Hillegommer liet waardevolle actetas in telefooncel staan Oegstgeest plaatst zichzelf in eerste klasse bezoldiging gemeentepersoneel HET ZINGENDE DONDERDAG 25 JUNI 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Fabrieksarbeider voor Amsterdams Gerechtshof Te royaal leven verried hem Tegen een 20-jarige fabrieksarbei der uit Amsterdam, die evenals voor de rechtbank, gisteren voor het Hof te Amsterdam bekende op 21 October jl. een abusievelijk in een pu blieke telefooncel achtergelaten ac tetas met ruim 2900 gld. te hebben weggenomen, heeft de procureur-ge neraal 12 maanden geëist. De verdachte was door de recht bank tot 10 maanden waarvan vijf voorwaardelijk veroordeeld. Hij had afstand gedaan van hoger be roep, doch de officier had appèl aan getekend. Buitensporige uitgaven. De actetas behoorde toe aan een 25-jarige kantoorbediende Jacob van Vliet uit Hillegom. Deze had de tas in de telefooncel aan de Nieuw- markt te Amsterdam neergelegd en na zijn gesprek per ongeluk laten liggen. Korte tijd na de vermissing keerde hij ijlings terug, doch de tas was verdwenen. Buurtgenoten van het arbeidersge zin was het opgevallen, dat deze ze ker niet rijke familie, zich plotseling buitensporig hoge uitgaven kon ver oorloven. De politie stelde toen een onderzoek in en vader, moeder, twee zoons werden gearresteerd. Ook vader veroordeeld. De moeder en de oudste zoon wer den destijds door de rechtbank vrij gesproken en de vader, een 55-jarige grondwerker, conform de éis terzake van heling tot acht maanden zonder aftrek veroordeeld. Zowel hij omdat hij zich on schuldig acht als de officier wa ren van dit vonnis in hoger beroep gekomen. „Spaargelden". Voor het Hof, dat de behandeling van zijn zaak Maandag 29 Juni zal voortzetten, gaf hij als verklaring voor de herkomst van het ineens aan wezige geld, dat hij dit bij zijn zoon in Zaandam had opgespaard en voor Toekomst in Australië Opgeheven beperkingen De heer Harold S. Holt. minister van Immigratie van Australië, die de kroningsfeesten in Londen heeft bijgewoond, vertoeft op het ogen blik in ons land. Minister Holt heeft een uitvoerig beeld gegeven van de geografische, economische, maatschappelijke en endere omstandigheden in Austra lië, een land, dat grote mogelijkhe den biedt, waarover zelfs in Austra lië nog misverstanden bestaan. Hij zei, dat de Nederlandse emigranten op het ogenblik geen moeilijkheden zullen hebben een passende werk kring in zijn land te vinden, met uitzondering dan van de medici en juristen. Emigratie-schema 1953-1954 Hij deelde mede, dat de bespre kingen, welke met minister Suurhoff en de Nederlandse migratie-autori teiten werden gevoerd tot resultaat hadden, dat men in 1953 tot 1954, over een periode van een jaar, 20.000 Nederlanders zal kunnen opnemen. Daarvan kunnen er 9500 onder de oude overeenkomst emigreren. De overigen 10.500 kunnen met een landingspermit naar Australië emigreren. Ten aanzien van de emigratie van gezinnen was het tot voor kort de beperking, dat onder de overeen komst alleen families met vier kin deren onder de zestien jaar konden emigreren. Thans is die beperking vervallen en kunnen families van alle grootte emigreren. Met betrek king tot de 9500 emigranten onder de overeenkomst heeft men een ver deling gemaakt, van 650 werkers in de metaalindustrie, 650 in de land bouw, 325 in andere bedrijven en voorts 1000 ongeschoolde en half geschoolde werkkrachten, in totaal dus 2600 kostwinners. De Ned. Bosbouwvereniging en enkele andere instanties hebben be sprekingen gevoerd met de burge meester van Arnhem, de President- Directeur der Ned. Heidemij en de hoofdafdeling bosbouw van de Stichting van de Landbouw om het voormalige hotel Sonsbeek. dat er sinds de bevrijding als een trooste loze ruïne bijstaat, in te richten tot museum, zowel voor de N.H.M. als voor de houtcultures in het alge meen. Verschillende plannen zijn er al geopperd in de loop der