Benelux-zege in Marathon-étappe Jan Nolten lost het raadsel Nolten op De Limburger behaalde de marathonzege MOOISTE OVERWINNING IN ZIJN WIELERLOOPBAAN... Eerst gebeurde er niets, maar toen Nolten loskwam, gebeurde er wel iets Simte GOLF ZATERDAG 11 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 1 Dc Nederlander Nolten heeft de achtste etappe van de Ronde van Frankrijk, de langste etappe van de gehele Tour, nl. 345 km. tussen Nantes en Bordeaux in 9 uur 56 min. 40 sec. gewonnen. De Belg Van der Stockt kwam als tweede aan en feliciteert dè Limburger. De aankomst van Nolten (links) en van Van der Stockt. TELEFOTO. BORDEAUX, 10 Juli. Jean Gamault, de man, die organisatorisch de leiding van de ronde van Frankrijk heeft, stond in zijn blauwe windjack op het cement van de wie lerbaan te Bordeaux. Hij loerde naai' de poort, waar over enkele ogenblik ken de eerste renner van de marathon-étappe van N-antes naar Bordeaux ever 345 km., kon binnenkomen. Plotseling zwaaide hij met de handen, het fluitje stak hij in de mond, schril klonk het geluid langs de volle tribunes van het stadion. Als één man stonden de duizenden op: daar flitste een door zweet en stof vuil geworden renner de baan op. Ep langs de rangen der tribunes klonk als een schreeuw: „Le Cinquante-deux, Noltén. Alleen reed Nolten de halve baan en nog een gehele ronde stormachtig toegejuicht, en met de rechterhand van het stuur, lachend van tevredenheid, ging hij over de eindstreep. Jan Nolten, de derde Limburgse vertegenwoordiger in de Nederlandse ploeg, had een prachtige zege behaald in de herinnerings etappe van de Jubileum-ronde van Frankrijk. Vooral de wijze, waarop hij alle tegenstanders van zich had afgeschud en alleen naar de overwinning was gesneld, maakte diepe indruk op allen, die de monsterrit van het begin tot het einde hebben gevolgd. ste tien kilometer over hobbelige keien, aan de buitenkant van de stad, zouden gaan. Het vorig jaar, toen Dekkers die etappe naar Bor deaux won, had men ook die route genomen." Toen Nolten zo ver met zijn ver haal was, kwam Pellenaars tussen beide. De Nederlandse ploegleider had aan Joosen, die het liaisonwa gentje reed, opdracht gegeven, me nende dat Nolten nog bij de vier andere renners zat, de Limburger te waarschuwen, dat het laatste ge deelte van de route slecht geplaveid was. Maar Joosen kwam te laat, want Nolten had de andere vier vluchtelingen reeds zijn rug laten zien. Hij reed met groot verzet, 52 x 14 en met een snelheid van bijna 41 kilometer in het uur, vloog hij over de kinderhoofdjes van de voorsteden van Bordeaux. ,Wat dacht je, toen je als win naar over de streep ging?", was on ze volgende vraag aan Nolten. Nolten keek ons rustig aan, dacht even na, en zei toen: „Ik geloof, dat 9e ETAPPE 12 JU LI <0e ETAPPE-13JUU ik iedéreen toen wel overtuigd had, wat ik in mijn mars heb. En verder dacht ik aan Jefke Jansen, die dit zo gaarne had willen meemaken. En ook, dat dit de mooiste overwin ning van mijn loopbaan is geweest, misschien nog mooier dan het vorig jaar te Monte Carlo, al was die berg- étappe toen zeker niet gemakkelijk. Meer voldoening geeft echter deze overwinning, omdat er in de voor afgaande dagen zo veel gebeurd is, ook met mij Het raadsel Nolten, waarover wij enkele dagen geleden hebben ge schreven, heeft zelf de oplossing van het vraagstuk gegeven. Hij keek ons veelzeggend aan; aan zijn woorden behoefde hij niets meer toe te voegen, een goed ver staander heeft aan enkele woorden genoeg. Jacques Goddet heeft tegenover Pellenaars zijn oordeel over Jan Nolten op kernachtige wijze uitge drukt: als Nolten in