Stichtende predicaties schenken de zieken troost en kracht DONDERDAG 25 JUNI 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 GEMEENTERAAD HAZERSWOUDE Het Rietveld blijft voorlopig varen Gisteravond vergaderde de raad der gemeente Hazerswoude onder voorzitterschap van burgenfeester L. J. den Hollander. Na de opening werden de notulen niet onveranderd vastgesteld, daar op verzoek van de heer Koiavenho- ven het gestelde over in vorige ver gadering gevoerde bespreking m.b.t. de vuilnisophaaldienst iets werd ge wijzigd, daar dit z. i. niet geheel juist was weergegeven. De ingekomen stukken gingen zo onder de hamer door. Het onderzoek van de geloofsbrie ven van de nieuw benoemde raads leden leverde ook geen hinderpalen op, daar allen thans zitting hebbende leden herbenoemd zijn. In September zullen dus geen nieuwe gezichten in de raad verschijnen. Daar de heer F. de Boer heeft be dankt als lid van de Woonruimte commissie, kamer Rijndijk, stellen B. en W. voor in de vacature te voor zien door benoeming van de heer J. M. Wesselingh, Rijndijk 63, alhier. Met algemene stemnfen wordt hij benoemd verklaard. Hierna nam de raad een admini stratief besluit tot huurverhoging van de onlangs door de gemeente aangekochte woningen 54 t/m 62 aan de huidige bewoners voor de prijs van 3 per week, zulks tot we deropzegging. Punt 7 van de agenda werd afge voerd. daar het betreffende verzoek inmiddels was ingetrokken. Ziektekosten gemeentepersoneel Punt 8 vermeldt de toetreding tot de gemeenschappelijke ziektekosten voorziening gemeentepersoneel. Het is bedoeling, dat binnenkort ook voor de Zuid-Hollandse ambtenaren een soort ziekenfonds tot stand kom*t als nu reeds bestaat voor de politie ambtenaren. Evenals bij de verplich te verzekering van arbeiders in het vrije bedrijf zal de amtenaar premie gaan betalen nl. 2 van zijn sala ris, terwijl de gemeente dan ook 2 betaalt. Als de gemeente tot de re geling toetreedt zijn alle ambtenaren verplicht bij het fonds verzekerd. Voorgesteld wordt B. en W. te mach tigen de gemeente in principe tot de regeling te doen toetreden, in af wachting van de definitieve regeling. Nadat de heer J. F. Kaashoek van de voorz. antwoord ontvangt op zijn vragen hoe de toestand vroeger was en of alle ambtenaren er nu onder vallen, wordt besloten in principe tot de regeling toe te treden. In verband met het vorige agen dapunt stellen B. en W. voor het ambtenarenreglement te wijzigen, daar het niet denkbeeldig is ,dat bij veel ziekte de ambtenaar nog een groot bedrag zelf moet betalen, daar hij 2 premie moet betalen en bo vendien gemiddeld 20 van de kos ten niet vergoed zullen worden. Der halve wordt besloten het ambtena ren-reglement zodanig te wijzigen, dat de ambtenaar aan premie voor voor eigen rekening blijvende kos ten niet meer behoeft te betalen dan van zijn salaris. Het meerdere krijgt hij terug uit de gemeentekas. Bebouwing tussen Jaagpad en Rijndijk Vervolgens wordt besloten het raadsbesluit van 16 Nov. 1951 tot verkoop van grond, gelegen tu'/en Jaagpad en Rijndijk ten oosten van de Brugstraat, aan de fa. Groen en Bregman te Benthuizen, zodanig te wijzigen, dat de grond eerst vóór 31 Dec. 1954 bebouwd moetzijn, daar het onderhavige plan tot de bouw van 4 etage woningen op dit stukje grond thans niet verwezenlijkt kan worden wegens het ontbreken van de nodige bouwvolume. De heer Kou- wenhoven meende ferecht, dat eerst een ander plan aan de orde geweest was, hetwelk de voorz. beaamt. Daarvan de 4 etagewoningen er twee (voor 4 gezinnen) aan