Ned. meisjes in het buitenland Ook Geck St* Zuid-Holland achten regeling rampschade onvoldoende OOK POLAK ZAL WORDEN TERUGGESTUURD Gasaanval te Groningen! Tegen de jeugdige rovers van Blaricumse bank 272 jaar jeugdgevangenis geëist Blozende meisjes ontvingen ministeriële dank en hulde JCoxte GOLF WOENSDAG 10 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Landbouw behoeft uitgebreide vergoeding immateriële schade Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben een schrijven gericht aan de raad van ministers, waarin zij herinnnercn aan een motie, die dezer dagen met algemene stemmen in een buitengewone zitting van de provinciale staten van Zeeland werd aangenomen, en waarin aan de Twee de Kamer bezwaren worden kenbaar gemaakt tegen het wetsontwerp op de watersnoodschade 1953. In de motie wordt aangedrongen op het wetsontwerp zodanig te wijzi gen, dat meer rekening zal worden gehouden met de werkelijke geleden schade. Voorts wordt daarin gevraagd de huisraadschade in de wettelijke regeling te betrekken, opdat het rampenfonds aanvullend kan wer ken. Ged. Staten zeggen, door dat bestu dering van het wetsontwerp tot de overtuiging te zijn gekomen, dat er inderdaad aanleiding bestaat voor wijziging en aanvulling van het ont werp in bovenbedoelde geest. De regering heeft in de memorie van toelichting op het gewraakte wetsartikel betoogd, dat zij het niet juist acht om voor de watersnood slachtoffers een gunstige regeling te creëren, dan voor de oorlogsslachtof fers. De Ged. Staten van Zuid-Holland menen echter, dat de oorlog Neder land geheel getroffen heeft, terwijl de laatste ramp slechts een gedeelte van Nederland trof. Hierdoor zal dit getroffen gedeelte er achterop ra ken, wanneer dat niet volledig ge holpen wordt. De omstandigheden, zo vervolgen Ged. Staten waaronder de schade moet worden hersteld, verschillen voorts gelukkigerwijze wel zeer van die waarin ons volk zich na de oorlog bevond. Volledige schadevergoeding zal in overeenstemming met de gevoelens van de grote meerderheid van ons volk zijn. Grote verwondering had het ge wekt, dat van vergoeding van im materiële schade in het geheel geen sprake is gekomen; de voorzieningen, welke te dezen zijn getroffen, betref fen slechts de verstrekking van de noodzakelijkste kosten van levens onderhoud. Speciaal in de landbouw zal dit Minister antwoord kamerlid P.T.T.-stationhouders geen schadevergoeding Op vragen van het Tweede Ka merlid de heer Van der Weijden be treffende eventuele financiële moei lijkheden, waarin verschillende sta tionhouders zouden komen te verke ren als gevolg van de .automatise ring der telcfoondistricten, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat geantwoord: 1. Er is ten departemente slechts een geval bekend van een station- houdir, die in financiële moeilijkheden geraakte door concentratie. Het betrof hier de echtgenote van leen gepensionneerde besteller. De gewezen besteller verkeerde in de ongunstige positie, dat hij eerst op 60-jarige leeftijd in vaste dienst was benoemd en dus een zeer laag pen sioen genoot. 2. De verbintenissen met station houders zijn oveeenkomsten, welke te allen tijde door beide partijen kunnen worden verbroken, zonder dat enige rechterlijke tussenkomst is vereist en zonder dat de station houder enig recht op vergoeding hoegenaamd kan doen gelden. Uiteraard wordt bij verbreking van de verbintenis door de PTT steeds een ruime opzeggingstermijn in acht genomen. Hieraan kan nog worden toege voegd, dat de verbintenissen wor den gesloten met hen, die reeds een redelijke bestaansgrond hebben, zo dat zij de stationhoudersvergoeding als bijverdienste kunnen beschou wen. Dat het verbreken van de over eenkomst in vele gevallen zou lei den tot halvering van het totale in komen van de betrokkene, kan der halve niet wordm beaamd. 