en Het was „echt" Kaagweer op de vierde dag der Kaagweek Renners in de Tour de France hadden een rustdag Storm en regen maakten het de zeilers niet gemakkelijk Kees Pellenaars mikt op het ploegenklassement Competitie-indeling 1953-'54 DINSDAG 21 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Een Kaagweek zonder tenminste één of twee dagen echt Kaagweer is eigen lijk niet goed denkbaar en de zeilers hebben dat op de vierde Kaagdag ter dege ondervonden. Na drie dagen van prachtig weer met zon en veel wind, kwam de vierde dag met veel wind en regen, dikke motregen, flinke buien sn wat dies meer zij en de regen striem de in de ochtend zo onbarmhartig, dat men het idee kreeg of er hagel tussen zat. Was het wonder, dat van stuurlieden en bemanningen, maar ook van de sche pen met tuigage alles vereist werd en dat hoe goed en bekwaam de zeilers en hun schepen ook mogen zijn dit alles veel ongerief en natuurlijk veel averij veroorzaakte? Menig schip moest ef wegens gebroken mast óf wegens ge scheurde zeilen óf wegens anders averij de strijd ontijdig staken en het aantal gestarte schepen, dat deze dag als „op gegeven" op de uitslagenlijst genoteerd stond, was zeer groot. Het mag geen verwondering wekken, dat de strijd in de HollandFriesland Regenboogwedstrijd ditmaal niet zo vin nig was als op de eerste dag van deze teamwedstrijd. Het barre weer zo toch mogen we het wel noemen, want de windkracht varieerde van 8 tot 15 meter per seconde vereiste de vol ledige concentratie van de stuurlieden en de grootste krachtsinspanning van de bemanningen der schepen Toen we met de persboot op het Zweiland kwamen, werd onze hulp al spoedig gevraagd voor de gekapseisde Vliegende Hollander van J. Helder uit Paterswolde, die zijn roer verspeeld had. Het bergen van het scheepje vereiste heel veel tijd, maar ondertussen ging de strijd in de verschillende klassen door. Aanvankelijk had Hofland de leiding, maar de Fries De Jong zat hem dicht op de hielen en het gelukte deze vrij spoedig de leiding over te nemen om haar niet meer af te staan. Verder be zetten de Friezen de 3e, 5e, 8e, 10e en 11e plaats, hetgeen hun weer het be hoorlijke puntenaantal van 40.2 oplever de. Daartegenover stond, dat het Hol landteam al spoedig een man kwijt raakte doordat Frans Bos op het voor- dewindse rak van Norremeer naar de Dieperpoel de mast van zijn „Kikker" verspeelde en vanzelfsprekend uit de strijd was. Hofland werd tweede, Theu- nissen bezette de vierde plaats, Sieverts ie aesde, Van der Velde de zevende en Bergsma de negende plaats, hetgeen 37 punten opleverde, een niet zo groot ver schil als Zondag, maar de Friezen liepen toch weer uit en kwamen op een totaal van 82.2 tegen de Hollanders op 67 pun ten. Of zij in staat zullen zijn het grote verschil van ruim 25 punten teniet te doen? Het lijkt een onmogelijke opgave voor de laatste wedstrijd! De strijd in de Valkenklasse tussen teden van Tandjong Priok en de Kaag spitste zich gisteren toe doordat de gas ten er in slaagden drie goede plaatsen te veroveren. Rolf v. d Baumen won weliswaar de meeste punten door als eerste te eindigen, doch de drie vol gende waren voor leden van Priok en het puntenaantal voor de gasten bedroeg 20 tegen de Kaag 16.1, hetgeen het ver schil na twee dagen tot 1.2 pnt. terug bracht. De Kaag leidt nl. na twee wed strijden met 35.2 pnt. tegen Priok 34 punten, zodat er in de laatste wedstrijd nog van alles kon gebeuren. De teamwedstrijd der 12 Voetsjollen- klasse tussen