personen uit andere gemeenten zullen worden toe gewezen acht de heer Kouwenhoven het niet juist als voor dit bouwplan volume voor 8 woningen in minde ring op het Hazerswoudse contigent zal worden gebracht, daar dan de Hazerswoudse woningzoekenden te kort zouden worden gedaan De voor zitter meent echter dat dit niet zo zal z(jn. In afwachting van de defi nitieve beslissing over het bouwvo lume wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, mits slechts voor 4 woningen bouwvolume nodig zal zijn. Als voor alle 8 woningen volu me nodig is, wordt de beslissing nog aangehouden. In verband met de toeneming van het aantal leerlingen is de Ned. Herv School on het dorp te klein gewor den. Br is ruimte voor 4 klassen ta-wiil er nu 6 leerkrachten zijn Besloten wordt medewerking te ver lenen voor uitbreiding van de school met 2 lokalen. De kachels blijven Het verzoek van de Ver. voor Ge- ref. Schoolonderwijs te Hazerswou- de-dorp orrr medewerking voor de vervanging van de kachels door cen trale verwarming wordt afgewezen, omdat de tot dusver gebruikte ka chels nog goed zijn. De voorz. zegt nog ,dat het aanbrengen van centra le verwarming 2000 per lokaal zal kosten. De heer Slootweg komt nog met het voorstel om toch de mede werking te verlenen het in overleg met B. en W. met de uitvoering te, wachten tot de kachels versleten zijn, Maar dit wordt verworpen. Het verzoek van dezelfde vereni ging om uitbreiding van de school met 1 lokaal i.v.m. de uitbreiding van het aantal leerlingen, wordt in gewilligd. Alsook het verzoek van dezelfde vereniging om medewerking tot uit breiding van het materiaal voor het vak handenarbeid en invoering van heit vak Engels aan de v.g.l.o.-school Dan wordt besloten tot opheffing van de mede-eigendom, welke de gemeente heeft in de grond van de heer G. Ruis en de mede-eigendom, welke de wed. T. Bodegravenden Ouden heeft in de grond bij het Raadhuis. Daarna duikt de raad nog eens diep in de gemeentekas voor de finan ciering van de bouw van de 12 wo ningen aan de Gerelaan en de 16 woningen aan de Rijndijk, waaraan men pas begonnen is. Met algemene stemmen wordt de heer A. A. Boehmer benoemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim-dorp. Wijzigingen van de begrotingen 1952 en 1953 gaven geen aanmer kingen, evenmin als de vaststelling van de gemeenterekening 1951 en de rekening van het Waterbedrijf. Uit het verslag van de commissie bliikt, dat de gemeente-ontvanger van Ha zerswoude in 1951 een half millioen door handen gegaan is! En in het Wa terbedrijf bijna 26.000. Vervolgens worden de definitieve exploitatievergoedingen voor de scholen over 1952 vastgesteld. Even zo de vergoeding voor vakonderwij zers voor genoemd jaar. De weg door het Rietveld. Dan komt de clou van de vergade ring: het voorstel inzake de weg naar en door het Rietveld, waarop de le den j.l. Maandag een aanschouwe lijke toelichting hébben gehad. Een aantal ingelanden en niet-ingelanden van de polder Rietveld hebben bij dragen toegezegd tot een totaal bedrag van 25.615,al dan niet voorwaardelijk. Hierdoor betuigt de voorz. zijn dank. Hij acht de indivi duele bijdragen toch nog wel laag, waaruit geconcludeerd zou kunnen worden, dat de weg de inwoners niet zoveel waard is. B. en W. staan niet ongunstig tegenover het plan, maar de kosten vinden zij, f 6000,per jaar, te hoog. Zij hadden een bijdrage van 3000 p. j. gedacht en de rest zou dan voor rekening van de Riet- veldibewoners en -eigenaars moeten komen. De natuur zal wel zeer ge schaad worden, maar dit moet