de afgelopen dagen geen dekke dingen had ge daan de directeur van de Ron de van Frankrijk bedoelde hier het ontactische rijden van Nolten in de afgelopen dagen dan zou hij thans als een der hoogstgeklasseerden hebben gestaan in de algmene rang schikking. Nolten is nog jong, over een of tweee jaar rijdt hij beter, al dus Goddet, dan Hugo Koblet ooit heeft gedaan. Van de acht etappes, welke wij thans achter de rug hebben, zijn er twee door Nederlandse renners ge wonnen, de vierde etappe van Rijs- sel naar Dieppe door Gerrit Voor ting naar de achtste rit van Nantes Bordeaux door Jan Nolten. KLASSEMENTEN. De uitslag van de achtste etappe van Nantes naar Bordeaux (345 km.) luidt: 1. Nolten in 9.56.40; 2. Van der Stockt (België) 9.58.06; 3. Dierkens (Lux 9.59.04; 4. Buitel (West) z.t.; 5. Walko- wiak (N.O.) z.t.; 6. Serra (Sp.) 10.02.05; 7. Diedrich (Lux.) 10.02.09; 8. Audaire (West) z.t.; 9. Schellenberg (Zwits.) z.t.; 10. Gerrit Voorting 10.02.14: 11 Hein (Lux.) 10.02.30; 12. Magni (It.) 10.02 37; 13. Koblet (Zwits.)14. Robic (West)15. Schaer (Zwits.); 16. Geminiani (Fr.); 17. Darrigade (Z.W.)18. Het grote peloton waarin Roks, Suykerbuyk. Van Breenen, Van Est, Wagtmans en Adri Voorting, allen in dezelfde tijd als Magni. Het algemeen klassement luidt: 1. Hassenforder (N.O.C.) 48.53.13; 2. Schaer (Zwits.) 48.54.06; 3. Wagtmans 48.55.08; 4. Renaud (De de France) 48.57.36; 5. Roks 48.58.01; 6. Bauvin (N.O.C.) 48.58.46; 7 Meunier (N.O.C.) 48.58.49; 8. Van Est 48.59.32; 9. Close (Belg.) 48.59.45; 10. Gerrit Voorting 48.59.51: 11. Mahe (W.) 48.59.52; 12. Astrua (It.) 49.00.06; An- zile (N.O.C.) z.t.; Robic (West) z.t.; 15. Emzer (Lux.) 49.00.11; 16 Diot (lie de France) 49.01.13; 17. Lauerdi (Fr.) 49.01.54; 18. Serra (Sp.) 49.01.58; 19. Ca put (lie de France) 49.02.08; 20. Impanis Belg.) 49.02.11; 22. Geminiani (Fr.) 49.04.34; 29. ex aequo in 49.06.43; Koblet (Zwits.); Magni (It.); Bobet (Fr.); Bartali (It.): 46. Van Breenen 49.11.31; 60. Adri Voorting 49.19.49; 64. Nolten 49.22.04; 66. Suykerbuyk 49.23.30. De premie voor de strijdlustigste ren ner werd met grote meerderheid van stemmen toegekend aan onze landge noot Jan Nolten. Het ploegenklassement achtste etappe: 1. Nederland (Nolten, Roks, G. Voor ting) 30.00.31; 2. België 30.03.20; 3. Luxemburg 30.03.43; 4. West 30.03.50; 5. N.O.C. 30.04.18; 6. Spanje 30.07.19; 7. Zwitserland 30.07.23; 8. Italië. Z.W. Frankrijk, Z.O., He de France, allen 30.07.51. Het algemeen ploegenklassement: N.O.C. 146.09.03; 2. Nederland 146.26. 3. West 146.32.05; 4. Hé de France 146.34.19; 5. Frankrijk 146.41.05; 6. Bel gië 146.43.56; 7. Italië 146.50.51; 8. Zwit serland 147.05.00; 9 Luxemb. 147.13.16; 10. Z.W. 147.19.44; 11. Z.O. 147.19.56; 12. Spanje 147.29.52 Het jubileumklasement na de achtste etappe luidt: 1. Schaer (Zwits.) 95 pnt., 2. Robic (Fr. West) 98 pnt., 3. Magni (It.) 106 pnt., 4. Koblet (Zwits.) 143 pnt., 5. Van Est (Ned.) 147 pnt., 6. Ge miniani (Fr.) 151 pnt., 7. Gerrit Voor ting (Ned.) 183 pnt., 8. Rolland (Fr.) 220 pnt., 9. Astrua (It.) 223 pnt., 10. Bartali (It.) 242 pnt., 24. Roks (Ned.) 302 pnt., 26. Nolten (Ned.) 304 pnt., 29. Van Breenen Ned.) 319 pnt. Tweemal bezette Wout Wagtmans de tweede plaats in een etappe, vier keer van de achtmaal heeft Neder land het ploeg-landenklassement ge wonnen, drie keer de Suikerprijs, de prijs van duizend gulden voor de meest strijdlustige renner van de etappe. Want nadat Wout Wagtmans twee keer achter elkaar deze prijs had veroverd, is het thans Jan Nol ten op de achtste dag van de ronde van Frankrijk geweest, die met al gemene stemmen (15 stemmen wer den