„Fouten aan woningen te Ede niet zo erg" meende de minister Meer woningen voor bejaarden? Vacantie voor de bouwvakken Twee kleindochters van vermoorde gearresteerd Eindeloze debatten over reglement en surplusregeling BLOEMEN NecL steden starten met grootse zomerfestijnen HET ZINGENDE NIJLPAARD Ongevallen in Brabant DONDERDAG 18 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Schade geregeld Op de vragen van het Tweede Ka merlid Andriessen (K.V.P.) over constructiefouten bij de in de Wet- houdersbuurt te Ede gebouwde wo ningen, heeft de minister van weder opbouw en volkshuisvesting geant woord, dat bij een complex van in totaal 97 woningen, gebouwd in de jaren 1947 en 1948 in de z.g. Wet- houdersbuurt te Ede, na de vol tooiing enige gebreken zijn geconsta teerd, voornamelijk bestaande in het scheuren van enige buiten- en bin nenmuren. Het oordeel, dat ten gevolge van deze scheuren de woningen aan in stortingsgevaar zouden blootstaan, is niet in overeenstemming met de feiten. Een onderzoek naar deze gebreken heeft het volgende uitgewezen. De oorzaak van de scheuren in de bui tenmuren moet vooral gezocht wor den in de ongelijke zettingen, ont staan als gevolg van het funderen van de kelders op vaste grond en het funderen van de overige muren op jperöerde of zwarte grond. De oor- Zkak van de scheuren in de binnen muren moet behalve aan voornoemde omstandigheid geweten worden aan de verwerking van té verse kalk zandsteen. De beantwoording van de vraag Minister weet het nog niet Op vragen van het Tweede Kamer lid Bommer heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting geantwoord, dat het hem bekend is dat vele gemeentebesturen en wo ningbouwverenigingen al geruime tijd uitzien naar 'n verruiming van de bijdrageregeling voor woningwetwo ningen, bestemd voor bejaarden, wel ke de mogelijkheid zou scheppen de huurprijzen van deze woningen meer in overeenstemming te brengen met de draagkracht van gegadigden. Op de vraag of kan worden mede gedeeld, of een dergelijke verrui ming der bijdrageregeling binnen kort tot stand zal komen, heeft de minister geantwoord, dat dit punt nog bij hem in studie is. Hij ver wacht wel in staat te zijn zich daar over binnenkort een oordeel te vor men. Daarna zal over de financiële gevolgen overleg moeten worden ge pleegd met de minister var. Finan ciën. Het zal van het resultaat van dit overleg en van de op de begro ting beschikbare middelen afhan gen, of en, zo ja, wanneer een ver ruiming van de bijdrageregeling tot stand zal komen. wie voor deze gebreken verantwoor delijk moet worden gesteld, behoort niet tot de competentie van de mi nister aangezien deze geheel op bur gerrechtelijk gebied ligt Ten aanzien van de financiële con sequenties van de bovenomschre ven gebreken is, naar de minister is gebleken, reeds een regeling ge troffen tussen het bestuur der wo ningbouwvereniging, de architect en de aannemer, waarbij laatstgenoemde zich bereid heeft verklaard de scha-.,, de aan de woningen te herstellen; de ClC C^KKGTSLB kosten, die hiermede gemoeid zullen, voor zover zij de normale on- flCLLTZWUtü derhoudskosten overschrijden, door/ de aannemer worden gedragen. uj li (Advertentie) Nu alle door de bedrijfsraad ont vangen aanvragen zijn afgehandeld, kan worden vastgesteld, dat een af wijkende vacantiergeling slechts geldt voor de navolgende gemeen ten: in de provincie Limburg: alle gemeenten; in de provincie N.