Goederentreinen trotseren het water Sociale voorzieningen ook voor zelistandigen Ook helicopters in Amsterdam? C*P+N*-reI in R'damse Raad zakte als Haagse bluf ineen Beschouwingen en practische besprekingen van deskundigen Drie jaar voor f 52.000 De gasaanval te Groningen VRIJDAG 12 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT PAGINA SPOORWEGEN EN GOLVEN DELEN DE HEERSCHAPPIJ BIJ KRUININGEN De Nederlandse Spoorwegen, die zo goed mogelijk trachten de nadelen die het bedrijfsleven in het watersnoodgébied ondervindt, te beperken, zijn er sinds enkele weken in geslaagd het goederenvervoer te herstellen over de spoorlijn door de ondergelopen Kruiningerpolder in Zuid-Beveland. Dit geschiedt op een wijze, die uniek is in de spoorweghistorie van Nederland en zeer waarschijnlijk ook wel daarbuiten. Twaalf uur per etmaal staat de 800 hectaren metende Kruiningerpolder geheel onder water. Twee keer per dag stuwt de vloed 't zeewater van de Westerschelde met kracht door de gaten in de zeedijk en loopt de polder vol. Dan wordt de spoorlijn tussen Oostdijk en Kruiningen het station Kruiningen met het emplacement inbegrepen opnieuw verdronken land. Dan staat het water over een af stand van vier kilometer anderhalf tot twee meter boven de spoorbaan. het waterstaat. Wanneer naast het hoofd van de postwachter, dat uit het raampje steekt, de uitwaaiende rode vlag verdwijnt en een groene vlag daarvoor in de plaats komt, is alles veilig en mag de trein zijni rit door het water voortzetten. Groene vlag uit betekentveilig spoor J Dit gebied is alleen bij eb bereik baar. Door werkzaamheden van zeer bijzonder karakter is het mogelijk ge. worden tijdens de eb, gedurende één uur de spoorlijn, zijn het enkelsporig, te gebruiken door in beide richtingen twee goederentreinen tussen Oostdijk en Kruiningen te laten rijden. Met groot beleid is het zo geschikt, dat er ook nog een zandtrein voor de werkzaamheden passeren kan. Maar dan komt de vloed opzetten en neemt het water weer bezit van de polder en de spoorlijn. Een. strijd van formaat. Na de ramp was het spoedig te zien, dat het maken van een nieuwe spoor wegverbinding een te langdurig werk zou worden, omdat het daarvoor no dig zou zijn de spoorbaan twee me ter hoger te maken. Het terrein van de werkzaamheden is alleen bij eb te bereiken, waardoor dit werk wel licht nog langer tijd zou vergen dan het dichten van de gaten in de zee dijk. De hoofdinspecteur van het ver voer mr. S. van Houten en de hoofd inspecteur van de weg ir. J. L. Hoor weg, beiden van de inspectie Breda, daarin bijgestaan door de wegopzich- ters J. Colijn en J. de Haas hebben met 350 man van de aannemersfirma Plunder uit Ridderkerk in drie maan den een werk van zeer bijzonder ka rakter uitgevoerd. De spoorbaan van klei is omzichtig hersteld, met grind versterkt, waarna aan beide zijden een kistdam aange bracht is. Wegopzichter Colijn, een man met grote ervaring in de oude strijd tegen het water, zag zich voor zijni vele verdiensten in de eerste tijd na de rampnacht en nu bij het herstel van de spoorbaan beloond met pro motie tot opzichter, een promotie die hem door de directie van de Spoorwe gen telegrafisch werd bericht. Na het voorlopig herstel van de spoorlijn, dat wordt uitgevoerd door 180 man, is het wachten op het ogen blik dat de zeedijken worden gedicht en dus de. polder zal droogvallen. Hopelijk zal dat over enkele maan den het geval zijn, waarna met spoed begonnen zal worden aan het herstel van het tweede spoor. Geïmproviseerde beveiliging. Tot zolang is er een „dienstrege ling" voor twee goederentreinen per dag in beide richtingen tussen Roo sendaal en Goes, alsmede een zand trein per dag. Deze dienstregeling met dagelijks wisselende tijden kost veel hoofdbrekens. De verbinding wordt hier in stand gehouden met een