Speeltuin Morskwartier in gebruik Zaterdagmiddag ging een lang gekoesterde wens in vervulling Burgemeester installeerde de blokhoofden van wijk IV PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN Dankbare gezinnen bieden mej. J. J. M. Verkley geschenken aan MAANDAG 15 JUNI 1953 uE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 HAARLEMMERMEER Geb.: Cornelis R„ z. v. J. Koreman en E. E. M. Jongeneel; Martinus H., z. v. C. Verhoeven en M. v. d. Beek; Willem, z. v. W. de Koning en L. P. Timmers; Lauwrens P., z. v. W. Vos en J. W. van Kuijk; Krijn, z. v. W. van Grootveld en H. L. Bakker; Maatje M., d. v. E. van Wirdum en J. Topsvoort; Gerrit J., z. v. D. Bak ker en G. Nooraermeer; Berenda G., d. v. D. Mulder en G. C. Maarssen; Christina H., d. v. H. Ruijs en C. Hullinga; Johannes C. B., z. v. H. N. A. Verheij eii H. P. M. Lampe; Pie- ternella, d. v. P. de Vries en J. Swaan; Christina M., d. v. F. W. Bosch en M. S. Klaassen; Lucia J- E. M., d. v. G. H. J. Mulder en E. Galbicska; Johannes W., z. v. W. J. Lücke en A. M. Poelgeest; levenloos kind van J. H. Tamboer en A. K. Brak; levenloos kind van C. J. van Nimwegen en A. J. Lemmers. Ondertr.: Klaas Boomhouwer, 27 jaar en Clara J. de Cloe, 23 jaar; Arend Karman, 35 jr. en Antje Hei- kens, 29 jaar; Martinus Roos, 27 jaar en Johanna C .Monster, 26 jaar ;Cor- nelis Th. Stroet, 26 jaar en Maria A. de die le Clercq, 29 jaar; Hendrik van Mulligen, 26 jaar en Aaltje A. Millenaar, 25 jaar; Hendrik Potman, SS jaar en Anthonia Imanse, 43 jaar; Albertus N. J. van Stijn, 58 jaar en Klazina E. M. Grooteman, 42 jaar; Jan J. Schouten, 29 jaar en Helena W. Wilderom, 23 jaar; Johannes L. Stoutjesdijk, 28 jaar en Ingeborg Marie Eindlich, 22 jr; Carolus Veld huis, 31 jaar en Teuntje Jannetje Witte, 30 jaar. Getr.: Jan Adriaanse, 26 jaar en Everdina M. van Woudenberg, 23 jr; Martinus Ockeloen, 28 jaar en Nelly {Schaafsma, 25 jaar; Jacobus Gerar- dus Bakkenhoven, 29 jaar en Hen- drijntje van Poecke, 30 jaar; Bernar- dus Joseph Hoeker, 26 jaar en Cor nelia E. M. Lammers, 23 jaar; Peter Guldemeester, 22 jaar en Cornelia Pecht, 21 jaar. Overl.: Aafje Komen, 82 jaar, echtg. van K. Elenbaas; Hermanus Mulde, 89 jaar, wedn. van A. L. C. Busman; Hendrika C. Hogguer, 83 jaar, wed. van G. P. Zandvliet. HILLEGOM Voor het onderwijzers-examen slaagde te Haarlem de heer H. van Gemert. Geboren: z. van G. P. J. van Ruiten en J. M. Maas; z. van J. G. M. Lubbs en G. J. M. Reijers; d. van J. van Rooden en C. D. Lammers; z. van P. Veltrop en C. C. Peters; z. van M. C. v. d. Aartweg en A. J. Werk hoven. Ondertrouwd: F. W. Möhlmann en A. P. Muller. Getrouwd: A. E. de Vries en T. Harnerling; C. Dekker en J. L. Ver kerk; A. de Gier en M. van den Ent J. Heeres en H. W. Naber. Overleden: J. Veen 66 jaar, echt genote van P. Warmerdam; M. E. Vee lenturf, wed. van C. C. v. d. Poll vr. 70 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Begin van brand. Zondagmor gen te ongeveer 10 uiur ontstond een begin van brand in een der steen torens van de Katwijkse Kalkzand steenfabriek. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon in deze situatie met water niets uitvoeren, doch had schuimblusapparaten ter beschikking, waarmede de brand spoedig bedwongen was. Tegen 12 ■uur kon de brandweer weer inruk ken. LISSE De bedevaart naar Heiloo. Zon dag a.s. gaat de Bedevaart van Katho liek Lisse naar O. L. Vrouw ter Nood te Keiloo. De algemene intentie is „Verdieping van het godsdienstig le ven in de parochies". Het aantal deel nemers dat zich tot nu toe opgaf, valt niet tegen. Toch rekende de leiding aanvankelijk op 'n groter getal; maar wat niet is, kan komen! Want tot Woensdagavond kan men zich nog aanmelden. Hier volgen' de adressen waar men zich kan opgeven: Mevr. van Gerven, Engelplein; de Heer Boe kei, Nic. Damesstraat 56; Mevr. M. van Diemen, Princessestraat 65; de' Heer C. Bon, Crocussenstraat 17; de Heer H. Koot, Julianastraat 61a. de Heer N. van Rooyen, Stationsweg 11; de Heer Dr. W Simonis, Grachtweg 3 Mogen we er nog even aan herin neren, dat er ook bruidjes meegaan; hiertoe zal worden geloot. Daarom dienen de vaders of moeders, die ter bedevaart meegaan, even aan de Pas torie van de eigen parochie op te ge ven, dat er eventueel ook een doch tertje van hen bruidje zou kunnen zijn. Ook tot Woensdagavond. Het vervoer van deze kinderen geschiedt gratis. WASSENAAR Berucht inbreker op heterdaad betrapt In de nacht van Vrijdag op Zater dag j.l. heeft de Wassenaarse politie in een villa aan de Rijksstraatweg de 45-jarige P. uit Haarlem, die reeds 18 veroordelingen voor diverse fei ten achter de rug had, bij een inbraak op heterdaad betrapt. Hij had zich door het vernielen van een glas in lood-raam bij de voor deur de toegang tot de villa verschaft. Omwonenden, die meenden gestom mel gehoord te hebben, belden 's nachts 2 uur de politie, die met een aantal manschappen uitrukte. Het huis werd omsingeld en een drietal politiemannen koos dezelfde weg, die de inbreker genomen- had: via het verbroken glas in loodraam kwamen ZÜ het huis binnen. Op de eerste Met grote voldoening constateerde de voorzitter van de speeltuinvereni ging Morskwartier Zaterdagmiddag, dat eindelijk een lang gekoesterde wens in vervulling ging, toen hij wethouder J. C. van Schaik kon uit nodigen de symbolische opening te verrichten met het doorknippen van een lint. Voor de vele kinderen in deze wijk betekent de tuin een gro te uitkomst en spr. was allen, die op enigerlei wijze hadden meegewerkt aan de totstandkoming hiervan, zeer dankbaar. Dank werd ook gebracht aan het gemeentebestuur, dat de in richting van deze tuin mogelijk had gemaakt. Onder de vele genodigden en be langstellenden bevonden zich de heer R. J. Meyer, commissaris van politie, de heer S. W. Hagedoorn, commandant van de brandweer, ir. D. Y. Lem, adj. directeur van ge meentewerken, de heer A. Galjaard, chef van de plantsoendienst, enige raadsleden, de heer D. Vijlbrief, af gevaardigde van de Nuso, vertegen woordigers van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen -en bestuurs leden van enige zusterverenigingen. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot was verhinderd; hij bracht Vrijdagavond met zijn cchtgenrte reeds een bezoek aan de tuin en uit te zijn bewondering voor de keurige inrichting. etage troffen zij, gehurkt in de hoek van een kamer, de indringer aan. Di verse goederen had hij reeds ingepakt en klaar gezet om mee te nemen. Op het politiebureau kon de iden titeit van P. worden vastgesteld. „Bloembollencultuur" vergaderde. Dezer dagen werd een ledenver gadering gehouden van de afd. Was senaar van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. De voorz., de heer C. van den Berg, herinner de aan het 60-jarig bestaan van de afdeling, ter gelegenheid waarvan aan de gemeente Wassenaar een 75.000-tal bloembollen werd aange