Zo herstelt Zuid Holland zijn dijken Export van gladiolen naar Amerika nam dit jaar toe met f 1+000+000 Haagse hotelhouder deed Duitse touristen stranden ZATERDAG 6 JUNI 1953 PE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Voor de winter zal Schielands Hoge Zeedijk in het geheel verhoogd zijn tot 4.30 m.+AP Katwijk en Noordwijk nagenoeg hersteld In aanvulling op het voorlopig rapport van 23 Februari 1953 over de stormvloed van 1 Februari 1953, is thans opnieuw een rapport uitge bracht aan de Provinciale Staten van Zuid-Holland door ir J. L. Klein, di recteur-hoofdingenieur van de pro vinciale waterstaat in Zuid-Holland. Aan dit rapport is het volgende ont leend: De steil afgeslagen duinregel is af gevlakt en beplant met helm en riet. Te Katwijk en Noordwijk is het afgeslagen duinbeloop langs de bou levards weer nagenoeg geheel her steld en zijn de toegangen tot het strand in orde gebracht. Begonnen werd met het opruimen van de bunkers, die door de duinaf slag zijn blootgekomen. Dit werk zal nog geruime tijd in beslag nemen. Voor de waterkering van Rijnland langs de Hollandsche IJssel onder Gouda zijn plannen in voorbereiding om deze buiten het oude stadsdeel van Gouda te brengen op een keer- hoogte van 4.30 m. boven A.P. Zowel voor de waterkering van Rijnland als voor de Schielands Ho ge Zeedijk langs de Hollandse IJssel wordt er bij het bepalen van de hoogte van uitgegaan, dat de afdam ming van de Hollandse IJssel bij Krimpen aan de Lek binnen enkele jaren tot stand zal komen. Het definitief herstel van Schie lands Hoge Zeedijk is gedeeltelijk in uitvoering en plannen zijn in voorbereiding om vóór de winter de te laag gebleken delen te verhogen tot boven genoemde hoogte. Het herstel van de waterkeringen van de Krimpenerwaard is thans nagenoeg geheel voltooid. Tiengemeten. Het herstelwerk aan de bedijking van dit eiland waartoe o.m. behoort het dichten van een stroomgat in de dyk van de Mariapolder aan de Zuidzijde, is in uitvoering. Langs de Noordzijde is reeds een gedeelte ge reed. Het eiland was op 16 Maart prac- tisch weer droog. Voorne vordert gestaag. De dichting van de gaten in de dijk van de polder Velgersdijk is nog in uitvoering. Hier is zand in de ga ten gespoten. Voorts is een begin ge maakt met het aanbrengen van de kleibekleding. Ook in de gaten in de dijk van de polder Zuidland is het zand voor de te maken zandkern aangebracht. De schade aan de gedeeltelijk vóór de dijk van de polder Zuidland ge legen buitenpolders Zuidoord en Beeningerwaard is nagenoeg her steld. De gaten in de Oudenhoornse zee dijk zijn gedicht en tot het volle dijkprofiel afgewerkt. De ingelopen polders op dit eiland waren allen uiterlijk 1 April j.l. weer droog. Het herstel van de waterkering langs de, Nieuwe Waterweg ten Wes ten van de voorhaven van de spui- sluis Rozenburg is nog in voorberei ding. Het definitief herstel van de dijk langs de Nieuwe Waterweg ter plaatse van het stroomgat in de Bos- sedijk zal spoedig gereed komen. Op 16 Februari waren alle ingelo pen polders op dit eiland weer droog Na voorlopige dichting van het in de Noordelijke havendijk van Goe dereede geslagen gat is de dijk ter plaatse tijdelijk hersteld. Het herstel van de zuidelijke havendijk aldaar, waarin vier gaten waren gespoeld, is nog in uitvoering. Bij drie van de vier gaten is de dijk weer nagenoeg hersteld. Van de ingelopen polders op dit voormalig eiland kwam de laatste begin Mei droog. Op