-Bra- bant: de gemeenten Boxmeer, Dies- sen, Geldrop, Goirle, Helmond, Hil- varenbeek, Oost-, West- en Middel- beers, Tilburg, Mill, Asten, Some ren, Bladel, Roosendaal, Oploo, Oud en Nieuw Gastel. Veldhoven. Voor genoemde gemeenten is de bouwvakvacantie derhalve bepaald op de week van 3 tot 8 Augustus 1953. In alle overige gemeenten vangt de bouwvakvacantie aan op Maan dag 27 Juli 1953 en eindigt zij op Zaterdag 1 Augustus 1953. Een commissie van de Ned. Ver. Arbeidszorg voop mindervaliden heeft een rapport uitgebracht over het loonvraagstuk van tewerkge stelde minder-validen en de toepas sing van de sociale wetgeving op hen. De commissie stelt zich op het standpunt, dat de handicaptoeslag dient te worden betaald uit subsidie vanwege de overheid, tot dit doel aan de werkplaatsbesturen te ver strekken. Dit zou kunnen gebeuren uit een rijksfonds, waaraan zowel de rijks overheid als de gemeenten bijdra gen. Het bepalen van een handicap toelage betekent, dat daardoor de thans betaalde steun aan minder-va liden vervalt. De commissie stelt voorts vast, dat, indien de tewerkgestelde minder validen onder de bepalingen van de verschillende sociale wetten zullen worden gebracht, de «consequentie eist, dat dit ook geschiedt met be trekking tot de werkloosheidswet, behoudens als de structuur van de werkplaats dit niet toelaat. De moord te Amsterdam MOTIEF BLIJFT EEN RAADSEL De moord op de 78-jarige vrouw in Amsterdam, die gistermorgen ont zield in haar woning aangetroffen werd, is in Amsterdam het gesprek van de dag en men verdiept zich in de meest fantastische gissingen omtrent het motief van de moord, hetgeen min of meer aangewakkerd wordt, door het absolute stilzwijgen, dat de politie bewaard. De oude vrouw is, volgens de bu- „DE HYACINTH" VERGADERDE AetherH^ken VRIJDAG. Televisie-programma. VARA: 20.15—21.45 1. Act. 2. Weer- overz. 3. Wij kamperen!", reportage. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. k. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Schoolradio. 10.00 Philh. ork. 10.40 Kamerkoor. 10.55 Gram. 11.00 voor de zieken. 11.40 Zang en piano. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Salon- ork. en solist. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Act. 13.25 Zang en orgel. 13.45 voor de vrouw. 14.00 Promenade ork. en solist. 14.50 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Metropole jrk. en soliste. 16.00 voor de zieken. 17.00 voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Piano en hammondorgel. 18.00 Mil. rep. 18.10 Instr. octet; 18.30 Lichte muz. 18.52 Act. 19.00 Nieuws. 19.10 Regerings- uitz.: „Verklaring en toelichting".! 19.30 Gram. 20.25 De gewone man, 20.30 Radio Philh. ork. en soliste. 21.15 Brabants halfuur. 21.45 Grin- zing klanken. 22.00 „Om de toekomst van Nederland", klankb. 22.20 Poli- tiekapel. 22.45 ,.Ik geloof in ene hei lige, kath. kerk", 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA 19.30 VP RO. 21.00 VARA. 22 40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.19 Gram. 8.45 v. d. huis vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.40 v. d. kleuters. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.20 Radiofeuilleton. 11.40 Viool en piano. AVRO: 12.00 Muset- te-ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus.muz. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Pianorecital. 14.50 Voordr. m. muz. 15.10 Strijkkwart. 15.30 Ham- mondork. VARA: 16.00 Lichte muz. 16.30 Muz. caus. 17.10 v. d.kinderen. 17.40 Roemeens ork. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Het scho- lingswerk van het N.V.V.". vraag gesprek. 19.00 Kinderkoor. 19.15 Ra dio-reiswijzer. VPRO: 19.30 „Huma nitaire achtergronden van de Sa menwerking tussen de Volkeren", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekoespr. 20.10 Klassieke muz. 20.30 „Europa één", caus. 20.40 „Aan passing", caus. VARA: 2:.00 „Tem po Giusto". 21.45 Gram. 22.00 Bui- tenl. overz. 