leden van de Kaag en van de Hof stade Yacht Club uit België bracht ditmaal een groot overwicht van het Kaagteam niet door betere eigen pres taties, doch pech van de tegenstander, want niet minder dan drie Belgen wis ten de finish niet te bereiken. Reeds vijf minuten na de start sloeg R. van Hal met zijn jol om, zodat hij uit de strijd was, terwijl bijna op hetzelfde moment Chr. Nielsen het zeil van zijn jol streek, omdat het bootje vol water zat. Hij hoosde evenwel net zolang tot hij weer kon varen, vervolgde dan de race en eindigde tenslotte als vijfde en laatste. Want in totaal was de helft in deze race uitgeschakeld, drie Belgen en een Kaag zeilster wegens opgeven en voorts een tweede Kaag-lid omdat hij uitgesloten werd wegens een overtreding. De Kaag verwierf 27.1 pnt. tegen Hofstade slechts 13, zodat de stand na twee wedstrijden is 55.2 voor de Kaag tegen 39 pnt. voor de Belgen. De persoonlijke wedstrijden in de Regenboogklasse werden opnieuw geken merkt door een Fries overwicht. De Jong en Alberda lagen tot in de tweede ronde aan de kop voor Hofland, maar deze liep deze middag niet zo best en moest verscheidene concurrenten laten passeren. De Jong evenwel kwam daar na in aanvaring en was uit de strijd. Intussen was Theunissen steeds meer naar voren gekomen en eindigde als tweede na de Fries Alberda, maar bezet door deze tweede plaats de eerste in het totaalklassement voor de hoofdprijs in deze klasse, de zilveren Regenboog. In de Drakenklasse vlotte het ditmaal niet te best met de Puzzle van v. Wijk. Hij lag vrij spoedig achterin de rij en gaf tenslotte wegens averij op. De strijd werd ditmaal gewonnen door Klomp, die Hofkes op de tweede plaats liet, ter wijl de Alkmaarder Boersma derde werd en de Leidenaar v. d. Steen vierde. Hof kes maakte een mooie kans op de hoofd prijs. Voor de overige klassen is het bijna overal bekeken. Jaq. Kraan in de Sharpieklasse, Koos de Jong in de Olym- piajollen, Kirkenier in de Valkenklasse, Jansma in de 16 M2 Eenheidsklasse, W. van Staveren in de Pampusklasse en Meyeringh in de Jeugdklasse.... het is slechts een kwestie van punten en de Strijd is in htm voordeel beelecbt. De uitslagen. De uitslagen luiden als volgt: Vliegende Hollanderklasse: 1. R. Kre- mer. Tornadoklasse: 1 .J. J. van 't Hooger- huis, 2. M. v. d. Giessen, 3. W. H. van 't Hoogerhuis. 12 M2 Klasse A: 1. Jac. Kraan, 2. G. Visser. 3. J C. J. van Staveren. Idem B: 'l. Jhr. E. R. v. d. Wijck, 2. N. Oerlemans, 3. H. J. Gleusteen. Olympiajollenklasse A: 1 J. H. H. J. de Jong, 2. J. A. F. Verkuylen, 3. B. Markus, 4. H. van Heuveln. Idem B: 1. N. J. Keyzer, 2. P. A. Potjer, 3. H. J. de Jong, 4. D. de Kat. 5. S. C. Parmentier. Vrijheidsklasse A: 1 J. D. Schoone- veldt, 2. C. A. Vial, 3. H. H. A. Froh- wein, 4. T. Amons, 5. J. Stenhuis. Idem B: 1. P E. Moes, 2. J. Butzelaar, 3. H. R. A. Liebe, 4. W. Couwenberg. Valkenklasse A, Groep I: 1. H. C. Kir kenier, 2. H. Snoeck, 3. J. C. Lichten- auer, 4. W. F. Huurnink, 5. J. Prins. Idem. Groep H: 1. S. M. v. d. Meer, 2. E. J. Hoppe, 3. B Boeschoten, 4. P. H. W. Velthuys, 5. C. M. H. Nauta. Idem B: 1. A. Brinks, 2 J. van Asselt, 3. W. Engelhard, 4. A. A.'Kolk, 5. L. G. M. Hartman. Idem C: 1. L Vrijenhoek, 2. D. J. C. Meeuws, 3. D. W. Kapelle. 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. F. Jans ma, 2. J. P. van Dijk, 3. H. Schmitz, 4. A_ W. Endstra, 5. J. van der Horst. Idem B: 1. W. van Loo, 2. Th. Paul sen, 3. GVR. Kreulen, 4. W. Meihuizen, 5. E. L. Kramer. Idem C: 1. Mej. C. Smit, 2. W. Ro gier, 3. J. J. Beijnes. Pampusklasse A: 1. W. M. van Sta veren. 