ZONDAGMORGEN De Leidse Sportweek begon met keurig sportdefïlé £ied aan d&ze tijd Het zindelijk tonnetje maakte plaats voor waterdichte kolenkit ZATERDAG 6 JUNI 1953 DE LEIDSE GOUKANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 DE PREMIE VAN ONZE LEVENSVERZEKERING TEN glas wijn of een paar borrels, vóór de nachtrust genoten, gaat voor een „slaapmuts" door. Bij ons echter verwekken zij altijd benauwde dromen. Je kunt er niet van buiten in ge zelschap en wij vinden het ook lek ker, maar wanneer je in ruil daar voor moet beleven (Maandagnacht) in één kamer opgesloten te zijn met twee leeuwen of (Dinsdagnacht) duidelijk te zien, dat een van je over leden kennissen schijndood in de kist wordt gelegd, of (gisternacht) op een heel hoge roltrap te staan, waar je niet meer van af kunt stappen dan vragen wij ons af, of die avond borrel niet te duur wordt betaald. Wanneer Jozef Jacobszoon nog leefde, zou hij onze leeuwen- en lijkkist-dromen misschien kunnen uitleggen, maar van dit roltrap-vi- zioen hebben wij die zin reeds in de slaap doorgrond. Ieder mensenleven is een roltrap, welke gestaag om hoog-rolt. Je kunt het mechanisme niet stoppen. Het schuift ons onver biddelijk voort. We zien de dagen en de weken beneden ons verdwijnen in de tijd, waaruit we zijn opgeste gen en we weten, dat we nooit, nooit, nooit meer terug zullen kunnen ke ren naar wat voorbij is. We kunnen zelfs geen ogenblik, geen seconde stil blijven staan, want geruisloos rolt de roltrap van de tijd omhoog. We hebben hoegenaamd geen zeggen schap over onze eigen levènsvoort- gang. T.7e kunnen hem niet langzamer en ook niet sneller laten gaan. Hij gaat. Onvermurwbaar. Hij schuift door, geruisloos geolied, of we mee willen Of niet. Hij schuift ons om hoog door de tredgang der weken, van Zondag tot Zondag, door de wisse ling der seizoenen, door de wente ling der jaren maar niet door het ineenglijden der eeuwen. Binnen een eeuw is iedere particuliere roltrap uitgerold. Dan houdt de beweging van de tijd op en treden we de on beweeglijkheid van de eeuwigheid in. IN die borreldróom van ons werd dat voortdurend omhoog-bewegen een beklemming, die ons klam maakte. Maar ook wakend en wakker kan het een mens wel eens vreemd te moede worden, dat hij doorlopend op een geheimzinnige manier wordt voortgeschoven en op een gegeven ogenblik of je daar zin in hebt of niet de eeuwigheid wordt binnen- geschoven. Er is geen levensverzekering, wel ke ons van het leven verzekert. Je kunt je leven voor een millioen gul den verzekeren, maar welk een hoge premie je ook zoudt willen betalen, tijd is voor geen geld te koop. (Toch zegt het dwaze spreekwoord, dat tijd geld is). Er is wél een verzekering te sluiten, welke ons het eeuwig le ven garandeert. Zakelijk bekeken is het raadzaam zulk een eeuwig heids-verzekering aan te gaan. Als we vooruitziende mensen waren, zouden we er dag aan dag Op uit zijn die praemium vitae aeternae, die „premie van het eeuwig leven" te voldoen Ge hebt, uitverkoren als ge zijt' boven duizenden en millióenen, daar voor niets anders te doen dan te eten te eten met een gelovig verstand en een nederig hart het lichaam van uw mensgeworden God. „Wie Mij eet, zal ook door Mij leven". „Wie mijn vlees eet en mijn bloed drinkt zal het eeuwig leven hebben en Ik zal hem opwekken op de jongste dag. Want mijn vlees is waarlijk spijs en mijn bloed is waarlijk drank". „Wie dit brood eet, zal leven in eeuwigheid". Het is het goddelijk brood dat