente- gezonden. Duizenden komen voedsel halen Een ongedacht grote stroom Oost duitsers en Oostberlijners bewoog zich gisteren naar W -Berlijn om daar levensmiddelen in ontvangst te ne men, die hun door het Westen gra tis. ter beschikking werden gesteld. Tegen de avond schatte men hun aantal op ruim 120.000. Ofschoon he merendeel van de hongerige Oostduitsers ongehinderd naar hun woningen konden terugke ren, vernam AP toch dat op enkele plaatsen de Oostduitse volkspolitie het voedsel in beslag heeft geno men. De controle van de politie was echter niet streng, en men kon zien, hoe verscheidene „volkspolizisten' zich demonstratief met de rug keer den naar de tallozen, die met hun pakje twee pond vet, twee pond meel, gedroogde erwten en bonen en vier blikken melk uit West- Berlijn terugkwamen. In de vroege ochtend begonnen zich al lange rijen te vormen voor de tientallen „hulpwinkels" in de Brit se, Franse en Amerikaanse sector van Berlijn. Er waren mensen bij uit Jena, Leipzig, Rostock. Stral- sund, zelfs van het eilandje Rü- gen. Een man van 83 jaar uit Lü- ckenwalde zei dat hij de reis er graag voor over had om weer eens vet en echte m?!k te zien Toen tegen sluitingstijd nog dui zenden op oun beui wachtten, wer den inderhaast soepkeukens inge richt en het Roode Kruis zou trach ten onderdak te verschaffen aan hen, die niet meer naar huis kon den. Elders staan weer tenten, waar ouden van dagen en gebrekkigen ver versingen kunne, krijgen. De grote opkomst bewees, dat de noeste Oostduitsers ondanks de com munistische dreigementen naar de .Westberlijnse radio luisteren, want vrijwel iedereen wist precies, waar hij zijn moest. Overigens werd de distributie uit gevoerd met typisch Duitse grondig heid. Alleen Oostberlijners wier na men met een a" of een „b" begon nen, mochten gisteren pakketten af halen. Vandaag komen de „c" tot en met de „f" aan de beurt. Enzovoort. Voor de Oostduitsers echter, die niet in Oost-Berlijn wonen geldt deze re geling niet, zij werden geholpen, wan neer -ij komen. Voor dit „kom en haal"-program werd geput uit de reesrve-voorraden van West-Berlijn. Deze worden echter aangevuld mef de 15 millioen dol lar aan voed.®'»!, die Amerika beloofd heeft en waarvan de eerste zending gisteren in Hamburg is aangeko men. De hulpactie duurt tot 9 Augus tus. Leonid Melnikof, die op 12 Juni werd ontslagen als secretaris van de communistische partij in de Oekraï ne, is thans tot veler verrassing be noemd tot Russisch ambassadeur in Roemenië. De kortgeleden ontsla gene, die naar het oordeel van ve len in ongenade was gevallen, is dus thans in ere hersteld. Toen Melnikof op 12 Juni werd ontslagen als secretaris van de par tij in de Oekraïne heette het, dat zijn ontslag het gevolg was van een groot aantal door hem begane „ernstige vergissingen". Als zodanig werden toen genoemd: het benoemen van niet-Oekraïners in hoge functies, het achterstellen van Oekraïners en fou ten bij de collectivisering van de landbouw. Het is nu wel duidelijk, dat Mel- nikofs val op 12 Juni te wijten is geweest aan Beria. Nu Beria geval len is, wordt Melnikof weer in ere hersteld. raad van Voorschoten .In een lange rede, die ook door luidsprekers werd weergegeven en bulten het ge meentehuis te horen was, sprak bur gemeester C. J. v. d. Hoeven zijn vol doening uit over de samenwerking tussen de middenstanders ter plaat se Door deze samenwerking is het mogelijk geworden, aan de inwoners te tonen, wat zij kan bieden, dat zij kan concurreren zowel in prijs als in kwaliteit tegen de stadszaken. Spreker ging verder in op de die nende functie, die de middenstand bezit, de moeilijkheden, die deze klasse van de maatschappij onder vindt en zegde toe de middenstand te steunen en te helpen, voor zover dit tot de mogelijkheden behoort. De heer A. Bins dankte de burge meester voor zijn warme rede. Na deze officiële inleiding begaf het gezelschap zich naar de Voor straat. Het voor het gemeentehuis opgestelde „Glippertje" was niet toe reikend om het grote aantal geno digden te vervoeren. Het muziekge