er uitgebracht) deze trophee heeft kunnen veroveren. Maar laten wij terugkeren naar het wielerstadion te Bordeaux, waar Jan Nolten door een leger fotogra fen onder vuur werd genomen, de filmoperateurs hem niet loslieten, de radio hem opeiste, de verslaggevers hem honderd uit vroegen. Maar de lange, rustige Nederlander nam dat allemaal heel kalm op, het lint, sym bool van de overwinning werd hem om de schouders gelegd. Toen kon hij weer op fiets stappen en zijn ho tel opzoeken. Het eerste, waar hij om vroeg, was een bad. Daarna zijn wij in de gelegenheid geweest, de gehele rit uitvoerig met Nolten te bespreken. Jan Nolten geeft verslag. „Ge weet", vertelde Jan Nolten, „dat op die eerste 200 kilometer er eigenlijk niet veel bijzonders is ge beurd. Toch was het tempo behoor lijk hoog. En nadat enkele uitloop pogingen waren gesmoord, zat ik plotseling op kop, te zamen met vier andere renners. Nou, en toen zijn wij maar door gegaan. Dat moet on geveer 70 km. voor de finish zijn ge weest". „Hoe heb je de kans gekregen, er alleen tussenuit te gaan?", vroegen wij verder. En de 1.83 meter lange Limbur ger vertelde verder: „Plotseling zag ik een jeep naast mij, Buitel van de Westelijke ploeg kreeg opdracht van zijn baas, geen kop meer te doen. Wij hadden toen misschien al twee minuten gewonnen op het peloton. Van der Stockt, de Belg, de Luxemburger Dierkens, en verder Walkowiak, aarzelden even en van dat ogenblik profiteerde ik. Ik was ineens weg, had honderd, twee hon- dedr meter te pakken. Ik weet niet, hoe die vier het met elkaar hebben uitgevochten, maar ik was weg, en ik voelde, dat ik mijn voorsprong kon vergroten. Op een wegwijzer zag ik, dat ik nog bijna 30 kilometer moest rijden, geen opgewekt voor uitzicht, want ik wist, dat de laat- BORDEAUX, 10 Juli. De ex perts wikken en de renners beschik ken.... Wat een voorspellingen zijn weer te niet gedaan, alhoewel zij met kracht van argumenten werden ge staafd, voor deze achtste etappe, van 345 km., de langste van de gehele tour. Een journédist van naam ver zekerde met grote beslistheid, dat Koblet in deze rit scherp zou aan vallen, dat hij zou proberen zijn slag te slaan, ten koste van Bartali, die immers de vorige dag in moeilijkhe den had verkeerd. Een ander ver klaarde even positief, dat de Italia nen van leer zouden trekken. Binda zou him strikte orders hebben gegeven: bij elke uitlooppoging moet minstens één groene trui zijn. Een derde hield het op Wim van Est, die overigens tal van supporters had, 09k bij de leken. „Monsieur", vroeg een enthousiast mannetje onderweg, in de veronderstelling, dat wij alles zouden weten, omdat wij immers in het gezelschap der groten verkeer den en even goed op de hoogte moes ten zijn als bookmakers bij een paar- denren, „monsieur, kunt u mij niet een goede tip geven voor de win naar?"Wij verzekerden met de hand op het hart, dat wij het even min wisten als wie ook. Dat stelde hem zeer teleur. „Zie", zei hij, „ik heb op Wim van Est gewed, dat is een aas, en hij kent de weg van Bor deaux naar Parijs, dat is voor mij voldoende om er 100 francs aan te wagen"-. De renners beschikkenen zelfs dat is niet helemaal waar. Wij moes ten eigenlijk zeggen, dat de omstan digheden vaak de doorslag geven. En vandaag is dat zeker het geval ge- v eest. Het startsein werd om vijf uur in de morgen gegeven. Het was tamelijk fris, een kille wind woei uit het Noord-Oosten, dat gunstig was voor de renners en het begon net te sche meren. Bij het licht van een magne sium-fakkel gaf monsieur Boudart zijn orders, maar om vijf uur zette de stoet op de Place de la Républi- que