DUINSTREEK Nieuwe directeur voor bedrijven? DONDERDAG 25 JUNI 1953 ere eeidse courant EERSTE BLAD PAGINA 2 Gemeentelijk nieuws Alphen Belangrijke werken staan op stapel De heer J. L. v. Vliet, sedert on geveer een jaar directeur van de ge meentelijke water- en lichtbedrijven, alsmede van gemeentewerken, heeft het gemeentebestuur verzocht hem met ingang van 16 Augustus a.s. te ontheffen van het directoraat van de bedrijven. De heer v. d. Vliet is tot de conclusie gekomen, dat door ver schillende omstandigheden het werk, verbonden aan de gecombineerde functie, te veel omvattend is. B. en W. achten de heer A. J. Heemskerk, sedert 1 Sept. 1952 als technisch hoofdambtenaar bij de wa ter- en lichtbedrijven werkzaam, in staat deze functie naar behoren te vervullen. Naar het oordeel van B. en W. is er geen mogelijkheid aanwe zig, dat gelijkwaardig? of betere sol licitanten zich zouden melden, indien tot een oproeping zou worden over gegaan. B. en W. stellen de raad voor zowel tot het een als tot het ander te be sluiten, met dien verstande dat het salaris van de nieuwe directeur van de bedrijven zeker niet zal mogen liggen beneden de norm van 7000. tot 8000.—. Rioolwaterzuiveringsinstallatie. De ondershandse aanbesteding van het leveren en het bedrijfsklaar op stellen van het electro-mechanische gedeelte van de rioolwaterzuiverings installatie had tót resultaat dat de N.V. Koninklijke machinefabriek E. H. Begemann te Helmond de hoogste is met 260.750.en de „Landustrie" te Sneek de laagste met 155.500.—; nadien als gevolg van enige techni sche wijzigingen, voorgesteld door het Rijksinstituut voor de zuivering van afvoerwater werd dit bedrag ver hoogd tot ƒ155.895. Mede op grond van het advies van de technisch adviseur van de ge meente, dr. ir. J. Kuipers, als van de directeur van het R.I.Z.A. stellen B. en W. de raad voor dit werk aan de laagste te gunnen. Op 8 April werd het civiel gedeelte openbaar aanbesteed. Toen was de laagste inschrijver met een bedrag van 643.400.nog 153.700.boven de raming. Nadat in de omschrijving toen enkele wijzigingen waren aan gebracht; werd aan een aantal be drijven opnieuw een prijsopgaaf ge vraagd. Het resultaat daarvan is, dat van de N.V. Betondndustrie V.O.B. te Vinkeveen een aanbieding is ingeko men om het werk uit te voeren voor een bedrag van 523.800.De inlich tingen omtrent deze N.V. zijn gunstig. B. en W. stellen de raad voor ook het civiel gedeelte van de rioolwa terzuiveringsinstallatie te gunnen. Het totaal bedrag van dit werk komt derhalve op ƒ679.695. Reparatie gashouders. Het resultaat van de op 8 Mei 1.1. gehouden ondershandse aanbesteding van het reparatie- en verfwerk van de gashouders nrs. 2 en 3 is dat de fa. J. J. Pluijmackers te Utrecht (incl. het specialistische werk) de laagste is met 17.208.50 en de N.V. Holland se Constructiewerkplaatsen te Leiden (zonder spec.werk) de hoogste met 13.035.Het werk kan over 2 we ken aanvangen en zal plm. 2 maan den duren. Het spec.werk bestaat in het vernieuwen van 2 kolommen van het geleidingsvakwerk van gashouder nr. 3 en de vernieuwing van de klok- wand van deze gashouder. B. en W. stellen de raad voor het werk aan de laagste inschrijfster te gunnen. Het resultaat van de in schrijving van het verfwerk is dat Damco schildersbedrijf te Rotterdam de laagste is met f 25.980.en Joh. Cevat te Amsterdam de hoogste met ƒ42.720.Deze fa. heeft reeds het zandstralen en het meniën van