3. Gezien het karakter van de stationshoudersovereenkomst is er voor overweging van de invoering van een algemene schadevergoeddngs- regeling in verband met de auto. anatisering gen plaats. Nochtans wordt in een enke! bijzonder geval gezocht naar een vorm van t< moetkorning gemis zwaar worden gevoeld. Im mers als gevolg van het zeer lang zaam op gang komen van de pro ductie zullen de inkomsten uit de landbouw traag vloeien. Al houdt de regering volgens de memorie van toelichting vast aan in tegrale of nagenoeg integrale scha devergoeding voor wat de materiële schade betreft, zo blijkt, dat een aanlijk deel der toegebrachte schade 89ste lijst slachtoffers watersnood De 89e lijst van geborgen en ge- identificeerde slachtoffers „Waters nood", gisteren uitgegeven door het Informatiebureau van het Ned. Roo- de Kruis, bevat de volgende namen: NIEUWERKERK. Kik, Jan Jacobus, geb. 3.6.1949 te Nieuwerkerk; van der Straten, Anna Johanna, geb. 23.6.1946 te Zierikzee; van der Straten— Berrevoets, Pieter- nella Catharina, geb. 24.7.1925 Zierikzee; Syriër, Willemina Corne- voor rekening van de getroffenen blij- lia Francina, geb. 23.11.1936 te Nieu. I werkerk. Protest afgewezen Een vertegenwoordiger van Britse bezettingsautoriteiten heeft ook aan de uit de Bredase gevangenis ontsnapte Polak, die thans in Han nover wordt vastgehouden, medege deeld, dat hij zal worden uitgewe zen. Het protest van de Duitse au toriteiten tegen de uitlevering van Jacob de Jonge aan Nederland is Motie aan de minister Sigarenwinkeliers en vestigingswet De leden van de Nederlandse Ka tholieke Bond van Sigarenwinke liers „St. Anthonius" hebben op de tweede dag van de jaarvergadering te Maastricht uitvoerig van gedach ten gewisseld over de h.i. slappe toepassing van de vestigingset c.q. het verlenen van vestigingsvergun ningen voor sigarenzaken. In dit verband werd ook critiek ge oefend op de h.i. zeer tegemoetko mende houding van vele Kamers van Koophandel in den lande. Tenslotte nam de vergadering een motie aan, welke de afdeling Tilburg had in gediend. Deze motie zal ter kennis warden gebracht van de staatssecre taris voor de middenstand, dr. G. J. M. Veldkamp. De motie luidde als volgt: „De Nederlandse bond van ka tholieke sigarenwinkeliers in con gres bijeen op 8 en 9 Juni te Maas tricht verzoekt Uwe Excellentie met klem me"1 betrekking tot de afgifte van ministeriële verklarin gen en onrechtmatige vestigin gen in de tabaksdetailhandel een stringente uitvoering van en een scherp toezicht op de vestigings wet 1937 volgens de geest van deze wet". Rondom „De Ommelanden" Coöperatie moet ANAB f 42.000 boete betalen Gisteren heeft de arbitrage-com missie inzake het „Ommelanden- geschil" te Groningen de beide par tijen in dit geschil. „De Ommelan den" en de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond, gehoord. Dit had betrekking op de in eer ste instantie door „De Ommelan den" verschuldigde boeten wegens overtreding van de arbitrale uit spraak, doordat „De Ommelanden" op 31 Maart de stakende arbeiders, die op gezag van de arbitrale uit spraak weer aan het werk konden gaan, voor de gesloten en gegrendel de poorten van de fabriek heeft la ten staan. Bij dit „verhoor" waren aanwe zig: de drie arbiters, het voltallige bestuur van ,De Ommelanden" (oude