zich in beweging. En hoe de Fransen meeleven met de Tour bleek ook nu, want in weerwil van he! vroege uur en de nachtelijke koude waren weer duizenden toescnouwers aanwezig, en ook onderweg, met de zen nauwelijks boven de kim ston den in alle gehuchten, vlekken, dorp. jes en stadjes de inwoners ai in de deuropeningen, soms half gekleed met een peignoir of jas over de nachtkledij. En vrijwel aan een stuk door kon de reportagewagen van Kle. ber, die tijdens de wedstrijd met ge bruik van sterke luidsprekers het publiek over de stand van zaken in licht, in actie blijven. Er gebeurde niets! Over de eerste 180 km. kunnen wij kort zijn! Er is namelijk op die af stand niets gebeurd. Men bleef in straf tempo «ijden, met steeds grotere voorsprong op het tijdschema, maar niemand dacht er aan een aanval te ontketenen ook in die gevallen, dat de renners, zelfs favorieten, door raa- teriaalpech even achter kwamen te liggen. Pas na 180 km., in de buurt van Ronnay, zag het er even- naar uit, dat de strijd zou oplaaien. Twaalf renners liepen toen weg, bij wie Magni, Koblet, Bobet, Teisseire, Astrua, Baroni, en Gerrit Voorting, en uit die opsomming van namen wordt het alduidelijk, hoe zeer de azen op elkaar letten. Magni en Ko blet bijvoorbeeld verloren elkaar geen seconde uit het oog. De groep liep tweehonderd a driehonderd me ter uit, handhaafde zich gedurende een tiental kilometers en liet zich toen zonder verzet inlopen. In gesloten gelederen ging het ver der. Over de lange, flauw glooiende wegen van de Vendee en de Charen- te-maritime. Van het tijdschema klop te niets, zo hoog was het tempo. Het peloton bleef gesloten in weerwil van enkele kort, maar hevige demarrages, nu eens door de een dan door de an der ondernomen. Bij kilometerpaal 238 ontsnapten Schellemberg en Bianchi, twee renners van bescheiden klasse, om wie niemand zich bekom merde. Het avontuur eindigde zon der dat er eigenlijk gejaagd was. Kort daarna moest eerst Iturbat afstappen wegens een mankement aan zijn- fiets en daarna van Genechten wiens voorwiel defect was geraakt. Langa- rica en Lerono zorgden er voor dat Iturbat bijkwam en niet minder dan zes Belgen, Debruyne, Couvreur, de Smet, van Geneugten, Adriaenssens en van der Stockt wachtten op van Genechten, maar Close en Impanis bleven bij de hoofdgroep. Toen zagen wij van Breenen afstappen omdat hij voor de tweede keer in deze rit over hoop lag met zijn achterwiel. Hij bleef niet lang alleen, want Suyker buyk en Adri Voorting lieten zich afzakken en Joosen schoot onmiddel lijk te hulp. Bij kilometerpaal 255 hadden al deze achterblijvers na fel jachten weer aansluiting gekregen. Wachten op de aanval. En nu wachtte ieder in spanning op de werkelijke aanval, die, naar allen voelden, toch niet uit kon blij ven, door wie dan ook ingezet. In een dorpje, waarvan- waarschijnlijk geen enkele buitenlander ook heeft ge hóórd, te weten Villexavier, 261 km. de start, bleek het grote offen sief te zullen losbreken. Vier renners van naam, Redolfi, Dacquay, Mahé en Melineris werkten zich naar vo ren en reden zich los. Daar leek wat in te zitten, maar na een kwartiertje was ook dit vuurtje geblust. Na ongeveer 270 kilometer leidden de omstandigheden ertoe, dat Nolten-, van der Stockt, Dierkens, Buitel en Kalkowiak zich tezamen aan de kop van het peloton bevonden. Zij zet ten krachtig dOor, sloegen een bres en kregen spoedig 80 seconden voor sprong op de alleen rijdende Mirando en veertig seconden op het peloton. Er kwam geen reactie en het vijftal liep steeds verder uit. In het peloton bleek Koblet zich niet te bekomme ren over wat er aan