DUINSTREEK Gemeentebestuur van Hazerswoude bekeek problemen vanaf het water DINSDAG 23 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 „HOOP OP WELVAART" Hollands driekleur kwam met de brug van de Gemeneweg in conflict De raad van Hazerswoude heeft gisteren op aangename wijze enkele gemeentelijke problemen bestudeerd uit een niet zo erg gebruikelijke ge zichtshoek. De heren afgevaardigden scheepten zich namelijk al heel vroeg in om van het water uit de gemeente in ogenschouw te nemen. De dag was er nog maar net, toen schipper Den Frankrijker B. en W., de raadsleden en de secretarie-amb tenaren op zijn schuit „Hoop op Welvaart" mocht verwelkomen. Nauwelijks was de vaar-tocht begon nen, of de vaderlandse driekleur, die feestelijk op de achterplecht was ge stoken, kwam in aanraking met de brug aan de Gemeneweg en sneu velde. De natte vlag werd opgevist en kon dank zij de warmte weer spoedig wapperen. Reeds die tocht langs en door het dorp was een gebeurtenis op zich zelf. Van de nieuwbouw kregen de spelevarenden een goede indruk. Natuurlijk werd niet vergeten, een blik te werpen op de plaats, waar men de Burg. Warnaarkade denkt door te trekken, met een brug aan sluitend op de Gerelaan en omge ving. Bruggewachter Hassefras moest de brug in de Dorpstraat hoog open draaien voor het hoge gezelschap. En hij deed dat graag, tweemaal, met z'n pet vast op z'n hoofd. Men be zocht namelijk de Poel, de grote plas achter de Torenstraat. De vraag rees, of het niet mogelijk en ge wenst is, in deze Poel een zwembad te improviseren. Al is het maar een pierebadje voor de kleinsten. De Hazerswoudse huisvrouw de monstreerde op deze mooie zomer morgen haar zindelijkheid: „Doe de was de deur uit" deze slagzin is ook in deze omgeving helemaal niet nieuw, maar het is dan de schoon geboende was, die men uit huis doet, aan de lijn. Kortom: het was Maan dag, dus lebas van de polder, die de Hazers woudse Droogmakerij werd genoemd en die in vroeger jaren niet minder dan vijftien molens telde. Helaas, slechts een enkele is overgebleven. Aan de Hoge Rijndijk werd eerst een bezoek gebracht aan de N.V. De licatessen Industrie „Aparta", waar men vooral zomerdrups (dat wil zeggen: zuurtjes) maakt. De direc teur de heer G. de Wilde, zelf Ha- zerswoudenaar, vertelde de raad van zijn moeilijkheden. Het bedrijf heeft een grote opgang gemaakt, maar in de eigen gemeente kon tot nu toe niet voldoende worden uitgebreid, zodat men helemaal in Zaandam thans de artikelen drop en lolly's fa briceert. Maar misschien kan er bin nenkort een oplossing worden ge vonden, zodat deze fabriek kan wor den uitgebreid en een zeker niet on belangrijke industrie voor Hazers woude behouden kan blijven. De N. V. zelf blijft ook liever in deze ge meente. Stol Koelbouw N.V. kwam als tweede aan de beurt. Een bedrijf, waarin bijna elk onderdeel door eigen vakmensen wordt klaarge maakt. Jammer, dat het aantal wer kelijke vakmensen steeds minder dreigt te worden! Voor jongens en mannen, bij wie de handen niet ver keerd zitten, ligt hier in verschillen de branches 'n goed stuk brood. Or ders voor koelkasten, vitrines, fri- gidaires enzovoort zijn er genoeg. Het is aardig te weten, dat Philips te Eindhoven hier grote koelkasten laat verbouwen, zodat men kan