de buitenwand van de telescoopring van gashouder nr. 3 naar tevredenheid alhier uitgevoerd. B. en V/. stellen de raad voor ook dit werk aan ge noemde firma op te dragen. Betonstampers rustten. Begun stigd door fraai weer heeft het ge hele personeel der betonfabriek der i firma van Dijk Junior gisteren haar jaarlijkse uitstapje gemaakt. De reis werd gemaakt per autobus. In de uitspanning bij" de pyramide van Austerlitz werd de koffie gebruikt en natuurlijk vermaakte men zich al ras in de verschillende vermakelijk heden. In Harderwijk werden de ha vens en de Zuiderzeewerken bezich tigd. Een uitstekende koffietafel liet zich best smaken. Via Apeldoorn en het Loo werd in Putten nog gestopt vanwaar het in de richting Scher- penzeel ging. Hier werd gedineerd en steeg de stemming vaak ten top. De heer W. Noordermeer bracht ge heel op rijm dank namens het per soneel aan de directie, waarbij na tuurlijk de vrolijke noot niet ont-. brak. Door de heer C. P. Mulder werd het personeel toegesproken en de uitstekende geest onder het per soneel ten voorbeeld gesteld. RIOOLWATERZUIVERING AANBESTEED Dinsdagmorgen werd ten raad- huize aanbesteed de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. De hoogste was de fa. v. d. Bouwhuisen te 's-Hertogenbosch, 692.000, de laagste de N.V. Betonindustrie V.O. B.I. te Vinkeveen f 523.800. Aanrijding. Toen de 5-jarige Jan Overmeer, wonende in de Maarten Trompstraat, zonder op het verkeer te letten, met zijn step uit een poort komend, de Rijksstraatweg in wijk Hoorn op reed, werd hij omstreeks 5 uur gegrepen door een juist uit de richting Leiden passerende auto, bestuurd door de heer P. J. Ouds hoorn te Le.iden. Dr. J. v. ock con stateerde bij de knaap een flinke bloeduitstorting aan het hoofd als mede enkele ontvellingen aan^ ge laat; armen en benen. Per auto is hij naar de ouderlijke woning overge bracht. De bestuurder treft geen schuld. Geslaagd. De heren R. Donker en J. Nagtegaal slaagden voor vijf jarige cursus M.S.G. afdeling Bouw kunde. De politie te Alphen aan den Rijn heeft aangehouden een zekere R. F. v. d. M. zonder vaste woon plaats, die door de Leidse politie werd gezocht wegens verdenking van rijwieldiefstallen. Elisabeth II in Schotland gekroond Woensdagmorgen is in de kathe draal te Edinburgh, in tegenwoordig heid van koningin Elizabeth de Twee de en haar gemaal, de hertog van Edinburgh, de sobere kroningsdank dienst van de Schotse kerk gehouden. Er kwam geen orgel aan te pas, alleen koorgezang. Bovendien waren er twee belangrijke verschillen met de kroningsplechtigheid in Westmin- I ster Abbey: Vooreerst werd door de geestelijken, die de dienst hielden, geen enkele maal de titel „Elizabeth de Tweede" uitgesproken en vervol gens waren de koningin en de her tog van Edinburgh* op dezelfde bank gezeten vooraan in een soort loge, waarin ook de leden van hun gevolg plaats hadden gekregen, i De koningin was bij deze dienst slechts aanwezig als toeschouwster. Pas op het einde nam zij er actief deel aan, toen zij naar het altaar ging om daar de zegen van de moderator van de Schotse kerk, Pitts Watson, te ontvangen, waarna haar door de de ken van de orde van de distel, Char les Warr, de drie emblemen van het Schotse koningschap werden over handigd: het zwaard, de scepter en de kroon. De koningin, ernstig en waardig, nam eerst het zwaard aan en hield het met twee handen enkele ogen blikken voor zich uit met de punt omhoog. Daarop