Gravensteen wordt tot het jaar 2000 in bruikleen gegeven aan het Rijk Het wordt ingericht als juridisch studiecentrum van de Universiteit Raadsagenda voor 27 Juli Wederom wijzigingen in de tarieven Stadsgehoorzaal „De Goede Woningkrijgt geen woningen in plan Leiden-Noord Gasprijs wordt 1 September a.s. met een cent per m3 verhoogd DINSDAG 21 JULI 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 VOORSTELLEN AAN DE LE1DSE RAAD Reeds lange tijd werden er onder- handelingen gevoerd tussen het ge meentebestuur van Leiden en het college van curatoren aan de Leidse Universiteit over verhuring van het Gravensteen aan het Rijk om er een juridisch studiecentrum in onder te brengen. Aan de uitwendige restauratie is een bedrag van ƒ280.000,besteed, terwijl voor de voltooiing en de in richting hiervan nog 200.300,no dig is. Van het eerste bedrag is 40 pet. (subsidie van het Rijk) terugge komen, maar voor de inwendige in richting is geen subsidie te ver wachten. Daarom stelden B. en W. voor het Gravensteen, na voltooiing van de inwendige restauratie enz. voor ƒ9000,per jaar aan het Rijk te verhuren (na 40 jaar voor ƒ8000, maar ook dit voorstel achtte de mi-, nister niet verantwoord. Daar B. en W. zich niet konden ver zoenen met de gedachte, de bestem ming van het Gravensteen tot juri disch studiecentrum te moeten prijs geven, zijn zij opnieuw in overleg getreden met Curatoren. Dit overleg resulteerde in het voorstel d.d. 7 Fe bruari 1952 om een regeling te tref fen op een andere basis dan waar van tot nog toe was uitgegaan: de gemeente zou het Gravensteen aan het Ryk verhuren in de toestand waarin het (in 1952) verkeerde, waarbij de inwendige restauratie en de inrichting tot juridisch studiecen trum geheel door en voor rekening van het Rijk zou geschieden. De* ge meente zou bereid zijn genoegen te nemen met een jaarlijkse huur van 1.000,—. Op 18 Juni 1952 berichtten curato ren, dat de Minister, alvorens een be slissing te nemen wenste te worden De gemeenteraad van Leiden ver gadert Maandag 27 Juli a.s. om twee uur. De agenda vermeldt o.a.: Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van de gemeenteraad. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan H. A. Gerretsen als leraar in het tekenen aan het Gym nasium. Voorstel inzake het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging tot het aanschaffen van leermiddelen voor invoering van het vak handen- denarbeid in de beide eerste klassen van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Asserstraat 250, Voorstel inzake het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging tot het verbeteren van de verwar- mingsinstallatie in de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hooglandse Kerkgracht no. 20 a. 4.000,—. Voorstel inzake het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Vereniging tot Oprichting en In standhouding van scholen met de bijbel te Oegstgeest tot het verbete ren van ramen in de school voor g.l.o. aan de Adriaan Pauwstraat 5.780,—. Voorstel inzake het verlenen van medewerking aan het bestuur van het Gesticht „De Voorzienigheid" tot het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de school voor uitge breid lager onderwijs aan het Leven daal. ƒ1.287,—. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het treffen van voorzieningen in het schoolge bouw aan de Boommarkt ten be hoeve van de R.K. Jongensschool voor v.g.1.0. 16.345, Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaf fen van leermiddelen en meubilair ten behoeve van de Openbare school voor v.g.l.o. aan de Oude Vest en het treffen van voorzieningen aan de in richting van het gebouw van die school. 7.830,—. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen Mevrouw D. H. M. VreemTobé, betreffende slo- pingskosten ƒ93,51. Voorstel inzake het verkopen aan de Nederlands Hervormde Gemeente van grond, gelegen aan de Lage Morsweg, voor kerkbouw, 2362 m2 a ƒ20,62. Voorstel inzake het in bruikleen geven aan het Rijk van het Graven steen, met bestemming tot juridisch studiecentrum der Rijksuniversiteit en tot het intrekken van het raads besluit dd. 13 Juni 1949, no. 108, be treffende het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de voltooiing van de verbouwing van het Graven steen. Voorstel tot intrekken van het raadsbesluit d.d. 22 October 1951, no. 202, inzake het verlenen van mede werking tot wijziging van de tussen de gemeente Leiden en de Sociëteit „Amicitia" aangegane overeenkomst betreffende de uitgifte in erfpacht van een gedeelte grond nabij de Rijnsburgerbrug aan genoemdé so ciëteit. Voorstel tot het verpachten van het visrecht in de Grote Sloot, gelegen in de gemeente Warmond aan P. v. d. Drift te Warmond voor ƒ22,50 per jaar. Voorstel om af te zien van de ont eigening ten aanzien van de eigen dommen, in het onteigeningsplan „Leiden-Noord", aangegeven met de grondnummers 1 en 2. Voorstel tot het wijzigen van de staat van tarieven, behorende bij de regeling inzake verhuring van de za len van de Stadsgehoorzaal, vastge steld bij raadsbesluit dd. 20 April 1953, no. 216 van 195.. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaf fen van 200 stoelen ten behoeve van de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal voor 3.800, Voorstel inzake het inbrengen van (■- -< oppervlakte grond, gelegen nabij c'- routmarkt bij het bedrijf van de entelijke Reinigingsdienst, en ho. .ichikbaar stellen van gelden voor het bouwen van een rijwiel- loods op die grond voor f 9.686,18. Voorstel inzake het verhogen van het voor de restauratie van de voor malige Latijnse school toegestane crediet van f 48.200,tot 53.200, Voorstel tot het instellen van een commissie van advies betreffende de toepassing van artikel 18 bis van de verordening op het bouwen en slo pen, genaamd Welstandscommissie en tot het vaststellen van een ver ordening, houdende wijziging van die op het bouwen en slopen en van een verordening, regelende de samen stelling en de werkkring van ge noemde Commissie. Praeadvies op het voorstel van het lid van de Raad A. O. Frohwein in zake de aanwijzing van woningbouw verenigingen voor de bouw van 329 woningen en 2 winkels op terreinen ten noorden van de Willem de Zwij gerlaan en voorstel inzake die aan wijzing. Voorstel tot het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1953 en de begroting voor dat dienstjaar van het Gemeentelijk Grondbedrijf, van de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst en van de Dienst voor Sociale Zaken. Voorstel tot het wijzigen van de begroting van de inrichtingen En degeest" c.a. voor het dienstjaar 1953. Voorstel inzake het verhogen van het bij raadsbesluit dd. 28 April 1952, no. 71, beschikbaar gestelde bedrag ten behoeve van het deelnemen in de gemeenschappelijke regeling inzake de gasvorziening in de province Zuid-Holland met 250.000, Voorstel tot het vaststellen van 'n verordening, houdende wijziging van de Gasverordening. Voorstel inzake het verlenen van een uitkering (vacantie-gratificatie) aan het gemeentepersoneel. Voorstel inzake het vaststellen van verordeningen, tot wijziging van het Ambtenarenreglement 1934, van het Arbeidsovereenkomstenreglement en van de Algemene Salarisverordening 1948, en tot het vaststellen van een verordening, houdende nadere voor zieningen met betrekking tot de rechtstoestand van de ambtenaren bij de Brandweer der gemeente Leiden. Interpellatie, te houden door het lid van de Raad A. van Dijk inzake f de woningbouw. 