aan de urgentie worden opgeofferd. Het lid De Boer vindt de bijdrage van de gemeente niet bar hoog. De heer Kouwenhoven vraagt of ook de kosten van bruggen etc. be groot zijn. Voorzitter antwoordt bevestigend, echter niet de brugjes van het huis naar de weg. Als met het begrote be drag niet kan worden volstaan worden de lasten voor de gemeente veel te hoog. Hoewel Hazerswoude nog niet noodlijdend is kan de begroting niet met ƒ6000,per jaar meer belast worden. De heer De Boer vindt de gemeen telijke bijdrage van 3000 te laag en ziet ook geen mogelijkheid dat de inwoners hun bijdragen kunnen verdubbelen. Weth. Van Dam komt met het idee de landeigenaren te la ten -bijdragen omdat het land meer waard wordt. Ook wordt nog vïaagd of de Cultuurtechnische dienst onder wiens auspiciën de weg moet worden aangelegd, geen goedkopere werkwijze weten. Het nu begrote bedrag van f 250.000,zal zeer waar schijnlijk niet voldoende zijn. Na niet te volgen besprekingen van raadsleden en B. en W. onder elkander verklaren B. en W. zich bereid /4000,per jaar te geven. De heer De Boer stelt voor hiervan 4500,te maken. Hij wordt hierin echter slechts gesteund door de he ren Rietveld en Kouwenhoven. Het voorstel van B. en W. wordt ook verworpen, en wel met 6 tegen 4 stemmen. De heer Kaashoek komt dan met het (oorspronkelijke) voor stel van ƒ3000,per jaar door de gemeente te doen bijdragen. Dit wordt met 6 tegen 4 stemmen aange- nmen. HAZERSWOUDE De woningbouw. B. en W. heb ben van het Ministerie van Weder opbouw bericht ontvangen, dat de 12 woningen aan de Gerelaan en de 16 woningen aan de Ryndijk kunnen worden gegund. Voor de Gerelaan zijn de huurprijzen voorlopig vast gesteld op 7,35 per week en voor de woningen aan de Rijndijk op J 6,95 per week, beide inclusief wa- tergeld. In verband hiermee heeft de bouwvereniging ..Volksbelang" een verzoek ingediend voor overdraclft van 2000 vierkante meter grond voor 14.460,voor een grondvoorschot van 14.909,en een bouwvoor- schot van 126.926.ten behoeve van de bouw van 12 woningen aan de Gerelaan, alsmede om een jaar lijkse bijdrage ter gedeeltelijke voor ziening in de ongedekte kosten, oortspruitende uit de exploitatie. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. De bouwvereniging heeft eveneens een verzoek gedaan voor overdracht van 2832 vierkante meter grond voor 15.718,—, een grond- voorschot van f 16.052,en een bouwvoorschot van 154.381,voor de bouw van 16 woningen aan de Rijndijk, ook met een jaarlijkse bij drage. Het college adviseert ook dit verzoek in te willigen. Te laag gehonoreerd. De ge meentebegroting 1953 moet worden gewijzigd in verband met een ver hoging van de post salarissen amb tenaren. De heer Kors adjunct-com mies 2e klas vertrekt op 19 Juli. Een advertentie voor een nieuwe ad junct-commies leverde vermoedelijk wegens het lage salaris geen resul taat op. In overleg met de provin ciale griffie is een nieuwe adver tentie geplaatst nu voor een ambte naar in de rang van commies. Het salaris voor een adjunct-commies 2e klas bedraagt 1600,tot f 2200,— dat voor een commies 2900,tot 3500,—. MEYE-ZEGVELD Zilveren onderwijzersjubileum Op 23 Juni herdacht de parochie Meye-Zegveld de dag waarop het hoofd der school, de heer J. A. Ver- nooy, voor 25 jaar zijn onderwijzers loopbaan begon. Om 8 uur werd de plechtige gezongen H. Mis van dank baarheid opgedragen door pastoor A. J. A. Schulte, geassisteerd door pater drs. W. Vernooy uit Nijmegen, broer van de jubilaris en kapelaan N. v. Paasen uit Rotterdam, oud-ka pelaan der parochie. Het dameszangkoor, ditmaal onder leiding van de heer C. W. Voorn, zong allereerst de meerstemmige Veni Creator en daarna de gezan gen der H. Mis op zeer verdienste lijke wijze. De organiste Martha Bakker speelde het Panis Angelicus van Caesar Franck. Na de H. Mis werd het Ave Maria van Cuypers door hetzelfde koor fraai gezongen. 