DUINSTREEK OPERETTE HET ZINGENDE NIJLPAARD co VRIJDAG 12 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Ned. eenheden naar Duitsland In verband met gebrek aan lege ringsruimte in Nederland zullen ko mende herfst Nederlandse militairen naar Duitsland gaan om daar hun training te ontvangen. De grootte van dit Nederlandse contingent zal on geveer een regiment zijn. De rege ring stelt zich voor om de uitzen ding zo veel mogelijk op basis van vrijwilligheid te doen geschieden. Circus „Althoff" in Heemstede niet welkom Het circus „Althoff", dat enige we ken geleden velen uit Leiden en Omgeving een avond vol spanning en ontspanning bezorgd heeft, is in Heemstede, waar het momenteel zijn tenten heeft opgeslagen, in moeilijk heden geraakt. In de buurt van het circus hadden enkele bekrompen lieden, afgaande op de Duitse naam en voorbijziende, dat het een Zwitsers bedrijf geldt, aanplakbiljetten opgehangen, waar op de inwoners van Heemstede ge adviseerd werd 't circus te boycot ten, daarbij zinspelend op de bezet tingstijd en dergelijke niet ter zake dienende argumenten. Enige leden van het circusperso- neel, die begrijpelijk weinig gesticht waren door deze actie, poogden de plakkaten te verwijderen en toen een fotograaf van een blad een plaatje van de affiches wilde maken, kreeg hij een pak slaag, waarbij zijn camera sneuvelde. De politie kwam tussen beide, verwijderde de plakkaten, maakte procesverbaal op tegen leden van het personeel en de rechter zal nu gaan uitzoeken of de bekrompen lieden gerechtigd waren een dergelijke ac tie tegen het circus te ondernemen. Journalist voor de rechter gedaagd De Rotterdamse leerling journa list, die enige maanden geleden ge arresteerd werd, omdat hij „staats geheimen" gepubliceerd zou hebben, heeft dezer dagen een dagvaarding ontvangen om op 23 Juni voor de Rotterdamse meervoudige strafka mer te verschijnen. Zoals men zich zal herinneren, pu bliceerde de bedoelde journalist een Ultramoderne straaljager neergestort Een Britse „Javelin"-straaljager is Donderdagavond bij Bristol neerge stort. De piloot, Peter Lawrence, kwam om het leven. Het toestel, een van de eerste mo dellen met driehoeksvleugel, bevond zich op een oefenvlucht. Het was het tweede prototype van dit mo del; het eerste prototype veronge lukte verleden jaar Juni. Het toestel kon sneller vliegen dan het geluid (1100 kilomet.er per uur). GLETSCHER VERNIELT ZIEKENHUIS. Te Longyearbyen op Spitsbergen zijn een ziekenhuis en twee andere ge bouwen door een gletscher geheel vernield. Minstens twee'personen kwamen om het leven. Twaalf personen werden min of meer ernstig gewond. De begane grond van het ziekenhuis werd ge heel vernield, doch het bovenste deel van het gebouw bleef staan op de gletscher. ZWARE REGENVAL IN ITALIë. Langs de benedenloop van de Po dreigden overstromingen te ontstaan als gevolg van aanhoudende zware regens. Het peil van de rivier stijgt met ongeveer vier centimeter per uur. Het gebied van Treviso bij Vene tië is door een wolkbreuk getrof fen, waardoor grote schade is aan gericht aan de te velde staande oogst. Ook in Midden-Italië is aanzien lijke schade aangericht door aan houdende regenval. artikel over kustverdediging, dat te voren door een autoriteit voor pu blicatie geschikt was verklaard. Een andere autoriteit, die ook meende inzage van dergelijke publicaties te moeten ontvangen en die het be treffende artikel niet te voren gezien had, verklaarde de gegevens „ge heim" en liet dc jongeman arreste ren. Alhoewel enkele bladen kort na deze arrestatie meldden, dat de ge wraakte gegevens reeds