boden ter verfraaiing van het gras veld voor Raadhuis de Paauw. Spr. wenste het lid, de heer A. J. Hooge- veen, geluk met de goudenmedaille, die hij voor zijn inzending op de „Flora" verwierf. De afdeling zelf verwierf met haar inzending een zil veren medaille. Het financieel verslag, dat op de jaarvergadering achterwege bleef in verband met ziekte van de penning meester, werd nu aan de vergade ring voorgelegd. Het sloot met een batig saldo van 74.12. De beschrijvingsbrief voor de a.s. algemene vergadering kwam aan de orde. Een voorgestelde wijziging in het handelsreglement liet aan duide lijkheid te wensen over. Besloten werd of> de algemene vergadering eerst om nadere inlichtingen te ver zoeken. De afdeling Wassenaar zal op deze vergadering worden verte genwoordigd door de heren C. E. van den Berg en J. P. M. Grevers. Als plaatsvervangers werden aangewe zen de heren Hoogstraten en v. d. Marei. Aan het slot van de vergadering kwam de bloembollenversiering van de omgeving van Raadhuis de Paauw nogmaals ter sprake. Vele leden toonden zich teleurgesteld over het feit, dat het gemeentebestuur hier over niets van zich heeft laten ho ren. VOORSCHOTEN Gemeenschapsgedachte Wethouder Van Schaik herinnerde er aan, dat de vereniging reeds 8 jaar geleden was opgericht en dat het. bestuur met grote moeilijkheden to kampen heeft gehad. De taak van het bestuur zag de wethouder voor al in de oplossing van het probleem spelen in de stad. Stadskinderen moet het spelen geleerd worden; in de tuin bestaat daartoe thans gele genheid. Bovendien bevordert een dergelijke speeltuin de gemeen schapsgedachte in de wijk, waarin de buren elkarr anders wellicht niet eens zouden kennen. Nadat de heer Vijlbrief de geluk wensen van de Nuso had aangeboden (de Unie telt thans 400 tuinen met 300.000 kinderen) en een slaghout met ballen als geschenk had over handigd, sprak de presidente van het damescomité, mevr. P. Mooten Van der Berg, die vier vlaggen, stoeltjes voor de kinderschommels en twaalf stoelen met tafel voor het nog te bouwen clubhuis aanbood. Ter afwisseling trad een dans- groepje op en gaven ook de kleu ters acte de présence, waarna de 4- jarige Ineke Kars wethouder Van Schaik een schaar overhandigde, waarmede de symbolische opening werd verricht. Tenslotte maakten de gasten een rondgang door de prachtig ingerichte tuin en bewonderden zij de talrijke mooie en degelijke speel werktuigen, die even later stormenderhand door honderden kinderen veroverd wer den. De genodigden trokken zich te rug in de Chr. lagere school aan de Hoge Morsweg, waar nog vele goede woorden werden gesproken. B.B. in A-kring Leiden Wijngaardcnlaan was voorrangweg. - „Veilig Verkeer" slaagt er dikwijls in de demonstraties attractief te ma ken en dat was Zaterdagmiddag ook weer het geval met de demonstratie van de voorrangsregels op de Wijn gaardenlaan. Deze laan was voor deze gelegenheid tot voorrangsweg verhe ven en er trokken overheen een echte militaire colonne, een begrafenisstoet en een brandweerauto, een politie auto en nog alle andere voertuigen die men maar bedenken kon. Met de ze hulpmiddelen werden alle moge lijke situaties geschapen en vanaf het balcon van de Geref. school gaf de heer C. Robertsen commentaar op de gebeurtenissen beneden. De demon straties duurden ongeveer twee uur en mede dank zij de politiegeluidswa-' gen was er voortdurend een goede belangstelling. Vrijdagavond werd in Restaurant