en nieuwe bestuurders), de president-commissaris var. „De Om melanden' (een der oude leden van dat college) en mr. De Jong nis plaatsvervanger van mr. Bout, die als advocaat voor „De Ommelanden" optreedt. „De Ommelanden" heeft een beroep gedaan op de gematigd heidsclausule in de arbitrale uit spraak, maar arbiters hebben dit beroep afgewezen en bepaald, dat de maximum-boete van 42.000 onmid dellijk door „De Ommelanden" aan de A.N.A.B. moet worden betaald. Naar de heer S. van der Ploeg, bestuurslid van de A.N.A.B., die bij het conflict de A.N.A.B. heeft ver tegenwoordigd, nog mededeelde, hebben arbiters aan de partijen me degedeeld, dat de besprekingen over de andere door de A.N.A.B. gevor derde boeten zo spoedig mogelijk zullen worden gehouden. Zoals be kend is, heeft de A.N.A.B. meer dan ƒ1.000.000 boete gevraagd. R.K. Studentensociëteit met traangas bestookt Een zeer ongewone inval hebben de studenten van het Groninger R.K. Studentencorps „Albertus Magnus" meegemaakt, toen gisterochtend heel vroeg twee personen met gasmaskers op het sociëteitsgebouw binnen kwamen, de deur werd met veel lawaai opengeworpen en dc beide tot nu toe onbekende personen, die gewapend waren met een gaspistool en een gasbom, brachten grote consternatie in het betrekkelijk kleine sociëteits gebouw, waar de voorzitter van het corps juist met enkele mede-studenten bezig was geld te tellen. Het pistool werd afgevuurd op het gezelschap, waarop zich onmiddellijk het vertrek met traangas vulde. Ook dc bom werd op de grond gesmeten, waarna de studenten met zeer betraande ogen hun toevlucht zochten in enkele andere vertrekken. Enkelen klauterden door de ramen naar buiten. De beide personen vertrokken ijlings, toen alarm werd gemaakt. Er werd geen geld vermist. Bij de politie werd aangifte ge daan. Men vermoedt, te doen te hebben gehad met een studentengrap. Er deden zich geen ongevallen voor. door de geallieerde Hoge Commissie van de hand gewezen. De hoge commissie heeft de Duit sers als haar mening te kennen ge geven, dat de uit Breda ontsnapte oorlogsmisdadigers alleen als zoda nig en niet als politieke vluchtelin gen beschouwd kunnen worden. Zij sprak er haar verwondering over uit, dat de Duitse regering be scherming wilde verlenen an Neder landers, die door Nederlandse rech telijke instanties zijn veroordeeld wegens ernstige misdragingen jegens landgenoten en kinderen. Aan de gevangene Polak is ook medegedeeld, dat hij tegen het be sluit van de hoge commissie in be roep kan gaan. Naar ANP nog meldt, zouden ook de andere uit Breda ontsnapte colla borateurs aan Nederland worden uit geleverd indien zij worden gegre pen. TE VEEL NEDERLANDSE LANDBOUW-INGENIEURS? Het bestuur van het Nederlands Instituut van Landbouwkundige In genieurs belegt op 12 Juni a.s. om elf uur in hotel „De Wereld" te Wageningen een bijeenkomst met deskundigen op agrarisch gebied om over het plaatsingsprobleem der landbouwkundige ingenieurs van gedachte.i te wisselen. Voor de oorlog vond een belang rijk deel der Wageningse ingenieurs een werkkring in Indonesië. Het grote na-oorlogse aanbod werd ten dele opgevangen door de sterke intensivering van onderzoek en voorlichting in deze jaren in Neder land. Anderzijds wil men trachten plaatsing van landbouwkundige in genieurs te bevorderen, zowel in binnen, als buitenland, in kringen waar tot dusverre weinig van land bouwkundige ingenieurs gebruik wordt gemaakt. NATIONAAL RAMPENFONDS -In het Nationaal Rampenfonds is tot gistermiddag toe een bedrag van 115.4 millioen gestort, hetgeen 100.000 