zelschap ,.St. Laurentius" ging voor op daarachter volgde het „Glipper tje" en de rest van de genodigden. Allen getooid met een feestelijke corsage. Gekomen op de Voorstraat nabij de Bloklaan werd halt gehou den. Hier werd met enige ceremoni eel door burgemeester C. J. van der Hoeven een aldaar gespannen lint doorgeknipt en een „dronk" op WARMOND Belangrijke verkeersverbetering Door de nu gereed gekomen door trekking van de Sweilandstraat is de gemeente een ruime verkeers ader rijker geworden. Onder leiding van de Dienst van Gemeentewerken is hier door de fa. N. Kortekaas en Co. een voortreffelijk stukje werk tot stand gebracht. Het geheel maakt een zeer fraaie en ruime indruk. Ge lijktijdig is de Lockhorstlaan verbe terd, zodat de bewoners daarvan thans ook aan een „echte" straat zijn komen te wonen. Vooral voor het verkeer op het smalle gedeelte van de Herenweg tussen de Lockhorst laan en de Spoorwegovergang, is de nieuwe straat van groot belang. Doordat nl. op dit gedeelte éénrich- tingverkeer zal worden ingesteld, zullen de daar tot nu toe veelvuldig voorkomende verkeersstrubbelingen tot het verleden gaan behoren. opening begon een wandeling langs de diverse stands. De gehele Voorstraat was feeste lijk geillumineerd en aan beide kan ten bevonden zich de stands, bezet door de plaatselijke middenstanders. Muziek weerklonk en iedere winke- ier nodigde uit tot een bezoek. Van zelfsprekend trok dit evenement in Voorschoten grote belangstelling. Het was gezellig druk op de Voor straat op de eerste avond van de Braderie. Paardenmarkt met geringe aanvoer Dertien paarden en vijf veulens werd hedenmorgen aangevoerd op de traditionele paardenmarkt te Voorschoten. Het eigenlijke markt terrein wordt ieder jaar kleiner en als het zo blijft doorgaan kan de ge hele „aanvoer' binnenkort op enkele vierkante meters Voorstraat staan. Maar de stemming was er wel. De braderie-kramen zorgden voor een feestelijk aanzien, dat nog versterkt werd door de traditionele bloemen- en haringtentjes. Natuurlijk was er ge legenheid tot koekslaan en oliebollen eten. Het geheel werd opgeluisterd door het Glippertje, dat met veel passagiers door het dorp tingelde. Het was een drukte, waar tussen de aangevoerde paarden nauwelijks op vielen. De heer H. J. A. van Dongen slaagde voor de acte Frans M.O.a. ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense Vriendenclub. De duiven werden Zaterdagmiddag om 1.45 uur te Roermond gelost met een Zuid-zuidoosten wind. De eerste duif kwam binnen om 2 uur 36 min. 28 sec. en de laatste om 2 uur 57 min. 17 sec. De uitslag luidt als volgt: 1. A. Dissel; 2. E. v. Wilgen; 3. en 8. Th. Godthelp; 4. 9. en 17. G. v. d. Ham; 5. en 12. Joh. Coste- rus; 6 M. Bijsterveld. De Junioren namen ook deel van af Roermond en wel met het vol gende resultaat: 1. 2. en 8. W. Groe- neveld; 2. A. Groenendijk; 3. J. v. Rijn; 4. A. Blom; 5. en 6. J. Dom burg. De eerste duif kwam binnen om 2 uur 37 min. 20 sec. BOSKOOP Eigenaardig grapje Enige bewoners van de Gouwekant werden tegen het middernachtelijk uur opgeschrikt door getik tegen de ruiten, zelfs zo, dat een flinke ruit in scherven ging. Het bleek, dat het de ramen waren waarachter nog licht brandde, die tot doelwit werden ge kozen. De bewoners kwamen ver schrikt naar buiten en niet wetend, wat er aan de hand was, werd de po litie gewaarschuwd. Deze stelde direct een onderzoek in en het mocht haar gelukken de ruitentikkers op te sporen. Het ver moeden, dat er vanaf een vaartuig in de Gouwe was gegooid, werd be waarheid. Het spoor voerde naar Alphen aan den Rijn, alwaar de ge zagvoerder van de kustvaarder „Dora" uit Delfzijl aan de tand werd gevoeld, waarbij de politie aan de weet kwam, dat een paar opvarende matrozen met een windbuks op de ramen hadden geschoten. De onvoor zichtige scherpschutters bekenden di rect en waren bereid de aangerichte schade te vergoeden. Hiermede was de rekening van hun gevaarlijke bal dadigheid evenwel niet geheel vol daan. De windbuks werd in beslag genomen en de betrokkenen zullen