kwam zij twee stap pen naar voren, om het over te ge ven aan de edelman, die het in erfe lijke bewaring heeft, de graaf Van Home. De scepter reikt zij over aan de graaf van Crawford en Balcarres. Ondanks de eenvoud van de plech tigheid gaven de aanwezigen toch I blijk van ontroering, toen tenslotte de Schotse kroon, op een goudschar- j laken kussen aan de koningin werd overhandigd, die dit embleem ver volgens de hertog van Hamilton in handen gaf. I Een trompetfanfare kondigde het einde van- de plechtigheid aan. De koningin en haar gemaal keer- den terug naar Holyrood House, waar j zij logeren. Pres. Rhee blijft zijn eigen gang gaan President Rhee heeft Woensdag be kendgemaakt, dat een Nationale De- ^„commissie is ingesteld, welke het hoogste orgaan zal zijn voor het bepalen van de Zuidkoreaanse mili taire politie. Rhee zelf is voorzitter van deze commissie, waarin voorts zitting hebben de Zuidkoreaanse pre mier, de ministers van buitenlandse zaken, binnenlandse zaken en finan ciën en de stafchef van het Zuidko reaanse leger, de vloot en de lucht macht. President Eisenhower heeft Woens dag met leiders van het Amerikaan se Congres de Koreaanse toestand be sproken. De republikeinse senator Know- land verklaarde na afloop, dat de congresleiders „op de hoogte" waren gebracht van de ontwikkelingen in Korea. Doch hij zei geen bijzonder heden over de conferentie te mogen bekendmaken. Radio-P jong jang heeft de Ver. Sta ten beschuldigd van „onoprechtheid" bij de behandeling van de kwestie der vrijgelaten krijgsgevangenen. Het bezoek van generaal Clark aan president Rhee had voor Noord-Ko- reanen en Chinezen niets bevredi gends opgeleverd, zo werd hieraan toegevoegd. Een voorstel om de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties bijeen te roepen ter behandeling van het verzet van president Syng- man Rhee van Zuid-Korea tegen het sluiten van een bestand, is in ambte lijke kringen te Washington op niet officiële wijze besproken. In officiële kringen in de V.S. is men op het ogenblik tegen het voor stel. De Amerikanen en vertegen woordigers van andere leden van de V.N. met strijdkrachten in Korea zijn overeengekomen, dat de zaken moe ten blijven zoals zij zijn, zolang het opperbevel van de V.N. en de Ame rikaanse leiders meer pogingen doen om tot een vergelijk met Rhee te ko men. DAAR KOMEN DE DOLLARS! Nadat het vorige jaar de Ameri kaanse Luchtmacht een opdracht bij het DAF-bedrijf had geplaats voor levering van wagens, bestemd voor het voorzien van vliegtuigen met brandstof en olie, is thans bij DAF opnieuw een bestelling onderge bracht van soortgelijke voertuigen. De order bedraagt 6.000.000 en wordt in 'dollars verrekend. Deze opdracht is in vrije concur rentie met buitenlandse fabrieken verkregen. NIEUWE VOORZITTER VAN AMERIKAANSE COMMISSIE VOOR ATOOMENERGIE. President Eisenhower heeft Woens dag de New Yorkse financier Lewis L. Strauss voor de tijd van vijf jaar benoemd tot voorzitter van de Ameri kaanse Commissie voor Atoomenergie als opvolger van Gordon Dean. De benoeming zal, behoudens goed keuring door de Senaat; ingaan op 30 Juni a.s. Strauss is 57 jaar en schout-bij - nacht bij de Amerikaanse marine reserve. OVERSTROMINGEN BU CHARLEROI. In het gebied vani Charleroi hebben zich Woensdag overstromingen voor gedaan als gevolg van zware regen val. Er is aanzienlijke schade aan gericht. In de staalfabrieken van Henegou wen drong het water