geïmproviseerde beveiliging. De stoomlocomotieven rijden met vijftig vrachtwagens achter zich aan, niet harder dan 10 kilometer. Intussen kijkt de machinist voortdurend naar het zolderraampje van een posthuis, dat evenals de spoorbaan rondom in I. Na de trein komt weer het water Dadelijk nadat de dienstregeling goed verlopen is en de treinen zijn gepasseerd is het hoog tijd om de deuren in de dijk te sluiten. Dit alles is tevoren op de minuut af uitgere kend, want de vloed is inmiddels met verraderlijke spoed dichtbij gekomen. Lang duurt het niet of het water sluit zich hoger en hoger tot ander half tot twee meter boven de spoor baan en het stationsemplacement: het verdronkenu land van de Kruininger polder. Eén troosteloos en gelijk inte ressant gezicht en tevens weer het dagelijkse einde van een sedert 21 Mei geslaagd experiment van de Spoorwegen. (Advertentie) Rondom „De Ommelanden" Rumoerig weekeinde in het vooruitzicht De coöperatieve zuivelfabriek „De Ommelanden" gaat weer een rumoe rig weekeinde tegemoet. De oppositie heeft een ledenvergadering geëist en gekregen; het huidige bestuur wil vier oud-commissarissen en twee oud- bestuursleden, die in de tijd van oud directeur De Boer hun plaatsen in namen en met diens ontslag eveneens verdwenen, definitief ontslag te ge ven. De oppositie voelt daar niets voor, want zij wil deze leden weer in bestuurs- en commissarissenverga- .dering terug zien, daar dan de kans toeneemt, dat de heer De Boer weer als directeur aangesteld zal worden. De dagen, die aan deze ongetwij feld zeer rumoerige vergadering voor afgaan, worden met verrassingen ge vuld. Niet alleen werd de huidige di recteur „door vriend en vijand" uit het bestuur tot voorzitter gekozen zodat hij de niet bijster leuke taak krijgt om de vergadering van Zater dag a.s. te leiden maar tevens ont vingen alle leden van „De Ommelan den" een circulaire, ondertekend door „journalist", waarin beledigende woorden geuit worden aan het adres van de huidige directeur. OPLICHTER AANGEHOUDEN. Te Haarlem is vandaag aangehou den de Groninger D. R. B., die ervan wordt verdacht in de week voor Pinksteren in Drachten een aantal mensen geld afhandig te hebben ge maakt. Hij zou o.a. zijn opgetreden als employé van de Bataafse Petroleum- maatschappij, die belangrijke werken moest voorbereiden, terwijl hij ook als opzichter van rijkswaterstaat voorbereidend werk zou doen ten be hoeve van een grote Westeuropese verdedigingslinie die van Zwitserland i tot Friesland moest reiken. Behalve een aantal beloften, liet hij onbetaal de hotelrekeningen achter. Bovendien had hij een duur fototoestel op zicht meegenomen, en van verscheidene mensen geld geleend om zijn gezin in Voorburg met Pinksteren te kunnen bezoeken. Ook de politie in Heerenveen en Deventer schijnt nog een appeltje met hem te schillen te hebben. De tachtigjarige nijverheids school voor meisjes te Arnhem, op een na de oudste in ons land, kreeg ter ere van haar verjaardag, bezoek van mej. dr. A. de Waal, staatsecre taris van onderwijs. Studiecommissie voelt voor Kinderbijslag en Ouderdomsvoorziening Reeds lang wordt de vraag gesteld of het wenselijk en mogelijk is om de sociale voorzieningen, zoals die thans bestaan voor onzelfstandige ar beid, uit te breiden tot de zelfstan digen. Op deze vraag heeft een com missie, ingesteld door het Centrum voor Staatkundige Vorming, een ant woord gegeven. Kinderbijslag voor zelfstandigen acht de commissie redelijk, althans voor die groep zelfstandigen, die qua inkomens-pösitie met de groep handarbeiders gelijk kan worden ge steld. Uitgaande van een gemiddeld handarbeidersinkomen van 3000, 's jaars, met inbegrip van kinderbij slag voOr 2 kinderen, zou de commis- sier ter bepaling van de gedachten de inkomensgrens voor zeflfstandigen willen stellen Op 