RIJNSTREEK Luchtmacht-manoeuvre van West en Zuideuropese staten op komst Ook onrust in China 7 Opperste Sovjet vergadert binnenkort Boodschap per ballon De Gasperi is klaar HET ZINGENDE NIJLPAARD UTRECHT ftwde GOLF WOENSDAG 15 JULI 1953 SE LE1DSE CCAJRANT SERSTE BLAD PAGINA 2 Oefening Coronet van 23-31 Juli De luchtmachten van België, Ca nada, Frankrijk, Nederland, Engeland en de U.S.A., te zamen met Grie kenland, Portugal en Italië, zullen ongeveer 1800 vliegtuigen inzetten voor een grote oefening boven Cen traal Europa, die gehouden wordt te gen het einde van deze maand. On der de naam „Coronet" zal deze be langrijke oefening een tweeledig doel nastreven. In de eerste plaats het beproeven van tactische paraat heid en luchtverdediging en in de tweede plaats het inschakelen van de nationale luchtverdedigingssyste men van België, Nederland en En geland. „Coronet" zal duren van 23 tot 31 Juli. Het oefenterrein omvat de cen trale sector van West-Europa met de Westelijke toegangen tot de Oceaan, terwijl naar het Oosten de grens 500 mijl van de Oostgrens van Duitsland loopt. Ingewikkelde bombardementen De oefeningen, die als fictieve atoombombardementen kunnen wor den beschouwd, zijn gecompliceerd, omdat de aanvallende vliegtuiggroe- pen (afkomstig van de RAF, bomber-, fighter- and flying-trainingcommands in Engeland), bestaan uit thans gang bare typen, en omdat de onafhanke lijke luchtverdedigingssystemen van de geallieerde luchtmachten daarbij zijn ingeschakeld. Tegelijkertijd zal een stafoefening worden ingelast voor de second ATAF behorende bij de noordelijke legergroep, en de grondgroepen zullen zorg dragen voor werkelijke doelen en voor oefe ningen voor luchttransporten. „Westonia" (België, Nederland en de Britse zóne van Duitsland) wordt verondersteld uraniumgeheimen te hebben ontdekt in het nabije gebied van „Fantasia", USA en Franse zóne en gedeelte van Oost-Frankrijk) en daarbij de copie van een blauw druk voor een atoombom in handen te hebben gekregen. De onderlinge betrekkingen wa ren nog niet verbroken om economi sche redenen en de oorlog begint plotseling met een overrompeling als inleiding. Beide partijen vangen de operaties op de grond en in de lucht aam op 25 Juli. „Franconia" (het Franse luchtverdedigingsgebied) blijft neutraal en komt met de Bel- ligerente partijen overeen om weder zijds inlichtingen te verstrekken be treffende vijandelijke vliegtuigen. „Wessex" stelt ultimatum. Intussen heeft „Wessex" (alle in Ook in communistisch China, jou den zich arbeidsonlusten hebben voorgedaan, waarbij veiligheidstroe pen 400 personen zouden hebben ge dood en ongeveer 1000 gewond. Volgens berichten, die te Hongkong zijn binnengekomen, zouden deze relfetjes zich, ironisch genoeg, heb ben voorgedaan bij de viering van de 1 Mei-dag. De troepen vuurden op enkele dui zenden arbeiders in een grote distil leerderij in Tsoenyi in de provincie Kwei-tsjow, toen er een gevecht ont stond tussen arbeiders en de vei ligheidstroepen. Er ontstond een geweldige chaos, waarbij ten slotte, de 'troepen en de directie werden gedood. De distilleerderij werd in brand gestoken, waarbij ruim 2 mil- lioen liter alcohol verloren gingen. Een duizendtal arbeiders nam na de