zien, wat de inhoud er van is. Van bijna onverkoopbaar worden deze koel kasten hier zo verbouwd, dat ze grif van Re hand gaan. Ten slotte bracht de boot ons, tij dens een mals zomerregentje, naar De Jong's Machinefabriek, waar men zich vooral toelegt op betonmolens en bouwlieren. Ook hier lichtte men het gezelschap op uitstekende wijze voor, waarbij tal van leken-ogen werden geopend voor het interessan te van deze industrie. Men werkt er op tarief en het bleek, dat de werk nemers dit stelsel hier ten zeerste waarderen. Er wordt hier nogal veel voor de export gewerkt, al blijft het leeuenaandeel van het gefabriceer de in eigen land. Er stond gisteren juist een aantal betonmolens voor Sumatra klaar .Ook in dit bedrijf ziet men verlangend uit naar uitbrei ding van het aantal vakmensen. Zo juist spraken wij over waar dering. Wij hebben gistermiddag verschillende malen waardering ho ren uitspreken. Wij kunnen daar nu niet al te diep op ingaan, gezien het verzoek, deze materie bescheiden te behandelen. Maar het deed ons toch goed, te vernemen van waardering van werkgevers voor werknemers envan werknemers voor werk gevers. Dat zijn goede en blijde te kenen, zoals de dag van gisteren voor de opvarenden van de „Hoop op Welvaart" een goede en blijde dag was. BOSKOOP AANBESTEDING LABORATORIUM TUINBOUWONDERZOEK. B. en W. van Boskoop hebben aan besteed het bouwen van een labora torium voor Tuinbouwkundig Onder zoek aan de Valkenburgerlaan. Er waren 10 biljetten binnengekomen. Inschrijvingen als volgt: Comb. Kra nenburg, Bodegraven, v. d. Kooy en v. d. Broek te Boskoop 115.750, C. Verwey en Zn., Bskoop 116.100; S. Tromp te Alphen aan den Rijn ƒ117.400,Bouw Mij. Woerden N.V. Woerden 119.700,J. Tervoort Hilversum f 123.300,Fa. Bontebal, Zevenhuizen f 124.000,Fa. Vink en Zn., Moordrecht 130.337,—; L. Ver meer en Zn., Moordrecht 130.800, Fa. P. Rehorst, Waddinxv. 131.200; N.V. Aannemings Mij. „Gouda" 132.200,—. De begroting was f 131.000,De gunning volgt later. Gemeenteraad. Dc Raad van deze gemeente zal Donderdagavond te 8 uur in openbare vergadering bijeen komen ten gemeentehuize. Veilig Verkeersweek. Het be stuur van de afd. Boskoop van „Vei lig verkeer" heeft haar programma voor de week van 29 Juni tot 4 Juli met enige aantrekkelijikheden uitge breid. Naast de puzzleritten e.a. zal ook de aandacht worden besteed aan de jeugd ten opzichte van Veilig Verkeer, o.m. een opstel-wedstrijd voor de leerlingen van de hoogste klassen. Men verwacht hiervan een massale deelname van de jeugd, te meer daar yoor de beste opstellen Naar 't Rietveld. Op volle toeren ging het hierna naar het Rietveld, het grote doel van de voormiddag. De schipper zette 'm op, want de dag zou nog heel wat vragen van de varensgezellen. Bij de Rietveldse molen moest wor den geschut en van die gelegenheid liet burgemeester Den Hollander ons gebruik maken, uit te stappen. We waren een belangrijk punt genaderd: het uiteinde van het pad van Lang- hout. Als de weg naar het Rietveld er nog eens komt, zal hij hier mis schien afbuigen naar de Voorweg. Misschien ook bij het pad van Mou nts. Daarna zijn we dan, wat stil, het Rietveld doorgevaren, helemaal tot Alphens grondgebied. Wat stil, schreven we, en wat er gezegd werd, sloeg maar op de schoonheid van de