2. B. Ouwerkerk, 3. W. Kost. Idem B: 1. F. Kat, 2. M. Cosijn, 3. W. J. Mijs. Drakenklasse A: 1. W. Klomp, 2. J. C. P. Hofkes, 3. J. W. Boersma, 4. H. v. d. Steen. Idem B: 1. C. van Harlingen, 2. F. E. Duerr, 3. F. J. Buys. Regenboogklasse A: 1. J. Alberda. 2. F. Theunissen, 3. K Vrolijk, 4. J. C. v. d. Velde, 5. M. Hendriks. Idem B: 1. A. Gebuis, 2. L. Tol, 3. J. P. Sap. 12 Voetsjollenklasse A: 1. L. R. Koop- mans. 2. A. W. Reyers, 3. H. W. J. v. d. Breejen vj d. Bout, 4. M. A. Nederburgh, 5. J. A. de Boer. Idem B: 1. A. Pels, 2. F. Michielsen, 3. Th. Dhont, 4. H. C. Visser, 5. H. T. van Waveren. Idem C: 1. P. van 't Woud, 2. O. L. Koene. 3. Mej. Gt J. Bijvanck, 4. A. Kamsteeg. Jeugdklasse A: 1. J. R. Meyeringh, 2. R. Kraak, 3. J. Albers, 4. J. J. Woort- man, 5 P. J. Galjart. Idem Br 1. H. F. van Rijmenam, 2. Th. Flier, 3. M. van Tienhoven, 4. J. R. de Vries, 5. Mej. P. de Boer. Langzaam klimt het peloton de berg op. Haarspeldbocht voor haarspeld bocht; geen oog hebbend voor het natuurschoon, geheel en al geconcen treerd op het rijden, de helling, en de tegenstanders. MONACO 20 Juli. „Taktiek?", zei Pellenaars, toen we hem Maandag daarnaar vroegen. „Wat voor taktiek we gaan toepas sen? wel, daar- moet ik nog eens over denken, weet je wel. Ik houd er nu eenmaal niet van alles voor een hele tijd vast te leggen, dat is nooit goed en altijd gevaarlijk, vooral omdat de omstandigheden telkens veranderen". Hij kwam juist terug met de ploeg uit Menton, waar de echtparen Jans ma en Blankaert, eigenaars van het Grand Hotel d'Anjsterdam aan de Quaie Laurenti, een lunch hadden geïmproviseerd. De jongens, met het „Wilhelmus" en met hoera's ontvan gen, hadden heerlijk in de schaduw rijke tuin gezeten en waren een paar uur lang helemaal opgenomen in de sfeer van de kleine Nederland se kolonie te Menton en hadden zich daarna te goed gedaan aan een maal tijd, die aangename herinneringen naliet. Volgens Pellenaars was dat op deze laatste rustdag van de Tour allemaal reusachtig geweest. En nauwelijks terug in Monaco of hij vond een briefje, waarin de verte genwoordigers van de Alessandro bandenfabrieken hem herinnerden aan de ontvangst, die een half uurtje later te Nice gearrangeerd was. „Ja", zei Pellenaars, „ze weten niet wat ze moeten doen om het ons naar de zin te maken, we worden ver wend. Vanmorgen is jonkheer van den Berch van Heemstede, de oud voorzitter van de K.N.W.U., in het hotel geweest om de jongens te com plimenteren. Erg aardig. En ik krijg stapels telegrammen uit Nederland. Alleen de K.N.W.U. heeft nog niets van zich laten horen. Snappen jullie dat nou?" Intussen was de ploegleider bezig de renners bij elkaar te trommelen, die zich in de pas ontvangen post uit het vaderland hadden verdiept, en verspreid in het hotel de brieven en krantenknipsels zaten te lezen. „Als ik ze niet achter de broek zit, komen we nog te laat in Nice ook, en dan schiet het slapen er vanmiddag hele maal bij in", foeterde Pellenaars. „Vooruit jongens, naar de auto's en vlam een beetje alsjeblieft" Maar bij de auto's stond een Franse fotograaf, een zeer hardnekkige, en Pel en de zijnen konden zo'n haast niet heb ben of ze moesten eerst nog poseren. Arm in arm en met de ploegleider in het midden. „Heb ik je niet gezegd, dat er de laatste twee jaar wat ver anderd is?", zei Pellenaars met een knipoogje. Naar Nice. Voor hij met zijn troepje weg was