ons onsterfelijkheid garandeert, ons van een gelukkige eeuwigheid verzekert en ons reeds hier Op de roltrap van de tijd de vreugde van de eeuwigheid enigszins doet smaken. TVAAROM is te verwonderen, dat wij, vooruitziende mensen, d\ie van de morgen tot de avond bedacht zijn op gewin en genot, niet méér het voordeel en de vreugde zoeken van een allernauwste vereniging met de sacramentele Christus. Zeker, Hiï, de heilige God, de Allerheiligste, wil door degenen: .,die tot Mii naderen, als heilig worden erkend". Een ge schrift uit de eerste eeuw vermaant, dat „niemand van dit brood eet, dan na het vóóraf aanbeden te hebben". Maar bii elke passende eerbied voor deze goddelijke spijze, behoeven wii nooit uit het oog te verliezen, dat het bestemd is om zondige mensen, om verloren zonen, om verdwaalde schaoen te voeden met genezende en sterkende genade en hen te doorde semen en te doortrèkken van de Geest des Heron. Wat is er schoner, edeler, juichen- der in een mensenleven al bestaat dit leven uit vuilnis-ophalen of cij fertjes in boeken peuteren dan in de schuldeloze morgen door stille straten te gaan en aan het begin van de dag goddelijke spijzen te offe ren, goddelijke spijze te eten en zijn hart open te stellen voor zijn God? „In veel kan ik u prijzen" zou Paulus tot ons zeggen „maar hier in prijs ik u niet", namelijk dat wij deze genadegaven, deze uitvinding der goddelijke liefde om zich met ons te verenigen, veel te weinig waarderen, en er veel te weinig ge bruik van maken. MARIUS. Robbers. LAWNTENNIS. TILDEN OVERLEDEN. De vroegere wereldkampioen tennis sen George Bill Tilden is te NewrYork overleden. Tilden was jarenlang een der grootste tennissterren ter wereld. OOK MAUREEN CONNOLLY EN JULIA SAMPSON NAAR NOORDWIJK. Het staat thans vast. dat aan de ten- nisexhibitie, die op Zondag 5 Juli te Noordwijk zal worden gegeven, ook Maureen Connolly en Julia Sampson zullen deelnemen. Zoals bekend hadden Doris Hart en Shirley Fry reeds toege zegd naar Noordwijk te komen. VOETBAL. Lugdunum. Voor de morgen te spelen promotiewedstrijd Lugdunum Alphia is de opstelling van Lugdunum als volgt: Van Oudshoorn, Quist, Van Berkel, Cornelisse, Van Well, De Roo, Mizee, Filippo, Verhoeven, Bekkering, De Koning. Res.: Jansen, Van Egmond, Plugge en Degelijkheid en originaliteit gingen hand in hand 't Was echt fris, bepaald koud gis- teravond en de deelneemsters aan het défilé, dat dc opening vormde voor de Leidse Sportweek 1953 hebben het lang niet warm gehad in haar dunne kle ding. Dat hoorden we al op het terrein aan de Zoeterwoudse singel, waar de „troepen" zich opstelden vor het mas sale aantreden voor het talrijke publiek, dat zich langs de route had geschaard. De indruk van dit défilé zal ongetwij feld eenstemmig goed zijn. Het was inderdaad keurig zoals de meisjes en jongens daar in gesloten rijen langs de straten marcheerden en sommige groepen maakten door discipline en uitbeelding een goed figuur. 't Zal voor de jury, die zich op de trappen van het stadhuis-bordes hadden opgesteld om het geheel beter te over zien, zeker niet gemakkelijk zijn ge weest haar oordeel te geven, omdat geen precise maatstaf is aan te leggen. Grote verenigingen imponerén dikwijls al heel gauw juist door het massale, maar daar zit het altijd nog niet in. 