De vrouwenmoordenaar Christie voor de rechtbank „DeTulp" adviseerde géén uitbreiding van areaal DINSDAG 23 JUNI 1953 EE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGTBrA 2 Verdediger wil krankzinnigheid aantonen was Christie getuige. Tijdens de be handeling van de zaak werd de idee geopperd, dat Christie meer van de moord afwist, dan hij zeide, aldus werd op de zitting van Maandag door hoofdinspecteur Griffin op een vraag van Curtis-Bennett medege deeld. Hoewel Christie thans alleen de moord op zijn vrouw ten laste is ge legd, verzocht Curtis-Bennett ook bewijsmateriaal aan te voeren betref fende de dood van de drie andere vrouwen om aan te kunnen tonen, dat Christie krankzinnig is. In de „Old Bailey" het centrale gerechtshof te Londen, is Maandag het proces geopend tegen de 55-ja- rige Londense klerk John Halliday Reginald Christie, die er van wordt beschuldigd vier vrouwen te hebben vermoord. Thans wordt hem alleen de moord op zijn vrouw Ethif ten laste ge legd, wier stoffelijke resten onder de vloer van Christie's woning op Ril- lington Place nummer 10 in Notting- hill, een noordelijke voorstad van Londen, werden gevonden, kort na dat men in een kast in het souter rain de lijken van drie jonge vrou wen had ontdekt. Men verwacht, dat het proces vier dagen zal duren. Indien Christie van de moord op zijn echtgenote wordt vrijgesproken, kan hij nog berecht worden wegens de dood van de drie andere vrouwen. De verdachte verklaarde onschul dig te zijn aan het ten laste gelegde. De procureur-generaal, sir Lionel Heald, verzocht de twaalf leden van de jury, onder wie drie vrouwen, zich geheel los te maken van het geen reeds over deze zaak is gezegd en geschreven en zich te bepalen tot «U moord, die Christie thans ten iteste wordt gelegd. Sir Lionel was van oordeel, dat de jury op grond van de feiten niet anders kan doen dan Christie schuldig verklaren aan moord met voorbedachte rade. Bij de behandeling van deze zaak heeft de verdediger van Christie, Curtis-Bennett, Maandag bij het cen trale Londense Gerecht de moord op mevrouw Evans en haar dochtertje van veertien maanden in verband gebracht met Christie, die beschul digd wordt van moord op vier vrou wen. Op de huidige zitting wordt hem alleen de moord op zijn vrouw Ethel ten laste gelegd. De lijken van mevrouw Evans en haar dochtertje Geraldine werden op 2 Desember 1949 gevonden in het perceel Rillington Place 10 waar Christie woonde en waar men de lij ken van de vier vrouwen die hij zou hebben gedood, aantrof. De echtgenote van mevrouw Evans werd schuldig verklaard aan moord op zijn vrouw en doch tertje. Hij werd terechtgesteld. Bij de behandeling van de zaak Evans MAN ZAG ZIJN VROUW EN ZEVEN KINDEREN VERDRINKEN De 33-jarige Maurice Corryn uit Gent heeft Zondag zijn vrouw en zeven kinderen zien verdrinken'. Hij keerde Zondagavond per auto terug van zee met zijn 28-jarige vrouwen hun zeven kinderen. Bij Mariakerke maakte de wagen plotseling een gro te bocht en kwam in het kanaal GentBrugge terecht. Twee burgewachters, die het onge val hadden zien gebeuren sprongen onmiddellijk in het water, Corryn kon zelf uit de auto komen en een der burgewachters slaagde erin een der kinderen te redden, doch dit is later in het ziekenhuis overleden. Men slaagde er niet in de vrouw en de zes andere kinderen uit de wagen te halen, zodat deze jammer lijk verdronken. PRIESTERS IN CHINA GEARRESTEERD Volgens een woordvoerder der Katholieke Kerk te Hongkong heeft de communistisch-Chinese politie in de Noordelijke havenstad Tiensin 10 Katholieke priesters en te Sjanhai eenzplfde aantal geestelijke aange houden. De woordvoerder was van mening, dat de houding van communistisch China tegenover de Katholieke Kerk vijandiger wordt. Hij sprak van „talrijke arrestaties en beschul- ligingen in een lastercompagne te gen de Kerk". Volgens uit Sjanhai ontvangen brieven zijn op 15 Juni een Chinese, twee Franse en een aantal Ameri kaanse geestelijken aangehouden. ERNSTIGE OVERSTROMINGEN IN ZUID-CHINA De Zuidchinese Provincie is in de tweede helft van Mei door de ergste overstromingen sedert twintig jaar getroffen, waardoor 40.000 hectaren land werden overspoeld en 84 perso nen om het leven kwamen, aldus blijkt uitberichten in het te Hong kong ontvangen Pekingse „Volks dagblad". 