natuur, op en rond deze verzame ling eilandjes. Of op de wijze, waar op men zich hier moet verplaatsen. Op de wonderlijke, de wonder-mooie wereld hier. Dan was het een in het groen weggedoken huisje dat de aandacht vroeg, dan de vele witte waterlelies en de gele lissen, of een paar zwa nen met wel zes of zeven jongen. Bij „Klaasje" roeide de postbode zijn brieven en zijn fiets over het water. Hij had bij haar natuurlijk koffie gedronken, want dat doet iedereen. Een grote schuit met hooi werd voortgetrokken door een klein roeibootje. Het is daar een wereld op zichzelf, dat Rietveld. Moet dat allemaal veranderen door de aanleg van een harde *veg? Wat zouden er dan veel sloten moeten worden gedempt of overkluisd. Wat zouden er veel van die Rietveldse voortuintjes moeten sneuvelen. En heel veel, idyllische plekjes, die door geen andere zijn te vervangen. De gedachte kwam bij ons op: men be denke zich wel driemaal. Maar we laten de beslissing graag over aan de vroede Hazerswoudse vaderen. Ook tot ons spreken de beelden van schoolkinderen, die el ke morgen, weer of geen weer, per roeiboot naar de weg moeten; van hardwerkende boeren die nu letter lijk alles per schuit moeten vervoe ren. Die beelden spreken tot de be woners van het Rietveld natuurlijk nog veel sterker, vooral in de win ter! En blijkbaar toch weer niet zó sterk, dat allen gul hun portemon- naie gaan openen voor een mogelij ke weg. j Klein Giethoorn. In de uitspanning Klein Giethoorn, de naam is heel toepasselijk, heb ben de raadsleden hun wat stijf ge worden benen tot nieuw en jong le ven gebracht, onder aanvuring van de burgemeester. Van ernstige on gevallen hebben we niets gemerkt. Dat bleek trouwens ook wel bij de maaltijd in de open lucht, die alle eer werd aangedaan. Ook dit onder deel van het programma verliep in de beste sfeer, de sfeer die de hele dag kenmerkte en waarvan we gaar ne gewag maken. Hoge Rijndijk. Door de Oostvaart stuurde de bur gemeester zelf de „Hoop op Wel vaart" naar de Oude Rijn, nadat we door het schutten vele meters op hoger peil waren gekomen. De Ge- remolen werd gepasseerd en de oude wipmolen van de Hoornse polder, waarvan verteld wordt dat hij naar het Openluchtmuseum te Arnhem zal verhuizen. Die Hoornse polder is maar een erwt naast de grote ka Het gezelschap aan de openlucht- maaltijd. toto v. d. Horst. ALPHEN AAN DEN RIJN KONINGIN JULIANA-BRUG Van het secretariaat van H. M. de Koningin is bericht ontvangen, dat H. M. er in heeft toegestemd, dat de gemeentelijke brug over de Rijn de naam zal dragen van „Koningin Ju- lianabrug". N. a. v. een desbetreffende infor matie van het raadslid Ph. H. Ro gaar, waarom de bebouwing van de aan de fa. Van Wieringen afgestane gronden op de hoek Pieter Doelman- straatJulianastraat, nog geen aan vang heeft genomen, delen B. en W. het volgende mee: op 19 Febr. 1953 kwam de aanvrage van de fa. bin nen voor het bebouwen van de aan haar, ingevolge raadsbesluit van 25 Aug. 1952 af te stane grond. De stuk ken waren niet geheel volledig. Op 31 Maart werden de ontbrekende bescheiden van de architect ontvan gen. Op 11 April kon de rijkswater staat met de bouwaanvrage in ken nis worden gesteld. Deze berichtte 8 Mei zijn goedkeuring. De vex-gun- ning door B. en W. werd 19 Mei verleend. De