Goèree en Overflakkee wordt nog hard gewerkt. Het stroomgat in de Damdijk ach ter de polder Nieuw-Stellendam werd eind Februari gedicht. Ook de dijk van de zuidoostelijk van bo vengenoemde polder gelegen Wou- trinapolder zal voorlopig tot 3 m. +N.A.P. worden hersteld en de uit voering van dit werk is voor 6C gereed. Dit geheel ingelopen gebied was, met uitzondering van de "pol der Nieuw-Stellendam, eind Maart weer geheel droog. De polder Nieuw- Stellendam kwam 1 Mei droog. De gaten in de dijk van de ten oosten van de haven van Middel- harnis buiten de ringdijk gelegen van Pallandtpolder, werden half Maart gedicht. Achter deze voorlopig her stelde waterkering wordt een nieu we dijk aangelegd, welke in het noordwesten zal aansluiten aan de Oosthavendijk van de haven van Middelharnis. Plannen zijn in voorbereiding om de thans buiten de ringdijk gelegen Adriaanpolder eu de polder Het Rietveld te Ooltgensplaat binnen de dijkring te brengen. De zwaar beschadigde bestaande hoofdwaterkering tussen Sluishaven en de Zeedijk van de Suyspolder is voorlopig hersteld. Westwaarts van Oude-Tongc tot Herkingen wordt de eveneens zwaar beschadigde en inmiddels tot een keerhoogte van 3 m. +N.A.P. her stelde hoofdwaterkering definitief RAMPENFONDS. Tot gisteren is in het Nationaal Rampenfonds in totaal bijeenge' bracht 115.2 millioen. Donderdag was de stand 115.1 millioen. hersteld, hetgeen betekent, dat ook hier over grote lengte een geheel nieuwe dijk zal moeten worden ge maakt. Op het gehele gedeelte van Sluis haven tot Herkingen ter lengte van c.a. 18 km zijn de werken tot defi nitief herstel van de hoofdwaterke ring in volle uitvoering. De uitvoering van alle herstel- en nieuwe werken is er op gericht, dat vóór het a.s. stormseizoen de gehele hoofdwaterkering van de dijkring tot een gelijkwaardig profiel als voor de ramp zal zijn hersteld Mede ten behoeve van het herstel van de wegen en het localiseren van ingelopen gebied, zijn op vele plaat sen de in de binnendijken op dit voormalig eiland gespoelde gaten, gedicht. Het verder herstel van de binnendijken is nog in uitvoering. Eind Februari was reeds een grote groep van de ingelopen polders droog; in de tweede helft van Maart was het merendeel droog en op 13 April volgde de laatste groep. DRIE MELKINRICHTINGEN IN OVERTREDING. - De economische politierechter te -jRotter4am heeft drie Rotterdamse melkinrichtingen tot een boete ieder van 5,veroordeeld. Volgens de dagvaarding zouden de irtrichtingen op 5 Mei j.l., de na tionale feestdag, in strijd met de zuivelverordening 1946 in zake de verplichte bewerking van melk- niet -hebben voldaan aan de verplich ting aan enige slijters op de gebrui kelijke wijze consumptiemelk af te leveren. In de dagvarding werden enkele gevallen aangehaald. De gemachtigde van de melkin richtingen verklaarde met de ver ordening bekend te zijn, doch zij hadden gehandeld op verzoek van de centrale commissie voor de melk handel te Rotterdam. De officier, die het ten laste ge legde bewezen achtte, had tegen ieder van de inrichtingen een boete van 15,geëist, maar de raads man, mr. H. Bavinck, betoogde dat het een geval van overmacht was, zodat hij vrijspraak vroeg. De centrale commissie, die het ver zoek aan de inrichtingen zou heb ben gericht, had zich daarna te ver antwoorden en tegen de commissie eiste de officier een geldboete van vijftig gulden. De economische politierechter ver oordeelde de commissie tot