meer is dan de opgave van Maandag. VOORBURGSE SCHOOLSTRIJD Naar aanleiding van het opzienba rende besluit van de Voorburgse ge meenteraad om de aanvrage van het kerkbestuur der O. L. Vr. Hemel- vaartparochie grond voor de bouw van een R.K. school beschikbaar te stellen, af te wijzen, heeft bovenge noemd kerkbestuur besloten beroep tegen dit besluit aan te tekenen bij Ged. Staten van Zuid-Holland. Zo als men zich zal herinneren, noopte dit besluit van de raad de twee ka tholieke wethouders tot aftreden en werd de afwijzing door een gedeelte der tegenstemmers gemotiveerd door te wijzen op een Protestants zieken huis, dat naast de toekomstige school gebouwd zou worden en waarvoor reeds grond in optie was. Het me rendeel der overige tegenstemmers beoogde meer het tegenwerken van de acties van het kath. volksdeel in Voorburg. VEEL ONGEDROOMDE GEVAREN EN WEINIG GEDROOMDE IDEALEN! Helaas blijkt het nog steeds nodig de Nederlandse meisjes en haar ouders of opvoeders te waarschuwen vcor de gevaren, die verbonden zijn aan het zonder voldoende voorbereiding op reis gaan naar het buitenland. Nog steeds ondervinden Nederlandse meisjes onnodige teleurstellingen. Nu de vacanties weer naderen wordt het volgende zij het niet voor de eerste keer nog eens onder de aandacht gebracht. Het is onverantwoord naar het buitenland te gaan als toerist of voor stu die, als men het plan koestert, daar een werkkring te zoeken om in het levensonderhoud te voorzien. Men kan dan namelijk in ernstige moeilijk heden geraken, omdat de meeste landen, evenals Nederland, voor vreemde arbeidskrachten een werkvergunning eisen. Een dergelijke vergunning wordt niet verstrekt aan als toerist binnengekomen vreemdelingen. Daar enboven wordt deze werkvergunning hoofdzakelijk afgegeven aan huis houdelijk onderlegde personen, voor huishoudelijk werk en dan voor min stens een jaar en niet voor 2 of 3 maanden. De ervaring leert, dat vertrek naar het buitenland „op uitnodiging" met de toezegging van zakgeld in ruil voor huishoudelijke hulp dikwijls tot teleurstellingen leidt. Tenslotte is gebleken, dat het noodzakelijk is inlichtingen' in te winnen over de betrouwbaarheid van een buitenlandse werkkring of een logeer adres, waaraan men door een advertentie, een relatie of een „penfriend" is gekomen. Deze inlichtingen worden o.m. verstrekt door het Centraal Bureau der R.K. Meisjesbescherming, Maasstraat 136, Amsterdam-Z. Deze instelling is tevens op de hoogte van de arbeidsvoorwaarden in het buitenland voor huishoudelijk personeel. Ook verschaffen zij betrouwbare -adressen, waartoe men zich kan wenden, in geval men in moeilijkheden komt of raad nodig heeft. Vrouwe Justitia kwam blinddoeken en weegschalen te kort Geinspireerd door beeldromans De diverse rechtbanken in Neder land hebben gisteren een drukke dag gehad en enkele opzienbare pro cessen zjjn voot de groene tafels ver schenen. De belangrijkste kwam voor te Amsterdam, waar de twee jeugdige rovers, die in Januari jl. een over val uitvoerden op de bank te Blari- cum moesten verschijnen. De of ficier van Justitie vond het een zeer ernstig geval; weliswaar zijn de beschuldigen nog maar kinderen, maar zo zeide de officier zeer gevaarlijke kinderen, die overvallen plegen met vuurwapenen. De officier meende bij de jongelui een verwer pelijke sensatielust aanwezig, die op gevoed was door het veelvuldig le zen van beeldromans. Hij eiste zo wel tegen de 20-jarige als tegen de 15-jarige rover een jeugdgevangenis- straf van 2 1/2 jaar en onder toezicht- stelling. De verdedigers konden wei nig meer doen dan clementie plei ten. Duizend stralende Hollandse meis jesgezichten waren gistermiddag in de Scheveningsc Kurzaal, opgehe ven naar de minister van Maatschap pelijk werk, die hen dankte namens de regering voor hun kranige optre den in de rampgebieden. Deze meis jes vormden de „Emmer- en bezem- ploegen", die onder het vaandel van de federatie van de Ned. Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in Zuid- Holland de overstroomde woningen in twaalf gemeenten van modder en slik schoonden. De terugkerende bewoners vonden hun behuizing brandhelder terug. Een hele troost in de oneindige mi-, sère van vernieling en verlies. Trots te zijn op deze Nederlandse jonge vrouwen, die onder moeilijke omstandigheden, met voorbijzien van belangen en comfort, aanpakten en hun vrijwillige taak voortreffelijk vervulden. Mr. L. A. Kesper, koninklijk com missaris in de provincie Zuid-Hol land, bracht de dank van het pro vinciale bestuur over. Het was hartverwarmend, aldus Samenwerking gemeenten en waterschappen In Noordwijk werd vandaag de jaarvergadering van de afdeling Zuid- Holland van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten gehouden. De burgemeester van Giessen- Nieuwkerk, Peursum en Schelluinen, de heer N. van der Brug-gen hield in deze vergadering een rede over de samenwerking tussen gemeenten en waterschappen. Spr. wees o.a. op het initiatief van het Hoogheemraadschap „Rijnland" dat contact opgenomen heeft met de afdelingen Noord-Holland en Zuid- Holland van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten om het vraag stuk van de waterzuivering ernstig te onderzoeken. Zijn de inlichtingen juist, dan is het resultaat van de eerste bespre king een commissie in het leven te roepen, waarin men zou willeni op nemen personen uit de kringen der gemeentebesturen, van de Kamers van Koophandel en van de water schappen, i.e. van het Hoogheemraad schap „Rijnland". Gemeenten en waterschappen, al dus spr., hebben zoveel vraagstuk ken op te lossen, waarbij beide pu bliekrechtelijke lichamen betrokken zijn, dat zij zich de weelde niet kun nen en mogen veroorloven om zich in eigen vestig te versterken. mr. Kesper, hoe u het eigen ik opzij zette. Namens zijn, mede aanwezige, ambtgenoten uit de getroffen ge meenten dankte burgemeester Van Ooltgensplaat de grote schare aan- paksters. Een aanvankelijke terug houdendheid van de bevolking sloeg weldra om in oprechte waardering. En als de vrouwelijke vrijwilligsters thans onder him advies „Wij weten van aanpakken" met eigen lijsten aan de komende raadsverkiezingen in het rampgebied zouden deelnemen, aldus de burgemeester, dan liepen we een grote kans, dat de rampge- nïeenten" binnenkort door vrouwen zouden worden geregeerd! Namens de koningin zond haar particuliere secretaresse, mevrouw Smitt-Avis, een pop in Zuid-Holland se dracht met een begeleidende brief, waarin de meisjes hulde en dank wordt gebracht. Deze pop werd ver loot. Politie waarschuwt: Oplichter waart rond! De Nederlandse politiemacht zoekt naar de 32-jarige machine-bank' ker A. van der Horst, zich ook noe mende Overbeek, Hiemstra en Van Hellinga, die zich, volgens het op sporingsregister, vermoedelijk aan vele diefstallen en ook wel aan op lichting schuldig maakt. Men wordt tegen deze man ge waarschuwd, omdat hij te Amster dam en andere plaatsen slachtoffers zou hebben gemaakt door voor te geven, dat hij woningruil kan aan bieden. Soms laat hij zich ontvallen, dat hij rechercheur van politie is. Hij wordt er van verdacht, dat hij tijdens bezoeken aan