Den Burcht wederom een vergade ring gehouden met blokhoofden en hun plaatsvervangers, thans van Wijk IV. Het Wijkhoofd, de heer W. Th, Breedeveld opende de vergadering en •heette alle aanwezigen welkom. Het verheugde hem zo vele bekende ge zichten te zien uit „vroeger dagen" en prees hen voor deze persoonlijke inzet in het belang van de gehele burgerij. Hierna verkreeg de heer S. W. Ha gedoorn, Hoofd Bescherming Bevol king, het woord. Spreker memoreerde het verloop en de huidige stand van de werving, waarbij hij vermeldde het gunstige resultaat in de A-kring Leiden, en hiervan speciaal Wijk IV die aan de top staat. Aan allen die hiertoe heb ben medegewerkt bracht hij dank en spoorde aan gestadig op dit ge bied voort te gaan tot het eindpunt is bereikt. Vervolgens werd een beknopt doch duidelijk overzicht gegeven van de opzet van de gehele organi satie B.B. Spreker kondigde aan dat zeer binnenkort zal worden aangevangen met het geven van een algemene ba siscursus, om een ieder zo spoedig mogelijk de vereiste kennis bij te brengen. Bij de Wet zijn zeer gunstige so ciale voorzieningen vastgelegd voor de noodwachters welke reeds in toe passing zijn gebracht tijdens de re cente watersnood. Na nog enkele vragen te hebben beantwoord en al len te hebben opgewekt zoveel als mogelijk bij te dragen tot het schep pen en bewaren van de zo nodige de teamgeest, verzocht spreker de burgemeester tot installatie te willen over 'gaan. De burgemeester achtte het 'n ge noegen dit te kunnen doen ten aan zien van zovele vertegenwoordigers der burgerij uit een van de oudste wijken van Leiden. Het nut der or ganisatie kan zoveel groter zijn waar het geldt de belangen van de bin nenstad met z'n dichte bebouwing te helpen beschermen. Op de blok hoofden rust in deze een grote ver antwoordelijkheid. Spreker is ervan overtuigd, dat hierbij de verant woording in goede handen ligt. Hij bracht dank aan de heren voor hun spontaan gegeven medewerking, en sprak het vertrouwen uit dat een hechte band in de B.B. moge groeien. Hiermede verklaarde de burgemees ter de blokhoofden en hun plaats vervangers geïnstalleerd. Nadat nog enkele mededelingen van huishou delijke, aard door de lieer Hagedoorn waren gedaan, bracht het Wijk hoofd dank aan de heer Burgemees ter voor zijn geuite vertrouwen, aan de heer Hagedoorn voor zijn vlotte causerie en sloot de vergadering. Gevestigd in de weck van 8 tot en met 13 Juni. J. Algra k.orp. le B. KL. Morsstr. 62-64; J. Boot, H. Rijndijk 228; S. Braxhoven, text.arbeider. Tromp straat 57A. C. P. Bron, dienstbode, He rensingel 3; J. A. Bron, dienstbode. He rensingel 3; J. Burger jon, portier, Stiel tjesstraat 34; M. E. Claessen, H. Rijn dijk 152; A. Dorrestefjn. huishoudster, Rapenburg 131; J. van Duijn. kruidenier. Plantage 4; N. van Dijk, vleeskeur meester. Boshof 46; P. Feenstra, Merel straat 38; M. K. Cornet—Gerritse, Mo lenstraat 11; E. Glasius, H. Rijndijk 240; C. D. Hajer, Zoeterw.singel 10; T. B. Hannik, Rijnsb.weg 147; E. E. KleiVan der Harst, O. Rijn 25; P. Hcrweijer en fam.. secr. directie, Boshuizerkade 30; W F. M. Heuvel, verpleegster, Rijnsb. weg 10; W. J. M. Hillenaar, ber. mili tair, Morsstr. 62-64; W. H. van der Hoef, mach. tekenaar, Joh. de Wittstr. 38; A. C. Holler, ber. militair, Morsstr. 62-64; J A. W. de Jong, dienstbode, O. Vest 89; F. van den Berg—Kleijn en fam., Boshuizerkade 45; W. J. Klootwijk en fam, schcepswerkt.kundige. O. Singel 232a; W. Komdeur en fam., kap. kl. handelsvaart, Kneppelhoutstr. 