binnen, waar door het werk moest worden ge staakt. In Couillet en Chatelet kwamen enige wijken onder water te staan. TURKSE POSTZEGELS TER ERE VAN MARIA TEN HEMELOP NEMING De posterijen in Turkije hebben een serie van twee postzegels uitge geven, waarop de afbeelding staat van Maria ten Hemelopneming. Speciale zegels zullen van 15 Au- Igustus af verkrijgbaar zijn te Ephe- se, volgens oude traditie de plaats, waar Maria ontsliep en ten Hemel l werd opgenomen. DE GEMEENTELIJKE BEDRAGEN PER LEERLING VOOR DE LAGERE SCHOLEN IN 1P52. Jaarlijks vóór 1 Maart stellen de gemeenteraden het bedrag vast, dat de scholen voor gewoon lager, voor uitgebreid lager en voor buitenge woon lager onderwijs per leerling voor rekening van de gemeenten mogen besteden voor een aantal ma terie-doeleinden, zoals het onder houd van de scholen en de aankoop van leermiddelen. Uit een publicatie van het Cen traal Bureau voor de Statistiek, wel ke de desbetreffende gegevens over 1952 bevat blijkt dat de bedragen in de laatste jaren sterk gestegen zijn. Een enkel voorbeeld: Stelden in 1950 14 pet., in 1951 22 pet. der ge meenten meer dan ƒ30,per leer ling beschikbaar voor de gewone lagere scholen, in 1952 deden dit niet minder dan 37 pet. der gemeen ten. Voorts valt op hoe sterk de be dragen per leerling in de verschil lende gemeenten variëren: voor de gewone lagere scholen schommelden deze tussen ƒ7,en ƒ85,voor de ulo-scholen tussen 25,en 80,—. Uit een cartogram blijken o.a. op vallende verschillen tusen de drie Zuidelijke en de twee Noordelijke provincies, en tussen gebieden als de Zaanstreek en de kuststreek van NoordHolland. zo bericht ons het mi nisterie van Economische Zaken. NIEUWE COMMANDANT N.D.V.N. Tot opvolger van de huidige com mandant van het Nederlandse deta chement Verenigde Naties in Ko rea, de luitenant-kolonel C. M. Schilperoord, is benoemd de kapi tein C. Knuist uit Den Haag. Kapi tein Knuist zal in verband met deze benoeming tijdelijk worden bevor derd tot luitenant-kolonel. Naast ridder 4e klasse der Mili taire Willemsorde is kapitein Knuist drager van het kruis van verdienste en het oorlogsherinneringskruis. Hij is in het bezit van het brevet gene rale staf. %vtte (gOLFJ De universiteit te Oxford heeft Woensdag ere-doctoraten verleend aan de Italiaanse premier, De Gas- peri, de Engelse minister vani binnen - landse zaken, sir David Maxwell- Fyfe, de Engelse ex-minister van bui tenlandse zaken, Herbert Morrison, en de bekende beeldhouwer Jacob Epstein. In welingelichte kringen te Washington is Woensdag medege deeld, dat de Verenigde Staten er mee hebben ingestemd, dat de diplo. matieke vertegenwoordiger vani West- Duitsland te Washington de rang van ambassadeur zal krijgen. De West- duitse regering zou op haar beurt de Amerikaanse hoge commissaris in Duitsland als ambassadeur erkennen. Binnen enige dagen wordt de bekend making van de nieuwe diplomatieke schikking verwacht. Kolonel John Hunt heeft van daag verklaard, dat zijn succesvolle Everest-expeditie ook gaarne de Kantjenjoenga, een andere, nog nooit beklommen top in het Hima- layagebergte, zou willen beklimmen. De Kantsjenjoenga is op twee na de hoogste berg van de wereld. Hij is 8.570 meter hoog. BODEGRAVEN Reddingsbrigade. In hotel v. Haaften werd o.l.v. de heer J. v. Ghe- sel Grothe een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een Bodegraafse Reddingsbrigade. Na het welkom aan de 22 belangstellenden werd