DUINSTREEK LEIDSE JEUGDBRIGADIERS ONTVINGEN OORKONDE Zomerconccrt in Pieterskerk WOENSDAG 15 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 H1LLEGOM bond van bloembollen- handelaren De Franse Groep van de Bond hield gistermiddag in Treslong in Hil- legom een zeer belangrijke vergade- i ring. De belangstelling was groot. De voorzitter, de heer C. J. v. Til, opende met een kort woord, waarna hij het woord verleend aan het be stuurslid, de heer Homan. Deze zette de moeilijkheden uiteen, die het be stuur heeft met de Franse douane. Het is gebleken, dat sommige ex porteurs hebben ondergefractueerd, waardoor de Franse belangen zijn geschaad en meer bloembollen zijn verzonden, dat toelaatbaar was. Daardoor zijn ook geldelijke moeilijk heden ontstaan en is tekort gedaan aan invoerrechten. Waar deze foutieve handelwijze is ontdekt, werd <een onderzoek in gesteld en is een boete ingevoerd, die door de overtreders moet worden betaald plus betaling van de tekort betaalde invoerrechten. Het bestuur adviseert nu voor zoverre gewenst dat men alsnog zich vrijwillig op geeft, als men mede deze fout heeft gemaakt, om latere en grotere nade len te voorkomen. Voor verschillen de overtreders is het te betalen be drag reeds vastgesteld en men wordt in de gelegenheid gesteld na de ver gadering het desbetreffende stuk in ontvangst te nemen. Na deze uiteenzetting werd de vraag uit de vergadering gesteld, of hiermede deze onverkwikkelijke geschiedenis van de baan is. Het bestuur kon op deze vraag geen afdoend antwoord geven. Naar Brazilië. Op het liturgisch feest van de verspreiding der apos telen vond in het groot-soholasticaat van de paters van de H. Geest Gerr.ert de jaarlijkse uitzending van jonge missionarissen plaats. Naar Zuid-Brazilië werd uitgezonden pater Th. Turkenburg uit Hillegom. W. h. G. Verleur t De heer Verleur, die Vrijdagavond onder Vogelenzang door een Belgische auto werd overreden, is aan de be komen verwondingen in het Diaco- nessenhuis te Haarlem overleden. De begrafenis heeft Donderdagmid dag te 2 uur plaats. Het slachtoffer laat een vrouw en 3 jeugdige kin deren achter. LISSE Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert Vrijdagavond 7 Augustus te 8 uur. Agenda o.a.: verbetering van de straatverlichting op de Rijks straatweg; reorganisatie van het gas bedrijf; verlenen van een crediet voor verdere mechanisatie van het bevolkingsregister; verlening van een crediet voor verbetering van en kele woningen aan de Stationsweg; aanschaffing van een rioolzuiger; verkoopvan een perceeltje grond aan de bouwvereniging Volksbelang. Kampioenschap van Lisse. In de lste klasse van het schaakkampioen schap van Lisse wist J. Th. Beyk het kampioenschap te behalen. De wedstrijden in de verschillende klassen zijn nu ten einde; de eindstand ziet er als volgt uit: lste klasse: 1. J. Th. Beyk, kampioen, 4y. pnt.; 2 G. Vermey Jr. 3y2 pnt.; 3 J. Boogerd V/2 pnt.; 4. P. Langeveldt 3y„ pnt.; 5. G. "Scholtes 3 pnt.; 6. N. v "d. Mey 2 pnt.; 7. P. v. Dijk 1 pnt. 2de klasse: 1. N. v. d. Vis, kampioen, 8 pnt.; 2. W. van Es 6 pnt.; 3. G. Hors man 3 y7 pnt. 3de klasse: 1. A. Snel 9 pnt.; 2. P. van Stam l]/2 pnt.; 3. B. v. Vliet 6>4 p. Tot slot van deze sluitingsavond werd een „Vluggertjeswedstrijd" gespeeld, waarvan de einduitslag was: (de wed strijden waren in 2 groepen verdeeld) 1. N. v. d. Meij en J. Boogerd; 2. G. Vermey Jr. en P. van Stam; 3. B. van Vliet en J. G. Snel; 4. C. Staring en J. Th. van Koppen; 