25; L. A. Kortbeek en fam., sergt. timmerman KM, Rapenburg 96; A. J. Boon—Marijt, r.oshuizerkadc 15; H. Mieremet, bank werker, v. Speijkstr. 31; P. W. Mulder, bankwerker, Utr. Jaagpad 12; H Oos- terveen, adsp. agent v. pol.. Levendaal 82; J. C. de Reede en fam., constr. teke naar, Morskadc 12a; A. Spoor, wetensch. ambtenaar, Koninginnelaan 58; J. Stam, psycho-diagn. ass., Hartesteeg 2a; J. A. Stuitje, Zoeterw.singel 18; J. M. van Velzen, bakker, J. v. Goijenkade 27; C. BoogaartsVergunst, Watersteeg 4; H. de GrijsVerhorik, L. Mare 67a; A. Visser en fam., werkmeester. Tomaten- straat 38; G. E. M. van de Wakker, 1.1. erpleegster, Anjelierstr. 1; G. C. van _er Weijden, 1.1. verpleegster, Hooi gracht 13-27; J. C. H. M. Wijffels en fam., arts, Boshuizerkade 12; D. Zitman, kan toorbediende, Herengracht 37. Vertrokkenen in de weck van 8 tot en met 13 Juni. C. J. E. Adriaanse, Don- kersteeg 19, Middelburg, Langedelft 78; J. Annard, W. Pyrmontstr. 27, Hoens- broek, Demstr. 75; C. Barneveld, Ples- manlaan 3, Wassenaar, Irisstr. 1; P. W. J. Bergers, De L. Kanterstr. 28, Oirschot, Legerplaats F 118b; A. J. van Bilsen, Stadhuisplein 1, Rotterdam, West Side- linge 268; J. J. van Blerck, Noordeinde Den Helder, Buitenhaven 5; L. Bol en fam.. Oude Singel 50, Canada; A. de BlokVan den Bosch, Merelstraat 43, Den Helder, Singel 134; C. M. van Bilsen v. d. Bosch, Hogewoerd 65, Rotterdam, West Sidelinge 268; A W. Brands Zijl singel 43, 's Gravenhage. Westeinde 132; A. Th. Broekhof, A. v. Saksenstr. 4b, De Bilt U., Gezichtslaan 168; Wed. A. KnörrVan Burik, Schelpenkade 62, Oegstgeest, Willinklaan 13; H. Buurman, Plantsoen 105, Indonesië; J. P. Bijlsma, Da Costastr. 41, Den Helder, Buiten haven 5; H. J. Chaudron, Tulpenstr. 21, Wassenaar, v. Z. v. Nijeveltstr. 224; G. Crans, a. b. „Risico", Herenstr. 25, Rot terdam, a. b. Gelderland5, Westzeedijk 96b; Djelantik Gde Oke (Anak Agoeng), Fagclstr. 18, Zwitserland; G. M. Th. A. Dokkum, Wielmakersteeg 2, Soest, Kerk- pad 105; M. C. Dorrepaal. Ter Haar- kade 3a,'s Gravenhage, P. v. Troost wijkstraat 117; F. A. van Dijk, Rijnsb. weg 10, Nieuwer Amstel, Schepenen laan 6; E. Engberts, Haagweg 29. Duits- Zaterdagavond had een geitenkeu ring plaats op een terrein aan de Sumatrastraat, georganiseerd door de Leidse Geitenfokvereniging. De keu ring van de 25 aangevoerde dieren werd verricht door de heer J. Ver hoeven, rijksveeteeltconsulent, en de heer S. de Jong, hoofdassistent. De uitslag was: Witte en bonte, gehoorn de een-jarige geiten, le prijs A. van. der Hoogt, 2e prijs A. Honders. Witte ongehoornde geiten, le prijs L. van Haarlem. Twee- en meerjarige onge hoornde geiten, le prijs J. Tegelaar. Lammeren, le prijs J. Boekhout, 2e prijs J. Maat, 3e prijs A. Honders, 4e prijs W. van Rooyen. Afscheid van de Kath. Gezinszorg Nadat het bestuur Vrijdagavond, tijdens een intieme afscheidsbijeen komst reeds waarderende woorden had gesproken tot mej. J. J. M. Ver kley, maatschappelijk werkster van de Kath. Gezinszorg te Leiden, die binnenkort in het huwelijk treedt, was het Zaterdagmorgen de beurt aan de gezinnen zelf, die in de loop der jaren met mej. Verkley in aanraking zijn gekomen. Toen bekend werd, dat mej. Ver kley de Kath. Gezinszorg zou gaan verlaten, namen enige ouders het ini tiatief tot het aanbieden van een af scheidsgeschenk. Vele gezinnen droe gen spontaan een