Het bestuur van het NOC belooft beterschap Eindhoven de vierde kampioen Dubbele zege van Puck Brouwer te Hilversum Ned. successen te Glasgow Langs de D*D* naar de T+T* Geslaagde zwemwedstrijden besloten Leidse Sportweek MAANDAG 15 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Olympische Dag ook eens in Rotterdam! „Op de laatst gehouden Olympi sche Dag is van verschillende zijden critiek geoefend. Die critiek was ge grond. Het bestuur v5n het N.O.C. zal er zich op korte termijn over be raden wat gedaan moet worden om de Olympische Dag in ere te herstel len. Want wij willen voortaan niet meer het risico lopen, dat die dag niet wordt wat het publiek ervan ver wacht". Aldus jhr. L. M. Quarles van Ufford in de korte toespraak, waar mee hij Zaterdag in de Dierentuin te Den Haag de jaarlijkse algemene vergadering van het N.O.C. opende. Hij verving, in zijn kwaliteit van vice-voorzitter, de voorzitter van het N.O.C. dr. J. Lindhorst Homan, die wegens ambtsbezigheden in het bui tenland vertoeft, en wiens afwezig heid de oorzaak was, dat met goed vinden van de vergadering de behan deling van de begroting over 1954 verschoven werd naar het najaar. Alsdan zal overigens een bestuurs voorstel, op praktische overwegingen gegrond, ter tafel komen om de be groting voortaan reglementair niet meer in het voorjaar maar in de herfst te behandelen. Ook een ander, met de begroting samenhangend belangrijk agenda punt, n.l. de conclusie van de finan ciële commissie met betrekking tot de huisvesting van het N.O.C., waar over de heer J. M. Harleman, secre taris van de Federatie van medische sportkeuringsbureau's, een schrifte lijk rapport heeft ingediend, kwam ditmaal niet in behandeling. De heer Hardeman heeft naar aanleiding van aanmerkingen op de te royaal ge achte huisvesting van het N.O.C. een onderzoek ingesteld. Hij is tot de slotsom gekomen, dat het N.O.C. wel iswaar ruim behuisd is, maar dat het anderzijds ook een zekere stand moet ophouden. Misschien zou het moge lijk zijn enkele kamers te verhuren, wat ongeveer duizend gulden per jaar zou opbrengen, maar dan zou het personeel weer krap komen te zitten. Het pand in de Surinamestraat is niet te duur gekocht, thans zou bij ver koop zeker een hogere prijs kunnen worden bedongen, en de omgeving zal er in de toekomst zeker niet op achteruitgaan. Dit rapport, benevens de mondeling te geven conclusie van de financiële commissie, zal dus in de eerstvolgende buitengewone ver gadering een punt van bespreking uitmaken. Na het vervallen van de beide „pièces de resistance" werden de ove rige agendapunten vlot afgehandeld. De heer G. Kruyver (K.N.V.B.) bracht bezwaren te berde tegen de boeking op de verlies en winstreke ning over 1952 van de post „vorming over ganse reserve nieuwe taken", groot 20.000 gulden. Het betrof hier naar zijn mening gelden van de Olympische Dag en deze behoorden niet voor nieuwe taken te worden aangewend. Dit zou ook in strijd zijn met vroegere afspraken. Van be stuurszijde werd hier tegen aange voerd, dat, indien nieuwe taken wor den aangevat, men daarvoor ook de fondsen moet hebben. Overigens is de som van 20 mille afkomstig uit bij zondere baten, voortgevloeid uit de jubileumwedstrijden van het N.O.C. Tenslotte kan slechts uit dit fonds geput worden door middel van een begroting, waarvoor de goedkeuring van de algemene vergadering nodig is. De heer Kruyver nam met deze toelichting genoegen, na het stand punt van de K.N.V.B. nog eens te hebben verduidelijkt. De vaststelling van de contributie leverde geen moeilijkheden op. Op 31 Dec. 1952 waren reeds zestien orga nisaties tot de nieuwe contributie regeling (het zg. N.O.C.