5. N. v. d. Vis en P. Langeveldt. NOORD WITK Geslaagd. Voor het diploma B. voor vakbekwaamheid in de archief- verzorging der overheidsadministatie slaagde te Den Haag de heer B. Schalks, adjunct-commies le klasse ter gemeente-secretarie alhier. Groot concert. De R.K. Harmo nie „St Jeanne d' Are" zal op Za terdagavond 18 Juli a.s. om 8 uur 'n concert geven op de gemeentelijke muziektent in de Zeestraat. Ook de drumband zal aan dit concert mede werking verlenen. Het publiek wordt verzocht de stilte tijdens het concert in acht te nemen. Er zal een mooi programma worden afgewerkt, o.a. balletmuziek uit de opera „Faust" van Gounod. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het examen civiel ingenieur de heer M. C. J. van der Weyden. „Steeds Sneller". Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven van af Eindhoven. Afstand pl.m. 114 km. In concours 232 duiven. Gelost te 8.15 uur met N.W. wind. De eerste duif werd te 9.56.22 uur geconstateerd. Ze had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1123 meter p. m. Uit slag: C. H. v. d. Poel 1, 16; C. v. d. Berg 2, 4, 11, 13, 25; J. v. d. Wiel 3; Passchier en Zn. 5, 6, 19, 21, 22; L. Steenvoorde 7, 23; Th. Hogervorst 8, 38, 46; L. Hoek 9; Th. Steen voorde 10, 36. Wedvlucht met oude duiven van af Limoges. Afstand pl.m. 750 km. In concours 46 duiven. Gelost te 6.50 uur met Zuid-westen wind bereikte de eerste duif haar hok te 17.57 uur, snelheid 1123 meter p. m. Uitslag: J. v. d. Niet 1, 12; W. Hazenoot 2; Gebr, Passchier 3, 8; Hoek de Vries 4, 9; G. v. d. Poel 5; Th. Hogervorst 6; L. Steenvoorden 7 en 10. Laatste Berichten WEER MOEILIJKHEDEN TE PANMOENDJON? In een vandaag te Kaesong uitge geven communiqué dat is omgeroepen door radio-Peking, wordt gezegd, dat de geallieerden vandaag van de be standsconferentie zijn weggelopen. „De verbondenen hebben de ver gadering op eigen houtje verdaagd", aldus de radio, die daaraan echter toevoegde, da< de volgende bijeen komst op morgen (Donderdag) is vastgesteld. NOORDELIJKE AANVAL GESTUIT De verbondenen hebben vanmid dag het Noordelijke offensief in1 Korea tot staan gebracht. De gealli eerde strijdkrachten zijn thans bezig met het consolideren van haar posi ties. Officieren aan het front zeggen echter, dat de strijd aan het centrale front nog niet voorbij is. Naar hun mening is het Noordelijke offensief slechts tijdelijk gestaakt. Vannacht worden nieuwe aanvallen verwacht. LEIMUIDEN ZR. CELESTA GAAT DE ST. JOZEFSCHOOL VERLATEN. Aan het eind van deze maand, wat tevens het eind van het school jaar voor de St. Jozefschool bete kent, zal de eerwaarde zuster Ce lesta voorgoed afscheid nemen als hoofd der school. Zuster Celesta heeft dan de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Bovendien was de gezondheidstoestand van Zr. Celesta de laatste jaren van dien aard, dat alleen haar sterke wilskracht en haar bijzondere liefde om te werken aan de opvoeding van de jeugd haar gesteund hebben. Ruim 45. jaren heeft Zr. Celesta bij het onderwijs gewerkt, waar van 40 jaar als hoofd der school. In 1921 werd zij benoemd tot hoofd van de St. Jozefschool; daarna vertrok zij in 1923 om van 1929 weer de leiding op zich te komen nemen. Al haar talenten heeft Zr. Celesta in die 26 jaren in dienst gesteld van het on derwijs in deze parochie. Meestal onderwijst het hoofd der school zelf de hoogste klassen, om de leerlingen zo goed mogelijk voor te bereiden op 't volle leven. Maar het is ook be kend dat