eerder in militaire tijdschriften waren gepu bliceerd en van „openbaarmaken van geheimen" geen sprake kon zijn, heeft men de actie tegen de journa list, die vrij spoedig na zijn arresta tie vrijgelaten werd, toch voortgezet en 23 Juni zal de rechter in dit ge schil moeten beslissen. VERDUISTERING DOOR KOREA- VRIJWILLIGER BERECHT. De officier van justitie bij de Am sterdamse rechtbank heeft gister middag een boete van ƒ300 subsi diair een voorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden wegens een in 1949 begane verduistering geëist, tegen eén Korea-vrij williger. Deze zou bij de dienst van de kwartier meester generaal bedragen hebben gedeclareerd, die hem niet toekwa men. De officier zeide in zijn requisi toir o.m., er rekening mee te willen houden, dat het delict reeds vier jaar geleden is gepleegd. Bovendien wil de hij zich herinneren, dat verdach te twintig maanden in Korea dienst heeft gedaan. eindigde in de cel Op 24 Maart kwam een jongeman het kantoor van de Boerenleenbank te Overschie binnensluipen, gehuld in een masker en vergezeld van een namaak-pistooltje, waarachter hij zijn bevend hart poogde te verber gen. De niets vermoedende kassier kreeg een klap op zijn hoofd, die niet hard genoeg was, om de man hot zwijgen op te leggen. Het gevolg was, dat de kassier deed, wat ieder een in dergelijke- omstandigheden zou doen, hij begon te schreeuwen. Daar schrok de jongeman van en hij nam ijlings het hazenpad. Voor de politie was hij een makkelijke buit en gisteren stond hij verslegen voor de Rotterdamse politierechter. „Dit is een operette en geen bank overval geweest!" concludeerde de officier, maar hij scheen klaarblij kelijk niet erg muzikaal te zijn, want hij kon de „operette" niet waarde ren. Negen maanden met aftrek, waar van 3 voorw. luidde het vonnis te gen deze auteur op het toneel der misdaad, die nog nooit eerder met de politie in aanraking was geweest. Over veertien dagen volgt de uit spraak. Tizzeniggi is de titel van het daverstuk, dat de Delftse studenten Op hun 21e lustrum, dat is op 1 Juli, gaan opvoeren. Het stuk zal ook wor den geteleviseerd. DE ZILK Molenaar benoemd. Tot molenaar van de nieuwe molen voor het Noor delijk deel van het Steengrachtka- naal is benoemd de heer M. Geer- lings Az. NOORD WIJK BEKROONDE OPSTELSCHRIJVER. Cornelis de Groot wist een 2de prijs in de wacht te slepen in de prij-s vraag, uitgeschreven door de vereni ging „Nederlands Fabrikaat". Ten einde de belangstelling van jong Nederland voor de nationale indus trie te vergroten, heeft deze vereni ging een prijsvraag uitgeschreven, waarvan de bedoeling was, opstellen van de middelbare schooljeugd over industriële onderwerpen. Hierop zijn 380 inzendingen binnengeko men. De tweede prijs is een 2 daag se reis Onder ervaren leiding naar verschillende industrieën. Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw. De grote zaal van ,Het Hof van Hol land" gaf haast een beeld van een bloemententoonstelling, vanwege het grote aantal ter keuring voorgedra gen inzendingen. In zijn openings woord wees de voorzitter op de zeer lage temperaturen van de laatste wéken, welke oorzaak waren, dat enkele gewassen schade hadden op gelopen, hoewel dit aan de inzen dingen van deze avond niet te be merken was. Met vreugde constateerde hij, dat de gehouden excursie naar Gelder land een groot succes was geworden en stipt volgens het programma was uitgevoerd. Reeds zijn weer plannen in de maak voor een uit stapje in het najaar naar Rotter dam, waarbij men p.m. een bezichti ging van een modern passagiers schip zal trachten in