ƒ25, boete. UPS EN DOWNS Frankrijk het zorgenkind De vaderlandse bollenexport heeft I Tegenvallers, ook dit voorjaar z'n „ups en downs" gehad. Zo verliep de uitvoer van De bollenexporteurs kregen gladiolen e.d., naar Amerika zeer dat is zo'n beetje gebruikelijk in het vlot; de Yanks namen in de periode vak ook tegenslagen te incasse- van 1 Januari tot en met 30 April i ren. De klap, die de handel op voor 2.000.000 méér af. Maar daar j Frankrijk kreeg, kwam wel erg hard staat tegenover, dat Frankrijk in het aan; 1.000.000 minder. Verder zelfde tijdvak voor 1.000.000 min-1 meenden de Australiërs het ook met der afnam dan in 1952. Over het ge- I de helft van het kwantum van vorig heel genomen mag men echter nietjaar te moeten stellen, terwijl Bra- klagen. Er ging dit voorjaar voor j züië, dat vorig jaar nog voor 23.000 1.000.000 méér de grenzen over j importeerde, dit seizoen practisch dan verleden jaar. Deze cijfers wer- j niets afnam. Finland, dat financiëel den op een persconferentie, deze I slecht uit de voeten kan, besnoeide week in Treslong door de Bond van I de import sterk: een kwart deel van Bloembollenhandelaren medegedeeld, j 1952. Van de jonge staat Israël had- en de exporteur: eertijds verwacht, Men dient wel te bedenken, dat deze cijfers niet de totale export van gladiolen en ander voorj aars- goed weergeven. Want ook in No vember en December van het vorig jaar zijn er heel wat knollen geëx porteerd. De verhoging van de ex port is in de eerste plaats te danken aan de grotere liefhebberij voor Ne- dat het een gladiolenafnemer van betekenis zou worden. Daar leek het dit jaar anders helemaal niet op. Er ging slechts een vijftiende deel van vorig jaar heen. De export naar Ma- lakka was dit jaar de moeite van het noemen nauwelijks waard en Mexico voelde blijkbaar ook niets voor een uitvoerig gladiolen-areaal. De Mexi- (Advertentie) Een belangrijk voordeel noemde de heer De Vroomen het, dat zowel En geland als Duitsland nu een jaarcon tingent hebben. Voorheen kon het voorkomen, dat 'n importeur slechts een zeer klein contingent had en dan maar helemaal niet bestelde, omdat het eenvoudig de moeite niet waard was. Nu kan men het verdelen en is ^an bollen, die aan de exportbepa- lijk hetzelfde kwantum afnemen. Al is er vooral in de eerste twee landen een grote onrust over de invoer van bolbloemen. Met name zijn er vooral dit voorjaar wel tulpen naar Zwit serland geëxporteerd, tot vreugde der Rijnsburgers, maar de bollenex porteurs vrezen, dat dit in de toe komst voor hun branche wel eens minder bevorderlijk kon zijn! Het is in Zwitserland vooral een concern, dat rijdende winkels exploiteerd, dat zich op de verkoop van bloemen is gaan toeleggen. Nu is het voor een buitenlandse broeier altijd lastig tegen een Hol landse trekker op te tornen. Want hier doet men het vaak met bollen die kaal zijn of slecht in de huid zit ten en dus belangrijk goedkoper zijn de kans op een volledige uitputting van het contingent veel groter. Om nog even op het contingent voor En- genland, de Kanaaleilanden en Ier land te komen: de Bond van Bloem bollenhandelaren hoopt, dat dit ver groot zal worden, maar dat is lang nog niet zeker. Zorgenkind Nu de gladiolenexport naar Frank rijk zo'n tik heeft gekregen, is het land van Marianne ook voor de a.s, zomer het zorgenkind. België, Zwit serland en Italië, zullen vermoede lingen moeten voldoen. De Bond vind het prettig, dat het surplusfonds het