de activiteit van Zr. Ce lesta zich niet beperkte tot het on derwijs. De vacanties b.v. werden voor een groot deel benut aan voor bereidingen; en het onderhoud van de leermiddelen werd in deze periode verzorgd op een wijze, die geen en kele lekenschool kan benaderen. Ook maakte Zr. Celesta zich steeds zeer verdienstelijk bij parochiële fes tiviteiten, met de deelname van de Edelwacht, en zij ontbrak ook niet bij de voorbereidingen voor de PI. H. Communie. Bovendien had het hoofd der school altijd belangstel ling voor het parochieleven, en me nige aansporing of raadgeving ook wanneer het de rijpere jeugd betrof werd aan ouders en op voeders rondgedeeld. Vele ouders en kinderen, die beiden van de ga ven .van Zr. Celesta hebben gepro fiteerd zijn haar dan ook grote dankbaarheid verschuldigd. In ver band met het vertrek van pastoor Speet zullen de meisjes van de St. Jozefschool al op 17 Juli aan de zuster een welverdiende hulde brengen, met zang en spel. Na het beëindigen van het schooljaar ver trekt Zuster Celesta naar een rust huis van de Congregatie, en we ho pen dat God haar nog vele jaren een goede gezondheid zal schenken. LEIDERDORP Gemeenteraad. De raad van Lei derdorp komt Vrijdag a.s. in open bare vergadering bijeen des avonds om 8 uur. Behandeld wordt o.a. voor stel overname grond van de Ver. Touwfabrieken ten behoeve van de Van der Valk-Bouwmanweg; voorstel tot ontbinding pachtovereenkomst met Gebr. v. Winkel in verband met de volkshuisvesting; voorstel door- Munnikenweg; voorstel verlening trekken waterleiding in Zijldijk en aan den Rijn; voorstel tot het bestek klaarmaken van het plan voor aan leg van een centrale riolering en beschikbaarstelling van het daartoe benodigde crediet. Geb.: Michael Cornells Jozef z, v. C. Giezen en M. G. Groot; Marinus Samuel z. v. G. Schouls en J. A. Klaasse; Wilhelmina Maria d. v. J. Borst en G M. Volwater; Jan z. v. A. de Haas en J. Bogerd; Johanna Helena Maria d. v. Th. W. M. Sluijs en. E. A. M. Lingerak; Adrianus Franciscus Cornelis Maria z. v. C, J. A. N. Rens en J. G. v. Dam; There- sia Maria d. v. A. Katz en Gh. M. d. Wolf; Cornelis z. v. W. Moraal en L. Cram a Ondertr.: J. v. Westrienen, 21 j. en M. J. Noordervliet, 27 j.; P. v. Wes trienen, 25 j. en P. Verheij, 32 j.; L. Huibregtse, 23 j. en F. G. C. Th. Ver- schure, 27 j.; A. Plesman, 42 j. en A. J. Hoogstraten, 34 jaar. Getr.: J. Fr. Kok en M. A. L. de Boer; A. v. Gijzen en J. Bosman; A. G. v. Osnabrugge en P. Tammïnga; J. v. Westrienen en Gr. Jansen; E. Bakema en M. Cl. de Jeu,- P. v. Wes trienen en A. Stigter. Overl.: J. N. R. v. Maarle, 65 j., m. OUDE-WETERING Viswedstrijd Rijkspolitie. Gis teren hield de sportvereniging Luc- tor van de Rijkspolitie te Oude wetering haar jaarlijkse viswed strijd. Er werden in totaal 275 vis sen aan de haak geslagen. De prij zen werden als volgt toegekend: bij de dames: le pr. mevr. de Bil, 2e pr. mevr. Sauer, resp. te Roelofarends- veen en 's-Gravenhage. Bij de he ren: le pr. wmr. Wijzenbroek, Ter Aar, 2e pr. adj. Grit te Leiden, 3e pr. wmr. Bot, Leiden, 4e pr. wmr. Bandsma te Leimuiden, 5e pr. wmr. Hoorn, den Haag, 6e pr. wmr. Dod- dema, Sassenheim, 7e pr. adj. van Buren, Rotterdam, 8e pr. owmr. Schoonbeen, Voorschoten, 9e pr. wmr. Vos te Leiden, 10e pr. wmr. de Vries, Koudekerk, 11e pr. wmr. Nieuwpoort te Hillegom, 12e pr. wmr. Niessing, Dordrecht, 13e pr. wmr. Helmholdt te Leiden. De kapitein der Rijkspolitie F. ter Hark, wnd. Distr. comm., sprak de