stagnatie houdt geen verband met het nog niet vastge stelde bebouwingsplan van genoem de straat. GEEN VERHOGING GASPRIJZEN B. en W. delen de raad mee, dat zij met Leiden een overeenkomst hebben gesloten inzake levering en gros van gas aan onze gemeente. Op grond van het advies van de wnd. dir. der water- en lichtbedrij ven hebben B. en W. afgezien van verhoging van de gastarieven, waar toe van hogerhand de mogelijkheid wel was geopend. Standplaatsen Avifauna. Voor het seizoen 1953 zullen B. en W. de verpachting van standplaatsen bij „Avifauna" niet bevorderen. Het zwembad. B. en W. stellen voor het nadelig saldo van Alphen Zwembad over 1952 ad f 1610,47 voor rekening van de gemeente te nemen. Zilveren jubileum. Gisteren herdacht de heer E. Boender de dag, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad by de Motorenfabriek De Industrie van D. en Joh. Boot N.V., alhier. Op 17-jarige leeftijd deed hij zijn intrede in genoemd bedrijf. Al spoe dig bleek, na geplaatst te zijn in de waardevolle boekwerken beschikbaar worden gesteld. Een andere attractie is wel de verkeers-maquette, welke in een etalage in het centrum van de gemeente zal worden opgesteld. Voor deze maquette zal veel be langstelling aan de dag worden ge legd, want de vervaardiger hiervan heeft vele verkeersfouten aange bracht. Aan het puibliek is nu de taak al de fouten, die er aan kleven op te sporen en te noteren. Ook in dit geval worden de juiste oplossin gen met mooie prijzen beloond. De Boskoopse betalingsweek wordt er een met veel attracties, en tenvolle gebaseerd op het nut van Veilig Verkeer. Met bromfiets te water. Mevr. Verwaay wonende in De Biezen zou de bromfiets van haar zoon eens pro beren. Een 9ucces is deze rit echter niet geworden, want van de wijs ge bracht door de voor haar grote snel heid, geraakte zij met de brommer achter in De Biezen in moeilijkheden, met als gevolg dat zij op topsnelheid met haar rijwiel de Biezen/brug ver liet om een toevlucht te zoeken in de wetering. Stellig zou het met mevr. Verwaay slecht afgelopen zijn wanneer het ongeval niet was opge merkt door een zoon van de ter plaatse wonende heer Looman. Met gebruikmaking van een schouw slaag de hij er in mevr. V. die half in het water lag, uit haar netelige positie te verlossen, wat geenszins een ge makkelijke opgave bleek, omdat de dame in kwestie met haar linkerbeen aan de bromfiets vastzat. Na de red ding werd de drenkelinge by de fam. Van Eek van droge kleren voorzien, waarna zij huiswaarts trok om in eigen kring vergetelheid te zoeken van de nare bromfietsbelevenissen. afd. bankwerkerij, dat hij er een eer in stelde een goed stuk werk af te leveren. Na de eerste jaren van scholing kon hem dan ook het meer fijnere bankwerk geheel toever trouwd worden. Veel jonge krachten zijn onder zijn oog het vak aange leerd. Verantwoordelijkheidsgevoel is één van zijn goede eigenschappen en hij laat niet na dit onder zijn collega's te propageren. Op de dag kwam de directie hem fefieiteren en werden woorden van waardering voor zijn werk tot hem gericht, ge paard gaande met de overhandiging van een enveloppe met inhoud. 