komende najaar ook bollen gaat innemen, die wat los in de huid zitten voor 70 pet van de netto-opbrengst van eerste kwali teit. En ontduiking van de minimum prijzen wordt hiermede voorkomen. Wat Zweden betreft:' men ver moedt, dat dit land hetzelfde zal af nemen als vorig jaar. Dat wil echter niet zeggen, dat de Zweedse broeiers best geld aan de Hollandse bollen hebben verdiend. Integendeel! Voor al in en rond Stockholm zijn de prij zen allesbehalve best geweest en de derlandse gladiolen in Amerika. De i canen bestelden althans voor 50.000 Yanks namen, we vertelden u dat hierboven al, voor 2.000.000 méér af dan verleden jaar. Opvallend was het, dat er veel kleine maten naar het land van Uncle Sam gingen en wel voornamelijk van de nieuwere soorten. De voorzitter van de Bond van Bloembollenhandelaren, de heer Th. de Vroomen, meende hierin te m'o- gen zien, dat Holland, wat nieuwe gladiolensoorten betreft, thans wel de toonaangevende natie is. Niet al leen de States, ook Canada legde meer belangstelling aan de dag voor gladiolen. Er ging voor 130.000 méér heen dan in 1952 Over de re sultaten, die in Costa Rica zijn ge boekt, was men ook niet ontvreden. De export bedroeg 20.000, terwijl het vorig jaar nog niet de moeite was. Guernsey en Ierland verdubbel den de import en als ge soms mocht denken, dat de Joegoslaven uitslui tend belang stellen in de nieuwe wa pens der Amerikanen en de verrich tingen van kameraad Tito op het slappe koord der politiek, dan bent u er toch naast. Men betrok voor 36.000 aan gladiolen en dat is nog altijd de moeite van het noemen wel waard. Ook in Frans Marokko nanr de belangstelling blijkbaar sterk toe, want mocht vorig jaar de export naar dat deel van Afrika nog weinig naam hebben, in 1953 nam men acht maal zoveel af. En Zweden deed 't met 370.000 ook niet slecht. minder; Duitsland en Engeland ga ven geen noemenswaardige verschil len te zien, maar de exporteurs op Turkije hadden weer geen reden tot juichen: er werd slechts de helft van het kwantum van verleden jaar naar toe gestuurd. De vooruitzichten voor het a.s. seizoen. Wat de export van tulpen, narcis sen, hyacinten en ander zgn. zoraer- goed in het a.s. seizoen betreft, kan men uiteraard nog niet zo heel veel zeggen. Wel staat het vast, dat de broeiers in Amerika zeker geen bol len méér besteld hebben voor 't a.s. najaar dan in 1952 het geval was. De verkoop aan zaadhuizen voor de droge verkoop nam weer toe. De reclame-stunten, die men daar op gezette tijden lanceert, beginnen steeds meer resultaten af te werpen. Het contingent voor Duitsland is dit jaar 15 pet. groter dan verleden jaar. Maar men moet niet vergeten, dat een deel hiervan gereserveerd moet worden voor levering van voorjaars artikelen in de maanden Januari April van 1954. In totaal bedraagt het contingent 15.000.000 mark. De contingentering in Duitsland is niet zo zeer een gevolg van gebrek aan valuta. De kwekers organisaties daar zijn echter een tikje huiverig voor liberalisatie. Men is niet ten onrech te bevreesd, dat men een tevéél aan bollen krijgt. Hij nam autobus in beslag De Haagse binnenstad stond gis teravond min of meer op z'n kop toen een deurwaarder beslag legde op een grote diesel touringcar uit Dusseldorf. 