naar Nice heeft hij ons toch nog iets verteld over zijn plannen. Niet veel en ndet al te nauwkeurig, want hij is een voorzichtig man, ook en mis schien wel vooral tegenover journa listen. „Ik moet eigenlijk morgen eerst eens zien, wat er tussen Monaco en Gap gebeurt", zei hij. „Dat is een zware étappe vol met bergen. Je weet, dat Wagtmans, van Est en Ger- rit Voorting lang niet gek staan in het klassement. De anderen zullen hen moeten bijspringen als dat nodig is. Nolten laat ik helemaal vrij, als die het op zijn heupen krijgt kunnen we misschien nog weieens in ons vuistje lachen. Thijs, Hein, Adrie en Jos zullen hun wieltje moeten af staan als die andere vier in nood ko men. Maar nu moet je dat alles niet zo heel streng naar de letter nemen. Want het kan best gebeuren, dat juist een, op wie niet is gerekend, gewel dig goed draait en als dat zo is, houd ik hem niet terug. Vergeet niiet, dat ze tweede staan in het ploegenklas- semten, met maar 16 minuten ver schil op de Noord-Oost Centrale ploeg van Frankrijk. Nou, die ploeg houdt het daar naar mijn mening niet. Ik geef ons een goede kans en zal daar naar handelen". Wat denk je anders over de ronde van dit jaar? „Dat er nog nooit zo'n tour geweest is, zo levendig en afwisselend, en met zulke voortdurende veranderingen in het klassement. Dat komt voor een groot deel ook omdat de dagelijkse prijzen zoveel en zo hoog zijn. Door dat ook de laagst geplaatste renner in het algemeen klassement nog een bom duiten kan verdienen als hij goed rijdt en het een beetje meezit. Vroeger richtte men zijn taktiek op het winnen van een algemeen klasse ment, hetzij de persoonlijke rang schikking. hetzij de ploegenklasse- ring. Dit jaar is echter elke étappe een min of meer afzonderlijke wed strijd geworden". De mening van Pellenaars, dat de ronde van 1953 er tot nu toe een is geweest als nooit te voren, wordt door alle renners en volgers gedeeld. Vrijwel elke étappe brengt grotere of kleinere sensaties, de rit is steeds boeiend en spannend, omdat de ren ners, verlokt en gestimuleerd door de vele premies; nog harder rijden dan de wedstrijdleiding had gehoopt en verwacht. Op één uitzondering na is het werkelijke moyenne steeds bo ven het berekende gebleven. Maar niet allen zullen een dergelijke spanning ongestraft kunnen voortzet ten. Er vielen tal van diepe inzinkin gen te noteren. De oude Bartali, die zich voortdurend zo veel mogelijk heeft gespaart, verklaart openlijk, dat hij hierop speculeert. Hij staat op het ogenblik 20 minuten achter op de gele trui-drager Mallejac en hij meent, dat hij dit, per slot van re- keping kleine verschil gemakkelijk in de Alpen zal kunnen uitwissen. De Bartali van vier of vijf jaar geleden zou het ook ongetwijfeld kunnen. Of die van 1953 er toe in staat is, zal Dinsdag en Woensdag blijken. Maar de Fransen rekenen ou Louison Bobet in de bergen, en op de rustdag heeft de Franse favo riet nog een trainingsritje gemaakt naar boven, naar de Turbie. Mallejac, de drager van de gele trui, is dui zendvoudig aan het verstanjl getim merd, dat hij in de étappe van Mona co naar Gap het kostbare kleinood absoluut zou verliezen. Kracht van de Ned. ploeg in cijfers MONACO, 20 Juli. Gedetailleerde resultaten kunnen soms een duidelijker beeld geven van de kracht of de zwakte van een ploeg, van enthousiaste of in het te genovergestelde geval, sombere ver halen van de zestien ritten van de jubileum-ronde van Frankrijk. Het is in de afgelopen dagen reeds meer malen