het woord gegeven aan de voor zitter van de Goudse Brigade, die wees op het grote nut, zowel als op de moeilijkheden, die zeker komen zouden. Mej. van Hout uit Gouda vertelde een en ander over het meer „technische" gedeelte, over training, exameneisen, materiaal enz. De ver zekering werd gegeven, dat de Goud se brigade alle medewerking zou ver lenen, b.v. het beschikbaar stellen van oefengelegenheid, instructeurs en materiaal. Nadat enkele vragen waren beant woord, kwam men tot de eigenlijke oprichting van een brigade, waar voor zich ruim 20 personen opga ven. Met algemene stemmen werd de heer v. Ghesel Grothe tot voorzit ter gekozen, terwijl de heer J. de Koning secretaris werd en mevr. Ko ren penningmeesteresse. Badmeester Sterk zal als trainer fungeren en wel op Woensdagavond. BOSKOOP Boskoop gaat twee dagen feest vieren. Zoals bekend hoopt Bos koop op 21 en 22 Juli a.s. feest te vieren, dat het organiseren van der gelijke festiviteiten geen sinecure is, blijkt wel uit de bergen werk die het bestuur van de Or an j ever. „Bos koop" heeft moeten verzetten. Om het feest te doen slagen is evenwel de animo van de Boskoopse burge rij nodig, vooral noodzakelijk bij de te organiseren optocht. Boskoop met haar wereldreputa tie mag hierin zeker niet achterblij ven, het materiaal is in grote hoe veelheden aanwezig. Daarom, kwe kers, handelaren en ook de midden stand, toont dat „cost voor de baet" gaat.er wordt op u gerekend Geeft op 22 Juli blijk van hetgeen u indi vidueel of als groep kunt presteren. Het feestprogramma luidt: 21 Juli 19 uur Afmars met muziek v.a. het raadhuis naar het feestterrein in Reyerskoop. 19.45 uur Dropping van pamfletten uit een vliegtuig. Vin ders van pamfletten met de juiste tekst komen voor fraaie prijzen in aanmerking. 20 uur Optreden van „Die Tiroler Holzhacker Bub'n" met medewerking van de „Spelbrekers" en „Corita's". 22 Juli 7.30 uur Reveille aan beide zijden van het dorp. 8 uur Kloklui den. 9.30 uur Puzzlerit. 10 uur Op tocht. 12 uur Prijsuitreiking Puzzle rit en Optocht in hotel „Neuf". 14 uur Afmars met een muziekver. en Turnverenigingen naar het feestter rein. 14.30 uur Turndemonstraties, „Fit", „G.D.S." en „Hou-Vasf,. 15.30 uur Kindervoorstelling, o.a. Pop penkast, clownerie, goochelen en zangwedstrijd. 18 uur Pauze. 19 uur Afmars met muziek v.a. Raadhuis. 19.30 uur Herhaling dropping pam- fleten. 20 uur Variété-programma met medewerking van Willy Ver voort, Cees d> Lange e.a. 23 uur Groot Vuurwerk, Aanrijding. Op het kruispunt van de nieuwe Provinciale weg nabij de Herenweg onder Alphen a. d. Rijn, werd de motorrijder J. L. uit Boskoop, aangereden door een vrachtauto waardoor hij ernstig werd verwond. Toen L. de vrachtauto die bestuurd werd door L. van G. uit Hazerswoude in dezelfde richting rijdend, wilde passeren, haalde de chauffeur plotseling naar links uit. Op deze onverwachte manoeuvre niet berekend, zag de motorrijder geen kans meer om de auto te ontwijken waardoor hij tegen de straat werd ge worpen. Het slachtoffer dat aan handen en voeten ernstige verwondingen had bekomen, werd, na ter plaatse te zijn verbonden, naar zijn woning ver voerd. De heer G. J. van Noordt heeft voor zijn benoeming tot hoogheem raad van de Voorofse Polder bedankt. LEIDERDORP Gemeenteraad. A.s. Vrijdag om 8 uur houdt de raad zitting ter be handeling van de volgende punten: Benoeming van een lid van de schattingcommissie van het Grond bedrijf, voorstel tot wijziging van de verordening op de sluiting van win kels in de gemeente Leiderdorp; voorstel wijziging ziektekostenrege ling gemeentepersoneel; voorstel tot beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas voor de stichting van een schoolgebouw voor de vereniging van Chr. Lager, Mulo en Bewaar school; voorstel wijziging vermenig- vuldiginscijfer voor het uitgebreid lager onderwijs; voorstel tot een al gemene subsidieregeling voor Land en Tuinbouwscholen. 