de kop gebeur de, hadden Magni en Bobet alleen maar ogen voor elkaar en van de Zwitsers reed de groene trui-drager Schaer veel minder goed dan in de eerste étappes en zakte dè man in de gele trui, Hassenforder, meer dan eens af naar de staart, waarna hij heel wat reserves moest gebruiken om weer naar voren te komen. Toen de finish te Bordeaux nog ruim 32 kilometer verwijderd was, kreeg Nolten genoeg van het gezel schap van Buitel, van der Stockt, Dierkens en Walkowiak. Hij demar reerde zo plotseling en scherp, dat hij in een ogenblik los was. Even heerste er verwarring achter hem, toen be gonnen de vier aan de achtervolging, maar tegelijkertijd probeerden zij elkaar te lossen, van links naar rechts over de weg zwaaiend, in plaats van de krachten te verenigen. En Nolten, zich bewust van zijn superioriteit en vol zelfvertrouwen trok zjch niets aan van dit gedoe, hij peddelde maar voort in een constant tempo, als reed hij een tijdrit, met een gemiddelde dat even beneden de 40 kilometer lag. De volgens keken dit om beurten even aan, wuifden lachend tegen de Nederlanders en stoven toen full speed naar de finish te Bordeaux, zij begrepen, dat de zaak bekeken was en dat alleen grote pech de zege aan Nolten zou kunnen doen ontgaan. Op een kilometer of twintig voor het eindpunt had hij meer dam één mi nuut voorsprong op het groepje van vier en bijna vier minuten op de hoofdmacht. „Trés bien, votre Nol ten", riep een Marseilliaanse collega ons toe in de sappige tongval van de Midi. Pech bleef de Limburger be spaard en toen hij alleen de wieler baan te Bordeaux opreed heerste er niet alleen vreugde in het Nederland se kamp, maar ook bewondering by de Fransen, de Belgen, de Zwitsers en de Italianen over de geweldige prestatie. De Belg van der Stockt, die op het laatste stuk de benen had kun nen nemen, volgde na anderhalve minuut on de Luxemburger Dierkens plaatste zich derde vóór Buitel en Walkowiak, op ruim twee en een haL ve minuut. Er was dus alle reden om van een Benelux-zege te spreken in deze langste étappe in de Tour, waarin met een zo hoog moyenne ge reden werd 34,672 kilometer per In zijn slaap is een jongetje van zes weken te IJmuiden-Oost gestikt. Het kind had zich omgedraaid en lag met het gezicht op het kussentje. Op de onbewaakte overweg b\j de Ronde werd gisteren de 58-jarige D. O. uit Friesepaal, toen hij op de fiets van het melken terugkeerde, door de trein uit Leeuwarden-, die hij vermoedelijk door het slechte weer niet had horen aankomen-, gegrepen en op slag gedood. Door een lesauto, bestuurd door een dame, werd de 3-jarige Th. B., die op de Prinsegracht te Amsterdam op het trottoir speelde, overreden en ernstig gewond. De dame, die rijles had, verloor plotseling de macht over haar stuur, en reed het trottoir op. Twee schepen vervoeren op het ogenblik 55.000 ons peper en 550.000 ons thee uit Indonesië naar ons land, die hier ten- bate van het Rampen fonds zullen worden verkocht. De pe- per is een geschenk van het Indone sische comité „Watersnood 1953". De thee is geschonken door de Indone sische regering. uur in plaats, van de berekende 30 kilometer dat de karavaan onge veer anderhalfuur eerder te Bor deaux arriveerde dan verwacht was, hetgeen de verkeerspolitie in de ha venstad, die hier niet op had gere kend, voor lastige problemen stelde. Gerrit Voorting wist, door een in telligente krachtsinspanning, als tien de binnen te komen, ruim twintig se conden voor het peloton. Het verschil was gering, maar groot genoeg om Nederland, dank zij natuurlijk aller eerst de zege van Nolten, de eerste plaats in het dagelijks ploegenklasse