verteld en met vette letters in de bladen tot uitdrukking gekomen: de Nederlandse ploeg onder leiding van Pellenaars slaat een bijzonder goed figuur temidden der twaalf elkaar fel beconcurrerende teams. We hebben ons de moeite getroost enkele feiten uit de diverse klasserin gen te puitten, welke glashelder weergeven, hoe de Nederlandse ren ners sterk aanvallend hebben gere den. Jan Nolten heeft de leiding in het algemeen klassement van de prijs voor de meest strijdlustige renner. Hij verzamelde tot niu toe 25 punten met Wout Wagtmans vlak achter hem met 24 punten. Beiden nemen de eer ste en de tweede plaats in de alge mene klassering in. Van degenen, die nog in de strijd liggen en die dus een bedreiging voor beide landgeno ten kunnen vormen, dient te worden vermeld Mirando met 20 punten. In dien per land de punten voor deze speciale prijs worden opgeteld, luidt de stand te Monte Carlo als volgt: 1. Nederland 61 punten, 2 en 3 lie de France en Noord-Oost Centraal Frankrijk beide met 30 punten, 4. Zuid-Oost Frankrijk met 25 punten, 5. West-Frankrijk 24 punten, 6. Frankrijk 12 punten, 7. Spanje 8 pun ten, 8. Zuid-West Franlo-ijk 7 pun ten, 9. Zwitserland 4 punten, 10. Bel gië 2 punten. Een andere becijfering leert, dat Nederland, wat betreft het grootste aanital étappe-overwinningen, aan de kop staat met drie man (Gerrit Voor ting, Jan Nolten en Wim van Est). Dan komen Zwitserland, lie de Fran ce, Italië en west Frankrijk met twee overwinningen elk en België, Spanje, Zuid-West-Frankrijk, Frankrijk zelf de Noord-Oost Centrale ploeg elk met één. En nu zwijgen we nog maar over de drie prachtige tweede plaat sen, welke Nederland heeft veroverd (twee keer Wagtmans en een maal Adri Voorting). Elke dag wordt er een ploegenklas sement opgemaakt, dat tevens geldt yoor het algemeen klassement, wat pas in de Franse hoofdstad, over een week, definitief kan worden opge maakt. Nederland heeft in vier ètep- pes de dagprijs gewonnen en na ons land komen pas Frankrijk, Italië, de Noord-Oost-Centrale ploeg en Zuid- Oost-Frankrijk, elk met 2 eerste plaatsen. België, lie de France, West- Frankrijk en Zuid-West Frankrijk hebben elk eenmaal de ploegenklas- sering van een étappe gewonnen. Met 119 renners is de Ronde van Frankrijk te Straatsburg vertrokken. Na 16 étappes zijn er nog 82 ren ners over. De Zuid-westeljjke ploeg van Frankrijk heeft zwaar geleden. Nog slechts vier renners van het oor spronkelijke tiental liggen in de strijd. Luxemburg is vier van de ne gen renners kwijt. Frankrijk mist maar één renner: Dotto, Nederland, Spanje, Italië en België moesten twee renners afschrijven. Gestart zijn 60 Franse renners en 60 buiten landers. Niet minder dan 21 renners van de zes Franse ploegen zijn uitge vallen. Bij de buitenlandse teams zijn er zestien renners van de lijst ge schrapt. DISTRICT WEST H. 3e klas A: Alphen, BMT, HBC, Hil- legom, Lugdunum, De Postduiven, R.K. AW, TYBB. VIOS, Wassenaar, Wilhel mus, Zandvoortmeeuwen. 