-dubbeltje) overgegaan en nog twee andere bon den hebben zich tot contributiever hoging bereid verklaard. Bij de rondvraag werd in overwe ging gegeven de Olympische Dag ook eens in Rotterdam te houden. De heer P. C. van Houten (Ned. Cricket bond) bepleitte een wisselsysteem, het ene jaar Amsterdam, het volgen de* jaar Rotterdam, en meende dat men van het Feyenoord-stadion on getwijfeld dezelfde medewerking zou ondervinden als van het olympisch stadion te Amsterdam. Het bestuur beloofde de kwestie in overweging te zullen nemen, alhoewel de onmo gelijkheid om in het Feyenoord-sta dion wielerwedstrijden te houden een groot bezwaar is. Eerste klasse D: PSVEindhoven 1—2. Promotie tweede klasse: Groep A: OosterparkersVeendam 3—2. Groep B: EBOHVolendam 11. Groep D: RigtersbleekKimbria 3—1. Promatie derde klasse: VCSDe Postduiven 21 (VCS promoveert); DCLDVC 13 (DVC promoveert). De promotie-competitie klasse zijn thans: Groep A: ZFC 2 1 1 0 3 4—3 Veendam 2 1 0 1 2 4—4 Veendam 2 0 1 1 1 4—5 Groep B: DFC 2 0 2 0 2 3—3 EBOH 2 0 2 0 2 2—2 Volendam 2 0 2 0 2 3—3 Groep D; Rigtersbleek 1 1 0 0 2 3—1 Kimbria 2 1 0 1 2 6 3 Quick 1 0 O 1 0 0—5 ALPHENS ELFTAL VERLOOR VAN NEPTUNUS. Het Alphens elftal speelde Zater dagavond tegen de Rotterdamse twee de klasser Neptunus ten bate van de bewoners van Zuidland. Helaas is de tweede helft van deze ontmoeting door een geweldige onweersbui ontij dig afgebroken, waarbij de stand reeds voor de Rotterdammers op 60 was gebracht. In velerlei opzicht wa ren de gasten heer en meester, zodat er voor de Alphense spelers nog wel het een en ander te leren viel. Reeds in de eerste helft was de stand ge bracht op 30 voor de blauw-witten, terwijl in de tweede helft de stand in stromende regen opgevoerd werd tot 60. Toen maakte scheidsrechter Noorlander er maar een eind aan. ZEILEN. WEDSTRIJDEN OP DE WESTEINDER PLASSEN. Voor de nationale wedstrijden op de Westeinder Plassen .waarmede Zaterdag een aanvang werd gemaakt, was een record aantal inschrijvingen 200 vaar tuigen in 15 klassen binnengekomen. De uitslagen van de eerste dag luiden: Flying Dutchmanklasse: 1. Gülcher; 2. A. E. Dudok van Heel jr. Valkenklasse A: 1. Goudriaan; 2. Van Tienhoven: 3. Nauta. Drakenklasse: 1. Bakker; 2. Bier; 3. j Keegstra; 4. Vander Steen; 5. Volle-i bregt. Regenboogklasse: 1. Van Staveren; 2. Van der Bas; 3. L. de Wit; 4. Van der i Velde; 5. Theunissen. 12 m2 klasse: 1. B. Kraan jr.; 2. Gul- J demond; 3. B. E. Ott; 4. G. Visser; 5. j Kremer. Olympiajollenklasse A: 1. Lesage; 2. j Markus; 3. J. F. Stap. Vrijheidsklasse: 1. Meester; 2. Avons; 3. F. de Jong. 16 m2 klasse: 1. Van der Steeg; 2. Spaargaren; 3. Kroes; 4. Van Dijk. Pampusklasse: 1. C. Huisken; 2. Van Staveren; 3. Van Zij verden. 12 Voetsjóllenklasse: 1. Koopmans; 2. Verwey: 3. Brinkmann; 4. Mej. Holtrop. Jeugdklasse: 1. Albers; 2. H. de Jong; 3. Groot. Valkenklasse B: 1. Klein; 2. Brinks jr.; 3. Visser. Olympiajollenklasse B: 1. Brouwer; 8. P. Ouwehand; 3. Zegers. 16 m2 klasse B 1. Wout; 2. W. Spaar garen: 3. E. v. d. Veen: A. van Hemert. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Mej. Hage- man; 2. Boekei; 3. Mej. Spruit. Op de tweede dag heeft de Flying Dutchman van Van Duyl de eerste van de twee te varen wedstrijden „wat is het snelste jacht" met een voorsprong van 5 minuten op de Draak van Van Wijk gewonnen. Derde werd de Valk van Groot, vierde Regenboog van Van Staveren, vijfde Tornado van Van 't Hoogerhuys en zesde RORC van Mathieu. Het resultaat hangt af van een spe ciale berekening, waarbij zeil-opper- vlakte en lengte van de bóót een rol zullen spelen. Deze berekening zal na de tweede race (volgende Zondag 21 Juni) gemaakt worden. De uitslagen der overige wedstrijden van de tweede dag luiden: Flying Dutchmanklasse: 1. C. Th. Gülcher. Valkenklasse A: 1. Metelenkamp Cap- penberg ;2. Groot; 3. Hoppe; 4. Nauta; 5. JouetraVan Gooi. Drakenklasse: 1. Van den Berg; 2. Bakker; 3. Van Duyl; 4. Blickman. Regenboogklasse: 1. De Wit; 2: Van der Velde; 3. Hofland; 4. Sieverts. 12 m2 klasse: 1. Van Staveren; 2. Gul- demond; 3. Visser; 4. Verhagen. Olympiajollenklasse A: 1. Markus; 2. Lesage; 3. Willems; 4. Tak jr. Vrijheidski. 1. Rodenhuis; 2. Amons; 3. Van Keulen; 4. Meester. 16 M2 klasse A: 1. De Vries jr.; 2. De Haas; 3. Van Dijk; 4. Bol. Pampusklasse zonder spinnaker: 1. Van Staveren; 2. Damme; 3. Spaarga ren; 4. A. Volker. 12 Voetsjollenklasse: 1. Koopmans: 2. Verwey: 3. De Vries Lentsch; 4. Mej. Holtrop. Jeugdklasse: 1. Groot; 2. De Jong; 3. Bos; 4. Albers. Valkenklasse B: 1. Berghoef; 2. Klein; 3. Visser. Olympiajollenklasse B: 1. Potjer; 2. Brouwer. 16 m2 klasse B: 1. Raave; 2. Kreulen; 5. Spaargaren; 4. Oud. In het Hilversumse sportpark zijn gis teren in het kader van een sportdag ten bate van „Zonnestraal" athletiekwed- strijden gehouden, die een internatio naal karakter droegen door het uitko men van de Duitse hordenloopster Maria Sander, haar langenoot Lamers en de Belgische athleten Janssens en Cauwels. Enkele andere buitenlanders, die o.a. op de 400 meter zouden starten, lieten verstek gaan. Op de 80 meter horden wist Fanny BlankersKoen met 11.4 sec. een fraaie zege te behalen voor haar Duitse rivale Sander, die 0.3 sec. meer nodig had. Puck Brouwer won de 100 meter in 12.5 sec. en de 200 meter in 25.9 sec. Op de 800 meter heren, waarin vijf lopers onder de 2 min. bleven, zegevier de Verwey (Trekvogels) in de uitste kende tijd van 1 min. 56.7 sec. hetgeen een nieuw persoonlijk record beteken de en de 1 min. 57.waarmee zijn club genoot Veltman op de tweede plaats be slag legde, was eveneens een beste per soonlijke prestatie. De Duitser Lamers ontmoette op de 1500 meter weinig te genstand en behaalde in 3 min. 57.8 sec. een gemakkelijke zege. De uitslagen luiden: 80 meter horden dames: 1. Fanny Nieuw Europees record 440 yards Tijdens internationale atletiekwed strijden Zaterdag te Glasgow is de Duit ser Haas er in geslaagd het Europees record op de 440 yards te verbeteren en te brengen op 47.2 sec. Het oude record stond sedert 1 Augustus 1938 met 47.6 sec. op naam van de Engelseman Brown. Hoewel Haas het record omlaag bracht, werd hij geen winnaar op dit nummer, want de Amerikaan Mashburn ging als eerste over de eindstreep in 47.sec. en daarna volgde Haas in 47.2 sec. Voor de Nederlanders was het even eens een succesvolle dag. Willy Lust won het verspringen met 5.60 meter voor de Duitse Maria Sanders (5.54 meter). Voorts zegevierde Puck Brouwer op de 100 yards. Zij ging in 11.5 sec. als eerste door de finish, gevolgd door mej. G. Oldsborough (G.B.) en Maria Sander (Did.). Fanny Blankers—Koen werd winnares op de 80 meter horden in 11.5 sec., met twee meter voorsprong op Maria San- der (Did.). De 880 yards heren was voor de Ame rikaan Whitfield in 1 min. 50.9 sec. Op de tweede plaats eindigde de Duitser Stracke met ongeveer 2]/z meter achter stand. De mijl werd een overwinning voor de Zweed Carlson in 4 m. 9.9 sec. BlankersKoen 11.4; 2. Marie Sander 11.7; 3. Willy Lust 11.8. 