1 ingelicht omtrent de vraag, of: a. het oorspronkelijk geraamde bedrag ad ƒ220.000,de kosten van afbouw nog zou dekken (zulks aan te tonen aan de hand van een gespe cificeerde raming) b. de gemeente bereid was het Gravensteen voor 100 jaar aan het Rijk te verhuren. Wat de eerste vraag betreft heeft het architectenbureau ir. H. A. van Oérle en J. J. Schrama op 9 Sep tember- 1952 medegedeeld, dat het niet mogelijk zou zijn het plan voor het oorspronkelijk begrote bedrag ad 220.000,uit te voeren. Na toepassing van enige bezuinigingen konden de meerdere kosten beperkt blijven tot 11.302,De tweede vraag hebben B. en W. ontkennend beantwoord daar zij een huurter mijn van 100 jaren te lang achtten. Een verhuring tot het jaar 2000 ont moette bij het College echter geen bezwaar. Nieuwe besprekingen zijn hiervan het gevolg geweest welke ten slotte geleid hebben tot overeenstemming tussen het college enerzijds en alle bij deze zaak betrokken Rijksauto riteiten anderzijds omtrent een transactie inzake het Gravensteen op de volgende basis: 1. de Gemeente geeft aan het Rijk het Gravensteen (zonder betaling daarvoor) voorlopig tot het jaar 2000 in bruikleen, met bestemming tot ju ridisch studiecentrum der Rijksuni versiteit; 2. het Rijk zorgt geheel voor zijn rekening, voor de verdere restauratie en inrichting van het gebouw tot ju ridisch studiecentrum, overeenkom stig de plannen van het Architecten bureau Ir. H. A. van Oerle en J. J. Schrama, waarbij het echter vrij is bezuinigingen, welke het mogelijk acht, toe te passen; 3. het Rijk neemt het volledig in- en uitwendige onderhoud van het ge bouw op zich, alsmede alle lasten, Welke voor rekening van de eigenaar van het gebouw zouden komen (voor zover deze niet reeds onder de on derhoudskosten zijn begrepen), zoals belastingen en verzekeringen; 4. de gemeente verleent het rijk een zekere optie totverlenging van het bruikleen van het gebouw van het jaar 2000 af (hieromtrent wordt nog nader overleg gepleegd). Zo konden dan na jarenlange on derhandelingen Curatoren bij brief van 29 April 1953 mededeelen, dat KELDER BREESTRAAT 1U- In ons verslag over de opening van kunsthandel Gerard van Spaanaonk !n het pand Breestraat 113 (zie ons blad van Vrijdag) werd de leiding van de, gehele verbouwing toege schreven aan architect A. Paardekoo- per. Onder zijn leiding werden ech ter alleen de winkel en de voorpui verbouwd. De restauratie van de his torische kelder werd uitgevoerd on der toezicht van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en de dienst van gemeentewerken. de Ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, alsmede van Fi nanciën zich hebben verenigd met het plan tot inrichting van het Gra vensteen als juridisch studiecentrum op basis van de bovengenoemde voor waarden. Het verheugt het College eindelijk tot dit resultaat te zijn gekomen. Het Gravensteen krijgt hiermede een waardige bestemming, die bovendien ligt in de lijn van de historische con tinuïteit en waarmede de belangen van de Leidse Universiteit, van ouds nauw met die van de stad verbonden, worden gediend. Het grote bedrag dat aan de uitwendige restauratie ten koste is gelegd hiervan is 190.081 ten laste van de gemeente gebleven achten B. en W. op alleszins ver antwoorde wijze besteed. Een uniek monument is daarmede voor de stad behouden. B. en W. achten het nodig, dat het publiek in de gelegenheid wordt ge steld om dit monument te bezichti gen. Een regeling dienaangaande met het Rijk zullen zij bevorderen. Dinsdag 21 Juli. Een ingewikkeld ongeluk, heden morgen om kwart over acht op het kruispunt BreestraatGangetje, dat wonder boven wonder nog goed afge lopen is. Uit de richting Korevaastr. kwam 'n motorfiets, bestuurd door de 30-jarige stoffeerder H. v. D. uit Voor schoten, die zijn vijfjarig zoontje