ment te bezorgen. Was het te ver wonderen, dat men Vrijdagavond al leen maar glundere gezichten zag in het Nederlandse kamp? Vermelden wij nog, dat Magni de eindsprint woy van 't peloton, vóór Hugo Koblet, die een protest tegen Magni heeft inge diend omdat deze hem gehinderd zou hebben. Over dit Zwitsers-Italiaanse geschil wordt nog een beslissing ge nomen. WIELRENNEN. Swift-comblnatie. Voor de A-klasse 40 km. der Donderdagcompetitie was de uitslag: 1. W. Vreeswijk, 2. H. Vos, tijd 56.12 B-klasse: 1. B. Rijkelijkhuizen, 2. C. Piasmeier. 3. J. de Lange, 4. J. Riet hoven, tijd 1.03.59. C-klasse: 1. Sj. Knaapen, 2. A. Ver meulen, 3. Th. Hoogkamer, 4. J. Vroo- men, tijd 1.09.30. W. Vreeswijk rijdt Zondag in De venter een wegwedstrijd over 80 km. en Maandagavond in het Stadion in Am sterdam. J. Slingerland Zaterdag in de Ronde van Overijsel, 215 km. Zondag wegwedstrijd in Dongen 100 km. C. Piasmeier Zaterdag de Ronde van Don- D. Wallet Zaterdag de Ronde van Dongen en Zondag de Ronde van Te- gelen (Limburg). J. Riethoven Zondag baanwedstrijd te Apeldoorn. B. Rijke- lijkhuizen en C. Piasmeier baanwed strijd te Apeldoorn. A. Prangers Zater dag de Ronde van Halfweg. ATHLETIEK. pioenschappen in het White City Sta dion te Londen het wereldrecord op de 6 mijl verbeterd. Pirie noteerde een tijd van 28 min. 19.4 sec. Het oude record stond op naam van Viljo Heino, die op 1 September 1949 te Kouvola 28 min. 30.8 sec. had gemaakt. Bij wedstrijden te Helsinki heeft de Fin Toivo Hyytiainen bij het speerwer pen de fraaie afstand van 75.41 meter bereikt. Het wereldrecord staat sinds 1938 met 78.80 meter op naam van zijn landgenoot Nikkanen. PAARDENSPORT. MR. ALBERS PISTORIUS WINT JACHTSPRINGCONCOURS TE AKEN. Ruim 30.000 schoolkinderen, die aan wezig waren op het internationaal con cours hippique te Aken, waren getuigen van het feit, dat de Nederlandse drie kleur aan de hoogste mast omhoog ging voor de schitterende overwinning van landgenoot mr F. Albers Pistorius met het paard „Maaike" in het jachtspring- concours, klasse M. Dertig deelnemers hadden hiervoor ingeschreven en reden een verzwaard parcours. De beste zestien moesten daarna in paren starten voor de tweede ronde, waarvoor twee gelijkwaardige parcoursen waren uitgezet met 8 hin dernissen. De acht besten hiervan klas seerden zich voor de derde ronde en zo vervolgens de vier besten voor de vierde totdat er uiteindelijk nog twee combina ties overbleven. Deze waren onze land genoot mr. F. Albers Pistorius met „Maaike" en de Spaanse majoor Ordova met „Mister B". Onze landgenoot be haalde in dit felle duel de erepalm. Hij maakte één fout en eenmaal weigerde „Maaike". De Spanjaard kreeg echter twee fouten genoteerd. Ook de Nederlander Hensen wist zich met „Pontius Pilatus" in de voorste ge lederen te plaatsen. Hij werd ex aequo vijfde geklasseerd. De heer L. H. M. Loon (Tilburg) kwam met „Ampère" niet voor een prijs in aanmerking. Voor de op Woensdag 22 Juli te hou den kortebaandraverij te Stompwijk staan de volgende paarden ingeschre ven: Ooststar, Quita Scott, O Nelly Zora, Octavie. Nanda O, Louis FH, Harry Simons, My Darling, Nimble's Boy, Karel Pluto, Oranje J, Laetare A, Notre Dame, Postduifje G, Lord Quette- ville, Eduard Anvil, Paulientje R, Queen Belwin, Quinte Hollandia G, O Marijke, Oviedo A, Non Plus Ultra, Guy Hano ver. Miss A, Quieholle, Lietse Mitzi, P Louis, Quick Gregor V, Partout, Petri- lancek. Een veld dus van dertig paar den, hetgeen ook dit jaar waarborg voor spannende courses op het terrein achter het Blesse Paard.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 12