's Avonds ontving hij bezoek van collega's die bij hun felicitaties ook een geschenk van het personeel in enveloppe overhandigden. Koeien in de tuin. Een 19-tal koeien van de veehouder v. M. aan de Toegangsweg verbraken gisteren de landafscheiding en trokken het tuinland op van de kwekerij van de fa. v. d. Visser en Co aan de Groe- Toelatingscxamen voor Clir. Ly ceum. Voor het toelatingsexamen voor het Christelijk Lyceum alhier zijn de navolgende leerlingen ge slaagd Johannes van Aalst en Eliza beth v. d.Akker, beide te Koude kerk; C. O. Begemans, Dina R. Booij, Adriaantje Bulk, A. van Dijk, Eliza beth N. Goedhart, Johannes S. de Graaf, J. W. Groenheide, Adriana H. Hooijer, Maria Huijsson, Cornelus van Klaveren, A. van Kooten, Hen- drika G. Lammers, Jacoba A. v. d. Meent, Rijka C. Nagtegaal, Arie Noomen, Hendrik Oudshoorn, W. M. de Pijper, C. de Ronde, Johannes M. Samsom, Dina A. Streefkerk, Geert J. Thomas, J. C- Verkerk, Theresia M. v. d. Vliet, Theodora A. v. d. Vliet, C. N. Vroege, Q. G. v. Woer- dekom, allen te Alphen aan den Rijn; D. Blanken, Johannes A. Has sefras, zeide te Hazerswoude, Anna Irene v. d. Boon, D. van Dam, R. Damman, Margaretha J. C. v. d. Giesen. Gerardus L. Hoogendoorn, C. Müller, Wilhelmus G. Noordhoek, Bernardina J. op 't Land, Cornelia T. Oskam, Hilda J. R. Veerman, P. Th. Spijker en F. Wielinga, alle te Bodegraven; Jan v. d. Bijl te Oude- Wetering; C. C. Klerx te Lexmond; Gerdina Koetsier te Boskoop; Cora A. Merkens te Nieuwkoop; Elizabeth Rijkaard en Jannetta A. Wagenaar te Zwammerdam; H. M. Zaalberg te Zoeterwoude. Twee leerlingen moes ten worden afgewezen. HAARLEMMERMEER Geb.: Hieronymus z. v. H. B. van Gellekoro en C. Hoogland; Peter Jan z. v. J. de Vries en J. G. Grimm; Petronella Theodora d. v. P. C. Bus en M J. A. v. d. Kroon; Robert John J. Hekel en J. F. Lingeman; Gerrit z. v, A. Roelofsen en F. M. Blaset; Antonie Jocobus Maria d. v. J. H. de Boer en J. Teeuwen; Jere- mise Wilhelmus z. v. G. van Leeu wen en H. J. Wesselius; Petronella d. v. I. L. van Eenennaam en M. J. der Maden; Petronella Maria d. v. F. Mesman en C. Warmerdam; Anne v. B. Joustra en H. Sportel; Cor nells Simon z. v. P. van den Berg en C. Vos; Pieter Jan Cornelis z .v. D. Zaal en H. Kerzaan; Jan z. v. P. de Berg en T. van der Wolf; Hendrik Daniël z. v. H. A. Kostering en A. Winkel; Jacqueline Margaretha d. v. J. Bos en M. Bouwmeester. Ondertr.: J. H. Sparnaaij, 27 j. en D. v. d. Galiën, 27j.; C. Raams, 24 j. en W. A. d. Waal, 21 j.; W. L. van der Aar, 33 j. en J. Rusman. 29 j.; F. J. Verberne, 22 j. en G. E. R. Mus- kee, 17 j.; K. Roos, 26 j. en M. van Vuuren, 26 j.; J. Monster, 27 j. en C J. van Oeveren, 23 jaar. Getr.: J. P. Rentenaar, 25 j. en K. Groen, 22 j.; A. Wies, 26 j. en E. A. Scheurwater, 29 j.; A. van Loon, 58 j. en M- L. Veen, 48 j.; W. N. Wenvpe, 28 j. en C. H. Mesman, 22 j.; Th. J. v. Alphen, 23 j. en C. M. J. Dobbelaar 19 j.; A. in 't Velt, 32 j. en W. J. Philippo, 23 jaar. Overl.: A. Komen, echtg. van: K. Elenbaas, 82 j.; J. Ramkema echtg. van: M. Boogaard, 73 j.; J. Abraham ten Klei echtg. van: J. R. Wijnands, 65 jaar. NOORD WTTK Noordwijkse Rij- en Jachtvereni- ging. Door de Noordwijkse Rij en Jachtvereniging wordt sinds ge ruime tijd gezocht naar een terrein dat geschikt is als oefenterrein voor de leden en waarop jaarlijks in het seizoen een Ruiterfeest kan worden gehouden. B. en W. stellen thans voor