onlusten de vlucht en hoewel hen later straffeloosheid werd verzekerd, zijn slechts 500 teruggekeerd. Dit is de eerste keer, dat er ook in China arbeidsonlusten volgens het Oostduitse voorbeeld zijn gemeld. Ook hier zouden de arbeiders on tevreden zijn over te lage lonen en te lange arbeidstijden, soms wel 14 uur per dag. Engeland gestationneerde aanvals- vliegtuigen, de machtigste bij deze oefening betrokken partij im West- Europa) een ultimatum opgesteld met de mededeling, dat de krijgs macht van de belligerenten vernie tigd zal worden, als de oorlog niet uiterlijk 25 Juli middernacht afge lopen is. Aangezien het antwoord op dit ultimatum uitblijft, opent Wes sex op 27 Juli de aanval met zijn vliegtuigen. Op 30 Juli komen Westo nia en Fantasia tot het inzicht, dat, als ze werkelijk weerstand willem bieden aan Wessex, ze hun inlichtin gendiensten moeten coördineren en ze sluiten een wapenstilstand op 31 Juli. Zuivering in Georgië Radio-Moskou heeft gisteravond bekend gemaakt, dat de Opperste Raad van de Sovjet-Unie op 28 Juli bijeen zal komen. De vorige vergadering had plaats in Maart, toen de raad de benoeming van Malenkof als premier goedkeur de. Verwacht wordt, dat ditmaal wij zigingen naar aanleiding van Beria's val aan de raad zullen worden voor- gelegd. De Opperste Raad zal tevens de be noeming moeten goedkeuren van Iwan Nosenko tot minister voor het vervoer en de zware machine-indus trie. Hij is de opvolger van Malysjef, die na de dood van Stalin uit het presidium van de Opperste Sovjet werd gestoten en thans ook als minis ter ontslagen blijkt te zijn. Het is niet bekend of dit ontslag samen hangt met de val van Beria. De nieu we minister Nosenko is een belang rijk man. Hij is lid van het presi dium van de Opperste Sovjet en can- didaat-lid van het Centraal Comité van de partij. De „Prawda" blijft intussen hame ren op „de revolutionnaire waak zaamheid", „Het avontuur in Berlijn en de uitdagende activiteit van Syng- man Rhee in Korea", zo heette het gisteren, „tonen weer aan dat de im perialisten, vooral die van de Ver enigde Staten, hun ondermijnende activiteit tegen de landen uit het de mocratisch kamp verhogen". De „Prawda" laat overigens geen twijfel bestaan over een zuivering in de Sovjet-Unie. „De partij versterkt haar gelederen door zichzelf te zuiveren van iedere smet". Deze zuivering dreigt zich op de Duizenden ballonnen zijn over het ijzeren gordijn gezweefd met de boodschap voor de Tsjechen om zich tegen hun communistische overheer sers te verzetten. Het Amerikaanse comité „kruis tocht voor de vrijheid" wil nog 12 millioen ballonnen naar Tsjechoslo- wakije sturen met een boodschap voor elk van de inwoners. Nu werden drie boodschapper ver stuurd. Eén was gedrukt op een ge trouwe kopie van een Tsjechisch bankbiljet van één kroon. Zij luidde: „Tsjechen, weet dit: het regiem is zwakker, dan u denkt. De macht be rust bij het volk en het volk is in verzet gekomen. Organiseert uw macht eendrachtig en- moedig. Weg met het collectivisme. Staat op de rechten van de arbeiders. Eist heden concessies morgen vrijheid". Een ander strooibiljet gaf een ver slag van de revolte van de arbeiders op 17 Juni in Berlijn en de val van Beria. De derde