29 Duitse reizigers uit die stad en omgeving, onder wie een ,JLandesrat", een notaris, enige artsen en kunsthistorici, zullen ver moedelijk een vierdaagse museum- tocht door Nederland niet met deze bus kunnen vervolgen. De oorsprong van deze inbeslagne ming gaat terug tot de Zaterdag voor Pasen van dit jaar, toen in een klein Haags hotel voor 25 gasten be sproken was door het reisbureau van het „Dusseldorfer Omnibus Reise- bureau". Toen de gasten kwamen waren de kamers niet naar hun zin. Zij klaagden over vochtige bedden en onfris linnen en weigerder langer dan een uur in het hotel te blijven. De reisleider van het gezelschap heeft toen in enige andere Haagse hotels kamers voor deze groep Duit se reizigers besproken De eerste ho telhouder voelde zich door het ver trek dezer reizigers benadeeld en eis te van 't Dusseldorfse reisbureau vol ledige betaling. Deze betaling van 600.de pensionprijs bedroeg 12.— per dag, werd later terugge bracht tot een bedrag van f 400. Tot dusver weigerde het Dussel dorfse reisbureau om te betalen. Toen gisteravond van hetzelfde bureau een autobus in Den Haag ar riveerde werd met toestemming van de president van de arrondissements rechtbank door een deurwaarder be slag op de autobus gelegd. De bus vertegenwoordigt een waarde van ruim 100.000.—. Met dit voertuig arriveerden 29 gasten voor een kunstreis van vier dagen door Ne derland. Zij protesteeren tegen deze handelwijze, maar de deurwaarder ging vanzelfsprekend zijn* gang. In een gesprek met een vertegen woordiger van het Duitse reisbureau, bleek, dat deze naar zijn zeggen on der getuigen met de hotelhouder, die thans de autobus in beslag liet nemen, een afspraak had gemaakt, dat de schade niet zou worden ver goed, omdat de hotelhouder tijdens de Paasdagen de kamers zou hebben verhuurd. In het restaurant van de ze hotelhouder zou men Duitse gas ten, die op dagtour naar Nederland kwamen, dan laten eten bij wijze vap compensatie. De hotelhouder ontkent, dat deze afspraak gemaakt is en vordert zijn 400.—. Tot dus verre zijn nog geen dagtoenten door het Dusseldorfse reisbureau naar Nederland georganiseerd. De reis leider heeft ondertussen de hulp in geroepen van de Duitse ambassade om aan deze situatie, die 29 Duitse touristen in Nederland benadeelt een einde te maken. Voorts zal getracht worden de hulp in te roepen van bedrijfshoreca. betalingen lopen dan ook niet be paald vlot. Noorwegen en Finland zouden wellicht graag meer bollen kopen, als het niet aan de benodigde deviezen ontbrak. Noorwegen stuurt zijn hout liever naar landen met een harde valuta. Maar, zo zei de heer De Vroomen, nu onze valuta ook wat opgehard is, lijkt het niet uitgesloten, dat er in de toekomst met Noorwegen meer zaken op bollengebied gedaan kun nen worden. De handel op de Zuidamerikaanse landen ondervindt hinder van de scherpe prijzen, waartegen de Noord- Amerikaanse kwekers hun knollen van gladiolen aanbieden. Zo is er rond de export van het komende seizoen nog veel vaag. Maar misschien zorgt een of ander land nog wel voor een nooit ver wachte surprise. Men kan nooit we ten. De Nederlandse ambassadeur in Londen, mr. D. U. Stikker, heeft Vrijdag in Londen een tentoonstel ling van Nederlandse bloemen ge opend, die gehouden wordt ter ere van de kroning van Koningin Eli zabeth. In zijn openingstoespraak zeide hij .Dit is het tribuut aan Hare gena- digde heerseres, koningin Elizabeth, van Nederlandse bloemenkwekers. „Mijn landlieden kennen de ze gening van geregeerd te worden door een geliefde vorstin en men zou geen mooier eerbetoon hebben kunnen kiezen. „Uw jonge koningin met haar jeug dige schoonheid zou vergeleken