jaren ten aanzien van het vroegere hotel Sons beek, doch tot een resultaat is het tot dusver nooit gekomen. Men heeft er steeds tegenop gezien het gebouw te restaureren, hetwelk verscheide ne tonnen kost. Ook is afbraak van het gebouw, dat het fraaie park landschap van Sonsbeek ontsiert, meer dan eens overwogen. Doch tot deze radicale maatregel heeft de ge meente Arnhem evenmin willen overgaan. de 21ste October in zijn geheel had opgenomen. De verdachte vertelde, dat hij zijn ouders niets van zijn vondst had verteld en hun ook nimmer geld had gegeven. In de kelder verborg hij on der zand en rommel 1425 gld, die by toeval tydens een huiszoeking wer den gevonden. Verklaring aanvaard. De procureur-generaal zeide in zijn requisitoir, dat er aanvankelijk twij fel bestond over de juistheid van de verklaring van de verdachte. Nu ech ter was er, gezien de verklaring van de verdachte zelf en de twee getuigen, die indertijd met hem in het Huis van Bewaring hebben ge sproken, geen reden meer om aan de juistheid van verdachte verklaring le twijfelen. Te veel onzekerheden. De raadsvrouwe zeide, dat men naar haar mening niet te veel acht moet slaan op de bekentenis van de jongen. „Het lijkt wel of hij iemand wil sparen, zyn vader of zijn oudste broer". De raadsvrouwe was van oor deel, dat er te veel onzekerheden zijn, zodat geen veroordeling kan volgen. Zij concludeerde tot vrij spraak, en zo het Hof haar client toch schuldig bevond, een straf gelijk aan het reeds ondergane door de recht bank opgelegde onvoorwaardelijke deel van de straf, 't Hof zal op Dins dag 7 Juli arrest wijzen. Let op het merk! BELASTINGCONSULENT FRAUDEERDE. De politie in Rotterdam heeft de 24- jarige belasting so nsulent A. B. aan gehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld, op grond van ver duistering van ca. ƒ15.000. Hij had de boekhouding van een tiental firma's verwaarloosd. Zo kreeg hij bijv. geld van deze zaken om af te dragen, doch hy gebruikte het geld voor zichzelf en stopte op die manier het -ne gat met het an dere. De zaak kwam aan het rollen, toen de firma's door de belastingen gemaand werden en zelfs boete voor te late betaling opliepen. Van de 15.000 is niets mee1* over. Het on derzoek duurt nog voort. Nieuw gemaal te Leidschendam Water van Rijnland zal worden overgepompt naar Delfland Ten gevolge van werken in het algemeen belang, in de loop der ja ren uitgevoerd in de Nieuwe Wa terweg en de Nieuwe Maas, is de zoutwatergrens voor Delfland in be langrijke mate opgetrokken. Het gevolg hiervan is geweest, dat het Delflands boezemwater een veel te hoog zoutgehalte heeft gekregen en het is vooral de Westlandse tuin bouw die daarvan de schadelijke ge volgen heeft ondervonden. Vooral op de hoofdcultures tomaten, druiven, kasbonen beloopt de schade veroorzaakt door het te zou te water jaarlijks millioenen gul dens. Op aandringen van de Stichting van de Landbouw zijn voorzieningen getroffen en is sinds enige jaren bij de sluizen te Leidschendam een noodgemaaltje in werking gesteld dat water van goede kwaliteit uit de boezem van het hoogheemraadschap Rijnland in die van het hoogheem raad schap Delfland inmaalt. Dit gemaaltje dat wegens de plaatsing bij de ingang van de R.K. kerk tot vele klachten aanleiding heeft gegeven, had een buisleiding van 90 cm diameter en kon 120 kub. meter water per minuut verplaatsen. Door de steeds verdere uitdieping van de Waterweg, is ook het zee water steeds dieper landwaarts in gedrongen. 