100 meter dames: 1. Puck Brouwer 12.5; 2. Gré de Jongh 12.9; 3. Xenia StadtDe Jongh 13.0. 200 meter dames: 1. Puck Brouwer 25.9; 2. Gré de Jongh 26.4; 3. Mej. Van der Meyden 26.5. 100 meter heren: 1. Rulander 11.1; 2. Griek 11.2; 3. Van Poorten 11.4. 400 meter heren: 1. De Kroon 50.' Hofmeester 50.5; 3. Schmidt 50.7. 0 meter: 1. Verwey 1.56.7 (nieuw pers. record); 2. Veltman 1.57.0 (nieuw pers.record)3. Cauwels 1.58.1. 1500 meter: 1. Lamers 3.57.8; 2. Jans7 sens 4.01.4; 3. Govers 4.05.4. 4 x 100 meter estafette: 1. V. en L. 1.32.0; 2 Hellas; 3. AV '23. Tijdens atletiekwedstrijden te Praag is de Tsjech Skobla er in geslaagd het Europese record kogelstoten te verbete ren en te brengen op 17.31 meter. Het oude record stond met 17.12 meter op zijn naam en werd op 13 October 1952 eveneens te Praag gemaakt. De Engelsman Peters heeft de Mara thon van Windsor Castle naar Londen (42.195 km.) gewonnen in 2 uur 18 min. 40.2 sec. Dit is de snelste tijd, welke tot nu toe is gemaakt. Te Brunssüm werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen het Limburgse elftal en het Haags elftal. De gasthe ren wonnen met 20, ruststand 10. Spanjers van Limburgia schoofde het eerste doelpunt in de 35e minuut van de eerste helft en Gruyzer van Sittardia bracht de stand op 20 in de 34e minuut na de hervatting. LEIDSE JUNIOREN WONNEN VAN HAARLEM. In het kader van de Haarlemse Sportweek speelde een Leids Junio renelftal Vrijdagavond in Schoten een wedstrijd tegen de Haarlemse junioren. De Leidenaars wonnen met 32 (rust (1—1), welk resul taat mede te danken is aan het voor treffelijk keepwerk van de ASC- doelman Spoor. Aan de na afloop gehouden maaltijd kregen alle spe- pers een herinneringsmedaille. Voor de Zaterdagcompetitie van de KNVB werden twee kampioenswed strijden gespeeld. De uitslagen luiden: DESQuick Boys 0—2. NSW—Huizen 3—2. RE SERVEDOEL MOCHT INVALLEN Tijdens de wedstrijd de Baronie RAC (Zuid I, tweede klasse B) be leefden enkele duizenden toeschou wers een sensationeel moment. Bij een schermutseling voor het RAC- doel kopte van Nuenen de bal uit het doel. Doelman Peerden en linksach ter Van der Steen sprongen omhoog, doch zij waren net te laat om het leer nog te raken. Toen beiden omlaag kwamen grepen zij de bovenlat, die onder het gewicht als een lucifers houtje afknapte. Onmiddellijk werd het vernielde doel uitgegraven, terwijl van een bij- terrein een ander doel werd gehaald. Onder het wakend oog van scheids rechter Lazeroms werd het nieuwe doel opgezet, doch met dat al waren ruim 40 minuten verstreken voordat de wedstrijd kon worden hervat. NOORD WIJKSJC 3—3 Zaterdagavond speelden de Noord- wijkse clubs een wedstrijd op het Sportpark aan de v. Panhuijsstraat om de K.A.B.-beker. Doordat SJC met enkele invallers moest uitkomen bleek Noord wijk in de eerste helft favoriet te zijn en werd de rust bereikt met 21 voor de gastheren. In de tweede helft kwam SJC er iets beter in, waarbij zij echter niet konden verhinderen, dat Noordwijk bij een snelle doorbraak er nog 31 van weet te maken. In het laatste kwartier kon de thuisclub echter de grote druk op haar doel niet weer staan en met een tweetal prachtige doelpunten bracht SJC de eindstand op 33. VOETBALTOURNOOI M.M.O. Het door MMO georganiseerde tournooi is een geslaagde voetbalmid dag geworden. In een aantrekkelijke wedstrijd wist SVLV I zijn meerder heid te tonen over Nic. Boys l. On danks groter enthousiasme wist Nic. Boys het niet verder dan 2 doelpun ten te brengen, terwijl SVLV drie goals maakte, waarmede zij