3e klase B. Arcihpel, BEC, Blauw Zwart, Excelsior '20, GDA, Hoek van Holland, HPSV, Laakkwartier, LFC, The Rising Hope, Scheveningen, WP. 4e klas A: ASC, Concordia (H.), DOSR, Graaf Willem II-VAC, Lisse, Meerburg. Roodenburg, SJC, Teylingen, THB, VVSB, Warmunda Res. 2e klas B. Feijenoord 4, For- tuna 2, HW 2, ONA 2, De Postduiven 2. Scheveningen 2, Sparta 4, SW 4, UVS 2, VUC 3. Res. 3e klas A. Alphen 2, Alphia 2, Laakkwartier 2. LFC 2, Lugdunum 2. R.K. AW 2, SJC 2, UVS 3, VCS 2, Was senaar 2. Res. 3e klas B: ADO 4, Gouda 2. HBS 2, LFC 3, Lugdunum 3, Olympia 2, ONA 3, Quick 3. UVS 4, Wühelmus 2. Res. 3e klas C. Ammerstolse SV 2, Celeritas 2, HBS 3, Laakkwartier 3. Moordrecht 2. RA VA 2. RVC 2, VCS 3. Wassenaar 3, Woerden 2. DE BOLLENSTREEK. De uitslag van de 3de competitiewed strijd van de Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" luidt: Nieuwelingen: 1. J. Kapteyn, Lisse; 2. S. v. d. Poll, Lisse; 3. E. Pompe. De Zilk; 4. M. J. v. Alenburg, Lisse; 5. A. Veltmaat, War mond. Junioren: 1. J. v. Dijk, Lisse; 2. De Raadt. Noordwijkerhout; 3. R. v. d. Poll, Lisse. In Beverwijk behaalde J. Kapteyn een 2e prijs en P. v. d. Hulst een 4de prijs. In Dordrecht behaalde A. v. Wetten een 1ste prijs, plus een prestatieprijs, J. Kapteyn een 4de prijs. In Amsterdam boekte A. v. Wetten eveneens een mooi succes door aldaar als nummer i te eindigen, P. v. d. Hulst werd W ereldschermkampioen- schap te Brussel Goede prestatie van Ned. degen-équipe Hetgeen slechts zelden in een groot internationaal schermtournooi voorkomt, is in de eerste ronde van het degen- tournooi om het wereldkampioenschap te Brussel gebeurd. De wedstrijd Groot BrittanniëNederland eindigde nl. in 'n match nul. Beide ploegen lieten 8 ge wonnen partijen- noteren en bovendien bleek dat zowel' )iet aantal ontvangen als het aantal gegeven touché's van beide teams 64 bedroeg. Een winnaar kon dus niet worden aangewezen. Tegen Zwitserland, dat dezelfde poule was in gedeeld, moesten beide landen nog schermen en van- deze uitslagen zou af- Groot Brittannië trad het eerst tegen Zwitserland aan en verloor met 142. Nu was het Nederland, dat tegen dit land op de loper moest verschijnen. Onze. landgenoten wisten wat er op het spel stond, dus deden zij alle moeite om zoveel mogelijk partijen in him voordeel te beëindigen. Na 8 van d,e zestien par tijen te hebben verwerkt was de zaak bekeken Zwitserland won 5 partijen en de Nederlandse ploeg had drie partijen voor haar rekening genomen. Groot Brittannië kwam op een totaal van 10 gewonnen partijen uit twee wedstrijden en onze landgenoten hadden dit aantal overtroffen (zij hadden nl. in totaal 11 gewonnen partijen), zodat de beslissing was gevallen en het Nederlandse team zich in de volgende ronde had geplaatst. Overigens had de Nederlandse degen- ploeg de wedstrijd van Groot Brittannië zeker kunnen winnen, indien men de poulestaat onder de loupe neemt, ziet men, dat de Engelsen vele partijen met 54 wonnen, hetgeen niet sterkte duidt. In de wijze waarop het tournooi om het wereldkampioenschap floret equipe dames wordt verwerkt, is een wijziging gekomen. Het was aanvankelijk de be doeling, dat de deelnemende landen in poules zouden worden ondergebracht, waarin voorronden zouden worden ge schermd. De verliezer zou dan uitge schakeld zijn voor de titel. Besloten is thans, dat de 6 deelnemende landen alle tegen elkaar zullen uitkomen, waarbij het hoogstgeplaatste team in het eind klassement zich wereldkampioen kan noemen. Nadat de Nederlandse damesploeg met 106 van Frankrijk verloren had, moest zij met dezelfde cijfers in Duitsland haar meerdere erkennen. Na deze twee nederlagen werd er een verandering in de samenstelling van de ploeg aangebracht. Mop de Gunst en Mary MeyerVan der Sluis werden door Annie Middendorp en Jeanne van Es vervangen. Van deze twee reserves ver richtte Jeanne v. Es de beste prestatie. Zij won alle partijen, hetgeen Agnes de Vries eveneens presteerde. Annie Middendorp, die met zenuwen te kam pen had, bracht