genoemde vereniging ter be schikking te stellen een del, gelegen op het voormalig Golfterrein en de huur hiervoor te bepalen op 150 per jaar. Kareol". Bij de stukken voor de raadsvergadering hebben B. en W. een plan ingediend voor de ver bouw van „Kareol" voor inrichting tot politiebureau, alsmede een ra ming van de hiermede verband hou dende kosten en van de kosten we gens uitgesteld onderhoud. Bij dit plan is het de uitdrukkelijke bedoe ling het pand te gebruiken zoals het er staat; van enige bijbouw is geen sprake. De totale kosten worden ge raamd op 28.700.In deze ra ming is niet inbegrepen de inrich tingskosten, zodat voor de stoffering en meubilering t.z.t. nog een crcdiet zal moeten worden uitgetrokken. Calorama-woningen. De 54 in het bouwplan „Calorama" in aan bouw zijnde kleine woningen nade ren thans hun voltooiing. Het betreft 22 woningen aan de Leydtwech, 22 aan de Kersenstraat en 10 aan de Meidoornstraat. De huur van deze woningen is bij beschikking van dc Minister van Wederopbouw voorlo pig vastgesteld op 7.50 per week, exclusief de kosten van waterver bruik. Blijkens mededeling van het Ministerie is de huur (voorlopig) op een hoger bedrag vastgesteld dan door B. en W. was berekend, om te voorkomen dat bij een eventuele stijging van de bouwkosten tot huurverhoging moet worden over gegaan. Nu de door de Minister vastgestelde voorlopige huur aan de zeer veilige kant is, is het niet uit gesloten dat de huur na het bekend worden van definitieve bouwkosten, iets kan worden verlaagd en in elk geval is het vrijwel zeker, dat de toekomstige huurders straks niet met een nog hogere huur behoeven te worden belast. KATWIJK Geslaagd. Voor het politiediplo- ma met aantekening slaagde de heer J. Vording alhier. De heer J. Parle- vliet slaagde te Den Haag voor het diploma detaillist voor goud- en zil verwerken. Te Den Haag slaagde voor het diploma gezel van het herenkep- persvak de heer J. Dijkhuizen alhier. Voor het E.H.B.O.-examen slaagden uit Katwijk aan' den Rijn H. v. d. Horst, J. Schoneveld, G. de Vries en C. van der Kwaak. Uit Katwijk aan Zee de dames P. Ouwehand, C. van Duyn en J. van Duyn. NOORDWIJKERHOUT PersonaUa. T. de Jong slaagde te Haarlem aan het R.K. Lyceum voor meisjes „Sancta Maria" voor 't examen gymnasium B. De heer G. Jonker, technisch ambtenaar bij het bureau gemeente werken, alhier, gaat een betrekking aanvaarden bij het architectenbureau de Rouville-de Meurse, te 's Gra- venhage. WASSENAAR A.s. Zondag gaat het bestuur van Karholiek Tnuisfront in de St. Wil- librordusparochie een donateurs actie voeren. Onder alle H. H. Mis sen in de St. Willibrorduskerk zal ALLEEN BIJ ONSTEKOOP EN BIJ NIEMAND ANDERS Rood en groen DEKENOVERTREK, 140, 160 en 180 breed vanaf 2.95 p. meter KAPTEIN, Vliet 53, Rijnsburg (Advertentie) door aalmoezenier Laurent gespro ken worden over het werk van Thuisfront. Aan de uitgang van de kerk zullen aanmeldingsformulieren worden uitgereikt, die in de loop van de volgende week huis aan huis zul len worden opgehaald. Na de Hoogmis van kwart voor 9 hoopt het bestuur van Thuisfront alle parochianen van St. Willibror- rus, die thans in werkelyke dienst zijn, te verenigen aan een gezamen lijk ontbijt in het Patronaatsgebouw. Militairen van deze parochie wordt in