te lassen. De heer W. Braun projecteerde op het witte doek een aantal filmstrips, welke zeer in de smaak vielen. De heer P. v. Bohemen hield een uit voerige bespreking over vaste plan ten. Voor de verloting was zoveel beschikbaar gesteld, dat een ieder met een prijs huiswaarts kon ke ren. Onder de prijzen waren enige bij zonder fraai opgemaakte bloemstuk ken, welke zeer de aandacht trok ken. De heer Braun vertoonde nog een verzameling postzegels waarop bloemen voorkomen, uitgegeven in de landen over d gehele wereld. Schietvereniging. De wisselme dailles werden deze week gewon nen door: A. v. Egmond 99 p., Ie kl., P. Zuidhoek 98 p., 2e kl., J. Aartman 90 p., 3de klasse. In de damesklasse behaalde mej. M. P. de Groot 93 p. en mevr. Was sing 89 punten. Hengelsport. De uitslag van de eerste competitiewedstrijd gehou den in de Haarlemmervaart is: 1. G. Grimbergen 7 stuks, 2, 3, 4, C. Kop pen, J. Vink en G. v. Werkhoven 3 stuks, 5, 6, 7, 8 A. v. d. Graaf, P. de Graaf C. J. Vink, Th. v. Werkhoven 2 stuks, 9 10, 11 H. Caspers, C. van Schie, M. v. Winsen 1 stuks. Geboren: -Teannette d. van D. M. Passchier en Th. de Wit. Kees Piet z. van W. Hazenoot en A. C. v. Beek. Johannes M. z. van J. H. de Ridder en P. C. C. de Haas. Ondertrouwd: Q. N. v. Os 34 jaar en N. Bergsma 22 j. Gehuwd: C. J. v. Zeist en M. Wij- nands. J. Vink en N. v. Rooijen. Overleden: Cornelis v. Laar 78 j. NOORDWIJKERHOUT AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN De - jaarlijkse autotocht met de ouden van dagen is Donderdag weer best verlopen. Het was reeds de 16e tocht, welke georganiseerd werd. Zo als gewoonlijk was het omstreeks half een weer verzamelen op de Ko ninginneweg. De deelnemers werden allemaal van huis gehaald. Een zes tigtal autobezitters hadden hun wa gen beschikbaar gesteld. Het was wel laat-ongeveer half 2 dat de tocht een aanvang kon nemen met de motorordenancen voorop. Het doel was evenals vorig jaar de gro te speeltuin Oud Valkeveen. Zag het er aanvankelijk uit, dat er regen zou komen, allengs klaarde het weer op. Zonder ongelukken arriveerde nren op de plaats van bestemming. Er werd weer volop genoten. Voor de versterking van de inwendige mens was goed gezorgd, dank zij het St. Bavo en Maria Gesticht. Tij dens de maaltijd ging het er zeer gezellig aan toe. Het meegenomen proviand en de koffie lieten zich best smaken. Verscheidene speeches werden af gestoken, en de beroemde dichter van Noordwijkerhout, de heer B. Verschoor, die de tocht al jaren mee maakt, liet weer flink van zich ho ren. Verrast waren allen, die aan de disch zaten met de prachtige voor dracht van mev. SmitHeemskerk, welke voordracht betrekking had op het gouden bruidspaar Broekhof Jansen. Al te gauw was de tijd er weer om te vertrekken. De terugtocht verliep weer als gesmeerd. Zonder Q/ VOPENS DE ACHTERVOLGING van Lambiek in TE ZETTEN OM HEM DE TROM PET AF TE NE- MENHEEFT lA- MELtNG NEEF TiP-ENTOP BE WUSTELOOS GE SLAGEN. Ondertussen is Lambiek in Baz-Har.een Marok/caanse HAVENSTAD, AAN GEKOMEN, EN GAAT op ZOEK NAAR HET V/ER- viNGSKANTOOR van het Vreem delingenlegioen. P/.'