het er niet zo best van af Slechts één partij, die tegen mevr. Piedfer. won zij, terwijl Toos Steensma Van der Klaauw drie van de vier par tijen op haar naam bracht. De uitslag van deze wedstrijd was 124 in het voordeel van onze landgenoten. Het Nederlands degenequipe, dat in de volgende ronde Italië tegenover zich kreeg moest met een 115 nederlaag genoegen nemen. Van dit team bleek Hordijk volkomen uit vorm te zijn. Hij zag geen kans om een partij tot een goed einde te brengen. MONACO, 20 Juli. De grote drijfveren in de tour, eerzucht en de wens om zoveel mogelijk te ver dienen worden soms nog ge accentueerd door allerlei omstandigheden en voor vallen in het privé-leven van de renners. Zo ver wachtten de echtgenoten van Mallejac en Rotta bei den een baby, wat voor de Breton een aansporing is geweest om in de rit Mar seilleMonaco, ten koste van alles, de gele trui te behouden. Terwijl Rotta er •zijn hart op gezet had, juist die etappe te winnen en daardoor nog wat meer vreugde in de familiekring te -brengen. Mallejac, slaag de, want toen men hem des avonds vertelde, dat hij een dochter rijk was ge worden, kon hij met trots zeggen, dat de gele trui nog altijd om zijn schouders hing. De arme Rotta had die voldoening niet. Hij werd tijdens da» rit vader van een welgeschapen zoorf maar de zege was uitge bleven, met het gevolg, dat hem bij de aankomst te Monaco het huilen nader stond dan het lachen. moesten ondervinden, dat ook het best beraamde en met de meeste brio uitge voerde plan kan falen. Zij jacht bij hen voegde, wa ren ze daarover niet in het minst ontdaan. Mirando verklaarde later, dat hij de komst van Van Est als een geschenk van de hemel beschouwde. Met een der gelijke treinloper bij zich behoefden zij ae achtervol gers immers niet te vrezen, I Van de sokken van Jan Nolten zijn alle twee van de Zuid- Oostelijke ploeg, reden dus een streek, die ze als hun broekzak kennen. Ze had den zich voorgenomen de traditie te bevestigen, die wil maar er zijn nog al wat uitzonderingen op de regel dat een renner uit de Midi als eerste te Mo naco arriveert. Men weet, dat ze met van Genechten en Lorono een flinke voor sprong namen in het Este- rel. Toen later Van Est zich na een gevaarlijke En aangezien Mirando een geducht klimmertje en een prima afdaler is meende hij vast, het met Wim op de col van Eze wel te kun nen klaren. Men weet, dat het anders is gelopen door de fantastische, ja, sensa tionele afdaling van de man uit St. Willebrord. En later gaven Mirando en Molineris dan ook onom wonden toe, dat Van Est de sterkste was geweest en dat zij zowel zijn macht in het klimmen als zijn bij kans roekeloze durf in het dalen ten zeerste hadden bewonderd. Van Jan Nolten, die het vorig jaar als eerste te Mo naco arriveerde, wat men in heel Frankrijk nog niet is vergeten, verzekert een plaatselijk blad doodern stig, dat hij de meest bijge lovige renner uit de tour is. Hij zou namelijk 's mor gens te Marseille bij het vertrek, om zijn kansen op de zege te vergroten, zijn sokken binnenste buiten hebben aangetrokken, om dat de etappe ditmaal in omgekeerde richting werd gereden Wij wisten, dat Jan Nol ten graag zijn succes van verleden jaar zou hebben herhaald. Maar toen we de flegmatieke Limburger na aflooo polsten, had hij geen commentaar. Hij zei alleen maar: „Wat was het een warm weer" Zodat we nog niet weten of dat verhaaltje van die sokken waarheid of ver dichtsel is.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6