's Middags hadden de kinderen op school, voor deze gelegenheid fees telijk versierd, onder de bekwame leiding van de heer Regtvoort en mej. Ruys hun feestelijke bijeen komst met voordracht, zang en trac- tatie. Om 7 uur had een drukbezochte receptie plaats waar o.a. het woord voerden de pastoor, de heer A. No tenboom namens het schoolbestuur en de heer J. Regtvoort namens het personeel der school. De jubilaris werd vanwege de parochie een fraaie gothieke leunstoel aangeboden. Ter opluistering der receptie zong het dameskoor „Animo" enige toe passelijke liederen en bood namens heren- en dameskoor, van welke de jubilaris directeur is. een schitte rende vulpen aan. Als dank voor de dagelijkse goede koffie ontving me vrouw Vernooy een flinke doos bon bons van het school-personeel. Ter receptie kwamen o.a. de loco- burgemeester van Bodegraven, de heer Karssen, en de gemeente-secre taris, de heer Vonck, het hoofd der Chr. school in de Meye, de heer en mevr. Flendry alsmede dr. de Jong uit Zegveld, de heer en mevr. Liempt hoofd der school te Bodegraven en de heren Theunissen en Vroonhof van de school te Nieuwkoop. Vele ouders en parochianen, die kwamen gelukwensen, maakten deze dag tot een echt par och ief eest, hetwelk be sloten werd met een spontaan „lang zal hij leven", waarna het officiële gedeelte was afgelopen en men nog enige tijd ten huize van de jubilaris gezellig met velen bijeen bleef. EUCH. ZIEKENTRIDUUM LEIDEN Alle deelnemers zijn weer aanwezig Hedenmorgen was het prachtig weer, toen de 200 deelnemers aan het ziekentriduum te Leiden van huis gehaald werden en door de goe de zorgen van talrijke helpers en helpsters weer hun plaats kregen in de St. Josephkerk aan de Herensin gel, waar de plechtigheden vandaag aanvingen met een gezongen H. Mis, opgedragen door pastoor N. Lohuis, O.F.M., van de Hartebrug, met assis tentie v. d. kapelaans A. H. Schrama en J. A. M. van Adrichem. Allen hadden de vermoeienissen van giste ren blijkbaar goed doorstaan, want geen enkele deelnemer ontbrak van morgen. Gistermorgen werd het plechtig Lof gecelebreerd door pastoor Olst- hoorn uit Hoogmade, met assistentie van kapelaan H. Stoelinga en kape laan A. H. Schrama. De plechtigheid werd opgeluisterd door het parochiële dameszangkoor „Jubilate", dat onder leiding van mej. M. van Teylingen voortreffelijk zong tot stichting van de zieken, die wel zeer verheugd moesten zijn over dit triduum, omdat het hen in de gelegenheid stelt weer eens te bidden voor het Tabernakel, zoals de predikant, kapelaan J. W. de Jong van de St. Petrusparochie, het uitdrukte. Spr. wees er op, dat zieken zich op de duur verlaten gaan gevoelen. Pas dan bemerken zij de aanwezigheid van Hem, Die gezegd heeft: „Komt allen tot Mij, die belast en beladen zijt, Ik zal U verkwikken". Gods stem hoort men niet in het lawaai van de moderne wereld; God fluistert slechts; men hoort Hem in de stilte. Maar niet alleen om zichzelf te sterken in de strijd om hun kruis te dragen, zijn de zieken gekomen. God vraagt meer van hen. Het gaat om de plaats die zij innemen als strijders voor Christus in de voorste linies, waar de strijd het zwaarst is. Sterven voor Christus kan zwaar