...IVjL een zon!!... Om\ dood ie va/ien van de hiih ...Had ik maar een zonne- regenscherm! enige pech kwairfen de auto's Noord wijkerhout weer binnengereden, af gehaald door de beide muziekver enigingen van het dorp. Op het kerk plein van St. Jozef-parochie stond de geluidswagen al geruime tijd van te voren lustig plaatjes te draaien en lokte hierdoor een gro te menigte dorpelingen naar 't eind punt van de tocht. Toen de meeste deelnemers uitge stapt waren, nam de burgemeester het woord. Hij dankte het comité voor al het werk, wat dit jaar weer was gedaan voor het organiseren van de tocht. Ook dankte de burgemees ter degenen, die de auto's beschik baar hadden gesteld, de St. Bavo en St. Maria Stichting voor het foura- geren, de politie, en de geneeskundi ge staf en tenslotte het publiek dat op zo'n spontane wijze de ouden van dagen weer had verwelkomd. Pastoor van der Waarden sprak eveneens en liet dö revue over de af gelopen dag passeren. Aan het einde van de avond sprak de voorzitter van het comité, de heer C. Geerlings nog een slotwoord. Na mens de ouden van dagen zegde hij de bevolking dank voor het slagen van de enveloppe-actie, waardoor he comité de middelen kreeg de tocht door te laten gaan. „Gios". De afgelopen weken zijn niet alleen voor de handbal-afde ling zeer succesvol geweest, doch ook de gymnastiekafdeling heeft weer nieuwe lauweren geoogst. Het begon met de junioren-wedstrijden in Oegstgeest. Gios nam hieraan deel met 90 meisje en jongens en het re sultaat was, dat in alle drie de groe pen een 3e prijs werd behaald. Vo rige week Zondag legde de ouderen de bondsvaardigheidsproeven af, in Leiden. Voor de le graad had één van de dames ingeschreven, nl. B. v. d. Burg en zij slaagde niet enkel glansrijk nraar zij wist zelfs tesamen met een dame uit Leiden het hoogste aantal punten te behalen, zodat zij een mooie beker veroverde. Bij de 2e graad deden een vijftal dames van de keurploég en 2 heren mee. Zij slaagden allen en S. Warmerdam wist zich bij de dames niet slechts één punt verschil met no. 1, als tweede te classeren. Twaalf meisjes legden de proef af voor de derde graad. Twee meisjes schoten net even te kort om het di ploma te behalen. Van de 5 heren die de proef af legden bleven er drie onder de m'aat, maar daar tegenover staat, dat van de 2 geslaagden W. Hiep het zo goed deed, dat hij de beste van alle deelnemers was. Hij mocht 'n mooie beker in ontvangst nemen. OEGSTGEEST Geb.: Josine Henriëtte d. v. W. Blok en E. K. Back; Paul Ulrich z. v. E. H. Niggli en W. J. Stoffel. Overl.: A. Plate, 72 j.; H. L. Soes man, 58 jaar. Ondertr.: H. A. de Koning, 26 j. te Bussem en M. A. Sentel, 24 j.; L. J. Verhey, 31 j. te 's-Gravenhage en J. C. IJssel de Schepper, 26 j.; P. W. van der Valk, 25 j. en G. Noort, 21 j. te Leiden. SASSENHEIM Geb.: Johannes Nicolaas Jozef z. v. L. G. v. d. Meij en W. J. van der Voorn; Cornelia Helena d. v. J. H. de Groot en T. E. Kniest; Bar ja Ge- rarda d. v. M. J. van der Wees en G. Lalleman; Robertus Gijsbertus Antonius z. v. T. C. P. Rotteveel en H. A. Baak; Cornelis Gerardus Jo zef z. v. C. P. A. van der Zwet en C. A. v. Werkhoven. Ondertr.: H. van Dijk, 28 j. en G. H. Handgraaf, 21 j.; J. B. M. Hooge- veen, 27 j. en C. M. M. T. Berg, 23 j,; M. N. van Tol, 23 j. en A. ten Voor de, 21 jaar. Overl.: H. C. de Haas echtg. van Augustinus, 59 jaar; C. C. Glas, wed. van: van der Zanden, 83 jaar. VOORHOUT „Club" van Ouden van dagen. Na afloop van de goed geslaagde tocht van ouden van dagen, heeft burgemeester De Graaff het idee geopperd, om eenmaal per week de Ouden van dagen, gezellig samen te doen zijn. Gistermiddag had, hoe wel op nog zeer bescheiden schaal, deze samenkomst plaats. De heer Kerkvliet, de gérant van café Boer- haave, had spontaan zijn zaal daar voor afgestaan. De bedoeling is, dat in het vervolg de inwoners boven de 65 jaar, daar samenkomen. De lei ding berust bij mevr. Bots-van Schaik en de sociale werkster mej. Kortekaas. Hoewel het bezoek nog niet groot was, was de stemming prima. Er werd een kaartje gelegd en door de dames een