zich in de finale plaatste. De tweede wedstrijd MMO IWar- munda II eindigde in een 31 over winning voor MMO, welk elftal hier door in de finale kwam. De verliezende elftallen Nic. Boys en Warmunda kampten hierna om de 3e en 4e prijs. Nic. Boys toonde zich hier onbetwist de sterkste en met 41 ging Warmunda ten onder. Hierna moest MMO I partij geven aan SVLV I om de le en 2e prijs. Het Drentse dorpenrit aan vooravond van T.T. De internationale motorwedstrijden om de Grote Prijs van Nederland, vormen elk jaar weer één van de grootste sportgebeurtenissen in Ne derland. De letters TT hebben een bijna magische klank gekregen en elk jaar weer trekken meer dan honderdduizend mensen uit alle windstreken naar de Drentse heide om daar getuigen te zyn van de spannende snelheidsgevechten op 't circuit van Drenthe. Het lijkt er wel eens op, dat op de vooravond en op de vroege morgen van de grote dag zelf, alles wat rijden kan in Neder* land, rolt in de richting van de Drentse hoofdstad. De verkeersrege ling wordt hierbij voor bijzondere eisen gesteld en de laatste jaren na de oorlog wordt de eindeloze stoet auto's en motoren langs de hoofdwe gen naar Assen geleid. Dat is uit verkeerstechnisch oogpunt gezien on getwijfeld nuttig en op de drukste uren noodzakelijk, maar het is voor de reizigers naar Assen zelf niet prettig. Want in deze tijd middenzomer is Drenthe op zijn mooist. Het oude landschap toont zich in zijn mooiste kleed. Maar al die tiendui zenden, gevangen in de ban van „naar Assen", rollen mee in de grote stroom en hebben geen tijd, oog te hebben voor die bijzondere schoon heid. Van al die honderdduizenden, die in de loop der tijden de tocht naar Assen maakten, weten slechts weinigen, hoe mooi Drenthe in deze tijd is. Meppel is de poort van Drenthe voor hen, die uit het Zuiden komen. Maar wie meerijdt in de grote stroom, op weg naar de TT, snelt de laatste jaren om Meppel heen, rijdt langs de Smildervaart en zit, voor hij er erg in heeft, al op het par keerterrein bij het circuit van Dren the. De Meppeler Auto- en Motorclub „De Knalpiepe" is nu met een initia tief gekomen, dat al veel instem ming heeft gewekt. Ze wil de bezoe kers van de TT gelegenheid geven veel te zien van de bijzondere schoonheid van het Drentse land. Want er leiden' veel wegen naar As sen en ze zijn allemaal mooier dan de lange, rechte weg langs de Smil dervaart. ,.,De Knalpiepe" wil Vrijdag 26 Juni en in 't vervolg telkens op de voor avond van de TT een Drentse Dor penrit organiseren van Meppel naar Assen. Het motto is: „Langs de DD naar de TT". De route loopt langs de mooiste gedeelten van Drenthe. Deelnemers kunnen in Meppel star ten, Vrijdag tussen 10 en 19 uur. El ke deelnemer krijgt een fraaie her- innerings plaquette. De finish is in het concerthuis te Assen, dat de ge hele nacht is geopend en waar de deelnemers een zitplaats hebben te gen sterk gereduceerde prijs. Het secretariaat van de sportcom- missie van „De Knalpiepe", Kerk plein 4, Meppel, geeft gaarne nadere inlichtingen en zendt op verzoek een prospectus toe. ROVERS, SINGERLING EN MALIEPAARD UITBLINKERS IN DEN HAAG. Als sluitstuk van de Leidse Sport week werden Zaterdagavond in „de Overdekte" zwemwedstrijden geor ganiseerd, die mede dank zij de gro te belangstelling, uitnemend zijn ge slaagd. Namens de Leidse Contact Polo commissie sprak de heer de Winter een kort welkomstwoord, terwijl de heer Coers namens de Sportcommis- sie allen dank bracht voor al het geen voor de Leidse Sportweek ge daan werd. Over de wedstrijden en organisatie niets dan lof, maar ook over de keu rige resultaten van de Golfbrekers en Sleutelstad. Mochten wij reeds eerder de grote vooruitgang bij de Leidse Golfbrekers memoreren, nu kwam deze vereniging met niet min der dan vijf overwinnigen uit de bus tegen Sleutelstad drie. Een fraai succes! De uitslagen waren 4 x 50 m wisselslag estafette meis jes t/m 18 jaar: 1. Leidse Golfbre kers 2.38.4; 2. Sleutelstad 2.42.L, j de Zijl 2.43.