22.15 Dansmuz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avond- wyding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.3424.00 Gram. Woorden, wóórden een stort vloed van woorden! Want nadat de voorzitter van „De Hyacinth", de heer Nieuwcnhuisen, om even over half drie de parlementariërs in de eivolle „Treslong'-zaal het woord had gegeven, zat men er 's avonds om zeven uur nog. Er waren eindeloze debatten ge weest over een reglementswijziging en toen men ging praten over het 'advies, dat men het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten zou geven in verband met de financiering van het surplus in 19531954, was het hek helemaal van de dam. Maar het grappige was, dat men na deze even langdurige als rommelige vergadering in feite niets had bereikt. Want er viel, wat het laatste en het voor naamste! punt betreft geen de finitief besluit. Geen spijkers met koppen. Neen. „De Hyacinth" sloeg dit keer geen sprijkers met koppen. En dat kon men al vrij gauw zien aanko men. Want na de openingsrede van de voorzitter, het jaarverslag van de secretaris, de heer Van der Laan en het keuringsverslag van de heer Lmburg, waarover straks iets meer, belandde men aan het punt wijziging huishoudelijw reglement. En hoewel bollenkwekers zich in de regel niet druk plegen te maken om huishoudelijke reglementen, was dat dit keer wel degelijk het geval. De debatten werden beheerst door wan trouwen, vooral toen het ging over het mondeling of schriftelijk stem men, het stemmen bij volmacht, e.d. Men zag in de wijziging alle mo gelijke listigheidjes verborgen. Het werd een drukke, rommelige verga dering, waarbij soms diverse kwe kers door elkaar spraken, men luid joelde, applaudisseerde en met de voeten stampte en waarbij men vrolijk op de vingers floot om de aandacht van de voorzitter te trek ken. Het wantrouwen kwam wel zeer sterk voor de dag, toen men voorstelde het stembureau in het ver volg uit pro's en anti's te doen be staan. Eerst besloot men een wijziging aan te houden opdat men ze een ju rist kon laten bekijken; toen zou men ze gewijzigd toch in stemming brengen en het slot was, dat men ze ongewijzigd in stemming bracht en dat de wijzigingen met 145 voor en 266 tegen van de kaart gingen. Surplus. Nóg uitvoeriger werden de debat ten. toen men het advies ter sprake bracht, dat men het B.V.S. zou se ven en het surplus van 19531954 op te kopen. Dat kwam ongeveer hier op neer. dat het bestuur van „De Hyasinth" de bestaande z.g. nuttig areaal-regeling wenste te handha ven. De een was er voor, de an der tegen en voor het overige wa ren er ook heel wat andere voor stellen. We zullen u de discussies besparen. Het eind van het lied was, dat men niet tot een besluit kon ko men. Men stuurde drie voorstellen, die uit de vergadering waren geko men naar het B.V.S. Het eerste be oogt inkrimp der teeltbewijzen met 12 pet. en een inlevering van 1V- kg. plantgoed per Rijnlandse roede; het tweede een nader vast te stellen inlevering, maar de teeltbe wijzen de laan uit en het derde een zelfde regeling als voor de tulpen en de narcissen. Dat vrijwel allen het er over eens waren, dat er iets moet gebeuren om de uitbreiding te remmen, valt begrijpen. Uit het jaarverslag van de secr., de heer Van der Laan, bleek dat de neiging er is om het ge hele teeltrecht vol te planten. In 1952 stond er 494 ha. en dit jaah 566 ha. De gemiddelde opbrengst per are is ongeveer 1600 bollen en men kan dit jaar dus een oogst van 90 millioen leverbare bollen verwachten. Als men dan weet, dat er in 1952, ondanks de lagere prijzen, 67 millioen bollen naar het buitenland gingen, geeft dit inderdaad te denken. Aan het keuringsverslag van de heer Limburg, de