zijn, leven voor Christus is zwaarder. Neen, de zieken staan niet buiten het leven; millioenen hebben hen nodig, want alle werk voor God is nutteloos als daarnaast niet Gods genade wordt afgesmeekt, voor welke taak speciaal de zieken zijn uitgeko zen. Dat is hun roeping, waartoe God hen geroepen heeft. Bidt daarom, besloot spr., niet al leen om troost in Utf lijden, maar ook om sterking van uw wil tot apos tolaat. XXX Na de predicatie werd het Aller heiligste in processie door de Kerk gedragen. Daarna ontving iedere zie ke de zegen met het Allerheiligste, ORANJEFEESTEN. Woensdag werd weer volgens tra ditie de wielersport beoefend. Er meldden zich 24 rijders en er werd gereden in twee groepen. Uit elke groep kwamen de vijf besten in aan merking voor finale. De eerst aan komende was. P. Rinkel uit Aals meer die de hoofdprijs van 40 in de wacht wist te slepen; 2de H. Slin gerland uit Sassenheim, een prijs van 20, 3de H. Cuwelier uit Nieuwven- nep 10.plus een premie van 2.50, 4e H. Verse veld uit Katwijk. Tijdens de pauze werd hard gelo pen over een afstand van drie km. De uitslag is: C. v. Gent, Voorhout, 2. P. Vulkens, Noordwijk, 3. J. Bak ker, Roelofarendsveen, 4. J. Zwet sloot, Noordwijk. HILLEGOM AANRIJDING BIJ STEENFABRIEK Bij de steenfabriek van Herwaar den tussen Lisse en Hillegom heeft gistermorgen omstreeks half twaalf de zoveelste aanrijding plaats ge had. Doordat een vrachtwagen, die van het parkeerterrein der steenfa briek kwam geen voorrang verleen de, vouwde de oud-Lisser, de heer L. Blok uit Heemstede zijn gloed nieuwe De Soto op tegen een weinig meegevende stalen mast der straat verlichting. De heer Blok kwam met zijn wa gen uit de richting Haarlem en meende blijkbaar dat de chauffeur van de vrachtwagen een heer in het verkeer was en hem voorrang zou verlenen. Dat gebeurde echter niet. Door een snelle manoeuvre kon de heer Blok, die plm. 60 km. per uur reed, nog voor de vrachtwagen langs komen en moest toen op alle be schikbare remmen gaan staan. Hij kreeg namelijk de volgende keus: of het rijwielpad opschieten, waar juist een meisje liep of tegen de stalen mast op. Hij koos het laatste. De mast is kennelijk van goede kwali teit en week geen centimeter uit zijn stand. Maar de Soto kon er minder goed tegen. Zowel de bumper, als de radiator gingen ir. de kreukels, ter wijl de motorkap, de koplampen en enige minder belangrijke dingen er ook niet beter cp werden. De heer Blok verloor door de schok even het bewustzijn; kwam echter weer gauw bij kennis, maar bleek ook een flinke hoofdwond opgelopen te hebben. Een andere inzittende vloog met zijn elleboog door de voor ruit, maar liep verder geen letsel op. De E.H.B.O.-post verleende eerste hulp en de politie zorgde voor het procesverbaal. Inmiddels vragen de bewoners van de buurt zich af hoe lang het nog zal duren, voor hier ook doden zullen vallen. De in- en uitrijdende vrachtauto's vaak met een aanhanwagen aan hun staart scheppen hier een allesbehalve een voudig op te lossen verkeerspro bleem! LISSE BURGEMEESTER DE GRAAF VRIJDAG NAAR NEDERLAND TERUG. Burgemeester De Graaf (K.V.P.) die enige weken in Indonesië ver toeft voor de garantiewetscommissie heeft Woensdag een bezoek gebracht aan 't Indonesische parlement, waar hij is ontvangen door de eerste vice- voorzitter van het parlement, de heer Tambunan. De heer De Graaf zal Vrijdag naar Nederland terugkeren. NOORD WIJKERHOUT Bridge. „Het Juiste Bod" De bridgeclub „Het Juiste Bod", heeft deelgenomen aan een bridgedrive, gehouden in Den Haag, ten