40Jarig jubileum C. Bavelaar. De heer C. Bavelaar herdacht gis teren, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Steenfabriek „Ouderzorg", thans C.V. „Ouderzorg- De Ridder Co." te Leiderdorp, waar hu als fabrieksbaas op de glazuurfa- briek „Canton" werkzaam is. De jublaris en zijn echtgenote wer- deni ontvangen door de directie, waarbij o.m. gememoreerd werd de langjarige samenwerking met wijlen de heer Viervant Tukker. Daarna werd de jubilaris door kantoor- en toezichthoudend personeel gecompli menteerd. Een en ander ging gepaard met de aanbieding van geschenken, waarbij de prettige verstandhouding werd naar voren gebracht en de hoop werd uitgesproken, dat de jubilaris nog tal van jaren in goede gezond heid zijn werkzaamheden zal kum nen voortzetten. NIEUWKOOP BRAM SEGAAR 65 JAAR. Ter gelegenheid van de 65ste ver jaardag van de Nieuwkoopse Kunst schilder Bram Segaar, wordt er te Alphen aan den Rijn een Jubileum tentoonstelling gehouden van zijn werken. De expositie wordt gehouden van 27 Juni tot 10 Juli a.s. in het Histo risch Museum aan de Rijnkade 11 te Alphen aan den Rijn. Zaterdag a.s. vindt de officiële ope ning plaats des namiddags om 2 uur. Mem kan de tentoonstelling bezoe ken alle werkdagen tussen 2 uur en 9 uur n.m. NIEUW VEEN Biljartver. „Dito". Bovenge noemde vereniging hield gisteravond in hotel Leliveld haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van J. v. Eük. De voorz. feliciteerde het 2e team met het behalen van het karu pioenschap en H. A. Leliveld met het behalen van het persoonlijk kampioenschap. Met een toepasselijk woord reikte de voorz. de prachtige wisselbeker uit aan de kampioen. Na enige minder belangrijke pun ten, komt de bestuursverkiezing aan de orde, aangezien het voltallige be stuur aftreed, t.w. J. v. Eijk, J. Pie- tersen en G. J. v. d. Berg, resp. als voorz., penn. en secretaris. Het resultaat der stemming is dat A. Straathof als voorzitter wordt ge kozen en J. Pietersen en G. J. v. d. Berg in hun zelfde functie gehand haafd blijven. De penningmeester is verheugd mededeling te kunnen doen van een batig saldo van ruim 100. Besloten wordt om weer aan de competitie deel te nemen en ook deze winter weer aan het persoon lijk kampioenschap te beginnen. Aan 't slot spreekt de scheidende voorzitter een woord van dank tot de leden, bijzonder tot het bestuur. Nic. Boys voetbalt voor ouden van dagen. Aanvankelijk stond voor a.s. Zondag de laatste competitie wedstrijd tegen Bodegraven op het programma, maar op verzoek van bovengenoemd comité speelt het vol ledige eerste elftal èen wedstrijd op eigen terrein, tot versteviging van de kas om straks de oudjes weer een onvergetelijke dag te bezorgen. Tot dit doel is er Zaterdagavond om ze ven uur een wedstrijd tegen het eer ste elftal van T.A.V.V. uit Ter Aar. Natuurlijk verwachten ze een mas sale opkomst om het succes voor dit mooie doel zo groot mogelijk te doen zijn. NOORD WIJK KINDERAUTOBAAN