verband daarmee verzocht zich aan te melden Adriaan Pauwstraat 14, tel. 2909 of Dr. Leydsstraat 3. tel. 2777. ZOETERMEER Junioren-tournooi DSO. - Zater dagmiddag werd een aanvang ge maakt met het junioren-tournooi van DSO. Deze middag kwamen eerst de 4e klassers en de pupillen aan bod. Als mede-tegenstanders van DSO (D) fungeerden Scheveningen, De Jagers en RVC. Na spannende en sportieve wedstrijden die 2x10 minuten duur den kwam DSO (D) in haar afdeling als eerste aan; 2e werd Scheveningen 3e De Jagers en 4e RVC. Bij de pu pillen wisten de Scheveningse pupil len de eerste prijs te behalen, DSO- pupillen werden 2e, RVC 3e en De Jagers 4e. Zaterdagmiddag a.s. komen de B- en C-klassers aan de beurt. Zaterdagavond speelde DSO 1 in Zoeterwoude voor het comité ouden van dagen van Zoeterwoude tegen de 4e klassers DOCOS uit Leiden. DSO was over alle linies sterker dan DO COS. Met de rust had DSO reeds een 30 voorsprong. Ook na de rust bleef DSO het beste van het spel behouden. DOCOS, dat nu wel iets meer tegen stand bood, kon toch niet verhinde ren dat DSO met 50 voor kwam te staan. Hiermede kwam DSO ini het bezit van de uitgeloofde beker. DSO Te? gelegenheid van het behalen van het' kampioenschap door twee DSO junioren elftallen werd hun door de junioren commis sie een feestavond aangeboden. Van de zijde van de ouders, leden en junioren zelf bestond grote be langstelling. Het gezelschap „De Ma- luka Hawaixans" uit Boskoop, dat deze winter op feestavonden vele successen boekteheeft ook deze avond op buitengewoon goede wijze verzorgd. Tijdens de pauze werden de kampioenen toegesproken door de voorzitter, de heer Kampschmidt, die toezegde, dat eerstdaags de fiet sen van deze junioren getooid zullen worden met een DSO-vlaggetje. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). DIABETICUS TOCH DIRECTEUR. Het ambtenarengerecht in Arnhem heeft het besluit van B. en W. van Den Bosch, waarbij de benoeming van de heer A. A. F. Leenaerts tot directeur van de gemeentelijke dienst van Sociale Zaken ongedaan werd gemaakt, nietig verklaard. De heer Leenaerts, thans nog ad junct-directeur van het Gew. Ar beidsbureau in Nijmegen, was door de Bossche gemeenteraad benoemd onder voorwaarde, dat hij medisch voor deze functie geschikt zou wor den verklaard. Hoewel de heer Leenaerts, die reeds 20 jaar aan suikerziekte lijdt, 27 jaar tot volle tevredenheid in overheidsdienst heeft gewerkt, werd hij door deskundigen niet onvoor waardelijk geschikt geacht. B. en W. maakten de benoeming daarom on gedaan. De heer Leenaerts protesteerde daartegen bij het Ambtenarenge recht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Juni. Varkens. Aanvoer 361 vette varkens. Zware 188190, lichte 182186, zouters 170—180, zeugen 160—170. Handel vrij goed, enkele hoger, afloop min der. Bovendien 13 nuchtere kalve ren 3545. BODEGRAVEN, 23 Juni. Kaas. Aanvoer: 184 partijen. Notering: le soort ƒ2.152.20, 2e soort ƒ2.05 2.14, extra ƒ2.38. Handel kalm. ROTTERDAM, 23 Juni. Vee. Aanvoer 3381 stuks; 375 vette koeien, 797 (204) gebruiksvee, 160 vette kal veren, 100 (40) graskalveren, 846 nuchtere kalveren, 147 varkens, 356 biggen, 135 paarden, 46 veulens, 111 schapen. 