3000,voor een gezin van 3 kinderen. Deze grens wa re ongeveer als volgt te variëren: 3200,vóór een gezin van 4, 3400 vóór een gezin van 5 kinderen enz. De commissie zou de kinderbijslag voor zelfstandigen derhalve willen doen ingaan met het derde kind, met dien verstande echter, dat voor zelf standigen met een inkomen van 3000,t.m. 3200,de kinderbü- slag ingaat met het vierde kind, voor die met een inkomen van 3200, tót 3400,met het vijfde kind enz. Het bedrag van de kinderbijslag zou iets lager te stellen zijn dan dat van de loonarbeiders, omdat door de zelfstandigen geen premie wordt be taald. De commissie is n.l. van oor deel, dat de ehige rationeel te ver antwoorden vorm die van het doen van uitkeringen door de landsóver- heid is, uitkeringen waarvoor de middelen door de gehele gemeen schap worden opgebracht en uit de algemene middelen dan wel uit een z.g. bestemmingsheffing worden ge put. Wat de ouderdomsvoorziening be treft meent de commissie, dat de op lossing gevonden moet worden in een regeling in de trant van de be- Ook in de hoofdstad houdt men zich gelijk in de andere grote gemeenten van ons land bezig met het helicopter-vraagstuk. Zo is van de zijde van de dienst der gemeentelijke luchthaven Schiphol een rapport over de ziens wijze van deze dienst op het vraagstuk en de mogelijkheden, die er voor Amsterdam zijn, samengesteld. De plaats van een start- en landingsterrein in de nabijheid van het centrum zal in overleg met de dienst van publieke werken nader moeten worden bestudeerd. Ten aanzien van een dergelijk terrein ligt de zaak voor Amsterdam met zijn luchthaven in de directe na bijheid uiteraard anders dan voor de overige steden in ons land. Aan de commissie van bijstand uit de gemeenteraad voor de haven- en handels inrichtingen is nu een toelichting op dit rapport gegeven. Het vraagstuk of een helicopterdienst op en van Amsterdam met andere steden in het binnenland en mogelijk in het aangrenzende buitenland in de nabije of verre toekomst mogelijk zal zijn, is eenkwestie waarover vele diensten hun oordeel zullen moeten uitspreken. staande Noodwet-Drees. Het recht op een uitkering ware te beperken tot hen, die regelmatig als zelfstandigen maatschappelijke werk zaamheden hébben verricht. Het be drag van de uitkering zal in de orde van grootte moeten liggen van de uitkeringen volgens de thans gelden de wet. Het zal in ieder geval niet hoger kunnen liggen dan de uitke ring, die loontrekkenden uit hoofde van een bodempensioenverzekering zullen ontvangen. Het is immers niet aanvaard, dot uitkeringen aan zelf standigen, waarvoor geen premie is betaald, de uitkeringen aan loontrek kenden zullen óvetreffen. De om vang van de uitkering dient niet eens en vooral op een vast bedrag te worden bepaald. Het lijkt juister de uitkering afhankelijk te stellen b.v. van de kósten van levensonderhoud. De commissie denkt aan een uitke ring van 10,per week voor on- gehuwden en van 20,per week voor gehuwden. De inkomensgrens zou zij willen stellen Op 1040, resp. 2080,Een bedrag aan eigen inkomsten van 520,resp. 1040 zou niet voor aftrek in aanmerking komen. Slechts voorzover deze be dragen worden overtroffen, zou het eigen inkomen in mindering komen op de uitkering. De commissie ontraadt tenslotte een collectieve weduwen- en wezen- voorziening, ziekte-, ziektekosten- en ongevallenvoorziening vóór zelfstan digen. Wat de invaliditeitsvoorziening be treft, indien voor arbeiders een in validiteitsverzekering, die van enige betekenis is, tot stand komt, zou het overweging verdienen de zelfstan digen in de gelegenheid te stellen zich op dezelfde basis als de loon trekkenden te verzekeren Op grond slag van vrijwilligheid. Werkloosheid leent zich, voor zó veel de zelfstandigen betreft, kwa lijk voor een collectieve voorziening. De communisten zijn de laatste tijd weer eens echt actief geweest en een van deze bruisende levenste kenen demonstreerde zich gisteren in de Rotterdamse gemeenteraad, waar deze partij de publieke tribunes had laten bevolken door een verza meling lieden, die zich hevig ver ongelijkt en te kortgedaan voelden en die er gemakkelijk toe over te halen waren, zich voor het C.P.N.