't Water dat bij de Park ven te Rotterdam in Delflands boe zemwater wordt ingelaten heeft thans een zo hoog zoutgehalte dat voor de Westlandse tuinbouw een onhoudbare toestand is ontstaan waartegen het noodgemaal te Leid schendam geen voldoende maatre gelen kon nemen. De hoofdingenieur van Delfland, de heer A. C. Kolff ontwierp nu een plan tot stichting van een groot per manent inmalingspompgemaal te Leidschendam. Daar Rijnlands boe zem 20 centimeter lager ligt dan die van Delfland, moesten om voldoen de water van lager naar hoger wa terstand over te brengen sterke pom pen in werking worden gesteld. Na overwinning van zeer vele moeilijkheden is thans op het ter rein van de scheepswerf naast de sluis te Leidschendam een nieuw gemaal opgetrokken waarvoor een ondergrondse, 320 meter lange zuig- leiding met een binnenwerkse af meting van 3 meter bij 1.70 meter noodzakelijk was. Daar de bodem bij de sluizen zeer zacht en kleiachtig is moest deze zuigleiding gefun deerd worden met cementen palen van 13 meter lengte. Het gemaal dat op Donderdag 9 Juli a.s. door de minister van Ver keer en Waterstaat, mr. J. Algera, officieel in werking gesteld zal wor den, is voorzien van 3 pompen, ieder met een capaciteit van 11.000 kub. meter per uur. Twee pompen zullen constant in werking zijn zodat per etmaal ongeveer 520.000 kub. meter water aan Rijnland onttrokken zal worden en in Delfland wordt inge spoten. De derde pomp dient voor RUK STEUNT NAT. BALLET. De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft zich, naar wij vernemen, na een gron dige bestudering van de verschillen de voorstellen, die hem dienaangaan de zyn gedaan, bereid verklaard een in de gemeente Amsterdam te vor men Nationaal Ballet, van Rijks wege te subsidiëren. Op korte termijn zal in overleg met de betrokkenen een commissie worden aangewezen, die terstond de uitwerking der plan nen zal ter hand nemen en daarin leiding zal geven, totdat het Natio nale Ballet een definitief bestuur zal hebben. reserve en kan in tijden van abnor male droogte de waterverplaatsing cp voer en. Ongetwijfeld is de water verplaat sing in Leidschendam zeer groot, maar in warme zomers is dit alles nog slechts als een druppel op een gloeiende plaat, te meer omdat het Westlands waterverbruik door de intensivering van de bodem bewer king steeds toeneemt. Daarom verschaft ook dit nieuwe gemaal, dat de naam zal dragen van het Mr. Dr. Dolk-gemaal, slechts een gedeeltelijke oplossing. Alleen de tot stand koming van het vyf-eilan- d^nplan dat afdamming beoogt van de zeearmen tussen de Zuid-Hol landse eilanden, zal voor het West- land de definitieve oplossing bren gen. De kosten van het nieuwe gemaal zijn geschat op 1,6 millioen gulden. Door de sterke invoer van water in de Vliet te Leidschendam zal de stroomsnelheid van de Vliet toene men. Indien de stroom te sterk wordt dan zal een gedeelte van het inge brachte water afgevoerd kunnen worden in de Broeksloot wat de kos ten voor deze zoetwatervoorziening nog met ongeveer 400.000,zal verhogen. Het hoogheemraadschap Delfland stelt alles in het werk om van het rijk een bijdrage in de kosten te verkrijgen omdat het van mening is dat de welstand van Westland te vens een Schot in de boomgaard In de kersenboomgaard van de fa. B. aan de Zwartedijk in Ulsel- stein speelde de 15-jarige spreeu wen verjager uit Lobith met een ge weer, geladen met hagel, dat hij op onverklaarbare wijze in handen had gekregen. Het geweer ging plotseling af. Het schot trof zekere E. uit Utrecht in het gelaat. Ernstig gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis in Utrecht vervoerd. Zijn toestand is critiek. Hij zal vermoedelijk beide ogen moeten missen. PAKJES VOOR MILITAIREN. Tussen 29 Juni en 11 Juli kunnen aan de militairen van het Ned. de tachement Ver. Naties in Korea niet-aangetekende pakjes tot een maximumgewicht van 500 gram per luchtpost worden verzonden tegen be taling van het normale internatio nale tarief (zonder luchtrecht). MOORD OP MEISJE. Dinsdagmorgen is de 18-jarige zoon van bakker Van M. te Kloos- terzande (gemeent Hontenisse) ge- arresteeerd. Deze jongeman heeft be kend het meisje dat gisteren dood in de polder werd gevonden, te heb ben geslagen. Zij zou bewusteloos zijn neergevallen, waarna Van M. de 16-jarige T. D. in het water zou heb ben gegooid. Var M. verklaarde, dat