boodschap droeg de West- berlijnse vrijheidsklok met de in scriptie: „Alle Tsjechen en Slowaken, op voor de vrijheid de gehele vrije wereld, op voor de Tsjechen en Slo waken". eerste plaats te voltrekken in Geor gië, het geboorteland var. Beria. Enige dagen voor het verdwijnen van Beria prezen de communistische leiders in dit land hem als „de beste zoon van Georgië" en „een talentvol leerling van Lenin". Nu verwijten zij hem als om strijd zijn „laaghartige manipulaties" en zijn „bourgeois-na- tionalisme". Of zij daarmee hun hoofd nog kunnen redden? Radio- Moskou heeft hen gisteren beschul digd van „ernstige fouten". Nog in April jongstleden waren de ze leiders op hun hoge post benoemd. Hun voorgangers werden beschul digd van een „nationalistisch com plot" tegen de veiligheid van Je staat. Nieuwe personen, vrienden van Beria, namen him plaatsen in. Merk waardig was, dat deze veranderingen alleen in Georgië bekend werden ge maakt en dat noch radio-Moskou noch de kranten in Moskou het nieuws vermeldden. Beria scheen op dat ogenblik heer en meester te zijn in Georgië, maar minder zeker was zijn positie in Moskou. De vrijheid wordt duur gekocht De schoonzuster van de zoon van een Amerikaanse generaal in ruste is met haar gezin uit Hongarije naar Wenen ontsnapt, maar zij werd ern stig gewond bij 't overschrijden van de grens. Zij is mevrouw Eva Kapus, ver wante van generaal ,W. S. Key, die hoofd geweest is van de Amerikaanse afdeling van de geallieerde controle commissie in Hongarije na de oorlog. Met haar Hongaarse echtgenote Geza en haar zesjarig dochtertje Eva overschreed mevrouw Kapus de Oos tenrijks-Hongaarse grens Zondag kort na middernacht. Toen zij de prikkeldraad-versperring naderden aan de Hongaarse zijde van de grens, werd"op hen geschoten en een Hon gaarse grenswacht wierp een hand granaat, waardoor mevrouw Kapus ernstig gewond werd. Haar man wierp het kind over de prikkeldraadversperring en ging toen terug om zijn vrouw over het draad in Oostenrijk te brengen. Zij zijn Maandag in Wenen aange komen. Mevr. Kapus werd in een ziekenhuis geopereerd. Haar toestand is kritiek. Kapus, een advocaat, werd met zijn gezin enige tijd geleden gedepor teerd naar een klein plattelandsdorp. Alcide de Gasperi heeft Dinsdag formeel de taak aanvaard om zijn achtste opeenvolgende naoorlogse regering te vormen. De 72 jaar oude staatsman maakte zijn besluit bekend na een onderhoud van 2 1/2 uur met president Luigi Einaudi De Gasperi zei dat hij waarschijnlijk Woensdag zijn nieuwe kabinet aan Einaudi zal voorstellen. HOE EUROPA BELASTING BETAAL! Bovenstaande gegevens zijn ver strekt door het M.S.A. in Amerika en zijn gebruikt bij de beraadslagin gen voor de door Amerika aan het buitenland te verlenen hulp. De cij fers omvatten staats-provinciale en gemeenteheffingen', inclusief die voor sociale diensten. H. H. WIJDINGEN Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft Dinsdag 14 Juli in de Kapel van 't Philosophicum te War mond de Kruinschering toegediend aan de volgende Eerwaarde Heren: H. A. C. Banning, J. J. A. Beenak ker, A. A. Th. Berrevoets, J. F. Bloem, P. J. Boonman, Th. M. Braak man, D. G. Brandsen, J. G. M. van Breugel, J. A. Broersen, G. A. van den