steentje bij en zo kon namens hen mevr. G. v. d. List- Kanbier een prachtig zilveren room- stel, een glazen fruitschaal en een bouquet bloemen aanbieden, verge- „CHINA" GEOPEND Vrijdagavond om 6 uur is met een diner, waaraan talrijke genodigden aanzaten, het café-restaurant China" geopend in het pand Breestraat 177. Voorheen was hierin een kledingma gazijn gevestigd. Het pand heeft een grondige verandering ondergaan en net restaurant maakt een zeer gezel lige indruk. Leiden heeft er weer een Chinese eetgelegenheid bij. Mevr. Van der List (rechts) biedt mej. Verkley (links) namens de ge zinnen enige geschenken aan. (Foto: „De Leidse Courant"). zeld van een oorkonde, die door zus ter Alfrede gecalligrapheerd was. Ook aan de nieuwe maatschappelijk werkster, mej. M. J. Faase uit Noord wijk, en aan mej. M. van Berkum, hoofd van de binnendienst, werden bloemen aangeboden. Een en ander geschiedde met toepasselijke woor den en kopjes koffie in de voorka mer van Morssingel 8. Bocht Utrechtse Veer wordt flink verbreed Plantage 26 aangekocht Naar ons uit betrouwbare bron ge meld wordt, heeft dc gemeente Lei den onlangs het pand Plantage 26, be woond door prof. L. J. van Holk, aan gekocht met de bedoeling het binnen afzienbare tijd te slopen, om daar door de toegang tot het Utrechtse Veer vanaf de Hoge Rijndijk ruimer te maken. De situatie is daar bijzon der moeilijk voor het intensieve ver keer, dat vanaf de Hoge Rijndijk via het Utrechtse Veer de Zijlsingel wil bereiken. Door verbreding van deze bocht zal de verkeerssituatie hier aanmerkelijk verbeterd worden. land; H. Esselink, Brcdcrostraat 34, Lopik, S. L. van Alterenlaan 29; H. Faas. Langebrug 101a, Groot Brittannië; W. Haasnoot, W. Singel 27, Schiedam, Lange Haven 85; J. G. D. Haverman, Thorbeckestr. 64, Voorburg, Kon. Wil- helminalaan 288; D. Hess, Zoeterw.sin gel 94, Gouda, Van Beverninghlaan 33; J. Hoogervorst en fam., Morsstr. 9. Oegstgeest, Geversstr. 47; G. A. H. van der Hoorn, Breestr. 143, Nieuw Zeeland; F. J. Ipenburg, Zeemanlaan 43. Haar lem, T. v. Berkhoutstr. 91; M. J. A. de Kanter, Nieuwsteeg 15, 's Gravenhage, Nijelantstr. 2; G. B, Koopman, Konin ginnelaan 7, Nederlandse Antillen; C. van der Kooij, v. d. S. Bakhuyzenln 10, Zoeterwoude, H Rijndijk F 31: M. MaschkeKoster. Haarl.str. 105, Wou- brugge, Rodepolderkade 3; J. Koudstaal. Kaagweg 22, Rotterdam, Feijenoorddijk 90II; C. Kramer en fam., Kneppelhout- straat 25, Groningen, IJsselstr. 50b: W. Kremers, W, Singel 27. Emraen, Bar- germeerweg 75; T. Kuil en fam., W. de Zwijgerlaan 11a, Katwijk. Jac. v. Heems kerklaan 10; F. J. PfaffKuijvenhoven en fam., Conradstr. 12, Nederlandse An tillen; L. T. Kwee en fam.. Breestr. 49, Oegtgeest, Leidsestr.w. 3; C. J de Boer, Lasschuyt. Noordeinde 41, Indonesië; W. A. M. de Lestrieux Henrichs, Var kenmarkt 2, Bloemendaal, Kweekduin- weg 14; J. Links. J. de Wittstr. 36, Am sterdam. Churchilllaan 135IIIM. M. SmitVan der Meel, Timorstr. 27, Utrecht, Joh. de Bekastr. 49; I. Nievaart, Oranjegracht 19, Rhenen. Boslandweg 2; P. D Noest, Levendaal 166a, Assen, Brink 35; E. Th. Nooij, Hermanstr. 1, Rijnsburg, Burg. Hermanstr. 41; A. Ploeg, Kloksteeg 14, Dordrecht, Dubbel- amseweg 220; C. J. Ranselaar en fam., L. Mare 84. Utrecht, Mgr. Dr. Nolens- straat 46; A. M. VerboomRettig. Van Oldenb.veltstr. 41, Oegstgeest, Haarl. trekvaart 25; W. Reijm, Noordeinde 2a, Vlissingen, Pr. Hendrikweg 40; J. Esse linkRoman, Brederostr. 