- karretje te spannen. De Rotterdamse raad behandelde de verstrekking van kledinggeld aan werklozen en armlastigen; een der communisten in de raad hield een speech, waarin hij zich tegen alles, wat voorgesteld werd, verklaarde en via Rusland en de Amerikaanse atoombom tot een tegenvoorstel kwam. Een P.v.d.A.-lid had niet zo heel veel moeitt om al de drogredenen van de Rotterdamse communist als Haagse bluf ineen te doen zakken en toen de verstandelijke strijd bijna door de communist verloren was, kwam de publieke tribune in actie. Tot grote verbazing van college en raad begon een vrouw te schreeuwen en brulden een kleine dertig lieden mee. De overredingskracht van het groepje opgehitste mensen kwam niet boven het peil van scheldwoor den uit en de burgemeester maakte, aan de onsmakelijke vertoning e'en einde door de ontruiming van de. tribune te gelasten. Toen kwam de „stunt", waardoor duidelijk bleek zo dit al niet voor iedereen duidelijk geweest mocht zijn dat achter de' „spontane actie" een goed function-^ nerende organisatie school. Een van~ de betogers haalde een bundel pam fletten uit zijn zak keurig be drukt waarin te lezen stond, dat de vroede vaderen zich meer dienden bezig te houden met het aankleden van de armlastigen en werklozen, dan met burgerbescherming, Steun Wettig Gezag, en ambtswoningen. Bekwame handen werkten de be togers naar buiten, waar de kille Juni-temperatuur hun spoedig de normale Nederlandse nuchterheid teruggaaf en de gemeenteraad van Rotterdam werd voortgezet. Het dijkherstel bij Harlingen vordert goed. Het zand voor herstel van de zeedijk kan nu rechtstreeks per schip ter plaatse worden bezorgd. De moeilijkheid dat alleen met hoog water gewerkt kan worden, bestaat nog steeds. Tweede congresdag Wit Gele Kruis Ziekenzorg ontstond in de Kerk Het dertig jarig bestaan van de Nationale federatie Het Wit Gele Kruis is te Utrecht herdacht met een tweedaagswerkcongres, waaraan on geveer 500 lekenverpleegster heb ben deelgenomen en bovendien een 300tal bestuursleden uit alle afdelin gen van het land. Bij deze gelegenheid, heeft de nieuwe hoogleraar in de sociale ge neeskunde te Leiden, staatssecretaris P. Muntendam, dankbaar herinnerd aan de krachtige zelfwerkzaamheid van het Wit Gele Kruis in allerlei acties en ondanks de economische tegenstroom. Het tijdschrift van de Federatie noemde hij er een van gro te standing, volgens hem een van de belangrijkste sociale archieven van ons land. Niet minder waarderend klonk de stem van het Hoogwaardig EpiscO' paat, in de persoon van Deken Wie- gerinck uit Utrecht. Dankbaar werd herinnerd aan dc heersende christe lijke geest; moge de principiële grondslag aller aandacht blijven houden, aldus de Deken. Uit erken telijkheid voor diens leiding en steun werd aan Kardinaal De Jong een telegram van aanhankelijkheid ver zonden. Christelijke oorsprong. De visie van de Kerk op zieken en gezondheidszorg werd toegelicht in een voortreffelijk, rede van dr. J. Ponsioen SCJ. Hij herinnerde er aan, dat de ziekenzorg als publieke dienst in en uit de Kerk is ontstaan, maar dat allengs de sfeer var. barm hartigheid op de achtergrond is ge raakt. Toch is het barmhartigheids- gevoel of de uitoefening in katholiek verband niet dè christelijke charitas- gedachte. Ziekte en pijn zijn voor de christen effect van de zonde, welke hij bestrijdt, maar ook middel van verlossing. Dit heeft ook practische waarde, en wel wegens de persoon lijke