Bulk, Th. Dekker, J. A. Duive- steijn, A. Th. Groot, C. P. Heijker, J. M. A. Hilgersom, H. J. M. Hof stede. P. Hoogenboom, A. Jong, F. C. Kempen, J. J. Kerklaan, A. H. A. Kester, P. M. Kolkman, R. M. Kuij- pers, P W. M. Louwen, J. Ch. Ooster wij k, J. C. van der Plas, P. Th. M. van Rijn, B. J. M. van Santé, A. J. Simonis, C. P. T. Spiekerman, J. C. Suidgeest, L. J. Timmermans, G. Tol, W. M. van der Veer, J. J. van der Velden, P. W. Welagen, G. W. M. Wilmink, F. J. van Zeeland, J. Zutt. BENOEMINGEN BIJ DE FATHERS VAN MILL HILL Zondg 12 Juli heeft de hoogeer waarde Father T. Mc. Laughlin, alge meen overste van de St. Joseph Con gregatie van Mill Hill, de volgende benoemingen bekend gemaakt: Kuching-Sera wak: Fathers J. Walsh B. A., P. Falkner, Broeder Alesan- der van der Drift (uit Delft); Nieuw Zeeland: Fathers P. Bierbooms uit Roozendaal) en P. Ryan; Rawalpindi: Father N. Turner M. A.; Kampala (Uganda): Fathers S. Pannekeet (uit Schagen), J. Heweston B. A., W. Rawlinson B. A„ M. Ortner, en Broeder Herman Dobbelmann uit Oosterbeek; Basankusu (B. Congo): Father W. Hoenderboom uit Zieu- went; Philippijnen: Fathers L. Eng lish en L. van Hout (Gennep); Buea (Kameroen): Fathers G. Ballering (Den Haag), J. Kelder (Zevenhoven) J. McKeogh en B. Stukart (Rotter dam); Jesselton (N. Borneo): Fathers A. Deninclo en M. Hurley; Kisumu (Kenya: Fathers J. de Wolf (Rotter dam), F. Altmann, N. Conroy B. A„ en J. Rabanser; Malakal (Soedan): Father P. Kok (Hoorn); Tororo Oeganda): Fathers J. Rikhof (Zen deren), A. Welsing (Nijmegen), P. Jones B. A., F. Heptonstall en J. Tauber; Broeder Eusebbius Agreiter; Kashmir-Jammu: Fathers J. Mc Ma- hon en P. Kenny B. A. Colleges en huizen. Fresfield: Zeereerw. Father J. Hee- ry, rector, en de Fathers W. Dekker B. A. (Hoorn), A. Vaneman (Zoe- terwoude). C. Cook en Broeder Nor- bert Heesterbeek (Heemskerk); Roo sendaal: Father J. Houben (Roer mond); Brixen: Zeereerw. Father M. Flieschmann Ph. D., Rector, de Fathers A. Schgör en A. Miterer; Tilburg: Fathers H. Neeven (Haar lem) cn S. van der Meer (Den Hel der; Absam, Tirol: Father J. Was serman; Hoorn: Father P. Payens (Edam); Burn Hall: Fathers Th. Koopmanschap (Naarden en B. Sul livan; Lochwinnoch: Father J. McClo- rey M. A.; Courtfield. Broeder Wil- librord Dekker (Obdam); St. Louis (Amerika): Father H. Janssen( Baar- lo). Higher Studies Hogere Studies. Rome: Father J. Brugman (Hen gelo); Cork: Fathers J. Minnock en J. Whelan; Glasgow: Fathers T Quinn E. Slowey en J. Sweeney; St. Louis (Amerika): Broeder Xavier Hof- mann, Father J. van Schagen (Heer Hugowaard). helicoptère-loos Utrecht zal het dit jaar nog zonder helicoptère-dienst moeten stellen, want naar B. W. van Utrecht in een vergadering hebben meege deeld hebben de onderhandelin gen met de Belgische luchtvaart maatschappij „Sabena" tot resultaat gehad, dat deze maatschappij voor dit jaar wegens materiaalgebrek geen kans ziet de komende helicop- tère-lijn BrusselRotterdam door te trekken tot Utrecht. Wel bestaat er een zeer goede kans, dat deze lijn in 1954 tot stand zal komen. KOOS VORRINK ERNSTIG ZIEK. De toestand van de voorz. der P. v. d. A., de heer K. Vorrink, die reeds geruime tijd ziek is, heeft zich plotseling in dier voege