bate van militaire oorlogsslachtoffers. „Het Juiste Bod" behaalde met 557 punten een derde prijs, een zil veren medaille, geschonken door de burgemeester van Den Haag. De Noordwijkenhouters misten slechts één punt om mede te dingen naar de eerste prijs, aangezien de eerste en tweede prijs werden gewon nen door clubs, die 558 punten be haalden. Geslaagd. Van de R.K. Handels avondschool, alhier, slaagden de vol gende leerlingen: steno, 130 letter grepen: de dames A. Steenvoorden en A. Wijnands te Noordwijk en de heer B. Timmers, te Noordwijker- hout. Machineschrijven: de dames: C. Berg en A. Jansen te Noordwij- kerhout en mej. W. Hoek te Voor hout. Auto-ongeluk. Op het kruispunt Gooweg-Schulpweg verleende de be stuurder van een kleine, uit de richting Noordwijk komende perso nenauto, geen voorrang aan een van de Schulpweg komende vrachtauto. De hierdoor ontstane botsing had tot gevolg, dat de luxe-wagen zwaar werd beschadigd en de naast de be stuurder zittende bejaarde dame ern stig aan het hoofd werd verwond. De bestuurder kreeg lichte verwondin gen en de beide andere inzittenden kwamen met de schrik vrij. De ge wonde dame kon, na ter plaatse door dokter Van Praag verbonden te zijn, naaar haar woning in Aer- denhout worden vervoerd. De zwaar beschadigde auto moest door een kraanwagen worden weggesleept. De vrachtauto van De Jong's ma chinefabriek te Hazerswoude, werd slechts licht beschadigd. De rijkspoli tie maakte proces-verbaal op. terwijl luide aanroepingen door de Kerk weerklonken: „Heer, wij aan bidden U; Heer, wy hopen op U; Heer, wij beminnen U. Om kwart voor vier kwam het einde, nadat de zieken eerst nog een frisse dronk was aangeboden. Weer reden de auto's voor, weer kwamen de ziekendragers in actie. Binnen een half uur lag de Kerk weer stil en verlaten. GODDELIJKE GOUDDELVER. Tijdens de H. Mis van hedenmorgen hield pater D. Hogenbirk O.F.M., van de St. Leonardusparochie, een predi catie waarin hij God vergeleek met een gouddelver, die op keiharde rot sen stuit van tegenwerking. Maar niemand kan hem tegenhouden in zijn zucht naar goud en paarlen. Hij was bereid alles alleen te doen en de Goddelijke gouddelver was niet eer der tevreden dan toen Hij goud en edelstenen zag fonkelen in zijn hand en Hij op Calvarië kon zeggen: „Het is volbracht". Nog steeds is Hij op zoek, maar nu niet meer alleen. De vondsten zijn fantastisch en de mooiste juwelen, die God kent, zijn de zieken, die hun lijden geduldig dragen. God gebruikt hun ziekte om hen mooi te maken, fonkelend in Gods zonlicht. Hij be proeft hun echtheid door tegenslagen, eenzaamheid en verdriet. Mogen de zieken de moed hebben God te zeg gen; Beproef mij en geef me kracht om het offer te volbrengen. Spr. stelde Maria als voorbeeld, de mooiste juweel in Gods schepping. Haar geheim bestond in het klein, in het dienstmaagd zijn, in het aan vaarden van Gods wil. Altijd wist zij te dienen, ook als het moeilijk was. Willen de zieken Gods beproevings proces doorstaan, dan zullen zij Ma ria's voorbeeld moeten volgen: Zie de dienstmaagd des Heren, mij geschiede naar Uw woord. Dan zal eens de feestdag aanbre ken, waarop God hen plaatsen zal in de Hemelse toonkamers; dan zullen zij blij en dankbaar zijn hun lijden zó aanvaard te hébben. XXX Het zangkoor zong onder leiding van directeur W. Verburg de twee stemmige Missa Te Deum Laudamus van Pero6i, door de heer P. van Re- mundt aan het orgel begeleid. Voor de plechtigheden op de slui tingsdag (Vrijdag) verzoekt het koor assistentie van heren koorzangers