later voor het bekende hekje moe ten verschijnen. LEIMUIDEN BUS MET LUXE WAGEN IN BOTSING Op de Herenweg langs de West- einderplas, juist op een plaats, waar i het uitzicht door een hoog-opgroei- ende heg langs de weg belemmerd wordt, zagen de chauffeur van een autobus en de chauffeur van een luxe auto elkaar te laat, zodat een botsing niet te vermijden was. De chauffeur van de autobus deed al zijn best, ohi zijn bus nog door de heg te krijgen en de chauf feur van de luxe auto on de wagen te doen uitwijken in de richting van de plas. De autobus kwam gedeel telijk door de heg. Hierdoor reed de luxe auto tegen de achterzijde van de bus aan. Gelukkig liep alles zon der persoonlijke ongelukken af. NOG EEN ONGEVAL De heer M. Straathof had Zon dagmiddag een ongeval met zijn bromfiets in de omgeving van Haas trecht. Met een kind achterop reed hij op de verkeersweg, toen bij een zijweg een roekeloze chauffeur van een vrachtwagen hem in de haag drukte. Het kind was ongedeerd. M. S. liep enkele lichte verwondingen op maar de bromfiets werd zwaar beschadigd. Deze schade wordt ech ter door verzekering gedekt. Voor het Middenstandsexamen slaagden gisteren te Leiden: G. P. C. M. v. Velzen, Zoeterwoude, J. Verbaas, Abbenes, A. J. H. Verberg, Leiden, A. Verdoes, Katwijk a. Zee, G. W. Vergeer, Warmond, G. D. Ver hoog, Leiden, A. A. Verkley, Wasse naar, E. C. Vermeulen, Alphen a. d. Rijn, A. Vermey, Nieuwkoop, Th. M. Vermey, Lisse, A. Verstraten, Leiden, C- J. Vertegaal, Hazerswou- de, P. J. J. de Vetten, Warmond, C. Vianen, Rijnsburg, B. Viele, Leiden, A. G. Vink, Noordwijk, B. Visser, Koudekerk, C. P. A. Visser, Leiden, J. P. W. Vlasveld, Zoeterwoude, J. M. Vletter, Rijnsburg, B. v. Vliet, Zoeterwoude, F. J. A. M. v. Vliet, Alphen, J. v. d. Voet, Noordwijk a. Zee, G. P. Vonk, Noorden, H. C. de Vos, Ter Aar, S. VreugdGoutier, Leiden, G. Vroedsteyn, Zoetermeer, A. Vulpen, Zoetermeer, D. C. Vijl- brief, Leiden, C. W. H. Waasdorp, Leiden, J. P. v. Waay, Zoetermeer, R. v. Waay, Zoetermeer, P. S. War merdam, Voorhout, M. P. v. d. Wee- Ie, Alphen, L. G. J. Weerdenburg, Leidschendam, W. v. Weeren, Lei den, F. v. d. Weide, Katwijk a. Zee, S. M. A. Welling, Leiden, A. K. v. Welzenis, Leiden, A. v. d. Werken, Nieuwkoop, H. C. Werkhoven, Oegst- geest, J. H. J. Wesselman, Roelof- arendsveen, C. S. Weyermans, Lei den, A. Wille, Koudekerk, C. J. de Wit, Alphen, L. v. Haarlem, Leiden, J. J. de Wit, Alphen, Th. H. de Wit, Alphen, A. G. Woerde, Nieuwkoop, M. Wolters, Leiden, M. A. v. d. Wij den, Katwijk a. Zee, A. W. Wijsman, Lis.e, L. Th. Wijsman, Lisse, A. Zandbergen, Rijnsburg, J. K. A. J. de Zeeuw, Voorschoten, M. J. J. van Zeil, Rijpwetering, H. B. van Zeyl, Alphen, R. Zonneveld, Benthuizen, L. v. Zoomeren, Katwijk a. Zee, G. Zwaan, Katwijk a. d. Rijn, J. C. dé Zwart, Sassenheim, F. A. Zwartjes Leiden, F. J. G. Zwartjes, Alphen, M. H. Zwetsloot, Sassenheim, Th. J. Zwetsloot, Abbenes, G. Zijlstra, Leidschendam, W. J. C. Bonarius, Valkenburg, W. C. v. Dorp, Leiden. JAPANSE KROONPRINS IN ONS LAND Koningin Juliana heeft vanmiddag om 1 uur de Japanse kroonprins Akihito, die voor 'n driedaags bezoek in ons land vertoeft en die gister avond om kwart voor zes op het station Hollandse Spoor te Den Haag arriveerde, ontvangen op het land goed Ter Horst te Wassenaar. De Japanse prins gebruikte met de koningin en prins Bernhard het noenmaal op het buitengoed. De kroonprins verbleef in de voor middag op het kasteel Oud Wasse naar, waar de eerste verdieping voor hem en zijn gevolg is gereserveerd. In de middag zou hij achtereenvol gens korte bezoeken brengen aan het Mauritshuis, aan het Vredespa leis en aan Madurodam. DE VERMISTEN IN KOREA. Ter voorkoming van misverstand zij meegedeeld, dat met de in het elders gepubliceerde bericht om trent de op Korea vermiste Neder landers bedoeld zijn militairen die thans, bij het einde der vijandelijk heden, nog vermist worden. Er is dus geen sprake van nieuwe gevallen. Wanneer U dit leest zijn de Leidse jongeren de Bel- ev.