gewijzigd, dat men de situatie ernstig noemt. ALPHEN AAN DEN RIJN GEM. NIJVERHEIDSSCHOOL. Dinsdagavond werden in Hotel „Centraal" aan 46 meisjes, geslaagden van de gemeentelijke Nijverheids school te Alphen aan den Rijn de diploma's uitgereikt. Hierbij waren aanwezig de heren A. J. Dekker, weth. van onderwijs, G. Nijman en A. Kroon gedelegeerden van het gemeentebestuur alsmede de dames van de raad van toezicht en de respectievelijke ouders. De directrice, mej. N. van Beest, opende met een kort welkomstwoord en zeide verheugd te zijn, dat het toenemend aantal geslaagden het noodzakelijk maakt om van de school te verhuizen naar hotel Centraal" voor de slotbijeenkomst van het schooljaar. Als bijzonderheid noemde de di rectrice, dat dit keer alle leerlingen zijn geslaagd. Mej. Corrij van Oosten en mej. Gerda van Dam behaalden hun diploma primairen met lof. Ove rigens waren er velen met opmerke lijk mooie cijfers. De directrice dankte de ouders, dat ze de meisjes het nijverheidsonder wijs op deze school hadden laten vol gen. Zij zette uiteen welk onderwijs deze school in zijn verscheidenheid biedt in vak- en algemeen vormende lessen, mede als vooropleiding voor de diverse vrouwelijke beroepen en vooral voor de huishoudelijke taken. Mej. van Beest sprak een afscheids woord tot degenen, dit de school ver laten en gaf hun enkele kostbare raadgevingen mee. Wethouder Dekker, die de diplo ma's uitreikte en daarbij tot elk der geslaagden een hartelijk woórdje sprak, richtte zich tevoren met een waarderende toespraak tot de aanwe zigen. Nadat wethouder Dekker de diplo ma's had uitgereikt, werd de verdere avond opgeluisterd met zang en mu ziek o. 1. v. de heer F. H Th. Jas- perse en samenspraken en schetsjes o. 1. v. de heer J. Janse. Bij enkele zangnummers werden ook de be langstellenden betrokken, zodat er een gezellige sfeer heerste, waartoe vooral heeft bijgedragen de tractatie De geslaagden zijn: Primairen: Nel Boef, Annie van Eijk, Riet Kapteijn, Annie Krap, Adrie Mooy, Alie Sprokkerieft, Joop de Vries, Rini Butterman, Annie Gin- hoven. Cobi Koblenzweij, Willy Lam- mers, Gerda Roest, Alie Timmer, Rietje van 't Wout, Gerda van Dam (met lof), Ali van Harskamp, Maar- tje Koetsier, Ankie de Roo, Rinie Vonk, Jannie Rigterink, Tinie Baer- veld, Gerrie Dirckx, Cor den Hertog, Leny van Muijen, Mary Versloot, In geborg de Vries, Sonja Aantjes, Dina Barth, Gerrie van Doorn, Miep Bleijenberg, Cor van Oosten (met lof;, Emmy Vermaas, Ineke de Vogel, Tonnie van Berkel, Dini Bosman, Hemt je van Doorn, Gonny van der Lee, Iefke Oost, Ans Vermaas. Kinderverzorgster: Gerrie Huis man. Hulp in de huishouding: Lijda de Rijk Leimuiden, Betty Annaars, Gie- na Groenheide, Marietje v. d. Berg. Huisnaaister: Nel Blanksma en Wil Roest. Waar geen plaatsnaam is vermeld wonen de geslaagden te Alphen aan den Rijn. Voortijdig. In de afgelopen da gen werden ten nadele van een twee tal veehouders te Aarlanderveen niet minder dan pl.m. 26 konijnen door een hond doodgebeten. De politie houdt een oogje in het zeil. Ongelukkige afloop. Zaterdag middag vond op de hoek Prins Hen drikstraatStationsstraat een niet ernstige aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een motorrijwiel, res