EN SPEELPLAATS. Dóór de Stichting V.V.V. Noord- wijk i.o. is bij B. en W. een verzoek ingediend te mogen huren voor één jaar, met mogelijkheid van ver lenging, een perceel grond op het v.m. golfterrein, groot ongveer 150 x 50 m. en rond dit terrein een een voudige afrastering te doen aanbren gen en op het terrein een ovale te. gelbaan aan te leggen van 8 m., te gebruiken o.a. voor circuit voor kin derauto's en rolschaatsbaan. Tevens aan het bestuur van de Stichting vergunning te verlenen om onder haar leiding en verant woordelijkheid op bedoeld terrein een kinderrecreatieplaats te exploi teren. De stichting meent met deze plannen in een grote behoefte, die in onze gemeente aan een recreatie plaats voor kinderen bestaat, te voorzien. B. en W. juichen dit_ plan ten zeerste toe en bij goedvinden door de raad, zal de huur bepaald v/orden op 1400 per jaar. terwijl de aanleg van deze kinderspeelplaats wordt begroot Op 17000. UITBREIDING WATERLEIDING. Daar het verbruik in Noordwijk en een gedeelte van Noordwijkerhout een snelle stijging vertoont, zal de watervoorziening noodzakelijk een uitbreiding moeten ondergaan. Het bedrijf heeft thans 15 putten in bedrijf, waarvan er vijf (gesticht in 1917) practisch geen opbrengst meer geven. In tijden van hoogge- bruik wordt pl.m. 160 m3 water per uur gewonnen. Daar het verbruik steeds hoger wordt, zodat naar ra ming binnen afzienbare tijd een ca paciteit van 300 m3 nodig zal zijn, zal het aantal putten op zeer korte termijn moeten worden uitgebreid. Dit klemt te meer, omdat ook andere bronnen op den duur achteruit gaan en voorts het zoutgehalte steeds stijgt. Naast de proefboring, welke thans benut kan worden, moeten nu nog 2 boringen tot stand komen. Voor deze boringen, nieuw buizennet en bijkomende werken hébben B. en W. aan de raad een voorstel ingediend waarvan de kosten worden geraamd op 64.000, WONINGBOUW OP HET GOLFTERREIN. Ondanks dat het bouwvolume 1951/ 1953 slecht nog een 42 woningen be vat, komen B. en W. thans met een voorstel in de raad over te gaan tot aanbesteding van 56 woningen het voormalig Golfterrein en 2 wo ningen in 't Langeveld. In dit plan zijn drie typèn wonin gen opgenomen: I. acht z.g.n. duplex- woningen, II. acht middenstands woningen, Hl. veertig kleine wo ningen. De begroting is hiervoor geraamd op /755.540,Bij goedkeuring door de raad zullen deze 56 woningen openbaar worden aanbesteed. VOORSCHOTEN Schoolsportdag nu op 2 Juli. Thans is de schoolsportdag, waar. aan de 5e en hogere klassen van de beide Hervormde scholen, de beide R.K. scholen en de Openbare school deelnemen vastgesteld op Donder dag 2 Juli. De wedstrijden worden gehouden op het Rouwkoopterrein aan de Wijngaardenlaan (jongens) en op het SVLV-terrein aan de Eist- laan (meisjes). Algemeen leider is de heer C. Scheepmaker, die tevens de wedstrijden leidt op het Rouw koopterrein. Op het SVLV-terrein worden de wedstrijden geleid door mevrouw C. Stikvoortvan Veen. 