uit andere parochies. Na de H. Mis volgde weer de ge bruikelijke verzorging. De zieken lie ten het zich uitstekend smaken. PLECHTIGE HANDOPLEGGING. Om 12 uur werd Ihet H. Sacrament ter aanbidding uitgesteld. Na het ge bed met volle aflaat hield pastoor Lohuis een korte aanbidding ter in leiding van de plechtige handopleg ging, waaraan door negen priesters, o.a. pastoor Th. Beukers, werd deel genomen. Na een korte dankzegging zong het jongenskoor het Tantum Ergo, waar na de zegen met het Allerheiligste werd gegeven. Daarna was er wederom pauze, waaronder het de zieken weer aan niets ontbrak. Waar men z'n oor ook te luisteren legt, alle zieken zijn vol lof over hetgeen zij buiten de plech tigheden aan goede verzorging ge nieten. Om half drie ving het plechtig Lof aan, waarop wij morgen nader hopen terug te komen. Op veler verzoek delen wij mede, dat de St. Jozefskerk, die prachtig versierd is, ook heden avond van 7 tot 8 uur geopend zal zijn. Het dameszangkoor „Ju bilate" zal gedurende dit uur enige liederen ten gehore bren gen. Alle belangstellenden zijn welkom. EINDEXAMEN GYMNASIUM Van de groep B I van de eindexa menkandidaten van het Sted. Gym nasium slaagden de dames Adriana A. van Nes te Sassenheim en Petro- nella A. Pronk te Sassenheim, en de heren Gerard E. Abrahams te Lei den, Willem A. Dankbaar te Oegst- geest, Kees Hermsen te Leiden en Marius W. Ragut te Leiden. Eén candidaat werd afgewezen en. met één candidaat wordt het examen voortgezet. Van de groepen A I en A TI slaag den nog de heer Cornelis Benschop te Sassenheim en de heer Gijs den Heeten te Leiden. SASSENHEIM Lustrumviering R.K. Gymn. Ver eniging Teylingen uitgesteld. In verband met het treurig ongeval dat een der leden dezer dagen is over komen, is de viering van het lustrum uitgesteld tot 26 en 27 Juli a.s. De kaaren voor „Sneeuwwitje" blUven geldig. WARMOND Jaarvergadering „St. Matthias". In hotel „De Zon" werd de jaar vergadering gehouden. De voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de behaalde resultaten van de afdelingen muziek en toneel. De be haalde successen en de verkregen beoordeling van de uitvoeringen stemden tot grote tevredenheid. In het jaarverslag van de secr., de heer A. R. de Vroomen, werden tal rijke suggesties gedaan, om de ver eniging actueel en ..jong" te houden. De penningmeester, de heer C. Zoe temelk, gaf een overzicht van de in komsten en uitgaven. Was het boek jaar 1951-1952 gesloten met een na delig saldo van plm. 25,thans sloot het boekjaar met een batig saldo van 24,29. Het is geen dave rend saldo, maar op deze weg door gaande, zal een steviger basis gelegd kunnen worden. Bij monde van de heer P. Koks- hoom bracht de controlecommissie verslag uit, waarin werd vermeld, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De nieuwe con trolecommissie zal bestaan uit de heren P. Kokshoorn, B. v. Stijn en L. J. Beugelsdijk. De aftredende bestuursleden, de heren P. M. de Vetten, A. R. de Vroomen en C. Zoetemelk werden bij enkele candidaatstelling herko zen. Bij de rondvraag werd door de regisseur van de afdeling toneel een oproep gedaan, om niet-meer-ge- bruikte meubelstukken af te willen staan aan deze afdeling. Het bestuur is gaarne bereid om aanbiedingen te ontvangen. Dit zal een besparing kunnen betekenen op de post huur attributen. Hierna werd de vergadering, waar voor slechts weinig belangstelling bestond bij leden en donateurs, met een dankwoord gesloten. Feestconcert. Het uitgestelde feestconcert van de harmonie „St. Matthias" vindt thans