deelnemers op hartelijke wijze toe, terwijl de distr. adj. der Rijkspoli tie C. Bax uit Leiden de prijzen aan de gelukkige winnaars met een toepasselijk woord uitreikte. De prijsuitreiking vond plaats in het hotel Klein te Oudewetering en de prijzen bestonden uit werphengels, hengels, aardewerk, souveniers en halskettingen. SASSENHEIM „Teylingen" afd. Gymnastiek. De gymnastiekafd. van de sportver eniging „Teylingen" gaat haar eer ste lustrum vieren. Voor deze lus trumviering heeft men gezocht naar iets wat hier in de omgeving zeker nog nooit was opgevoerd en ver toond. Men gaat een sprookje, op voeren, het sprookje van „Sneeuw witje". Die opvoering geschiedt ech ter door het uitvoeren van verschil lende dansen. Het zal dus geen to neel, pantomime of een rhythmische cefening worden maar een dans, waarin de verschillende scènes wor den uitgebeeld. Men moet ook niet denken dat het een ballet wordt. Ook dat niet! De opvoering wordt gegeven op Zondag 26 en Maandag 27 Juli. WARMOND WINKELWEEK EN BRADERIE. Feestmiddag met afscheid Iedere Leidenaar kent hen zo lang zamerhand wel, de jeugdbrigadiers, die bij het in- en uitgaan van scho len aan drukke straten als kleine verkeersagenten optreden en gewa pend met witte gordel en „spiegelei" hun schoolmakkertjes veilig door 't drukke verkeer leiden, terwijl auto's en fietsers wachten op het overste ken van de jeugd. Hierdoor werden reeds vele ongevallen voorkomen en de Vereniging voor Veilig Verkeer te Leiden, die het initiatief nam, past dan ook een woord van dank nu het schooljaar ten einde is en aan de activiteiten van de jeugdverkeers- brigades een tijdelijk einde is geko men. Dank aan de verkeerspolitie, speciaal aan hoofdagent R. F. S. Voerman, die de brigades opleidde en de eerste weken een oogje in het zeil hield. Van 16 t/m 22 Juli zal de jaarlijk- se winkelweek worden gehouden, i Om het contact tussen Veilig Ver- De organisatoren zijn er in geslaagd keer en de jeugdbrigades te onder wederom een aantrekkelijk pro- j houden, wordt er een maandblad gramma samen te stellen. Zo is erj^De JeugdJbrigadier" uitgegeven, aan deze week een étalage-wedstrijd j waarjn Leidse verkeerspolitie o.a. verbonden. De winkelweek wordt j iedere keer een verkeersvraagstuk Donderdagavond geopend met een bespreekt. Eveneensom het contact muzikale rondgang door de harmo- werci gistermiddag in de Jacobazaal hun onderwijzers en hoofdinspecteur D. v. d. Wal, die de commissaris van politie vertegenwoordigde. Hij wees er op, dat de boog niet altijd gespan nen kan zijn en dat de jeugdbriga diers na hun activiteiten wel iets extra's verdiend hadden. Vandaar deze middag. Er werden enige films vertoond, waarvan vooral „Liever lui dan moe" met Stan Laurel en Oliver Hardy veel succes oogstte bij het goed lachse publiek. Daarna trad gooche laar Alfredi op met een groot aantal aardige trucs. In de pauze werden de kinderen getracteerd op limonade en koek, waarna hoofdinspecteur D. v. d. Wal aan de oud-brigadiers, die de school gaan verlaten en dus na de vacantie niet meer in functie komen, een oor konde uitreikte, welke de herinnering aan hun jeugdbrigadier-zijn blijvend levendig zal houden. Op de foto ziet men de hoofdinspecteur de brigadiers bespreken. (Foto: „De Leidse Courant") MARKTBERICHTEN „St. Matthias". Deze rondgang eindigt te plm. 8 uur op de Baan, waarna de uitslag van de étalage wedstrijd zal worden bekendgemaakt en de. prijsuitreiking daarvan zal plaats vinden. Er zijn 5 lauwerkran sen beschikbaar gesteld, terwijl.te- vens de wisselbeker van de burge meester zal worden uitgereikt. Maandag 20 Juli wordt het hoog tepunt. Dan wordt de Braderie ge houden. Deze wordt om 3 uur op spectaculaire wijze geopend. De bur gemeester landt dan per helicoptère op het „Warmunda" sportveld, waar na hij in het bekende Leidse Glip- pertje met het Comité naar het dorp zal rijden, 'n Proef landing van de helicoptère heeft reeds plaats ge had. 