't Was voor de Zwem- en Poloclub „De Sleutelstad' ongetwijfeld een verrassing, dat zij de eerste prijs won voor de best verzorgde en meest gedisciplineerde defilerende groep. De tweede prijs in deze groep werd behaald door de damesgymnastiek- verenigihg „Concordia". De prijs voor de origineelste uitbeel ding van een door de deelnemers be oefende tak van sport werd verworven doof de Leidse Korfbalclub Fluks. Ge- inspireerd ongetwijfeld door het vijf tigjarig bestaan van het korfbal in ons land, hadden de roodwitten het aardige idee gehad om de oude kleder-sport- dracht van korfballers en korfbalsters naar voren te brengen. En met succes, want het had de eerste prijs tot belo ning met het maximum aantal pun ten: 15. De Judoclub van de Sportschool „Holvast" verwierf de 2e prijs met 14'/£ pnt., Korfbal na Schooltijd werd derde met 11 y2 pnt. De volgende verenigingen namen aan het défilé deel: Gymnastiek: Brunhilde, Nieuw Brun- hilde, Concordia, DOS, Excelsior, Groen Wit, Jahn, Sportief. Korfbal: Bestuur Leidse Korfbalbond, De Algemene, Danaiden, Fluks, KNS en Vicus Orientis. Vervolgens diverse takken van sport: handbal HVL, Judoclub Holvast, Kracht sport LKS, schermen Leidse Scherm- club, wielrennen Swift Combinatie, zwemmen Sleutelstad en De Zijl en de wandelsportver. De Molen. Het défilé werd op keurige wijze ge opend door de R.K. Harmonie, het enige harmoniegezelschap in de lange stoet. Voorts verleenden hun medewerking de Jahn Band, Kunst en Genoegen en de St. Franciscus Band. Burgemeester en Wethouders sloegen vanaf het Stadhuisbordes het voorbij trekken van de stoet gade. Mogelijk kunt u, wanneer u dit leest, nog getuige zijn van de hedenmiddag om 5 uur aanvangende Wielerronde in „De Kooi". Mededelingen hierover plaatsten wij reeds gisteren in deze Sportweekrubriek. De komende Maandag 8 Juni, brengt u om kwart over zeven op het Hoofd- veld van de Leidse Hout een programma met wielrennen en een kaatswedstrijd. De door de Leidse Kaatsvereniging „Wez Wis" verzorgde kaatswedstrijd zal worden afgewisseld met wielrennen t.w. een klassementswedstrijd over 30 km. en een afvalrit, waarbij de laatste renner bij iedere ronde afvalt. De twee kaatsparturen bestaan uit: 1. de heren J .Dijkstra—J. Piersma—H. Veldstra, 2. De heren E. DuursmaL. AlgraJ. Miedema. Tijdens de kaatswedstrijd zal door de microfoon de nodige toelichting worden gegeven. Maandagavond heeft u. in het kader der Leidse Sportweek gelegenheid tot kennismaking met de in Friesland veel beoefende, doch hier vrijwel onbekende kaatssport, terwijl een hernieuwde ken nismaking met de wielersport deze Maandagavond completeert. In de krant van a.s. Maandag zult u in deze Sportweekrubriek de demon straties en wedstrijden voor de Dinsdag avond kunnen lezen. HYPOTHEKEN en voor alle andere taken op het gebied Tan on roerende goederen 8ouw-»n Makelaarsbedrfjf v.d. Drift Oud» V»it 28 - Leiden T»l»f. 20513 (Advertentie) WIELRENNEN. Met een in 't zonnetje uitrustende Pellenaars hadden we Vrijdagmiddag in zijn woning te Breda een babbeltje over de afgelopen Ronde van Italië en de ko mende van Frankrijk. Over de Giro was hij volkomen tevreden. Hij was er heen getrokken als voorbereiding voor de Tour de France. Directe successen waren niet het doel, maar training en lering en vooral wat het laatste betreft heeft deze deelneming haar nut zeker gehad. Ook voor hem zelf, en onze ploeg in de Tour de France zal er van pro fiteren. Wim van Est, Wagtmans en Roks beantwoordden aan de verwach ting. Ook Suykerbuyck deed goede din gen en ontpopte zich als een uitstekende tourman. Voor Van Breenen had Pelle naars alle lof. Als „knecht" deed hij