42 van de 72 districten in Hoenan, een gebied met rijke rijstvelden, werd overstroomd. Meer dan 900 dij ken waren bezweken. China was dit jaar reeds getroffen door een grote droogte, zware stormen, bosbranden en sprinkhanenplagen, waardoor ernstige schade werd toegebracht aan de oogst en hongersnood werd ver oorzaakt. Pinay denkt nog even na Antoine Pinay. die Zondag werd aangezocht om een Franse regering te vormen, zal president Auriol in de loop van vandaag meedelen, of hij de opdracht aanvaardt. Hij had gehoopt Maandagavond een besluit te kunnen nemen, doch hij wil wachten op het definitieve standpunt van de partijen in de Na tionale Vergadering ten aanzien van het program op lange termijn, dat hij Maandag met leiders der partij- fracties besprak. Naar-verluidt zal Pinay aanvaar ding van de opdracht laten afhangen van een definitieve toezegging van steun door de groepen die hem een stabiele meerderheid kunnen geven. Deze belofte scheen Maandagavond zeer moeilijk te verkrijgen. De notering van de Franse frank is vandaag op de niet-officiële markt verbeterd. Oorzaak hiervan was de verwach ting, dat Antoine Pinay zich bereid zou verklaren te trachten de goed keuring van de Nationale Vergade ring te verkrijgen als,, Aangewezen minister-president". Kasteel Well zal worden aan gekocht door de stichting Sancta Maria te Meerssen om te dienen als vormingscentrum. De Gedeputeerde Staten van Limburg willen f 10.000 bijdragen ter dekking van de on kosten. Betere verstandhouding tussen Engeland en Egypte Premier Mohammed Ali van Pa kistan heeft gisteren te Cairo na een onderhoud met president Naguib verklaard, dat de vooruitzichten voor een oplossing van het Engels-Egyp tische geschil over' de Suez-kanaal- zone „beter dan ooit waren". Generaal Naguib voerde een „zeer bevredigende' bespreking van twee uur met de Pakistaanse premier, en diens minister van Buitenlandse Za ken, Sir Zafroellah Khan. Vandaag zal Naguib besprekingen voeren met premier Nehroe van In dia. die evenals de Pakistaanse staatslieden, in Cairo verblijft op de thuisreis, na in Londen de kroning en de conferentie van premiers van het Britse gemenebest te hebben bij gewoond. Premier Senanajake van Ceylon verklaarde Maandag te Bombay dat de premiers van het Gemenebest te Londen tot de slotsom waren geko men, dat bij pogingen om de Kanaal bases in stand te houden in ieder geval de souvereiniteit van Egypte over het gebied diende te worden erkend. De reisbeperkingen in Sovjet Unie verzacht De Sovjet-regering heeft Maandag avond aan alle ambassades in Mos kou een nota gezonden, waarin wordt meegedeeld, dat de beperkinggen op het reizen voor buitenlanders in grote gebieden van Europees-Rus land, Wit-Rusland, de Oekraine, de Kaukasaus en Centraal-Azië zijn verzacht. De beperkingen buiten het gebied van veertig km. rondom Moskou zullen gehandhaafd blijven, maar er binnen zijn een aantal beperkingen opgeheven, met name bij de westelij ke toegangen tot de stad. OVEREENKOMST INZAKE DE CHINESE NATIONALISTEN IN BIRMA In een commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van de V.S., Bir ma, Thailand en Nationalistisch Chi na, is overeenstemming bereikt over de evacuatie van de