kun nen worden met de roos „happi ness" De bloemen bevinden zich in de marmeren ha] en het trappenhuis van het Victoria and Albert •museum. Zij werden per vliegtuig uit Aals meer gebracht en worden des Maan dags, Dinsdag en Woensdags ver verst. De tentoonstelling duurt tot 14 Juni. BIJZONDERE AANSPRAKELIJKHEID. De bijzondere aansprakelijkheid, die thans op eigenaars van automo biele rust, dient op overeenkom stige wijze te worden gelegd op eige naars van andere gevaarlijke voor werpen Het nieuwe burgerlijk wetboek, dat thans in beweging is, zal een alge mene definitie van gevaarlijke voor werpen geven en enkele voorbeelden. Daartoe behoren mechanisch voort bewogen voertuigen in beweging, in gebruik zijnde machines en dieren. In het algemeen zal aansprakelijk zijn de eigenaar behalve wanneer een ander de gebruiker is. Bij auto's is de houder van het kentekenbe wijs aansprakelijk. Dit blijkt uit het eindverslag over de tweede reeks van vraagpunten die door de inister van justitie aan de Tweede Kamer zijn voorgelegd en die nu weldra in openbare behan deling komen. Vlammende Schoonheid Naar het Amerikaans door TEMPLE BAILEY. (Nadruk verboden.) 54) Maar de wetenschap, dat Virginia niet ver weg was, betekende ten minste iets; misschien was ze hier wel in de buurt. Hij zou de straat op en neer lopen, tot hij haar ontmoet te. Iedere dag zou hij tegen het sche meruur terugkomen en voor het huis op en neer blijven lopen. Tegen dat uur ging ze altijd inkopen doen Hij herinnerde zich, dat zij hem dit verteld had. En hielp ook dat niet, dan zou hij naar Rickey schrijven. De jongen haattehem?, maar er moest het een of andere compromis gevonden wor den. Michael voelde, dat hij iets doen moest, nu hij wist, dat Virginia van hem hield. Terwijl hij zo alleen in de hal was achtergebleven en zich heen keek, overviel hem een gevoel van eindeloze verlatenheid. Buiten regende het hard, hij zou 'n taxi moeten nemen. Het was toch onmogelijk vannacht zijn onderzoek voort te zetten. Virginia zou zich bij zulk weer niet op straat wagen. Het licht van de toorts van de bronzen ridder viel over zijn schou ders. De deur werd geopend en trieste figuren ging de trappen op, maar Michael bewoog zich niet. Ten slotte kwam er een jongen in een regenjas binnen; een windvlaag striemde de regen de hal] in. De jon gen smeet een pak doorweekt pa pier op de grond, en bonsde de deur achter zich dicht, toen hij wegging. De slag glamde door het hele huis. De lege treden rekten zich omhoog, drie lange trappen naar de zolder- vertrekken. Het scheen Michael, die in het donker beneden stond, dat zij zich tot in het oneindige voortzetten, naar een ver en onbekend doel XXII. DE ZWERVER KOMT TERUG Toen Mary Lee uit Memphis terug was, vroeg zij Virginia: Heb je nog niets van Rickey i?ehoord? Virginia antwoordde niet. Zij keek naar buiten, naar de regen, die te gen het dak striemde en de dakgoten deed overlopen. De duiven trachtten tegen de storm in te vliegen, maar de wind wierp ze terug naar de schuil- plaatssen bij de schoorstenen, .Einde lijk zei ze: Ik heb vanmorgen een brief ge kregen. En wat schreef hij? Virginia keerde zich om en keek haar vriendin aan. Hij gaat met Marty trouwen. Mary Lee werd bleek als een dode. Wanneer? Al heel gauw. In Florida nog. O! Het klonk als een zwakke zucht. Virginia snelde op haar af en sloeg haar armen om haar heen. Arme lieveling. Ik had gedacht, zei Mary Lee half snikkend, dat