hii het licham met rit had over dekt. Hij is vandaag voorgeleid aan de officier van justitie te Middel burg. MET EEN VOLLE MAAG IN HET WATER GEDOKEN. In het Jan van Galenparkbad te Amsterdam is Woensdagmiddag een achtjarige jongen, nadat hij van de springplank was gesprongen, leven loos uit het water opgehaald. Een arts heeft geconstateerd, dat de jon gen met een volle maag heeft ge zwommen. De kruideniers gaan verplicht op vacantie Op de gisteravond gehouden ge meenteraadsvergadering, die wegens vacantie van burgemeester du Boeuff onder leiding stond van de loco-bur gemeester wethouder J. den Ouden, hadden twee agendapunten de bijzon dere aandacht van de raadsleden. In de eerste plaats was daar het voorstel van B. en W. tot het invoe ren van een verplichte vacantieslui- ting voor de kruideniersbedrijven. Een verzoek daartoe was uitgegaan van de contactcommissie der midden standsverenigingen uit naam van de meeste in de gemeente gevestigde kruideniers. De bedoeling was dat in de maanden Juli en Augustus iedere winkel één week gesloten zal zijn. Hoewel het advies van de Kamer van Koophandel afwijzend was en twee groot winkelbedrijven er zich fel tegen verzetten meenden B. W. toch een terzake dienend artikel in de winkelsluitingsverordening te moe ten opnemen. De heer Bijl (Pr. Chr.) betoonde zich zeer tevreden over het voorstel, doch vroeg de sluiting in onderling overleg met de kruideniers te. doen geschieden. De heer Van Nieuwkoop (Pr. Chr.) gunt de kruideniers gaarne hun va cantie doch kan voor het voorstel niet enthousiast zyn. Er wordt z. i. al zo veel geklaagd over overheidsbe moeiingen en regeringsmaatregelen, dat hij van mening is dat de kruide niers dat zelf maar onderling moeten regelen en er desnoods de beide groot winkelbedrijven er dan maar buiten moeten laten. De heer Van Weizen (Pr. Chr.) acht de door de heer Bijl voorgestelde toe voeging van weinig zin, indien de groot-winkelbedrijven niet mee wil len werken. Dan toch zullen B. en W. dwingend moeten voorschrijven. Volgens de heer Blansjaar is geen spra ke van dwang bij deze maatregel, daar de kruideniers er zelf om vragen. Dr. Simon Thomas (WD) is ook geen voorstander van dwingende maatregelen en zag hier gaarne een onderlinge regeling zoals de bakkers plegen te doen. Bij aanneming wilde hij het Reformhuis gaarne uitschake len. De heer Blomsma (Arb.) wilde de mogelijkheid openlaten om de krui deniers een gewenste week tydig op te geven. De voorzitter deelde mede, dat ook B. en W. liever deze maatregel niet wilden nemen, doch om het behoud van de klanten leek het het college toch beter. De uitvoering der regeling van de vacantieweken zal echter ge heel aan de middenstandsorganisa ties worden overgelaten. Alleen in dien de heren het niet eens kunnen worden zullen B. en W. eerst ingrij pen. Het Reformhuis zal buiten be schouwing blijven. Het voorstel werd hierna aangeno men met 11 tegen 2 stemmen (de he ren Oosterom (Pr. Chr.) en Van Nieuwkoop (Pr. Chr.). Zij nog vermeld dat dit besluit niet zal gelden voor de Mors en het ge deelte bij Rijnsburg. Een tweede punt dat vele raads leden stof tot spreken gaf was het voorstel van B. en W. om het ge meentelijk bezoldigingsbesluit zoda nig te wijzigen door in dit besluit in plaats van de thans geldende lo nen van een 3e klasse gemeente op te nemen een bezoldiging naar de in deling der gemeente in de le klasse van het rijksbezoldigingsbesluit. De heer Simon Thomas (WD) vindt het onjuist vooruit te lopen op het regeringsbesluit van de herclas sificatie dat nog genomen moet wor den. De heer Van Mameren (Arb.) juicht het voorstel toe om daardoor hogere lonen te kunnen uitbetalen. De heer Van Nieuwkoop (Pr. Chr.) wilde echter niet uitbetalen alvorens het voorstel door G. S. is goedge keurd om daardoor niet voorstellin gen te geven die achteraf blijken niet te kunnen worden gerealiseerd Me vrouw Smits (WD) was ook van me ning