34. Lopik. S. L. van Alterenlaan 29; K. P. Smit, Rijnsb.weg 187. Liberia; A. van Son, Borgerstr 10. Frankrijk; L. C. van Son, Borgerstr. 10. Frankrijk; H. Stheeman, Breestr. 29, Nieuw Zeeland; A. Sligter, Joubertstr. 22a, Zoeterwoude, Willebror- dusstraat 24; J. Stigter, Koninginnelaan 72, Zandvoort, Regentesseweg 4; P. Sij- besma x fam.. Plantsoen 49. Apeldoorn, v. Heutzlaan 38; Ph. J. P. Verloop, Kai- serstraat 38, Amsterdam, J. Verhulststr. 138; A. Vogelaars. Beschuitsteeg 1, Voorschoten, Pr. Margrietlaan 34; M. S. Chaudron—Van Vreedendaal. Bloemis tenlaan 37, Wassenaar, v. Z. v. Nijevelt- straat 224; J. van der Waals. Boerhaave- laan 2, Gorinchem, Hazewindhondstr. 6; J. H. van de Water en fam., Bredero- straat 23, 's Gravenhage, Wyhestraat 145" J. Wessel, Dc Ridderstr. 4, Neede, Borl culoseweg 72; G. Zevenhuizen, Heren gracht 86a, Dordrecht, Voorstr 192; A. A. M. van Zwam. Hogewoerd 77a, 's Gra venhage, Van Mojalenlaan 14. KERMIS ZUIDERKWARTIER. Als iemand daaraan had kunnen twijfelen, was toch het geroep en ge juich van een bont geklede kinder- menigte, die drong en duwde voor het hek van het speelterrein van Zuiderkwartier, en het geklingel van de bellen der ijscowagens wel het overtuigend bewijs, dat op het ter rein iets zeer bijzonders aan de hand was. En dat was dan ook inderdaad het geval. Zaterdagmiddag opende 't bestuur van de wijkvereniging ,,Het Zuider kwartier" op het speelterrein in de Anjelierstraat een kermis, waarvan de financiële opbrengst moet die nen als bijdrage tot het bouwen van een clubgebouw met het doel, de jeugd zoveel mogelijk van de straat te houden. Reeds direct van de ope ning af bestond er een grote belang stelling voor de kermis. Op het fees telijk gepavoiseerde terrein, waar de muziek zorgde voor een prettige sfeer, bestond gelegenheid, om vrou we Fortuna op verschillende wijze op de proef te stellen. Grabbelend, schietend en hengelend, kon men zich van mooie prijzen meester ma ken en het rad van avontuur ratel de onbewogen boven de hoofden van gespannen toekijkende spelers, het fortuin in zijn wentelingen verber gend. Een gelukbrengende spin hield in de raadselachtige draden van zijn web welwillend rijke schatten ver borgen voor de ondernemende geluk zoeker en een wonderschone, maar ijdele prinses, wachtte op de prins uit het sprookje, die haar naam zou raden en zich zo haar waardig zou tonen, 's Avonds bestond er ook gelegen heid om enige steentjes voor het nieuwe clubhuis bijeen te dansen en natuurlijk ook te spelen. Jammer was het, dat in de avond de regen als spelbreker fungeerde en een domper op de feestvreugde zette. Wij hopen toch, dat deze stortbui de op brengst van de kermis niet verdund heeft en zo de plannen voor de bouw van het clubhuis in nadelige zin be ïnvloed heeft. Laatste Berichten Straaljager neergestort Op de Herikerberg bij Markelo is een straaljager neergestort. De piloot is om het leven gekomen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 15 Juni. Vee Aanvoer: 1861 stuks totaal, waarvan 1142 vette koeien, en 719 varkens. Prijzen: vette koeien 2.90—3.00. 2,722.80, 2.302.46 en varkens 1.92, 1.90 en 1.87 per g.k Vette koeien aanvoer even ruimer, handel kalm, niet geheel prijshoudend enkele prima boven notering. Varkens aan voer als vorige week, handel tame lijk, prijzen le en 2e kwaliteit onver anderd, 3e kwaliteit iets minder in prijs.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3