pectievelijk bestuurd door de heren N. de K. te Hazerswoude en De G. te Alphen aan den Rijn. De bestuur der van de melkauto verleende geen vootrang aan de motorrijder, een militair, die op de duo liet meerijden de eveneens militair H. D. te Alphen aan den Rijn. Hoewel het ongeval zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, is de duo-passagier Dinsdag morgen in het militair-hospitaal te 's-Gravenhage opgenomen wegens een opgelopen bekkenfractuur. Personalia. De heer W. Balk be haalde het diploma Kok (fijne keu ken). Gered. Het 13 maanden oude zoontje E. van de familie K. is Dins dagmorgen omstreeks elf uur in een onbewaakt ogenblik terechtgekomen in de sloot, langs de weg in de Rid- derbuu-rt. De moeder, die het kind vrij spoedig miste, maakte alarm, waarop een juist passerende dame te hulp snelde. Zij smaakte het genoe gen de kleine drenkeling op het dro ge te brengen. De doktoren J. Pilon en J. H. Veenendaal verleenden eer ste hulp. Het kind bleek geen nadelige gevolgen van zijn onvrijwillige bad te hebben ondervonden. Het 3-jarig zoontje G. van de familie H. geraakte Dinsdagmiddag spelende met een step aan de Rijn- Blikseminslag veroorzaakte brand in de boerderij van A. Z. te Eemster, welke geheel afbrandde. Twee varkens een een hond kwa men in de vlammen om. Door electrische stroom werd de 23-jarige electricien W. C. te Rotterdam gisteren gedood, toen hij werkte met een boortol. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. Het Koninklijk paar zal op Woensdag 22 Juli om twee uur des middags een bezoek brengen aan de Kon. Mil. Academie te Breda. RIJNLANDSE AVOND IN AVIFAUNA A.s. Zaterdag 18 en Zondag lf Juli zullen in Avifauna weer uit blinken door gezelligheid en sfeer. Op deze twee dagen zal 's avonds (aanvang 8 uur precies) de Manner Gesang Verein „Harmonie" 1859 uit Krefeld optreden met medewerking van een aantal solisten van de ope ra van Düsseldorf. De leden van dit gezelschap zijn op vacantie in Avi fauna en bieden deze avonden be langeloos aan. De uitvoeringen staan onder leiding van de heer Willy Mager. Het huisorkest van Avifauna het Belgische show- en dansorkest Jerry Eve verzorgt de dansmu ziek. kade in de Rijn. De moeder van het kind bevond zich in de onmiddellijke nabijheid. Zij sprong het kind na en trachtte het boven water te houden tot er andere hulpvaardige handen het jongetje op hét droge hielpen. Intussen was mevr. H. zelf in moei lijkheden gekomen, .ofschoon ze de zwemkunst meester is. De eigenaar van een jacht schoot haar te hulp. Mevr. H. bleek een lichte shock te hebben bekomen. Het kind heeft geen nadelige gevolgen opgelopen. Verkeersexamen. Nadat in de afgelopen maanden leerlingen van de onderscheiden scholen te Alphen aan den Rrijn zich hadden onderworpen aan het schriftelijk en practisch ver keersexamen, vond Dinsdag de diplo ma-uitreiking plaats. Dit geschiedde op de betreffende scholen, hetgeen bevorderlijk bleek voor een juister contact. Met deze werkzaamheden hadden zich belast de heren A. v. d. Veen Meerstadt, voorz. van de pl. vereni ging van Veilig Verkeer, Johs. v. d. Horst, secretaris, N. G. Groothuijse, inspecteur van politie en technisch adviseur van genoemde vereniging. Hierbij waren