's Avonds zullen nog diverse attracties plaats vinden, terwijl „Warmonds Fanfare" dan een mu zikale rondgang zal maken. Ook zal 's avonds een Boerenkapel luister aan de Braderie bijzetten. Op de Braderie zal ook het Kon. Wilhel- minafonds voor de kankerbestrijding met een stand present zijn. Ongeval. Maandagmorgen werd de Teylingerkade opgeschrikt door het geroep, dat het 3-jarig zoontje van de heer C. Vreeken in de daar gelegen diepe sloot was gevallen. Aanstonds begaven enkele personen zich gekleed te water om het knaap je te zoeken. Na enige ogenblikken werd het ondekt. De jongen was toen reeds bewusteloos. Enkele E.H. B.O.-ers pasten direct kunstmatige ademhaling toe, terwijl dr Walen kamp die spoedig ter plaatse was, zuurstof toediende. Het mocht geluk ken de levensgeesten weer op te wekken. Overbrenging naar hef Academisch Ziekenhuis bleek ech ter noodzakelijk. Het knaapje had in tussen het bewustzijn tengevolge van een bijkomende complicatie weer verloren. De gehele dag was zijn toestand nog critiek. Tegen de avond kon echter gezegd worden, dat het directe levensgevaar gewe ken was. van Den Burcht een feestmiddag ge houden, die door bijna alle jeugd brigadiers (120 kinderen van zes scholen) werd bijgewoond. De inspecteur van de verkeers politie en secretaris van de V.v.V.V. te Leiden, de heer G. A. N. Corne- lissen, verwolkomde de kinderen en Burgerlijke Stand Geboren: Evert Peter Cornelis, v. E. Munting en C. M. Koel; Mei Lan, z. v. G. E. Ong en E. J. Jahni- chen; Michiel Johannes, z. v. J. van Deventer en A. E. Boerstra; Michael Walter Peter, z. v. W. J. P. O. Göz Chaudron en J. Pot; Emanuella Edith, en R. Burbaum; Cornelis, z. v. d. v. A. van Amerongen en W. C. Knijnen'burg; Leuntje, d. v. J. de Jong en O. Kersseboom. Gehuwd: P. R. van Eist en M. L. Adama van Scheltema. Overleden: M. M. Duivenvoorden, dochter, 1 jaar. BRUGGENBOUW AANBESTEED De onderbouw van de Marebrug en nieuwe Alkemadebrug met bijko mende werken, is gegund aan laagste inschrijver, de fa. W. Egas te Amsterdam, voor f 396.000. AMSTERDAMSE UNIVERSITEIT. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het candidaats- examen psychologie mej. N. van Weeren uit Leiden. DELFTSE HOGESCHOOL. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden voor het examen ci viel ingenieur de heren P. van Ovost en W. F. Muhlstaff (cum laude) uit Leiden. Na een kort inleidend woord van dr. Schoonheim begon gisteren het eerste zomerconcert in de Pieters- j kerk, waarvan Leo Mens de belang- rijke afdeling orgel voor zijn reke ning had genomen. Het bezoek was voor een orgel concert te Leiden zeer gunstig en allen hebben geboeid geluisterd, toen Leo Mens op zijn mooi instru ment aanving met twee koralen in de poëtische bewerkingen van Joh. Seb. Bach, terwijl de muzikale eigen schappen van de vertolker door de registratie van het Koraal en diens bewerking Allein Gott in der Höh sei Ehr", bijzonder uitkwamen. Een gaaf en voortreffelijk Bach werk „Prélude et fuga a Moll", stond blijk