—. 4 x 50 m wisselslag estafette jon- gens t/m 12 jaar: 1. Sleutelstad 2.18.-; Rovers en Maliepaard van het Roo- 2. Leidse Golfbrekers 2.20.7; 3. de sendaalse Thor en Singerling van Hol- 2ijl 2 29 7 land uit Leiden hebben bij de Zondag i c tf cn op do sintelbaan aan de Laan van Poot 5 x ?0 m schoolslag estafette mets te Den Haag gehouden regionale athle- tiekwedstrijden de meeste aandacht voor zich opgeëist. Rovers en Singerling vochten op de 800 meter een spannend duel uit, dat door eerstgenoemde gewon nen werd, maar waarbij beide de pers pectieven biedende tijd van 1 min. 58.4 sec. lieten afdrukken. En Maliepaard liep op de 5000 meter een uitstekende race. die hem in 15 min. 27.8 sec. de eerste plaats opleverde. Van der Voort (Trekvogels) eindigde in 15 min. 35.6 sec. als tweede en Van der Linden (Hol land) in 15 min. 38.4 sec. als derde. In 't Veld. een nieuw gezicht bij de Trek vogels. bracht de 400 meter in 51.9 sec. op zijn naam. Bij de dames nam Jo van SchouwenCramer (Celebes) met 11.86 meter bij het kogelstoten de beste pres tatie voor haar rekening. jes, adspiranten: 1. Leidse Golfbre kers 3.44.—; 2. dë Zijl 4.03.—; 3. Sleutelstad 4.6.2. 5 x 50 m schoolslag estafette jon gens, adspiranten: 1. Leidse Golfbre kers 3.34.4; (de Sleutelstad 3.32,4 ge- disqualificeerd). 5 x 50 m vrije slag estafette meis jes t/m 18 jaar: 1. Sleutelstad 3.0.3; 2. de Zijl 3.09.1; 3. Leidse Golfbre kers 3.10.4. 5 x 50 m vrije slag estafette jon gens t/m 18 jaar: 1. Sleutelstad 2.34.3; 2. LZC 2.40.2; 3. de Zijl 2.47.6. 3 x 50 m wisselslag estafette meis jes adspiranten: 1. Leidse Golfbre kers 2.4.1; 2. Sleutelstad 2.5.4; 3. Leidse Watervrienden 2.17.2. 3 x 50 m wisselslag estafette jon gens adspiranten: 1. Leidse Golfbre kers 1.52.1; 2. de Zijl 1.54.3;.3. Leid se Watervrienden 2.29.9. HAARLEM—LEIDEN 1—9 Tot besluit ging een zeer goede wedstrijd van het Leids zevental te gen Haarlem. Bijna direct na het be gin wist v. Zijl de stand op 01 te brengen, waarna Haarlem binnen de 2 m-lijn gelijk maakte 11. Nog voor rust werd het door Dool (2 x) 1—3. De tweede helft was geheel voor de Leidenaars en de goed op schot zijnde Dool (5 x) en v. Zijl brachten de eindstand op 19. Als slot volgde een kunstzwem- show door „The Bathing Beauties" van de zwemvereniging ,,De Meeu wen". Onder leiding van mevr. I. Kos tervan Feggelen hebben deze meis jes enkele fraaie nummers ten beste gegeven en was-een hartelijk applaus een welverdiende beloning voor het gebodene. Al met al een fraai sluitstuk van deze sportweek. KORFBAL Om het kampioenschap van Neder land: Groep A: Blauw WitVitesse 62 Groep B: Het ZuidenRigtersbleek 11—2. De standen zijn thans: Groep A: Blauw Wit 4 4 0 Vitesse 3 1 0 Vada 3 0 0 eerste half uur slaagde de thuisclub hierin, want de stand bleef geruime tijd 11, doch hierna bleek het tech nische spel van SVLV productiever dan het enthousiasme van MMO, dat zich in de aanvang teveel had gege ven. Successievelijk werd de score opgevoerd tot 61. Hierna volgde de prijsuitreiking. ASPIRANTEN-TO URNOOI WOA. Een zeer goed geslaagde middag, waarin verschillende mooie span. nende en sportieve