woningen dief stallen pleegt en soms ook wel „voor schotten" op de huur van door hem aangeboden woningen incasseert. Voorts zou hij slachtoffers hebben gemaakt door als „opzichter van een electriciteitsbedrijf ..opmetingen voor het verleggen van kabels etc. te verrichten en dan met buit uit de woningen te verdwijnen. De politie waarschuwt ernstig.te- gen deze man en verzoekt om ver wittiging, zodra men met hem in contact komt. NED. E.H.B.O. WERD „KONINKLIJK" Bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan heeft de Nederlandse Ver eniging van Eerste Hulp Bij Onge lukken bericht ontvangen, dat zij voortaan het praedicaat „Koninklij ke" mag voeren. De uitspraak is aangehouden tot 23 Juni. Hierna stond de oom van een der verdachten terecht, die de buit groot 17.000 gulden in zijn huis ver borgen had en 1.000 voor zichzelf er van genomen had. Deze hoorde 6 maanden met aftrek plus 6 maan den voorwaardelijk tegen zich eisen; ook in deze zaak zal 23 Juni de uit spraak brengen. Belastingmoeilijkheden brachten brandstichting. Reeds eeder op de dag was voor de Amsterdamse groene tafel de Haarlemse fabrikant verse' /.ien, die door belastingschuld in moeilijkhe den was geraakt en een uitweg ge zocht had door zijn eigen fabriek in brand te steken. Een zenuwarts ver klaarde, dat de fabrikant geheel overstuur was ten tijde van zijn daad. De rechter wilde hiermede rekening houden en bepaalde de straf op 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maaanden voorwaardelijk. Royale beheerder transportbedrijf benadeelde Te Utrecht werd op de weegschaal van het recht gewogen een 48-jarige caféhouder uit Voorthuizen, die te vens een tankstation exploiteert. Dc man had gedurende lange tijd met chauffeurs van een Hengelo's trans portbedrijf een afspraak gemaakt, waardoor zij onjuiste benzinebrief- jës tekenden en hij goedkope con sumptie verstrekte. De caféhouder werd in eerste in stantie te licht bevonden en hoorde een gevangenisstraf met 6 maanden, waarvan 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar tegen zich eisen. De chauffers, tién in ge tal, hoorden drie maanden voorwaar delijk tegen zich eisen. De rechtbank zal op 23 Juni vonnis wijzen. Amor overwon gevangenisbewa kers. De speelse Cupido en de gestrenge Vrouwe Justitia verdragen elkaar maar slecht en dit bleek gister weer voor de Haagse politierechter, waar twee gevangenisbewakers zich moes ten verantwoorden omdat zij schuldig waren en medegeholpen hadden aan de ontsnapping van een der gevan genen. De vorige maand zuchtte in de Scheveningse gevangenis een jonge man, die verteerde van liefde voor zijn meisje. Een bewaker is ook maar een mens en toe de jongeman bleef aandringen om hem toch in de gele genheid te stellen, zijn meisje een bezoek te brengen, besloot een van hen de sleutels van zjjn collega stelen en deze aan de gevangenen te geven. Dat gelukte, de gevangene kreeg de sleutel, werd door debewa- ker in 'n kast verborgen, klom over de muur. rende naar zijn meisje en kwam de volgende dag weer terug, omdat hij uitgerekend had, dat hij nog maar een week moest „zitten". Het dreigt een' duur avontuurtje voor de bewaker te worden, want de geblinddoekte dame eiste een gevan genisstraf van 6 maanden, waarvan 2 maanden voorwaardelijk, tegen hem. Zijn collega, die zich de sleu telbos had laten ontfutselen kreeg een boete van f 40 subs 20 dagen en een voorwaardelijke hechtenis van 1 maand, terwijl er nog een derde ge daagde was, die de verliefde gevan gene over de muur had zien klim men, maar niet had durven schieten