hij eens van me zou gaan houden, als we elkaar maar heel veel zagen. Ik had hem ook kunnen helpen. Ik was van plan om mijn zangstudie op te geven. Ik heb wel een beetje talent voor het to neel en als Rickey toneelstukken zou hebben geschreven., begrijp je? Sa men hadden we zoveel kunnen doen. De regen spetterde tegen de rui ten en begeleidde triest deze ver warde betekenis. Ik stel mij misschien een beet je aan, zei Mary Lee eindelijk, maar dit dit huwelijk betekend zijn ondergang. Ik zeg je, zij heeft hem met haar toverstaf aangeraakt. Maar op de dag zal die betovering verbro ken worden en zal hij zien, dat hij is uitgezogen als een vlieg door een spin. Zij zal hem niet laten schrij ven dat zul je zien. Hij zal slechts voor haar iets betekenen, voor zover hjj haar verafgoodt. En als zij be merkt, dat hij die twee dingen niet kan verenigen, zal zij hem haten. Ik weet het, zei Virginia stark. Marty heeft veel geld ik kan me niet voorstellen, dat hij alles van haar zal aannemen. Hij is trots en zelfstandig. En zelfzuchtig. Marty Lee's wangen gloeiden. Vergeet dat niet, Ginny. Hij is een egoïst. Maar hij zou dat niet zijn, als er iemand was, die hem de weg wees. Een ogenblik zweeg zij, toen vroeg ze: Mag ik bij je blijven lunchen, Ginny? 't Is buiten zulk triest weer. Natuurlijk, antwoordde Ginny. Dat weet je wel. Je bent hier altijd welkom. Ik heb jou nodig .evengoed als jij mij nodig hebt. De kleine kamer was gezellig met de schemerlamp. De kat zat in het venster en loerde op de duiven, die door de regen vlogen. Maar Weenie volgde zijn meesteres toen zij even wegging om iets te regelen. 't is net een lammetje, zei Vir ginia. Ik zou niet weten, wat ik moest beginnen, als ik hem niet meer had. Weenie kwispelde met zijn staart en volgde Virginia naar het aan grenzende vertrek. Het leek wel of hij zich haar beschermer voelde. Hij was wel niet groot, maar bezat een moedig hartje. 't Lük zo vreemd, zei Virginia, terwijl ze thee inschonk, dat Rickey juist nu trouwen wil. Ik hoop, dat het hagelstenen regent in Florida, was Mary Lee's wraakzuchtig antwoord. Haar op merking zou grappig geklonken heb ben, als ze niet met zoveel ernst was gemaakt. Ik ben bang om alleen te zijn, zei ze bijna ademloos. Ik wil niet denken. Ik ga na de lunch dade lijk naar de stad, maar mag ik te rugkomen? Dan gaan we samen er gens eten en daarna naar het theater. Virginia stemde toe en zij kusten eUcaar toen zij afscheid namen. Vir ginia keerde naar de tafel terug, zich van niets anders bewust dan van de stilte om haar heen. Zij ging door met werken, aan een stuk door schrijvend, uur na uur, terwijl de gedachten aan Rickey over de blad zijden dansten. Waarom zou zij wer ken als Rickey speelde? En waarom zou zij zich nog om zijn schuld be zorgd maken, als hij het geld van Marty zou hebben, om die schuld aan Michael te betalen? Michael Michael, die had haar vergeten! O, als hij van haar had ge houden, dan zou hij teruggekomen zijn. Iedere man die lief heeft, vindt de weg naar de vrouw die hij be mint. Zou hij haar niet gezocht heb ben? Tony had haar toch ook ge vonden! En als op dit ogenblik Tony bij haar zou binnenkomen en met zijn charme de duisternis van haar verlatenheid verlichten, wat zou ze hem dan wel niet kunnen zeggen? Neen, néén! Zij zou Tony nooit zeggen, dat zij van hem hield. Zij hield van Michael, alleen van Michael. Wordt vervol--'

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8