plaats op Zaï terdagavond 4 Juli in de muziektent. Tevoren zal een muzikale rondgang door het dorp gemaakt worden. Aan een en ander wordt medewerking verleend door „Canite Tuba" uit Lisse. WASSENAAR Autotocht Ouden van Dagen. De Ouden van Dagen hebben giste ren hun jaarlijkse uitstapje gemaakt Een stoet van 75 personenauto's en twee autobussen, begeleid door Po litie, Rode Kruis en Wegenwacht vertrok omstreeks half tien van de Lange Kerkdam. Na een korte rond rit door het dorp, waarbij een ge luidswagen voor vrolijke muziek zorgde, en een hartelijk uitgeleide van vele belangstellenden ojn. de burgemeester van Wassenaar ving de tocht aan via Voorschoten, Hazerswoude en Waddinxveen werd naar Gouda gereden, waar op de markt, in restaurant „De Beursklok" koffie werd gedronken. Daarna werd koers gezet naar Haastrecht. In de uitspanning „De Kleine Betuwe" al daar heeft het gezelschap, dat on geveer 400 personen telde, zich ge ruime tijd op aangename wijze ver maakt. Daar werden de lunchpak ketten uitgereikt en een zakje ker sen. Op de terugweg werd langs restau rant „Clingendael" aan de Waalsdor- perlaan gereden, waar alle deelne mers aan de tocht verrast werden met een croquet je. Op het Burcht plein werd de tocht ontbonden. UIT DE AUTOBUS GEVALLEN. Op de hoek van Oldenbarneveldt- wegvan Zuijlen van Nyeveltstraat wilde de 50-jarige onderwijzeres, mej. Z. uit Rotterdam, die met eni ge leidsters en 40 schoolkinderen uit Rotterdam, in een autobus zat, aangezien een der kinderen onpas selijk was geworden en dit in een papieren zak was opgevangen, deze zak naar buiten werpen. Hiertoe had zij onder het rijden één der deuren van de autobus ge opend. Vermoedelijk is zij hierbij uitgegleden en uit de auto op het wegdek gevallen. Zij bekwam een ernstige wond aan haar achterhoofd en een vermoedelijke hersenschud ding. Zij is, nadat door de gemeente arts Hubbeling eerste hulp was ver leend, per auto van de G.GJD. uit Rotterdam, naar haar woonplaats overgebracht. Op het in de duinen gelegen rij wielpad kwam de 73-jarige S. uit Utrecht met zijn bromfiets te vallen, waarbij hij een scheurwond en schaafwonden aan zijn hoofd opliep, terwijl zijn bromfiets werd bescha digd. MARKTBERICHTEN VEUR, 24 Juni. Groente. Kom kommers A 16—18, idem B 13—15, idem C 812, idem krom 1720 per kg; andijvie 6.008.30, bospeen 8 24, tomaten 77—94, sla 2.50—4.30, bloemkool 815, spinazie 818, pos telein 16—19, tuinbonen 2530, ra barber 1415, meloenen 7090. LEIDSCHENDAM, 24 Juni. Eieren Op de veiling waren aangevoerd 11400 kipeieren waarvoor genoteerd werd 300 kipeieren no. 0 16.9017.10, 4400 idem no. 1 15.05—15.85, 1800 idem no. 2 14.10—14.30, 2900 idem no. 3 13.3513.50, 400 idem no. 4 12.25—12.50, 300 idem no. 5 11.10 11.30. 1000 idem no. 6 9.80, 30 Oidem no. 7 7.057.15; verder waren aan gevoerd: 70 konijnen 0.406.85, 20 kippen 1.304.30, 10 duiven 0.50 0.60. GOUDA, 25 Juni. Kaas. Aan voer 271 partijen. Prijzen: le soort 2.12—2.21, 2de soort 2.05—2.11, extra kwaliteit tot 2.45 per kg. Handel kalm. VINKEVEEN, 24 Juni. Groente. Komkommers 1032 cent, sla 2.54 cent, en bloemkool 8—19 cent per stuk; postelein 416 cent, tuinbonen 1619 cent, kassnijbonen 1.061.48 doppers 2945 cent, peulen 2575 cent, capdoppers 53 cent, andijvie 6 12 cent, spinazie 19 cent, stambonen 1.141.28, groene kool 68 cent, rabarber 1525 cent, waspeen 1823 cent, uien 1214 cent, en tomaten 0.581.02 per kg., peen 820 cent en radijs 5 cent per bos; aardbeien 4256 cent per half kg.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3