baar bij de concertgever zeer in de gunst, waardoor dan ook van de mu zikale wedergave genoten werd, Jaap Stotijn vergastte zijn gehoor op de galante en het zc inhoudsrijke Sona te „G Moll" van Carl Philipp Ema nuel Bach. In twee devote Carols van William Pearson demonstreerde hij de ontroerende schoonheid van de althobo, of Engelse hoorn, en besloot met „Nocturne" van M. Roesgen- Champion (voor de gewone hobo), welke hij spontaan van klank en ge voel interpreteerde, opbloeiend van innerlijke bewogenheid. Te midden, van al deze melodische gegevens verhief zich de welluidende stem van de sopraanzangeres Rie Grims- Strootman in twee liederen van Rei- mann en Dvórak, die haar van wat zij bood het beste lagen. Zij heeft een mooie gave bovenstem, de lage re tonen zijn van klankkwaliteit hieraan niet evenredig. Zij legge zich toe op stabiliteit in toonvorming en op meer gedifferentieerde voor dracht. De drie Nederlandse gedich ten, die Leo Mens in een lyrisch kleedje stak, lagen haar om voor noemde redenen niet zo bijzonder goed, maar zij zong ze met distinctie. Het lied ,,'t Riet" met orgelbegelei ding en hobo wekte een sfeer, die de toehoorder ongetwijfeld bekoorde. De energieke organist, die de diver se begeleidingen bovendien nog ver zorgde, eindigde met de grandiose „Toccate et fuga A Moll" van J. S. Bach, als boeiend slot van het ge slaagde Zomerconcert in de Pieters kerk. J. Kortmann. Amerik. levensmiddelen voor Oost Berlijn WOERDEN, 15 Juli. Kaas. Aan gevoerd 272 partijen. Prijzen le soort 2 05—2.14, 2e soort 1.97—2.04 en zware tot 2.39 per kg. Handel ma- subsidie aan Chr. Lyceum te Alphëïi1 tig. Dinsdag heeft men een begin gemaakt met de verkoop van Amerikaanse levensmiddelen in West-Berlijn, aan de bevolking van Oost-Berlijn. De verkoop in volle gang. TELEFOTO. Woensdag 15 Juli Vanmorgen hebben wij onder het genot van een kopje koffie in onze stamkroeg genoten van een dubbel concert, een beluisterenswaardige attractie, waarvan Leiden naar ons beste weten het monopolie bezit. U weet, dat iedere Woensdag morgen tussen 11 en 12 uur een van de stadbeiaardiers een carrilloncon- cert geeft en de welluidende klanken als sneeuwvlokken neerdalen over de roezemoezige stad. Vooral op Woens dag is dat een feestelijk gebeuren, omdat dan :s morgens de trouwlus tigen gewoonweg in een rijtje staan om door de ambtenaar van de bur gerlijke stand in de echt vereend te worden, zoals dat deftig heet, en het dan op het Stadhuisplein wemelt van belangstellenden, die komen kij ken of de bruid bleekjes om haar neus is en wat voor japon zij aan heeft. Meng in deze cocktail nog het lawaai van de Woensdagse markt en u heeft een prachtig stadstafereel dat de vreemdelingen zo gaarne in Nederland komen zoeken. Temidden van dit bonte stadsgewemel ver mengde zich vanmorgen de feeste lijke muziek van ons dierbare Leidse draaiorgel. U weet, hoe zeer wij ver knocht zijn aan draaiorgels, hoe wij geboeid kunnen staan luisteren op het Rapenburg, wanneer het getingel- tangel opklinkt tegen de oude ge vels, die, ietwat voorovergebogen, zich in het spiegelend water staan te bewonderen en blijkbaar nooit moe worden hun eigen aangezicht te zien. Maar vanmorgen kregen we toch wel wat teveel van het goede, daar midden op de Breestraat. We kunnen helaas niet zeggen, dat car- rillonmuziek harmonieert met die van een draaiorgel. Het was een cacaphonie van klanken, zonder meer, waarvan de oren tuiten, zon der dat het hart beroerd werd door