tegenwoordig de hoof den van scholen en de leerkrachten welke zich met de opleiding van de kinderen hadden belast. De heer v. d. Veen Meerstadt hield in elke school een toespraakje, waarin hij wees op de waarde van het diploma, maar er vooral in uit liet komen, dat het be langrijkste voor de geslaagden nu volgt om het geleerde in de praktijk in toepassing te brengen. Hij spoorde de kinderen aan „heer te zijn in het verkeer", iets wat helaas, vaak wordt verzuimd. Aan de examens werd door 324 kinderen deelgenomen. Geslaagd zijn van de school van de heer W. J. v. d. Brink 15 kinderen; van de heer G. A. Bahlmann 34 kinderen; van de heer W. J. van Doorn (Aarlanderveen) 13 kinderen; van de heer A. van Driel 20 kinderen; van de heer G. H. Fran ken 9 kinderen; de heer J. J. M. van Gils 32 kinderen; van de heer C. H. Knook 31 kinderen, van de heer E. D. Lodder 2 kinderen; van de heer P. Smits 25 kinderen; van de heer P. Stouthamer 51 kinderen; van de heer D. Streefkerk 34 kinderen; van d'l heer A. Tollenaar 22 kinderen. Zij ontvingen een door de heer F. J. ten Brink in fraaie voran uitge voerd diploma. Gemeenteraad. De e.v. vergade ring van de gemeenteraad vindt Maandag a.s. des avonds om 7.30 uur plaats. BODEGRAVEN Geslaagd. Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen klassieke letteren de heer K. Neerken. Geboren: Margriet, d. van G. Kase- mier-Boer; Susanna, d. van L. de Bruyn-Kamperman; Elizabeth Cor nelia, d. van C. Hoogendoorn-Ter- mey. Getrouwd: W. Teeuwen 25 j. en N. Oudshoorn 22 j. Overleden: H. G. Kortland 59 j„ echtgenoot van H. v. Soest; Cathari- na Diepeveen 80 j., wed. van M. Bou- man. HAZERSWOUDE Geboren: Jacob, zn van M. v. Leeu wen en M. J. E. v. Brakel; Theresia Elisabeth, dr van C. P: Heijker en A. K. M. van Vliet; Antje dr van J. D. Deemoed en M. van der Eist; Ma ria Cornelia Alida, dr van W. H. Verdegaal en M. A. van Velzen; Cor- nelis Franciscus, zn van H. J. Herm- sen en E. G. Jansen. Ondertrouwd: Cornelis v. Veen 37 jr en Jannetje Cok 28 jr; Gerardus Johannes Josephus Hoogeboom 26 jr en Sophia Cornelia Maria Straathof 20 jr. Getrouwd: H. v. d. Sluis en M. J. Staal; J. C. Wassenaar en M. J. Olie rook. ZOETERWOUDE Diploma koken. Aan de R.K. Meisjesschool, Zuidbuurtseweg, zijn geslaagd voor het diploma koken A: Annie Beereboom, Jeanne Berk, Ria van Es, Corrie van der Ham, Rie Hoogeveen, Nel van Nierop, Bets Pieterse, Rina Moerkerk, Leni Le lieveld, Ria Lelieveld, Annie de Jong, Corrie van Leeuwen, Ria Mo lenkamp, Corrie Schuur, Tillie van der Salm en Ria Zandbergen. Geboren: Maria Johanna Apolonia, d. van J. C. J. van de Ploeg en A. J. van der Maat; Catharina Wilhelmina, d. van H. H. van Kapel en J. van Vliet; Elizabeth, d. van L. J. van Veen en J. den Hartog; Teunis, z. van T. Rijnsburger en N. van Vliet; Theo dora Barbara Maria, d. van Th. W. van der Salm en Th. M. van der Voort; Paulus Johannes Maria, z. vara P. van Hofwegen en J. M. Krauwer. Ondertrouwd: P. J. Lelieveld 33 j. en M. H. Vreeswijk. Gehuwd: A. B. van Huik 29 j. en A. C. M. Grossat 28 j.; N. J. Romijn 28 j. en W. Th. A. van Leeuwen 22 j.; Q. G. Heinsbroek 27 j. en J. J. Koppers; C. Starre 32 j. en C. van der Kooy.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2