wedstrijdjes ten beste werden gegeven. Gespeeld werd in een halve competitie. De thuis club kwam zegevierend uit de strijd door alle drie de wedstrijden te win nen. Voorwaar een mooie succes met hoop op de toekomst. De naaste bu ren eindigden als tweede, die met evenveel punten, doch met iet beter doelgemiddelde, juist boven DOSR kwamen, terwijl het Leidse Docos b als goede hekkesluiter fungeerde. Na afloop reikte de voorzitter met een toepasselijk woord de medailles uit. De uitslagen waren als volgt: 1. WOA a 6 p. 90; 2. Rijpwetering a 3 p. 34; 3. DOSR a 3 p. 37.4. Docos b 0 p. 26. LAWNTENNIS Op de tweede dag van de twee daagse ontmoeting tussen de universi- teitsploeg van Cambridge en de inter nationale cluib van Nederland won Cambridge 4 van de resterende zes partijen, zodat de eindstand 117 voor de Engelsen werd. CRICKET AJAX—ROGGEWONING. De te Leiden in de tweede klasse D gespeelde cricketwedstrijd tussen Ajax (L.) en de Roggewoning is door Ajax met 2 runs en 3 wickets gewonnen. Ajax 84 voor 7 gesloten, de Roggewoning 82. AUTOMOBILISME. DE 24-UURSRIT VAN LE MANS. Zestig wagens uit zes verschillende landen zyn Zaterdag in tegenwoordig heid van 150.000 toeschouwers gestart voor de 24-uurrit van Le Mans. De licht ste wagen had 611 cc. cylinderinhoud, de zwaarste bijna negen liter. De Britten Tony Rolt en Duncan Ha milton zijn eerste geworden met hun Jaguar in het eindklassement van 24-uusrit, opgemaakt volgens de ge haalde afstanden. Zij legden meer dan 4000 kilometer af. Stirling Moss en Peter Walker, met Jaguar, werden met drie ronden achterstand tweede. Phil Walters en John Fitch emt Cunningham /derde en Peter Whitehead en Ian Ste wart met Jaguar vierde. TWEEDE SCHEVENINGEN— LUXEMBURG—SCHEVENINGENRIT. Groep B: Het Zuiden Rigtersbleek PSV 8 36—10 2 16—14 0 6—34 8 31—12 2 15—28 2 17—23 Het slot van de tweede Scheveningen LuxemburgScheveningen-rit bestond uit een klassementsproef op het par keerterrein aan de boulevard te Sche veningen, waarvoor veel publieke be langstelling bestond. In tegenstelling tot de klassementsproef van de eerste S.-L.-S.-rit lag nu het accent op de rij vaardigheid van de bestuurders, hetgeen wel bleek uit het feit, dat slechts 25 van de tot de klassementsproef toege- latenen dit onderdeel van de wedstrijd foutloos aflegde. Van de Nederlanders maakte G. Voogd uit Overveen met Borgward de snelste tijd over een fout loos parcours, nJ. 47.4 sec. Bij de Luxem burgers was Norbert Weimerskirch met een Volkswagen in 44.9 sec. de snelste. Klaas Barendregt was wel zeer snel. maar 20 straf punten deden het goede werk in de rit naar Luxemburg onge daan en brachten de Hagenaar buiten de prijzen. R. Dee met Chevrolet reed zijn klassementsproef eveneens zeer snel, doch moest in H. G. Arndt uit Overveen met Lago-Talbot tenslotte zijn meerdere erkennen. De bekende motor rijder Lo Simons uit Rijswijk reed voor K. Rosier uit Den Haag de klassements proef met Borgward en deed dat zo goed. dat hij in zijn klasse de ereplaats wist te behalen.De damesprijs werd evenals in 1952 gewonnen door mevr. E. A. van der HeydenRas. uit Wasse naar, die tezamen met mevr. A. C. Kokkes—Godijn uit Alkmaar geen straf- punten in de rit had gekregen en in de klassementsproef 1.16.9 voor zich liet afdrukken. Mevr. A. Bosse van Tilt won met de heer R. J. Bicker Caarten niet alleen de prijs in klasse drie. doch legde eveneens beslag op de Mixed prijs. PAARDENSPORT. COURSES OP DUINDIGT. Zaterdag en Zondag werden op Duin- digt wederom draverijen gehouden, welke in tegenstelling met