Nationalistisch- Chinese troepen in Birma. De com missie is sinds 22 Mei te Bangkok bijeen. De militairen van de Kwo-Min- Tang in Noord-Oost-Birma zullen per vliegtuig naar Thailand worden overgebracht en vandaar naar For mosa gaan. Troepen in andere delen van Birma zullen over land naar Bangkok reizen en dan per vlieg tuig naar Taipeh worden gebracht. Tulpenkwekers praatten vakbelangen door Het tulpenseizoen belooft niet slecht te worden Want hoewei de handel op het moment stroef is, zijn er nog geen orders tegen lage prij zen afgesloten. En daar is ook geen reden voor. Ik geloof, dat de tulpen dit jaar beter te plaatsen zullen zijn dan in het afgelopen seizoen. Dat zei de heer G. v. d. Marei gisteren op een ledenvergadering van „De Tulp" die in het Krelagehuis te Haarlem werd gehouden. Ondanks dit enigszins optimistische geluid dat de heer v. d. Marei liet horen, waren er ook enige minder pleizierige dingen. Om 'te beginnen is de gezondheidstoestand nog niet wat deze wezen moet. En verder: toen het Bedrijfschap voor Sierteelt producten aan „De Tulp" enige we ken geleden het bestuur om advies vroeg in verband met het areaal uitbreiden of niet uitbreiden toen maakte men eens een sommetje. En de uitslag van dat sommetje was: het areaal niet uitbreiden Vorig jaar. was er nog altijd een surplus van 10 pet. en bovendien was er op de bestaande teeltbewijzen een uitplant geweest van 80 ha. De heer v. d. Marei, die in zijn openingswoord o.a. prof. Van Slog- teren, de technisch adviseur der vereniging, dr. Beijer van het Labo ratorium v. Bloembollenonderzoek, ir. Vlag, de Rijktuinsbouwconsulent te Lisse en de heer Krabbendam, de R.T.C. te Hoorn, welkom had ge heten, vertelde dat „De Tulp" vorig jaar de eerste stappen had gezet om tot een volwaardig product te kun nen komen. In opdracht van „De Tulp" had prof. Van Slogteren een brochure geschreven „Doeg ng be tere kwaliteit naar een grotere ex port", terwijl ook een inlichtingen dienst over temperatuur en regen- „DOOFSTOMME" PRAATTE. In Schiedam is de 29-jarige Haar lemmer J. M. aangehouden, die er de laatste drie jaar zijn beroep van maakte, in café's medeleven op te wekken met zijn lichamelijke gebre ken. Hij was, zoals hij duidelijk maakte, doofstom en liep mank. Zaterdagavond kwam hij in het café van S., die zich echter herinner de de man kort tevoren in een leven dig gesprek te hebben gezien op het station te Den Haag. Nadat de politie hem aan de tand had gevoeld, gaf de Haarlemmer toe gesimuleerd te hebben. Dat hij deze kunst aardig machtig was, bleek wel uit het feit, dat hy bij vorige gele genheden ook voor de politie zijn doofstom-zijn aannemelijk had ge maakt. val in het leven werd geroepne. Bo vendien is er eenu voorlichtingsfilm in de maak, waarvan scenario en draaiboek afkomstig zijn uit de brein der wetenschappelijke adviseurs. De secretaris der vereniging, de heer Voors, deelde mede, dat het le denaantal mede door het op gro te schaal verspreiden van bovenge noemde brochure steeg van 84f op 1086. Aan het vraagstuk der on zuiverheid van vele partijen heeft het bestuur grot*: aandacht geschon. ken. Men benoemde een studiecom missie onder leiding van prof. Van Slogteren, met de opdracht een vrij willige keuring te velde in het le ven te roepen voor soortechtheid, e.d. Reeds is een commissie van beoor deling gevormd, die op de zo nodig rayons-gewijze aangelegde proeftui nen de opgeplante monsters zal con troleren tijdens de groei- en bloei periode 1954. De heer v. d. Marei vertelde na dit verslag, dat de uitgifte van certifi caten met betrekking tot deze ring niet uitvoerbaar is gebleken. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Eggink of het mogelijk was, dat de Voorlichtingsdienst zittingdagen zou kunnen organiseren in de „rand gemeenten" opdat men daar het ont wikkelingsstadium zou knunen laten onderboeken. Medegedeeld werd, dat mep de bollen kan opsturen naar Lisse zowel raar de tuinbouw school als naar het laboratorium en ook naar de proefstations in Hoorn en Naaldwijk. Verder is de Voorlichtingsdienst niet ongenegen een dag te organiseren om de kwe kers de kunst te leren. Zo moeiliik is het niet. De heer v. d. Berg zag de classificatie der soorten graag gewij zigd in drie klassen: een voor de vroege tulpen, een voor de late en een voor de species. De heer v. d. Marei merkte hierbij op. dat de clas sificatie in het leven was geroepen om minder hard groeiende soorten in het sortiment te houden. Tussen de bedrijven door had men een bestuursverkiezing, waarbij de heren J. J. Boon en G. Timmer, plaats maakten voor de heren D. Jonker (Andijk) en A, Captein (Brcezand) terwijl in de onvervulde vacature van de heer Hoog de heer Nelis had vorig jaar voor zijn benoeming bedankt opnieuw de heer Th. Hoog (Haarlem) werd ge kozen. In de vacature mr. Roolvink (K. V.P.) heeft de voorzitter van het centraal stembureau benoemd ver klaard tot lid der Tweede Kamer: mej. mr. dr. J. C. H. H. de Vink te Utrecht. Werkloosheidsbestrijding Twintig millioen geblokkeerd De Regering heeft besloten van de negentig millioen, die zij had aange vraagd voor de uitvoering van open bare werken ter bestrijding van de werkloosheid twintig millioen gulden te blokkeren. Hierdoor wordt een gedeeltelijke compensatie verkregen van het infla toir effect der uitgaven, verband hou dend met de watersnood. Het is de bedoeling, deze twintig millioen niet te besteden, tenzij de ontwikkeling van de werkloosheid ini het najaar onverhoopt dermate ongunstig mocht worden, dat de resterendeizeventig millioen voor dit jaar beslist ontoe reikend zouden blijken. Van dit be drag zijn reeds ongeveer vijftig mil lioen gulden besteed. De prins opende zuivelcongres Met een geestige toespraak, die door de ruim tweeduizend gedele geerden uit 40 landen hartelijk werd toegejuicht, heeft Maandagmorgen in de Kurzaal prins Bernhard het 13e intern. zuivelcongres geopend. In zijn openingsrede merkte de Prins op, dat, waar op dit congres de belangen van de mensen vol doende in ogenschouw worden geno men, hij de belangen van de dieren, die niet minder van betekenis voor de zuivel zijn, naar voren wilde brengen. Grote bewondering verklaarde de Prins te hebben voor de samenwer king welke op zuivelgebied tussen alle groepen bestaat. Ook voor de wetenschappelijke onderzoekers had de Prins respect. Ten slotte vroeg de Prins nog aandacht voor de hier niet vertegenwoordigde groep van con sumenten in het bijzonder voor kin deren en babies. Boerderij in vlammen Zoontje speelde met vuur Gistermiddag omstreeks een uur is brand ontstaan in de groote boer derij aan de Oude Singel onder Jub- bega, nadat het vierjarig zoontje met lucifers had gespeeld. Direct nadat de brand was ont dekt, werden de brandweercorpsen van Heerenveen en Goredijk te hulp geroepen, doch toen deze arriveer den had het vuur zijn vernielend werk reeds verricht en stonden nog slechts geblakerde muurstukken overeind. Een klein gedeelte van de inboedel heeft men weten te redden. Een gelukkige omstandigheid was, dat de hooioogst nog voor het groot ste gedeelte op het veld stond. De boerderij was uit 1938 gebouwd op de plaats waar een vroegere even eens in vlammen was opgegaan. DODELIJKE VAL OP SLECHT RIJWIELPAD. De 39-jarige mevr. A. U. F. uit Den Dolder, moeder van drie kinde ren, is Zondagnacht omstreeks half- drie op de Paduaweg in Den Dolder zo ongelukkig gevallen, dat zij op slag dood moet zijn ge\yeest. Op weg naar huis werd zij door twee familieleden vergezeld. Door de slechte