schatbare diensten. Zijn ploeggeest, zich vooral uitend in opofferingsgezindheid, was voorbeeldig. Pellenaars vond het jammer dat de NWU de deelneming aan de Ronde Zwitserland van twee onzer renners had afgewezen, omdat in die tijd de baan- kampioenschappen van Nederland wor den verreden. Zo gaarne had hij cr Lambrich's en Sjef Jansen heengestuurd met 't oog op de ploeg voor de Tour de France. Voor deze ploeg had hij overigens nog geen keuze gedaan. Hij zou daar volgende week mee beginnen. Dat Wim van Est, Wagtmans, Suykerbuyck, Roks. Nolten en G, Voorting van de partij zouden zijn was vrijwel zeker. Over dc resterende vier wilde hij zich nog even beraden. Keuze te over, want de lust om mee te gaan ontbrak bij onze ren ners zeker niet, getuige de vele brie ven, die hij reeds ontving. Ook voor 't materiaal had hij geen zorg. Op 't beste van 't besté kon hij beslag leggen. De Ronde van Italië had reeds de kwaliteit er van bewezen en de toegezegde pre mies van fabrieken voor Nederlandse successen maakten de toekomstige Tour de France voor de Nederlandse deelne mers dubbel aantrekkelijk. Nog een paar dagen rust, aldus Pel lenaars, en dan gaan we, voorzien van meer ervaring, weer met moed aan de gang voor de Tour de France. Swift-combinatle. Morgen rijden A-, B- en C-klasse 500 m. sprint in serie met herkansing. Samenkomst 9 uur HBS. HANDBAL. MSV. Het programma voor Zondag is als volgt: Afd. dames: 1.15 uur MSV 2—MSV 3; 2 uur MSV aGios a, beslissingswed strijd; 4 uur MSV 1KRV 1. Afd. heren: 3 uur MSV 1—HVP 2. NIEUWE HARING Al kraait de visser bü de vangst ook lang nog geen victorie, de nieuwe haring is er weer de Nederlandse glorie De haring sappig, mild en vet de uitkomst van zovelen, de allerbeste medicijn voor natte en droge kelen. De nieuwe haring iseen tijd, die niemand graag wil missen, die haring is niet maar een vis, zij is de vis der vissen Z' is méér dan tarbot en dan schol dan steur en dan forellen, want zonder nieuwe haring kan geen Hollander het stellen. O, zoete, zoute haringdier, dat iedereen tot vreugd is, dat alle mensen blijde stemt en zulk een zout geneugt is, jij laat je smilten op de tong, nooit milder en nooit zachter, dan zó uit zee, dan laat jij pas een ambrozijnsmaak achter. Er was een man, die nogal dronk, maar enkel als hij dorst had, en die, opdat hij drinken kon, meestal maar zoute vis at. Die heeft nu thuis twee tonnen staan en dat hoeft geen verklaring; de ene ton is vol met bier, de and're vol met haring. Jij, haring, zwom eens in de zee en wist je te vermaken, maar toen kwam Willem Beukelszoon en sloeg aan 't haringkaken. Nu schreeuwen er in ied're straat de mannen en de vrouwen van „nieuwe haaaring", maar wie koopt, die koopt heel dikwijls.... ouwe. TROUBADOUR. KSV. Om 1 uur wordt gespeeld de wedstrijd KSV aHVL b. SVLV. De wedstrijd HVS a SVLV b vangt aan. om 4 uur. CRICKET. 1 VOOR UW LUNCH. DINER OF SOUPER NAAR ..TRESLONG" GAARNE RESERVEREN WIJ UW TAFEL - TEL. K 2520-5347 (Advertentie) 12 AMBACHTEN - 13 ONGELUKKEN Ook de kerker is ons niet bespaard zwakke karakters kan het aanleiding BONDSRAAD K.AJ5. Op 29 en 30 Juni zal de K.A.B. te Utrecht in Verbondsraadsvereadering bijeenkomen. Op de agenda staat onder andere een voordracht tot ver kiezing van de heer J. Mertens tot ge salarieerd Verbondsbestuurder. De heer Mertens is voorzitter van de K.A.B. in het bisdom Breda. Met besluit om het corps van ge salarieerde bestuurders uit te brei den van 6 tot 7 is reeds gevallen