's Morgens om half tien beginnen op de beide, velden de wedstrijden voor de driekamp, die bestaat uit 60 meter hardlopen, verspringen (2 po gingen) en balwerpen (2 pogingen), 's Middags om 2 uur wordt op beide velden de finale gehouden van de driekamp. Dan strijden de 3 beste athleten van iedere school om de eer en om de wisselbeker, indertijd be schikbaar gesteld door de Koningin tehuis, waar resp. burgemeester C. J. v. d. Hoeven en mevr. S. G. v. d. Hoevende Jong de Leeuw de esta fettestokjes van de eerstkomende in ontvangst zullen nemen. Om vier uur worden dan die middag op de binnenplaats van het gemeentehuis de prijzen door burgemeester v. d. Hoeven uitgereikt. Woningcommissie. Het spreek uur van de woningcommissie, dat gehouden zou worden op Woensdag 1 Juli is verplaatst naar Dinsdag 30 Juni 's avonds 8 uur. VOORHOUT ERNSTIGE VAL VAN EEN HOOIWAGEN Tijdens het laden van een voer hooi is de landbouwer C. L. waar schijnlijk door een misstap, van de hooiwagen gevallen. De gevolgen waren zeer ernstig. De onmiddellijk ontboden dokter A. Bots verleende de eerst hulp. Het slachtoffer moest ter plaatse blijven liggen, totdat de ziekenauto arriveerde. In ernstige toestand is hij met 'n schedelbasisfractuur naar het zie kenhuis vervoerd. Aetherklanken VRIJDAG Televisie programma. KRO: 20.15—21.45 1 Tentoonstel ling Vaticaans Kunstschatten (film), 2 Amerika's televisiespreker No. 1, 3 Weerover zicht, 4 Gastenboek, 5 „Underwater Adventures", film, 6 Cabaret. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Gram. 12.30 Land en tuinbouw meded. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus. irruz. 13.40 Gram. 14.00 School radio. 14.30 Clram. 14.50 Mannen koor. 15.15 Voordracht. 15.35 Gram. 16.00 Vocaal ens. 7.30 Mil. caus. 17.40 Gram. 17.45 Fries progr. 18.00 Ac- cordeonork. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Regeringsuit zending: Verklaring en toelichting. 19.30 Strijkkwartet. 20.00 Radio krant. 20.20 Radio Philharmonisch orkest.. 20.50 „Robert", hoorspel. 21.45 Kerkconcert. 22.30 Viool en piano. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 Evangelisatie-uitzending in de Li- tause taal 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.40 Voor de kleuters. VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen," caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50" Orgel en bariton 11.25 Radiofg"i1w~Piano r" fagot. AVRO: 12.00" Orgel" iiT^^r 12.30 Land- en tuinbouw medede lingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade orkest. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Alt en cla- vecimbel. 14.50 Boekbespreking. 15.10 Orgelconc. 15.30 Musette orkest. VARA. 16.00 Gram. 16.30 Muz. caus. (Met illustr.) 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Hawaiianmuz. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „De publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie," caus. 19.00 Mannenkoor. 19.20 Hoornduet. VPRO: 19.30 „Humanitaire achter- Wilhelm ina-vereniging. Deze is reeds £ronden van de samenwerking tus- - sen de volkeren," caus. 19.50 Berich ten. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerork. 20.30 „Europa één", caus. 20.40 „Aan passing," caus. VARA: 21.00 Holland Festival: Radio Philharmonisch ork. en groot koor.. 21.40 „Het leven be- zicht. 22.15 Lichte muz. VPRO: 22.40 trapt", 22.00 Buitenlands weekover- .Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. eerder in het bezit geweest van de R.K. scholen en de Hervormde scho len, zodat deze keer voor het eerst een school hem voor de tweede keer in het bezit zal krijgen. Ook worden 's middags voetbal- en korfbalwed strijden gespeeld. Om ongeveer half vier wordt een estafette gelopen, waaraan de beste 10 lopers en loop sters van iedere school deelnemen. Zowel de jongens als de meisjes hebben het eindpunt bil het gemeen- 23.35—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2