muzikale gevoelens. En de orgel man draaide maar door. Het was, alsof hij een extra harde rol had op gezet om de concurrentiestrijd met het carrillon te winnen, om die tin telende muziek vanuit de lucht met luid gerinkel van bekkens en cim balen te overdonderen. Wat we eigenlijk willen zeggen is dit: zou die draaiorgelman uit de Mirakel- steeg het in 't vervolg niet zo kun nen inkleden, dat hij Op de Bree straat komt als het carrillon zwijgt? Dan genieten we tweemaal, inplaats van helemaal niet. Het is maar een verzoek, een vriendelijk verzoek van een Leidenaar, wie het wel en wee van onze goede, oude Sleutelstad zozeer ter harte gaat. Wilt u er eens aan denken, draaiorgelman Mink? En omdat het wel en wee van de stad ons zo ter harte gaat, hebben wij met vreugde geconstateerd, dat de schoorsteen-toren van het nieuwe stationsgebouw weer in de steigers staat voor het aanbrengen van enige versieringen. U weet nog wel, dat er in de gemeenteraad aanmerkingen zijn gemaakt op die kale schoorsteen. Ir. Schelling, die het gebouw ont worpen heeft, bleek bereid, er wel iets aan te veranderen. Wanneer we goed zijn ingelicht, zullen er omge- gekeerde V's van beton worden aan gebracht, dezelfde versiering dus, die u boven de hall ziet. We geloven, dat de aanblik er heel wat beter op zal worden. We vinden dit vandaag een echt gezellige Hutspot. Juist, omdat er eigenlijk niets te vertellen valt, bab belen we zomaar een beetje. We wa ren dezer dagen juist van plan om eens te zeggen hoezeer het ons ver heugt, dat Leiden niet, zoals alle grote steden in het land wel doen, juist in deze drukke maanden van het vreemdelingenverkeer, alle mo gelijke straten gaat opbreken, die plotseling noodzakelijk, onmiddellijk hersteld moeten worden, met het gevolg, dat de vreemdelingen over stapels stenen en zand moeten sjou wen of him weg door borden ver sperd zien. Wat een teleurstelling daarom,, dat de bestratingsdienst juist gisteren begonnen is met het opbre ken van de Lokhorststraat. U weet, dat alle straatjes en stegen rondom Gravensteen en Pieterskerk in het afgelopen voorjaar opnieuw bestraat zijn, keurig bestraat mogen we wel zeggen, waarbij de stenen in een ge heel nieuw verband gelegd werden, dat prettig rijdt en vrolijk aandoet. De Lokhorststraat moest wachten op. de uitwendige restauratie van de Latijnse, school en nu die teneinde is, kon ook dit straatdek vernieuwd worden. Had hiermede nu niet even gewacht kunnen worden tot Sep tember? Alle vreemdelingen in Lei den bezoeken het Gravensteen, de Pieterskerk en het Jean Pesijnhofje en vinden nu hun weg versperd in de Lokhorststraat. Jammer! Er is toch wel enig nieuws. Gister avond om zes uur is de 8-jarige H. L., wonende aan de Oranjegracht, spelend in het water bij de Lage Rijndijk gevallen.. De 33-jarige W. Kareis, van de Binnenvestgracht,, zag de knaap onder water verdwij nen en sprong hem na. Even later stonden beiden, druipend maar ge zond en wel, weer op de kant. Om wonenden voorzagen hen van droge kleren. En hedenmorgen is de burgemees ter van Nieuwe Tonge in Leiden ge weest om herinneringen uit te delen aan de meisjes van de huishoud scholen, die in dit geadopteerde rampdorp voortreffelijk werk hebben geleverd bij het schoonmaken der huizen, enz. Morgen vertellen we er meer over. Tenslotte nog dit: mej. j. m. c. Winkelmolen is gisteren in Den Haag geslaagd voor het Staatsexamen onderwijzeres. STADSKOK.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3