gezellig „bab beltje" gemaakt. Een kopje thee werd geserveerd en een sigaretje en een pijpje tabak aangeboden. Burgemeester de Graaff gaf ook blijken van belangstelling en maak te bij ieder clubje een praatje. Wij geloven wel, dat deze zaal spoedig te klein zal zijn, want vol gende week is het natuurlijk storm loop naar café Boerhaave. Aanvang 3 uur. Rectificatie. In het verslag van de vergadering van Bloembollencul tuur in het blad van Woensdag 1.1. staat vermeld, dat tot afgevaardig den naar de algem. vergadering wer den gekozen de heren C. Prins en W. Borts. Dit is een abuis. Genoemde heren zjjn „plaatsvervangers". Gekozen werden de heren P. A. v. Reisen en G. v. d. Nouland. VOORSCHOTEN AANBESTEDING GEZONDHEIDSCENTRUM. Zoals wij reeds gisteren in het kort vermeldén is ten gemeentehuize de openbare aanbesteding gehouden voor de bouw van het Gezondheids- Piloot uitVoorschoten maakte noodlanding Omstreeks vier uur gistermiddag heeft een Nederlandse straaljager voor de dijk tussen Schellingwoude en Durgerdam een geslaagde nood landing gemaakt. De piloot is onge deerd. Een der motoren is bescha digd. In het vliegtuig zat behalve de pi loot ook een passagier, die met de schrik vrij kwam. Bij de noodlan ding zijn wel enkele schapen ge dood en gewond, die in het weiland liepen waar het toestel neerkwam. De brandweer en de GGD die uit rukten, behoefden geen assistentie te verlenen. De straaljager kwam uit noordelijke richting aanvliegen en is een Gloster Meteor no 7 van de koninklijke luchtmacht. De na men van de beide militairen zijn, de 30-jarige le luitenant-vlieger P. H. Schmidcrans uit Voorschoten en de 21-jarige dienstplichtige soldaat H. Lindeboom uit Weesp. Tijdens de landing is het toestel al gelijdende een halve slag verticaal omgedraaid. Het ligt in een weiland achter Durgerdammerdijk op ca. 30 meter afstand van een mast van het hoogspanningsnet, recht onder de stroomdraden. Had de straaljager nog luttele meters verder gevlogen, dan was hij in het IJsselmeer terecht gekomen. De beide motoren zijn licht beschadigd, doch de brandstoftanks zijn in tact gebleven. centrum. Er waren 13 inschrijvingen. P. Niersman te Voorschoten 95.700 en 1580 extra, indien de binnenmu ren zouden moeten worden gebouwd van baksteen in plaats van kalkzand steen; 2. Gebrs. Oosterom Warmond 101.100; 4. Fa. A. Brandwijk, Mon ster 103.400 en 1854; 5. Fa. Jac. van Riet, Leiden 104.325; 6. D. Harmsen en Zn., 's-Gravenhage 104.879 en ƒ2000; 7. Stikvoorts Bouwbureau, Voorschoten 106.700; 8. S. Tromp, Alphen a. d. Rijn 108.000; 9. Fa. J. Borutebal, Zeven huizen 108.100; 10. C. v. d. Wiel, Noordwijk ƒ108.768; 11. H. W. van Wijk, Wassenaar 109.500 en 1750; 12. C. Boel, Voorburg 110.700 en 1700; 13. C. G. Waleveld, Haarlam 111.956 en 1850. De gunning is aan gehouden. Gunning. Aan de aannemers G. en P. Niersman, te Voorschoten (resp. op 1 na de laagste inschrijvers) is ge gund het plaatsen van hekwerken op de Leidseweg. BELANGRIJKE FABRIEKSDIEFSTALLEN. Door de Rijkspolitie in Voorschoten zijn gearresteerd G. de J. uit Rijswijk en F. Th., een Duitser, verblijvende in Voorschoten, die beiden verdacht worden van diefstal (schuimplastic- producten) uit een fabriek in Voor schoten. Eveneens zijn twee Voorschotena ren aangehouden, die sponsen uit de zelfde fabriek gestolen zouden heb ben. De waarde van de gestolen goede ren is zeer aanzienlijk en wordt door de directie geschat op enkele duizen den guldens. Uitslag Puzzlerit. De Woensdag avond gehouden puzzlerit voor brom fietsers, bleek niet gemakkelijk te zijn. Slechts 5 van de 12 deelnemers hebben