aansluiting op het verlossings- gebeuren en wegens de troost dat ziekte en lijden niet slechts een kwaad zijn. Verder voert de gedachte der christelijke charitas ook naar een sociale gezondheidszorg. Het Wit Ge le Kruis, zo meende dr. Ponsioen, be- hoort tot de wezensbestanddelen van onze parochies. Een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek heeft de officier van ju stitie bij de Rotterdamse rechtbank gistermiddag geëist tegen een 35 jarige kantoorbediende uit Rotter dam. Deze werd verdacht van vals heid in geschrifte en oplichting. Op deze wijze zou hij zich een bedrag van 52.000.hebben toegeëigend. Hem waren uit een serie vijf geval len ten laste gelegd. Uit het. verhoor bleek, dat ver dachte in 1938 in dienst was getre den van een chocolade- en biscuit fabriek te Rotterdam. In 1949 begon hij met zijn manipulaties. Hij maak te valse facturen op, boekte gefin geerde posten van aan de firma ge dane leveringen inde op vals door hem opgemaakte en getekende kwi tanties bedragen, variërend van 800.tot 2500.van een der handtekeningen had hij zelfs een stempel laten maken. Verdachte gaf de feiten toe en zeide verder, dat het onrechtmatig verkregen geld door hem werd opgemaakt met een vrou welijke kennis, terwijl er sieraden en cadeautjes van werden gekocht. Toen in Maart van dit jaar een on derzoek werd ingesteld, gooide ver dachte te Rijswijk een tas met voor hem bezwarend materiaal in het wa ter, de tas is toen gevonden en de zaak kwam aan het rollen. Een staaltje van immoraliteit en bedrog zo kwalificeerde de officier van justitie de zaak; de raadsman van verdachte zag zijn cliënt niet als een beroepsmisdadiger, de schuld lag volgens pleiter bij de vrouw, die steeds meer geld nodig had. Uitspraak over veertien dagen. Een 8-jarig meisje K. uit de Hoofdstraat te Hillegom werd, toen zij de straat wilde oversteken, door de aanhangwagen van een vracht auto gegrepen en op slag gedood. Nijmeegse studenten namen wraak en hun bekers Het mysterie van de gasaanval op de sociëteit van de R.K. studenten vereniging „Albertus Magnus" te Groningen is opgehelderd. Twee Nij meegse studenten hebben deze „aanval" in opdracht van de senaat van het Nijmeegse studentencorps uitgevoerd. Zij moesten drie bekers van het corps terughalen, die enkele Groninger studenten hadden meegenomen, toen zij dezer dagen een bezoek hadden gebracht aan het Nijmeegse corpsgebouw aan de Oranjesingel te Nijmegen. Aan twee eerste jaarsstudenten werd opdracht gegeven de bekers uit het Albertus Magnushuis terug te halen. Zij gingen daartoe op stap, gewa pend met een waterpistooltje, gevuld met verdunde ammoniak en een „traangasbom", die werd gemaakt van een oude lamp. Met deze moord werktuigen", deden de twee jonge studenten in de bewuste nacht een over val óp/de twee bestuursleden van Albertus Magnus, die administratief werk verrichtten op hun kantoor. De Nijmeegse jongelui brachten de „traangas- oom" tot ontploffing. De beide Groningers kozen daarna het hazenpad, zo dat de jonge studenten rustig en ongestoord gewapend" als zij waren met gasmaskers, naar de drie Nijmeegse bekers konden uitzien. De bekers prijken nu weer in de soos van, de Nijmeegse studenten In den brede heeft dr. L, v. d. Mee- rendofik als voorzitter van de Fede ratie de historische ontwikkeling van de Katholieke Kruisverenigingen ge schetst en op zijn beurt gesteld, dat het werk moet worden bezield door de liefde met welgesteltenis een bo vennatuurlijk liefdewerk wordt be reikt. Van meer practische aard was het betoog van de secretaris mr. J. de Vreeze ten bate van het particu lier initiatief. Stiefkind der overheid. Welke de positie van de kruisver enigingen in de huidige maatschap pij is, werd verklaard door dr. Ch. Mol, echter bij monde van de heer Mathee omdat de spreker zelf door