andere cour- :s matig waren bezocht. De uitslagen van Zaterdag luiden: Marlotprys: 1. Rudolf G (J. N. Brou wer) 1.32.2; 2. Ronald; 3. Rascal Hano ver. Toto: w. ƒ2,pl. ƒ1,10, 1,30; ge koppeld ƒ3,40; cov. ƒ3,20. Hoogwerfprys: 1. Octavianus K (C. L. van Wegen) 1.23T8; 2. Meintje V; 3. Pe ter Spencer. Toto: w. ƒ11,10; pl. ƒ4,10, 2,30, 1,70; gekoppeld ƒ23,50; cov. ƒ8,40. Bavoyprijs: 1. Q Deter van Zora (W. H. Geersen) 1.32.6; 2. Qui Suit; 3. Pretty Miss. Toto: w. ƒ2,40; pl. ƒ1,20, 1,10, 1,10; gekoppeld ƒ7,70; cov. ƒ3,50. Zuidwerfpr(js: 1. Odylia O (W. B. v. Overeem) 1.28.2; 2. Q William P; 3. Qua- trième Poulain. Toto: w. ƒ3,30; pl. 1,90, 3,50, 3,10; gekoppeld ƒ7,50; cov. ƒ10,80. Bloklanderprijs: 1. P Louis II (H. C. ten Hagen) 1.24.9; 2. Our Bonni B; 3. Postduif je G. Toto: w. ƒ6,90; pl. ƒ2,50, 3,20; gekoppeld ƒ10,50; cov. ƒ3,20. Evianprijs: 1. Sakina (H. J. v. d. Kraats) 2.00.8; 2. Britoly; 3. Aquavit. Toto: w. ƒ2.40; pl. ƒ1,80, 1,40; gekop peld ƒ4,30; cov. ƒ3,10. Elsaprys: 1. Capriola du Einrath (bui ten wedd.) (E. Faes) 2.02; 2. Melisse; 3. Miss Young. Toto: w. 7,60; pl. ƒ2,50, 1,60; gekoppeld 5.50: cov. ƒ4,30. Totalisatoromzet 36.453,50. De uitslagen van Zondag zijn: Goudvosprijs: 1. Rcntinus (J. de Vlie ger) 1.33.2; 2. Peter Snel; 3. Qui Suit. Toto: w. ƒ1.20; pl. ƒ1,10, 1,20, 1,40; ge koppeld 1,90; cov. 1,90. Holsteinerprijs: 1. Quicksilver S (H. C. ten Hagen) 1.29.3; 2. Oddity; 3. Peter Arion. Toto: w. ƒ1.30; pl. ƒ1,10, 1,10; gekoppeld 2.cov. 2,70. Hanoveraanprys: 1. Martini Spencer (W. B. van Overeem) 1.26.1; 2. Nora Spencer; 3. Ooststar. Toto: w. ƒ2,70; pl. 1,60, 1,50; gekoppeld ƒ5,80; cov. ƒ3, W. J. Jochemsmemoriaal: le heat: 1. Our Bonni B (J. de Vlieger) 1.25.7; 2. P Louis II; 3. Madame B. Toto: w. ƒ5,60; pl. ƒ2,60, 2,60; gekoppeld 11,—; cov. ƒ2,90; 2e heat: 1. P Louis II (H. C. ten Hagen) 1.25.2; 2. Madame B; 3. Pretty Polly. Toto: w. ƒ5,pl. ƒ2,40, 2,20; gekoppeld ƒ7,60; cov. ƒ3,Definitieve uitslag met optelling van de beide to taaltijden: 1. P Louis II 5.14.7; 2. Mada me B 5.16.4; 3. Pretty Polly 5.17.6. Rosevineprijs: 1. Windora (H. Pije) 1.58.; 2. Thalia; deadheat 3. Brandal en Gitana. Toto: w. ƒ1,70; pl. 1,40, 2,30; gekoppeld 7,cov. 4,40. Hoefslag wisselbcker: 1. Boekanier (G. C. Dekkers) 2.18.6; 2. Aquavit; 3. In- victa. Toto: w. ƒ3,10; pl. ƒ1,70, 3,90; ge koppeld ƒ19,10; cov. ƒ5,20. Grote sprintershandicap: 1. Cleone (H. J. van der Kraats) 1.27.5; 2. Rendez vous; 3. Stormalong. Toto: w. ƒ4,40; pl. ƒ2,80, 2,30; gekoppeld ƒ6,90; cov. ƒ3,10. Swell Guyprys: 1. Frédérique (H. Pije) 3.45.4; 2. Moqueuse; 3. Corrida. Toto: w. ƒ8,10; pl. ƒ2,90, 1,70; gekop peld ƒ31,70; cov. ƒ2,60. Totalisatoromzet 46.653, Te Amersfoort werd onder grote be langstelling een jeugdspringconcours gehouden, waaraan prinses Irene deel nam met haar paard ..Atalia" en de paarden van prinses Beatrix „Donaji" en „Atalanta". In het parcours, dat moest worden afgelegd, stonden 10 hin dernissen van 80 centimeter hoogte op gesteld. Aangezien enkele deelnemers met nul fouten eindigden, moest er wor den gebarreerd en nu werden 5 hinder nissen opgesteld van 90 centimeter hoogte. De uitslag luidde: 1. Willy Vorstman met „Shirley" (Hilversum) 0 fouten 21.8 sec.; 2. Jos Splinter met „Jenny" (Hoofd dorp) 0 fouten 22.8 sec.; 3. en 4. prinses Irene met „Donaji" (Soestdijk) en Mar- jette Schook met „Adelbert" (Hilver sum) beiden 0 fouten en 23 sec.; 5. Marjette Schook met ,.Rex" (Hilver sum) 0 fouten 23.6 sec.; 6. Jonkers met Frits" (Kootwijk) 25 sec.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6