directeur van de keuringsdienst, ontlenen we het vol. gende: met de bestrijding van het geelziek ging men goed vooruit. Er werd in 1952 ruim 50 pet. minder afgekeurd dan het jaar daarvoor. Het blijft echter uitkijken geblazen. Dat' geldt ook voor de bestrijding van het aaltjesziek. Voor huidziek behoefde men slechts weinig par tijen tijdens de schuurkeuring af te keuren. Om bodemgebrek tegen te gaarv werd de kwekers de verplich ting opgelegd de „krasbodems" te vernietigen onder controle van de keuringsdienst. Onder vernietiging verstond men ook het afbroeien. Zo is er onder controle der keurings dienst 4803 manden naar de broeiers gegaan. Verder werden er nog 2923 mandefi vernietigd of tot veevoeder verma len. Mi IHoenen dames ren, in het geheel niet bemiddeld. Zij leefde bij haar kleindochters en had als inkomen een klein pen sioentje. De politie heeft het onder zoek in een zekere richting geleid en naar aanleiding van haar nog on gepubliceerde bevindingen enige ar restaties verricht. Nadat de beide kleindochters, die normaal aan hun werk gegaan waren, door de politie ondervraagd waren, zijn zij beiden in arrest genomen, terwijl geruchten de ronde doen, dat ook kennissen van de meisjes, na ondervraagd te zijn, in arrest gesteld zijn. Over dit laatste was echter nog geen zekerheid te verkrijgen. De moord werd ontdekt toen een nicht van de oude vrouw op haar kloppen geen antwoord kreeg. Zij waarschuwde de benedenburen, die door kloppen op het plafond de aan dacht van de vrouw wilden trekken. Toen ook dit niet hielp, werd een schoonzoon gewaarschuwd, die via een balkon de woning binnendrong. In een der kamers vond hij het stof felijk overschot van de oude vrouw in een stoel met een grote wonde aan het hoofd. De slaapkamer was geheel doorzocht en brieven en foto's lagen met de inhoud der laden over de grond verspreid. De oude vrouw, die doof en deeltelijk verlamd was. moet voor de dader (s?) een gemakkelijke prooi géweest zijn. voor de muzen Slechts enkele dagen scheiden ons nog van de 29e Juni, de verjaardag van Z. K. H. prins Bernhard. Deze dag, welke het Nederlandse volk, dank zij zijn meeleven met het wel en wee van ons koninklijk gezin, als feestdag pleegt te vieren, is de laats te jaren tevens de dag geworden van de grote landelijke inzameling van het fonds, dat de naam van onze prins draagt en dat reeds gedurende een aantal jaren op de bres staat voor de Nederlandse cultuur. Het Prins Bernhard Fonds en zijn afde lingen, de Anjerfondsen, mochten nl., dank zij de offervaardigheid van het Nederlandse publiek, reeds vele culturele instellingeng financieel in staat stellen hun voor onze samenle ving zo belangrijk werk voort te zet ten. De opbrengst van de collecte in Zuid Holland blijft voor het over grote deel (ten minste 70 pet.) ter beschikking voor steun aan vereni gingen en instellingen in onze pro vincie; het Prins Bernhard Fonds ontvangt voor steun aan arbeid in groter verband de rest van de op brengst. Woutertje Wonderland in Amsterdam, het Melkmeisje in Den Haag en Wim Jansen in Waalwijk Als volgens de kalender de zon langer en feller moet gaan schijnen, komt er in vele plaatsen van Nederland ieder jaar weer opnieuw een onrust, die zich onder meer uit in het veranderen van hun naam. Al hoewel voor het verwende oor „Des Hertogen Bosch" al mooi genoeg moet klinken, neemt de Erabantse hoofdstad daar geen genoegen mee en maakt er „In de muziekhof" van en dit was slechts een opening van de vreemde onrust. Haarlem is al „Lichtstad" geweest en Amsterdam heeft besloten, dat zij als landelijke hoofdstad niet alleen niet achter kon blijven, maar zelfs op een zeer bijzondere manier uit de bus moest komen. Daarom wordt nu, zoals dit vorige jaren ook al gebeurd is, in het R. A. I.