dat er gewacht moest worden op der herclassificatie. Bij het thans bevorderen dat de gemeente mis schien eens le klasse wordt zullen er h. i. scheve verhoudingen worden ge trokken ten aanzien van het rijks personeel in de gemeente. De heer Oosterom (Pr. Chr.) is het met het voorstel wel eens, omdat het z. i. moeilijk zal zijn om straks terug te krabbelen naar een lagere klasse wanneer thans het voorstel wordt goedgekeurd, in Den Haag. Het verwondert de heer Blansjaar (Pr. Chr.) dat deze zaak nu nog zo breedvoerig ter sprake wordt ge bracht in ds raad, nu het voorstel toch in de commissie voor het geor ganiseerd overleg is geweest. Nu lijkt deze commissie wel overbodig. Bij de beantwoording door wet houder Dijsselbloem (KVP) zeide de- het volkomen eens te zijn met de laatste spreker. Hij is van oordeel dat er inderdaad vertrouwen gesteld moet worden in de commissie voor G. O. Het frappeert hem zelfs dat leden van deze commissie thans nog in de raad het woord voeren over deze materie. De raad van Amsterdam doet zulks niet, aldus de wethouder! Aangaande het verzoek om spoe dige herclassificatie zou spr. haast willen spreken van onwil, hoewel er dezerzijds steeds op de onhoudbare toestand was gewezen. We doen hier thans niets anders dan concrete vorm geven aan de wens van de raad, daar er bij de behandeling van de begro ting reeds was verlangd om van 3 naar 1 te gaan. De wethouder deelde mede, dat het de bedoeling is niet uit te betalen voor de goedkeuring van G. S. binnen is, doch wilde niet wachten op die van Binnenlandse Za ken Wanneer deze op het besluit te rug komt, zal het toch nooit van te rugwerkende kracht zijn. Een beloning, aldus beantwoordde weth. DijsselDloem voorts de sprekers is steeds èn naar prestatie èn naar behoefte. Deze latste is in Oegstgeest nier minder dan in Leiden. Hij wees er verder op dat de gemeente toch haar autonome bevoegdheid moet handhaven. Inderdaad komt er mis schien wel een beetje een scheve ver houding ten aanzien van het Rijks personeel, doch het zal voor de be zoldiging van deze categorie z. i. sti mulerend werken. Daarvan zijn er voorbeelden uit andere gemeenten te noemen. Het was de wethouder ten slotte bekend dat men op Binnenland se Zaken bereid is „"/at te doen" ten aanzien van Oegstgeest, terwijl hij van mening is dat het hier geen door breken van het loonbeleid was. Na re- en dupliek werd na stem ming het voorstel aangenomen met 12 tegen 1 (dr. Simon Thomas). Vacantietoeslag. Eveneens de lonen rakende was het voorstel om het gemeentepersoneel 2 vacantietoeslag te geven, en dit te berekenen van het bruto loon plus kinderbijslag. De vacantietoeslag zelf kon de goedkeuring van alle raadsle den wegdragen, doch om dit ook van de kinderbijslag te berekenen waren de meningen verdeeld. De vragers werden door wethouder Dijsselbloem beantwoord, waarbij bleek dat om billijkheidsredenen ook kinderbijslag bij liet loon zou moeten worden ge teld, alvorens de 2 wordt genomen. Een gezin met kinderen heeft meer vacantielasten dan een kinderloos ge zin. Dit is niet om de regering te dwingen, zoals dr. Simon Thomas in een interruptie meende, doch we heb ben nog een autonome bevoegdheid om eigen personeel naar eigen inzicht te bezoldigen, meende de wethouder. De kinderbijslag kwam er tenslotte toch bij met 8 tegen 5 stemmen. Overige punten. Bij de aanvang der vergadering adviseerde de commissie van onder zoek van de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden bij mon de van de heer Oosterom dat er geen bezwaren waren om deze leden tot de raad toe te laten. Bij de ingekomen stukken was een adres van de heer C. L. v. d. Akker over onaangenaamheden bij de rio lering in de van Wassenaerlaan. Uit de bespreking bleek dat naar aan leiding van dit verzoek meer is ge daan geworden dan vroeger en dat de rioleringen reeds zo zijn aange bracht dat ze t.z.t. op de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie kun nen worden aangesloten. Een verzoek van het bestuur der N.H. Kon. Julianaschool om gelden voor verbeteringen in het schoolge bouw zal door B. en W. worden ge- prae-adviseerd. B. en W. geelden voorts mede, dat G. S. hun beslissing op het raadsbe sluit van 13 Maart tot onderhandse aankoop van gronden, die het Rijk ten behoeve van het oude tracé Rijkswegen nr. 4 en 4b heeft aange kocht, voor ten hoogste twee maan den hebben verdaagd. Voorts dat de Directie der N.Z.H. VJM. op het verzoek van de raad heeft bericht dat de afstand van het Groene Kerkje naar het eindpunt van de stadstram zo klein is dat zij doortrekking van het traject naar de kerk overbodig achten en daarbij aan de Min. van Verkeer en. Water straat zelfs hebben verzocht de baan van het eindpunt tot Sassenheim te mogen opbreken. De raad verleende vervolgens eer vol ontslag als onderwijzeres aan de o.l. school aan mej. C. P. Schef- fers in verband met haar voorgeno men huwelijk. Een voorstel tot verpachting van land werd een hamerstuk, evenals een voorstel tot verpachting van vis recht. Komisch hierbij was dat op een vraag van de heer Oosterom waar dan toch wel de Oude Vaart en de Holle Mare waren, niemand kon vertellen waar dit blijkbaar bij uitstek goede viswater liep. De se cretaris zou het echter op de kaart opzoeken, waarvan dan de heer Oos terom een exemplaar zou ontvangen. Voor de speeltuinen. Als aanvulling op de agenda kwam een verzoek van de speeltuin vereniging Oegstgeest om toeken ning van 769.45 voor aanschaffin gen en herstellingen ten behoeve van de „Krekels" en „Marijkehof". Voorts verzocht het bestuur het tochtvrij maken van een clubhuisje, het aanbrengen van een toilet en een drinkwaterkraan. De kosten van eerstgenoemde twee zaken raamden B. en W. op 800.terwijl het ma ken van een drinkwaterkraan in verband met de afstand van een nieuwe leiding zeer kostbaar zou zijn. Bovendien was besloten een subsidie van 1000.te geven voor vernieuwingen. Daarom stelden B. W. voor dit bedrag te geven on der laatstgenoemde voorwaarde. De heer Blansjaar vroeg of er ook geld was gereserveerd voor de tuin Rijn- zicht of wordt het bedrag nu geheel opgebruikt voor de Krekels en Ma rijke hof. Daarop antwoordde de voorzitter, dat dit een interne aan gelegenheid was van de vereniging, en de raad daarin niet moest treden. Aangenomen z.h.s. Tenslotte werd de rekening over het grondbedrijf 1952 aangeboden en mevr. Kramers en de heren Mr. Bergbeijer, Oosterom en Mr Valdnt- goed benoemd in de commissie van onderzoek. In de rondvraag uitte de heer Van Mameren zeer waarderende woor den aan het adres van de vrijwillige brandweer, die hij bezig had gezien bij de onderlinge wedstrijden in Den Haag. Als antwoord op een vraag van de heer Oosterom bleek dat binnenkort met de herbestrating van de Gevers straat zal worden begonnen en dat daarna de Haarlemmerweg van Groene Kerkje tot Postbrug aan de beurt komt. Uit het antwoord op een vraag van Dr. Simon Thomas bleek dat alle geadviseerde maatregelen zullen worden genomen om de muggen te bestrijden en dat in de raadsverga dering van 24 Augustus a.s. de be zwaarschriften tegen het uitbrei dingsplan zullen worden behandeld. Mr Valentgoed (Pr. Chr.) en de heer Van Kerkhoff (K.V.P.) waren op deze raadsvergadering afwezig. De eerst volgende raadszitting, buitengewone omstandigheden voor behouden, is 24 Augustus. (31) Q/7/M» Lambiek noch tip-entop hebben ge hoord, dat ach ter een rots vandaan nog een schot knal de Inde schut ter herkennen wv de man met de zwar te mantel. f Ik heb hem oe- r&kff H'j is -f stuur 'k Snip 2_ er qeen snars van' •*v//eqt dat stuk eetsei 7 een straatje verder! Maar wat krüq ik daar te horen Hoef getrappelfen ruiter p Ik zat eens met m-n oorschelp\ teqen de qrond qaan tiqqen, dan) hoor ik waar het vandaar kom/'j fa... Ja... het komt dichter- T ij*/

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6