«w»» gische grens al tweemaal troffen zijn. heeft de Fran- Dat de voorbereidingen op alle gebied degelijk ge- se avond, die j.l. Vrijdag op de rotonde van de Burcht gehouden is, bewe zen. De historische strijd- wallen stonden op deze prachtige zomeravond vol ontroering te beven toen zij om 8 uur het startsein beleefden voor de generale repetitie van de Hollandse gepasseerd en wanneer U met de krant gewacht hebt tot de avond-thee, dan staat er al een schil- derachtig tentenkamp bin- wallen stonden nen de vest van Limetz, waar Leidse jongens po gen hun dekens op een zacht plekje uit te sprei den, terwijl de meisjes in de pastorie reeds een ge heel huiselijke sfeer heb ben geschapen. Altht.rs, dat verwachten we zo maar, want de wer- keUjkheit wordt voor jus. nu we dit schrijven, ,cg verix>rgen achter de on doordringbare sluier van de toe Komst. Op onze ka- Wij gaan hier geen na- spreken tussen ,JDe grote men noemen en ook niet Ronde" en „High Noon", allemaal gebeurd is, want lands bandje, dat naar daarmede zouden we voor uitlopen op de evenemen ten van deze week. We zullen slechts vertellen, dat de nacht reeds tast baar was. toen de aanwe- Frankrijk gaat, getooid wordt met de Amerikaanse titel „Serenaders"! Het Gregoriaanse koor tje, dat eveneens deel uit maakt van de expeditie. zigen node afscheid van hebben we nog niet ge- elkaar namen om weer te- Het grote avontuur van 41 jongeren is vanmorgen om 5 uur begonnen mer staat een rol dekens Avond, die deze week Li- en een rugzak vol duistere metz zal krijgen te aan- zaken, zoals naalden, vei- schouwen, ligheidspelden, schoen- Terwijl de verweerde rug te keren in de wereld van Doris Day en Joop de Knecht. Terwijl we dit schrijven, meest florissante verwach- hoord, wel het Frans, dat tijdens de conversatieles sen in de afgelopen maan den tot een tweede moe dertaal is gemaakt. De vlot heid, waarmede we Vrij dagavond in het donker hoorden zeggen: „Attention si vous tombez de l'escalier glissant, you cannot, ik be doel, vous ne pouvez pas aller a Limetz" (Pas op, als je van het gladde trapje afvalt, kun je niet mee naar Limetz.) schept de smeer en zelfs klosjes ga- muren zich bescheiden in bedenken we (angstig)! tïnïïn èn daar steunm wê ren, (zwart en wit) dm- de avondschemering te- dat we het huiveringwek- ma|r een beetle oo want gen, waarvan we door- mcrtrnU-VAn on <-1a ce>hiirior_ .r Deetje op, want gaans geen overdreven ge bruik plegen te maken, avondschemering rugtrokken en de schilder stukken van Van Ettingen onzichtbaar werden in hun maar die reglementair mee nissen, werden de aanwe- kende risico lopen met een ze]f kregen we op school andere afd van de „Club nooit meer dan een 7 voo? e. Lirnetz in grote moei- deze schone taal en ken- lijkheden te geraken, want ners beweren, dat zelfs dit Zoals het bij ons is, zo bevonden deken Jansen, zal het wel in al de 41 rector Vester en kap. Van zigen, waaronder zich o.m. naast de „Oud-Hollandsche cijfer erg overdreven is! Leidse huizen zijn, een „Limetz-toerist(e) woont en waar de spanning waar Ingen, teruggevoerd naar faS- de goede oude tijd, toen een jongeman het leuker van „heb-je-nu-heus-niets- vond om aardig tegen zijn vergeten" pas weggenomen meisje te zijn, dan haar zal worden, wanneer van- met een verbeten gezicht avond de bagage door de af te beulen in een soms vrachtauto van de heer „levensgevaarlijke" woede, Van Dorp opgehaald zal die optimisten moderne zijn. dans noemen. school trekt ook een band- Do nacht doet inmiddels ie mee, wiens belangstel- manhaftige pogingen om hng meer uitgaat naar het het rumoer van de afgelo- Amerika van 1953, dan pen dag te verstillen, maar naar het Holland van 1453! wij betwijfelen, of hij in Laten we pogen meteen staat zal zijn rust te bren- vrede te sluiten dooi- te gen in de harten van de verklaren, dat dit bandje Leidse jongeren, die vol de Hollandse Avond op su- verwachting het grote blieme wijze heeft gesteund avontuur, dat morgen be en dat we van een ideale gint, verbeiden, samenwerking kunnen vorvMTTe».

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2