alle zes controleposten kun nen vinden. Enkelen zijn zelfs in Zoe- terwoude en Stompwijk terecht geko men in plaats van in Oegstgeest! Toch was de route-beschrijving beslist dui delijk genoeg, zoals wij zelf hebben kunnen constateren. De 10 vragen, die na het rijden van> de tocht beant woord moesten worden, bleken ook niet gemakkelijk. Toch waren het vragen, die iedere bromfietser moet kunnen beantwoorden. Maar de ver keerstekens blijken onvoldoende ge kend te worden. Gisteren zijn aan de eerste en tweede prijswinnaars, resp. de heren Joh. de Bres en A. Vreeman Sr. door de heer C. Robbertsen en de heer F. R. M. Meltzer de prijzen uit gereikt. Uitstapje R.K. Vrouwenbeweging. Het op stapel gezette uitstapje naar Antwerpen kon te elfder ure niet doorgaan, omdat het reizen op een collectief paspoort niet meer is toegestaan. Door het bestuur is toen een uitstapje naar Vught georgani seerd. Dinsdagmorgen om 7 uur stap ten) een 75-tal dames in de bus en daar ging het via Waddinxveen naar Haastrecht, waar werd gestopt voor een kopje koffie. Na deze verwar mende drank werd de reis voortgezet naar 's Hertogenbosch, waar een uur vrij af werd gegeven om de Sint Jan te bezichtigen. De dames, die de Sint Jan reeds hadden bezichtigd, gingen even winkelen! Vfandaar ging het naar Vught, het einddoel van het uit stapje. Het was de bedoeling om naar „De IJzeren Man" te gaan en in de aldaar gelegen prachtige bossen een wandeling te maken en te genieten van de mooie natuur. Doch hier speelde het weer de touristen parten. Het regende pijpestelen en van wan delen ini de vrije natuur kwam helaas niets terecht. In het restau rant werd bij gezellige muziek de koffiemaaltijd gebruikt. De muziek bracht toch nog sfeer. Hierna ging het naar Gilze Rijen, waar de thee werd gebruikt. Tevens werd hier btf een plaatje gedraaid en een dansje gemaakt. In Breda wachtte de da mes in hotel „De Schuur" een goed verzorgd diner. Daarna werd de te rugreis aanvaard. De kas was opge maakt en er kon nog net een kopje koffie van af. In Rotterdam werd dan ook nog even gestopt, maar daarnia ging het onverbiddelijk huis waarts, waar de dames weer door hun1 echtgenoten liefderijk werden ont vangen. Men zij gewaarschuwd. In Voor schoten heeft een oplichter zijn slag geslagen. In een comestibleswinkel in deze gemeente vervoegde zich iemand, die voor een bekende familie enkele dozen bonbons op zicht vroeg. Naderhand is gebleken, dat deze bon bons niet bestemd waren voor de op gegeven familie. De politie heeft de zaak in onderzoek. WARMOND JONGETJE LIEP ONDER MOTOR. Toen gistermiddag de heer Lam- brigts met zijn motor, komende van de richting raadhuis in matige vaart de R.K. Kerk passeerde, stak het zoontje van de heer v. R. onver wachts de rijweg over. Ondanks krachtig remmen, kon een aanrijding niet meer voorkomen worden. Zo wel de motorrijder, als de jongen kwamen te vallen. De jongen bleek een hoofdwonde en een gekneusd been te hebben opgelopen. Dokter van Meeteren verleende de eerste geneeskundige hulp. De motorrijder kwam er met enige schaafwonden af, terwijl de motor slechts licht be schadigd werd. Volgens ooggetuigen treft de heer L. geen schuld. De rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek genomen. Autotocht ouden van dagen. Het jaarlijks voor de „oudjes" van Warmond terugkerende evenement, de auto-tocht, behoort weer tot het verleden. Begunstigd door tamelijk fraai weer, vertrok om ruim 9 uur een grote stoet van auto's vooraf gegaan door een escorte van de ver keerspolitie en uitgeleide gedaan door een grote schare belangstellen den. Dank