281 lammeren, 27 geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 2.90 2.95, 2e kw. 2.74—2.84, 3e kw. 2.40— 2.60; vette kalveren le kw. 2.50 2.60, 2e kw. 2.40—2.50, 3e kw. 2.20— 2.46; graskalveren 360300—225; nuchtere kalveren 534843; big gen 534640; slachtpaarden le kw. 1.90, 2c kw. 1.80, 3e kw. 1.70; schapen 12010090; lammeren 1009070; weidelammeren 70 60—45; kalfkoeicn f 1125—950—840; melkkoeien 1125950840; vare- koeien f 775680620; vaarzen 825—750—650; pinken f 525—460— 380. Overzicht: vette koeien aanvoer kleiner, handel traag, vooral niet hoger in prijs; vette kalveren aan voer gewoon, handel tamelijk, prij zen als vorige week; graskalveren aanvoer kleiner, handel kalm, prij zen als vorige week; nuchtere kalve ren aanvoer minder, handel stroef, prijzen iets lager; biggen aanvoer korter, handel lui, prijzen iets la ger; slachtpaarden aanvoer als vo rige week. handel stil, prijzen met moeite te handhaven; schapen aan voer als vorige week, handel tame lijk, prijzen als vorige week; lam meren aanvper als vorige week, han del tamelijk, prijzen als vorige week; weidelammeren aanvoer korter, han del tamelijk, prijzen als vorige week; kalfkoeien aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen als vorige week; melk koeien aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen als vorige week; varekoeicn aanvoer minder, handel stil, pryzen vooral niet hoger; vaarzen aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vo rige week; pinken aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vorige week; geiten aanvoer kleiner, han del kalm. prijzen als vorige week. R'VEEN, 22 Juni. Bloemenveiling. Esther Read 313, Wirral's Supreme 1141, Irissen 58, Scabiosa 1822, Campanula 633. Colvilleis 1138, Ixia's 68, Bruidsanjers 37, Vio lieren 10-34, Duizendschoon 310, Alstroemena 1020 per bos. Anjers 47 p. st. Groente. Aardbeien 3147, idem afw. 1932, framboosaard beien 4958 p. 2y, ons doos. Krop sla 2.503.80, Bloemkool 817, Bos- peen 814, nieuwe aardappelen 18 20, Peulen I 4.107.80, idem II 1.803.60, Rijsdopcrwten 3946, Capucijnres 3342, Tuinbonen 24 28, Kassnijbonen 125140, idem stek 6590, Augurken D 6388, per 100. TER AAR, 22 Juni. Groente. Peulen 3.405.60, idem B. 1.80-- 3.20, doppers 3.80—4.50 idem II 2.70 3.10, capdöppers 3.704.40, tuin bonen 2.402.80, alles per 10 kg. Kas snijbonen 11.35, idem stek 0.65 0.85, stamprinsenboneJ> 1.50—1.60. tomaten A 1.05—>-TO, idem B 1.10 —L-95, hrêfn C. 0.80—0.90, idem CC 0.55, and vie 0.0600.07, waspeen 0.160.19, idem stek 0.11,, nieuwe aardappelen 0.220.24, idem kriel 0.150.18, sjalotten 0.150.15, kro ten 0.07, rebarber 0.160.17, aard appelen 0.09, postelein 0.160.17, alles per kg. Sla I 3.004.30, id. II 2 503.00 per 100 stuks.- bloemkool 0 080.15, komkommers 0.150.29 per stuk. bospeen 0.130.20. idem stek 0.09 boskroten 0.070.09 per bos. Aardbeien 0.300.81 per doos je, aardbeien per slof 1.40. Augur ken: D 0.85. id. CD 0.30, id. E 0.22 alles per kg. VINKEVEEN, 22 Juni. Groente. Komkommers 1337, Bloemkool 89. Sla 24 ct. per stuk. Poste lein 1821, Tuinbonen 2125, Dop erwten 3446, Peulen 31—79, Andij vie 69, Spinazie 1023, Stambonen 122124, Kassnijbonen 106130, Waspeen 2428, Uien 1618, To maten 70104 ct. per kg. Peen 11 23 ct., Radijs 6 ct. per bos. Aard beien 5974 ct. per y? kg.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3