toestand van het rijwiel pad reed men achter elkaar. Plotse ling klonk een gil. Toen mevr. F. ver mist werd, gingen haar begeleiders zoeken. Zij vonden haar in een diepe kuil. De vrouw gaf geen tekenen van leven meer en een arts uit Den Dol der kon niet anders dan» de dood con stateren. Het slachtoffer had bij de val een halswervel gebroken. DE OVERVAL OP OVERSTE HARJONO De Hoge Raad heeft heden over eenkomstig de conclusie van de pro cureur-generaal verworpen de beroe pen van Meine Pot en F. A. Colson, die in verband met de vorig jaar plaats gehad hebbgnde overval op de overste Harjono, militair attaché van Indonesië, in hoger beroep door het gerechtshof te 's Gavenhage zijn veroordeeld, respectievelijk tot vier jaren en drie jaren gevangenis straf, beiden met aftrek van preven tieve hechtenis. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrikus Nicolaas, zn van J. J. Werkhoven en N. M. Waas dorp; Antonia Sibilla, dr van H. van Oosten en A. S. van der Kaay; Hele na Maria, dr van P. Dreef en A. van der Reijden; David, zn van D. Brandt en S. M. van Hoorn; Albert Hendrik zn van W. van Kampen en G. J. Oudshoorn; Elisabeth Susanna, dr van L. de Vos en G. Zandstra; Wi- cher Johan, zn van J. Pen en G. W. Kuiper; Hendrik Johannes, zn van J. van Duijvenbode en D. van Duijn; Elisabeth, dr van J. N. J. Waasdorp en J. P. Holleman. Overleden: G. Fallentijn, huisvr. van Smets, 40 jr; P. H. M. van der Poel, zoon 4 jr; A. Stolp, wed. van Hes, 81 jr; J. G. Wijfje, zoon 23 jr. H. Meijer, zoon 7 dagen. Gehuwd: G. J. Koek en P. A. Boon M. N. van Tol en A. ten Voorde; J. Ranselaar en L. Koekebakker; J. Kuijer en W. Stouten. LEIDERDORP Bromfiets contra twee rijwielen. Doordat mevr. K- Zaterdagmiddag, rijdende op een bromfiets, verzuim de richting aan te geven toen zij van de Hoofdstraat de Eikelaan in wilde rijden, reed een wielrijdster tegen haar aan waardoor beiden ten val kwamen. Een wielrijder komende van de tegengestelde kant kon het tweetal niet meer ontwijken en kwam eveneens ten val. Behoudens enige ontvellingen kwamen allen er goed af. Het rijwiel van de wielrijdster en de bromfiets werden vrij ernstig be schadigd en bleken niet meer berijd baar. De wielrijder kon zijn weg vervolgen daar zijn rijwiel slechts licht beschadigd was. Daar de brom fiets-eigenaresse verzekerd was, had de politie weinig moeite met de schaderegeling. Voetbal. A.s. Donderdagavond om 7.15 uur zal op het sportterrein aan de Hoogmadeseweg een voetbal wedstrijd plaats vinden tussen een Veteranenelftal van RCL en een elf tal van de Rijkspolitie uit Leiden. Zaterdag a.s. speelt RCL tegen Or. Groen voor de Zilveren Sleutels. Aanvang 7 uur. ZOETERWOUDE TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Met stralend zomerweer hebben de ouden van dagen gisteren de jaar lijkse uitgaansdag mogen genieten. Van de 153, die zich hadden opge geven, waren er 13 door ziekte of omstandigheden verhinderd te gaan en in 12 auto's en 4 autobussen ver trok de stoet te 10 uur vanaf het parochiehuis aan de Schenkelweg. De belangstelling was zeer groot. De tocht werd o.m. meegemaakt door burgemeester Smeets en mevr. Smeets Van Heel, deken D. Bont, pastoor G. J. Klaverweijden, ds. D. Postma, predikant der Herv. gemeente, dok ter Wijtbo Kortmann, de eerw. zus ters van Huize „Emmaus" en voorts de commissieleden, de wijkverpleeg ster zr. Hoogeveen, zr. Wessel. EH BO-ers en enige dames om te serve ren. De tocht ging via Voorschoten, Valkenburg door de prachtige lanen en parken van Wassenaar naar Sche- veningen alwaar in de grote strand tent van het Oranjehotel de eerste koffie met gebak geserveerd werd. 