op de benzinetank had zitten. Uit de richting Gangetje naderde een be stelwagen, waarvan de bestuurder ten onrechte geen voorrang verleen de aan de motorrijder, die daardoor gedwongen was achter de bestelwa gen om te rijden. Hij slipte en reed tegen een wielrijdster op, de 30-ja- rige mevr. M. J. V.T., uit de Zaan streek, die eveneens uit de richting Gangetje kwam. Zowel de wielrijd ster als de motorijder en het kind kwamen te vallen. Door de vaart schoven zij enige meters over de straat en kwamen onder het voorbalcon van een stadstram terecht, die in de richting Hogewoerd reed. Gelukkig kon de tram onmiddellijk tot stil stand gebracht worden, zodat er niemand overreden werd. Zonder kleerscheuren kwamen de drie slacht offers er echter niet af. De motor rijder verwondde zijn linker elle boog, het zoontje liep een hoofd wond en vermoedelijk een hersen schudding op en de wielrijdster werd aan beide benen gewond. Allen wer den door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Tegen de be stuurder van de bestelwagen werd proces-verbaal opgemaakt. De straat- en huis-aan-huis-collec- te, die in de afgelopen week te Lei den gehouden werd ten bate van „Herwonnen Levenskracht" en „San tos" (T.B.C.-bestrijding van K.A.B. en R.K. Middenstand) heeft het mooie bedrag van ƒ1.452,opgebracht. Gistermiddag om half vier is een met oud-papier beladen bakfiets in het water van de Vliet gereden, om dat de bestuurder bij het afgaan van de brughelling de macht over het stuur verloor. De bakfiets werd door de kraanwagen van de brand weer opgevist. In Den Haag slaagde voor het exa men middelbaar onde wjjs lichamelij ke oefeningen de heer P. J. J. West broek uit Leiden. STADSKOK. Op 20 April 1953 stelde de gemeenteraad nieuwe tarieven vast voor de Stadsgehoorzaal, waarbij de heer De Wilde enige wijzigingen in het voorstel van B. en W. wilde zien aangebracht. B. en W. zegden toe dit nader te be zien. Bij nadere beschouwing bleek hun, dat de tarieven van de foyer iets hoger lagen dan die van soortgelijke zalen, reden waarom B. en W. thans voorstellen enige wijzigingen in de tarieven aan te brengen De nieuw voorgestelde tarieven luiden: Voor de grote zaal 150.— 225.— 190.— 170.— Voor de foyer 50.75.65.75. Voor de grote zaal -{- foyer180.270.215.200. Voor de foyer -f- kleine zaal65.95.80.95. Voor de grote zaal -j- foyer -f- kleine zaal 200.— 295.— 240.— 215— Voor de grote -{- kleine zaal170.255.215.200. Voor de kleine zaal 20.30.25.30. Voor 1 receptiekamer 5.7.50 7.7.50 Voor 2 receptiekamers 9.13.50 10.13.50 De eerste kolom geldt voor 's avonds tot 24 uur, de tweede voor 's avonds tof na 24 uur, de derde voor de gehele dag tot 24 uur, de vierde voor 's nachts na 23 uur. In de raadsvergadering van 3 Maart 1.1. stelden B. en W. voor de 329 wo ningen en 2 winkels in Leiden-Noord in exploitatie te geven bij de wo ningbouwverenigingen Ons Belang en De Eendracht. De heer Frohwein stelde toen voor ook de woningbouw vereniging De Goede Woning in deze verdeling te betrekken. B. en W. hebben nu de raad een prae-advies op dit voorstel toegezon den, waarin gezegd wordt, dat in de laatste jaren gen wningen aan De Goede Woning werden toegewezen, omdat er eerst een nieuw bestuur moest komen. Bovengenoemde wo ningen werden medio 1952 in overleg met de Federatie van Woningbouw verenigingen verdeeld. Eerst op 15 November 1952 is een nieuw bestuur van „de Goede Wo- Nadat de tarieven betreffende de levering van gas door de Sted. Fa brieken van Gas en Electriciteit voor het laatst op 17 December 1951 door de gemeenteraad werden vast gesteld, zijn met ingang van 1 April de kolenprijzen wederom verhoogd, en wel met een bedrag van 3, per ton. Tegelijkertijd werd door de Prijzenbeschikking toegestaan de gasprijs