zij de goede organisatie werd het programma, dat wij reeds vorige week publiceerden, vlot af gewerkt. Geen enkele strubbeling heeft zich onderweg voorgedaan. Tijdens de lunch te Bergen aan Zee dankte de heer Hogeboom met een geestig rijm de organisatoren en an dere medewerkers voor al de goede zorgen, deze dag aan de oudjes be steed. Bij de terugkeer in Warmond, werd de stoet ontvangen door 'n menigte enthousiaste inwoners en de beide muziekcorpsen. Na een tocht door de met vlaggen versierde stra ten, werd de stoet ontbonden. Voor al bij deze tocht bleek, hoe heel War mond met deze gebeurtenis mee leeft. Met voldoening kan dan ook op deze prachtig geslaagde dag wor den teruggezien. WASSENAAR W.R.B.-leden kregen diploma's. Gisteravond zijn in Huize Den Deyl aan 22 leden van de Wassenaarse Reddingsbrigade diploma's reddend zwemmen uitgereikt na een met goed gevolg afgelegd examen in het zwembad aan de Mauritskade in Den Haag. Voorzitter M. Schrijver sprak de geslaagden toe en wees op wat er nu van hen verwacht wordt. Tegelijk met de diploma's werd aan de W.R.B.-ers uniforme zwemkleding aangeboden. Het B-diploma werd uitgereikt aan mej. H. Schuemie, het A-diplo ma aan de dames H. J. Ram, M. W. Westra en de heren W. P. A. Borst, J. C. M. Claessen, C. J. Kroes, F. Meyer, W. L. Meyer, J. J. Molen- wamp, B. J. Kennedie, A. Ouwehand, J. v. d. Peet, A. Taal, C. Taal, G. Turkenburg, B. Roeleveld, H. J. Rooyakkers, S. L. Westra, M. Schrij ver en A. Bunschoten, het voorbe reidend diploma aan P. J. de Rid der en R. K. Bangma. Geb.: Hendrik z. v. J. W. Schulte Nordholt en D. J. van Apeldoorn; David Abram Leonardus Maria z. v. A. M. van Veen en A. C. M. Wil- lemse; Adriaan Johannes z. v. J. A. Jansen en H. T .J. van Leeuwen; Pe trus Jacobus Stephanus Maria z. v. G. Zoetenrelk en M. P, van d. Hoorn. Catharina Elisabeth d. v. L. Wesselo en N. Herngreen; Alphonsus Ber- nardus z. v. P. A. van der Lelij en G. A. Klumper; Johannes Mattheus Jacobus Maria z, v. M. L. J. M. Mim- pen en M. C. M. Zonneveld; Theodo- rus Nicolaas Joseph z. v. J. E. T. Knijnenburg en M. H. Remmerswaal. Ondertr.: L. S. Brederode en T. NieuwpooTt; J. L. Kannegieter en J. M. Ensink; J. Mob&ch en A. Hoo- gendoorn; W. A. Huisman en E. H. W. Simons. Getr.: J. .P van Schie en M. E. Vogels; P. M. Siemons en G. W. v. Wissen; C. van Manen en J. Hilge- man; R. J. Wentges en R. Cox; M. J. de Vries en N. Coppens; J .Grootveld en P. J. Snelderwaard; J. H. van der Meer en M. J. Geskus; G. van Dongen en C. H. Visser; A. J. Sue- ters en C. M. Knijnenburg. ZOETERMEER Voetbalmatch ten bate van het Roode Kruis. Woensdagavond werd een voetbalmatch gespeeld tus sen DSO en DWO. De uitslag was een gelijk spel 33. Bij de Zaterdag jl.l gehouden gecostumeerde voetbal wedstrijd kon een bedrag van 147.63 aan het Roode Kruis worden ter hand gesteld. De wedstrijd van Woensdag avond bracht op 186.76, De huis aan huis collecte heeft opgebracht 547.27. De totale actie heeft dus op gebracht ƒ881.66. Geboren: Adriana Jacoba Clasina, d. van Z. v. Hewijnen en A. Noor- dam; Antonie, z. van H. A. v. Mau- rik en G. Hollemans; aJn Willem, z. van W. v. ï)orp en C. Vis; Adriana Maria Narcisca, d. van G. P. Kreu- ger en J. M. Opstal. Getrouwd: S. Blijleven 25 j. en A. du Clou 21 j.; R. L. Bruijlants 21 j. en S. W. G. Nieuwenhuis 20 j.; G. Elsenaar 27 j. en M. J. v. Doornen 26 j.; K. W. Hoekstra 25 j. en C. v. d. Spek 26 j. Ondertrouwd: H. Hofstee 42 j. en W. J. v. d. Spek 35 j. Overleden: C. Weening 71 j., echt genoot van J. M. Verhoef!

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2