't Was heerlijk te zitten daar aan de zee, maar de tocht moest verder en ging langs de vissershaven door Den Haag naar het Westland om weer te verpozen in het restaurant „Ver burg" in Poeldijk,.waar een heerlijke lunch werd aangeboden. Aan deze feesttafel werd gesproken door burgemeester Smeets, die hulde en dank bracht aan allen die dit feest door organisatie en bijdragen weer mogelijk hebben gemaakt. Een heer lijke eenheid zal op deze dag door groeiende verwantschap weer de stemming verhogen, die steeds deze tocht zo genietelijk maakt. De oudste deelnemer, de 83-jarige heer C. van Meyden, ontvingt een fruitmand en de oudste deelneemster, mevr. Galan, een doos reukwerk en onder daverend apiplaus en een drie werf „Lang leve de commissie" werd uiting gegeven aan de blijde feest vreugde. In keurig uitgestippeld tijd-schema werd nu verder gereden door het Westland over Vlaardingen en Schie dam naar Rotterdam door de Maas tunnel heen en terug om dan aan te leggen in het schitterend gelegen café Bellevue op de Maasdijk met het prachtig uitzicht op de Maas. Hier begon het te regenen maar de terrassen waren zo groot dat allen achter de ramen de scheepvaart goed konden zien en o.m. ook „de Zuider kruis" zagen voorbij varen. Ook hier werd bij de koffie weer volop ge- tracteerd op versnaperingen en ro kerij en na dit zeer prettig en vro lijk verblijf ging de tocht verder langs de grote gebouwen, langs IJpenburg naar het „Hotel Drievliet". Inmiddels was het weer droog ge worden en werd er pret gemaakt in de grote speeltuin, waar de oude mannen auto's bestuurden zonder rij bewijs te hebben. Weer bijeen in de zalen voor (het gebruiken van ver frissingen sprak de burgemeester om namens de gasten van deze dag hartelyk te danken: het comité, de vele zaken die hebben bijgedragen en de goede gevers. Op de vraag of allen het naar de zin hebben gehad brak een daverende instemming los, waaraan spr. de raad verbond finan cieel mede te werken en vooral vrienden en familie tot bijdragen te bewerken opdat volgend jaar de tra ditie kan voortgezet worden. Toen ging het huiswaarts en bijna alle Zoeterwouders stonden langs de weg om de feestgangers te zien bin nenkomen. De Sint Jansfanfare ging vanaf het Raadhuis met muziek de stoet vooraf en speelde nog vele vro lijke deuntjes bij het afscheid en de hartewens van alle oudjes het vol gend jaar weer zo'n heerlijke dag te mogen beleven. Wij mogen niet onvermeld laten dat de verkeerspolitie de gehele dag de stoet heeft geregeld en dat in alle gepasseerde plaatsen en steden de politie volop medewerking verleen de tot directe voorrang waardoor de heer N. v. d. Akker die het tijd schema in elkaar heeft gezet en ook voorop reed, zijn gemaakte afspra ken in de vier aanlegplaatsen kon vasthouden, en de tocht kon vol brengen zoals zijn „proeftocht" gere den was, om ook op tijd thuis te zijn. Groen is veilig. Gistermiddag zijn bij de onbewaakte overweg in de Ommedijkseweg, ook wel ge naamd de Weipoortseweg, van de spoorweg LeidenWoerden de auto matische seinen voor treinaankondi- ging tot waarschuwing van het weg verkeer in gebruik gesteld. Deze seinen worden getoond on der de bij de overweg, rechts van de weg geplaatste waarschuwingsborden en wel: een groen knipperlicht met 45 knipperingen per minuut, hetgeen betekent: er is geen trein in aan tocht. een rood knipperlicht met 90 knip peringen per minuut, gelijktijdig met ,het luiden van een bel, hetgeen be tekent: „Stop" er is een trein in aan tocht; een oranje niet knipperend licht, hetgeen betekent: de seininrichting is buiten werking. Toelatingsexamen Chr. Lyceum Voor het toelatingsexamen tot het Chr. Lyceum te Leiden slaagden: Peter Arentshorst, Arie Baalbergen, Jitske Barkema, Suza Barnhoorn, Willem v. Biezen, Taco Bokma, Her man Brinks, Eduard v. d. Broek, Jan v. d. Burgh, Jan Capel, Rudi Chau- dron, Dineke Dankbaar, Adr. Dek