-gebouw van de Dam in de Amstel een „wonderland" gebouwd, dat van 15 Juli tot 9 Augustus haar poorten voor de jeugd en de ouders zal openstellen. De jeugd zal er van alles kunnen doen; zij kan er spelen in een speeltuin, lezen in een lees zaal knutselen in een knutselpaleis. turnen en zweefvliegdemonstraties bij wonen; Woutertje Wonderland zal bij de opening op 15 Juli a.s. tegenwoor dig zijn. Wanneer Woutertje in Amsterdam voor het forum treedt, dan is het „Melkmeisje" alweer lang vergeten, maar op het ogenblik is zij erg po pulair in Den Haag, waar zij in de „Melkweg", Houtrust, Den Haag presi deert. De burgemeester ontving haar'gisteren en gaf haar meteen een echte Nederlandse naam, die echter tot 25 Juni geheim zal worden gehouden. Tot oie datum kan men naar de naam van het melkmeisje raden, door een brief naar het bovenstaand adres te schrijven; wanneer er een dubbeltje aan postzegels extra bij gaat, dan stort het Melkmeisje deze extra opbrengst in het -fonds voor het Haagse dagverblijf. De hoofdstad van Limburg heet de eerste tien dagen van Augustus „Ho- telstad". De leerlingen van de R. K. Hotelvakschool hebben dan een ten toonstelling georganiseerd, waar eer. wedstrijd zal worden gehouden in het kundig opmaken van schotels. Aan deze wedstrijd kunnen personen uit Nederland, België, Luxemburg en Duitsland deelnemen. Het grote feest in het Zuiden wordt belegd in Waalwijk, dat van 21 tot 31 Augustus plechtig gaat herdenken, dat 650 jaren geleden de kunstzinnige hertog Jan II van Brabant aan die industrie-plaats stadsrechten verleende. Hele weilanden zijn tot grasgazons omgebouwd en daar zullen paviljoens op gebouwd worden, die weer tentoonstelingen van de voortbrengselen zul len herbergen. Er zullen restaurants en lunaparken geopend worden en Wim Jansen zal op 21 Augustus op een te houden modeshow de mannequins in leiden. Cabarets en concerten zullen verder er voor zorgen, dat het werke lijk een onvergetelijke week in Waalwijk wordt. Nieuwe meelsoort voor zoutloos brood Velen zijn op medisch advies ver plicht zich gedurende kortere of lan gere tijd een zoutloos dieet op te leg gen. In het algemeen geldt dit voor hen, die lijden aan een hoge bloed druk en vaak ook schrijft de medi cus voor vrouwen gedurend- dc zwangerschap zulk een dieet voor. Een van de bezwaren, welke een zoutloos dieet met zich brengt, is wel de verplichting zoutloos brood te nuttigen. Dit zoutloze brood gaat de patient dikwijls vlug tegenstaan. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling een nieuwe meelsoort voor zoutloos brood ter beschikking van de Nederlandsche bakkerij te stel len, waardoor aan de bezwaren voor een groot deel tegemoet wordt ge komen. Vele instanties, zoals de voe dingsraad, het Ministerie van Land bouw, het directoraat-generaal de voedselvoorziening hebben hun medewerking verleend en het TNO heeft een groot deel van de voor be reidende werkzaamheden voor zijn rekening genomen. Binnenkort zullen hierover nade re mededelingen kunnen worden ge daan. STUDIEWEEK IN TILBURG Gelijk reeds eerder is gemeld, or ganiseert het Psychologisch-Paeda- gogisch Instituut der R.K. Leergan gen te Tilburg, op 17, 18 en 19 Augus tus a.s. de 14de R.K. Paedagogische Week. In een vijftal referateit worden verschillende aspecten van de diep te-psychologie, vooral in verband met de paedagogiek behandeld; een on derwerp, dat up-to-date is, en dat wel wetenschappelijke inspanning van de congressisten zal vragen, Daarom is het aantal beperkter ge houden dan bij vorige weken, terwijl ook na elke lezing ruime tijd gere serveerd wordt voor nadere verdui