ambtsbezigheden plotseling verhin derd was. Dr. Mol heeft er op gewe zen, dat de gezondheidszorg in meer dan een opzicht nog stiefkind is bij de Overheid; vandaar dat hij aan stuurde op een samenspel met het particulier initiatief, vooral moge lijk in verband met de nieuwe ge zondheidswet, die bij het Parlement is ingediend. Met betrekking tot de gemeenten zei dr. Mol in zijn voor dracht, dat de schoolartsendiensten niet langer los van de Kruisvereni gingen mogen staan. Tenslotte was er dr. E. Ausems, die heeft gesproken over de taak van de huisarts ten aanzien van de ge zondheidszorg. Zolang het Wit Gele Kruis zijn gemeenschapskarakter voldoende bewaart en zijn kracht blijft zoeken in de autonomie van de plaatselijke afdeling, behoort volgens deze medicus samenwer king met de Huisarts tot de essentie van zijn bestaansrecht. De indivi duele gezonheidszorg moet door de huisarts worden behartigd; maar de huisarts moet in nauwe samenwer king met de kruisvereniging ook de gemeenschapstaak metterdaad be vorderen. Cijfers, die zullen getuigen. Er was tijdens deze tweedaagse voldoende gelegenheid voor bestuur ders en verpleegsters om in kleiner verband van gedachten te wisselen, waardoor het contact in de afdelin gen ongetwijfeld zal zijn gediend. Van belang ook was hetgeen de oud- Leidenaar, dr. Weebers, die voorzit ter is van de R.K. Artsenvereniging en inspecteur van de Volksgezond heid, gezegd heeft tot de besturen der Kruisverenigingen, namelijk, om cijfers te verzamelen ten einde de Overheid duidelijk te kunnen makend- dat het werk van de volksgezond- veel geld kost. Zowel op het gebied van de hygiëne als van de voorlich ting moet nog veel worden gedaan. Ofschoon een gezonde veroudering van het volk kan worden geconsta teerd, blijft toch nog bestaan het ver lies van prille levens. De „vrijetijdsbesteding" in deze dagen bestond voor een aangenaam deel uit een bezoek aan de schouw burg, waar Mozart's opera „De ont voering uit het serail" werd gege ven en waar niet slechts de leken- verpleegsters maar ook de religieuzen tot de talrijke bezoeksters behoor den. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. k. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 v. d. huisvr. 9.35 Water stand. 9.40 Gram. 10.00 v, d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Slavische melodieën. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.35 Maas trichts stedelijk orkest. 14.00 Boek- bespr. 14.10 Gram. 14.40 Amateurs program. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.55 Promenade ork. 16.20 „De Vliegende Hollander", caus. 16.30 „De schoonheid van het Gre goriaans". 17.00 v. d. Jeugd. Gevar. liedjes. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuitz.: „Zoeklicht op de Wes terse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.10 Pianospel. *19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Mannen koor. 21.15 Amus. muz. 21.50 Act. 22.00 Maastrichts stedelijk ork. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws en weerberf 8.18 Gram. 8.30 Orgel spel. 8.55 v.'d. vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitge- schaioli", caus. 10.05 Morgenwij ding. VARAr-iL^O V- d. arb. i.d. con tinubedrijven. 11.3Ö~TY7otJy-N£H_piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- meded. 12.33 Hawiian-ens. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-ork. cn -koor. 13.50 Weekjourn. 14.20 Film- progr. 14.45 Huismuz. 15.10 Ama teursprogram. 15.30 Boekbespreking. 15.45 Radio Philharm. ork. en solist. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Gram. 17.15 v. d. jeugd. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20;15 „Die Czardasfürstin", operette (fragm. uitv.). 21.20 Soc. comm. 21.35 Dansmuz. 22.00 „Dodenhuis", hoorsp. 22.30 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5