uit angst, dat hij hem zou raken! Deze kreeg een boete van 50. Na de bewakers werd een 22-jarige vrouw veroordeeld wegens het ple gen van meineed tot een gevangenis straf'van 1 jaar; zij had haar ver loofde willen beschermen door te verklaren, dat deze aan een dame 'n bedrag, dat hij in bewaring had, zou hebben teruggegeven, hetgeen in strijd met de waarheid was. Verkeersregels zijn goud waard, Want uw leven is goud waard! Vier jaar geëist tegen zware jongens" Tenslotte kreeg de Maastrichtse rechtbank drie zware jongens voor de balie, die beschuldigd waren van een reeks van inbraken in het Zui den van ons land. Het waren allen lieden, die door veelvuldige erva ring wisten, hoe men zich voor de balie dient te gedragen. Een der verdachten had een speciale studie gemaakt van het dossier, dat aan hem gewijd was enpoogde dit tegen rechtbank uit te spelen. Hij be schikte over een ware waterval van welsprekendheid, maar de rechter liet zich hierdoor niet intimideren. De officier eiste tegen elk der drie verdachten, gezien hun lijvig straf register. een gevangenisstraf van vier jaar. De verdedigers van twee verdachten, waaronder die van de redenaar, meenden, dat het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd was en vroegen vrijspraak; de derde verdediger kon dit niet doen, want zijn cliënt had bekend en daarom vroeg hij uiterste clementie. De rechtbank zal op 23 Juni a.s. uit spraak doen. BOEKHOUDER BORRELDE TE VEEL. Een boekhouder van een Henge lose machinebouw, en constructie- fabriek is te Den Haag gearresteerd wegens verduistering van 6500 gul den. De boekhouder is in verzekerde bewaring gesteld. De Hengelose fabriek voert een werk te Den Haag uit. Het perso neel wordt ter plaatse betaald en. daarom had de boekhouder machti ging loongelden bij een bank op te nemen. De man nam ruim 6500 gulden te veel op en slaagde er in betrekkelijk korte tijd in zijn buit in drank om te zetten. Hij heeft een bekentenis afgelegd en het geld is finaal op. I De Bossche Muziekhof heeft haar 110.000ste bezoeker genoteerd in de persoon van de Haagse militair A. Kuypers. Uit Indonesië is vandaag terug gekeerd de „Kota Inten" met aan boord het marinepersoneel van de marinebasis Soerabaja. Een tweejarig zoontje van de fa milie C. uit Wanssum is gisteren on der Tienraay door de trein van Nij megen naar Roermond gegrepen en op slag gedood. Door een val in de vuurhaard van een kalk-oven werd een voor man van de ovengroep van een kalkbanderij te Hasselt ernstig ge wond. Hij slaagde er in met bran dende kleren uit de oven te krui pen, waarna zijn medewerkers de vlammen met water blusten. Minister Luns van Buitenland se Zaken, en zijn collega min. Kern kamp van Overzeese Rijksdelen gaan in Juli naar Australië om daar te spreken over de samenwerking in zake N.-Guinea. Ter gelegenheid van het lucht- machtjubileum zullen in Nijmegen op 1 Juli 500 vliegers de lucht in gaan op het terrein van de Prins Hendrik-kazerne. Voorts staan er wedstrijden voor gewone en lijnbe stuurde modelvliegtuigen op het pro gramma. In het openlucht-theater te Die ver zullen deze zomer verscheidene opvoeringen gegeven worden van Shakespeare's „Eind goed, al goed" door de toneelver. „Diever". Op 25 Juni is de eerste opvoering. Een gedenksteen aan het we reldberoemde Oranje Hotel, dat in de oorlog verwoest werd, is gisteren onthuld door de Haagse wethouder D. W. Dettmeyer in de gevel van een van de nieuwe flatgebouwen, die gebouwd worden op de plaats van het voormalige hotel.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6