met een cent de kubieke me ter te verhogen. De voorraad kolen bij de gasfabriek maakte het moge lijk niet direct tot prijsverhoging over te gaan maar thans achten B en W het niet langer verantwoord 'n verhoging achterwege te laten. Daar t.a.v. de grootgebruikers tengevolge van de in de contracten opgenomen kolenclausule automa tisch een verhoging van de gasprijs plaats vindt, behoeft slechts te wor den overgegaan tot verhoging van de eenheidsprijzen, genoemd in de Gasverordening, met l eent per kub. meter. De nieuwe prijzen zullen dan be dragen: I. Volgend tarief A. bij leve ring over de gewone meter en over de munt-gasmeter voor 't verbruikte gas: 18M cent per kub. meter voor de eerste tien kub. meter per maand; 18 cent per kub. meter voor de tweede tien kub. meter per rr/aand; 17H cent per kub. meter voor de overige kub. meters per maand. II. Volgens tarief B: Bij levering over de gewone meter en de munt gasmeter: een vastrecht van f 1,85 per maand, benevens 14J4 cent per kub. meter voor het verbruikte gas. Indien deze prijswijziging per 1 September a.s. van kracht wordt, kan de daardoor verkregen meer dere opbrengst over het jaar 1953 worden geraamd op 55.000,met welk bedrag de invloed van de stij ging van de kolenprijsongeveer zal zijn geneutraliseerd. In verband met het bovenstaande merken wij het volgende op: In het verleden heeft de gasfabriek steeds een bescheiden winst voor de ge meente opgeleverd. Aan deze toe stand is na 1944, als gevolg van de ontreddering, veroorzaakt door de oorlog, een einde gekomen. Van 1944 af heeft de fabriek steeds verlies op geleverd. Weliswaar vertoont dit verlies een geleidelijke daling, doch tot nu toe is het niet mogelijk ge weest de exploitatie van het bedrijf te doen sluiten. Een zodanige toe stand is in wezen niet juist. Van een dergelijk bedrijf mag op zijn minst worden verwacht dat de lasten door de baten worden gedekt. De moge lijkheid daartoe is evenwel voor de Leidse fabriek tot nu toe door de prijsbeheersing niet geschapen. B. en W koesteren evenwel de hoop, dat het zal gelukken in de toekomst de ze evenwichtstoestand te verwezen lijken. In verband hiermede kan tevens de vraag gesteld wórden of in de toekomst een verdere stijging van de gasprijs kan worden verwacht. Hoe wel het zeer moeilijk is, zich aan voorspellingen te wagen, gezien het nauwe verband, dat er bestaat met de kolenprijs, menen B cn W wel, dat de hoop, dat de maximumprijs voor afzienbare tijd is bereikt, nim mer zo groot is geweest als op dit ogenblik. ning" opgetreden. Bij de kennisma king van dit bestuur met de Wethou der van Openbare Werken heeft de Wethouder een volledig overzicht ge geven van het voor de naaste toe komst gedachte bouwschema. Hoewel het bestuur zich uiteraard gaarne zo spoedig mogelijk een bouwplan zag toegewezen, toonde het er begrip voor te hebben, dat de gang van za ken het onmogelijk maakte al dade lijk een bouwplan in uitzicht te stel len. Reeds bij die bespreking heeft de Wethouder in uitzicht gesteld, dat kon worden gerekend op de toe wijzing van een nieuw bouwplan, nu verwacht kon worden, dat het gehele beeld van de vereniging normaal zou worden. Hierbij werd gedacht aan èen plan in Leiden-Zuid-West. Het be stuur nam met instemming hiervan kennis. Het voorstel-Frohwein was voor het bestuur van „de Goede Woning" een aanleiding terug te komen op zijn hiervoor vermeld standpunt. Het deelde B. en W. bij schrijven van 11 Maart j.l. mede, het alsnog op prijs te stellen een deel van het plan der 329 woningen c.a. te mogen bouwen en verzocht daarom toewijzing van een deel dier woningen. Op zichzelf is dat wel begrijpelijk, maar B en W. achten het onmogelijk aan het ver zoek te voldoen. Dit zou immers niets minder betekenen dan het