ker, Olaf Douwes Dekker, Gerben Dijkstra, Wilhelmina Dijkstra, Hans Dompeling, Tineke v. Dorp, Grietje van Duin, Marijke v. Duyn, Corie Elsgeest, Anja Fabry de Jonge, Koos Favier, Jan Flinterman, Welmoed Fokkema, Elly de Goede, Hans van Hartingsveldt, Otto Haspers, Wine Heeroma, Gabrielle Hekster, Hans den Hertog, Wim Hogewoning, Aart Toelatingsexamen Sted. Gymnasium Voor het toelatingsexamen tot het Stedelijk Gymnasium te Leiden slaagden Eric Binsbergen, Nico Booij Machtilda Dinger, Juliette Dresden, Eveline Goekoop, Pieter Groot. Ma rijke Haantjes, Abel Harteveld, Jo hannes Hers, Anna van der Hoeven, Laura Huizinga, Peter Kamma, Ilonka Kruts, Johannes Kuenen, Maarten Kuiper, Frits Lahr, Jacoba de Meyere, Jan Nicaise, Wybo Oos terhof f, Jan Postel, Werner Staver- man, Johannes Tesselaar, Aline van Wieringen, Enno Wiersma Alberdina Verhey van Wijk, Allaard Hidding, Herman van Zwieten, allen te Lei den; Onno Cosijn, Hendrik Dank- meijer, Peter Gerbrands, Mimi van Luyn, Bastiaan Demenint, allen te Oegstgeest; Robert Aspeslagh, Lei derdorp; Rinske Bouman, Hendrik Eikerbout, Leendert Guyt, Jan s'Ja- cob, allen te Katwijk aan Zee; Cor nelia Saris, Warmond; Bartel Punt, Noordwijk Binnen. Eindexamen Gymnasium Van de groepen A I en A II van de eindexamen-candidaten van het Sted. Gymnasium slaagden de da mes: Mathilde F. Boersema, Leiden; Elisabeth Brouwer, Oegstgeest, Wen- deline J. van Dorp, Leiden; Petro- nella M. Jansen, Hazerswoude; Eli sabeth J. M. R. Kriek, Leiden; Car- la M. H. Wennekers, Voorschoten en de heren: Jan C. van Egmond, Rijns burg, Chr. Kamma, Leiden, J. J. Kuiper. Sassenheim; Chr. van der Veen, Warmond. Een candidaat werd afgewezen; met 3 candidaten wordt het examen voortgezet. den Hollander, Gezina Holtrust, Freeke v. d. Horst, Anneke Jansen, Daan Jansen, Fred Ketting, Sophia Knibbe, Anton Korbee, Nico Kors- wagen, Anneke v. d. Laan, Everard vari Leeuwen, Karei Leijerzapf, Lo- delijk Loohuizen, Casper Lourens, Leni Maas, Frans Maks, Frans Man- not, Hennie Matters, Teunis Meirink, Suus Meulendijk, Albert Noordhuis, Jacob Oudshoorn, Pieter Passchier, Ada v. d. Perk, Thea Pierhagen, Ada Pijlman, Everick Plaatzer, Pieter v. d. Plas, Maarten Samsom, Henny Schaap, Hendrik Scheeres, Gilles Schouls, Bert Schulling, Taco Sein- stra, Merten Smit, Jan Spierenburg, Carel Swaan, Hendr. Terburg, Bou- di Timmers, Corrie de Vente, Corrie Vercouteren, Lammert Verhaar, El ly Versteeg, Dick Verstegen, Adr. Vlasblom, Jan v. Vreedendaal, Nico laas de Vreugd, Cent Wagemaker Asthur Walop, Jeanne Warners, Thea Wijntjes, Nico Zimmerman, Wim de Bruyn, Bob Wyrdeman, Herman Wilkeshuis,* Esther Eikerbout, Leen dert Meyer. Afgewezen 16. Eindexamen Gem.H.B.S. Aan de Gemeentelijke Hogere Burgerschool met 5-j. c. te Leiden zijn geslaagd voor het eindexamen afd. B: van dér Klucht; R. Kop; W. D. van de Krol, Zoeter woude; N. Maarsen; M. C. C. de Nooyen, Voor schoten-, J. van der Noordaa, C. Ie Pair, N. Roos, mej. Vonny Souman, Wassenaar, H. P. Struch, Oegstgeest, H. O. Voorma, Leiderdorp, mej. Adri Wassenaar, J. Balfour van Burleigh, Oegstgeest, F. Derksen, H. A. Gala- vazi, H. Galjaard, I. K. Goei, Oegst geest, J. Hollebeek, D. Libot, H. A. van der Linden, Voorschoten, G. J. Lolling, Leiderdorp, P. W. van Mi laan, mej. Lauri Ophof, Sassenheim, J. F. A. la Rivière, J. van Wijk. Waar geen plaatsnaam vermeld is, moet het Leiden zijn. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doctoraal exa men Nederlands-Indisch recht de heer C. Risseeuw, Den Haag. Voor het doctoraal examen Neder lands recht de heer M. P. A. Meis sen, Wateringen. Voor het Doctoraal examen Neder lands recht, deel 2. de heer K. F. B. v. d. Ploeg, Den Haag.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2