in de laatste Verbondsraadsvergade- ring, welke in December jongstleden is gehouden. Op de thans ter kennis gebrachte agenda staat een voorstel om het aantal der gesalarieerden in het Verbond opnieuw uit te breiden, dus tot 8 man. Blijkens de toelichting op dit voorstel acht het Verbonds- bestuur ook deze laatste uitbreiding zeer wenselijk, gezien de veelom vattende taak van 't Verbond op elk terrein van het sociaal-economisch leven. gebleven, gelijk reeds uit de vorige aflevering bleek. In dienst beschikte men destijds over 'n boekje, waarin o.a. haarfijn beschreven werd. hoe het interieur van een soldaten-ge vangenis er moest uitzien. Om maar eens even subtiel te worden: De gestrafte behoorde te kunnen be schikken over een tonnetje te ge bruiken voor het lenigen van grote en kleine noden dat voorzien zou zijn van een deksel vanwege de hy giëne. Nu beschikte men in Stein wel over een boekje, waarin dit alles werd uitgesponnen, maar niet over hetgeen er in uitgesponnen werd. Wij belandden derhalve in een in richting, welke door de inheemse bevolking werd aangeduid met „het durpspetoeteke". Het zindelijke ton netje was daar vervangen door een waterdichte kolenkit, welke men kon afdekken met het interessante doch niet geheel geurtjes-isoleren de nieuwsblad „De Steiner Bode". De voorgeschreven tafel ontbrak niet, maar de stoel had tegen de goe de gewoonte in slecht drie poten, wat het zitten nu niet bepaald tot een rustende bezigheid maakte. Voorzorgsmaatregelen. Alvorens in onze cel te worden gedeponeerd, werden wij in de ge legenheid gesteld ons in een ver schoning van de inrichting te wer ken. Deze bestond uit een combina tion, in vaktermen beter bekend als een onder-constuum met valluik. Om verhanging te voorkomen acht te men het ook nodig onze schoe nen van veters te ontdoen en de broekriem in beslag te nemen. Er is weinig fantasie voor nodig om er in te komen, dat dergelijke maatregelen een gestrafte aan ge voelens van slobberigheid helpen. Het was de hele dag maar vasthou den. Een hand voor de mond houden voor het hoesten en tegelijk een vlo uit de hals te verwijderen, werd ogenblikkelijk gestraft met h'et af zakken van wat ontriemd was. Aan vankelijk ontmoedigt dat en voor zijn tot een minderwaardigheids complex, aangezien men regelmatig in zijn hemd staat. Enfin, we zaten in de middelste van de drie cellen, die allen een luchtgat hadden op een hoogte van vier meter, vlak onder het plafond. We bekeken alles eens rustig, maak ten het ons gezellig en vonden uit, dat de cel aan onze rechter hand te huur was, maar dat de andere een bewoner had. Moeilijke taak. Toen de avond al aardig op weg was om de nacht tegen te komen, begon onze buurman wat kreuntjes weg te geven, die allengs aanzwol len tot een ontzettend gekerm.. Hij bleek een ongeveer zeventig jarige heer te zijn, die zijn zakcen tjes had omgezet in pittige vloeistof fen en daarna uit baldadigheid een biljartbal door een caféraam had gesmeten. Dat mocht niet! Men verschafte het heertje gelegenheid om eens uit te slapen en tegen middernacht scheen het gestelde doel ongeveer bereikt te zijn. Wij werden toen na melijk door de veldwachter uit onze kleine woning gehaald om advies uit te brengen. Tenslotte kan een mens kreunen van dronkenschap, maar ook omdat hij niet lekker is. De krasse grijsaard, wiens zwakke ogenblik wij zojuist geschetst heb ben, scheen niet lekker te zijn. Er ger hij verkondigde vrij luid, dat het laatste uur reeds