delijking, beantwoorden van vragen enz. De namen van vier sprekers kunnen reeds worden medegedeeld, n.l. prof. dr. E. Carp; prof. dr. R. Dellaert; prof. dr. A. Kriekmans en dr. K. van der Loo. De vijfde spre ker is nog niet definitief aangewe zen. Zoals gebruikelijk wordt aan deze week een zeer uitgebreide tentoon stelling van leermiddelen verbon den, die onder leiding staat van de heer H. Bezems, Korte Schijfstraat 15, Tilburg. qerwül Lambiek moedig DOOP de WOES T'Ja/ strp7, /n HET HUIS van Si- don/b PRÏNS ÏÏP-Ef* TOP weep b'j ZÜN POsrriEvEn geko men Wee kl age ND VERTELT HU de ge SCHIEDENIS VAN Pp/nses Brntl on Twee doden In de nacht van Dinsdag op Woens dag is een 27-jarige bromfietser uit Helmond, die met zijn defecte voer tuig aan de hand, te voet huiswaarts keerde, onder de gemeente Brakel in een vrij scherpe bocht van de weg door een personenauto aangereden. De man liep een ernstige schedelba- sisfractuur op en is nog ter plaatse overleden. In de personenauto zaten kermis- gan'gers, die van Milheeze huiswaarts 'keerden. Waarschijnlijk is de bocht met te grote snelheid genomen. Het parket van de officier van justitie uit Den Bosch stelt een onderzoek in en heeft de bestuurder van de personenauto, in afwachting van het resultaat in arrest gesteld. Eerder op de dag was op de weg BrakelMilheeze een 32-jarige mo torrijder uit Mill verongelukt. Op het moment, dat hij met zijn motor een bejaard echtpaar, dat per rijwiel in de richting Milheze reed, wilde pas seren, is een der wielrijders uitge weken, waardoor zijn rijwiel werd geraakt met het gevolg, dat de mo torrijder de macht over het stuur heeft verloren en is gevallen. Hij werd naar het ziekenhuis te Hel mond overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Vcurï de. ECON. POLITIERECHTER Nog te duur? Enige tijd geleden stond een uurwerkmaker uit Nieuw- veen terecht voor de Haagse Econo mische Politierechter, omdat hij niet de vereiste vergunningen bezat voor het uitoefenen van zijn bedrijf. Thans stond hij weer terecht, want inder tijd was de zaak uitgesteld om hem gelegenheid te geven alsnog in het bezit van de vereiste papieren te komen. Met een stralend gezicht kon hij thans de belangrijke documenten overhandigen. Een overtreding blijft echter een overtreding en de officier van Jus titie requireerde 10.— boete of vijf dagen. De verd. vond het wel een beetje veel na al de moeite die hij al had gehad. Hiermede maakte hij de stemming echter niet beter, want de politierechter bracht hem onder het oog dat hij blij mocht zijn dat men indertijd zo clement was geweest de zaak niet te sluiten en hem een kans te geven. Het werd 10.boete. Niet voor de bakker. Een brood bakker uit Leiden was ten laste ge legd dat hij op 11 Februari j.l. volks witbrood had gebakken, waarin het gehalte droge stof,te laag was. De verd. vertelde tegenover de Haagse Econ. Politierechter iets over een leerling die niet goed met de bascule overweg kon enz., maar op zijn beurt haalde de politierechter een boete voor eenzelfde feit in November aan. De mensen komen te kort en daarom moet nu maar eens een flinke boete volgen, meende de of ficier van justitie en hij eiste ƒ100 boete. Het werd inderdaad 100 of 25 dagen. Speelclubhoudster. Het Haags Gerechtshof veroordeelde mevr. H. uit Rotterdam tot drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk en 200 boete of 30 dagen met een proeftijd van drie jaar. In 1952 had zij met een vriend een villa gehuurd in Noordwijk, waar het paartje een speelclub ging exploiteren. In eerste instantie was zij hiervoor veroor deeld tot f 500 boete of 100 dagen en drie maanden voorwaardelijk.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6