niet na komen van> gemaakte afspraken met de Federatie van woningbouwvereni gingen; naar het oordeel van B. en W.. zouden alleen zeer bijzondere omstandigheden daartoe kunnen lei den en daarvan kan hier niet wor den gesproken. B. en W. verwijzen naar een schrij ven) van de Federatie van 5 Mei j.l., waarin dringend wordt verzocht het voorstel inzake de toewijzing van het plan der 329 woningen c.a. ongewij zigd te handhaven. Uit dat schrijven blijkt, dat in de kring van de Fede ratie ook aan „de Goede Woning' 'is gedacht en het staat bij B. en W. reeds bij voorbaat vast, dat van die zijde ndet in het minst bezwaar zal worden gemaakt een volgend plan geheel of gedeeltelijk aan „de Goede Woning" toe te wijzen. Terecht wordt in dat schrijven nog opge merkt, dat een nu nog aan te brengen wijziging in de toewijzing grote te leurstelling in de kringen van de wo ningbouwverenigingen „Ons Belang" en „de Eendracht" zou verwekken. In een schrijven van 9 Juni j.l. verklaart het bestuur van de woning bouwvereniging „de Goede Woning" er mede accoord te gaan, dat zijn- verzoek van 11 Maart j.l., om een deel van laatstgenoemd plan aan zijn vereniging toe te wijzen, niet verder in behandeling wordt genomen. In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor het voorstel-Froh wein niet aan te nemen en de wonin gen te verdelen zoals B. en W. op 9 Maart hadden voorgesteld, VACANTIE-UITKERING 1953 GEMEENTEPERSONEEL. Bij Koninklijk Besluit van 13 Juni 1953 is voor het jaar 1953 de regeling, vervat in het Gratificatie Besluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1952, met enige wijzigingen van overeen komstige toepassing verklaard. De regeling voor het jaar 1953 wijkt in zoverre af van dit voor 1952, dat thans het maximum van 75.voor gehuwden en enige kostwinners en van 50.voor andere belangheb benden is komen te vervallen. De uitkering bedraagt nu dus 2 pet. van de wedde of het loon zonder enige beperking. Verder komen voor de uitkering dit jaar ook in aanmerking zij, die een nevenfunctie in dienst der overheid vervullen. De Minister van Binnenlandse Za ken heeft B. en W. verzocht te bevor deren, dat bedoeld Koninklijk Be sluit van overeenkomstige toepas sing wordt verklaard op het daar voor in aanmerking komende ge meentepersoneel. Aangezien het Col lege van oordeel is, dat de gewijzigde vacantietoeslag ook aan- het daarvoor in aanmerking komende gemeente' personeel over het jaar 1953 dient te worden toegekend, menen B. en W. aan het verzoek van de Minister te moeten voldoen. De meerdere kosten van de uitkering worden geraamd op 25.000.—. Middenstandsexamen 1953 in Leiden De geslaagden van het Midden standsexamen op 20 Juli zijn: B. IJ. J. v. Abswoude Oegstgeest; C. M. Akerboom, Nieuwveen; J. A. C. Al- blas. Alphen aan den Rijn; M. Ange- nent, Woubrugge; W. Sonne veld, Zoetermeer; J. M. M. Taberneé Alphen aan den Rijn; J. J. Baan, Leiden; M. A. M. v. Noort, Leiden; A. M. Bakker-, Wassenaar; J. N. M. Bakker Roelofarendsveen; M. T. Bakker Woubrugge; J. N. Barg Alphen aan den Rijn; T. J. M. Bar selaar Wassenaar; T. J. van Beek Nieuwkoop; J. G. van Beek War mond; A. v. Beelen Katwijk aan Zee; A. v. Bemmel Leiden; C. v. d. Bent Katwijk aan Zee; J. v. d. Bent Lisse; J. Bentveer Leiden; H. W. Bergers Leiden; J. v. Berkel Aarlan- derveen; M. den Bleker Ter Aar; H. W. Blom Leiden; W. Blom Alphen aan den Rijn; A. Blonk Zoe termeer; J. J. F. Blij leven Leiden; F. L. Bodijn Leiden; K. A. Boekee Leiderdorp; A. Boelee Leiden; J. Boelee Leiden; J. Boer Oude Wete ring; N. S. Bogerman Alphen aan den Rijn; M. P. M. v. Bokerman Voorschoten; M. Bokhorst Nieuw Vennep; R. J. Bolhuis Wassenaar; J. C. Bon Wassenaar; C. uit den Boo gaard Warmond; M. uit den Boo gaard Warmond; P. Boogerd Lisse; H. Bos