was aangebroken, Nu is het zo, dat dergelijke schreeuwers meestal de honderd wel halen, maar als veldwachter kan je op zo'n traditie niet afgaan. Tenslot te heb je de verantwoordelijkheid en als zo'n mannetje er stilletjes tus senuit gaat, kan je rustig een ande re bet-ekking gaan zoeken. Na overleg met ons raakte de functionnaris in paniekstemming ëfi terwijl wij opdracht kregen-door een opening in de celdeur de patieht- te blijven gadeslaan, rende hij weg om in één adem de dokter en' de pastoor te waarschuwen. Viel mee. Nu is het niet leuk om erg lang naar een oud mannetje met grieze lig dunne benen te kijken en daar om waren we blij, toen de dokter, met medicijnen, en even later ook de pastoor arriveerden. Twee minuten na hun aankomst wisten ze reeds, dat ze voor niets Luchtige psychoogie ONDER HET MOTTO Wie lacht niet die zichzelf beziet midden in de nacht hun bedden had den verlaten. De biljartbal-werper maakte maar flauwekul. Voor de veldwachter was het een hele geruststelling, hoewel hij eerst een handtekening van de pastoor en dokter vroeg om wanneer het toch eens fout mocht lopen verant woord te zijn. Toen hij deze kost baarheden bezat, was de innerlijke rust voor hem weergekeerd. Wij werden weer in ons celletje gezet met een sigaretje voor de moeite. En daar zaten we. De opwin ding had de slaap op de vlucht ge jaagd en er was geen andere moge lijkheid dan te wachten tot het dag werd. Nou, van die dag kan je op aan! Zodra het ochtend is, komt hij. Toen de eerste zonnestralen langs het pla fond schoten, hebben we de tafel te gen de muur gezet, daarop de wan kele stoel en daarop ons-zelf, rek kend naar het luchtgat. Rekkend was er echter geen halen aan, maar met een fikse sprong kregen we het te pakken. We trokken ons op en daar lag de hoofdstraat van Stein voor ons uitgestrekt. Elsje. Nu hadden we eerlijk gezegd wei nig belangstelling voor die hoofd straat, maar des te meer voor een zekere jongedame, die recht te genover de inrichting, waar men ons uit de maatschappij gebannen hield de glazen lapte van het be drijfje van haai vader, wiens lust het was mannen van baarden en overtollig hoofdhaar te ontdoen. „Hoehoe" riepen wij, maar daar mag U vooral niet uit afleiden, dat we altijd naar meisjes roepen. Maar als je een hele nacht naar het ge kerm van een simulant geluisterd hebt, wil je ook wel eens wat anders. Dat lokkende aansprekingkje van ons, miste zijn uitwerking niet. Het meisje, dat zoals later bleek Elsje heette, rende naar binnen en kwam even later terug met een bo nenstaak, waarmede zij ons een pak je sigaretten aanreikte plus een doos je lucifers. „Ze sien van mien vaoder", zei ze, „maor die kriegt d'r genoeg". Aardig hè? Meteen eventuele ge- wetenbezwaren wegwerken! „Ik heb oech gister n'aovond wel gesjeen. toenste door diejen ser geant gebrocht wier. Ik docht wat 'nne lange zwarte jong". Nu hingen we niet zo gemakke lijk aan dat luchtgat, maar voor een dergelijke conversatie heb je als ge meen soldaat wel wat moeite over. „Eigenlijk mag ik van ons mam niet met soldaten kuieren", hernam ze op een toon, of we een uitnodi ging in de wereld gezonden hadden. „Maor ge kumst geruust een taske koffie haolen t'aovond". En toen was het ogenblik aange broken, waarop wij ook eens iets gingen zeggen. Het had meer van een kreet: „Ik kan d'r toch niet uit". Want, laten we dat even vaststellen, na het kor te onderhoud met Elsje hadden we plotseling veel meer behoefte aan bewegingsvrijheid. Maar