Oegstgeest; J. P. Bos Zoeter meer; G. J. Bosman Alphen aan den Rijn; M. H. Bosman Leimuiden; J. Bourgeois Wassenaar; N. Bouman Rijnsburg; W. G. Bouwman Leiden; G. Th. Kagie "f" In de ouderdom van 86 jaar is gis teren in Huize St. Willibrordus te Wassenaar overleden de heer G. Th. Kagie, die in het katholieke open bare leven van Leiden een belang rijke rol heeft gespeeld. Tot 1919 was de heer Kagie als beroepsmilitair in dienst van het leger. Daarna is hij vele jaren tot 1939 administrateur van het R.K. Scho9lbestuur te Leiden geweest. Daarnaast was hij lange tijd secre taris van het R.K. Militaire Ver eniging te Leiden, terwijl hij zich ook- verdienstelijk heeft gemaakt voor het Euch. Ziekentriduum. Zijn grote verdiensten werden zo wel door de kerkelijke als door de burgelijke overheid erkend met de onderscheiding Pro Ecclesia et Pon- tifice en de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De oudere Leidenaars bewaren de herinnering aan een beminnelijken en rechtschapen mens, die altijd be reid was zijn medemens van dienst te zijn. Hij rust in vrede. Sedert vijf jaar woonde de heer Kagie in Wassenaar, waar a.s. Don derdag de begrafenis zal plaatsvin den. Burgerlijke Stand Geb.: Bartholomeus Hendricus z. v. C. A. Jansen en W. van der Hei den; Cornelia Adriana Maria d. v. J. C. M. Bouwmeester en H. A. J. van der Plas; Cornelis Antonius z. v. J. H. Bos en J. M. van den Berg; Jilles Albertus Joannes z. v. J. Nieuwen- burg en J. M. Cornelissen; Magda d. v. B. P. van Varick en A. C. Eradus; Annemarie Louise d. v. A. Heijnis en J. Nijland; Alberta Cornelia Maria d. v. A. C. Aartman en C. W. de Bruin; Adriana Wilhelmina d. v. F. Muizelaar en W. van Beelen; Daniël Adrianus z. v. G. Paes en C. de Gunst; Theodorus Rogêr z. v. C. R. de Mul en H. C. W. van der Krogt Cornelis Nicolaas Martinus z. v. Th. van der Meer en J. M. A. Straathof; Petrus Quirinus Maria z. v. C. W. Janmaat cn P. G. van der Eist; Wil helmina Maria d. v. C. W. Janmaat en P. G. van der Eist; Marinus Anthonie d. v. L. van Zanten en J. E. Lindhout; Johanna Hendrika Elisabeth d. v. W. M. de Greef en E. D. van Nnen; Fredinandus Walthe- rus Nicolaas z. v. N. A. Biegstraten en R. M. J. Har togs; Lydia d. v. N. van den Hout en J. Vermond; Maar- tje d. v. P. Willemstein en M. Kar dol; Wilhelmina Neeltje d. v. J. van Heusden en W. van der Ster; Jan netje Helena Maria d. v. J. Velthuij- zen en M. de Winter; Johannes Leonardus Adrianus Gerardus z. v. J. G. van der Zon en J. W. Krol; Albert Adriaan z. v. Th. Elderhorst en M. S. Zitman; Gesina Elisabeth d. v. J. H. Regeer en J. Gerritsen; Geertruida Catharina d. v. M. Ar- bouw en J. P. Kouwenberg; Lydia Helena Augusta d. v. J. Verhoeven en Th. J. Mossel; Adrianus Johan nes Maria z. v. J. A. van Schie en W. P. J. van der Drift. Gehuwd. J. van den Wijngaard en J. A. Smit; A. Honders en A. M. Driessen; S. de Leeuw en J. J. Bra- kel; H. N. A. Schreuder en P. E. v. Westrienen. Overl.: M. Scheepers man, 58 j.; G. Stoeken huisvr. van: Jansen, 70 j.; J. J. Zuiderduin man, 64 jaar. J. v. Braak Alphen aan den Rijn; J. A. C. Brandsma Rijnsburg; J. A. Breedeveld Leiden; A. Breedijk Alphen aan den Rijn; G. Bremmer Hazerswoude; J. M. Bremmer Ha- zerswoude; C. Breugem Zoetermeer; F. M. v. d. Brink Alphen aan den Ryn; J. M. v. d. Brink Alphen aan den Rijn; C. v. Britsum Leiden; D. O. Brussé Zoetermeer; L. B. Brus- sé Leiden A. de Bruyn Leiden; J. P. Brussee Valkenburg; J. v. d. Burgh Oegstgeest; W. F. v .d. Burgh Leiden; W. Bijl Oegstgeest; J. Cam- meraat Hazerswoude; W. G. M. Cas- telein Leiden; J. Ch. Castelein Rijp- wetering; G. Ciggaar Sassenheim; J. C. Compeer Katwijk aan de Rijn; P. Th. J. Compeer Katwijk aan den Ryn.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2