ze bleef onverstoorbaar. „Ge sel sjeen", zei ze, „dat ge t'aovond een taske koffie met vlaai bie us dust". En dat gebeurde ook. FLIP. tweede innings van Middlesex zes runs bijeensloeg had hij een wereldrecord op zijn naam gebracht. Want daarmee be reikte hij een totaal van 30.000 runs in eerste klasse cricket in 606 innings. Het oude record stond op naam van Len Hutton, die hetzelfde totaal gehaald had in 607 innings. Voor hij aan bat ging was Compton betrokken geweest bij een auto-ongeluk. Hfj liep geen letsel op, vervolgde zijn weg naar het veld en verscheen vijf minuten later op de pitch. In 1947 had Compton 3816 runs ge scoord en 18 centuries. Dit zijn wereld records voor één seizoen, die nog steeds niet zijn verbeterd. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJD NEDERLAND- FRANKRIJK. Alhoewel de Franse zwemploeg voor de landenontmoeting NederlandFrank rijk, die op Zondag 26 Juli a.s. te Til burg wordt gehouden, eerst veertien dagen voor dit tijdstip definitief zal worden samengesteld, heeft dc Franse Zwembond de KNZB laten weten, dat bij de heren in ieder geval Bozon, de wereldrecordhouder op de 100 meter rugslag. Boiteux, Jany, Blioch, Minville en Padou jr. van de partij zullen zijn. Bij de dames zullen Odette Lusien en Mady Moreau. die te Helsinki bij het schoonspringen de zilveren medaille behaalde, o.m. de Franse kleuren ver dedigen. In het nieuwe gemeentelijke zwem bad tc Tilburg, waar de wedstrijd zal plaatsvinden, zullen tribunes worden gebouwd, die aan 3000 toeschouwers zit plaatsen bieden. BRIDGE. BRIDGECLUB „V.O.G.". De uitslagen der Parencompetitie, 12e ronde, luiden: Hoofdklasse: 1. OudshoornBouwens 97 p., 2. EpskampGans 95j/£ p., 3. GaykemaOudshoorn 88 p., 4. Tjalkens Vlugt 74J/£ p., 5. Heer en Mevr. Smit 73'/2 P„ 6. Jansenv. d. Staay 71 p., 7. Vogelenzang—Wakka 71 p., 8. Schoon- lingenOtto 71 p., 9 Heer en mevr. Horree 69p., 10. v. Dieren—Zilt 67'^ p.. 11. NievaartSchouten 64 p., 12. Schilthuizenv. Weezei 58 p., 13. Am- merlaanNolles 54'/2 P-, 14. Mevr. Kla- renboschBelt 53 p. lste klasse: 1. BlomBrocaar 76 p. (Eindstand 2), 2. Heer en mevr. J. Raar 72 (1), 3. Mej. Tuk—Mej. Bosscha 67 p. (3), 4. Mej. v. WaasGaljaard 64Y, p. (6), 5. Heer en mevr. Caro 63 p. (4)", 6. Heer en mevr M. Raar 63 p. (5), 7. KleefstraUphoff 58 p. (9), 8. De Tom beVersteeg 57 p. (12), 9. Mevr. Brunee —Mej. v. d. Me ij 55V$ P- (10), 10. Planjc Planje 55 p.( 8). 11. ProperCancrlnus 45\A p. (11), 12. NieuwlandVeerman 43Lf p. (7). 2e klasse: 1. SchalksBachrach 96'/$ p., 2. Mevr. BachrachKruizinga 94 p., 3. Heer en mevr. Kooiker 78 p., 4. Mevr. KleefstraDieben 77 p., 5. Heer en mevr. Grommé 74 p., 6. Mej. v. RijnBrakel 70 p., 7. Heer en mevr. Adama 69'/£ p., 8. RaarRaar 66^ p., 9. Versteeg Vroom 66 p., 10. Mevr. Tlelkemeijer Schillink 65 p., 11. Mevr. v. Gelderen Mevr. v. Berge Henegouwen 65 p., 12. Mevr. De KievitWesterman 65 p., 13. Mevr. Zwartsv d. Staay 64 p., 14. Heer en mevr. Dusee 57 p. „Sans Atout". De uitslag van dc gisteravond gespeelde parenwedstrijd is als volgt: Groep A: 1. Mevr. Tielkcmeüer Pauw 28J/£ p., 2. Bonnet—Tielkemeijer 27 p., 3. MekelBonnet 25 p., 4. en 5. Echtp. Bik en Geenjaarv. Rhijn 24 p., 6. Dames v. d. Zeeuw 15J^ p. Groep B: 1. v. d. Staay en partner 34j^ p., 2. Echtp. Werter 27 p., 3. Echtp. Cuppen 23 p., 4. Echtp. Bousie 22 p„ 5. NieuwenhuizenWinterkamp 21 p., 6. Dam. WinterkampNieuwenhuizen 16Yi punt.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 9